Keresés

Részletes keresés

kicsi Emma Creative Commons License 2002.11.10 0 0 570
Sőt, a Fővárosi Csatornázási Művek is biztos szívesen venne néhány csatornafeltáró, új csatornagödör-ásó, lelkes munkatársat!! Úgyis olyan sok itt mostanában a csőtörés...
kicsi Emma Creative Commons License 2002.11.10 0 0 569
:))))
Gratulálok a fiúknak. Szerintem a Főkert Rt. tudá őket hasznosítani!
bagifruzsi Creative Commons License 2002.11.10 0 0 568
Kertészkedek, fát nevelek…

És ezt értsétek szó szerint!
A helyzet állása a következő: minden bizonnyal lelkiismeret furdalása volt a srácoknak, hogy miattuk kipusztult az összes tujánk. Ezért hát úgy döntöttek, hogy majd ők ültetnek a sok kicsi helyett egy nagyot. El is kezdték a munkákat. Először e helyét kellett kiválasztani: az ablak alatt, az utcával szembe pont jó lesz, szinte kiváló.
Mi is kell egy fának…? Ahá, megvan! Gödör. Váltott műszakban dolgoztak egész addig, amíg el nem készült a nagy mű: A gödör. A gödör paraméterei: 1m mély; 1m hosszan nyúlik a föld alatt az egyik irányba (azé nem semmi!).
Most már csak a fa kell bele. Eleinte próbálkoztak fadarabokkal, füvel, de nem jött be (vajon miért nem kelt ki?). Ekkor apukám segítő kezet nyújtott és elvégezte az utolsó feladatot. Beleültette a fát, egy kis édi cseresznyefát. Elmondásai alapján a gödör akkora volt, hogy a három kutya egyszerre kényelmesen elfért volna benne. :-)
Azt is mondta, hogy bizony még földet kellett a gödörbe hordania, mielőtt bele lehetett volna ültetni a fát, mert bizony különben elveszett volna benne az az apró kis sarj.

Én csak azt nem tudom, hogy hogyan lehetne hasznosítani eme képességüket. Én arra gondoltam, hogy beszélek a Vakondok Földtúró Rt.-vel vagy a Földigiliszták Talajtúró Kft-vel és beadom őket földmunkásnak.

Fruzsi

bagifruzsi Creative Commons License 2002.11.09 0 0 567
Hm.
Előzmény: ReRoncs (566)
ReRoncs Creative Commons License 2002.11.09 0 0 566

A Marci sosem feküdne bele sárba, mert nagyon kényes, meg a vizet sem nagyon szereti....

:)

Előzmény: bagifruzsi (563)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.11.09 0 0 565
:-)))))

Szerencsére lósz*r nálunk nincs a környéken.
Viszont pocsolya az dögivel.
ismerem azt az elégedett pofát! De előtte még van egy sanda ábrázat is, amidőn visszazén a "Látod mit csinálok, de nem tudsz megállítani!" ábrázattal, és akkor már hiába ordítok neki, hogy "Ha eszedbe jut, akkor megverlek, nem kapsz vacsorát és a lakásba sem jöhetsz be!" - már késő (túl okos, és tudja, hogy nálunk ilyen szankciók nincsenek).
És lefexik a tócsába. És elfordul oldalra, majd a másik oldalára, majd nyújtózik egyet és beletúr a pofájával a sár mélyére.

Szerencsre nekünk annyira nem gond, mert mi gyalogszerrel járunk sétálni, de hogy mocskosan és vizesen ő is sokkal szebben megy láb mellett, az tény.

