Keresés

Részletes keresés

bikk67 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 15005

Mi lehet ennél rosszabb, hogy az izületeim elsorvadnak a bőröm elevenen szétrepedezik, a májam a rengeteg kenőcstől tönkremegy?  Kenőcs úgy sem lesz hatásos sohasem. /kinek érdeke?/ A sok napozástól akármikor bőrrákot kaphatok, mitől kellene félnem ami ettől rosszabb?

Előzmény: Pacsker12 (15004)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 15004

Gondolom akkor tájékoztatást is kaptál a következményekről. Milyen lehetséges mellékhatásokat adtak meg Neked?

Előzmény: bikk67 (15003)
bikk67 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 15003

Ennek ugye biológiai kúra a neve. Van több fajtája amivel fent tartható a tünetmentes állapot. Én csak inekciót adok be magamnak a comba mint a cukorbetegek meghatározott időközönként 5 évig, ha esetleg a TB ellátásból kiesem akkor is kapom mert nem a TB álltal finanszírozott. Ők csak vért vesznek, és megvizsgálnak.

Előzmény: Pacsker12 (15002)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 15002

Ezekszerint Te már voltál ezen a kezelésen? Elvégre azt írod, hogy már 1 kezeléstől javulni kezdtél. Amennyiben ez így van, akkor gratulálok, csak nehogy rossz következményei legyenek később.

És amúgy milyen maga a kezelés, Veled pl. mit csináltak?

Előzmény: bikk67 (15000)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 15001

Kedves Zsuzsóks!

Szerencsére viszketés engem sem gyötört soha, csak általános értelemben, de engem is mindig az zavart a legjobban, mint Téged, hogy vörösek a foltjaim. Fürdés után pedig mindig izzó vörösek voltak, amit nagyon utáltam. Most szerencsére nem olyan vészes mióta kecsketejezek és iszom a teát, meg kenem is vele.

Magát a kecsketejes szappant én pl a DM-ben veszem, de láttam már a Herbáriában is és a neten is sok félét lehet rendelni, én láttam már olyan kecsketejes szappant is, ami holt-tengeri iszappal van feltúrbózva.

Én mindig natúr szappant veszek, mert az érzékeny bőröm miatt nem szeretnék kísérletezgetni csokis meg fahéjas kecsketejszappannal, mert van olyan is.

Testápolót is pl a DM-ben szoktam venni. Saját márkás, érzékeny allergiás bőrre van, így nem tartalmaz semmi irritáló összetevőt és csak 760 Ft körül van az ára. Én amit régen használtam gyógyszertárit, az vagy 1500 Ft volt és sokszor az is irritálta a bőröm, így örülök hogy véletlenül rátaláltam erre a másikra. Arckrémjük is van ilyen, majd letesztelem, mert nekem sajnos az arcomon is kijött. :(

Kecsketejet pedig körbe kell nézni, hogy a környéketeken hol lehet kapni. Lehet akad háznál is, de én pl tejboltban veszem, és teljesen véletlenül találtam rá erre is, így sajnos konkrétummal nem tudok szolgálni.

A panaszkodás pedig itt nyugodtan megengedett. :) Néha én is kiborulok mikor végig nézek magamon vagy meglátom, hogy az arcomon súlyosbodik a helyzet. Sajnos ez pont nem az a betegség, amihez pozitívan lehetne állni, de szerencsére engem mindig feldob, hogy sokszor itt is találok nagyon jó tippeket és neten is sok természetes kezelési módot lehet találni, így én folyton kísérletezgetek magamon. :)

További szép napot!

Előzmény: Zsuzsóks (14991)
bikk67 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 15000

Ezért tájékoztatnak erről az elején.

Én az első alkalom után majdnem teljes javulásról tudok beszámolni, 25 év kenőcs, viszketés és fóliés éjszakák után örülök ennek. Akinek ráadásul izületi gondjai is vannak és azok is javulnak az csak örül egy pár év teljes nyugalomnak.

