Keresés

Részletes keresés

ZE Creative Commons License 2005.08.11 0 0 8500
A szervíz elvileg csak magyar nyelvű, gyártó által kibocsátott, és a kereskedő által érvényesített garanciajegyet fogad el, ez tény; olyat, amin a magyar szervíz, mint garanciális szolgáltató szerepel; sajnos ez a magyar jog szerint teljesen rendben van -- az más kérdés, hogy egy német vásárlót, akinek a garis készüléke itt döglött be, ez mennyire nem hatja meg... De a magyar szervíz garanciális javítás helyetti lenyúlás témában talán ismert számodra is (valamelyik fotós topicban is megjelent, de e-mailben is több helyről megkapott) a Fujifilm S2 Pro-s sztori, miszerint a fekete CCD-s problémát itthon csak pénzért, Bécsben meg akár gari nélkül is, mivel ismert szériahibáról volt szó ingyen javították.
Előzmény: t.lantos (8496)
edk440 Creative Commons License 2005.08.11 0 0 8499
Licitet visszavonni csak olyan nyomós indokkal lehet, mint például hogy egy tizedessel elütötted. Azzal, hogy meggondoltad magad, nem. Ha te nyersz és nem fizetsz, kapsz egy negatívot és az eladó feljelent non-paying bidderként. Theát negatív következménnyel jár a jövőbeni ebayezésre.
Előzmény: Wals (8494)
edk440 Creative Commons License 2005.08.11 0 0 8498
Nem, ez kaszálós trükk magától az ebaytől. 5 dollárba kerül ugyanis, hogy verified legyél, de anélkül is működik minden.
Előzmény: mrqb (8497)
mrqb Creative Commons License 2005.08.11 0 0 8497

Sziasztok!

Ugye ez az ebay id-t lopni kívánó trükk:

Dear eBay User,

During our regular ID verification process, it has come to our attention that your eBay user ID is not currently complete. You must establish your proof of identity with ID Verify - an easy way to help others trust you as their trading partner. The process takes about 10 minutes to complete and involves updating your information over a secure connection. If you fail to verify your account information, your eBay user ID might be restricted or suspended.

Please update and verify your information by signing in your account below :

http://pages.ebay.com/services/buyandsell/idverify-login.html

Üdv,

Mr. QB

t.lantos Creative Commons License 2005.08.11 0 0 8496

En meg a szonit hajtottam volna el, mert nemetorszag elegge eu-n belul va ahhoz, hogy ha ott vettem, akkor itt hozzanyuljanak.

Megjegyzem, a Nikon kicserelte a 23 honapos fenykepezogepben az alaplapot, amire amugy 1 ev teljeskoru volt. De engem meg nem lehetett lerazni :)

Előzmény: ZE (8472)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.11 0 0 8495
Szóval még nem zárult le a licit?
Akkor vagy imádkozol, vagy van valami olyan lehetőség is, hogy licit visszavonás... azt nemtom, hogy hol van..
Előzmény: Wals (8494)
Wals Creative Commons License 2005.08.11 0 0 8494

 

 Tiszteletem!

 

Légyszíves segítsetek megoldást találni a következő problémára. Licitáltam az ebay-en egy termékre, melyről ídőközben kiderült, h ugyanezt a terméket egyéb úton, olcsóbban is megtudnám venni. Kérdésem, hogy miként tudok kiszállni a licitből, vagy lemondani a többi licitáló javára? Jár e ez valami negatív következménnyel a jövőbeni licitálásokra nézve??

 

 

Köszönettel Wals 

mariska_xx Creative Commons License 2005.08.11 0 0 8493
Nemzetköz pénzutalvány pl.
WU mnt végső eset. Kérezd meg, mellket szeretné.
Előzmény: BIKE-R (8491)
CapriFun Creative Commons License 2005.08.11 0 0 8492
gyanús vagy te nekem:)))))))
Előzmény: NLQ (8489)
BIKE-R Creative Commons License 2005.08.11 0 0 8491

Sziasztok!

 

Sikerült egy terméket megnyernem, ez eladó viszont csak a lakcímét adta meg mint átutalási címet. Milyen átutalási formát javasoltok ebben a helyeztben???

 

Melyik a legideálisbb (olcsó, megbizható, gyors) ??

Mivel az érték 400€, a levélben küldést kicsit kockázatosnak ítélem......

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ariel Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8490
teljesen off, de elfogadja a zapeh ez ilyen "szamlakat"?
se alairas, se pecset, se semmi?
Előzmény: ZE (8487)
NLQ Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8489

Dusseldorfban nem jarsz kb 8-10 nap mulva???

 

ez nem poen! :)

 

 

ALL: nem jar valaki dusseldorfban kb 10 nap mulva??? el kellene nekem hozni egy taskat ami kb 20kg es 50x50x50cm

 

ha van ra jelentkezo szoljon PLS

Előzmény: trolipotlo (8481)
NLQ Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8488

igen jol tudod, az OTPnel egy pin boritekben kapod a CVC kodot...

 

ha elveszitetted, akkor kell kerni uj pinboritekot nehany szaz forintert, es akkor megkapod ujra

(en ugy emlekszem, hogy az otp a webcardot ugy adta nekem anno, hogy a pin boritekban levo papiron volt a kartyaszam, es alatta a 3 jegyu CVC kod)

 

nlq

Előzmény: janimaci (8482)
ZE Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8487
A pdf-ben képként vagy szövegként van-e a számla tartalma? mert az utóbbival lehet varázsolni ;-)
Előzmény: trolipotlo (8480)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8486
Bocs, elnéztem, Diners = Discovery, bár tulajdonképp nekem semmit sem számít..
Előzmény: Bering de la Cruz (8484)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8485
Megnéztem DISCOVER CARD-ot fogad még el nem DINERS CLUB-ot.... sajna..
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8484
Teddy!

Diners Club-ot is elfogad? Mert nekem van olyan akkor beregisztrálom azt is..

Bár én ugy emlékeszem hogy a Magyarországról regisztrálsz csak VISA, MASTERCARD, AMERICANEXPRESS amit elfogadnak..hmmm most csak hangosan gondolkoztam...
Előzmény: Teddy_KGB (8483)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8483

Még mindig várom olyanok jelentkezését, akiknek VISA Classicjuk van (és csak az, semmi más), most regisztáltak (tehát még nem volt accountjuk) és már $300 felett paypaloztak! Sajna a paypal nem válaszolt a problémámra, továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy adjak be neki egy Mastercard, American Express, vagy Dinerst! :-/

janimaci Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8482

Az OTP-s webkártyához (elvileg) kaptál egy biztonsági borítékot, abban volt a kártyaszám és a CVC2 kód (ez a 3 számjegyű). Ha ezt nem jegyezted meg, nem tudom, hogy megszerezhető-e utólag.

