Keresés

Részletes keresés

ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1922

8,25-kor száll le a gép Solo-ban. Sztem megoldható :-)

Előzmény: W.L. (1919)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1921

Ohh, szuper :-)

Na, máris sporoltunk egy kis pénzt a repjegyeken :-)

Előzmény: W.L. (1920)
W.L. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1920

Utvonaltol fugg, de tobbnyire kb $1-1.5/kilo vagyis szerintem szora sem erdemes szinte.

Előzmény: ISIS/002 (1918)
W.L. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1919

Az elso napi nezelodes akkor mukodik, ha 12-kor mindenki keszen all nekivagni. Mindenkepp a Mangunegaran palotaval kezdjetek!

 

Surabaya az orszag 2. legnagyobb varosa igy nyilvan eleg jok a repulos osszekottetesei, kulonosen kelet fele.

Előzmény: ISIS/002 (1911)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1918

Ok, köszi. Akkor ezt is fejben tartom :-) Csak nem találok sehol infót a kg/ár-ra  :-)

Az AA-nál már a folalásnál rá tudtam fizetni.

Előzmény: W.L. (1916)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1917

Manado  -ban ill. közelében tud valaki esetlegesen jó szállást ajánlani?

Amennyiben lehetséges, kerülnénk a több szintes épületet, inkább egy kertben lévő ( lehetőleg tengerparti ) homestayt-t keresnék, de nem nagyon akadok ilyenbe a neten....

W.L. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1916

Megerositem, hogy a tulsulyt sima ugy a becsekkolasnal kifizetni, es nem is draga.

A Lion es Sriwi kozul inkabb az utobbit valasztanam.

Garuda tobbnyire annyival dragabb, hogy en meg soha nem repultem veluk.

Előzmény: ISIS/002 (1914)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1915

Jah, a kaja az nálunk sem szempont, még a 2-3 órás utakon sem.

Előzmény: amaszat (1913)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1914

No, csak hát mi 5-n vagyunk és mindenkinél lesz 20 Kg. Idén is úgy volt, hogy vagy két napot "tököltek" velünk Balin, mire sikerült valakinél 20 Kg-os repjegyet venni Labuan Banjo-ba.

Nekem is mondták már többen is, hogy csak simán a reptéren veszik meg a jegyet és az is mükszi , elhiszem :-)

Nekem mindig van egy kézim is ( cabin bag ), de hát azt a fránya 15 kg-t nehéz ám elérni :-) Idén már "megdicsértem" magam, mert "csak" 17 kg volt a böröndöm. Most pedig vettem egy másikat, ami könnyebb, így tán megoldható ( nálam ).

 

Mi már nem a "hátizsákos"  korosztályba tartozunk, így sajna vannak olyan dolgaink, amikről nem tudunk lemondani :-)

Előzmény: amaszat (1913)
amaszat Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1913

Lion air: plusz kilót becsekkolásnál a helyszínen kell kifizetni. +0,9kilóért nem fizettetnek, onnantól viszont igen, de simán kikerülhető ha a feladandó poggyászod tetejére pakolsz egy olyan táskát amit súlytöbbletnél egyszerűen leemelsz és felviszel magaddal kézipoggyászként, leszálláskor meg visszapakolod. Kézit nem mérik le, nem is nagyon foglalkoznak vele úgyhogy sima ügy.

 Nagyon sokszor utaztunk velük mert eddig mindig ők bizonyultak a legolcsóbbnak.

Kaja nincs az árban, de 40 Ft-os piskóta miatt nem szívesen fizetek egy másik társaságnak 8-10e Ft-tal többet :-) Garuda pedig nem kicsit hanem sokkal drágább. Bár én mindig a helyszínen veszem a jegyet és soha nem foglalok előre, így ez utóbbiról nem tudok nyilatkozni. 

Előzmény: ISIS/002 (1907)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1912

http://rumahbatusolo.com/

 

 

Ezt néztem ki, ami nagyon tetszik, csak az a kb. 7 km :-) 

Előzmény: W.L. (1910)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1911

Mi már egy nappal hamarabb megérkezünk KUL-ba úgy du. 15 körül. Ott csinálunk egy "aklimatizációs" délutánt, és reggel 6,50-kor repülünk Solo-ba. Így kb. 11-re leszünk a szálláson.

