Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

lacóka Creative Commons License 2002.01.28 0 0 225
Müanyagápoló,vagy szilikonolaj:müanyag részek csillogni fognak.
Előzmény: Torpedo (206)
lacóka Creative Commons License 2002.01.28 0 0 224
Metálhoz pl.Dynol./Pyrmo vax/.Minden vax alapvetően jó.
Előzmény: Giugiaro (218)
kivi Creative Commons License 2002.01.27 0 0 223
De igen... :-)
Előzmény: petersen (221)
karhu Creative Commons License 2002.01.27 0 0 222
A rakpart felső végénél (Mozaik utca) a MOL kútnál. Jó régen voltam ott (tán tavaly nyáron), akkor egy zseton 120 Ft. volt, ezért három percet ment a gép. Két, max. három zsetonnal mindent le lehe mosni.
Előzmény: kivi (219)
petersen Creative Commons License 2002.01.27 0 0 221
Szonyeg

Nem az a bajom, hogy nem passzol a HOndaba, hanem, hogy rovid. De nem hinnem, hogy ez csak Honda Civic problema, ugyanez volt a gaz a Prelude-del, es elotte a Nissan Sunnymmal is. Szoval ezert hajtom azt, hogy valahol csinaltatok egy szonyeget ami pont passzol. A masik resze meg ennek a dolognak, hogy a gyari szonyeg is kisebb mint amekkora helyet le kellene fednie ezert csuszkal.

Automoso

Javaslom Szentendrei ut elejen Esso kutat (varosba bejovo oldal) 4-500-bol megvan a mosas rendesen, vagy Arpad hid pest OMV. (Te, nem irtam en mar ezt le neked egy masik topicban?)

stevie wonder Creative Commons License 2002.01.26 0 0 220
Agip-kut Nagyszolos utca, Aral Budafoki ut es Fehervari ut. En ezt a harmat hasznaltam, amig arrafele laktam.
Előzmény: kivi (219)
kivi Creative Commons License 2002.01.26 0 0 219
Budán működő kézimosót (vagy hogy a fenébe hívják...) keresek. Olyanra gondolok, ahol be kell dobni egy 100-ast, és kb. egy percig lehet vele spriccelni a kocsit. A Déli pu. Shellnél már hetek óta üzemképtelen a masina.

Van ötletetek?

Giugiaro Creative Commons License 2002.01.21 0 0 218
Tudtok olyan wax-ot, ami nem csak 4-5 mosást bír ki. Sötét metál kocsim van a Trutle Wax-ot használom tök jó, csak hamar lejön.
Herbie_ Creative Commons License 2002.01.20 0 0 217
És néhány ezer forintból meg is van, még a jó minőségű is. A drágábbakat már annyi helyen lehet nyesegetni, hogy az nem is igaz. CSak passzol az egyik a Hondába is.
Előzmény: kivi (216)
kivi Creative Commons License 2002.01.20 0 0 216
Sajna nem tudok, de... Lehet hogy megbotránkozol, de a hipermarketekben sokszor lehet kapni valóban normális kinézetű és minőségű szőnyegeket. Igaz, nincs rajta Honda (vagy egyéb) logó, viszont tapintásra, ránézésre felveszi a versenyt bármelyik gyári darabbal.
Előzmény: petersen (214)
kivi Creative Commons License 2002.01.20 0 0 215
A Turtle (wax vagy polírozó) jó dolog, eddig senki sem panaszkodott rá.
Előzmény: Greenpeace (213)
petersen Creative Commons License 2002.01.18 0 0 214
HEli,

Másik topicban már bedobtam (hasonló) tőledek is megkérd. Tudtok olya céget aki autószőnyeget készít? Honda szúnyeg ára a szalonban meglehtősen irreális.

Greenpeace Creative Commons License 2002.01.18 0 0 213
Szkátó!

Az autó nagyon csúnyán össze volt törve.
Lehet, hogy bénán festették le, és ezért üt el annyira. Abban bízom, hogy ha kipróbálom ezt a Turtle-izét akkor valamennyire közelíti majd az árnyalatokat. Csak előbb érdekel mit mondtok róla, mert ha felkapja a festéket akkor el kell felejteni.

Kösz mindent!

Előzmény: Szkátó (211)
Greenpeace Creative Commons License 2002.01.18 0 0 212
Sziasztok!

Kivi!
A fényezés azért van kizárva, mert nincs egy fillérem se ilyen beruházásra, azonkívül még bele kell ölnöm a kocsiba legalább 150e-t, és csak utána tudnék a fényezésen gondolkodni.

Annyira nem vészes a dolog, mert tegnap leszedtem a gépháztetőt, behoztam a lakásba és lepolíroztam egy Prevent polírpasztával, és sokkal jobb lett.
Láttam az obiban egy Turtle márkájú polírozót, amiből volt több színhez való. Volt belőle több piros, három kék, sötétek, világosak. Arra lennék kíváncsi, hogy hátha ismeri valamelyikőtök ezt a készítményt. Szerintem nem lehet rossz.

Előzmény: kivi (210)
Szkátó Creative Commons License 2002.01.18 0 0 211
Ha igaz amit az eladó mondott, és le van mattulva, akkor egy sima polírozás helyreteszi a dolgot.

Csak azt nem értem, miért nem rakta a helyére a motorháztetőt...? Ezt nem logikus...

De lehetséges, hogy újra lett festve, és a piktor egy kicsit színtévesztő volt.

