Keresés

Részletes keresés

babujaju Creative Commons License 2006.02.01 0 0 270
:-)))
Előzmény: Törölt nick (268)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.01 0 0 269

1. Teljesen saját gondolatom, hogy szerintem nincs elvesztegetett élet...Valamit

    félreérthettél. Vagy nagyon lesarkítva.....

2. Nincsenek "felsőbb" körök. Emberek vannak, akik mint az élet más területén

    bárhol, néha "bennfentesnek" érzik magukat. Sokan szeretnék misztikusabbá 

    tenni azt, ami nem az.        

3. A konferencia nem pénzért van. Az erre a kérdésre vonatkozó válasznak itt nincs

    jelentősége szerintem. Azt gondolom  meg szeretted volna mondani, hogy tudsz

    erről a helyről.      

4. Aktív létszám? Fogalmam sincs. Nem merném megrizikózni, hogy tévedjek +/-1

    fővel. Nem tudhatom, hogy nem csalódnál-e az iskolában ezért... :)))))))

    

Előzmény: domiana (264)
babujaju Creative Commons License 2006.02.01 0 0 267

legtobbszor zavarba jovok barhol olvaslak :-)

 

babi

Előzmény: Törölt nick (265)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.01 0 0 266

Ezek a kérdések elhangozhattak volna a nyilvános előadás után.

Ha nagyon érdekelnek ezekre a válaszok, minden szerdán délután öt órától nyitva van a Rózsa utcai centrum.

Előzmény: domiana (264)
domiana Creative Commons License 2006.02.01 0 0 264

Néhány éve (7-8) rövid ideig látogatást tettem az Arany Rózsakeresztnél. Volt két ismerősöm, akik már több éve oda tartoztak, de azóta kikerültek a látóteremből. Lenne néhány kérdésem.

1. Szerintetek miért is élt Teréz anya "elvesztegetett" életet? (Egy előadáson ez hangzott el és már nem emlékszem a válaszra.)

2. Akkor szó volt arról (persze szigorúan "felsőbb" körökben), hogy az iskola zárttá alakul, de ezek szerint ez nem történt meg. Akkor a "mostani aratás ideje" volt a hivatkozási alap, mi történt?

3. Mennyibe kerül most egy konferencia Únyban, ha valaki "stábos" vagy ha nem?

4. Mekkora most az aktív létszám?

Előzmény: Törölt nick (263)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 263

Üdvözlet mindenkinek!

 

Január 31-én és február 1-én a Lectorium Rosicrucianum nyilvános előadásokat tart, 19 óra kezdettel a VI. kerület Rózsa utca 95. szám alatt. Egy rövid előadás után minden érdeklődő felteheti kérdéseit az elhangzottakkal, illetve az iskolával kapcsolatban. Akit érdekel, vegye szíves meghívásnak a fenti sorokat.

G.

babujaju Creative Commons License 2006.01.01 0 0 262
babujaju Creative Commons License 2005.12.31 0 0 261

boldog uj evet kivanok itt is mindenkinek szeretettel!

babi

Pater Altenberg Creative Commons License 2005.09.21 0 0 260
Akit érdekel: "Alkimista Rudolf császár" topik a Történelem rovatban.
Amida Creative Commons License 2005.09.06 0 0 259

Serenic

Lehet, hogy nem létezik. Látod a tudat teremtette világ mennyire más Neked és nekem. Én ismerek néhányat, már vagy 15 éve. Persze. Nem szerves folytatásai a valaha volt szervezetnek, de mivel egyik másik érdeklődö az ötvenes években lelt hamisítvány/nem hamísitvány iratok alapján mégis csak gondolt egy merészet és azt mondta: nosza szenteljünk a kérdésnek néhány évet. Hogy mivel foglalkoznak? Nos a da Vinci kód c. könyvben összegyüjtött publikációk egy részét az Ő kutatásaik is alátámasztották, vagy Ők maguk publikáltak olyan témákban, mint amiről a könyv szól. Nem a könyv apropóján mondom, mert vagy két éve már írtam erről itt a fórumban. Vissza lehet keresni.:) Éedekes, hogy a kezdeményezők jezsuiták voltak. Azért ők tudtak valamit a világról.

De azért, mondjuk inkább hagyományörzők, mint sem a jogutódok lennének.:)

Amida

Előzmény: Törölt nick (255)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.06 0 0 258
Ez így van, viszont a templomos szimbolikáról jobbára csak hipotéziseink léteznek, és nem tudni, hogy mi az, amit az utókor képzelt bele. Szigorúan a regulát tekintve ilyesmiknek nem leljük a nyomát. Ettől persze létezhettek titkok - én ott látom a hasonlóságot, a kapcsolatot inkább, hogy mind a templomosok, mind a rózsakeresztesek hermetikus szervezet voltak: azaz az információk többségét csak a beavatottak, a tagok ismerhették meg. Ez viszont nem föltétlen jelent folytonosságot: jelenthet, igen, lehet, hogy van kapocs, hogy mindkét szervezet ugyanazt a tudást őrizte és örökítette a tagjaira, de ez is csupán hipotézis.
Előzmény: Törölt nick (257)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.06 0 0 256

De honnét lehet tudni, hogy úgymond miben hittek a templomosok? Erről csupán legendák és hipotézsiek vannak. Ami konkrét forrás, az a Szent Bernát által írott regula, amely viszont elszánt és komoly keresztény hitről tudósít.

