Keresés

Részletes keresés

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2146

psp, nem akarok hinni a szememnek! Vagy meghekkelték a nickedet? Te a Zeptert reklámozod? :-)))

 

 

Előzmény: .psp (2143)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2145

Az árut átvetted már? Ha nem, akkor esetleg ezzel kezdhetsz valamit:

 

http://www.fome.hu/uzleten_kivul_kotott_szerzodesek/

 

Az elállásra vonatkozó rész:

 

Elállás a szerzõdéstõl
    
Az eladó köteles legkésõbb a szerzõdés megkötésekor a fogyasztót írásban tájékoztatni az elállási jogáról és annak a személynek a nevérõl és címérõl, akivel szemben e jogát gyakorolhatja.

Ha az eladó ezen tájékoztatási kötelezettségének nem tesz eleget, a szerzõdés semmis.

A fogyasztó a szerzõdéskötés, vagy ha ez késõbbi, az áru kézhezvételének napjától számított nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállhat a szerzõdéstõl.


Előzmény: fawcet (2144)
fawcet Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2144
Most sajnálom, hogy nem hamarább olvastam erről a honlapról. Tényleg innen nézve túl drága a zepteres cucc.
Éreztem, hogy valami nem kóser, kicsit dühít, hogy pl.
http://konyhafelszereles.hupont.hu/2/halogen-turbo-oven
elég lenne ezt megvenni potom 15ért, cserébe nem kéne ezekkel az edényekkel szenvednem.
OTP-s zepteres hitelt vettem fel 4évre, ennek ellenére lehet e valami módon eladni vagy visszamondani? 2-ik hónap le van vonva számlámról.
Előzmény: anca37 (2141)
.psp Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2143

nem kell 100 ezreket fizetni:-) ez csak a te fejedben van. 80 ezresért komoly készletük van + aspéci kuktafedő ami 20 ezer volt valamikor:-)

 

Előzmény: anca37 (2141)
n.norci Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2142
Köszönöm, a választ. Én kaptam hozzá garanciát is meg könyvet is :) Imádom ahogy lehet vele főzni és örülök, hogy nem többszáz ezerbe kerűlt (mint a zepternél) amúgy megnézte valaki azt a weboldalt amit leírtam? www.konyhafelszereles.hupont.hu
amúgy ez az első fórum amibe beiratkoztam, még soha sem voltam ilyen helyekre beregisztrálva és örűlök, hogy itt meg lehet mindent beszélni...
anca37 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2141
az az igazság, hogy már kitapasztaltam mit, mennyi ideig kell főzni, na meg a szomszéd a Z-hez kapott azt már átnéztem. Így csináltuk az összehasonlító próbát is annak idején. Átvittem a kisebb fazekat, egyenlő mennyiségű rizst tettünk fel ő a Z-ébe, én az enyémbe. Az egyforma nagyságú gázrózsára tettük (én itthon a legkisebben főzöm, de nála a közepesek az egyformák) mindkettőnk szerint megpuhult, megfőtt az enyém is a hoffburgban. Azóta is szereti az edényeit csak az ára miatt szidja magát. Tudod, már 20 éve akartak velem megvetetni AMC-t, kb.15 éve Zeptert, voltam pár bemutatón, de mindig drágának találtam. Nem a minőséggel vitatkozom vagy, hogy nem jó, nem egészséges, stb. hanem az ÁRA!!!!! Miután a régi zománcos edényeim kevésnek bizonyultak pl. egy-egy családi összejövetelen és megláttam ezt a készletet a maga 15 ezres árával azt mondtam, sok veszíteni valóm nincs. De 100ezreket egy zepterér akkor sem adtam volna ha aranyból van, vagy elmegy a boltba a belevalóér helyettem!
A gariidőre nem emlékszem pontosan, lehet csak 30 év? Egyszer előszedem a garipapíros dossziéból és megnézem, bár nem úgy tűnik, hogy szükség lesz rá, kopp-kopp.
Előzmény: .psp (2140)
.psp Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2140

Akkor mi alapján főzöl vele ,  Kérjél már el agy Zepteres füzetet ozz mindennek le van irva a főzési sütési ideje, + receptek.

Ha közbe leveszed a fedőt kostolgatni akkor nem lesz vákumos energiatakarékos és egészséges főzés , mert a gőzzel midez elillan,  Eddig még mindig csak egy csillogó edényed van .

 

garancia szintén élettartam gari?

