Keresés

Részletes keresés

eguzki Creative Commons License 2005.11.18 0 0 153

Kedves galambászok!

 

Van egy pár fésűs kontyos bukógalambom, meglehetősen tágas helyük van, akár 10 pár galamb is kényelmesen ellehetne ott. A kérdésem a következő. Ha beszerzek melléjük valamilyen másfajta galambpárt, mondjuk postát, akkor mekkora annak az esélye, hogy összepároznak. Úgy tudom a galambok monogámok. Remélem nem túl banális a kérdés, lévén, hogy tapasztalataim hiányosak e téren.

 

Köszönöm

timpa Creative Commons License 2005.11.04 0 0 152

Békéscsaba környéki galambászokat keresek. Tapsztalatok megosztása, galambok cseréje és más galamb témával kapcsolatban.

 

 

jaffer Creative Commons License 2005.11.03 0 0 151
Sziasztok!

Még mindig szívesen fogadom a válaszokat az elöbbi kérdésemre!

Köszi mindenkinek.
jaffer Creative Commons License 2005.10.25 0 0 150

Sziasztok!

 

Tud valaki Zalaegerszeg ill. Nagykanizsa környéki Monden tenyésztőt?

Ha igen: jaffjonson@freemail.hu címre legyenszíves lakcímet, és/vagy telefonszámot

megírni.

 

Köszi.

eguzki Creative Commons License 2005.10.19 0 0 149

Kedves Timpa és Doves!

 

Köszönöm az infókat! Egyébként ami a komáromi középcsőrű szívhátú fajtát illeti, a forrás: Lányi György; "Állatkedvelők kézikönyve" (Natura, 1985)

 

A szerző a keringőgalambokról írt fejezetében megemlíti, hogy nagyon eltérő változatok vannak, ezért nagyon nehéz csoportosítani őket. A csőr hosszúsága szerint megkülönböztethetünk rövid-, hosszú-, ill. középcsőrű fajtákat is. A többségük sima fejű de vannak fésűs kontyosok is (ilyen a komáromi középcsőrű is...). Az átlag 1cm csőrhosszúságú középcsőrűek közé tartozik a csupasz lábú budapesti bíbic keringő és a komáromi középcsőrű szívhátú. Néhány példa a rövidcsőrűek közül: budapesti gólyás, berlini ótörzsű keringő. A hosszúcsőrűek közé pedig többek között a szegedi keringő, keleti pergő, bécsi hosszúcsőrű keringő, stb. fajták tartoznak.

 

Nem vagyok galambtenyésztő, érdeklődésem pusztán az állatok szeretetéből fakad de ezek a keringőgalambok nagyon szépek...!

Előzmény: timpa (146)
Manó74 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 148

Szia!

 

Köszi a választ.

 

Ismersz esetleg olyan oldalt, ahol a morva strasszerről képeket is közölnek? Netán ismersz olyat is, aki ilyen galambokat tenyészt?

 

Ha igen, megköszönném az információkat.

 

Csumi

Előzmény: doves (141)
doves Creative Commons License 2005.10.19 0 0 147
Én sem hallottam még ilyen fajtáról.
Van rokon fajtája a komáromi bukónak, aminek hosszabb a csőre, másabb a megjelenése, de azt székesfehérvári bukónak hívják. Az MGKSZ honlapon vannak fent fotók, ha szerecséd van, és tudod milyen kinézetű fajtát keresel, akkor ott találhatsz fotót róla.
Előzmény: timpa (145)
timpa Creative Commons License 2005.10.18 0 0 146

A Komáromi bukó fajtaklub címe:

Elnök: Molnár Péter  2900 Komárom Csillag telep 16. I/1   (34) 342-827  

Itt kaphatsz bővebb felvilágosítást a fajtával kapcsolatban.

