Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gruau Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9980
http://www.hasznaltauto.hu/lakokocsi/qek-aero/qek-aero_aero_325-3403210
Gruau Creative Commons License 2009.11.11 0 0 9979
Jóóó reggelt!!!

Mi az, mindenki bealudt. Hol vannak a korán kellők se kukorékolás...-)))))
GPS Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9978

Nananaaaaa, itt azért álljunk meg egy polgári szóra. Sőt: kettőre is.

1) A bódék nem azért áznak be, mert nem "szakember javítja", vagy tartja karban - hanem azért áznak be mert szar konstrukciók. Nem szerkezetileg, ha nem dizájnilag.

Jó bódét nem kell javítani - a tetejét meg pláne nem. Elmogyorózom, hogy miért:

Az enyhén domború tetejű bódé SOHA nem ázik be.
Egy bódé nem attól ázik be, mert ráesik az eső. Ugyan már. A bódé azért ázik be, mert áll rajta a víz.

Egy szar konstrukciójú, sík-lapos tetejű bódén irtozatos mennyiségű víz meg tud állni - akár hetekig is - de most nem feszegetném, hogy miért.
60-80 liter simán megáll rajta...ugye döbbenet, mi?

Nahát, a domború tetejűn ilyen SOHA nem fordulhat elő...tehát az ilyen típusból soha nem fogtok beázottat látni.

2) TETŐABLAK. Nahát, a nyitot tetőablakkal NEM LEHET bódét eláztatni - és főleg elkorhasztani nem.

Ha valód lakókocsi tetőablakról van szó (nem valami gányolmányról) - akkor azt a legnagyobb felhőszakadásban is nyitva lehet hagyni
Max egy kis spricc jön be a résen...de az felszárad a padlóról.

De a két tetőréteg közé egy gram víz se jut...mert nem juthat.

Akinek volt már a kezében ilyen ablak (Váradinál már 14-ért is lehet kapni, 2 függönyös, nagyon frankót) - szóval aki látott már ilyet, az tudja, hogy miért nem lehet nyitott tetőablakkal bódét rohasztani.

Egyébként 10 ezerből fasza ponyvát lehet csinálni a bódéra, télire...és akkor jöhet az özönvíz is.
.
Előzmény: Crvoyager (9974)
Kati és Tibi Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9977
Amúgy tényleg nyitva maradt többször esőben, de nem csak ott ázott be. Mivel ő nincs mozgatva, valami tetőt kap valamikor, de eladni már nem fogjuk, nállunk leheli ki a lelkét 220, víz stabilan bekötve, átfolyós tussolóval, nagyon cucc bulihely, gyerekjátszóház és vendégszoba. Sőt nyáron a kibővített elősátrában volt egy 5,6X3,7x1,22-es fűtött medence. Az élmények már meghozták rég az árát, tehát marad. Tavaly fólia volt légréssel rajta télen. A vontatás rossz úton biztos nem használ a tömítéseknek, csak mert bár autópályán, de 130-al hoztam haza annó.
Előzmény: Crvoyager (9975)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9976
Mibe fog kerülni az a led? Kép vagy ilyesmi van róla?
Előzmény: Törölt nick (9969)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9975

Hát akkor érdemes bérelni egy fedett tárolót. Persze az sem ártana ha átnéznétek és meg kell szüntetni a beázást.

Nem tul etikus, de legrosszabb esetben gyorsan el kell adni.

Előzmény: Kati és Tibi (9973)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9974

Aztán ott van egy két tulajdonosi hülyeség, ami szintén segit amortizálni a lakót.

Nálunk például kétszer ázott el a lakó mert a tető panoráma ablakot nyitva és elhuzva felejtettük. Na ennek egyenlőre nyoma nincs, de aki kicsit ismeri a fát az tudja, hogy két-három év és lehet megjönnek az első nyomok.

Konkrétan a tetőbeázásra visszatérve, abban az a gáz hogy először csak szivárog, aminek nagyrészét a fa be is issza, aztán amikor már látjuk akkor annak kakukk.

szerintem igy fordulhatott elő a GPS által emlitett beázás is.

 

Összeségében azért a szabad tárolástól még nem szabad beázni egy lakónak, ahhoz valami kellett hogy történjen.

 

 

Kati és Tibi Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9973

Neked is szép estét!

Ez így van, nagyra tartott Dethleffs-ünk is ilyen( alig volt húzva), most hogy jó másfél éve áll a szabad ég alatt, erőssen látszanak a beázás nyomai, ennek ellenére még mindig nincs szaga,  de tartunk tölle ha nem cselekszünk, néhány hónap alatt szétmállik.

Nem hülyék a svájciak, nem költöttek sokat rá, viszont nagyon tudtak rá vigyázni.

Előzmény: Crvoyager (9971)
caerleon Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9972
hááát ... gondolkoztam én is....
ha nem tudom eladni normális pénzért, akkor ez marad....
Előzmény: Törölt nick (9969)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9971

Jó estét Csigaházasok!

