Keresés

Részletes keresés

tristen Creative Commons License 2008.07.11 0 0 2158
Sziasztok!

Én mint szörnyen okos férfiú, ezt találtam a rövidítésre!

Nézzétek meg, és hódoljatok be nekem! :))))))))))))))))

Na persze, csak vicceltem!

<a href="http://www.rovidites.hu/index.php?action=rovid&id=41929&keresettrov=KMN" target="_blank"></a>
bljudit Creative Commons License 2008.07.11 0 0 2157

Szia!

 

Na örülök, hogy végre eljutottál egy orvoshoz, aki legalább megmondta mi a bajod. Drukkolok, hogy sikerüljön kúppal-kenőccsel rendben tartani, mert mint írtam volt, a műtét nem egy leányálom (fiú sem:)) Ha mégis arra kerül a sor, vígasztaljon, hogy én is kibírtam, nekem is volt belső is, ez a záróizom ügy nem okozott problémát, de ha mégis, intimtornával javítható.

Mielőbbi gyógyulást szikementesen ;)!

Ui.: a k.m.n. minden diagnózis után ott van, de én sem tom mit jelent.

Előzmény: Procti (2154)
papajó Creative Commons License 2008.07.11 0 0 2156
Na örülök hogy igy tul vagy rajta és reméllem amit felirtak már jó lessz.Akkor leirom az én történetem.Aranyér nagyon fájdalmas irány doki.Nem az aranyér okozza a gondot repedés.Ennek kezelése semmi eredmény,irány magán doki,nincs is repedés de az aranyér sincs bedurranva.Akkor mi fáj?mondom nem esetleg gomba?Kinevetés majdnem kilökés az ajtón depressziós vagyok cimszóval.Közben  kivizsgálás más okból kiderül liszt érzékenység.Kérdem érintheti a végbelet azért fáj azt mondták csak annyiból hogy a hasmenés álltal(amu nekem ne is volt) De az aranyér nincs begy.Kérdeztem itt is a candidát kinevettek de azért a vizsgálatokat megcsinálták mind negativ.Na gondoltam irány a term gy.  candida pozitiv.Persze ezen sokan mosolyognak elősször én is de tartom az utasitásait és valamivel jobb.Egyébként amiket nekem is felirtak az aranyérre szinte mindre rá volt irve gombás fert esetén tilos.Na mivel nekem állitólag nem volt simán használtam mondanom se kell az állapotom romlott.Ezzel nem akarlak erre az irányba terelni mert lehet hogy a te eseted teljesen más és azért irtam tegnap hogy csak negativ vizsgálati eredmény után irom meg,mert az ilyen dolgok előtt mindig kötelező kizárni a tényleges bajt.Hát reméllem meggyógyulsz a cuptól és nem  kell tovább szenvedned.
Előzmény: Procti (2154)
tristen Creative Commons License 2008.07.11 0 0 2155
Mielőbbi gyors gyógyulást kívánok!

hali :)
Előzmény: Procti (2154)
Procti Creative Commons License 2008.07.11 0 0 2154

Köszi az aggódást, meg a kései jótanácsokat, hálistennek túl vagyok rajta, el is mesélem izibe'.

 

Miután itt valaki kétségbe vonta a 100 gramm kesrűsót, gyorsan felhívtam őket  telefonon, hogy is van ez, annyit elárultak, hogy 3 evőkanállal egy pohár vízben. Nos, ez kábé a 10 deka egyharmadát tette ki, amit alapos kései (16 órai) pépes ebéd (brokkolikrémleves + fagyi) elfogyasztása után 18:00-kor nyeltem be 56 nyeletre két decit. Brrr!!!... Este 9-kor lett meg a hatása, meg még reggel 9-kor is nyomtam egy kicsit.

 

bekerültem az endoszkópiára, (a város neve legyen titok, de megyszékhely). Igen, valóban, én rektoszkópiára készültem, de aszonták egy füst alatt kolonoszkópiát is csinálnak, gykorlatilag kifelé menet végezték el a rektoszkópiát, az már jó volt, mert akkor már húzták kifelé a csövet, az már kész megkönnyebbülés volt.

