Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.16 0 0 10059

gázcsonkBetét

 

A képek lemaradtak...

Előzmény: Törölt nick (10058)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.16 0 0 10058

Hahó!

 

Kibányásztam a fűtőbetétet a ládámból,  157x10mm fém tokozású, 24V 75W.

 

Érdekesség hogy a termosztát nem a 230V.os, hanem a 24V-os fűtésbe volt iktatva, tehát inkább kamion üzemre volt hangolva, mint telepített használtra.

 

A régi lehelben is fém 12V-os fűtőpatron van és a fenti méretben? Ha igen, akkor donor kerestetik...

 

A gázcsonkban látható egy fehér műanyag izé, olyan dugó féle a rézs öntvényben. Azt szeretném tudni, hogy a az valami szűkítő, vagy üzembe helyezés előtt el kell-e távolítani. A gáz főzőlapon nincs ilyen betét.

 

Üdv:

 

Manac

Előzmény: Crvoyager (10025)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.16 0 0 10057

Üdv!

Javaslom a vatera és teszvesz stb hirdetési portálokat, ott szokott lenni.

Érdemes lenne felhivnod a lakókocsi alkatrész kereskedőket karavándor kempingvilág, lakókocsipark, adria, náluk szokott lenni használt is.

Neten mindnek megtalálod a weblapját.

Ujonnan kb 35-40 ezer forint.

mellesleg gruau kollégánknak két sima bringatartó volt a rudjára felrakva. Olyanok amiket az üzletházakban is árulnak. A kettő együtt kb 3-5 ezer ft közötti összegből megoldható.

Ha előre kaksz bringát azt azért kalkuláld be, hogy a fordulási ved csökkenni fog,mert a bicó könnyen belelóghat az autóba.

Előzmény: longhi1 (10056)
longhi1 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 10056
steckermann 420-at, ennek az elejére kellene bicikli tartó
Előzmény: caerleon (10055)
caerleon Creative Commons License 2009.11.15 0 0 10055
szia, milyen lakót vettél ?
Előzmény: longhi1 (10054)
longhi1 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 10054
sziasztok

lakókocsi elé szerelehető kerékpártartót keresek használtat, ha esetleg tud valaki eladót.....

mi lehet ennek a reális ára használtan?

kösz
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.15 0 0 10053
Ja most látom. Bocs . Az ami neked barna az a régi fég cuccokhoz is használatos.
Előzmény: GPS (10052)
GPS Creative Commons License 2009.11.15 0 0 10052

Melyik "ződből", te?
.
Előzmény: Crvoyager (10051)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.15 0 0 10051
Akkor nem is kell kapcsolót keresni, abból a zöld régiből van vagy négy otthon. Apósom használta a tojásgyárában amikor még tyúkokat tartott. Nem tudom mit szabályzott vele,de mikor szétbontottuk a ketreceket elraktam egy párat. Akkor lepucolom aztán meglátjuk használható e.
Előzmény: GPS (10050)
GPS Creative Commons License 2009.11.15 0 0 10050

Nyugi, úgy van pont, ahogy mondod. A csőfütőtest 1 percen belül eléri az üzemi hőmérsékletét - onnantól neki mindegy, hogy 10 percet, vagy 100 órát működik-e.

A csőfűtőtest a legtartósabb klasszikus fűtőelem - mert az ellenállás-spirál, ami benne van, az egy nagyon nagy nyomáson összepréselt kőzet-porral !!! van körülvéve - tehát gyakorlatilag el van zárva a levegőtől - így hát magas hőmérsékleten sem oxidál úgy, mint a szabadlevegőn lévők.

Ha megnézed a Vaterát, találsz már 1000 Ft -ért is jó termosztátot...de az a Honeywell, például, (amit alant betettem), az tuti, hogy egy örökéletű darab.

De azzal a "kis-magyarral" se volt soha semmi baj - én évekig használtam elektromos cserépkályhához - pedig az membrános-nyomáskapcsolós, nem sima bimetálos, ahogy elírtam.
.
Előzmény: Crvoyager (10049)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.15 0 0 10049

Jó reggelt Urak!

