Keresés

Részletes keresés

Rece-fice Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6383

Ja, bocs!

 

Kedves Zobormente! Isten hozott!!!

 

...és megtréfált ez a tréfli:                                   

Előzmény: Rece-fice (6382)
Rece-fice Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6382

Zobormente! Teljesen egyetértek Veled! Én is már csak így vagyok, ha xszem, akkor lehetőleg magyar:-)

 

No, ügyetlen azért nem vagy! -ha ezt te követted el! ... jöhetnek a többi képek is!

 

 

Bár most elcsábultam: hasznosítanom kell ezt az ősrégi Zweigart terítő alapot... Végre Blackwork mintát találtam hozzá, amire régóta fáj a fogam... sikerült is kisilabizálnom...

 

A meglevő gyöngyfonalaimat szeretném elsütni, de nem sikerül: a zöldből nincs kéznél elég(Madridban vagyok), de úgy látom, vastag is ehhez az alapanyaghoz és mintához. A piros elmegy, mert csak kontúr... Szerencsére tegnap nem kaptam tetszetős színű 8-as fonalat, de most kipróbáltam rózsaszínnel a 12-est: karakteresebb színben sokkal jobban kiadja a kitöltést, ugye?

Viszont, ha úgyis vennem kell fonalat, akkor inkább osztott hímzőt, nemdebár?

Más bükkenő is van: ez az alapanyag sokkal sűrűbb és símább az aidánál - elég nehéz többször ugyanoda ölteni... Még zavaróbb, h. itt-ott a rácsok közt két perforálás van a tűnek... Ezért sem lesz olyan egyenletes a varrás képe - pedig a rózsaszínnél már ráéreztem a szimmetriára , és jobban vizyáztam a szálvezetésre:-) Jucus, ha ilyened anyagod van, készülj föl erre!

 

 

                   

Előzmény: Törölt nick (6376)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6381

Bár nekem tetszik, ránézésre ez inkább az úri hímzésre hasonlít, esetleg német beütés?. (Bár eléggé összemosódott mára)

 

Sajnos a mintakincsünk nehezen elérhető a neten. Ez is elég visszatartó erő sok esetben. (Felvállaltam ugyan a feladatot, de lássuk be nagyon lassan haladok)

Mostanában azért már kezd érdeklődés mutatkozni ismét a minták iránt. Nem igazán tett jót hogy a '70-s években folyamatosan erőltették a hímzésüket. (Bár kétség kívül még mindig inkább az mint hogy próbálják akadályozni a "magyarkodást"...)

Előzmény: Törölt nick (6378)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6380

Szerintem mindig jönnek kezdők, így lenne rá igény. Illetve máshol sem nagyon láttam leírva a hímzés alapok közt hogyan is kellene/lehet öltögetni.

Bár magam nem hímzek, ha valaki megírja szívesen felteszem az oldalamra (értelem szerűen a szerző megjelölésével).

Előzmény: ambruska8 (6375)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6379

Uff, elnézést, ügyetlen vagyok.

Előzmény: Törölt nick (6378)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6378

Előzmény: Törölt nick (6377)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6377

Lemaradt, bocsánat.

Előzmény: Törölt nick (6376)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6376

Eddig csak olvastalak benneteket. Ha már keresztszem, hiányolom a magyar mintakincset, bár nagyon szépek a munkáitok. Örülnék, ha másoknak is kedve szottyanna rájuk...

ambruska8 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6375

tagja vagyok egy ilyen gobleines körnek ahol én is nagyon sokat tanultam onnan hoztam egy kis olvasni valót, hasznunkra válik

 

"Figyeljetek! Ideteszem a főnix hátoldalát.Szerintem szép, főleg ahhoz képest, hogy 100 színnel készült :)Varrás közben sokmindenen gondolkoztam, többek között azon, hogy ki milyen alapra hány szállal varr. És valamire rájöttem, arra, hogy ez talán attól függ, ki hogy ölt.Nézzétek meg, nincs egy szem fehér rész a visszáján a munkámnak, én gobelinöltéssel varrok. És tökéletesen fed a 7-es anyagon a 3 szál dmc.Vagyis szerintem 7-es anyagra spóröltéssel 4 szállal kell varrni, gobelinöltéssel 3-mal, 8,8-asra spóröltéssel kell a 3 szál, de aki gobelinöltéssel varr, kettő az ideális.Kiváncsi vagyok, ki mit tapasztalt, vagy gondol erről közületek!

 

 

ha akarjátok ti is akkor megkérem egyik tanitot hogy hátha ide is irna

 

ambruska8 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6374

Sziasztok

 

igen ez az olyan árakat mondanak, hogy csak pillogok na most én imádok varrni és ugye ehhez minták kellenek de ha veszek az azért elég huzos árakon vannak ugyanigy ha csináltattok mert még postaköltség is ott van hozzá, 

ha készletet veszel ami szép 10.000.  alatt nem kapsz igaz a fonal és az anyag is benne van.