Előzmény: eguzki (144)
timpa Creative Commons License 2005.10.18 0 0 145
Az az igazság, hogy én sem hallottam még csak komáromi bukóról. Ezen belül valóban vannak szívhátú és egyszínű változatok de ezeknek a mai fajtalaírások szerint is nagyon rövid a csőre és nem középhosszú. Amit említesz az valamilyen a leírásnak kevésbé megfelelő néhány tenyésztő által esetleg kicsit szlengesítetten használt elnevezés lehet. A komáromi bukónak van fajtaklubja tőlük kaphatsz bővebb felvilágosítást a fajtáról ha többet szeretnél megtudni erről a nagyon szép fajtáról.
Előzmény: eguzki (144)
eguzki Creative Commons License 2005.10.18 0 0 144

Köszönöm!

 

Javítanom kell magamat, Komáromi középcsőrű szívhátú a fajta neve. Komáromi keringő v. bukó ugyanaz.

Előzmény: doves (143)
doves Creative Commons License 2005.10.18 0 0 143
Szia!
Milyen az a komáromi rövidcsőrű? Én eddig csak komáromi bukóról hallottam...
Egyébként hogy válaszoljak, magyar oldalakat nem tudok, a komáromi bukóról amerikai anyagot már láttam, bár azt jobb, ha nem is látja olyan, aki látott már magyar galambokat :(
Próbálj meg az angol, vagy a német nevére rákeresni, hátha don ki számodra megfelelő találatokat.
Előzmény: eguzki (142)
eguzki Creative Commons License 2005.10.17 0 0 142

Sziasztok!

 

Nem tudjátok hol lehet találni képeket a Komáromi rövidcsőrű szívhátú ill. a Bécsi rövidcsőrű szívhátú keringőgalambokról? Tart valaki közületek ilyen galambokat?

 

Üdv

doves Creative Commons License 2005.10.17 0 0 141
Szia!
A majdnem 20 évvel ezelőtti képhez képest a strasszer valóban sokat változott, de átalakult a tenyésztési célja is.
Van egy kisebb testű "változata" is a strasszernek, a morva strasszer, ami egy kisebb testű madár.

Üdv
Előzmény: Manó74 (140)
Manó74 Creative Commons License 2005.10.16 0 0 140

Megint én.

 

Érdekelne, hogy a strasszernak létezik e a kiállítási változatán kívűl más (esetleg haszon) változata is, mint például a kingnek.

 

Azért érdekel, mert ha most elmegyek egy kiállításra, akkor azt látom, hogy a strasszerok hatalmasak. Akkorák, mint egy Mondein, vagy mint egy king.

 

Még tizenéves koromban (már kb.: 16 éve) kaptam egy vidéki tenyésztőtől több pár strasszert különböző színváltozatban. Azok jóval kisebbek voltak a kiállításon most látható galamboknál. Ezeknek a madaraknak viszont a tollazata jóval tömöttebb, feszesebb volt és (szerintem) összességében véve is sokkal jobban néztek ki a mostanság látható óriásoknál. Elevenek voltak és rendszeresen repültek is.

 

Vajon a strasszer ezen változata még fellelhető valahol, vagy a standard állandó változtatgatása miatt végképp eltűnt.

 

Ha ismertek olyan tenyésztőt, aki még tenyészt ilyen "normál" strasszereket, írjatok.

 

Köszönöm.

 

Csumi.

  

Manó74 Creative Commons License 2005.10.16 0 0 139

Sziasztok! Érdekelne, hogy van-e köztetek olyan, aki gyöngyszemű (tehát nem domináns) fehér debreceni pergőket tenyészt, vagy tart a tenyészetében.

 

Köszi.

 

Csumi. 

Manó74 Creative Commons License 2005.10.16 0 0 138
Sziasztok. Még nem voltam itt. Ez csak egy próba, hogy egyáltalán működök-e.
petra* Creative Commons License 2005.10.02 0 0 137

Nem tudom...:)))))

Honnan látszik? Galambéknál is élénkebb színűek a hímek? Ő speciel barna-szürke-fehér, némi nagyon halovány lila átmenettel a nyaka alatt. A lábai szinte bokáig tollasak- ha ez ide vágó infó.

Most épp magyaráz a pintyeknek: a pintykalit tetején ücsörög. És egyáltalán nem akar barátkozni velem, csak amikor kaját kap :)))

Előzmény: Attiska (135)
petra* Creative Commons License 2005.10.02 0 0 136

Megnéztem az oldalt, köszi!