 

janimaci

Előzmény: valamilanykabatban (8477)
trolipotlo Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8481

Poénkodás ON

 

Ha én viszem, akkor 10 óra alatt.

 

Poénkodás OFF

Előzmény: - bukter - (8479)
trolipotlo Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8480

Vettem egy arabtól egy külső vinyót. Miután elküldte a Versanbestätigungot, jutott eszembe, hogy a szla cégre megy.

 

Írok neki, hogy kűggyön má új szlát, itt a cég címe. Válasz: ha TÉNYLEG kell új számla, akkor varázsol egyet, írjam meg, hogy kell-e.

 

Hávazze, nem, csak másnapos vagyok és akartam vkivel egyet beszélgetni. Kűggyed de azonnal.

 

Jön is válaszlevél, benne .pdf a számláról és hogy nyomtassam ki. Természetesen a régi, rossz címmel.

 

Visszaírok, hogy talán ha lehetne-e a céges címre-e kiállítani-e. Válasz: az a pdf pediglen a JÓ címre van kiállítva. Ilyenkor szokott Tomnak begolyózni a szeme a tomésdzserriben, levitál egy kicsit a levegőben és felemelt kézzel világgá fut, áttörve minden falat és fát, ami útba esik.

 

Elküldtem neki egy screenshotot a pdf-beli címről és 5-szörre is leírtam a kívántat.

 

Azóta nem jött még válasz.

 

 

- bukter - Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8479
Hello! Németországból mennyi idő alatt szokott ideérni egy normál küldemény? - nem nagy, csak egy átalakító gyűrű...
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8478
eHHEZ vaN. (ÁÁÁ, GYEREK CAPSlockolgat)
Előzmény: valamilanykabatban (8477)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8477
és simán regisztráltál meg minden...mert nekem otps webkártyám volt és azon semmiféle 3jegyű szám nem volt az elülső oldalon amit be kellett volna irni szóval el is küldött vele a paypal a francba ezek szerint a cibes kártyán van?
ne haragudj ha hülyeségnek tűnő dolgokat kérdezek....
Előzmény: mariska_xx (8476)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8476
Én CSAK EZZEL fizetek paypalon.
Előzmény: valamilanykabatban (8469)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8475
Én is többször adtam fel csomagot, de a "muszájeztilyenkor"-nál rosszabb, ahogy csapkod, fintorog, stb...
Előzmény: Bering de la Cruz (8473)
ZE Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8474
Én szépen megmondanám neki, hogy "Nem, nem muszáj, de postai dolgozónak lenni sem az. Egyébként meg ha az ügyfelek, azaz mi nem hoznánk a küldeményeket, akkor kegyed maximum kapálni mehetne el, ezzel az ügyfélbarát hozzáállással."
Előzmény: Bering de la Cruz (8473)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8473
Sokszor leirtam már... és ha ilyet olvasok ami velem is, nap mint nap megtörténik akkor mindig eszembejut hogy ez az ország SZOLGÁLTATÁSOKBAN NULLA! Én is adtam fel sokszor, igaz belfőldre, utánvétes érték levelet... este 1/2-8 kor Moszkva téri posta...
Kishőlgy reakciója a bódé másik felén "muszály ezt ilyenkor hozni" Ilyenkor azt érzem hogy annyira messze vagyunk mindentől..na nem is folytatom.
Előzmény: Törölt nick (8460)
ZE Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8472
Kicsit off: Az ebay-en _ki__lehet__fogni_ jó cuccokat is, azonban a csomagolási- és postaköltséget, esetleg (eu-n kívülről érkező cucmó) VÁM/ÁFA terhet, illetve a fizetés költségét hozzászámolva az itthoni akciós digitfényképezőgép-árak minimum versenyképesek: Van magyar nyelvű teljes kezelési/használati útmutató, eredeti gyári garancialevél, illetve -jó, olyan, amilyen, de van- szervízháttér. Kivéve persze, ha Extrém helyen :-/ vásárol a hazánk fia/lánya. (Ilyen extrém helyen vásárolt Sony masina gyári szám alapján a németeknél lett eladva/forgalomba hozva... a szervíz el is hajtotta a kuncsaftot...)

A kérdésre visszatérve: Sony DSC-v3 (7.2Mpixel, raw/tiff/jpg, 4x optikai zoom) 110E Ft-ért szerintem baráti áron vásárolható itthon, az eBay-en a lezárt aukciók között sincs 305 USD alatti ár, és ezt csak az USA-ba szállították.
Előzmény: garfieldka (8471)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8471
Nehéz ebben tanácsot adni. A fiam pl. épp a napokban vett egy százasért Panasonic gépet itthon akcióban, s így jobban járt vele, mintha ugyanazt az ebayon vette volna. Lehet jó áron mindenfélét találni, de miután rengeteg gép van a piacon, ezért jó lenne, ha előbb meghatároznád a paramétereit, márkáját stb., s azután kellene figyelni a felhozatalt. Legalábbis én így csinálnám!
Előzmény: Törölt nick (8468)
westpoint Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8470
hello!

Igaz, hogy már tapasztalt ebay-es vagyok, de most egy olyan
gondom van, hogy egy tag nem reagált az e-mailokra, illetve az ebay
10 napos figyelmeztetését is figyelmen kivül hagyta.
eztuán kértem a vásárlói garancia szolgáltatást.
közben meg mégis megjött a cucc : O : ))))

ilyenkor mit lehet tenni? ui. az ebay-jel elég nehéz kapcsolatba lépni
mert csak sztenderd kérdésekre lehet irni, és gépi választ kapok : I

köszi: wp.
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8469
na....most hogy legyek okos??:D

rendszeresen fizetsz vele paypalon?
mert csak akkor váltanám ki ha paypal elfogadja
Előzmény: mariska_xx (8454)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8468

kérdeznék ha szabad :))

 

gondolkodom egy új digitális gépen, házi használatra, max 100 ezer pénzig. szerinted megéri az ebayon megnéznem? Én nem nagyon értek hozzá, megnyomom a gombot és annyi ....

 

Előzmény: garfieldka (8465)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8467
kösz:)
Előzmény: t.lantos (8466)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8466

Regebben kuldtem, a CN22/23 nyomtatvany kellett kitolteni, beixelni, hogy gift, oszt jovan :)

Ertekbiztositas ugyben ugy vagyok, hogy ugy 10e-ig kartalanit a posta, ha elveszik az ajanlott cucc. Feladom igy, a tartalmat a legtobbszor igy nem kerdezik. Csa kugy kell csomagolni, hogy ne torjon (h ahajlamos ra).

 

Előzmény: Törölt nick (8464)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8465

Azért inkább ne kerüljön sor ilyesmire!

