Keresés

Részletes keresés

Ermak Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2337
OFF
Kénytelen vagyok beszúrni egy viccet a szárnyacskákról.
Egy termék (reklámjának) fejlődése:

New!

New! With wings

New! Wider wings

New! Vertical takeoff

ON

Tacepao (nem öntapadós)

A buszom beérkezésétől függően lehet, hogy eggyel korábbi HÉVvel megyek. Nem ígérem biztosra, de igyekszem tacepaot vinni ('Index' felirattal), mindenesetre Te is hozzál, PP!
És akkor tutira a strand kapuján _belüli_ valamelyik oszlop (a nevezési asztalokkal szemben).

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2335)
Ermak Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2336
No, micsoda forgalom van kora hajnalban!

T számos részösszetevőre bontható, köztük C-re és V-re.

Formás férfiláb hatása: nos, ez valahogy nem jutott eszembe :-)), és nehéz is eldönteni, hogy az L vagy az A része; vagy mégis: L-nek van egy M (menetközbeni motiváció) komponense, ez lehet FFL, Z (zene), D (dúdolás) T (táj) és egyebek.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2335
Nem is fontos, hogy formás legyen... Talán az se, hogy férfi... :-))) De a húzás tényleg többet segít a nehéz szakaszokon, mint az öntapadós szárnyacskák. :-) Sőt, tolás is lehet! A Mátrabércen legalább félórát mentem egy dumás társaság előtt úgy, hogy végig tudtam, hogy ők tolnak, és amíg le nem hagytak egy emelkedőn maguktól is, addig nem mertem kiállni pisilni, nehogy elveszítsem őket. :-)
Előzmény: pataporc (2334)
pataporc Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2334
+ V, mint viz :)))))) Plusz az sem art, ha az ember elott elhelyeznek egy csupaizom formas ferfilabat, ez ugyanis jelentosen noveli a haladasi sebesseget (felteve, ha a lab is gyorsan megy :))))).
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2332)
pataporc Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2333
Lehet, hogy nem kapsz erte Nobel-dijat, de akkoris tok igazad van :))))).
Előzmény: Ermak (2330)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2332
+C, mint cipő. :-)
Előzmény: Ermak (2329)
pataporc Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2331
Jajbocsanat, milyen neveletlen voltam!
Javitom a listat:
Larzen
Ermak
Kivi
Pataporc
Igy mar remelhetoleg megfelelek az illemnek :).
Előzmény: pataporc (2328)
Ermak Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2330
(folyt.)

Most jön az elmélet érdekes része:
Természetesen minél több van az egyes összetevőkből, annál könnyebb a sikeres teljesítés, de már az is elég, ha L és még egy összetevő > 0.

Tavaly nekem megvolt mind a 4, idén tesztelem az L+T+A kombinációt, meglátjuk.

Előzmény: Ermak (2329)
Ermak Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2329
Van nekem egy teljesítménytúra-matematikai elméletem. Nem fogok érte Nobel-díjat kapni, de nem is olyan hülyeség, mint elsőre hangzik. 50 km fölötti túrákra érdemes használni, azok már kellően nehezek.

Az egyenlet: S=L+F+T+A, azaz

Sikeres teljesítés = Lelki felkészülés + Fizikai Felkészülés +Tapasztalat + Adottság

L:
No, ez egyértelmű, elszántság kell elindulni, fáradtan továbbmenni, vízhólyagokkal küzdeni és hasonlók.

F:
Ez is elég egyértelmű: célszerűen jónéhány teljesítménytúra, de egyéb testedzés is megteszi.

T:
No, ez hasznos dolog, nagy könnyebbséget jelent. Beletartozik, hogy az ember tudja, milyen cuccot érdemes vinni, mennyi és milyen kaját, milyen tempót bír, esetleg ismerős a terep is.

A:
Ezt nem nagyon szokták emlegetni, pedig fontos. Van, aki hiába edz, az ízületei-izmai nem bírják a hosszú távú terhelést, vagy egyszerűen kiakad a fáradtságtól.
(folyt. köv.)

pataporc Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2328
Tehat akkor pontositsunk: a talalkozot igazitsuk a 6.00-os HEV-hez, ami 6.18-ra er ki Csillaghegyre. Mivel a lezudulo tomegen valo attores igenybe vehet ugy 4-5 percet, ezert talalkozzunk 6.30-kor az egyik oszlopra kifuggesztett Indexes tacepao elott (alatt) (de ki fuggeszti ki? :)) Mindenkinek jo az idopont?
Eddigi jelentkezok:
Larzen
Ermak
Pataporc
Kivi
Ugyhogy mas is gyorsan jelentkezzen be, no. :))
Előzmény: kivi (2324)
Ermak Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2327
Egyk ismerősöm előző nap depózza le a cuccait az erdőben. Ez nem játszik nálad?
Előzmény: Sopánka (2325)
Ermak Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2326
>háromszögelési pont lenne?
Jobb ötletem nincs. Lehet, hogy 30 éve még kopárabb volt a hegytető?

