Keresés

Részletes keresés

ZE Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8404
És erről a magyar posta 1234567. sz. postahivatalának Muncikája is tud?
Előzmény: Törölt nick (8403)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8403

kis kiegészités a linkhez, nemzetközi forgalomban is van postai utánvét, kifelé alig drágább, mint egy ajánlott, viszont célország postája is számol fel dijat a cimzettnek, a német pl 7,5 eurót.

visszafele is a feladó kifizeti az utánvételes feladást, de a magyar posta is számol költséget, kb 1000 -ft ot apénzkezelésért.

Előzmény: morbiczer (8402)
morbiczer Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8402

"Igazabol errol mindneki gondolom sokat tudna irni, hol erdemes ennek utannaolvasni, ugy hogy magyar viszonyok is figyelembe vannak veve?"

 

Ezt mar nezted?

 

http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm

 

És szerintem a fő szabály, hogy mindennek (különösen fizetési mód, ennek költségei, szállítási költségek) előre kell utána nézni, előre kell megérdeklődni, mert utána már késő.  

Előzmény: quash (8400)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8401
Mielött vásárolsz nézd meg az eladó feedback-jeit minnél több pozitivja van annál jobb.
Ha negativjai vannak nézd meg miért kapta a vásárlótól. Mindig olvasd végig figyelmesen a fizetési szállitási feltételeket. Minden nyitott kérdést, amely számodra nem egyértelmű az eladóval a licit megkezdése elött tisztázz! Igen, és nem utolsó sorban előszőr is döntsd el hogy valóban megakarod venni a terméket..mert ha nem fizetsz az aukció megnyerése után gyorsan bekapsz egy pár negativot és senki sem fog veled szóbaállni, és elég rosszul mutat a dolog majd ha mint "rookie" igy kezded a play-t..

De érdemes visszaolvasni mert a topikban található hozzászólásokból elég sok tanulságot lehet leszűrni amely késöbbi vásárlásaidnál vagy eladásaidnál hasznos lehet.

Köszönet a topik lakóknak...
Előzmény: quash (8400)
quash Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8400
Sziasztok,

valoszinuleg parszor leragott kerdes, de 8300 hozzaszolast vegigolvasni kicsit sokaig tartana :)

Most fogok eloszor vasarolni ebay-en, ha jol sikerul, kesobb 1-2 havonta szeretnek, ugy tunik foleg USA-bol.

Teljesen altalanos kerdes mire erdemes nagyon odafigyelni ebay-es vasarlasok alkalmaval, szallitasi dijjakban mekkora kockazat van, aru atvetele hogyan oldhato meg leg1xubben ?

Igazabol errol mindneki gondolom sokat tudna irni, hol erdemes ennek utannaolvasni, ugy hogy magyar viszonyok is figyelembe vannak veve ?
Kuulpix Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8399
Jó tudni. Ott sem fogok soha számlát nyitni az biztos.
Előzmény: __BB__ (8398)
__BB__ Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8398

BTW a K&H-nál az átvállalás fix 8ezer, függetlenül attól hogy végül mennyibe lesz  (max fele se?). Vissza nem adnak.

Előzmény: Kuulpix (8397)
Kuulpix Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8397
Egyébként simán lehetett volna költség. Aki utal az elvileg megadhatja, hogy ő vállalja azt a költséget ami esetleges átfizetéskor felmerül vagy a fogadó. Ilyenkor ugye a korrekt ha vállalja. Ha erre nincs mód, akkor előre utána kell érdeklődni, hogy lesz-e ilyen költség és kb. mennyi majd ennek megfelelően megnövelt összeget küldeni. A bankkoknak tudni kell, hogy van-e közvetlen kapcsolatuk a fogadó bankkal vagy nincs. Ha nincs akkor tudják, hogy kin keresztül mekkora költséggel megy át a pénz. Dreizahlugsverkehr-nek hívja a szakzsargon (ha jól írtam) és 3ZéVé-nek becézik. Szóval óvatosan és mindent tisztázni üzleteléskor !!! Sok sikert mindenkinek !
Előzmény: vomit (8395)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8396
Sajnos jól sejted...
Előzmény: vomit (8392)
vomit Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8395
nah, a jbqa ez alkalommal visszaszivva, a srac valaszolt, hogy o kuldott kevesebbet.
de azert nyitva a szemem es utok am hirtelen, ha nem akar mukodni a rendszer.
Előzmény: vomit (8392)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8394

ez részletesen elmagyarázza, hogy amit kért:

kontonummer/bankszámlaszám annak a nemzetközi változata az IBAN,

a Bankleitzahl/bankazonositószám nemzetközi változata a BIC.