 

Nos, feldugták több mint egy méterrre, ex sacc 1,30-1,40, mert nem sokkal a vége előtt azt mondta a nővér, hogy most tart 1,16-nál. Ritka szar volt, a pocakom majd kidurrant, és csikart, nyöszötöürögtem, és könyörögtem, hogy üssenek rajta egy léket, mert szétpukkadok, de túléltem. Még a begyulladt végbéltájékom sem volt nagy gond, mert bár fájt, mikor a csövet elkezdték bedugni, de közel sem annyira, mint amikor a háziorvosom megcsvarintotta bennem a gumikesztyűs ujját.

 

Kérdeztem az elején a dokit (aki egy jóságos, de szűkszavú vén doki volt - nyugalmazott főorvos), szóval kérdeztem, mennyi ideig tart, aszonta attól függ, de mégis átlagosan?, aszonta, 5 perctől másfél óráig. Szerencsémre nekem nem tartott tibább 10-15 percnél (legfeljebb ha 18-20).

 

Ja, és hálistennek nem találtak semmit, se tumort, se polipoit, se egyebet (csak egy kis kakit, de nem zavarta a vizsgálatot állítólag) mármint a vastagbélben.

 

No most "kifelé menet" a rektoszkópia feltáét "több belső aranyeret", kérdezem a dokit az mit jelent, hogy több? aszongya kábé 3 (vagyis 2-4?). De aszonygya, nem szükséges műteni, felírt valami kúpot (ami a suppoozitórium hemaroidlénéál háromszor jobb). Kérdezem tőle, mi az, hogy belső aranyér?, aszongya, a végbélráróizom mögötti, de nem biztos, hogy érdemes műteni, mert akkor elgyengül ez az izom (ezt már egyébként, mivel mint emlíytettem a doki bá' igen szűkszavű volt, csak a nővér mondta). 

 

Azt is mondta még a nővér, hogy nincs semmi  avatagbélben, és hogy e végbélben sincs proctitisem, csak az aranyerek vannak begyulladva. Ennek akét jóhírnek úgy megörültem, hogy elérzékenyültem, majdnem sírva fakadtam.

 

Annyit sikerült még kihúznom belőlük, hogy szedjem a detralexet, meg kenegessem  (ha tényleg csípi a doxiproct,  kenegessem inkább) körömvirágkrémmel.

Többet aztán hiába is akartam kihúzni belőle, valami diéta, meg életvitel, meg mikor jöjjek újra?, csak annyit mormogott, hogy menjek, beszéljem meg a háziorvosmmal, már ha visszamegyek hozzá...

 

Visszamenjek hozzá? Végül is az újfajta kenőcsöt is neki kell felírni, mert a vén doki kitöltötte ugyan az előnyomott receptjét, de a saját nevét kihúzta róla és nem írta alá.

 

Epikrízis:

Akadálytalan felhatolás a coecumig. Az átteintett területen intarluminális eltérés nincs. A sphineterben gyulladt, vaskos, sérülélkeny nodusok.DG: Nodi haem. int.

 

Diagnózis:

Aranyerek szövődmények nélkül, k.m.n.

 

Mi a fene ez a "k.m.n"?

 

Vizsgálat költsége mindösszesen 8328,78 Ft Finanszírozó: Társadalombiztosító

 

Recept javaslat: aranyeres kúp "Norcanium 10,00 + Balsamum pruviamum 4,00 + Solutis Tonegen 1,00 + Butsri Cacaco" Végbélbe 2x1 kúp

 

Most úgy fáj a seggem, mint 20 éve a gyomortükrözés után fájt a torkom. :)