Egyszer viszont én is megjártam: egy barátnőmhöz mentem a Zsepivel Bp-re busszal. leszálltunk és a kis parkban, ahol lődörögtünk megtalálta a legmocskosabb pocsolyát. Persze bele is feküdt. Még az volt a szerencsént, hogy volt egy kis csőtörés a környéken, ahol le lehetett mosni és utána megszárítani. Küldönben nem tudom, hogy mentünk volna haza. :-)

Fruzsi

Előzmény: gtokaji (564)
gtokaji Creative Commons License 2002.11.09 0 0 564
koltozik a munkahelyem, aztan meg nincsen netunk odabenn, ugyhogy jovo heten meg valszinuleg csak igy estenkent leszek. ha valaki surgoset akar tolem, az hasznalja az email linket, mukodik.

kirandulas - most akkor mi? attesszuk jovo hetre? inkabb menjunk sokan 1 hettel kesobb, nem?

Sarah, bar remelem ezt Te csak soka olvasod a sok elfoglaltsag miatt :)))), ezuton is veled orulok, es sok-sok jatekot nektek!!

Mas - ma kimentunk setalni rakospalota szelere (arra kellett mennem, utana kivittem a negylabut a mezore), erre mit csinal? Kiszallunk a kocsibol, felemelt orral elindul, vagtat, megy vagy 50 metert, megall, visszanez, ROHOG!!!!!, es elterul, fetreng, horog az elvezettol.
Loszar volt ott, sok.

Elzavarom onnan (persze volt netto 1 perce legalabb), ROHOG, majd felemelt orral elrohan (en rosszat sejtek), eltunik. Fulemen a telefon, DHL-es novel beszelek (csomagom jott), kierek a tisztasra, a kutya fekete, all, ROHOG, majd ELDOL VISSZA A POCSOLYABA mint a zsak, DHL-es no megkerdi, jol vagyok-e (elfojtott "anyad" utan), megmagyarazom, lenyomom a telefont, labhoz, ROHOGVE ODAJON, es jo alaposan a nadragomhoz.....

Feladtam, leultem fatorzsre, kutya elenged, telefon, havernak elmesel, rohogunk, kutya tombol. 20 perc mulva lenyugszik, jon hogy ehes, es kulonben is unatkozik, valamit kene csinalni. Elindultunk, hatha talalunk facant amit kergethet, de nem jott ossze, majd legkozelebb.

Na, egy golden-gazda hetkoznapjai.

bagifruzsi Creative Commons License 2002.11.08 0 0 563
Bizony sajna én se megyek (bár ahogy látom, Ti sem). :-(((

Ahova jártok még nem ismerem a tömegközléekedési útvonalat. Van egyáltalán? Mert sajnos a legtöbbször csak azzal tudok járni.

Szegény ebeim mag egész nap hanyagolhatnak. Reggel fél 7 óta nem voltam otthon és ez az állapot még holnap délutánig tart. Viszont hogy fognak holnap örülni. :-)))

Na megyek.
Sziasztok
Fruzsi

Előzmény: ReRoncs (562)
ReRoncs Creative Commons License 2002.11.08 0 0 562

Sajna úgy néz ki, hogy nekünk sem lesz jó a vasárnap. Mi lenne, ha megpróbálnánk valami távolabbi időpontot egyeztetni, mert akkor könnyebb úgy alakítani a programot, hogy sokkal többen lehessünk. Ráadásul, ha később megyünk valószínűleg hó is lesz a hegyekben...

ReRoncs

Lord Iffy Creative Commons License 2002.11.08 0 0 561
szussz most üzent hogy lázasan fetreng otthon. sajnos nem tud jönni. :=o(((
Lord Iffy Creative Commons License 2002.11.08 0 0 560
fruzsi nem jön, tokaji igen. szussz és reroncs is. meg egy vadiúj eb. meg természetesen iffycsalád jerryvel meg vilivel.:O))

süti? :O))
süti is jöhetne.:O))

(ps kétutcával odébb lakik két labbancs. az egyik fleki, a másik süti. :O))

Előzmény: LAVYKO (557)
sarah25 Creative Commons License 2002.11.08 0 0 559
Bocs, de én nem vagyok otthon ezért tudok netezni és ezért nem tudok majd napközben kutyázni.
Előzmény: LAVYKO (557)
kicsi Emma Creative Commons License 2002.11.08 0 0 558
Alkudni mi sem akarunk. Az első tenyésztő 100ezret kért a kiskutyáért, ami szerintem irreális, abból az árból nem alkudni kell, hanem nem kell vele szóbaállni.
Tájékozódás céljából felhívtam még szeptemberben vmi szervező muksót a retriever egyesületből, az azt mondta, hogy a nagyon minőségi kutyusok kerülnek 70 ezerbe, így ha többet kérnek a tiedért, akkor alkudj keményen!