 

Szerintem egy beázás nem attól függ,hogy milyen márkájú a bódé. A használtnál meg főleg nem,mert nem tudjuk előtte ki  mikor mit ügyködött rajta. Ráadásul a MO-ra behozott bódék 95 százaléka a kinti kempingekből kidobott megunt bódék. Ezeket a bódékat nem szervizesek hanem a kemping karbantartó lakatosa javitja.

 

Példának jó hogy mindenki sziloplasztal tömiti a bódéját pedig az két három év kész egyszerüen elereszt vagyis egyenes ut a beázáshoz.

Abban igazság van,hogy a beázás szép lassan kezdődik és mire észrevesszük már elég nehéz ugy meguszni hogy ne legyen hosszabb távon kár.

 

 

Kati és Tibi Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9970

Nekem még friss a vásárlás élménye, lemaradtam néhány jóról, amiről lekéstem( néha szinte előttem foglalózták le), és a Fendt mellett van egy telepített Dethleffs-em is de 750 kg-ba belefér az Rc2-es is, ami zuhanytálcás és két nagy palack is belefér, méretei: 5877 x š. 2088 x v. 2438 mm, celk. hmotnost 750 kg !!!

Tehát én sürgősen megnézném ezt a Budapestit, ha forgalomba helyezhető: http://www.expressz.hu/auto/lakokocsi/hirdetes-17225670/

890-ért melegvízrenszer nélkül, amit néztél és sokallom, az angol lakók könnyűek és  azokba szinte mindbe benne van, én movereset tudtam 750-ért.

Előzmény: caerleon (9956)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9969

Háát..

 

Egy hossszzú Qek jó lenne. :-)

Csak hát arról lecsúszott a világ, ippeg 20 éve ledőlt a Fal, megreccsent az oszi ipar.

NDK bódétulajdonosok sírva vígadjatok!

Amit addig nem fejlesztettek ki Jürgenék, nem is lesz meg soha...

A Qek 325 nagyon tetszik, roppant szimpatikus a berhelhetősége, megbízhatónak tűnő szerkezete, de sajna kicsi.

 

Egyébként jelenleg nagyobb kocsira gyúrok (bérből és fizetésből), mert még vontatni sem tudok  a mostani 68LE-s szekeremmel.

 

Ps: A lidinél akciós lesz egy három szpotos LED armatúra. A prosiból nem tűnik ki semmi adat, de talán átépíthető 12V-osra.

Előzmény: caerleon (9965)
GPS Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9968

Hát Váradi még az enyémre is azt mondta, hogy "rohadjon ki tövestűl - aki olyan lakókocsit tervez - amelyik 30-40 éveket üzemel hibátlanul. Mi lesz így a szakmával?"

Képzeld el, miket mondana akkor egy alu-vázas bódéról? :-))))
.
Előzmény: caerleon (9967)
caerleon Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9967
ezért jó a fémvázas qek :) nem rohad :) de kicsi.....
Előzmény: GPS (9966)
GPS Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9966

Jajj, kedves sporttársak - ne legyünk már ennyire naivak.

Ti gondoljátok, hogy a barátom - aki egy eszes, hozzáértő ember - az megvárta volna hogy rákorhadjon a milliós bódéjának a teteje....amennyiben látta volna a bajt?

Hát ez olyan sunyi-disznó-lesipuskás módon történik, hogy háyinger.

Mire bent megjelenik a folt, vagy netán a csepegés...azelőtt jó eséllyel 1 vagy 2 szezont már dunsztolódott a fa a két réteg között.

A barátom - amikor meglátta a bódéban a gebaszt - tetőablakot akart szigetelni.
De amikor kivette az ablakot, hogy kitisztítsa a peremet....hát leesett a létráról, hogy mit tapasztalt odabent, a két réteg között.

Az ablak körül jó 20-30 centi kerületben totál el volt rohadva a fa...beljebb már meg se mertük nézni.
Minimum 2-3 éves korhadás volt ott úgy, hogy belül az égvilágon semmi nem látszott.

Pláne, hogy szép, luxusos faburkolat van a plafonon...az jól megfogta a vizet a rétegek közt...nehogy nyugtalanítsa már a gazdáját folttal vagy a csepegéssel.
.
Előzmény: temprás (9964)
caerleon Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9965
Akkor mit is veszel ?
Előzmény: Törölt nick (9960)
temprás Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9964
Ha egyszer a fa ázik húzamosabb ideig annak nyoma marad, csak nyitott szemmel kell nézni, elszineződés, vastagodás a belső burkolaton és persze dohos szag.
Előzmény: caerleon (9963)
caerleon Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9963
bódévevő idő van. Látszik ha beázik.
BiaStrom Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9962
Ne stresszelj már! Ömlik itt az eső több napja....Le is megyek megnézni a bódét, beázik-e......
Előzmény: GPS (9961)
GPS Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9961

Nem, a márkával nem lenne gond. Habár....

