Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fintorgó Creative Commons License 2009.11.19 0 0 10142

Szép napot! Nálunk süt.

Kötöttségek nélkül csavarogni, ez egy felnőttnek csak álom, (pár kivételezettet kivéve) egy gyereket meg megszidnak érte.

Ahol tetszik megállni, lábat áztatni a patakban, gyümölcsöt szedni az útszéli fákról, szalonnát sütni a tisztáson, kint aludni Isten szabad ege alatt.
Mindezt úgy, hogy nincs ketyegő zajongó, az idő múlására figyelmeztető óra....és még sok visszahúzó--megkötő tiltás.
Mennyivel kevesebb idegnyugtató fogyna!
Előzmény: Crvoyager (10137)
kantus Creative Commons License 2009.11.19 0 0 10141
A Csavargó a Hargitáról menetrend szerint járó busztársaság.
Előzmény: fintorgó (10133)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.19 0 0 10140
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.19 0 0 10139

itt egy kafa kis adria. Mosdófülkés. Az ára elég horrorisztikus.

 

http://www.expressz.hu/auto/lakokocsi/hirdetes-17186799/

Crvoyager Creative Commons License 2009.11.19 0 0 10138

Ma találtam. Ha csővel együtt van nem is rossz ár érte. 30 mbaros nyomáscsökkentő.

 

http://www.vatera.hu/pb_gaz_nyomascsokkento_camping_gazhoz_157004394.html

Crvoyager Creative Commons License 2009.11.19 0 0 10137

Jó reggelt ma én vagyok az első.

 

Szóval erről a buszról az jut eszembe, amikor a talán Nyári Vakáció cimű filmben a clif Ricard és a Barbara Stresand a haverjaival egy ilyen busszal indulnak el vakációzni.

Egyszer egy ilyet összehozni, nem semmi lenne. Célok között elmentve.

Szóval részemről szeretek álmodozni és ujra dedósnak érezni magam, nekem tetszik és el lehetne benne férni kényelmesen.

 

 

Sőt külön hangszigetelt aggregát szobát is lehetne benne épiteni, hogy 500/1000/2000 wattal tudjon fűteni. Ülőkád, 2 méteres projektoros tv stb.

 

Előzmény: fintorgó (10135)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10136
Légyszi segíts!Nem tudom megnyitni amit belinkeltél.Küldd el ímélnbe,mert nagyonkiváncsi vagyok rá!Köszönöm!
Előzmény: fintorgó (10128)
fintorgó Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10135

Ezt is ott fotóztam, talán majális volt...
Lakóautóként elég nagy családot kiszolgálna.

Előzmény: Crvoyager (10131)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10134

Hogy miért vagyok távol az valóban az én dolgom,de nagyban közrejátszott a nemolyanrégen egy ,,hamiskártyás" beszólása.Amire nem kaptam megfelelő támogatást és úgy döntöttem ahogy...

Amúgy meg az áramfejlesztővel villanyfűtést hajtani?Mi ebben a spórolás?Még az enyémmel sem éri meg!Amennyi benzint elfogyaszt annyiból egy hétig gázzal fűthetek...

Azt meg már nem is kérdezem,hogy ebben mi a kényelmes?Megnyomom a gombot és már megy is a gázfűtés!Annál kényelmesebbet akarsz?Pl.mit is?

De nem baj legalább elfoglalod magad.

Ha meg nem kell 2300 watt akkor meg jó a lámpakapcsoló is.Mert ugye délelőtt még nagyfogyasztásról volt szó.300-600 W-tal meg a batári bódédat soha nem fűtöd be!!

Igaza volt Caerleonnak:kikapcsolod-bekapcsolod,kikapcsolod-bekapcsolod,kikapcsolod-bekapcsolod stb.

Megspórolsz egy valag pézt a kapcsolók meg egyébb kacatok árából.Ami nincs benne az nem romlik el!(ala Manac1)

Előzmény: Crvoyager (10130)
fintorgó Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10133

A neve tetszett, Tőserdőn, Tisza mellett fényképeztem. Mást nem tudok róla.
Előzmény: Crvoyager (10131)
fintorgó Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10132

Azért én csak fintorgok, ha úri kedvem úgy tartja!

Mellesleg még csak harmincvalahány éve kempingezünk, ebből tizenéve lakókocsival.
Még sosem fagytunk bele, ahogy a sátorba se, pedig a Tátrában "porcukros" lett a sátor reggelre!

Nem szeretem, ha kioktatnak! Gondolom más sem.
Előzmény: GPS (10129)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10131
Ez a busz valami lakóbusz vagy csak sima távolsági busz. esetleg ez az a kétéltű busz ami mostanság Pesten hasit az utcákon és a dunán.
Előzmény: fintorgó (10128)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10130

Na szóval nem akarom a topicot szétzilálni. Mellesleg más témában is csendes szemlélő vagy mostanság. Hogy mi az oka Te tudod?