Ettől a cégtől évek óta vásárolok, sok hazai fotós használja a termékeit így rajtam keresztül. Gondolom, felmérte, kell-e neki továbbra is ez a szál? Mit veszíthet, ha megszakad a kapcsolat? Kap egy negatívot és nincs több üzlet. Így meg én fizetem a visszaküldést, ő meg a majdan levásárolandó termékek ideküldését. Ezt a terméket meg eladhatja másnak, hisz semmi baja, csak nem T2-es végű, ahogy írta, hanem valamilyen bajonett. Az értékelés e kis zökkenő után pedig nem lesz negatív egyik részről sem.

Ez is egyfajta ebay tapasztalat volt.

Előzmény: Törölt nick (8462)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8464

szia:))

nekem te vagy mindig a megsegitőm :))

 

eu-n kivülre küldtél már ajánlott értékbiztositott levelet fél kiló alatt?

hogyan kell az értékbiztositást megcsinálni? komplikáltabb? meg kell-e kiviteli engedély?azért kérdem, mert multkor javasoltad, hgy a .com oldalra is felteszed az eladó cuccodat és bővited a vevőkörödet.

karácsony előtt én is kipróbálnám.

Én viszont még nem adtam el eu-n kivülre, könnyű, apró, de 5-15,000 ft-os dolgokat.  Te hogyan csinálod?

Előzmény: t.lantos (8463)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8463

Az a gond, hogy ha csomagolassal egyutt 501g-ra jon ki a cucc, akkor az elsobbsegi ajanlott level 4030 ft. A szolgaltatas minosege meg...ilyen esetben inkabb dpd.

Angliaba viszont most ugy kuldtem, hogy egy doboz + egy boritek (oszthato volt a kuldemeny), igy olcsobbra jott ki. Huzzak le magukat.

 

Előzmény: Törölt nick (8458)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8462

profi vagy, hgoy igy kiharcoltad :)))

majd ha eccer véletlen én is idejutok, jövök hozzád továbbképzésért....

Előzmény: garfieldka (8461)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8461
A csere nem probléma. Megegyeztem az eladóval, hogy levásárolom. Ő volt a ludas, téves infót adott a termékről. Persze nem akarta elismerni. Aztán írtam a gyártónak, aki igazolta a tévedést, s ezzel az eladó beleegyezett a visszavételbe.
Előzmény: Törölt nick (8460)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8460

meglepő??? :)) hogy mennyire nincs a helyzet magaslatán a királyi posta.

 

én már nagoyn sok eu-s értékbiztositott levelet feladtam és a ami napig van, hogy megpróbálnak lerázni, ezt nem lehet, ezt nem itt lehet, hagyjam békén, menjek másik ablakhoz, panaszommal forduljak a dunába :))

ha méigs sor kerül rá, erősködni kell és kész. :))

 

remélem sikerül kicserélned.

Előzmény: garfieldka (8459)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8459

Azt hiszem, ez a vonat már elment! A másik cég ma délelőtt elviszi. De a leírást azért köszönöm, biztos sor kerülhet még az alkalmazására. A gond az, hogy a mobilpostásunk nagyon készséges, de a körzetben én vagyok a legnagyobb forgalmú ügyfele. Namármost, sehol nem találkozik hasonló kérdésekkel, a kisbéri posta pedig szintén járatlan. Konkrétan ebben az ügyben még azt sem javasolták, hogy a Tatabányáról feladhatom ISM gyorspostával. Szerintem nem is tudnak róla, mert náluk nincs ilyen szolgáltatás.

A csomag mielőbbi visszaküldése fontos, ezért most nem szeretnék egy új utat taposni az általad javasolt értéklevél megoldással. Tartok tőle, hogy valamit eltolnak, aztán további bonyodalom származik belőle. De köszönöm a részletes leírást, biztos hasznát veszem később.

Előzmény: Törölt nick (8456)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8458
most látom, hogy fél kilós a cuccod, akkor lehet, hogy 3000 ft is lesz, ha megtalálom a dijszabást megmondom.
Előzmény: Törölt nick (8457)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8457
kettő kilóig mehet levélnek, ez lemaradt :))
Előzmény: Törölt nick (8456)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8456

szia :)

 

ha még nem küldted el,

 

azt nem tudom, hogy csomagot visz-e a posta, de levelet igen

 

 kg-ig levélnek is feladhatod.

 

ajánlva értékbiztositva és elsőbbségivel add /az csak 30-70 ft/

 

az értékbiztositott külföldi levlekhez nyilvántartott "V" jelű ragszám kell /ezt azért irom, mert a kisebb postákon nem tudják.

 

otthon is megcsinálhatod az értékelzárást, igy sporolsz vele 100 ft-ot.

 

kézzel, vag ynyomtatóval megcimzed a boritékot /nemszabad cimkézni, mert ugy lopják el a cuccot a postások, hogy átcimezik maguknak/

aztán leragasztod, a saját ragasztójával, majd veszel kis vignettákat, oylankoat, mint a füzetcimke, csak kisebb, vagy kettévágod, és kb 3 cm-ként minden olyan felületre ráragasztod, ahol a boritékot ki lehet nyitni, ahol gyárilag ragasztották, majd ezeket a kis vignettákat egyenként aláirod ugy,hogy az aálirás fele a boritékra kerüljön a fele meg a vignettára.

 

elvszed és kb 2000 ft-ért elviszik neked.

 

ha nem boriték, hanem doboz, akkor is feladhatod levélnek, hülye a posta, hogy nem mondta.

akkor be kell papirba csomagolni és onnantól lásd: boriték.

 

minden ragasztási vonalat le kell vignettázni és aláirni.

 

minden megkezdett 5000 ft- értékbiztositásért kell 130 ft-ot fizetni, tehát 4999 legyen a vége.

 

nekem egy nem eelsőbbséig több mint 30napig ment, inkább fizess még párt ft-ot érte.

Előzmény: garfieldka (8437)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8455
Szia !

Nem fogadja el tudtommal csak a dombornyomott VISA, MasterCard,Americanexpress-t fogadnak el.
Előzmény: valamilanykabatban (8452)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8454
nekem elfogadja
Előzmény: valamilanykabatban (8452)
Elm Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8453
De a hiteleknel a THM-et maximalizalja a rendelet - illetve most mar nem maximalizalja, de az allampapirokhoz koti. Es abban _elvileg_ benne van minden. (hogy a bankok ezt is athagjak, az mas tortenet, bar nem egeszen biztos, hogy szabalytalanul).
Ha itt az a lenyeg, hogy az osszes koltsege egy eus utalasnak nem lehet tobb, mint egy belfoldi, akkor van keresnivaloja. Talan... :o/
Előzmény: digicat (8450)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8452
lehet hogy volt már de most nem tudok visszaolvasni

