Keresés

Részletes keresés

NO HAB Creative Commons License 2006.05.11 0 0 7780
aha,mosmá világos...
Előzmény: civertan (7777)
tomatas Creative Commons License 2006.05.11 0 0 7779
Ne tégy ilyet a nőtársadalommal! Nem győzöm majd fogadni a "MIÉRT?" kérdéseket.
Előzmény: civertan (7778)
civertan Creative Commons License 2006.05.11 0 0 7778
én bejelkeztem lakni a monostorba a  várhaver evett ivott és nyomta a pixeleket
Előzmény: tomatas (7775)
civertan Creative Commons License 2006.05.11 0 0 7777
kedves kevés hab árva várával kapcsolatos érdeklödésedre irtam hogy azon a szinten ahol a wc található ott a wc-töl északra az ereszcsatorna kivájt fából van ami különleges érdekes ritka és máshol én nem láttam a vár egyébb bemutatását a tanult extra várbruder kollégára biznám a mi van kérdésedre ez van.....
Előzmény: NO HAB (7776)
NO HAB Creative Commons License 2006.05.11 0 0 7776

mi va?

 

Előzmény: civertan (7774)
tomatas Creative Commons License 2006.05.11 0 0 7775
Na mesélj, mi újság? Mi szépet láttatok?
Előzmény: civertan (7774)
civertan Creative Commons License 2006.05.11 0 0 7774
azon a szinten ahol pisilhetsz Északnak fából van az ereszcsatorna, a vizszintes
Előzmény: NO HAB (7773)
NO HAB Creative Commons License 2006.05.11 0 0 7773

Sssziasssssztok, Várbarátok!

 

Szombaton meglátogatjuk Árva várát! Szerencsére az áprilisi Várak Kastélyok Templomok-ban lehet olvasni róla,de ha van még valami amire felhívnátok a figyelmem,akkor tegyétek meg!

sirocco Creative Commons License 2006.05.09 0 0 7772
Tényleg, milyen cseles a nézőpont.
Előzmény: Nagyon Várbarát (7771)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.08 0 0 7771

Kicsit csalóka a rajz, mert Hunyad várának csak egy részletét ábrázolja, pedig még abból a látószögből is sokkal többet lehetett volna közzétenni!

 

Kerestem egy hasonló beállítású archív képeslapot, amin "minden látszik"... pirossal bekereteztem azt a részt, ami a tieden van + egy alaprajzot a látószöggel:

 

Hunyad vára 1913-ban, bekeretezve a részlet

 

Alaprajza a látószöggel

 

Tehát szerintem a rajz helyes, csak éppen nem Hunyad várának jellegzetes első homlokzatát mutatja, hanem a K-i oldalát...

Előzmény: sirocco (7770)
sirocco Creative Commons License 2006.05.08 0 0 7770

Ezt a képet egy régi újságban találtam, egy Bethlen Gáborról szóló cikkben. Tényleg ilyen lehetett az egykori Vajdahunyad vára?

 

 

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.07 0 0 7769

Köszönöm szépen az infót!

 

Ha végigtekintünk Luxemburgi Zsigmond pályafutásán a magyar trónra kerülésétől kezdve, az eleinte kényszerűségből a magyar bárókat kiszolgáló alárendeltségből, a többszöri lázadások és trónkövetelőkkel vívott harcok után hogyan kerekedett felül a német-római császári méltóságra való jutásáig, el kell, hogy ismerjük, mindig megtalálta a közös szót a szövetségeseivel!

Hogy ez magyarul, csehül, latinul, franciául, németül... stb. történt-e, ez már az ő zsenialítását dícséri!

A szememben a legnagyobb középkori királyunk, Hunyadi Mátyás is az ő nyomdokait szerette volna követni...

 

Két könyv azoknak, akik jobban meg akarják ismerni Zsigmond személyét és korát:

 

A történész szemével...

 

Az író szemével...
Előzmény: bandiferko (7768)
bandiferko Creative Commons License 2006.05.07 0 0 7768

 

Tegnap este kb fél 9 kor a Kossuth rádióban írásos nyelvi emlékeink kapcsán többek között szóba került Zsigmond király is.