>mi a végleges időpont a rajt előtti találkozást illetően? És mikor indulunk?

Ezt én is szeretném tudni (+pontosan hol). A magam részéről 7:00-ig hajlandó vagyok a rajtban is szocializálni, utána csak menet közben, ha bírom szuflával.

>Sok apró, vagy kevesebb nagy pihenőre voksoltok?
Minden pecsételőhelyen (és még néhány helyen: pl. Kesztölc, Dorog) 5-10 perc (ivás, cipőfűzés, miegymás), Pilis-nyeregben és Bánya-hegyen 20-30 perc, Mbányán 30-60 perc.

>Menet közben az ismerősök szokták tartani a kapcsolatot (mármint telefonon?)
Ahol van üzenőtábla (pl. Pilis-nyereg), ott javaslom a _jobb alsó_ sarkot Indexes üzeneteknek.

Mobilom eddig nem volt, most viszont íme a szám: 20-445-3460.
>A célban szoktak egymásra várni, vagy mindenki 'rohan' az első vonathoz?
Eddig nem volt kire várnom, majd meglátom; valami 5 óra körüli vonattal már visszaindulnék.

Előzmény: kivi (2324)
Sopánka Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2325
Úgy néz ki, korábbi kijelentésemet vissza kell vonnom, mégsem a 6-os HÉVvel jövök, hanem Szentendre felől érkezem. Azért kíváncsi vagyok rátok, fél hét körül összefuthatunk valahol. Ryant megismerem.

Ahogy emlékszem, 97-ben az első Kinizsimen esős idővel indult, aztán dél felé elállt. Nagyon jó időt sikerült mennünk (16:20), hála a jó edzésnek: előtte két héttel Budai 75, aztán pihi.

98-ban eléheztem, úgy emlékeztem, hogy nem kellett sokat ennem, itt viszont sajnos, hiába a jó időjárás, elfogyott az energiám Pusztamarótnál. Emlékszem, még fáztam is, odakéredzkedtünk a tűzhöz. 17:20.

99-ben marha meleg volt, ennek ellenére sikerült minden korábbinál jobbat mennünk (15:50), hiába, fejlődtünk, hála a sok edzésnek.

2000-ben egy barátom esküvője fontosabb volt, mint a Kinizsi. Pedig még edzettebb voltam, akkor voltam először Lemaradáson, és egy pazar 13:25-ös időt produkáltam.

Most... ?
Idén csupán egy Zöld 45, egy Tojás 40, és egy 3:10-es maraton van mögöttem. Jól rápihenek a Kinizsire, annyi bizonyos. Hátha ez válik be.

Terv: 14 óra, esetleg 13, ha sikerült depó-kocsit szereznünk.

Holmi-minimalizálás lesz, hogy jól tudjunk futni.
Ennélfogva telefon nuku, elemlámpa kicsi, esőkabát csak ha muszáj, pótcipő úgyse kell (még sose kellett, a Rocky 130-on és a BEAC 110-en se).

kivi Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2324
Ermak,
háromszögelési pont lenne? Engem egy valamilyen emlékműre emlékeztetett. Ha háromszögelési pont akkor nem értem hogy miért ekkora? A fák közül nem emelkedik ki, tehát messziről nem látszik. Közelről nézve pedig feleslegesen nagy. :-)

pataporc, larzen, meg úgy mindenki :-)
mi a végleges időpont a rajt előtti találkozást illetően? És mikor indulunk?

Sok apró, vagy kevesebb nagy pihenőre voksoltok?

Még pár hülye kérdés: (elsőbálozó vagyok, na!)
- Menet közben az ismerősök szokták tartani a kapcsolatot (mármint telefonon?)
- A célban szoktak egymásra várni, vagy mindenki 'rohan' az első vonathoz?

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2323
Kullancsok pedig nincsenek. :-)
Szombaton túlélőversenyen voltam a Keszthelyi-hg-ben, a szervezők előre figyelmeztettek, hogy a bejárás során a fülükön is kullancsok folytak ki, nekem mégsem jutott sehány. Szóval nincs is. :-)

Furcsa érzéseim vannak. A lábam sokat rakoncátlankodott az utóbbi időben. És most egyáltalán nem érzem azt a leklesedést és eufóriát, mint tavaly. Vagy megcsinálom a Kinizsit, vagy nem. :-( A legrosszabb a hetek óta tartó fáradtság: nem tudom, képes leszek-e annyira kialudni magam, hogy talpon maradjak 24 óráig. Node majd meglátjuk. lehet, hogy átveszem Thil szerepét? Lesz, ami lesz. :-))))

Pucros Mackó Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2322
Szombaton kiszedtünk egy kullancsot a térdhajlatomból.