valakinek van CIB internetkártyája? a paypal elfogadja fizetésre ezt a kártyát? pls help!!
előre is kösz
vomit Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8451
ha a felado srac jol irt be minden adatot, akkor nincsen olyan kis betus szoveg, amivel barki elmagyarazhatna a teveszteset es a felrekuldest. aki meg elvette a 8eur-t, csakis emiatt erezhette ugy, hogy megdolgozott erte.
rendes ejropai orszagokban van jofajta penzugyi ombudsman, en nem sajnalom ot sem dolgoztatni. szarja ossze magat az osszes.
Előzmény: digicat (8449)
digicat Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8450
Elfelejtettem hozzátenni:
Ez pont olyan, mint a hiteleknél a 0% kamat. Azt már nem teszik hozzá, hogy X% kezelési költséget vagy valami más díjat kell fizess.
Előzmény: digicat (8449)
digicat Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8449
"kurva egyszeru a feltetel, nem lehet dragabb az atutalas, mint a belfoldi."
Valószinűleg azzal fognak védekezni, hogy az átutalás ugyanannyiba került, ez egy teljesen más költség, ami valahol kisbetűkkel megjelenik a feltételekben. Ráadásul nem is ők vonják le, hanem egy harmadik bank.
Én is neked drukkolok, csak azért írok, hogy lásd, milyen könnyen beléd fognak kötni.
Előzmény: vomit (8447)
Kuulpix Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8448
Abszulút igazat adok neked, csak én már néztem ezt belülről és iszonyat pofátlanság megy. Mindenesetre szurkolok, hogy intéződjön valami és örülök ha valaki végre felveszi a kesztyűt. Hajrá!
Előzmény: vomit (8447)
vomit Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8447
asszem ez ejropan belul nem jarja.
ki fogom verni beloluk, hogy ki a felelos.

kurva egyszeru a feltetel, nem lehet dragabb az atutalas, mint a belfoldi.
vagyis nem lopunk el belole menet kozben.
nekem meger europai bizottsagos vizsgalatot is, ha nem sikerul teljesiteni.
hulljon a fergese, vagy okosodjanak hozza a feladathoz.
Előzmény: Kuulpix (8446)
Kuulpix Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8446

Valszeg a németországi küldő banknak nem volt az OTP-vel kapcsolata és elküldte az MKB-nak -akivel viszont volt-, hogy fizesse tovább. Sajnos még mindig sok bank lusta kulcsot cserélni és ha már van 1 kapcsolat egy országban, akkor odahányják a lóvét mert a helyi bankoknak biztos van egymással kapcsolatuk és így nekik kevesebb a melójuk. Ja és persze a költséget mindig az ügyfél fizeti. :-(

Előzmény: vomit (8445)
vomit Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8445
irtam hogy nemetorszagbol otp-be utalasnal vki elvett 8 eurot.
otp telefonos basz szerint a kulfoldi bank, mert mar igy erkezett.

nemzetkozi osztalyon is megkerdeztem, ott aszontak, hogy valamiert az mkb-ba jott a zseton, levettek 8 eurot es ugy adtak nekik tovabb.
most azt deritem ki, hogy ki cseszte el, mert a srac tuti jo BIC kodot adott meg.

garfieldka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8444

Kösz, már jön a felvételi lap faxon. Sajnos innen a Bakonyból, ha beviszem Pestre, nem olcsóbb. :(

 

Egyébként változott a biztosítási értékhatár, állítólag nem 50 ezer. Azt is küldik majd.

Előzmény: t.lantos (8443)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8443

4146204, 4146293

Kimennek szerintem privatba is, de ha beviszed, olcsobb.

 

Előzmény: garfieldka (8442)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8442
Neked is hálás vagyok, de ugyanezen az oldalon már elküldtem az ajánlatkérésem.  A céget nem írtam be, visszadobta. Erre a cég helyére bevéstem, hogy "privát". Kérdés, most mit lépnek?
Előzmény: Kuulpix (8441)
Kuulpix Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8441

Elég nehéz címük van. ;-) www.dpd.hu  Na jó a telszámot megtalálni már nehezebb.

http://www.dpd.net/index.php?id=36267

Én úgy vettem ki, hogy csak cégeknél mennek házhoz a feladásnál, de hívd fel őket inkább.

Előzmény: garfieldka (8440)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8440

tnt  4313131
dhl  0640454545
gp futár  2016434
cm expressz 2853290
gls   3712160
upc  40262000

 

Látod, pont a dpd hibádzik. Esetleg meg tudnád a számukat mondani?

Előzmény: t.lantos (8438)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8439

Köszi. Ez lesz.

Az ims gyorsposta is viszi, 7800-ért, de csak Tatabányáról, ami hozzám kb. 50 km. A dpd-t meg fel tudom hívni és kijönnek, úgy gondolom.

Előzmény: t.lantos (8438)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8438

Kuldd dpd-vel. Alapbol 50e-re van biztositva, 3-4 nap, kovetheto is.

Ja, es annal a 6.6e-nel olcsobb is.

 

Előzmény: garfieldka (8437)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8437

Topictársak! Tudna valaki segíteni? Vettem egy eszközt, amiről kiderült, hogy nem tudom használni. Az eladó elismerte, hogy megtévesztő volt a termék ismertetése, ezért visszaküldöm és levásárolom nála az értékét.

 

Sajnos a posta szerint Németországba nem lehet értéknyilvántartással csomagot küldeni. Ez pedig 45 ezer forintra lenne biztosítva. Egyébként síma csomagként "alig" 6600 forintért elvinnék - hátha elkallódik útközben, hogy ne legyen több gondom vele! :)

 

Tudna valaki hazai, elfogadható áron dolgozó szállítmányozót ajánlani, aki biztosítottként elvinné a félkilós kis csomagomat?

 

Esetleg kell-e valakinek egy Zörk Pentacon six Shift adapter a fene tudja milyen véggel? Szerintem Minolta vagy K, esetleg Contax lehet.

farriss Creative Commons License 2005.08.08 0 0 8436

Hát ezen dőltem a röhögéstől :)

Remélem nem KungKang lesz a boritóra irva.... :-)

Előzmény: digicat (8435)
digicat Creative Commons License 2005.08.08 0 0 8435
OFF, nem elrettentésképpen.
Távol-keleti fordítás:
http://americaninlebanon.blogspot.com/2005/07/backstroke-of-west.html
Előzmény: farriss (8433)
ZE Creative Commons License 2005.08.08 0 0 8434
A "Buy Now" áron azonnal megveheted, vagy licitálhatsz rá, a megadott lejárati időpontig.
Ha neked megéri a Buy Now áron (+csomagolási&postaköltség, amire érdemes rákérdezni előtte!), és a feltüntetett fizetési módok valamelyikével tudsz fizetni, és az eladó hajlandó magyarországi címre szállítani, akkor kattanj rá a buynow-ra, és a tiéd a cucc.
Előzmény: farriss (8433)
farriss Creative Commons License 2005.08.08 0 0 8433

Sziasztok,

 

Kinéztem magamnak egy DVD-t (King Kong, widescreen, az 1976-os verzió, az 1933-as már meg van :-) ), az van mellette, hogy BUY IT NOW. Ez pontosan mit jelent? Az ott feltüntetett árért meg vehetem azonnal?