( most éppen azon töröm a fejem, hogy bent legyünk-e a centrumban, ahol találtam normális szállást, de olyan igazi Hotel jellegű, tehát több emeletes stb. Előnye a város közelsége. Vagy találtam egy nagyon dicsért szállást kb. 7 km-re a centrumtól, az viszont a "nyugalom szigete" és azt irták a neten, hogy kb. 30.000 IDR a taxi...)

Szóval az első napra mindenképpen a városi nevezetességek megnézése lenne.

Második nap Sukuh, Ceto és a vízesés :-)

És pont ma jöttem rá, hogy innen is meg lehet nézni Borobudur es Prambanan-t, szóval sztem maradunk itt még egy napot. Pont azért is szeretnék taxi-t bérelni, mert akkor meg tudjuk beszélni, hogy még pár nevezetességnél álljon meg út közben. ( idén is az volt a jó, hogy menet közben tudtunk változtatni a progin, mivel napi díjja volt a taxi-nak és ha megtetszett valami útközben ill. ha ajánlott valamit, akkor bele tudtuk venni a proggramba )

 

No, a Surabaya-ból Bromo megnézése lehetőséget jó hogy mondod, szépen utána járok. Azért kár lenne kihagyni Bromo-t, ha már ott vagyunk. :-) :-Ö

 

Surabaja-ból is láttam már repcsit Manado-ba.

 

Arra nincs ötleted, hogy Lion, Siriwaya-ra hogy tudnám 20 kg-ra "feltornézni" a csomagot ???

 

Lion-nak kb. fél áron van a jegye Manado-ba, mint a Garuda-nak , ráadásúl közvetlen járat lenne, tehát nem kéne átszállni.

 

 

Előzmény: W.L. (1910)
W.L. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1910

Az elso napra sokat ne tervezz.

Tudtommal a soloi palotak csak kora delutanig vannak nyitva, tehat jobbak regggeli-delelotti programnak.

Azt az elso napi delutant vagy a szallodai pihenessel es laza varosi setaval toltsetek, vagy ha nagyon nezelodnetek mar, akkor del korul indulva meg osszejohet Sukuh es Ceto.

Amugy ezek a masodik nap du-jan is megnezhetok, a palotak utan. Vagy ha kenyelmesebbre venned, tenyleg legyen plusz meg egy ej Soloban.

 

Borobudur es Prambanan taxival siman megnezhetok 1 nap alatt Solo es Yogya kozott. Solobol Selo falun at menjetek Borobudurhoz, majd onnan Yogyat kerulve Prambananhoz, estere pedig vissza Yogyaba. Sajat kocsival mindenkepp ajanlanam megnezni a kisebb, kevesbe latogatott templomokat is. Utbaesnek, es 10-15 percet megernek! A belepoik is jelkepesek.

Szerintem ezek utan 1 teljes nap Yogyara eleg, 2 meg mar vegkepp, de ugye olvashattal mas velemenyt is errol - dontsd el magad.

En a megsporolt napokkal inkabb megneznem Bromot, ami szerintem lenyugozo! Ha a hosszu ut nem tetszik, esetleg repulhetnetek Surabayaba, majd a repterrol berelt kocsi Bromohoz. Mivel a jelek szerint vonzanak a vizesesek, Surabaya es Bromo kozt az oda vagy visszauton megerne a kb feloras kiterot a Madikarapura vizeses. Nekem a vizesesek konyokomon jonnek mar ki, de ez szerintem is kulonleges! Mondjuk 1-2 km patakon atgazolos, "zuhanyzos" seta is kell hozza.

Tettem fel rola korabban kepeket.

Előzmény: ISIS/002 (1907)
W.L. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1909

Ha Kelimutu erdekel, akkor nem Labuhanbajoba, hanem Maumerebe kellett volna jegyet venni, onnan szep sorban jott volna minden nyugat (Bali) fele.

Labuhanbajobol ugye Kelimutu a Balival ellenkezo iranyban van!

Megeri-e? Onmagaban oda-vissza nemigen, de ha utkozben megallnatok Flores mas latnivaloinal is, akkor mar inkabb.

De aztan onnan merre tovabb?

Esetleg repulhetnetek Balira, es Lombokra onnan ugorhatnatok at.

Vagy ha megis kihagyjatok Kelimutut es Flores tobbi reszet, akkor az utvonal Bali fele Sumbawan es Lombokon at eleg egyertelmu.