 

Na most igaz sokat nem fűtök árammal, főleg nem kempingben, de azért agyalgok itten a teljesitmény szabályozáson, mert betenni csak egy fűtőszálat akarok, nem hármat négyet és azt klf teljesitménnyel kell használni,mert a külső hőmérséklet és a kempingekben biztositott amper erősség befolyásolja.

 

Egy biztos nem sokat, de ahol lehet spórolni ott próbálok. Vadkampernál pl hamár ugyis megy az aggregát este akkor az elpöfögtetett benzinért miért is ne használhatnék hősugárzót is. Legfőbb ok a kényelmi és praktikussági ok ami miatt beépitettet akarok, de 75 rugót egy gyáriért szintén sajnálok. 

Nem sokat akarok vele kavirnyázni az a vaterás maszek gyártmány szimpi aztán még esetleg egy termosztátot kell beiktatnom.

 

Részemről be is fejeztem mielőtt kiutáltok a topicból.

 

Mellesleg élek, pedig ma szétkaptam ucsó tesztelésként a multkor a vaterán rámsózott száritógépet. Annak is jóformátumú fűtőszála van, de van rajta ilyen hatásnövelő lemezkék, amik pattognak ugyhogy az kilőve. Viszont a túlmelegedés és a 40-60 fok hőmérséklet kapcsolók ugynézem hasznositva lesznek.

Akkor is megcsinálom és összeségében, aki segitett az sokat segitett.

 

Kemping téma hogy legyen az is. Ma voltam érden lakós cuccokat nézni és vettem egy két apróságot, valamint üvegszerű törhetetlen müanyag poharakat. Szerény személyem súlya alatt sem tört össze csak meghajlott. A főnök asszony dobálta a köre hogy bemutassa tényleg birja a gyűrődést és birta. A kinálat a pezsgős pohártól a vizes stb poharon át a koktélosig terjed.  

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (10126)
GPS Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10129

Ne fintorogjál, fintorgó - mert nem a borospincénk robbanásbiztos villanyszereléséről értekezünk - hanem egy 4 szezonban működő (és nálunk is használható) - lakókocsi fűtésről !!!!

Van, akinek ez gyárilag be van építve - a többi főldi jóval együtt....de azért van, akinek ezen agyalnia kell, hogy megoldja.

Na - így jön ide a villany-, a gáz-, vagy a víz-szerelési al-topik.
.
Előzmény: fintorgó (10128)
fintorgó Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10128


Ez az!

Találtam olvasnivalót, de linkelni, itt nem tudom hogy kell, másoljátok be.

http://www.fogyasztok.hu/cikk/20090813/kempingkorkep_informacio_a_kemping_szokasokrol_kulfoldon_es_belfoldon

Legalább egy kicsit kempingezzünk is! Lehet, hogy a villanyszerelők topikjába tévedtem?


Előzmény: Törölt nick (10126)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10127

 

Teljesítmény szabályzók:

 

http://www.addel.hu/template/temp1/detailproduct.php?storeid=734&productid=390252

 

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZVVkZKUFlXeFdNdz09&pid=Vkd0U2NtVnJOWEZYVkVKUVZrWkZPUT09

 

http://www.prodax.hu/PDF/nova_szerelesi_utmutatok/pek14-10kb.pdf

 

http://www.vatera.hu/teljesitmeny_szabalyzo_230v_ra_155395414.html

 

http://www.vatera.hu/fenyero_szabalyzo_fenyeroszabalyzo_zsinoros_aram_154580213.html

 

 

Egyébként GPS felcetésével egyetértek; teljesítmény előválasztás + szobatermosztát (esetleg mágneskapcsolóval felturózva) => ez a legolcsóbb, legegyszerűbb, legmegbízhatóbbb megoldás.

 

Ami nincs benne, az nem is romlik el.

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10126

Passzív figyelője vagyok ennek a beszélgetésnek,de ezt már nem bírom tovább!

 

Elmondom,hogy minek kell szabályozni:ugyanis amikor lakókocsi tali van az országban bárhol valamilyen kempingben,akkor nyomatékosan felhívják a figyelmét mindenkinek arra,hogy NE FŰTSENEK a találkozó ideje alatt villannyal,mert nem bírja a rendszer!Ugyanis nem arra van kitalálva,hogy a tali ideje alatt x összegér a bódéba szaunázzanak!(az már más kérdés,hogy a villanydíjat amúgy is vastagon beszedik!)

Amire legutóbb is volt példa Kiskőrösön,hogy a sok eggyorrú paraszt este bekapcsolta a villanyfűtőjét és nem volt villany,mert leverte a biztit!