Ami nem tiszta, hogy pl. a time left 6 nap és x óra....Ha azonnal megvehetem, akkor ez miért van feltüntetve? Addig él az ajánlat?

garfieldka Creative Commons License 2005.08.08 0 0 8432
Látom, megtaláltad!
Előzmény: csabicsucsu (8430)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.08 0 0 8431

Nem csupán a vett termék oldaláról fizethetsz! Itt is lehet:

 

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signup-countries-outside

 

Előbb LOGIN, aztán valahol felkínálja a fizetést. De be kell írnod majd, hogy az Ebay-en vetted és a termékkódot stb.

Előzmény: csabicsucsu (8427)
csabicsucsu Creative Commons License 2005.08.08 0 0 8430

Bocsánat, teljesen hülye vagyok." Send money" menüvel tudok közvetlenül pénzt küldeni.

 

Előzmény: csabicsucsu (8429)
csabicsucsu Creative Commons License 2005.08.08 0 0 8429
Keresem a "Pay now" gombot de nem találom.Azért mert 1 hónaposnál régebbi a licit?
Előzmény: csabicsucsu (8427)
csabicsucsu Creative Commons License 2005.08.08 0 0 8428
Esetleg magát a kártyát kell "beindítani"?
Előzmény: csabicsucsu (8427)
csabicsucsu Creative Commons License 2005.08.08 0 0 8427

Van egy több mint egy hónapos termékem(Ebay.co.uk) amit ki kell fizetnem.Először postán küldtem pénzt amit nem kapott meg.Az eladóval egyeztettem kivárja a paypalos fizetést.

A menürendszerben nem találtam olyan pontot ahol kifizetést lehet intézni -  persze tuti hogy elkerülte a figyelmemet - viszont az idő sürget és ma kellene fizetni.

Akadna aki segítene boldogulni?

a bankártya,számla,pénz rendben.

Előzmény: garfieldka (8426)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.08 0 0 8426
Sehol. Ha van forintalapú bankszámlád, amihez jár kártya, amelynek adatait megadtad a regisztrációkor, nincs több teendőd. Ha vásárolsz, fizethetsz azonnal. Persze a számlán legyen pénz!
Előzmény: csabicsucsu (8425)
csabicsucsu Creative Commons License 2005.08.08 0 0 8425
Üdv.

A fórum segítségével elkezdtem a regisztrációmat(Paypal) és a négyjegyű kód és a 1,5Eur leemeléséig eljutottam.Viszont elakadtam,mert nem tudom hol kell a számlát feltöltenem.Segítene valaki?
Mopi Creative Commons License 2005.08.07 0 0 8424
Köszi, már eddig is az amcsi cím volt elsődleges postázási címnek beállítva. Csak nem nagyon akarok úgy belemenni egy lictbe, hogy csak ide Magyarországra hajlandó küldeni; de ha nincs más, akkor valószínűleg elfogadom, hogy ide küldje.
Előzmény: Bering de la Cruz (8423)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.07 0 0 8423
Szia! Ha a "my ebay" beállitásaidban belemész az "adresses" menübe ott tudsz megadni másik szállitási cimet. Ha beirod a másik szállitási cimet a rokonaid neve melett célszerű a saátodt is feltüntetni. Ha ez megvan akkor nyomd meg a "make primary" gombot igy ez lessz az elsődleges szállitási cimed, amikor fizetsz paypal-on keresztűl a z eladónak ez fog megjelenni automatikusan.. amelyet bármikor tudsz váltogatni a Magyar és az Amerikai között. A vásárlásnál az ebay.com-on elszállitják "different adress"-re a cuccot ha csak nem köti ki az eladó hogy "ship to only confirmed adress" vagy "ship to only verified adress"
Ezért érdemes mindig végig olvasni a payment and shipping conditions-t
Előzmény: Mopi (8419)
digicat Creative Commons License 2005.08.07 0 0 8422
-Browser megnyit.
-http://www.ebay.de/ begépel.
-A megjelenő oldalon a játékgépre vagy a "PayPal verlost 100.000 euro*" szövegre klikkel.
-a browser a http://paypal.ebay.de/jackpot/ oldalt nyitja meg, Flash player szükséges, lehet játszani.

Jelenleg még 23 060 euró van.
Előzmény: t.lantos (8421)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.07 0 0 8421

Hat nekem meg nem kuldtek. Bar lehet, hogy azert, mert en a .com-on vagyok regisztralva, nem a .de*n

 

Előzmény: procax (8414)
CapriFun Creative Commons License 2005.08.07 0 0 8420
Igen, azt írja hogy arra a címre postázza ami az ebay/paypal-on van megadva neked... persze szerintem érdemes megkérni hogy postázza máshova, többnyire bele szoktak menni a dologba!
Előzmény: Mopi (8419)
Mopi Creative Commons License 2005.08.07 0 0 8419
Helló!

Az alábbi sorok jelentésére lennék íváncsi, nem igazán értem, hogy mit akar az eladó:
"Items will be mailed to the Shipping Address you have officially listed with ebay/paypal, the ebay/paypal address is Default / AUTOMATIC, and where your item will be shipped to."

Azt akarja mondani, hogy csak olyan címre postáz, ami az ebay-on, PP-ban megyezik, szóval az én magyarországi lakcímemre?
Megtehetem, hogy én az USA-ban élő rokonhoz kérem a szállítást?

Előre is köszi,
Mopi
joeyy Creative Commons License 2005.08.06 0 0 8418
Köszi szépen!!
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.06 0 0 8417
Semmit nem kell ha nem akarod megvenni..még egypárszor elküldineked a rendszer, aztán ha látja hogy nincs reakció ..többet nemküldi el. Csak törölned kell na mailboxod-ból.
Előzmény: joeyy (8415)
CapriFun Creative Commons License 2005.08.06 0 0 8416
nem kötelező...
Előzmény: joeyy (8415)
joeyy Creative Commons License 2005.08.06 0 0 8415
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Kaptam egy levelet, ami a Second Chance Offer- ről szól. Ilyen esetben mi a teendő? Mi van akkor, ha nem akarom megvenni a terméket.. (lévén nem én nyertem, azóta pedig máshonnan beszereztem ugyanazt a terméket..)
Azt nagyjából értem, hogy a második számú licitáló kap egy ajánlatot, hogy megveheti, mivel a nyertes visszalépett.. De ez kötelező jellegű?

Köszi előre is!!
procax Creative Commons License 2005.08.06 0 0 8414
Nekem is küldték, tegnap nyertem is 10eurot. :)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.06 0 0 8413

Nekem ilyet nem kuldtek. Pedig eleg aktiv vagyok.