De ha valasztani kell, szerintem Flores egymaga tobbet nyujthat mint az a 2 masik sziget.

Előzmény: hugoboss88 (1908)
hugoboss88 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 1908

Hello W.L.

 

Koszonom szepen a tanacsodat, meg is fogadtuk, a 2. verziot valasztottuk. Singaporebol repulunk Labuan bajoba oktober elejen es lesz 17 napunk. Megvan a visszafele jegyunk Balirol, az az ut vege, most mar csak a koztes resz a kerdes.

 

Kivancsi vagyok, hogy milyen helyek erinteset, sorrendet javasolsz!? Azt mar latom, hogy eljutni a 3 szinu tavakhoz az eljutas necces, legalabbis repcsi nincs, kozuton meg 20ora minimum. Bar, ha megeri, bevallaljuk. Mit gondolsz? 

Ezen kivul inkabb a termeszet, snori, szep strandok, egyedi kulturak erdekelnek.

 

Varom kedves tanacsaidat;)

 

koszonom elore is!

Előzmény: W.L. (1741)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 1907

Szia W.L!

 

Na nagyjából alakul a kép, már csak pontosítani kell.

 

1.nap reggel kb. 10-re érnénk KUALA-ból Solo-ba. Aznap szerintem meg tudjuk nézni magát a várost.

2.nap.Ceto,Sukuh és  Grogojan Sewu vízesés

3. -6 v. 7-ig napig átköltöznénk Yogyakartá-ba - ezt úgy szeretném megszervezni, hogy aznap már Borobodurt , Prambanant és Candi Sewu-t megnézzük ( ???) , vagy magát a várost , még nem fix. ), itt lenne 4 v. 5 napunk ( talán elég a 4 nap???, vagy esetleg még egy napot hagyjak Solo és környékére??? )

Bromo-n még gondolkozom, elég nagy útnak tűnik, viszont érdekes lehet.....Mondjuk a 10 órás buszozás inkább elrettentő, így megint elmenne egy egész nap csak azzal, hogy utazunk :-(

Utána 7. vagy 8. nap nap repülés Manado-ba

8-13. nap Manado és környéke ( összesen 5- 6 nap , búvárkodás, pihenés )

14. nap. utazás KUALA-ba

15. Nap KUALA

16.nap vissza

 

Nem merem bevállalni, hogy aznap menjünk Kuala-ba, amikor éjjel indul a gépünk BUD-ra, így ráhagynék 1 napot. Én ugyan idén már láttam, de lesznek velünk olyanok, akik még nem.

 

AA-val és Garuda-val mennénk.

Lion-t is néztem, de ott 15 kg. a csomag és nem pontosan láttam, hogy hogyan lehet + kg. venni. Garuda kicsit drágább, de nekem megbízhatóbbnak tűnt.

 

További javaslatok esetleg ?

Előzmény: W.L. (1906)
W.L. Creative Commons License 2014.09.13 0 0 1906

Nem ezt hajtogatom egy ideje? :-)

Raadasul a kellemesen kicsi soloi repteren erkezeskor is minimalis sorbanallasra es varakozasra szamithattok.

Szeintem ha latsz jo arat, azt meg is veheted mar most.

Es akkor mar csak a manadoi jegyek vannak hatra.

Sajnos arrol 1-2 evvel lekestetek, hogy onnan kozvetlen AA jarattal mehessetek vissza KL-be.

Silk meg repul Szingapurba, amugy marad az atszallas Makassarban, Surabayaban vagy Jakartaban.

Előzmény: ISIS/002 (1904)
W.L. Creative Commons License 2014.09.13 0 0 1905

Akkor most adok neked meg egy okot elore foglalni.

Esedekes itt most egy ujabb jelentos benzinaremeles!

Azt rebesgetik, 6-rol 8000 Rp- ra megy fel!

Ez nyilvan beepul majd minden kozlekedes araba is.

Ha komoly cegnel most foglalsz, akkor talan meg jovore is most lekotott aron kapod a kocsit (ugye benzin benne!).

TALAN! ;-)

 

Sajnos ez biztos erezheto lesz a mar most is egyre huzosabb belfoldi repjegyarakon is. :-(

Előzmény: ISIS/002 (1902)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1904

Woowww, és milyen szuper AA-nak van Solo-ba járata KUL-ból :-)

 

Előzmény: W.L. (1901)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1903

Ha valaki erre felé keres repjegyet és kiindulási pontnak jó Kuala, akkor nézzen körűl az Emirates-nél.