A helyzetet nehezíti, hogy szeretném galambocskát a pintyekkel (is) összeköltöztetni- ezért igazából valami olyasféle kalitra volna szükség, amely egyrészt óriási, másrészt szobában iis elhelyezhető. A helyzetet bonyolítja, hogy az a rácsozat, ami galambméretben még okés, a pitnyeknek kiváló lehetőség a meglógásra. Arra gondoltam, hogy valami kombinált kalitot kellene építeni...

Még az infószerzés szakaszában tartok.:)

Előzmény: jaffer (134)
Attiska Creative Commons License 2005.10.01 0 0 135

petra*,

 

Hát a gyémántgalambbal biztos nem fog bunyózni, ha erre gondolsz. :) Amúgy hím, vagy tojó?

Előzmény: petra* (133)
jaffer Creative Commons License 2005.10.01 0 0 134
Szia petra*!

Ajánlom figyelmedbe ezt a honlapot.
http://www.gportal.hu/portal/kingek/
Sok okos dolog van rajt, igaz king galabokra vonatkozik javarészt, de a dúc és/vagy volier minden galambnak lehet egyforma.
Előzmény: petra* (133)
petra* Creative Commons License 2005.10.01 0 0 133

Szi, Jaffer!

 

Kösziköszi! Akkor nyugiban vagyok. Az azért elgondolkodtató, hogy vedlés ügyben miért pont egy galamb lenne kivétel az összes tollaska közül...? :))))) Hogyén mééééhittem galambásznak...!

 

Egen, épp azért hagytuk őt magunknál, mert védtelen lenne odakint. Rövidesen eszkábálunk egy voilert - amint kiderítem, hogyan kell pontosan- és akkor a pintyeimmel meg egy gyémántgerlével bővítve a csapatot, mindenki átköltözik oda.

 

Ez ügyben is számítanék egy kis tapasztalt súgásra....

Tehát: galamb "szót értne" egy gyémántgerlével? A pintyeket már megszokta. És: szobai röpde építése ügyében mi az, amit feltétlenül tudnom kellene?

Előzmény: jaffer (132)
jaffer Creative Commons License 2005.09.30 0 0 132
Szia Petra!

Sajnos nem vagyok látnok :)
De az az állítás attol a galamász ismerősödtől biztos nem igaz, hogy a galamb nem vedlik.
A galamb ÁLLANDÓAN vedlik, vagyis télen nyáron.
Az igaz, hogy télen és nyáron csak itt-ott "potyog" a tolluk, de ilyenkor (öszel)
rengeteg (majdnem az összes) pehelytollát lecseréli.
Tehát véleményem szerint a védenced VEDLIK. Ősz végére abba fogja hagyni.

Egy sérült galambot elég nagy kihívás nevelgetni.
Pláne, hogy nem igazán tud repülni, mert sok a macska veszély.

Sok sikert.
Előzmény: petra* (131)
petra* Creative Commons License 2005.09.25 0 0 131

Sziasztok!

 

Nyilván akad itt tőlem tapasztaltabb galambgazdi köztetek:  én három hónapja pátyolgatok egyet.

Kérdés röviden az, hogy vahj miért hullik ezerrel a tolla az utóbbi hetekben??? Leginkább a kisebb tollak. Galambász ismerősünk szerint nem vedlenek a galambok- legalábbis annyira egészen biztosan nem, hogy a végtermékből lassacskán simán előállíthatnék egy komplett ágyneműgarnitúrát. Galamb testén egyébként alig látszik a kopaszodás - de vmi azt súgja, hogy majd mindjárt fog...  Pár napon át a csőre körül is potyogtak a apihék, de szinte azonnal visszanőttek.