Előzmény: Pacsker12 (14999)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 14999

Szia vcsilla!

Hallani nem hallottam róla, de kecsegtetően hangzik maga az, hogy mindent ők állnak! :)

Viszont 5 év az rengeteg idő, és akkor még garanciát sem kapsz arra, hogy ennyi idő alatt ténylegesen elmúlasztják e a sömöröd vagy pedig számolhatsz majd a későbbiekben a mellékhatásokkal is.

Én szívesen jelentkeznék 1 ilyen kísérletre, de 5 év az hosszú idő és az hogy addig nem lehet gyereket vállalni az azért erősen elgondolkoztat ezügyben.

Előzmény: vcsilla (14990)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 14998

Szia szerence! :)

Az én teám más növényekből áll, de annyit tudok segíteni, hogy ha keverékként kell inni a teákat, akkor csak simán forralj vizet egy zománcozott edényben vagy vízforralóban, a lényeg az hogy a tea egyik összetevője se érintkezzen fémmel, tehát a víz se. Miután felforrt a víz, tedd bele a megfelelő mennyiségű keveréket (2,5 dl vízhez kb 1 púpozott ek. ) fedd le 1 fedővel vagy kistányérral (ami szintén nem tartalmaz fémet) és hagyd így kb 15 percig. Ezután szűrd le, de ezt is fémeszközök nélkül. Én úgy szoktam, hogy 1 műanyag tölcsérbe teszek 1 konyhai papírtörlőt és szintén műanyag merőkanállal belemerem egy üvegbe.

Ami még fontos hogy ha gyökeret vagy kérget tartalmaz a keverék, akkor azokat tárold külön és mikor forr a víz, akkor tegyél bele ezekből és főzd kb 3-4 percet, zárd el a vizet és így rakd bele a keveréket.

Remélem tudtam segíteni! :)

Szép napot!

Előzmény: szerence (14989)
eukariota Creative Commons License 2013.06.03 0 0 14997

Akkor a nagyon súlyos lehetséges mellékhatásokat is ismertették, és tudomásulvételül vetették? Most is ismert olyan gyógyszer, ami tünetmentes állapotot tud előidézni hosszabb-rövidebb ideig, csak a haszon és a várható következmények között lehet választani..ismeretlen hatás sprektrumú és nem ismert várható mellékhatással rendelkező gyógyszert nem tudok elképzelni, h nálam alkalmaznának..

 

Bp-en az akkori Országos Ideg-és Elme Intézetben (OPNI) folytattak emberkísérleteket..egy ágynyilvántartóban (vezetője Dr Wolf Dénes) keresték össze azokat a betegeket, akik a szüleiktől, rokonoktól távol éltek, és senki sem kerené őket, ha eltünnének..mindegy volt, h mi volt a betegségük, EVIPAN-nal  (az AVH-nál használatos vallató injekció) kezelték őket, és úgy kérdezték őket olyan dolgokról, aminek semmi köze nem volt semmiféle betegséghez..a kísérletek eredményét nyilván megosztották az AVH-val..a másik terület pedig az ELEKTROSOKK volt, melyet szintén kisérleti jelleggel adtak, kedvencük volt az ún. HALMOZOTT ELEKTROSOKK, melynek eredményeképpen törölték az emlékképeket, néha olyan alaposan, h az illető a nevét is elfelejtette..Később ezek az emberek egy része idő előtt elment rokkant nyugdíjba agysérülés miatt (a shokk életre szóló hydrocefalus-t okozott)..

Előzmény: bikk67 (14994)
byo Creative Commons License 2013.06.03 0 0 14996
Előzmény: byo (14995)
byo Creative Commons License 2013.06.03 0 0 14995

Zöld kávéval (tabletta, kávéból 14 csésze lenne a napi adag) próbálkozott valaki?