Előzmény: papajó (2153)
papajó Creative Commons License 2008.07.10 0 0 2153

Hát elég későn olvasom a keserüsót ahhoz hogy segitsek mert szerintem már megittad,de nem mondták el?Illett volna!Én a kórházba kaptam délbe és utánna no evés ivás.Kb 1 óra mulva hatott de este 9 körül már tudtam aludni és még reggel kellett mennem,de folyadékot du meg kellett innom 3-lit+hajnalba 3-lit sós viz.De nekem totál colonoscop volt és nem recto.Nem igazán értem mert a rectohoz én csak beöntéseket kaptam mindig pedig volt egy jó pár  és neked meg azt csinálnak nem?Vagy nem értem mert ha colon-ra mész(vastagbél tük) ahhoz meg ez a hashajtás kevés,legalább is nekem teljesen tisztának kellett lenni.Hát nagyon szoritok neked hogy végre meggyógyulj már nagyon megérdemelnéd.Hol csinálják a vizsgálatot?És pontosan melyiket?Csak mert ha vastagbél tük lessz ha csak egy mod is van rá kérj minimum kábitást ha az altatásra nincs lehetőség.Ahol én voltam szerencsére mindkettőt lehetett választani.Nem ijesztgetésnek irom mert van aki fel sem veszi(én azért biztos ami biztos alapon alt. kértem) csak hát ha igy is ennyire fáj.Irj az eredményről és utánna lehet hogy tudok segiteni,de csak ha nem találnak semmit,amit reméllem tiszta szivből hogy teljes negativ lessz az eredmény.

Előzmény: Procti (2150)
tristen Creative Commons License 2008.07.10 0 0 2152
Jobbulást kívánok!
Előzmény: Procti (2150)
szepi111 Creative Commons License 2008.07.10 0 0 2151

100 gramm????

 

 

Az nekem olyan 15-20 alkalomra elég volt.

 

Egy bő teáskanál feloldva, este elfogyasztva, reggelre jött meg nekem a híg.....

Nagyon menni csak egyszer kellett nekem...

 

ciao

Előzmény: Procti (2150)
Procti Creative Commons License 2008.07.10 0 0 2150

Ilyen szar éjszakám még nem volt az utóbbi 4 hóapban, úgy fájt, hogy egy szemernyit nem aludtam. Csak azt nem tudom, hogy az esti székelés sértett fel megint valamit, esetleg odaszorult egy darab belőle, az irritálta, vagy csak spontán a Doxiproct plus-tól? Mert most használtam először, és nagyon csíp.

 

Érzem hogy az egész be van gyulladva, ezt még elölről a vizeléskor is érezni. Hogy fognak így holnap rektoskópiát csinálni?

 

Valaki elmondaná, mit csinál az ember fiával 10 dkg keserűsó feloldva elfogysztás után? Az érdekelne, hogy spontán megfosat egy jó nagyot egyszer, vagy többször? És hányszor, úgyértem hány órán keresztül lehet rá számítani?

papajó Creative Commons License 2008.07.09 0 0 2149
Hát nagyon sajnállak ez elég gáz Igy már nem igazán tudok mit szólni,mert én is aranyérrel indultam repedés lett+aranyér közben kiderült a liszt és candida vizsgálat negativ de most term gyógyásszal próbálkozom.
Előzmény: __breathe (2145)
tristen Creative Commons License 2008.07.09 0 0 2148
okés, csak tisztáztam magamban! :))))))
Előzmény: Procti (2147)
Procti Creative Commons License 2008.07.09 0 0 2147

Szerinted?

Végül is már egyszer a prosztatámról is vol itt szó... :)

De változtat ez valamit a páciens fekvésén?