A "templomosok hite" ugyanolyan tévhiteken alapuló tézis, mint az, hogy mondjuk a templomosok nem vettek részt a katarok elleni háborúban. Igenis részt vettek, tessenek utánanézni.

A rózsakeresztes mozgalom a 17. században protestáns gyökerű volt.

Előzmény: babujaju (249)
Amida Creative Commons License 2005.09.05 0 0 254

Babi

Ez a Sion Rend nézete.

Amida

Előzmény: babujaju (249)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.05 0 0 253
Ki tudja..... de véletlenek nincsenek :-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.05 0 0 251
Az előadások este 19 órakor kezdődnek....
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.05 0 0 250

Üdvözlet mindenkinek!

2005. szeptember 6-án, 7-én nyilvános előadása van a Lectorium Rosicrucianumnak a VI. kerület Rózsa utca 95. szám alatt. Akiket komolyan érdekel az iskola nézete azok vegyék szíves meghívásnak a fent leírtakat. Egy rövid bevezető előadás után bárki bármilyen kérdéssel fordulhat az ott megjelentekhez.

Üdvözlettel G.

babujaju Creative Commons License 2005.09.05 0 0 249

Amida! Ha a templom lovagrendet szoba hozzuk, akkor azzal kozvetlen kapcsolatban egyetlen rozsakeresztes nem allt soha. Ez alatt szervezeteket ertek. Ha azonban az eszme- gondolat- hit egyseget nezzuk, hogy miben hittek a templom lovagrend tagjai vagy a rozsakeresztesek, akkor hatalmas a hasonlosag. Mint a szabadkomuvesek, katarok, gnosztikusok stb... es rozsakeresztesek koszott... Ugy viszonyultak/nak egymashoz, mint resz az egeszhez...

babi

Előzmény: Amida (248)
Amida Creative Commons License 2005.09.05 0 0 248

Babi....

...mit gondolsz a rózsakeresztesek és a templom lovagrend kapcsolatairól...már ha szerinted voltak. Elég tuta vagyok a rózsakeresztes dolgokhoz...amint az kiderült.:)

Amida.

Előzmény: babujaju (247)
babujaju Creative Commons License 2005.08.26 0 0 247

helyettem irtad ezt a hozzaszolast... koszonom!

 

Attol azonban, hogy itt beszelgetunk a rozsakeresztesseg mibenleterol, attol senki nem lesz rozsakeresztes. Sem a beszelgetestol, sem a vitatol. DE! A szellem felfigyelhet, elindulhat.

 

Harom napig technikai akadalya van annak, hogy itt tudjak lenni. Azutan azonban lehetseges...

 

bab

Előzmény: Törölt nick (229)
Amida Creative Commons License 2005.08.26 0 0 246

VénGalvani

Ennél azért szervezettebben csinálta a bulit Vatikán. Minekutána a Templomosok kellő gazdagságra, és egy jól müködő bankrendszerre valamint politikai befolyásra is szert tettek, egy kis éjszakai mészárlást rendeztek közöttük, amit nagyon jól időzítettek és rendeltek a a keresztény államokban. A játszmát igen kevesen élték túl. A módszer a későbbiekben a reformátusokra, protestánsokra valamint a náci Németországban Hitler első rohamcsapataira is ki lett terjesztve. Jellegzetes példa.:)

Előzmény: Törölt nick (245)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.26 0 0 245
Ladislas Listius latinul író magyar gróf-költőt 1660 körül szodomia vádjával Bécsben lefejezték. A vád az volt, hogy nőkkel (!) csinálta ezt, és nem számított, hogy a hölgy beleegyezett. - Az igazi, titkolt ok birtok-pereskedés volt.
Előzmény: Amida (244)
Amida Creative Commons License 2005.08.26 0 0 244

VénGalvani

Hamis vádja.:)

Előzmény: Törölt nick (243)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.26 0 0 243
Üdv! Megkérdeném, hogy a rózsakeresztesek milyen kapcsolatban álltak a Templáriusokkal? Ugyanis utóbbiak ellen vád volt a szodomia praktikája.
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.26 0 0 242

Nos, igen. Azt gondolom nagyon hasonlóan gondolkodhatunk. Ez egy nagyon gyenge fórum a gondolatok igényes cseréjéhez. Nem, mint topic, hanem mint lehetőség. Nyilván az ember szóban könnyebben és kevésbé félreérthetően tud kommunikálni. Gyorsabb a tisztázási lehetősége annak, hogy ki, mit, hogyan ért.

Üdv. G.