Elvileg csökkenti a cukor véráramba jutását, szóval alacsonyabb a vér cukortartalma, mindazonmáltal más egésségre gyakorlot hatása is van. (mellesleg fogyókúrás szer, és többnyire mikor fogyok jobban vagyok)

bikk67 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 14994

A hatóanyag titkos komoly dokumentálási procedúra előzi meg. Én a hatóanyagot innyekcióban kapom. 

Előzmény: eukariota (14993)
eukariota Creative Commons License 2013.06.03 0 0 14993

Tudnál róla írni egy keveset..pl. a hatóanyag csak növényi, vagy van benne más ismert anyag is, v pedig ezt egyelőre titokban tartják? Milyen formában adják (krém, kapszula, oldat-ecsetelő-fejszesz, sampon) ?

Előzmény: bikk67 (14992)
bikk67 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 14992

Szia!

 

Igen személyes tapasztalatom van benne. Nagyon hatásos bár az elején egy kicsit időigényes.

Előzmény: vcsilla (14990)
Zsuzsóks Creative Commons License 2013.06.02 0 0 14991

Kedves Pacsker, köszönöm a kedvességed! kecske tejet, és szappant hol  szerezed be ? Az a baj nálam is ha fürdök és bekenem psoridenttel, nem hogy halványodna, de még jobban vörös vagy inkább bordó lesz. Igaz nekem egy mázlim azért van ,mert soha nem viszketett a 33 év alatt. Teljesen tünet mentes soha nem voltam mióta kijött, de csöndes időszakok voltak, de akkor is volt, csak kevesebb. Ha azt vesszük most sincs sok ,csak a szokásos térd könyök ,lábfej, kézfej no ez ami a legjobban zavar :( kenegetem és annyit azért el tudtam érni, hogy nem engedem megvastagodni. Tehát nem vastag , de piros. Nagyon zavar amikor megkérdezik mit csináltam a kezemmel, mert nagyon csúnya, no akkor már bőgni tudnék! No nem panaszkodom tovább, bocsánat, hogy ennyit sírtam itt ! Még egyszer köszönöm a tanácsodat!  3-éve eljutottam a Holttengerhez, igaz csak 5 órát voltam ott, és lebeghettem a vízben, csodálatos volt, biztos használna is, de két hét ha ketten megyünk a férjemmel jóval több mint e1000000 Ft Jó éjszakát kívánok ! :)

 

Előzmény: Pacsker12 (14988)
vcsilla Creative Commons License 2013.06.02 0 0 14990

http://www.synexus.hu/news9.html

 

Erről valai tud valamit? Vélemény?

szerence Creative Commons License 2013.06.02 0 0 14989

Szia Pacsker12!

Kérdezném,hogy a teakeveréked amit fogyasztasz 6 gyógynövényből áll. A recept úgy kezdődik, hogy acsalapugyöklr stb? 

Ha igen írd le légyszíves,hogy készíted el ? Köszi

Előzmény: Pacsker12 (14988)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 14988

Kedves Zsuzsóks!

Szivesen megosztok Veled pár tippet, ami nekem segíteni szokott, de persze nem mondhatom, hogy 100%-ban fog működni Nálad is, hiszen minden emberi szervezet más és más.

Körömvirág krémmel vagy kenőccsel ha bekened az is nyugtatja a bőrödet és még a viszketést is enyhíti.

Már említettem itt a fórumon, de akkor leírom megint, hogy a kecsketej pl csodákra képes. :) Nyugtatja, regenerálja a bőrt és a viszketést is enyhíti, ráadásul finom puha lesz tőle az ember bőre. Én szinte mindig kecsketejes szappannal fürdök és sokat javult tőle a bőröm (romlani viszont abszolút nem romlott).

Ha van rá esetleg lehetőséged, akkor én ajánlanám, hogy házi kecsketejjel is kenegesd a sebeket, sőt én a testápolómba is szoktam keverni bele és azzal kenem be magam.

Állítólag a mezei zsurló tea és a diólevél tea is nagyon jó hatással van a sömörre. A teával kell kezelni a sömörös területeket.