tristen Creative Commons License 2008.07.09 0 0 2146
Te fiú vagy vagy lány? Mert a leírás alapján úgy gondolom fiú, habár én azt hittem lány, asszony vagy! :))))))))))))
Előzmény: Procti (2144)
__breathe Creative Commons License 2008.07.09 0 0 2145
szia. tavaly augban keződött, fájdalom... sok utána olvasás után fissurára gondoltam, elmentem a helyi sebészetre, ott megvizsgált (ujjal) azt mondta semmi, elküldött egy megyei kórházba rektóra, ott azt mondták,h erezett nyálkahártya, kaptam kúpot, egyhónap múlva semmi változás, elmentem a szt jános proktójára, ott belső aranyereket diagnosztizált, postmerisan forte kenőcs+detralex, ismét egy hónap és semmi, elmentem egy magán proctóhoz, ő gombás vírusos fertőzést állapított meg, és egyáltalán nincs semmien aranyerem-ezt vmi másik vizsgáló eszközzel állapította meg,kaptam rá orungalt és sumamedet, meg castellanit, ismét semmi, vissza mentem hozzá, meg csinálta a rectot, mert azt gondolta,h biztos nincs semmi ha már kétszer is megnézték, akkor talált két jó indulatú daganatot 16cm-nél, átküldött az irgalmas rendibe kolonoszkópiára és eltávolításra, rendben eltávolították, feljebb mentek és 35cmnél találtak egy harmadikat ami már rosszabbul nézett ki, azt biopsziázták, két hét múlva közölte a doki,h az első kettő jóindulatú, a harmadikban már találtak rosszindulatú sejteket is, ezt egy hónap múlva távolította el, közben jártam kezelésre a kékgolyó utcába, ismét semmi javulás nem történt, elmentem a párommal a sote bőr és nemikórtani intézetébe egy teljes kivizsgálásra elindulva ennek a gombás dolognak az irányába, candidát állapítottak meg, aztán std teljes körű - minden negatív lett, közben kijött egy aranyér kívül, ami végülis egy 6x6 mm-es trombózis volt, ezt is eltávolították egy másik bp-i magán klinikán, 2hétig felsem tudtam kellni, közben az std-n hpv szűrést javasoltak- azt már inkább egy magán klinikán végeztettem el, szintén negatív, ott a candida is negatív lett, majd vissza mentem a bp magán dokihoz, ő megnézte, egy hegesedést talált belül, kúp ülőfürdő két hét és meggyógyul ha nem kivágja- hátr nem gyógyult meg mert semmi változás, ill van ott még egy "naon kicsi" elsőfukú aranyér, pénteken kijött a másik oldalon is kívül vmi, azt hiszem az is aranyér , majd ma kiderül ...... nagyjából naon röviden ennyi + állandóan bereped kívül ...
Előzmény: papajó (2143)
Procti Creative Commons License 2008.07.09 0 0 2144

Nálunk nics proktológus, csak gasztreoenterológus, meg hirurgus (sebész) no meg urológus.  Apropó urológus, elmesélem a tegnapi kis talimat az háziorvosommal:

 

- Hello doki, a Ciprum, amit egy hete felírtál, semmit nem használt, még annyit sem, mint korábban a Doxiciklin, most is fáj veszettül, be van gyulladva, érzem. Most akkor hogyan fogod megvizsgálni? 

 

- Ej, ej, kiskomám valamit nagyon nem jól csinálsz, már rég el kellett volna múlnia a gyulladásodnak.

 

- Doki, de hiszen csak azt csinálom, amit mondasz. A Ciprum tegnap fogyott el, kínomban (rászántam a pénzt) vettem megint Detralexet, bizisten, az többet használ, már bevettem háromszor két szemet. 

 

- A detralex az nagyon jó. Mondtam, hogy szedjed, folyamatosan, van gyulladáscsökkentő hatása is.

 

- Dehogy  mondtad, mikor egyszer említettem, hogy "nem azt kéne-e szednem?", csak annyit mondtál, hogy az amerikai dokik szerint a detralex az a kés nélküli aranyérműtét. Nos, nem hiszem, gyulladást késsel kéne megműteni, meg aztán nagyon drága.

 

- Igen, nincs rajta TB-támogatás, de tudod mit, nesze itt egy adag... Macuska, elfogyott a detralexünk? No akor mégsem tudok adni.

 

- Most akkor mi legyen? Megvizsgálsz vagy nem?

 

- Szedjed a detralexet, legalább három napig napi 3 x 2-őt, aztán majd megvizsgállak.

 

- De legyen konzílium! Adjál végre egy beutalót a gasztroenterológiára, hadd vizsgálják meg ők is!

 

- Kérlek, Macuska töltsön ki egy beutalót a kedves betegnek!

 

- Meg, csak kéne valami erre a gyulladásra, gondolom valami sebkenőcs vagy mi.

 

- A doxiproct, az gyulladéscsökkentő.

 

- De nekem nem vált be, csak csípte, akkor ajánlottad inkább a hemoridot, ami tényleg jobb, mert hűti.

 

- De a doxiproct plusz az jobb, próbáld ki!

 

- Az a szteroidos változata?

 

- Igen.

 

- De hiszen a múltkor azt mondtad, hogy nem kell a szteroidos, tudod, mikor felírtad a receptet, és a patikus mondta, hogy nincs ráírva, hogy szteroidos, viszont csak a szteroidosra kell recept, a simát lehet venni recept nélkül is. Akkor megkérdeztelek, kell-e szteroidos, azt mondtad, nem.