Menetidő terén azzal lennék elégedett, ha minél többetekkel találkozhatnék :-))

pavarotti Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2321
:))

Egyébként kerestem, de sajnos nem találtam igazi jó kullancsos képeket. (Valahogy egyik sem hasonlít azokra, amiket tegnap leszedtem magamról)

Kis kedvcsináló azért van:
http://www.lyme.org/gallery/ticks.html

Előzmény: larzen (2320)
larzen Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2320
Hmmm... nekem is gyanús volt, hogy miért licitáltam egy egész órát a Lemaradás idejére.

Ermak! javítom: 19!

ps. Velem lehet beszélni. :)

Előzmény: pavarotti (2319)
pavarotti Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2319
Nono, eddig mintha 19 óra lett volna....:)
Egyébként ha csak a kedvedtől függ: légy nagyon vidám, és minden meg van oldva....

*****

Kullancs: Én is pont ugyanazt vél(t)em magamról: belém valamiért nem másznak. Tegnap mégis 6 (hat!) darab kullancsot szedtem LE magamról, azaz ahogy másztak rajtam, megláttam. BENNEM egy sem volt (legalábbis eddig nem találtam meg...)
Persze lehet h. nem is igazán akartak belémfúrni, csak jól elmászkálgattak rajtam, de nagyon durva volt. (1-et M.bányán, 2-t a bajóti orsz.útnál, 1-et P.marótnál, 1-et Bányahegyen, és még egyet a Tarjáni út buszmegállójában szedtem le magamról. Szóval szépen vannak.)

Előzmény: larzen (2315)
altvizsla Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2318
Kullancs: nálunk a kullancs rendszeres társ. Volt olyan amikor egy túrán vagy 7-8 kullancsot szedtem össze, bár ez már volt vagy 10 éve, de amúgy a játszótéren is mindíg akad. A gyerekekből is rendszeresen én szedegetem ki...
De a Kinizsin még nem találkoztam velük, csak akkor mikor egyszer bejártam az útvonalat előtte.
Előzmény: larzen (2317)
larzen Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2317
Ebben ne bízz. :) Még életemben nem volt bennem kullancs. Nem is tudom, hogy hogy néz ki. Nem tudom az okát, talán az lehet, hogy túl sós nekik a bőröm. Vagy passz.
Előzmény: Ermak (2316)
Ermak Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2316
Opsz, valóban.
Legalább valaki összeszedi előttem a kullancsokat. :-))

Komolyan: a médiákban beharangozott kullacsveszélyből mit érzékeltetek az eddigi túrákon?

Előzmény: larzen (2315)
larzen Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2315
Már írtam: 18 óra. Attól függ, milyen kedvem lesz.
Előzmény: Ermak (2314)
Ermak Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2314
Az már távolodás. :-)
De mit tervezel te?
Előzmény: larzen (2312)
Lur Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2313
Mi túlélésre játszunk 23 óra. (1 óra eltévedési tartalék) Ketten biztos indulunk, de lehet hogy csatlakozik még három elsőpróbálkozó.
Előzmény: altvizsla (2309)
larzen Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2312
1. Na persze, gondolom csak akkor, ha alulról közelíti. :)
Előzmény: Ermak (2311)
Ermak Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2311
1. Nem keserednék el egy 24 órát közelítő időtől sem.
2. Eddigi időim alapján reális a 20 órán belüli teljesítés.
3. Leginkább akkor lennék elégedett, ha (20 órán belül) olyan lazán tudnék végigmenni, mint tavaly.
Előzmény: altvizsla (2309)
pataporc Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2310
A Pilisre folmasztomban estek ram a jegek, ha jol emlekszem. A tervezett ido: 22 ora. Majd meglatjuk.
Előzmény: Ermak (2308)
altvizsla Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2309
Ki milyen teljesítési időt tervez magának ? (Hozzáteszem persze hogy csak a sikeres teljesítés számít, az időeredmény nem !)
Én 22:30 vagy annál jobb eredménnyel elégedett lennék.
Ermak Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2308
Emlékszem, hogyne emlékeznék, nem én szoktam ezreseket felejteni a cserepes curry alatt. ;-)

Az eső még csak hagyján, viszont a jelenlegi cipőkészletemmel nem szívesen vágnék bele egy ultralocspocs túrába.

A hőség szintidőre gyakorolt hatását ugyanígy gondolom, legjobb lenne a 15-20 °C (de éjjel is >10 °C), inkább felhős, mint napos; no de lássuk be, ilyen rutinos versenyzőknek, mint mi vagyunk, nincs szükségük sportszerűtlenül optimális időjárási körülményekre. :-))

Előzmény: pataporc (2304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!