Előzmény: Greenpeace (208)
kivi Creative Commons License 2002.01.17 0 0 210
Fényezés miért kizárt?
Előzmény: Greenpeace (208)
SzaboZE Creative Commons License 2002.01.17 0 0 209
Szerintem polirozószerek nem sokat érnek. Rendes polir, ha nem megy muszáj fényezni.

SzaboZE

Előzmény: Greenpeace (208)
Greenpeace Creative Commons License 2002.01.17 0 0 208
Sziasztok!

Van egy hatalmas gondom.

Vettem mostanában egy autót és a motortető enyhén más árnyalatban pompázik, mint a kocsi többi része. Megkérdeztem a tulajt, hogy ez mi, és azt mondta, hogy egy csomó ideig állt a kocsi egy garázsban motortető nélkül, a tető meg az udvaron. Mit lehet tenni, hogy kb ugyanúgy nézzen ki mint, ha egy autó legyen? Fényezés kizárva. Milyen polírozó szert vegyek? Melyik a jó?

A válaszokat előre is köszi

SzaboZE Creative Commons License 2002.01.17 0 0 207
Vizcsik: szépen le kell törölgetni, amig a viz az autón cseppek formájában marad lesz nyoma. Nekem sötét metálfényes autóm van, szivok is miatta. Az utolsó cseppig le kell törölgetni.

SzaboZE

Előzmény: Torpedo (206)
Torpedo Creative Commons License 2002.01.17 0 0 206
Szevasztok!

ezer bocs ha a téma olyan, amit már esetleg megtárgyaltatok!

1. Hogyan lehet úgy tisztítani a kocsi lakozott felületét, hogy amikor folyékony mosószeres puhaszivacsos ápolás utáni slag végig szánt rajta, annak megszáradása után ne maradjon rajta halvány vízcsíkfolt?

2. A lakozott felületre melyik a legjobb ápolószer, amitől meg is őrzi a fényét, s továbbra is csili-vili lesz?

3. A műanyag felületeket a színre fújáson kívül, hogyan lehet csillogóvá varázsolni?

Köszi előre is a segítséget!

Torpedo

kivi Creative Commons License 2002.01.17 0 0 205
A kerékagyakat, féknyerget, fékdobot mivel érdemes lefesteni? Sima zománcfesték jó? Vagy legyen hőálló? Nem tuning-piros fékeket akarok, :-) csak a mostani rozsdás állapotot szeretném megszüntetni.
SzaboZE Creative Commons License 2001.12.20 0 0 204
Ha felnin van és nincs leengedve akkor szerintem nagy deform nem várható, azért havonta érdemes átpakolni.
ibrahim Creative Commons License 2001.12.20 0 0 203
hát ez megnyugtató :) amúgy vízszintesen, egymásra pakolva nem szeretnek lenni a kerekek (felnin)? azt tudom (már ha jól tudom), hogy felni nélkül ez nem jó, mert egymás súlya alatt eldeformálódnak a gumik.

page down pedig valóban csodákra képes, kösz h figyelmembe ajánlottad :))

Előzmény: kivi (202)
kivi Creative Commons License 2001.12.20 0 0 202
A gumikat tökéletesen tárolod, nyugodt lehetsz! :-) A 'valamivel való befújásról' kb. 10 hozzászólással lejjebb olvashatsz, nézd meg.

A fóliáról nem tudok nyilatkozni, de van egy Autóüveg fóliázás c. topic, ott egy profi fóliázó (a1967) szívesen ad tanácsokat.

Előzmény: ibrahim (201)
ibrahim Creative Commons License 2001.12.20 0 0 201
Sziasztok!

Nem volt már erőm végigolvasni a topicot, ezért bocs, ha offolnék vagy már kitárgyaltátok volna amit kérdezek. Ígérem, majd pótolok :)

1.) nyári gurigák tárolása: felnin maradtak, előírt (terheletlen) nyomás felett picivel, alaposan lecsutakolva. állítva állnak, pár naponta átgörgetem mindet. ez így korrekt/szakszerű v. teljesen rossz elgondolás? :)
másik: érdemes valamivel lefújni a gumikat amíg állnak (pl szilikon)?

2.) karosszéria-védő fólián gondolkodom, ha emberi áron és szép minőségben meg lehet csinálni, és persze ha érdemes. milyen szinten védi meg a lemezeket (pl autópályás kavicspuszi?), fólia eltávolítása hagy-e nyomot stb?

köszi a helpet! ibrahim

keptn_kork Creative Commons License 2001.12.18 0 0 200
Xolo, Pronto porstoprol van szo?
Előzmény: Xolo (196)
kivi Creative Commons License 2001.12.18 0 0 199
Előbb-utóbb írni is megtanulok. :-)
Előzmény: kivi (197)
stevie wonder Creative Commons License 2001.12.18 0 0 198
V6Max,

ezek egymast kizaro fogalmak ;-) de egy alapos torles es a glicerines kezeles egyuttesen csodat tesznek! :-)

Előzmény: V6Max (193)
kivi Creative Commons License 2001.12.18 0 0 197
Ezekből a szerekből elég nagy a választék. A Preventet speciel itt nem szeretem, mert (szerintem) büdös. Most egy Rex névre hallgató vanilia illatú sprayt használok. Jólé leviszi a kosz az összes belső felületről.
Előzmény: keptn_kork (195)
Xolo Creative Commons License 2001.12.17 0 0 196
Én a Pronto-t használom, nem tudom, ez-e a legjobb, de ez elég jó, taszítja a port, nem büdös, és kímélis is a felületet...
Előzmény: keptn_kork (195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!