 

Először is a pótfűtőszál helye gyárilag adott, kialakitásra gyakorlatilag ugyan ily ugyhogy a háznak és a fűtőtestnek elviekben birnia kell.

 

A másik ha teszek termosztátot egyértelműen megnézem, hogy mit irnak rá. Elvileg rajta van, hogy mekkora ampert szokott birni.

 

A harmadik szerintem az ilyen fűtőszálnak birni kell hisz ezek a szendvics grillezők is működnek akár több órát is, hasonlóan mint a kályhák.

Ez a fajta szendvicssűtő pl nem rendelkezik semmiféle szabályzóval. bedugod aztán izzik mint a veszedelem. A szabályzó az ember szeme és a keze. 

 

Ennek a megoldásnak a praktikumát abban látnám, hogy a körfűtés ventillátorával a meleg levegő ugyanugy körbe küldhető. 

GPS Creative Commons License 2009.11.15 0 0 10048

De hogy ne csak a levegőbe beszéljünk össze-vissza - és főleg, hogy ne vezessük félre a kollegáinkat olyasmivel, amihez nem igazán értünk - ime egy kis gyüjtemény, csak a mai Vateráról.

1) Ő a legkisebb, ez csak 7 A-t kapcsol, vagyis 1.500 W-ig lehet radiátort rákötni.

2) 3) Ők klasszikus, bimetálos termosztátok - a felső egy nagyon bevált, régi magyar típus, a 3)-as egy világmárka cég terméke (azt hiszem 2 ezret kérnek érte) - ezek mind a ketten 10 A-t, vagyis min. 2 kW-ot kapcsolnak önállóan.


Ez egy folyadékos termosztát, ez 16 A-t, vagyis 3.500 W-ot kapcsolgat relé nélkül.

És hogy ne legyen hiány digitálisból se - ez a programozható, nagyonokos, finom kis műszer szintén 16 A-t, vagy 3,5 kW-ot kapcsol - csak úgy, magában.

Ez drágább egy kicsit (9 ezer+ nem is bódéba való)...de egy lakásban hamar behozza az árát, a mostani kWh-árakkal.

Tehát csak óvatosan a műszaki tanácsokkal....mert még valaki komolyan veszi.
.
Előzmény: Bubee5 (10045)
GPS Creative Commons License 2009.11.15 0 0 10047

Te ezeket a dolgokat frankón TUDOD....vagy csak úgy gondolod, hogy "biztos így van"?

Mert ha igen, akkor ez azt jelenti, hogy akkor viszont én nem tudom, hogy miket írogatok ide...csak úgy írom a hülyeséget a nagyvilágba ?
Nem szoktam - annyira már ismerhetnél.

Felhívom a figyelmed, hogy NEM kizárólag csak központifűtés-szivattyúvezérlő termosztát létezik csak a világon!
Lehet, hogy te úgy gondoltad, hogy igen - de márpedig nem.

Vannak 6, 10 sőt 16 A-t vezérlő termosztátok is - folyedékosok, bimetálosok, vagy digitálisak - egyaránt.

És azt is jó tudnod, hogy ha egy csőfűtőtest ki-be kapcsol is, ahová építették - az nem azt jelenti, hogy állandó üzemre ne lenne alkalmas.
A mindenkori köpenyhőmérsékletét állandó jelleggel bírja bármelyik levegő-csőfűtőtest.

Ha beáll az egyensúly köpeny-hőmérséklete (5-700 °C) - ami 1 percen belül bekövetkezik !!!! - onnantól neki tökmindegy, hogy 10 percet, vagy 10 órát megy.

Hónapokat töltöttem egy svéd csőfűtőtest-gyárban (amilyen az Elekthermax rendszer is), így hát jól ismerem a csőfűtőtestek teljes lelkivilágát.
Hosszasan el tudnánk beszélgetni a gyártásáról, működéséről, paramétereiről.
.
Előzmény: Bubee5 (10045)
caerleon Creative Commons License 2009.11.14 0 0 10046
relé...
Előzmény: Bubee5 (10045)
Bubee5 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 10045
Először is,a tekerős termosztát egy max 350w-os keringető szivattyút tud tartósan üzemeltetni. A digitális termosztát még ennyit sem tud. Tehát elektromos fűtést direkt szabályozni vele képtelenség. A kenyérpirító fűtőszála rövid idejű szakaszos üzemelésre készült.
Előzmény: GPS (10037)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.14 0 0 10044

Legalább annyit érdemes.