 

én nem akark üzletelni ezzel a programmal csak megcsinálni magamnak a mintát meg aki szeretne ilyben leszámolhatóst annak a mintáit és elküldeni hadd varrja. 

 

tudod azért más az ha olyan képet varrsz ami neked tetszik én bele szerettem a leszámolhatósba mert az egy kihivás, nem láttod mit varrsz ,

Előzmény: icuska54 (6360)
Andyyka84 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6373

Sziasztok!

Páromnak szeretnék keresztszemessel díszíteni egy törölközőt. Traktor minta kellene, de csak elkészült műveket találok. Leszámolható minta, sablon kellene nekem, amit sajnos sehol sem találok... :( Tud nekem segíteni valaki? Előre is köszönöm!

icuska54 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6372

Milyen az a gyorsöltés, engem is érdekel? Nem ezt hivják véletlenül spórolós öltésnek?

 

A hátoldal milyensége miért fontos? Már többször is hallottam emliteni.  A bekeretezett kép hátoldalát ugysem látja senki, a párna belső hátoldalára védőanyagot szoktak varrni.. már láttam himzett asztalteritőt is, aminek a himzés hátoldali részére vékony fedőanyagot varrtak applikációval....

 

Az egyik külföldi blogban olvastam, ahol  még azt is fontosnak tartották, hogy a munkát "csak" a bal felső sarokban lehet kezdeni és a bejelölt 10x10 szemes kockákkal kell sorban egymásután folytatni.  Kétségtelen, hogy a tévesztés esélye igy kisebb, de akkor hány tüvel kell varrni - ahány féle szin van a kijelölésben? Valamelyik  szál igy mindig lógva marad.

 

Légyszi!  Beszélhetnénk ezekről a technikai dolgokról, kinek mi a véleménye ?

Imádnám ha én is  "profi " lehetnék :D))))))) nemcsak egy kezdő lúzer .....aki bukdácsol...

Előzmény: grea (6364)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6371

Amennyiben rendszeresen szeretnél kontúrozott mintákat készíteni, akkor érdemes lehet elgondolkodni egy program megvásárlásán. (Vagy illegális letöltésén, aminek nem vagyok híve)

Ezek használatát szerintem elég könnyű megtanulni. Erre jó a kipróbálható verzió, hogy lásd mennyire áll Neked kézre.

A rózsához, és az utolsó kutyushoz szerintem elegendő az online programok "tudása" is. Illetve az ovális amit már kivarrtál, az is csak egész szemekből áll, tehát azt is lehet ilyennel készíteni ha van megfelelő kép (pl. festmény fotója) hozzá.

 

Esetleg linux alatt van ingyenes keresztszemes program, de valahogy azok is kezdetlegesek (KXstitch, Ryijy Stitch Designer, stb.)

Előzmény: ambruska8 (6359)
imregi Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6370

Köszönöm!

 

A képet 14-es aidára varrtam, két szálával. Cérnát valami jó minőséget akartam, ha már ilyen nagyba belekezdek, és mifelénk Anchor van ilyen jobb fajta. És mindössze csak harminc valahány szín kellett hozzá, de szerintem nem látszik rajta, hogy csak annyi.

Remélem jól emlékszem, hogy te varrod azt a tigrises képet, gyönyörű lesz, ha elkészül!

Előzmény: Veramami2 (6366)
imregi Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6369

Mi az a gyorsöltés? Azt hiszem, nem ismerem. Nem tudom, te hogy vagy vele, de ha mutatom a munkám, mindig nézik a hátoldalát is, állítólag abból derül ki, hogy ki milyen profi. Hát, én nem vagyok az:-)

Azt hiszem, ezt a 20-as anyagot akkor még meggondolom, bár én elég jól látok, de tartok tőle...

Előzmény: grea (6365)
Veramami2 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6368

Gyönyörűséges.... Én is kérdezek.... milyen fonalból és , hány szálassal, varrtad.... Hány szin kellett hozzá..Kiváncsi leszek a keretezésre is... Persze irtad milyen anyagra varrtad, de most nem tudom... Na minden elismerésem....

Előzmény: imregi (6355)
Veramami2 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6367

Szép lett!Gratulálok!

Előzmény: grea (6358)
Veramami2 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6366

Ági boldog névnapot kivánok!

Előzmény: imregi (6361)
grea Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6365

14-esre szoktam hímezni, azt még rendesen kátom szemüveggel, de a 20-ashoz biztos nagyító kellene, viszont 1 szálához az való

Előzmény: imregi (6361)
grea Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6364

Miért? A fonákát teszed felülre? Én gyorsöltéssel hímzek és annak sem olyan a fonáka mint a szine, de haladós, és ha bontani kell nem kell csak az adott szemeket bontani

Előzmény: imregi (6361)
grea Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6363

Van egy nagy ovális asztalunk és annak a közepére tervezem az egyszínű damasztabroszra.