A nyelvésznő szerint beszélt magyarul. Abban a korban volt akkora súlyunk a nemzetközi politikában, hogy nem volt szokatlan nyelvünk ismerete.

szép riport volt, izgalmas kérdéseket vet fel az emberben, gondolok itt a várak kapcsán felbukkanható- itt és külhoni- levéltári anyagokra.

 

Amúgy nem akarok politizálni, a mi családunk is megkapta a XX. sz-i etno alapú pofonját, tekintsünk előre.

 

Előzmény: Nagyon Várbarát (7744)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.07 0 0 7767
Csupa remek hír, kösz szépen a közzétételét!   :-)
Előzmény: tomatas (7766)
tomatas Creative Commons License 2006.05.07 0 0 7766
Regéci vár statikai megerősítése, állagmegóvási kiviteli munkák I. ütem:

Lakótorony:
- Falak alapozási síkjának megtisztítása a törmeléktől 52 nm.
- Falkorona és falfelület javítása.
- Falfelület hézagolása.

/civertan/
tomatas Creative Commons License 2006.05.07 0 0 7765
Füzéri vár felújítása II. ütem

- Kút és ciszterna befejező kiviteli munkái.
- Malompince, boros kis pince, vizes pince és öreg pince falainak felmagasítása, a vízelvezetést biztosító falkorona kiépítése 124 nm fal helyreállítása.
- Homlokzati felületkezelés, habarcs kihézagolással 484 nm falfelületen.
- Kápolnához 50 nm faszerkezetű híd építése.

/civertan/
tomatas Creative Commons License 2006.05.07 0 0 7764
Indul a siklósi vár rekonstrukciója

A siklósi vár rekonstrukciója a jövő évben elkezdődhet, a két egymással összefüggő (különböző forrásokból finanszírozott) program értéke meghaladja a 2 milliárd forintot. A várszálló és az étterem felújítási költsége meghaladja az 1 milliárd forintot, amit egy német szállodalánc végez. A tervezés már megkezdődött, a program megvalósításáshoz a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (a vár tulajdonosa) hozzájárult. A vár területén található múzeum, és a falak egy részének felújítása szintén több mint 1 milliárdos költséggel, 2007 elején kezdődhetnek.
/civertan/
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.07 0 0 7763
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.07 0 0 7762

A szokásos vasárnapi "uborkaszezon" idején felrakom a Kárpátalja területén romladozó Kovászó várának megmentésére indított helyi kezdeményezést bemutató cikket:

 

http://www.karpatinfo.org.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=3575

 

Hát lehet a bozótot irtani a kovásznói várromnál! :-(
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.06 0 0 7761

Várakkal foglalkozó könyvek a Históriaantik.hu könyvesboltjában:

 

http://www.historiaantik.hu/index.php?p=bongeszo&cat=100146&r=1

 

 

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.06 0 0 7760

Ha jól emlékszem Bibrax múltkori felhívásában szerepelt egy zsfarkas nevű barátja, aki segítette a web. oldalának magyar nyelvű részét elkészíteni és gondolom a Topikban szereplő szövegét {lásd 7565. fsz.} is ő írhatta. Tehát fordítója már akadna, csak a pontosabb könyvcímeket kellene tudni!

 

Persze ötleteim akadnak:

 

Győrffy György: Magyarország történeti földrajza az Árpád-házi királyok idején I. -- IV. -- ez igazi szakmunka, sajnos nekem sincs meg  :-(

Kristó Gyula: Korai magyar történeti lexikon -- ez viszont megvan!  :-)

Engel Pál: Magyarország világi archontológiája I. -- II. -- ez is...

Csorba Csaba könyvei már inkább a népszerűsítő {populáris} kategóriába tartoznak

 

Internetes könyvkeresőként továbbra is ajánlanám:

 

http://www.bookline.hu/ vagy az újabb kiadványokra http://www.historiaantik.hu/

 

Előzmény: Törölt nick (7758)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.06 0 0 7757

Others book are no good. Because is only pictures or some books are
plagiary...

 

Erre gondolsz? "Egyéb könyvek nem jók... csak képek vagy régebbi könyvek másolatai...

 

Szerintem Bibraxnak nem színes képekkel teli váras könyvek {ismeretterjesztő típusú} hanem inkább történelmi oklevelek szövegeivel jegyzetelt szakmunkákra van szüksége, mint a múltkori Engel Pál-féle kötet.