 

Előzmények:

Kutyaséta közben bukkant rá ebecském. Talán egy macsek látta el a baját: lábficam, két helyen nyílt szárnytörés, teljes apátia. Haza vittem- bár lehet, jobban járt volna, ha lelőhelyén, a kapualjban hagyom a macskáknak... Lett antibiotikum, szárny sínben, láb ellátva- általam. Négy hét alatt jött helyre láb és ficam, ám a szárny töréseiből egyet vettem csak észre. Ez rendben, hibátlanul össze is forrt, ellenben a másik, láthatatlan  törésnek az lett a vége, hogy a a törés helye elszáradt,  leesett a szárny teljes külső része. Picit tud repülni- de annyira nem, hogy boldoguljon a természetben is. Tehát velünk marad. Egyelőre egy 50X40-es kalitban lakik- de csak iccaka, nap közben kiengedem. Hogy ne unatkozzon, vettem neki két pintyet- egész jól összehaverkodtak. Ők galambkalit mellett, egy másikban laknak és egyáltalán nem nem vedlenek.

 

Atkára gyanakodtam, de szvsz rosszul: akkor pintyek is atkásak volnának- gondolom én, mivel galamb nap közben a pintyház tetején ücsörög és tollászkodik. Végtermék így egyenesen a pintyek fejére potyog. (Galamb urat a párom Vedlik Ányos névre keresztelte, nem is értem, miért :)))

Az etetésében talán nincs hiba, tojás, sárgarépa, búza, kukorica, mézes fürtös izék, egyéb aprómagvak stb... Vitamint is kap.

 

Nem vettem észre, hogy unalomból tépné a tollait - de ettől még elő fordulhat.

Állatdokik nem értik, mi a baj - sőt jobbára azt sem, miért vesződöm galambbal. (!!!)

 

Némi madárügyi rutinom akad - papgájtartás, megmentett kuvikok, stb...- de ezen a ponton gőzöm nincs a továbbiakról.

 

Köszi, ha akad ötletetek!

 

Petra

MZ5 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 130
lehet beteg is , de lehet fiatal és szelid galamb amely kézhez szokott.
Előzmény: vizes zsemle (129)
vizes zsemle Creative Commons License 2005.08.24 0 0 129

Szervusztok, egy kis segítséget kérnék:

 

Nem szeretem a galambokat, de ma reggel a ház belső udvarán találtam egy városi galambot. Zsír újnak tűnő tollai vannak (idei fialás lehet), mérete picivel kisebb, mint egy átlagos galambé. Összegurnyadva üldögél, pislog és nem repül semerre. Ha közelítek hozzá, észleli, és arrébbsétál. Lábai ránézésre működnek, nem sántít, de a madár nem akar repülni. Néha csipeget a földről ezt-azt, ilyenkor nem is lehet megkülönböztetni egy másik galambtól.

Beteg ez a galamb, vagy csak nem tanult meg repülni?

Azért kérdezem, mert a macskák előbb-utóbb megtalálják.

Köszönöm

hercli Creative Commons License 2005.08.09 0 0 128
Ajánlom mindenki figyelmébe a www.kiskunfelegyhazikeringo.hu és a www.felegyhazaertummler.com web oldalakat. Az első link listájából ha ügyesek vagytok a világ leg jelentősebb galambász web oldalait is elérhetitek.
jaffer Creative Commons License 2005.08.07 0 0 127
A képeket lehetőleg a: jaffjonson@freemail.hu címemre küldjétek.
Köszönöm.
jaffer Creative Commons License 2005.08.07 0 0 126
Sziasztok!
Egy madárházat szeretnék építeni volierrel.
Texánok tenyésztésere. (k.b.20 párnak)
Az lenne a kérésem, hogy aki tud az legyenszíves véleményt írni fészekszekrény méretekről a drótháló vastagságáról (volier), és álltalában a texánok szaporíthatóságáról.
Valamint az etetőkröl és itatókrol amit használ pár képet mellékelni (de jobblenne az egész galambházról), és egy kis szöveget mellé, hogy mennyire váltak be.

MZ5 Creative Commons License 2005.07.03 0 0 125
Galambujságok eladók, kötve de régebbi példányok külön is



Előzmény: Egris (124)
Egris Creative Commons License 2005.05.29 0 0 124

Sziasztok!

 

Ha van kedvetek látogassátok meg honlapom!

Kellemes böngészést!

 

www.egri.gportal.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!