Én most elkezdtem 1 sömör elleni gyógyteakeverék fogyasztását, amivel be is szoktam kenni magam és azt vettem észre, hogy már fürdés közben sem vörösödnek be a sömöreim, pedig előtte meggybordó volt minden fürdés után. Maga a tea nem éppen finom, de rossznak sem mondanám. Ittam már borzalmasat, de ez elmegy. :) Csak jól kell elkészíteni.

Elvileg 2-6 hónap a kúra időtartama, ez attól függ gondolom, hogy mennyire van elterjedve. Bizonyos ételek fogyasztását is kerülni kell eközben.

Majd ha drasztikus változást észlelek magamon, akkor szívesen megírom itt a fórumon, de egyelőre csak kísérletezgetek. :) Persze, ha Téged vagy valakit érdekel, akkor szívesen válaszolok bármire. :)

Ja és sok tapasztalt, "pikkelysömör kutató" tömörült itt össze, szóval ha bármi kérdésed van, akkor szerintem szivesen válaszolnak! :)

További szép napot Neked! :)

Előzmény: Zsuzsóks (14986)
szerence Creative Commons License 2013.05.31 0 0 14987

Kedves ismeretlen! Találtam én is egy régi teakeverék receptet és megtaláltam  a te tavalyi hozzászólásodat is. 

Kérdésem sikerült e a teakeverék beszérzése, ha igen hogyan kell ezt el készíteni ebből a sok féle teából. Együtt kell beáztatni, külön? 

Medig kell áztatni? stb. köszi

Előzmény: Törölt nick (13072)
Zsuzsóks Creative Commons License 2013.05.31 0 0 14986

Kedves Pacsker12! Idáig is magam alatt voltam, most ,hogy ez sem viszi le a gyulladást :( Kb két hete használom, de azt olvasgattam itt, hogy türelemmel kell lenni. No egyenlőre a szaliciltól gondolom, ha bekenem még vörösebb, és mintha jobban elkezdene élni, de arra gondoltam, majd ezután lecseng. No most akkor nem tudom mit kenjek magamra, hogy megnyugodjon :(

 

Előzmény: Pacsker12 (14984)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 14985

*"teafaolajat" ---> Bocsánat az elírásért!

Pacsker12 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 14984

Kedves Zsuzsóks!

A Psorioderm termékeket én is használtam, de sajnos semmit sem ér. :( Ekcémásoknak biztos nagyon jó, mert sok benne az ápoló összetevő, de a mi esetünkben ez csak sima testápolásnak felel meg, amit potom összegért mi is ki tudnánk keverni magunknak, de nálunk sokkal "okosabb" emberkék megtették ezt helyettünk horror összegekért cserébe. :(

Nekem az egyetlen ami bevált a termékcsaládból, az a sampon, de az is csak úgy, ha tefaolajat és rozmaringolajat kevertem bele és azzal mostam hajat, 5 percig rajtahagytam, majd lemostam és ez nekem sikerült visszaszorítani a hajasfejbőrön a sömört olyannyira, hogy most már nincs rajta.

A többi termékük viszont sajnos nem sokra jó, mert ez inkább belső, sem mint külső betegség. A szteroid is például azért használ sokaknak, mert a bőrön felszívódva bekerül a véráramba és a hatóanyagok belülről fejtik ki hatásukat, nem kívülről.

Szóval szerintem ne költsd a pénzed a Psorioderm termékekre, ha csak javulást nem észlelsz esetleg, mert sajnos csak pénzkidobás.

Szép napot Neked és mielőbbi tünetmentességet! :)

Előzmény: Zsuzsóks (14981)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 14983

Szia!

Köszönöm a válaszod! :)

Majd lehet kipróbálom a tippedet, nekem most nagyon beválik az ahogyan most ápolgatom, kezelgetem a sömiket, de ha hosszútávon nem fog bevállni a dolog, akkor kipróbálom a Te módszeredet is. :)

Szép napot Neked és mielőbbi tünetmentességet!