 

sőt még azt is, hogy belföldi áron kéne utalni, de ez lerágott csont :))

Előzmény: Törölt nick (8393)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8393

szia ezt az ebay irja a bankkódokról az eladóknak szóló tanácsoknál:

 

 az áll benne németül, hogy külföldre az iban /szóközök nélkül !!/ és bic kell, 12,500 euró összegig, az eu-n belül belföldi árakon,

 

a partnered a bankszámlaszámodat és a bank azonositó számát kéri, ami belföldre kellene, kopizd be neki ezt, vagy a következő linket:

 

http://pages.ebay.de/help/sell/bankpay.html

 

Internationale Zahlungen: IBAN-Nummer und BIC-Code

Bei Zahlungen in Euro innerhalb der Europäischen Union sollten Sie immer die internationale Bankkontonummer (IBAN) und die SWIFT-Kennung (BIC) Ihres Bankkontos angeben. Seit dem 1. Juli 2003 wurde der Zahlungsverkehr zwischen EU-Mitgliedsländern durch diesen gemeinsamen Standard vereinfacht und die Gebühren für Auslandszahlungen den Gebühren für Inlandszahlungen angepasst. Für Zahlungen mit IBAN-Nummer und BIC-Code gilt ein Höchstbetrag von EUR 12.500,00.

Die IBAN-Nummer (International Bank Account Number) ist Ihre internationale Bankkontonummer und entspricht dem neuen europäischen Standard. In gedruckter Form wird die IBAN-Nummer immer in Blöcken von jeweils 4 Zeichen geschrieben. Bitte beachten Sie, dass bei der elektronischen Verarbeitung die vollständige Nummer zusammen und ohne Leerzeichen geschrieben und angezeigt wird. Ebenso wird beim Online-Banking „IBAN“ der Nummer nicht vorangestellt. Beispiele:

IBAN (in gedruckter Form): IBAN DExx xxxx xxxx xxxx xxxx xx
IBAN (in elektronischer Form): DExxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Der BIC-Code (Bank Identifier Code), auch bekannt unter dem Namen SWIFT-Code, ist die internationale Bankleitzahl Ihrer Bank und entspricht dem neuen europäischen Standard. Jeder BIC-Code besteht aus 11 Zeichen (Buchstaben und Ziffern).

Alle Banken in den EU-Mitgliedsländern arbeiten mit diesem neuen Standard. Das heißt, dass jedem Bankkonto auch eine IBAN-Nummer und ein BIC-Code zugewiesen ist.

Előzmény: brush (8391)
vomit Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8392
de ez ugye sima eur atutalas, ilyesmi szoba nem kerult eddig (kb. tucatnyi mas fizetes)
azt gyanitom, hogy az otp emelt el 2e-t a kozremukodeseert, jbqa
Előzmény: digicat (8388)
brush Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8391
Hali!Német vásárlóm ilyen adatokat kér: Kto.Nr. Blz. Bank /nem tudom melyik rövidités mit jelent.-Én természetesen megadtam a swift(bic) kódot és ibant is.Nincs valakinek valami rövid egyenszövege németül ami elmagyarázná hogy ez a legolcsóbb mód ha nemzetközi átutalást csinál.(sajna a németet nem beszélem) Kösz!
procax Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8390
Hali! Elég a tranzakció kivonata, meg én a jogsi másolatát küldtem el nekik faxon. Kb 2 hét múlva válaszoltak is.
Előzmény: CéZé (8389)
CéZé Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8389
Sziasztok
Paypal-nál ha fel akarom oldani a letiltott kártyámat elég annak a tranzakciónak a kivonata amelyben megkaptam a 4jegyű számot, vagy mindenképp kell a kártyaszerződés másolata is?
digicat Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8388
Valószinűleg a levelező bank.
Eddig inkább vásárlói oldalról került szóba a topikban, és sokak szerint az eladót terheli. Ők most legalább megismerhetik a másik fél véleményét a dologról.
Előzmény: vomit (8387)
vomit Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8387
segiccsetek mar kideriteni, hol szivarog az otp vagy altalanossagban az eur atutalas.
nemet vevom 18.89 ejrot kuldott, otp szamlara megjott 10.89.
ki szivhatta el a kulonbseget?
procax Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8386
Az a gond hogy még csak nem is HongKong-i hanem China-i. Ez még nagyobb gáz! :)
Előzmény: morbiczer (8384)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8385