Meg talán azt is érsemes lenne tesztelni (mérni) valahogy, hogy nem hevül-e át túlzotttan a kályha kasztnija.

 

Az Elekthermax hőtárolós kályhákat készített, nagy dögök axiális ventillátos rásegítéssel. Azok nyomták asszem ventillátoros üzem nélkül is.

A többi ilyen elektromos konvektorban a cekász jobbára olyan kis vézna huzal, mindenféle tartószerkezetre rögzítve, azt nem tudnád kiberhelni.

 

Lehet kapni (pl. stiebel) elekotromos konvektort, aminek van ventillátor nélküli üzemmódja is és termosztátos is. Már láttam noname-t 5000HUF körüli áron. Én abban jobban megbíznék, és még a ventillátorral rá is tudbózhatsz.    

 

De ha nem szeretnéd, hogy egy + kütyü legyen a bódédban, marad az implantálás.

 

 

Előzmény: Crvoyager (10043)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.14 0 0 10043
Ismerős az elekthermax kályha,de nem ugrik be az is ilyen kivitelű. Csak ez a fazonú illik bele. Gondoltam csinálok egy 24 órás tesztet. Ha azt kibirja akkor mennie kell.
Előzmény: Törölt nick (10042)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.14 0 0 10042

Beépítés előtt azért érdemes lenne tartós tesztnek kitenni az eccájgot, mert ezek a fűtőszálak nem biztos, hogy tartós üzemre vannak kitalálva. Nem kívánom senkinek, hogy álmában érje meglepetés. :-(

 

Láttam már kivirult fűtőszálat infrás hősugárzónál is (mondjuk nem a kvarccsöves verziót.

Lehet, hogy nem mindegy neki, hogy megy kb 1/2 órát egyhuzamban, vagy izzik mint egy kvazár. A kenyérsütőben a fűrő sokat kapcsol ki-be, az tuti.

 

Ha látsz valahol bontásra ítélt Elekthermax villanykályhát, nézd meg a fűtőbetétjét,

azok elég masszívak voltak, de lehet, hogy nem stimmel a méret.

Előzmény: Crvoyager (10034)
GPS Creative Commons License 2009.11.14 0 0 10041

Nekem 800 W-os, halogénesem van - ugyanis a párom nem bírja éjjel a hőlégfúvó zaját.

Szóval a 800 W-al fűtök be...de aztán éjjelre 400 W-ra kapcsolok le.

Ennyi bőven elegendő a hőmérséklet fenntartására - pedig nálam mindig nyitva van a tetőablak.
.
Előzmény: Crvoyager (10040)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.14 0 0 10040

Azt nem néztem hogy van megoldva,de nem akarok a gázrészbe belemászni.

Nem akarom extrázni, de ha lesz benne valami akkor az termosztát lesz.

A kempingek nemigen birják a talikon a nagy fogyasztót,de pl Kiskőrösön ha nem vágta le a központi nagybiztit a 750w-os hősugárzóval nagyon jó meleg volt.

Előnye annyi lesz hogy nem kell kerülgetni.

Előzmény: GPS (10039)
GPS Creative Commons License 2009.11.14 0 0 10039

És szerinted arra gáz-termosztátra rá tudnád kötni az elektromos pót-fűtésedet is?

Vagy egészségesebb lenne a villanyosnak venni egy külön szobatermosztátot?
.
Előzmény: Crvoyager (10038)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.14 0 0 10038

Hát ezt akartam kideriteni. Magam is ugy gondoltam, hogy birni fogja.

 

Mellesleg az én gázkonvektorom olyan, hogy van egy automata állása is. Ezen a fokozaton kb 23-24 fokon tartja a lakó hőmérsékletét és ki be kapcsolgatja a gázt.  Automatikusan szabályozza még a ventillátor fokozatát is.