Előzmény: Törölt nick (7755)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.06 0 0 7756

Nagyon köszönöm, hogy már "szinkrontolmácsoltad" is Bibrax szavait!

 

A válaszom a következő lenne:

 

"Köszönöm a szavaidat, de lehet, hogy félreértettél! A Fórumra felrakott könyvek nekem mind megvannak, azokat Szlovákiában vásároltam. Most júniusban újabb váras könyveket szeretnék venni Kassa és Lőcse városában ha sikerülne.

Megkérdezem, hogy téged milyen magyar nyelvű váras könyvek érdekelnének? Számuk örvendetesen szaporodik, vannak köztük inkább képeskönyvek de igazi szakmunkák is.

 

Magyarországon működik egy Castrum Bene Egyesület, amely összefogja a profi és amatőr várbarátokat, itt a linkjük:

 

http://www.castrumbene.hu/

 

Tavaly kiadtak egy kisebb könyvet, melyben szerepel Bazin {Pezinok}, Éberhárd {Malinovo}, Sempte {Sintava}, Szentgyörgy {Biely Kamen} latin nyelvű leírása. Ezt ha érdekel, el tudom küldeni!

 

Dénes József nevű várkutató szeretné kiadni a Magyar Várlexikont, erről itt:

 

http://www.atreus.tar.hu/

 

A magyar történészek közül Engel Pál, Győrffy György, Kristó Gyula, Csorba Csaba, Fügedi Erik könyveit ajánlom, sajnos ezek magyar nyelvűek.

A régészek a jelenlegi országhatáron belül dolgoznak, így nem tudom mennyiben segítenének a Szlovákia területén emelkedő várak kutatásában.

Előzmény: Törölt nick (7755)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.06 0 0 7753
Mátyás király ezek szerint hallgat, míg karako-híd számítógépe gyengélkedik... :-(((
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.06 0 0 7752

Köszönöm szépen sjose a gyors segítséget, közben Bibraxtól újabb üzenet érkezett, íme:

 

Nagyon thank you for info on VÁRAK - VÁRROMOK forum.
Do you want some books which you added in VÁRAK - VÁRROMOK
forum? Have you got ICQ?

If you want I can buy and send you some books. But I want from you
same service. I have problem with buy hungarian books but I would
like have it.
Others book are no good. Because is only pictures or some books are
plagiary.

Ezt légy szívesz fordíts már le! :-)

Előzmény: Törölt nick (7750)
HEV Creative Commons License 2006.05.06 0 0 7749

Vlaszij :

 

Igen, persze !

Előzmény: Vlaszij (7720)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.06 0 0 7748

Bibrax!

 

Ezeket a váras könyveket Szlovákiában vásároltam, könyvesboltokban illetve várak szuveníreket árusító helyein:

 

Hradknyha Slovensko kupova kníhkupectvo alebo hrady suvenírobchod.

 

Mátyás király, he olvasol, fordítsd már le légy szíves angolra, ezt a mondatomat! :-)

 

Szlovákiai váras könyvek

 

 

És remélem, hogy idén nyáron is gyarapítom őket!  :-)

civertan Creative Commons License 2006.05.06 0 0 7747
oké
Előzmény: Nagyon Várbarát (7739)
Bibrax Creative Commons License 2006.05.06 0 0 7746
I agree dokumentátor.

...and now something copletely different.
Building under castle near theatre will be polyfunctional structure. :( So view on castle from city will be worse. In the Nitra I was last month but didn't near this building. Director of istitution of archeology in SAV (the Slovak Academy of Science) told me about archeology exploration. There was house from 15th century and younger and others founds
Előzmény: dokumentátor (7742)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.06 0 0 7745

Passz... a várakból kivezető alagutakban nem hiszek, mivel a régiek is tudták, hogy ami kivezet, azon befelé is jöhet az ellenség, tehát nem lett volna jó ötlet ilyeneket létesíteni!!!

Szerintem az egész Gárdonyi Géza: Egri csillagok -- könyve alapján terjedt el a köztudatban {lásd Miklós diák és Éva bejutása az egri várba az alagúton} dehát 1899-ben még nem tudhatta az erősség részletesebb építéstörténetét!

 

Nem ismerem azt a terepet... rét alatt... lebontott ház pincéje? egykori kápolna kriptája?

Előzmény: dokumentátor (7743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!