Balázs

LAVYKO Creative Commons License 2002.11.08 0 0 557
Sarah: "Vagy én vagyok nagyon elvakult állat imádó?"
Télleg elvakult állatok vagyunk mind, inkább kutyázunk, mint netezünk :-D
---------

Fruzsi, Tokaji: ti jöttök-e vasárnap? Szusszék +Zulu? süti? :O)))

sarah25 Creative Commons License 2002.11.08 0 0 556
Hát ez így van Bagifruzsi!A képek természetesen tonnaszámra fognak készülni és persze megosztom majd veletek is.
Természetesen most csak a reális áru kiskutyusokról beszéltem. Egyébként pedig ha valaki fel tud vállalni egy nagy testű kutyust -mert már csak az etetése sem kevés pénz- akkkor valószínűleg kibírja már azt a kb. 5000 Ft-ot is.
15 évi boldogság- amit a kiskutyussal tölthetünk- 5000 Ft-on múlik? Azért ez elképesztő, és sajnos szomorú is.
Előzmény: bagifruzsi (555)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.11.08 0 0 555
Ezt én is akartam írni, de a meló és suliidőben úgyse lehetek velük. Akkor már inkább netelek. :-)
Előzmény: Fido Dido (553)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.11.08 0 0 554
Szia!

Ez változó, hogy melyik mennyire látogatott.
Amiket én figyelek:
Erdélyi kopóhoz már hónapok óta senki sem írt, a magyar vizsla is leállt most egy kicsit.
A tacskóhoz szintén nem ír az az egy ember, aiivel eddig társalogtam és a schnauzeres témám sincs még felkapva.
Most épp virágzik a belga, de volt, hogy ott is hetekig mindenki hallgatott. :-)

Nem tudom, asszem én sem alkudnék kutyaárból. Egy kutyának megvan az ára, amit viszont a tenyésztő szab meg a kutya "minősége" és esetleg a jövendő gazda kiléte által.
Szerintem azt el kell fogadni (amennyiben reális, merthát van olyan is, hogy nem).

Sok sikert a kiskutyákhoz!
Aztán majd csinálj sok-sok képet és tedd őket közre! :-)

Szia
Fruzsi

Előzmény: sarah25 (552)
Fido Dido Creative Commons License 2002.11.08 0 0 553
Szia Sarah!

Valószínűleg a többi topic gazdái a kedvencüktől elrabolt időben netezik. Mi azt is inkább a kutyussal töltjük.;-)

Fido

Előzmény: sarah25 (552)
sarah25 Creative Commons License 2002.11.08 0 0 552
Sziasztok!

Hova tűnt innen mindenki? A többi fórum -minden másfajta kutyáknál - sokkal látogatottabb. Ilyen kevesen szeretnénk őket? Én szombaton -azaz holnap- megyek a kiskutyusért. Már alig várom, nagyon szeretném már látni és kényeztetni. Nem is tudom, hogy nézhet ki, a képeken láttam utóljára amikor 4 hetes volt. Most 8. Ezért gondolom jelentősen megváltozott már. Ja tényleg és mi a véleményetek arról, hogy az emberek 99%-a alkudik a kutya árából. Én nem tudnék. Mert ha ő kell nekem akkor ő kell és nem fogok kb. 5000 Ft-on rágódni.Az etetése többe kerül. Ráadásul társnak választom, akkor meg mit számít ez az 5000 Ft. Vagy én vagyok nagyon elvakult állat imádó?