 

Előzmény: garfieldka (8412)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.06 0 0 8412
Kaptam tegnap reggel az ebay-től egy levelet, hogy aug. 8-ig naponta 5x lehet félkarúzni összesen 100.000 Euróért. De már akkor csak 49 ezer volt. Azért megpróbáltam. Szerintem a gép küldi minden ebajozónak. Más elérést nem tudok. Bocs, rohanok fotózni. (melózni)
Előzmény: mariska_xx (8411)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.06 0 0 8411
Hol is van az a félkarú?
Előzmény: garfieldka (8408)
quash Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8410
koszi, valami hasonlora gondoltam.

Előzmény: morbiczer (8402)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8409
Az utánvételes témához még egy kis adalék. Én az elmúlt héten adtam fel Nemzetközi postautalvány Belgiumba és Franciaországba. 500-500 Euro-t. Ebay-en vásárolt termék kifizetésére. Ez egy rózsaszinű csekk keménypapirból amely ugyanolyan mint a Magyarországi belfőldi készpénzes rózsaszinű csekk. A postahivatalokban kell kérni. A posta napi árfolyamon váltja forintról az adott valutanemre a feladni kivánt összeget. Amikor én feladtam az eladónak a pénz akkor el küldte a banksszámla adatait illetve a cimét és közvetlenül a számlájára ment a pénz 4 munkanap alatt kapta meg. Bizonyos országokban utánvételes szolgáltatások igénybevételére is van lehetőség. Az országok névsorát illetve a küldhető ősszegek listáját és igénybevető szolgáltatásokat tartalmazó postai lapot ide belinkelem, az oldalon megtaláljátok a szolgáltatásról szóló ismertetöket a többi linkre kattintva az oldalon. Remélem tudtam segiteni illetve hasznos lehet másnak is....

Nemzetközi posta utalványok magénszemélyeknek és cégeknek egyaránt
garfieldka Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8408

Mai ebay tapasztalatom: nem nyertem a PayPal félkarú rablóján.

 

Akit érdekel: mától néhány napig lehet félkarúzni az ebay-en kis pénzmagért. Csak szerencse kell hozzá!

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8407

hát....nem is azt mondtam, hogy kötelező:)) csak, hogy van ilyen.

én küldöm igy ki, eddig mindet átvették.

Előzmény: morbiczer (8406)
morbiczer Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8406
"kis kiegészités a linkhez, nemzetközi forgalomban is van postai utánvét, kifelé alig drágább, mint egy ajánlott, viszont célország postája is számol fel dijat a cimzettnek, a német pl 7,5 eurót.

visszafele is a feladó kifizeti az utánvételes feladást, de a magyar posta is számol költséget, kb 1000 -ft ot apénzkezelésért."

 

Na megnézem magamnak azt az eladót, aki ebbe belemegy.

Előzmény: Törölt nick (8403)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8405

majdnem:)))

látott olyat, aki hallott róla.

budapesten a nyugatiban és a keletiben lehet ilyet feladni.

Előzmény: ZE (8404)
ZE Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8404
És erről a magyar posta 1234567. sz. postahivatalának Muncikája is tud?
Előzmény: Törölt nick (8403)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8403

kis kiegészités a linkhez, nemzetközi forgalomban is van postai utánvét, kifelé alig drágább, mint egy ajánlott, viszont célország postája is számol fel dijat a cimzettnek, a német pl 7,5 eurót.

visszafele is a feladó kifizeti az utánvételes feladást, de a magyar posta is számol költséget, kb 1000 -ft ot apénzkezelésért.

Előzmény: morbiczer (8402)
morbiczer Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8402

"Igazabol errol mindneki gondolom sokat tudna irni, hol erdemes ennek utannaolvasni, ugy hogy magyar viszonyok is figyelembe vannak veve?"

 

Ezt mar nezted?

 

http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm

 

És szerintem a fő szabály, hogy mindennek (különösen fizetési mód, ennek költségei, szállítási költségek) előre kell utána nézni, előre kell megérdeklődni, mert utána már késő.  

Előzmény: quash (8400)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.05 0 0 8401
Mielött vásárolsz nézd meg az eladó feedback-jeit minnél több pozitivja van annál jobb.
Ha negativjai vannak nézd meg miért kapta a vásárlótól. Mindig olvasd végig figyelmesen a fizetési szállitási feltételeket. Minden nyitott kérdést, amely számodra nem egyértelmű az eladóval a licit megkezdése elött tisztázz! Igen, és nem utolsó sorban előszőr is döntsd el hogy valóban megakarod venni a terméket..mert ha nem fizetsz az aukció megnyerése után gyorsan bekapsz egy pár negativot és senki sem fog veled szóbaállni, és elég rosszul mutat a dolog majd ha mint "rookie" igy kezded a play-t..

De érdemes visszaolvasni mert a topikban található hozzászólásokból elég sok tanulságot lehet leszűrni amely késöbbi vásárlásaidnál vagy eladásaidnál hasznos lehet.

Köszönet a topik lakóknak...
Előzmény: quash (8400)
quash Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8400
Sziasztok,

valoszinuleg parszor leragott kerdes, de 8300 hozzaszolast vegigolvasni kicsit sokaig tartana :)

Most fogok eloszor vasarolni ebay-en, ha jol sikerul, kesobb 1-2 havonta szeretnek, ugy tunik foleg USA-bol.

Teljesen altalanos kerdes mire erdemes nagyon odafigyelni ebay-es vasarlasok alkalmaval, szallitasi dijjakban mekkora kockazat van, aru atvetele hogyan oldhato meg leg1xubben ?

Igazabol errol mindneki gondolom sokat tudna irni, hol erdemes ennek utannaolvasni, ugy hogy magyar viszonyok is figyelembe vannak veve ?
Kuulpix Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8399
Jó tudni. Ott sem fogok soha számlát nyitni az biztos.
Előzmény: __BB__ (8398)
__BB__ Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8398

BTW a K&H-nál az átvállalás fix 8ezer, függetlenül attól hogy végül mennyibe lesz  (max fele se?). Vissza nem adnak.

Előzmény: Kuulpix (8397)
Kuulpix Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8397
Egyébként simán lehetett volna költség. Aki utal az elvileg megadhatja, hogy ő vállalja azt a költséget ami esetleges átfizetéskor felmerül vagy a fogadó. Ilyenkor ugye a korrekt ha vállalja. Ha erre nincs mód, akkor előre utána kell érdeklődni, hogy lesz-e ilyen költség és kb. mennyi majd ennek megfelelően megnövelt összeget küldeni. A bankkoknak tudni kell, hogy van-e közvetlen kapcsolatuk a fogadó bankkal vagy nincs. Ha nincs akkor tudják, hogy kin keresztül mekkora költséggel megy át a pénz. Dreizahlugsverkehr-nek hívja a szakzsargon (ha jól írtam) és 3ZéVé-nek becézik. Szóval óvatosan és mindent tisztázni üzleteléskor !!! Sok sikert mindenkinek !
Előzmény: vomit (8395)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8396
Sajnos jól sejted...
Előzmény: vomit (8392)
vomit Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8395
nah, a jbqa ez alkalommal visszaszivva, a srac valaszolt, hogy o kuldott kevesebbet.
de azert nyitva a szemem es utok am hirtelen, ha nem akar mukodni a rendszer.
Előzmény: vomit (8392)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8394

ez részletesen elmagyarázza, hogy amit kért:

kontonummer/bankszámlaszám annak a nemzetközi változata az IBAN,

a Bankleitzahl/bankazonositószám nemzetközi változata a BIC.