Előzmény: tcs08 (14977)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 14982

A kecsketejre én is esküszök! :) Szerintem baromi jó sömörre! Amióta én használom, azóta nem irritálja semmi bőröm, és szó szerint olyan a bőröm, mint a babapopsi, csak ott nem ahol sömör van. Kérdésedre válaszolva, nekem főleg a végtagjaim érintettek. Térdtől lefele tele van a lábam vele és a könyökömön is szépen befészkelte magát a mocsok...imitt-amott van még 1-2, meg a fejbőrömön szokott kijönni, de ott sikerült már elmulasztanom, így csak akkor foglalkozok vele, ha esetleg télen visszapróbálkozik. Most az arcommal szenvedek, mert az orrom mellett kinőtt 1 sömör és van amikor annyira belobban, hogy tiszta vörös az orrom környéke és még az orrlukamba is beterjed. :S elég szörnyű! Szokták mondani, hogy akinek viszket az orra az bosszús lesz, na én ilyenkor igen csak az vagyok, mert elég idegesítő, hogy folyton viszket az orrod. :P

A kecsketejre visszatérve, én kecsketejes szappan szoktam fürdeni, meg szerencsére van lehetőségem kecsketejet szerezni, így inni is majdnem mindennap iszom és a testápolómba is mindig keverek. Sömire nagyon jó, mert nyugtatja, nem viszket tőle a bőr és a hámlást is visszaszorítja. A szép bababőrről meg ne is beszéljünk. :) Engem amúgy ez idegesít a legjobban, mármint hogy alapjáraton nagyon szép a bőr a testemen, szép ruganyos, selymes és abszolút nem száraz, akár még 1 testápolós reklámban is megállnám a helyem. :) Csak hát sajnos elcsúfítja az a ronda, gonosz sömör. :P

Egyébként Te milyen szteroidot használsz? Van konkrét krémed (márkás), vagy Te keversz be magadnak valamit?

Előzmény: babboo (14973)
Zsuzsóks Creative Commons License 2013.05.31 0 0 14981

Kedves gajda20 ! Én probáltam már a Diprofos injekciót,de nem a bőröm miatt ami 33-éve jelen van az életembe. A vállam fájt és arra kaptam 3 db injekciót,és kezdtem észre venni, hogy csodálatosan eltüntek a pöttyeim. No mondtam itt a megoldás :D Aztán felvilágosítottak ,hogy ezt nem lehet rendszeresen kérni, mert csontritkulást okoz. Sajnos a tünetmentes időszak után ami nem tartott sokáig,szétszorodottan jött elő sokkal több és intenzivebben. ezt úgy kell elképzelni, mint amikor süritett paradicsimba belemártom a kezem, és kicsapok vele a fehér falra :( A börgyógyászaton elmondták ez a szteroid következménye. Mert ez úgy hatott a szervezetemre, mindha egy fazék vizet oda teszek a tűzre, és egy fedővel szorítom hogy a lobogó viz ne tudjon kitörni, de egy idő után aztán robban, no ez volt az a paradicsomos hasonlat :) Most is épp egy olyan állapotba vagyok ,hogy tombol, elkezdtem használni a psoriderm termékeket két hete, de azt tapasztalom, hogy a gyulladást nem igazán viszi le, sőt nem is piros már hanem pándi meggy szinű :D Én nem vagyok okos ebben a témában, pedig 33-éve élek vele, de sokszor évekig csendben van. Volt amikor jó volt a nap, most azt tapasztalom hogy begyulasztja.  Szép napot, és kívánom Neked sikerüljön :)

Előzmény: gajda20 (14914)
pikkelysömörke Creative Commons License 2013.05.31 0 0 14980

Szia!!!

 

Én 3 hétig szedtem a TREXANT....eleinte nagyon örültem,hogy múlnak a pöttyök és halványodnak....a fejbőröm is szépen javul(persze fejpakolás és+kenőcsök mellett(!!)),de a mellékhatásokat én sem bírtam.