Előzmény: anca37 (2139)
anca37 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2139
receptkönyvet nem, garit igen.
Előzmény: .psp (2138)
.psp Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2138
Receptkönyvet, garanciát kaptál ?
Előzmény: anca37 (2135)
anca37 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2137
bocsánat, másodszorra berakta az elsőt is hmmm
anca37 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2136
na, nem tudom miért nem akar megjelenni....megpróbálom mégegyszer
Szóval, igazad van figyelmetlen voltam mert nem olvastam el az oldalon írottakat csak a képet néztem. Nekem nem lyukas üvegtetőim vannak. Talán a kép is sikerül, ha a blogmotor is úgy akarja. Nézd el a minőséget és amint látod, épp használat közben kaptam le egy fotó kedvéért.[ihttp://imgfrm.index.hu/imgfrm/8/6/1/6/THM_0007868616.jpgmage1]
Előzmény: .psp (2134)
anca37 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2135
igazad van, az én fedelem viszont nem lyukas üveg. Figyelmetlen voltam, nem olvastam végig az oldalt csak a képet néztem. Remélem átment a kép, nézd el a minőséget és amint látod, épp használat közben kaptam le a fazékról.
Előzmény: .psp (2134)
.psp Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2134

Látom értesz hozzá:-)

 

A lukas üvegfedővel az életbe nem fox vákumos főzést csinálni:-)

 

Csillogó maradjunk annyiba te meg megvetted:-)

Előzmény: anca37 (2133)
anca37 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2133
Szia!
Én is Hoffburgot vettem kb.2 éve (kicsit olcsóbban mint te, de ezért ne keseredj el) ugyanilyen 18-as készletet, szerintem jó vétel volt. És csak töredékébe került a barátnőm Zepterének-amit még most is fizet-. Kipróbáltuk, semmivel sem rosszabb!!!!
Úgyhogy nem kell bedőlni a szép szavaknak, űrtechnika meg társai...ugyan már!
Előzmény: n.norci (2132)
n.norci Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2132
Sziasztok. Én egy hoffburg indukciós edénykészletet vettem 28000-ért és állítom, hogy nagyon meg vagyok elégedve vele, de azért kiváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok? ezt érdemes megnézni... www.konyhafelszereles.hupont.hu Várom a válaszokat.
John Zero Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2131
"Egy adag sültrumliért enyhénszólva drága!"

Gondolom több adag sültkrumplit is lehet benne sütni, persze nem egyidőben :-)

Én is 40 ezer körül láttam, ami drága, de ha jó, akkor megérheti. És legalább nem a Zepter név miatt drága, gondolom akkor 400 ezer lenne az ára :-)
Előzmény: joy (2129)
Tereza Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2130

Igen, jól látod, erről a gépről van szó.

Az ismerősemnek -ajándékba -vette a család ötven ezerért, most általában az MM-ben 40 ezer körül van. Tudom, így sem kevés, de azért nagy különbség van a belinkelt ár és e között. Egészen meglepődtem, hogy még ilyen horror áron  is adják. Ennyiért még nem láttam. Ha valaki sok sült krumplit, vagyis gyakran, eszik, és van helye a konyhában (mert pl. nekem nics) és figyelme vesszük az olaj árakat, így talán negyvenért megérheti, nem tudom. És talán egészségesebb.

Előzmény: joy (2129)
joy Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2129

http://www.pixmania.hu/hu/hu/06142963/art/tefal/ah9000-actifry-family-sult-krumpli-sut.html

72 000HuF.

 

Egy adag sültrumliért enyhénszólva drága!

 

1*űbb, ha a darabolt, letisztított rumlit kanálnyi olvsztott zsiradékkal bekenem, belököm a forró sütőbe, oszt jól van.

 

Még 1*űbb, ha úgy sütöm, amint a (2127)-ben írtam.

:o)

 

Engem a fritőz tanított meg rá, hogy nem jó az étolaj bő zsiradékban sütésre!

Előzmény: Tereza (2123)
joy Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2128

Telitalálat!

A libazsír nagyon jól használható, "rossz koleszterin"-ben is szegény, mint a mangalicazsír, künnyű megolvasztani a kenéshez -kezed bőrét is ápolja! :o)))

 

Zsírtalan sültkrumpli az a "héjában", sütőben, kemencében, grillen, tábortűzben sütött.

Ha a letszárított, előzsírzott krumplidarabokat fölfűtött sütőbe, vagy kemencébe teszed, gyorsan megsütöd, remek lesz.

Sózni nem szükséges előre.