szia,

középhalado ebajos vagyok.

 

ha avevő nem fizet, miután bejelentettem, hogy nem fizetett és nem regál az online rendezésre szerinted meddig várjak, hogy ne legyek balkáni? feltételezem, hogy nyaral, viszont több mint egy hónapja megnyerte a cuccot.

 

ha lezárom a dolgot, hogy nem várok a válaszára /eltelt a 7 nap/ vagy a pénzére, őt az  ebaj elmarasztalja? vagy minuszt is kap? Én magamrtól nem adok neki.

Előzmény: morbiczer (8384)
morbiczer Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8384
"en honkongitol nem vennek semmit, csak ha nincs nagyon nogyon sok plussza

ha nem fizetsz kapsz egy minuszt es kesz"

 

Ennek a mondatnak helyesen így kellene hangzania: "Én hongkongira nem licitálok, csak ha nincs nagyon sok plussza."

 

Különben meg ha nem fizet, akkor a hongkongi állhat így hozzá a dologhoz: " Én magyartól nem fogadok el licitet, mert már a múltkor is átvert egy." És aztán meg sírhatunk, hogy miért néznek Balkánnak minket.

Előzmény: Duda (8377)
procax Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8383
Döntöttem. Utalok, azután meg izgulok egy kicsit. Hogy van ez az ajándék küldés? Mondjam neki hogy ajándékként adja fel? A cucc összértéke szállítással együtt 100USD, erre már van vám?
Előzmény: Zsoltx (8380)
Ariel Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8382
ez mar nekem is feltunt.. de amit en olvastam, ott azt irtak, hogy a megrendelok 98%-nak sikerult megoldaniuk hogy ne kelljen fizetni vamot. gondolom gift es hasonlo trukokkel. (errol nem irtak semmit)
Előzmény: digicat (8381)
digicat Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8381
Én is most készülök Hong Kongból rendelni, szállítással együtt 34 USD értékben.

Az egyedüli amivel nem értek egyet, hogy úgy reklámozza magát, mintha Hong Kong az EU tagja lenne (NO VAT ! NO IMPORT DUTY !!).
De az is lehet, hogy én tévedek, és még mindig Nagy Britannia része, vagy közben Kína is tagja lett az EU-nak :-)
Zsoltx Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8380
Pár gyökér miatt nem kell egy egész országot, nemzetet elítélni!
Zsoltx Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8379
Csak azért mert hongkongi a faszi, még nem kell bepánikolni. Nekem már vagy 5 szállításom volt mindenféle probléma nélkül. Volt ami 4 nap alatt ideért.

Egy problémám volt egyszer, rendeltem egy dvd pakkot amiben 2 csomag volt és csak az egyiket kaptam meg. Írtam nekik és sűrű bocsánatkérések mellett megígérték, hogy a maradékot is feladják. Ez kicsit lassabb volt, de az is megjött becsületesen.

Előzmény: procax (8374)
Duda Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8378
ha csalo penzt nem igen latsz tole
Előzmény: Duda (8377)
Duda Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8377

en honkongitol nem vennek semmit, csak ha nincs nagyon nogyon sok plussza

ha nem fizetsz kapsz egy minuszt es kesz

Előzmény: morbiczer (8376)
morbiczer Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8376

Szerintem a fizessek - ne fizessek kérdés eldőlt akkor, amikor licitáltál a termékre és megnyerted 

 

Érvényes szerződésed van a kínai csávóval.

Előzmény: procax (8374)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8375
Nem biztos hogy visszakapod...
Előzmény: procax (8374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!