Namost ez engem csak annyiban zavar,hogy odajönnek 2-15 millás bódékkal-lakóautókkal és 500 Ft-nyi gázon spórolnak!!!Mert ugye max annyit fogyaszt egy éjszaka teligázon.Hát a pofám leszakad!Mert amúgy ezekben a nem óccsó bódékban benne van alapból a gázfűtés!Akkor most minek is kell bele villanyfűtés?Hogy ne a saját gázamat használjam,hanem lopjam a villanyt?Ennyit nem bírok ki a több millás bódémmal-lakóautómmal?...

Aztán néztek rám,mint néger a pingvinre,hogy én miért nem kötök rá a hálózatra?Csak...

Valószínüleg belőlem kikopott a magyar virtus!Mondjuk nem vagyok gyakori vendég egy kempeszben sem.

Ha nincs igazam akkor majd a rá illetékes úgy is megcáfolja...

Annyit azért elárulok,hogy a szabályozós villanykapcsoló az maximális kapufa!Ugyanis az infrasaunámnál sem vált be,pedig ott csak 1300 W  max teljesítmény.A termosztátos meg azért nem jó,mert amikor újra bekapcsol akkor megint a maximális teljesítménnyel indít és működik-vagy nem!

Hát ennyi!További jó diskurzust...

Előzmény: GPS (10123)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10125

Ott a pont!

 

Bocs mindenkitől, látszik, hogy rég jártam iskolába!

 

1/2U*1/2I=1/4P  Ez így igaz!

 

Ez a felezés-negyedelés koppány óta mindíg összekavarodik bennem.

 

Egyébként ezt a diódás trükköt az Amcsiból behozott gőzölős vasalóknál sütötte el haverom faterja, ott működött!

Előzmény: GPS (10113)
caerleon Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10124
ez... kivágta a vezető fülkét..... és a lakót.
Előzmény: Gruau (10122)
GPS Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10123

Én nagyon szívesen agyalok a problémádon - tudásomhoz mérten próbálok nem is hülyeségeket tanácsolni - na de könyörgöm: áruld már el nekem is, hogy mégis mit akarsz csinálni?

Mert a fűtést - még a finomabb rendszereknél is - inkább csak "kétpontos szabályzással", vagyis "ki-be kapcsolással" szokták megoldani.

Van 1-2-3 teljesítmény fokozat - amit előzőleg oda kapcsolnak, amilyen teljesítmény-igény várható.
Pl. ősszel tavasszal kisebbre.... a kemény télben a legnagyobbra.

De a fokzaton belül - a termosztát kapcsolgat ki-be - úgy tartja a hőmérsékletet.

Sőt, még az elektronikus vezérlésüek sem a feszültséget szabályozzák - mint olyan - hanem a 230 V-ot kapcsolgatják sűrűn.
Így az aktiv és a passziv idők hányada adja meg a kimenőteljesítményt.

De ha elmondod, hogy te konkrétan miért is akarnál teljesítményt folyamatosan szabályozni (ha van termosztát is, mert anélkül szart se ér) - akkor agyalunk azon is.
.
Előzmény: Crvoyager (10115)
Gruau Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10122
caerleon Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10121
ja elnéztem... van ebből fürdős is n126nt
Előzmény: patyi. (10120)
patyi. Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10120

 

 Köszi,köszi.....

Előzmény: caerleon (10119)
caerleon Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10119
Na titok ELNEMOGYADDD :
Legyen okos, nézzen fel egy lengyel weboldalra,
és ott keresel egy ilyet :
http://www.marktplaats.nl/index.php?url=http%3A//caravan-kamperen.marktplaats.nl/caravans-predom/292340469-predom-n-126-zondag-open.html%3Fxref%3D1
Előzmény: patyi. (10117)
patyi. Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10118

 

 Szép kis bódé s az ára sem rossz......

Előzmény: longhi1 (10089)
patyi. Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10117

 

 Ja,valami olyasmi lenne jó,csak neki fontos szempont a zuhanyzó.

Előzmény: caerleon (10087)
caerleon Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10116
egy percre kikapcsolod-egy percre be-
egy percre kikapcsolod-egy percre be-
egy percre kikapcsolod-egy percre be-
egy percre kikapcsolod-egy percre be-
Előzmény: Crvoyager (10115)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10115
Eztl értem, azt mond meg hogy mivel lehet csak felezni.
Előzmény: GPS (10113)
Gruau Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10114
http://www.hasznaltauto.hu/lakokocsi/egyedi/egyedi_topaz_ii-3420592
GPS Creative Commons License 2009.11.18 0 0 10113

Olvasd mááá el léci a 10109-et.
Diódával lefelezni NEM lehet. Azzal csak NEGYEDELNI lehet.

Tehát a 2.400 W-odból egyből 600 W lesz - ha diódát teszel.

De oda már bőven elég egy 10 A-es dióda is.
.
Előzmény: Crvoyager (10111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!