Előzmény: Törölt nick (240)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.26 0 0 239
Ezek szerint vannak "kevésbé" és "jobban" rózsakeresztesek?
Előzmény: Törölt nick (235)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.26 0 0 238
S mi volna az a "meghatározható hagyomány", amely "rokonságot mutat a templomosok szabályzatával"? Én ezt a magam gyönge felfogóképességével úgy értelmezem, hogy van egy magát lovagrendnek tekintő szervezet, amely a Szent Bernát által megírt templomos regula szerint működik - nos, ilyen többé-kevésbé valóban valóban van, mivel valamikor az 1970-es évek végén az egyház újraalapította a templomos lovagrendet. Csakhogy az még a nevében se viseli azt, hogy "Sion".
Előzmény: Amida (237)
Amida Creative Commons License 2005.08.26 0 0 237

Benedek Szabolcs

Igen, pontosan erről írtam.

Amida

Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.26 0 0 236

Kedves Serenic, köszönöm, hogy reagáltál az írásomra. Nem biztos, hogy egy nagyon tágan körvonalazott téma megengedheti az első látásra való megítélést. Az iskolának megvan az úgynevezett fóruma erre a célra, hogy a közönség megtalálja és felvegye vele a kapcsolatot. Nyilvánvalóan vannak nyilvános rendezvények, honlap és olyan napok, amikor bárki bárhonnan betévedhet és kérdezhet. A beszélésnek a tanról általában nem az (tényleg általában) a megfelelő módja, hogy az ember nekifusson és "térítsen". Nyilvánvalóan az ember nem titkolódzik a gondolkodásáról a saját személyes környezetében (bár nem is hozza fel feleslegesen), de a rózsakereszt nem megy oda az emberekhez, megrázogatni a vállukat, hogy : hé, ember tudja, hogy létezik ez és ez? Nem érdekli? Nem akar csatlakozni? Kérek mindenkit aki komolyan gondolja, hogy ez hosszú távon nem vált ki ellenszenvet az emberekből az jelezze ezt!

 

Teljesen egyetértek veled, hogy vannak, voltak emberek akik beszéltek róla. De akkor mégiscsak oda lyukadunk, hogy nem azt "reklámozták", hogy van rózsakereszt és, hogy ők azok,  hanem a tant hírdették. S akinek volt füle és elhatározása, az csatlakozott az adott időben meglévő csoporthoz. Ezért mondtam, hogy aki odavaló az odatalál. Hosszú sztorikat lehetne mesélni, hogy ahány ember, annyi út az iskola felé. Amit meg el lehet mondani az iskoláról, az mindenkinek el van mondva.

 

Félreértettél. Adva van egy hatalmas méretű irodalom. (ha beleveszem az idegen nyelven írottakat is) Ennek az elolvasása után vajon mit lehetne többet tenni egy emberért? (Elnézést itt úgy érzem meg kell világítanom valamit. Az irodalmon való "végigrohanás" nem von maga után semmiféle szellemi fejlődést. Gondolom emberek milliói élték már át azt a különleges élményt, amikor elővéve egy-egy kedvenc könyvüket pár évre rá, hogy először elolvasták, a természetes fejlődésük, alakulásuk folytán más megvilágításba kerültek az először olvasottak. Az iskola irodalma egy nagyon hasonlóan működő dolog.)

Visszatérve. Mit várnak az emberek? Hogy elolvastak mindent (esetleg semmit) és jön egy nagy mágus, vagy adeptus, vagy isteni mester, aki az ujját a delikvens homlokára téve megvilágosítja annak homályos tudását? NINCS emberről-emberre szálló beavatás. Csalódottan fordulnak el a tantól azok, akik életük eddigi medrét megőrizni kívánván, isteni beavatásra vágynak. Vannak dolgok, amik léteznek és működnek. De nem vezetnek sehova kierőszakolt megkapásukkal. Aki erre vágyik, egyszer szembesül vele....Ha pedig nem veszi valaki a fáradságot, hogy valamilyen szinten elmélyüljön az adott iskola irodalmában, ha már annyira érdekli a téma, annak így hűbelebalázs módjára, elsőre nekifutva, vajon mit lehetne mondani? Melyik részén lehetne belevágni a tanba? Egy emberrel igazán akkor lehet ilyetén módon beszélgetni, ha tud már mit kérdezni. És ez a kérdés nem a fantasztikumra való szomjúságát tükrözi.

Az utolsó bekezdésedet olvasva végülis nem értem, hogy miért nem látod, hogy egyről beszélünk?

Üdvözlettel G.

Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.26 0 0 234
A Sion-rend történetiségében én azért mernék kételkedni, mert egészen az 1950-es évekig senki nem hallott róluk és visszamenőleg a történelmi források közt sem lehet fellelni a kezük nyomát. Aztán feltűnt egy francia úriember és meglobogtatott egy titkos dossziét. Persze, azóta meg is alakulhattak.
Előzmény: Amida (233)
Amida Creative Commons License 2005.08.26 0 0 233

Benedek Szabolcs

Legyen hited szerint, de nekem nem kellet volna leírnod.

Van Sion-Rend.

Lehetséges azonban, hogy csak képzelt gyökerekre hivatkozik, de maghatározható hagyományt ápol, ami hasonloságot mutat a Templomos lovagrend szabályzatával. Ez utóbbit értheted betű szerint.

Amida

Előzmény: Törölt nick (224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!