 

sőt még azt is, hogy belföldi áron kéne utalni, de ez lerágott csont :))

Előzmény: Törölt nick (8393)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8393

szia ezt az ebay irja a bankkódokról az eladóknak szóló tanácsoknál:

 

 az áll benne németül, hogy külföldre az iban /szóközök nélkül !!/ és bic kell, 12,500 euró összegig, az eu-n belül belföldi árakon,

 

a partnered a bankszámlaszámodat és a bank azonositó számát kéri, ami belföldre kellene, kopizd be neki ezt, vagy a következő linket:

 

http://pages.ebay.de/help/sell/bankpay.html

 

Internationale Zahlungen: IBAN-Nummer und BIC-Code

Bei Zahlungen in Euro innerhalb der Europäischen Union sollten Sie immer die internationale Bankkontonummer (IBAN) und die SWIFT-Kennung (BIC) Ihres Bankkontos angeben. Seit dem 1. Juli 2003 wurde der Zahlungsverkehr zwischen EU-Mitgliedsländern durch diesen gemeinsamen Standard vereinfacht und die Gebühren für Auslandszahlungen den Gebühren für Inlandszahlungen angepasst. Für Zahlungen mit IBAN-Nummer und BIC-Code gilt ein Höchstbetrag von EUR 12.500,00.

Die IBAN-Nummer (International Bank Account Number) ist Ihre internationale Bankkontonummer und entspricht dem neuen europäischen Standard. In gedruckter Form wird die IBAN-Nummer immer in Blöcken von jeweils 4 Zeichen geschrieben. Bitte beachten Sie, dass bei der elektronischen Verarbeitung die vollständige Nummer zusammen und ohne Leerzeichen geschrieben und angezeigt wird. Ebenso wird beim Online-Banking „IBAN“ der Nummer nicht vorangestellt. Beispiele:

IBAN (in gedruckter Form): IBAN DExx xxxx xxxx xxxx xxxx xx
IBAN (in elektronischer Form): DExxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Der BIC-Code (Bank Identifier Code), auch bekannt unter dem Namen SWIFT-Code, ist die internationale Bankleitzahl Ihrer Bank und entspricht dem neuen europäischen Standard. Jeder BIC-Code besteht aus 11 Zeichen (Buchstaben und Ziffern).

Alle Banken in den EU-Mitgliedsländern arbeiten mit diesem neuen Standard. Das heißt, dass jedem Bankkonto auch eine IBAN-Nummer und ein BIC-Code zugewiesen ist.

Előzmény: brush (8391)
vomit Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8392
de ez ugye sima eur atutalas, ilyesmi szoba nem kerult eddig (kb. tucatnyi mas fizetes)
azt gyanitom, hogy az otp emelt el 2e-t a kozremukodeseert, jbqa
Előzmény: digicat (8388)
brush Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8391
Hali!Német vásárlóm ilyen adatokat kér: Kto.Nr. Blz. Bank /nem tudom melyik rövidités mit jelent.-Én természetesen megadtam a swift(bic) kódot és ibant is.Nincs valakinek valami rövid egyenszövege németül ami elmagyarázná hogy ez a legolcsóbb mód ha nemzetközi átutalást csinál.(sajna a németet nem beszélem) Kösz!
procax Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8390
Hali! Elég a tranzakció kivonata, meg én a jogsi másolatát küldtem el nekik faxon. Kb 2 hét múlva válaszoltak is.
Előzmény: CéZé (8389)
CéZé Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8389
Sziasztok
Paypal-nál ha fel akarom oldani a letiltott kártyámat elég annak a tranzakciónak a kivonata amelyben megkaptam a 4jegyű számot, vagy mindenképp kell a kártyaszerződés másolata is?
digicat Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8388
Valószinűleg a levelező bank.
Eddig inkább vásárlói oldalról került szóba a topikban, és sokak szerint az eladót terheli. Ők most legalább megismerhetik a másik fél véleményét a dologról.
Előzmény: vomit (8387)
vomit Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8387
segiccsetek mar kideriteni, hol szivarog az otp vagy altalanossagban az eur atutalas.
nemet vevom 18.89 ejrot kuldott, otp szamlara megjott 10.89.
ki szivhatta el a kulonbseget?
procax Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8386
Az a gond hogy még csak nem is HongKong-i hanem China-i. Ez még nagyobb gáz! :)
Előzmény: morbiczer (8384)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8385

szia,

középhalado ebajos vagyok.

 

ha avevő nem fizet, miután bejelentettem, hogy nem fizetett és nem regál az online rendezésre szerinted meddig várjak, hogy ne legyek balkáni? feltételezem, hogy nyaral, viszont több mint egy hónapja megnyerte a cuccot.

 

ha lezárom a dolgot, hogy nem várok a válaszára /eltelt a 7 nap/ vagy a pénzére, őt az  ebaj elmarasztalja? vagy minuszt is kap? Én magamrtól nem adok neki.

Előzmény: morbiczer (8384)
morbiczer Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8384
"en honkongitol nem vennek semmit, csak ha nincs nagyon nogyon sok plussza

ha nem fizetsz kapsz egy minuszt es kesz"

 

Ennek a mondatnak helyesen így kellene hangzania: "Én hongkongira nem licitálok, csak ha nincs nagyon sok plussza."

 

Különben meg ha nem fizet, akkor a hongkongi állhat így hozzá a dologhoz: " Én magyartól nem fogadok el licitet, mert már a múltkor is átvert egy." És aztán meg sírhatunk, hogy miért néznek Balkánnak minket.

Előzmény: Duda (8377)
procax Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8383
Döntöttem. Utalok, azután meg izgulok egy kicsit. Hogy van ez az ajándék küldés? Mondjam neki hogy ajándékként adja fel? A cucc összértéke szállítással együtt 100USD, erre már van vám?
Előzmény: Zsoltx (8380)
Ariel Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8382
ez mar nekem is feltunt.. de amit en olvastam, ott azt irtak, hogy a megrendelok 98%-nak sikerult megoldaniuk hogy ne kelljen fizetni vamot. gondolom gift es hasonlo trukokkel. (errol nem irtak semmit)
Előzmény: digicat (8381)
digicat Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8381
Én is most készülök Hong Kongból rendelni, szállítással együtt 34 USD értékben.