Sarah

Előzmény: Lord Iffy (550)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.11.08 0 0 551
Tegnap egyesek nagyon hülyék voltak. :-)

Balga felugrott az ölembe és a Zsepi addig ügyeskedett, míg véletlen a hasa alá került. Amikor Másik lemászott, fel volt akadva a Zsepi hátára (hátsó lába nem is érte a földet). És erre nem valamit tegyünk, mert ez így káoszhelyzet... nem, elkezdtek így játszani. Ugyanúgy harapdálták egymás pofáját, meg forogtak fel-alá, csak éppen a balga a Zsepi hátán lógva.
Mi meg persze nem nyúltunk bele, mert a nevetéstől nem is láttunk. :-))))

Fruzsi

Lord Iffy Creative Commons License 2002.11.07 0 0 550
az elmúlt napok időjárási eseményeit felidézve, szerintem készüljünk méretes szép nagy sárra. :O))
ennek legjobban rendszámevő-marci fog örülni.:O))
LAVYKO Creative Commons License 2002.11.06 0 0 549
Én csak szélvihar esetén vagyok hajlandó :-E
Ahhoz vagyunxokva ;-D
Előzmény: Lord Iffy (548)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.11.06 0 0 548
na akkor vasárnap 10-kor talákszunk. jó?
a "szokott" helyen.:O))
LAVYKO Creative Commons License 2002.11.06 0 0 547
BAH :-(((
Előzmény: Fido Dido (546)
Fido Dido Creative Commons License 2002.11.06 0 0 546
Lehet, hogy elég lenne lemosatnom az autót?;-)
Sajnos nem tudom lemondani a munkát.

Fido

Előzmény: LAVYKO (544)
LAVYKO Creative Commons License 2002.11.06 0 0 545
FIDO: nem beszélve a FÉNYKÉPEKRŐL, amelyeket mindannyian szeretnénk látni!!!!!
LAVYKO Creative Commons License 2002.11.06 0 0 544
Vagy pocsojakullancs :O)))

Fido, ne cseréld már ki azt a kis szépségess autódat, ne dolgozzál mán ezér vasárnap! Gyertek inkább kirándulni! Ki fogja megenni a tofukőrözöttes szenyót, ha Bello nem jön? Nem tehetitek ezt vele ;O)))

Köszke, ReRoncs, Dinonak már készítem is az anyagot :o)

Előzmény: Fido Dido (543)
Fido Dido Creative Commons License 2002.11.05 0 0 543
Szia ReRoncs!

Marciban vizikullancs volt?;-)

Fido

Előzmény: ReRoncs (541)
femaledoggy Creative Commons License 2002.11.05 0 0 542
sziasztok!
Nagyon édes az a pici lentebb a képen.
Bevallom, hogy én régebben semlegesen álltam mind a labrador és golden retrieverekhez.
Aztán voltam egy ismerősömnél, akik labradorokat képeznek ki vakvezetőnek, munkakutyának. Na ott fennakadt a szemem. Volt egy leírhatatlanul gyönyörű, igazi életerős, tiszta izom és erő labrador kan. Hát olyan kutyát még nem láttam életemben soha. A kiállításokon nyerő kanok hozzá képest satynyák voltak. egyszerűen nem bírtam levenni a szemem róla, gyönyörű krémszíne volt a bundájának. igazából nem tudom a labiknál ezt szakszerűen hogy hívják, de gondolom tudjátok melyikre gondolok. Sajnos azóta sem láttam hozzá foghatót, talán majd az utódai bizonyítanak még mellette. Azt hiszem az USA-ból importálták.
ReRoncs Creative Commons License 2002.11.05 0 0 541

Hali!

A kirándulásra valószínűleg jövünk (még kell hozzá egy kis átszervezés...), viszont egy tanács:

Mindenki, aki jön 1 nappal előtte kullancsriasztózza be a dögöt, mert a Marciban kettő is volt a kirándulás után!!!

ReRoncs

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!