 

- Én ilyet nem mondtam, nem emlékszem.

 

- de azt mondtad. Na mindegy szóvel detralex, szteroidos doxiproct, és gasztoenterológiai beutaló. Ez már valami, kezdek újra bizakodni. Mikor jöjjek legközelebb?

 

- Egy hét múlva, ha megvan a másik vizsgálat, megvizsgállak én is, aztán legyél boldog a konzíliummal kiskomám.

 

-----------------------------------------------------------------

 

ma sikerült magam bekönyörögni holnaputánra a gasztro enterológiára, előtte való nap keserűsó-kúra 

 

(először aug 22, majd júl 21 lett volna az időpont, mondtam, hogy 4 nónapja falja a gyulladásom az antibioikumokat, és ugye nem akarják, hogy ugyanazon doki magánrendelésére, vagy pestre legyek kénytelen elmenni, mondta a hölgy a telefonba, hogy a városban egyik gasztroenterológusnak sincs magánrendelése, és akkor megkönyörült rajtam, beszuszakolt holnaputánra)

Előzmény: __breathe (2135)
papajó Creative Commons License 2008.07.09 0 0 2143

breathe

 

Megirnád pontosan mikkel is kinlódasz 11 hónapja?Csak mert én végig jártam sok torturát és lehet egy cipőben járunk.A gombát ki állapitotta meg?Bár olvasva a hozzászólásod igazán változást nem hozott a kezelés

Előzmény: __breathe (2135)
bkata27 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 2142
Szia Zszsuga

Hááát jól vagyok de a székletem néha kemény. Reggelente kétszer megyek wc re az első kemény bogyós utána kb húsz perccel meg minden ok teljesen normális. És nekem ilyenkor jön a parám hogy be fog repedni. Amúgy nem fáj de félek hogy előjön....hogy bereped két keményebb széklettől.

Mi a véleményed? Vagy ez azért hosszabb folyamat eredménye mármint a repedés?...vagy mivel így félek hogy előjön nálam hamarabb jelentkezik a fájdalom?

Okos kérdések mintha ovis lennék......
brilians Creative Commons License 2008.07.09 0 0 2141

Szia Vital,

 

Ki is az az Ő:)?, kicsit lemaradtam...

Előzmény: vitali (2138)
zszsuga Creative Commons License 2008.07.09 0 0 2140

Szia bkata,

 

Köszönöm jól és a harmadik hetemet töltöm mindefajta fájdalom nélkül és egyszerűen felemelő érzés. Nincs para a wc-n meg utána. Teljesen olyan mint régen.

 

Te hogy vagy? Elmúltak már a fájdalmaid? Elmentél azért dokihoz a múlthéten? Nagyon szorítottam neket, mert nem találtalak a fórumon és tudom milyen fájdalommal jár a repedés kiujjulása.

Előzmény: bkata27 (2130)
vitali Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2139
Szia!

Neked is ajánlom Ildikát, mint az előző hozzászólásomban Bril.-nek.
Nem mindig könnyű találkoznunk önmagunkkal, de megéri. Minden jót Neked is, és megoldást, felszabadulást!
Előzmény: __breathe (2111)
vitali Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2138
Szia Brilians!

Budapesten Őt tudom ajánlani személyes megtapasztalásom alapján. Mély lelkű, megoldást-oldást kereső szakember.

Minden jót: Vitali
Előzmény: brilians (2090)
tristen Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2137
Köszi a kimerítő választ! És örülök, hogy jól vagy!