 

Előzmény: fawcet (2116)
joy Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2127

A reklámokban látható krumplik olajzott-elősütöttek.

Szép sárga színük a típusuktól van.

 

Bármilyen kotlában lehet "normális" sültkrumplit készíteni, de legjobb aszendvicstalpú edény.

F fölszelt , mosott, leszárított krumplit fölforrósított zsiradékba kell tenni és gyorsan megsütni, majd csorgató rácsra kiszedni!

 

Részletezve:

- A mosás-szárítás letakatítja a rumlidarabokról a keményítőt, ami a sütés során összeragaszt, megég.

 

- Sok évtizednyi okosság után rájöttem, legtökéletesebb sütőzsiradék a forró mangalicazsír! Ha kellően forró, töredéke ragad a sütött ételre, mint bármely más olajféléből, nem keletkezik benne semmiféle égéstermék, idejekorán jelzi, ha túlhevül!!! Az edényekre, sütőkre nem rakódik olyan ragacs-polimerizátum, ami az éltolajok használatakor keletkezik!

 

- Sütéskor mindig csak 1-2 maréknyi sütendőt dobjunk a forró zsiradékba, hogy ne hüljön le, hanem maradjon forró! /Ezért jobbak a vastag aljú edények!/

 

- A sültet ne papírtörölközőre, hanem csorgató rácsra szedjük, kevesebb zsiradék marad az ételen! Ha nincs ilyen, minden kisült adagot külön-dupla papírtörölközőre szedjünk, és ha látjuk, hogy zsírnedvessé vált, cseréljük ki!

Előzmény: fawcet (2111)
joy Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2126

Bocsánat, jól értettem?

Próbaidő nincs, de a belépéskor rögvest kikötnek 1 hónap fölmondási időt?

Előzmény: ZeptR (2107)
encián Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2125
Esetleg itt: www.zepter.hu
Előzmény: Margó999 (2122)
encián Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2124

Itt a Zepter edényzetben való sültkrumpli sütésről volt/van szó.

Nekem is van ismerősöm, akinek az ismerőse ismer olyan valakit, aki ismeri a Tefal kotlát. Nem tudom, a Tefalnak van-e topicja, de hozzászólásod oda való.

Előzmény: Tereza (2123)
Tereza Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2123

"Sok és forró zsiradék nélkül nincs sültkrumpli."

 

De bizony van! (Hogy Zepterrel ez megy, vagy nem, azt nem tudom.) Létezik egy olyan Tefal készülék, amelynek hivatalos neve fritőz, de valszeg valami légkeveréses gép. Abban egy kiló nyers krumplihoz egy kanál olaj kell; azt a gép "szétszórja". Nekem nincs olyanom, de egy ismerősömnek van, és nála ettem abban készült krumplit. Jó volt. (Nekem hagyományos fritőzöm sincs - háromszori krumpli sütése után elküldtem a háztól. Nekem nem vált be, de sokan szeretik.)

Előzmény: encián (2113)
Margó999 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2122
Sajnos megégettem egy 3,5 literes edény fogóját - elolvadt, de még le tudtam csavarni. Tudja-e valaki, hol szerezhetek új "fedőfogót"?
ágika1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2121

A bolti egyszerű mirelit krumpli zacskójába önts egy evőkanál olajat, kevés sót, rázd össze és szórd bele a krumplit egy mezei teflontepsibe, előmelegített sütőben süsd meg. Akkor csináld amikor már kint hűvösebb van :))

Másik kicsit  időigényesebb módszer: ugyanezt  saját kezűleg hámozott, aprított krumplival és az otthon lévő 10.000  tiszta nejlonzacskó egyikével is kipróbálhatod.

Előzmény: fawcet (2118)
.psp Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2120
Mi nem az igazi?
Előzmény: fawcet (2118)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2119

Azt próbáld megemészteni, hogy a demo meg a való világ - a Zepter esetében is - két külön dolog.

Addig van a nagy parasztvakítás, még be nem adod a derekadat, és meg nem vásárolod a kb. 5-10x-es áru cuccot. Utána meg jön a szívjál vele...

 

Nincsenek csodák, a fizika törvényeit nem lehet áthágni.

 

 

Előzmény: fawcet (2116)
fawcet Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2118
Kétszer kérdeztem de valahogy nem az igazi.
Előzmény: .psp (2117)
.psp Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2117
Mi lenne ha attól kérdeznéd akitől vetted? Ő a "tanácsadó" :-) Nem ?
Előzmény: fawcet (2116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!