Ne rejtsük véka alá, hogy a barátom, újonnan sok-millás, 6 méteres Caravellair-je - úgy beázott felülről, mint a szar.
És nem csak ázott, hanem becsülettel korhadt is a tetőszerkezete - amiért védő-tetőt kellett rá fabrikálni.

Ez azért elég durván-égős egy drága, luxuskivitelű bódé részéről.

Az én bódém 34 éves - és esze ágában sincs se beázni...korhadni meg még annyira sem. Azért ezek is tények ám.
.
Előzmény: Törölt nick (9960)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9960

Köszi a felvilágosítást.

 

Tehát a Caravelairral szemben általános előítélet nincs és az is gusztus dolga, hogy valaki vevállal ilyen pici "ólat" vagy sem.

 

Az ár/érték arányhoz nem tudok szólni, egyenlőre csak azt nézegetem, mi felelne meg az igényeinknek. A Sterckeman elosztása nekem az eddíg látottakból a legszimpatikusabb, 2+1+1 férőhely bónusz mosdófülkével (Adriában is láttam hasonlót).  4m alatti hossz is szimpatikus, már csak a téli tárolás miatt is.

 

temprás Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9959
Nincs semmi gond a kicsikkel nekem is "Guruló Ólam" van egyesek szerint, viszont mobil és oda viszem ahova akarom, vagy pénzem van rá.
Az igazság az, hogy te döntöd el mire használod és erre mekkorát veszel és mennyiért.
A kicsik előnye, hogy ahova a nagyok nem férnek be, te még oda is be tudsz állni vele, Én horvátba a fák között csak az előnyét élveztem az Ólamnak, mert egyből parthoz tudtam állitani, úgyanis a sok fa miatt nem fértek be a nagy lakók.
Szerintem semmi gond a Caravelair-ral, max annyi, hogy nincs magyar papirja.
Előzmény: Törölt nick (9954)
GPS Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9958

Az a bajunk vele, hogy ahhoz képest, hogy ez egy pöttöm kis guruló-hálófülke - mert lakókocsinak nem nevezhető - ahhoz képest rohadtul drága.

Egy papír-nélküli bódéért (mert ez is az) nem szabad többet adni max. 300 -nál...de akkor azt már "lakókocsinak" hívják.

Pl. nem olyan rég árult az én nepperem is egy 5 méteres KNAUS-t, elősátorral - 295-ért.

400 körül már prima papíros !!! bódék is vannak - minden felszereléssel...persze, egy kicsit nézegetni kell az ajánlatokat és azonnal le is csapni.

Vagyis még aznap (pár órán belül) el is kell menni érte - mármint megvenni, kifizetni.
Itt az nem működik, hogy kedden jelenik meg a hírdetés...és mi úgy gondoljuk, hogy majd szombaton odamegyünk, mert akkor ráérünk.
.
Előzmény: Törölt nick (9954)
caerleon Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9957
GPS 4 m felett gondolkodik
Graunak jó ami van
Iszugy nagyapáskodik....
Előzmény: Törölt nick (9954)
caerleon Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9956
a mérete 330
átírással, lomolással 450 ben áll meg, külföldi papíros !
Neked 4 emberrel pici !
Nekem mosdófülkés kell, vagy bastei , amit nem sajnálom rombolni.
Gyerekszobának hívja a tulaj a rolóval elválasztható ágyat.

Semmi gondunk nincs vele.
ez a rokonja :
http://www.2dehands.be/prachtige-caravelair-bamba-330-65209446.html

Nekem egy picit nagyobb kell..... 380 hosszú...,
Előzmény: Törölt nick (9954)
temprás Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9955
Ezt néztem a nyár közepén, szét van ázva a konyha feletti szekrény, többet nem tudok, róla, mert egyből megfordultam és ott hagytam.
Előzmény: Gruau (9948)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9954

Halihó!

 

Ki tudnátok fejteni, mi a probléma ezzel a Caravelair-ral?

Az ok hogy pici, de vagyunk néhányan, akik csak a kissebb lakókra pályázhatnak ilyen-olyan okokból. Ha jól láttam 2+1 vagy 2+2 ez is.

A Sterckeman 370 tényleg jobb elrendezésű, de kétszer annyiba is fáj.

 

Lassan mondjátok, hogy én is megértdsem... :-)

 

Üdv.

 

Manac

 

 

Előzmény: GPS (9943)
Bubee5 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9953
Crvoyager a tárcsád intéződik. Legalábbis azt mondta a fater.
caerleon Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9952
ajánlat ?
Előzmény: Gruau (9951)
Gruau Creative Commons License 2009.11.10 0 0 9951
Tudjuk!!! Max 750Kg
Előzmény: caerleon (9950)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!