Előzmény: GPS (10037)
GPS Creative Commons License 2009.11.14 0 0 10037

Hát akkor királyság. Én ezt megcsinálom neked a feléért is :-))))

Egyébként ennyinek nem kell relé, mehet egyenesen egy jobbminőségű kapcsolórol is.

De én már biztos vennék a Vateráról egy szobatermosztátot is (1-2 ezer Ft-ért szinte újakat lehet kapni, habár ez nem kopik) - szóval azt betenném a bódéba, beállítanám azt a kellemes 23 fokot - és nem törődnék vele többet, hadd végezze a dolgát automatikusan.

Egy ilyen termosztát minimum 10 A-t kapcsol...ami min. 2 kW, ugye?

És akkor nem kell pöcsölni a fokozatkapcsolással, kapcsol az annyit, amennyi köll neki.

Én sokszor jártam úgy, hogy este bakpcsoltam a fűtést, mert fáztunk.
Igenám, de éjjelre úgy felmelegedett bent, hogy fel kellett kelni, kikapcsolni.
De fordítva is volt - vagyis hajnalra úgy lehült, hogy azért kellett felkelni, hogy bekapcsoljam.

Nahát, ennél már inteligensebb megoldás a szobatermosztát - fillérekért.
.
Előzmény: Crvoyager (10036)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.14 0 0 10036
Igen a a tuma gázkonvektornak a külső burkolata alá az aluminium öntévny házra lehet szereltetni gyári un kiegészitő fűtést. Ez kb 250 euro. E helyett akarook hasonlót csinálni. Falle katalógusban láthatsz ilyet. A gyári 3 fokozatú 500/1000/2000wattos.
Előzmény: GPS (10035)
GPS Creative Commons License 2009.11.14 0 0 10035

"A truma gázkonvektoron belülre akarom felrakni, ahova a gyári is fel van szerelve."

Mi van gyárilag felszerelve a Truma-ba? Villany-fútőszál?
.
Előzmény: Crvoyager (10034)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.14 0 0 10034

Jó reggelt Kamperosok!

 

Inditanék egy fűtés projektet,csak egy két dolgot még tisztáznék.

Adott két kb 750w/db-os fűtőszál . Az egyik egy kenyérsűtő gépé a másik egy régi szendvics grillé. Namost nem akarom tul extrázni, két külön külön kapcsolót akarok betenni ezáltal 2 fokozatú lehetne. Kérdés csak az, hogy relézzem vagy egy 10A terhelést elbiró billenő kapcsoló simán is kibirja ha egyesével kötöm. A truma gázkonvektoron belülre akarom felrakni, ahova a gyári is fel van szerelve.

fekvőrendőr Creative Commons License 2009.11.13 0 0 10033
Az enyémen is minden csatlakozó és kezelőszerv a másik oldalon van. Először azt hittem, hogy a Vaterás fényképek fordítva vannak, de most megnéztem és a feliratok helyesen látszanak...
Előzmény: Törölt nick (10032)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.13 0 0 10032

Nagyon szép darab, bizony.

Az enyém korát  majd kiderítem a szervízben. A térfogaton kívül abban látom a különbséget, hogy a kezelőszervek és a kémény pont fordított oldalon van, bár ez nem számít semmit.

Előzmény: fekvőrendőr (10031)
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.11.13 0 0 10031
Ez fiatalabb mint amit Te vettél, egyébként 100%-ig Lehel, Sibir, Electrolux stb. Jászberényben sokféle cimkét tudnak ragasztani. Nekem is ilyen van szürke színben, Lehel matricával, csak már huszonéves, de tökéletes.
Előzmény: Törölt nick (10030)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.13 0 0 10030

Reklám helye (nem vagyok érdekelt az üzletben!):

 

Vaeco  combicool CAB 40 hároméltű 40 literes láda, 2003-as évjárat.

 

Majdnem ezt vettem meg, aztán mégis egy kisebb de talán fiatalabb ládát választottam. Szemre ez is pöpec, a felépítése az Lehelre hajaz inkább mint az Electrolux/Dometic-re. Ez is a Dometic csoporthoz tartozik mostanság.

 

http://www.vatera.hu/hutolada_pb_gaz_12v_220v_mukodtetheto_156746385.html

 

Szerintem egy kicsit még alkoudni is lehet az árból.....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!