hali :)
Előzmény: 6600GT (2133)
__breathe Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2136
nekem negatív tapasztalataim vannak a lézer klinikával kapcsolatban.... főleg dokival... nekem öxe vixa bexéltek , már amikor bexéltek egyáltalán... de az aszisztens nők rendesek voltak :) a doki meg a főműtősnő.... akkor se mennék od atöbbet műtétre ha ők fizetnék enkem a műtét árát :)
Előzmény: 6600GT (2133)
__breathe Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2135
gasztróra megyek én is, de én magánra elvileg ... mert sok utánanézésem után rátaláltam a lisztérzékenység cuccra ami okozhat ien problémákat.... de eléggé eltérnek a tünetek xal nem tom... de am a gasztro az főleg a gyomor ill vékonybél problémákra v onnan eredő problémákra koncentrál nem ? nem tom... nekem megint kijött vmi ,holnap megyek a proctologusomhoz .. én nem tom mit csinálok vele ha velem nem csinál semmit:) nekem már kicsit tulzás... már 11hónapja nem volt egy fájdalom mentes másodpercem sem,...
Előzmény: Procti (2123)
__breathe Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2134
én orungalt kaptam mert nekem vmi gomba dolog volt elvileg meg sumamedből 3asat, orungalból 1hétig napi 2 , sumamedből 1x2 és 1x1 ,ezt 2x végig csináltam, ill állandóan aloeveraval kenem ....
Előzmény: Procti (2123)
6600GT Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2133
Az örök garancia azt jelenti, hogy kb. 5 % az esély,hogy kiújul a dolog, de akkor ingyen megcsinálják.Lézerklinikán kapsz egy szerződést is műtét előtt. 15 éves koromtól 18 -ig ,4szer nőtt be a lábújjkörmöm,kórházban kivágták,pokoli fájdalom,2 hét sántikálás (igaz előtte 1 hónap a gyulladt körömággyal),majd újra benőtt.Akkor mentem el 97'-ben Pestre az Ars Medica klinikára,végtelenül kedvesek voltak,1 percet sem kellett várnom sehol!Időre mentem,és már név szerint fogadtak.
Először elbeszélgettek a műtétről,elolvasta a szerződést,a pénztárhoz fáradtam, kifizettem a 14ezer forintot (köröm 2 oldala),és irány a műtő.Azóta semmi gondom,pedig sokmindenbe belerúgtam már(thai boxolok 7 éve).
Rá két évre anyajegylevételem is a lézerklinikán volt,még csak a helye sem látszik.
Szóval nekem jók a tapasztalataim,ráadásul Ars Medicán TB támogatja az aranyérműtétet,ha helyi érzéstelenítéssel kéri az illető.Altatással 40.000ft......
Honlapjukat nézzétek meg.
Előzmény: tristen (2126)
6600GT Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2132
Ja,és mivel múlt héten én is Mastu-t vettem,arra mondta,hogy nem igazán jó,mert csak az érfalra hat valamilyen formában.
6600GT Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2131
Sziasztok,megint én.
Most jöttem haza sebészeti magánrendelésről, meg is operáltak helyben.Ugyanaz,mint kb. 5 éve.A doktornő úgy mondta, trombotizált aranyér, vagyis 2 borsó nagyságú csomó,amiben alvadt vér volt,ezt vette le. 2 napja már nem volt panaszom,se fájdalom semmi,csak az a kis tapintható valami.Meg is nézett bent is valami átlátszó pisztollyal,mikor megláttam,azt hittem elfutok,de nem volt vészes,minden rendben,csak ez az egy erem van ,ami problémás.Azt mondta, lehet soha többet nem jön elő(odafigyelésen is múlik),de ha csak 3-4 évente jön elő ilyen formában,akkor nem kell "nagyműtét".
Ő is Detralexet ajánlott,meg írt fel valami kúpot. Most 1 órája csinálta meg,fél órája még nagyon fájt,de mostmár elviselhető.Ajánlom mindenkinek,ne halogassa,el kell menni,és túl van rajt az ember. Csak időhúzás a sok próbálkozása az öngyógyításra,legalábbis többnyire.
Viszont az érzéstelenítő injekcióra rá kell készülni,de nagyon......nekem már a második tapasztalatom volt, de az a 3-4 másodperc eléggé ott van.
bkata27 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2130
Zszsuga

Szia...hogy vagy?
bkata27 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2129
Károlyhúsz

Szia....vegyél detralexet nem olcsó de hatásos...ha elmész orvoshoz akkor is ugyanezt fogják adni.....sztem a reparon jó de hatásos lehet a mastu s.
Ha nem múlik el két héten belül természetesen orvos.....ugyanis vannak készítmények amik hatásosak mint a fennt említettek de csak orvosi rendelvényre adják ki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!