 

Nekem ráadásul,a szépen halványuló pöttyökön piros kis dudorok alakultak ki(gondolom ez is mellékhatás)amik nagyon nem tetszettek,a főorvosnő,meg akarta emelni a dózist,erre én nem váltottam ki a gyógyszert!!!!!!!!Voltam vérvételen is.Ma tudom meg az eredményt!

Június 10-én megyek kontrollra..aztán majd meglátjuk.:(

Addig volt jó még kórházban voltam,addig figyeltek rám,most már csak megint a kisérletezgetés.:(

Előzmény: peppermintpetty (14979)
peppermintpetty Creative Commons License 2013.05.30 0 0 14979

sziasztok!

 

én épp úgy találtam Rátok, hogy márc.12 óta szedem a Trexant, s próbáltam infókat gyűjteni.

heti 3x2 db a  2, 5 mg-ból. 2 hét után abba akartam hagyni. de a doki türelemre intett, hogy majd megszokom, szedjem végig a kúrát.

hát. bár a pikkelysömöröm nagyon szépen elmúlt a testemről, a fejbőrömön lényegesen mérséklődött, visszaforgatnám az idő kerekét, s 

nem szedném be újra, a szedés első napjától kezdve utálom.

kedden este beveszek 2 szemet, szerdán 2-2, csütörtök reggel 1 folsav. szerda délutántól van, hogy szombatig olyan fáradt, gyenge vagyok, 

hogy azt szavakkal nem tudom leírni.emiatt lelkileg is kivagyok. nem bírok rendesen dolgozni, tanulni, sportolni ezeken a napokon, annyira tompa vagyok.

most fog lejárni a 3 hónap, eddig vártam, nem múltak a mellékhatások ( a nyálkahártyám sem bírja). jövő héten megyek a dokihoz, s remélem,

hamar leszed róla . ( nem tudom, mit jelent a gyakorlatban a fokozatos leállás).

szóval tényleg óvatosan a gyógyszerekkel, főleg, ha nem vagytok még nagyon izületesek!

(32 éves vagyok, kb 10 éve van, az utóbbi 3 évben a fejbőröm felén.testemen 1-2 10 ft-os volt.

a gyógyszert azért kaptam, mert a fenti, nem olyan súlyos állapot az idei téli betegségek, plusz antibiotikumok miatt mindenhol pöttyös lettem.)

 

 

 

 

Ficzek Úr Creative Commons License 2013.05.30 0 0 14978

Most nézek egy műsort a LifeNetwork-ön. Az Angoloknál injekciót adnak,és az öreg csóka aki a kuncsaft az jelentősen javult 40 év sömör után.Sajnos a gyógyszer nevét nem tudtam elkapni.

tcs08 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 14977

Szia, én tusolót szoktam magamnak csinálni, veszek 250gr hidrofilt a gyógyszertárban és Solimar sót, de a só lehet bármilyen, és egy tusolós dobozt töltök meg úgy, hogy félig teszem vízzel, és ahhoz keverek annyi hidrofilt (egy tálkában keverem össze) hogy tusoló állagú legyen, ebbe pedig 1-2 evőkanál sót. 

Nekem nagyon nyugtatja a sömiket, kicsit zsíros is. Sztem, gyors és könnyű megcsinálni. 

Előzmény: Pacsker12 (14971)
tcs08 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 14976

Szia! Sajnálom hogy hozzányúltál a Neotigasonhoz. Én is megtettem elkeseredésemben 2007-ben, de SOHA TÖBBÉ! Előtte egy komoly vérvizsgálatot csináltak. Neked nem kellett??? Nagyon durva gyógyszer!!! Egy hét alatt olyan sömörös lettem, hogy alig volt rajtam épp bőr, és nagyon fájt is! Figyeld a bőröd, és ha több jön ki, azonnal menj vissza az orvoshoz!!!! 

Előzmény: gajda20 (14974)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!