Október-tól Bp-ről indit közvetlen járatot Dubai-n keresztűl és Kuala-ba 150 K a repjegy,

Szerintem ez jó ár, főleg, ha hozzá vesszük, hogy az Emirates jó légitársaság ( személyes tapasztalat is )

 

A DUB-KUL vonalat pedig Airbus A380-l viszi, ahol még a túrista osztályon is kényelmesen el lehet férni.

ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1902

Ha ketten lennénk, akkor bevállalnám. ám 5 fő esetén, -  mivel én szervezek - , lehet jobb előre egyeztetni.

Tudom, hogy igazad van, mert Bali-n is ez volt, mármint, hogy folyamatosan ajánlgatták magukat a taxisok, viszont nem lettek volna "számottevően" olcsóbbak , mint az általam korábban leszervezett, ő pedig örült, hogy 5 napra volt fix. munkája.

Előzmény: W.L. (1900)
W.L. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1901

Ha Yogyabol akarsz tovabbrepulni, akkor viszont tenyleg Soloval kezdjetek inkabb, KL-bol oda repulve.

Előzmény: ISIS/002 (1899)
W.L. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1900

Iranyarnak nem rosszak de szerintem nem kell ezt elore lefoglalni.

Erkezes utan mar a repteren is lesznek soforok alighanem kisse jobb arakkal is.

Bar egy "profi" ceg neha (!) megbizhatobb.

Előzmény: ISIS/002 (1898)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1899

http://www.dutagardenhotel.com/en/hotel/room-rates/

 

 

Yogja-ban eddig ez tűnik szinpatikusnak. 550.000 IDR/szoba. Idén is kb. ilyen áron laktunk. Ők is kinálnak kirándulásokat.

 

Na, ha lesz időm, akkor bele vetem magam Solo-ba :-)

 

Mondjuk majd azt is kell néznem, hogy mely napokon megy gép át Manado-ra és mikor, mert ugye logisztikailag majd az is fontos.

 

Igazából nagyon szeretem ezt a tervezős, böngészős időszakot :-)

Előzmény: W.L. (1897)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1898

http://www.indoparadiso.com/car.html

 

 

Ezt találtam eddig a neten. Mivel 5 főre béreljük a kocsit, sztem az árak elfogadhatóak. 

 

Gondolom rugalmasak, szóval tutira előre le lehet beszélni mail-ben esetleges más proggit ( persze ha már én is fogom tudni )

 

( Maxico? jah hát az se rossz hely  :-) )

Előzmény: W.L. (1897)
W.L. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1897

Ha tenyleg (!) jobban kedveled a nyugisabb helyeket, akkor akar lehetne a bazis vegig Solo is, es Yogya az egynapos kirandulas.

Ket ruszkinak egyszer igy csinaltam programot, es nekik jobban is tetszett Solo Yogyanal.

Egy nap berelt taxival elmentunk Solobol a Merapi es Merbabu vulkanok kozti festoi uton at Borobudurig, majd onnan Prambananhoz, megallva a turistak 99%-a altal kihagyott kisebb templomoknal is, majd masnap delelott megneztuk Yogyaban a palotat es a vizi kastelyt, mielott delutan reptererol tovabbrepultunk.

Igy is lehet. Ehhez persze taxiberlesek kellettek, de ha azon 5 fo osztozik, talan nem is tul veszes.

Soloban a szallas a Lor In volt, ami akkor egy epp zajlo felujitas miatt $30-os bago aron kinalta bizonyos szobait. Mondjuk nem epp kozponti helyen van, de taxis bazisnak tokely volt.

Hatizsakosoknak van nagyon jo szallas a kozpontban is.

Előzmény: ISIS/002 (1888)
W.L. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1896

Nem ismerem szemelyesen, a neten meg te is rakereshetsz.

Előzmény: ISIS/002 (1893)
W.L. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1895

Joggal, mert tenyleg olyan, mint egy maya piramis!

Ez az egyik kulonlegessege.

A masik a korulotte levo "erdekes" faragasok... ;-)

Es a fekvese es hangulata is csodas.

Szerintem kihagyhatatlan.

Előzmény: ISIS/002 (1892)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1894

Köszönöm!

Előzmény: neomedia (1891)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1893

Bocsánat , Jumog vízesés .

Előzmény: ISIS/002 (1892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!