Előzmény: icuska54 (6362)
icuska54 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6362

Jól néz ki. Mi lesz belőle?

Előzmény: grea (6358)
imregi Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6361

Szia!

Köszi a tippet, meg is nézegettem. Kinéztem magamnak a 20-as aidát. Sokkal nehezebb arra varrni? fogalmam sincs hogy merjem-e megrendelni. Még sosem varrtam ilyen apróra.

 

Nagyon szép lett a munkád, és gyorsan elkészült. Én asztalközepet biztos nem mernék csinálni, a hátát nem szívesen mutogatnám senkinek:-)

Előzmény: grea (6357)
icuska54 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6360

Nagyon szépek!

 A rokkás anyóka nekem is tetszik nagyon.

A pudlis hölgy szuper lett.

Keresgéltem a neten gobleinek után, és mintha láttam volna egy pesti gobleines céget, akik csinálnak fotóról mintát... elég borsos áron... ha jól emlékszem még előfestéssel is. Sajnos kicsit elijedtem onnan és nem tudom a weblap cimét..  Talán valaki tudja.

Előzmény: ambruska8 (6359)
ambruska8 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6359

Kedves Laci

 

kösszönöm szépen a tájékoztatást,

 

csak azért kérdeztem mert van egy pár emberke akiknek ha elküldöd a képet csinálnak rola mintát amin keresztül kivarrhatod, 

én ezekre lettem volna kivácsni mert nekem nagyon sok szép képem van és egyediek ,sajnos nekik mindenféle minta van amikben nem mindegyik tetszik gicses ,hogy ezzel a szóval éljek, hozzok egy pár képet miknek szerettem volna mintát, hogy kivarrhassam.

 

 

és ezeket varrtam, 

 

 

 

ezt csomagban vettem pottom 12.000.-ért

 

 

ennek meg csináltattam a programját mert fényképről készült és ennek is azért huzos volt az ára szerintem, de mindegy

 

 

és persze uncsimjairól készitenék képet 

Előzmény: Törölt nick (6356)
grea Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6358

Január 10-én kezdtem, Elke Reiß tervezte a mintákat, kis változtatással elkészült 

grea Creative Commons License 2013.01.21 0 0 6357

xszemesbolt.hu

A csaj tündéri, eszméletlenül segítőkész, ami nincs nála beszerzi, anyagválasztásban is tud segíteni, és ami nagyon fontos gyorsan reagál mindenre. Fonala is többféle van.

Előzmény: imregi (6355)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.20 0 0 6356

Szia!

 

Sajnos teljesen jól működő ingyenes programot nem tudok ajánlani. Bár ez igencsak relatív...

Amennyiben olyan megfelel ami csak egész szemekből elkészíti a mintát, akkor a 6249. hozzászólásban már leírtam amiket ismerek (sajnos a mintagyár úgy tűnik továbbra sem működik). Ezek online programok, tehát intenet kapcsolatra szükség van a használatukhoz, azonban nem kell semmit telepíteni a gépedre (feltételezem hogy böngésző és pdf olvasó úgyis van).

Viszonylag egyszerű találni feltört prgramokat is, ezek vagy működnek vagy nem (ilyet nem fogok ajánlani).

Illetve a kipróbálható verziós programok esetén jellemzően ép a mentés, és nyotatás nem működik.

 

Előzmény: ambruska8 (6354)
imregi Creative Commons License 2013.01.20 0 0 6355

Sziasztok, nagyon régen jártam errefelé, de nem igazán volt mit mutatnom.

Még nem készült el teljesen, a jelölőket kell még kiszedegetni, de varrni már nem kell bele:-)

Azt hiszem ilyen nagy munkát még eddig nem csináltam, de nem bántam meg, mert szerintem nagyon szép lesz. Százhuszonvalahányezer x van benne, hatalmas nagy lett:-)

 

Ez tizennégyes aidára van varrva, (remélem jól mondom, 5,5öltés/cm), a következőt szeretném valami kisebb beosztású anyagra. Én még csak ilyenre varrtam, szeretnék tanácsot kérni, milyet vegyek, hogy ne legyen túl apró. Egy szálával szeretném csinálni.

Nálunk nem lehet kapni, mindenképpen a netről kell rendelnem, de azt sem tudom honnan érdemes. Ti honnan szoktátok venni?

ambruska8 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 6354

Sziasztok van valakinek képről keresztszemesminta programja vagy hogy hol találok ilyent,

 

válaszotokat előre is kösszönöm 

 

 

Előzmény: TJucus (6353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!