Az egyedüli amivel nem értek egyet, hogy úgy reklámozza magát, mintha Hong Kong az EU tagja lenne (NO VAT ! NO IMPORT DUTY !!).
De az is lehet, hogy én tévedek, és még mindig Nagy Britannia része, vagy közben Kína is tagja lett az EU-nak :-)
Zsoltx Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8380
Pár gyökér miatt nem kell egy egész országot, nemzetet elítélni!
Zsoltx Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8379
Csak azért mert hongkongi a faszi, még nem kell bepánikolni. Nekem már vagy 5 szállításom volt mindenféle probléma nélkül. Volt ami 4 nap alatt ideért.

Egy problémám volt egyszer, rendeltem egy dvd pakkot amiben 2 csomag volt és csak az egyiket kaptam meg. Írtam nekik és sűrű bocsánatkérések mellett megígérték, hogy a maradékot is feladják. Ez kicsit lassabb volt, de az is megjött becsületesen.

Előzmény: procax (8374)
Duda Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8378
ha csalo penzt nem igen latsz tole
Előzmény: Duda (8377)
Duda Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8377

en honkongitol nem vennek semmit, csak ha nincs nagyon nogyon sok plussza

ha nem fizetsz kapsz egy minuszt es kesz

Előzmény: morbiczer (8376)
morbiczer Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8376

Szerintem a fizessek - ne fizessek kérdés eldőlt akkor, amikor licitáltál a termékre és megnyerted 

 

Érvényes szerződésed van a kínai csávóval.

Előzmény: procax (8374)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8375
Nem biztos hogy visszakapod...
Előzmény: procax (8374)
procax Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8374
Hát nem tudom fizessek vagy ne? Ha tényleg azt küldené ami aképen van akkor szupi lenne, de ha nem akkor felnyomom az ebay-nel és van esély rá hogy vissza kapom a pénzem?
Előzmény: garfieldka (8373)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8373
A fizetésre nincs 60 napod. Azt általában a vétel után pár napon belül illik elintézni.
Előzmény: procax (8348)
edk440 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8372
Meg kéne adni a CVV-t újra, mert szerintem minden fizetéskor ellenőrzi a banknál, és ő még a régiről tud.
Előzmény: Teddy_KGB (8370)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8371
Na akkor ON ON ebay.com....:))))
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.04 0 0 8370

Teljesen más SZÁMOK - ez lemaradt..

 

Igen, letiltották. Sima cserénél nem tudom mi van, de nem hiszem, hogy a 3 jegyű kód megváltozása bármit is befolyásolna. Hisz elvileg azt csak a regisztrációkor kellett megadni. (Ehhez nem értek)

Előzmény: Bering de la Cruz (8369)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8369
Igen de neked tiltották a régi kártyát vagy nem? Én azt mondom amikor valakinek lecserélik mert lejárt az érvényessége..akkor a kártya fedlapján a számok ugyanazok maradnak csa a hátsó biztonsági kód változik..3 jegyű
Előzmény: Teddy_KGB (8368)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8368

Elfogadta..

 

Nekem amikor most cserélték a kártyát, teljesen más lettek rajta.. Ahogy írtam, csak simán beADDoltam a kártyát, nem kellett semmit se verifikálni (nem is lehetett.. de nem hiszem, hogy ettől lenne limitem)

Előzmény: Bering de la Cruz (8367)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8367
És működik a dolog?.... Én még arra leszek kiváncsi hogy mi lessz akkor amikor a kártyák lejárati idelye eljőn tehát például 1-2 év mulva amikor valakinek a kártyáját cserélik...mert akkor az uj kártyán a szamok ugyanazok lesznek de az érvényességi idő új lessz a kártyán illetve a kártya biztonsági kódja /CV kód/ a 3 jegyű a hátulján szintén új lessz hmmm... paypal ilyenkor mit fog tenni ujra kell regisztrálni a kártyát..nemtom..
Előzmény: Teddy_KGB (8365)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8366

Így is lett, az eladó elfogadta szerencsére :-)

 

Viszont még mindig írjon az, akinek Visa Classicja van, (és csak az, semmi más) és már $300 felett paypalozott..

Előzmény: Teddy_KGB (8365)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8365
Csináltam egy külön accot a bátyámnak a paypalnál. Ha más megoldás nincs, sima pénzküldéssel kifizetem a maradékot, ami még hiányzik :-/
Előzmény: Teddy_KGB (8361)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8364
Igen ez attól van.. nekem is sokszor volt ilyen, amikor vissza jön a paypal-tól fizetésről a "confirm email" abban látod a szállitási cimet amit megadtál egyszer az van a cim melett hogy "confirmed" máskor pedig "unconfirmed" ..Szóval az eladó ahogy beállitja hogy honnan fogad el fizetések.. sokszor volt nekem is hogy nem jelölte kategórikusan hogy "only confirmed adress to ship" csak annyi volt hogy "ship to USA" tehát elszállitja más cimre is és akkor például az "unconfirmed adress" megjelölés szerepelt a paypal visszaigazolóján az emailben...
Előzmény: NLQ (8363)
NLQ Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8363

erdekes...

 

junius 20 korul regisztraltam a paypal accountomat a magyar es amcsi szallitasi cimmel...

 

juli 20 korul az amcsi cimem bevaltott confirmalt cimre nem tudom mitol...

 

ma vettem eszre, hogy a tegnap es ma mar ujra unconfirmed a cim...

 

en nem csinaltam semmit...  csak ugy magatol...

 

vicces...

 

 

szoval vigyazzatok mert ugye  vannak emberek akik csak confirmed cimre hajlandoak kuldeni...

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8362
Szia! Ez az utalandó összeg nagyságától függ a WU gyors és egyszerű de költségesebb. A bank átutalás lehet olcsóbb nagyobb összegnél de minden esetben kérdezd meg a tranzakciós dijjakat mielött utalsz, bankonként változó.
Előzmény: procax (8352)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8361
Igen, különben nehezen tudta volna elfogadni szerintem..
Előzmény: Bering de la Cruz (8359)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8360
Nem menne mert minden esetben check-olják a kártya adatokat. Tehát ha másik kártyát akarsz felvinni a paypal accountba 1. amikor beregisztrálod akkor ugyebár azt is megterheli 1.50 EUR vagy USD-vel és minden további kártyát amit beregisztrálsz az accountra. Másik kártyával ami nem a tiéd, csak akkor tudsz fizetni ha uj accountot regisztrálsz a paypal-nál és abba tudod felvinni azt a kártyát...
Huhh lehet hogy hűlyén irtam le...
Előzmény: Teddy_KGB (8358)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8359
Apropó amikor átirtad a kártya számot a kártya hátulján lévő 3 jegyű CV kódot is átirtad illetve a kártya lejárati dátumát? Tudom hogy hűlye kérdés de megkérdezem....
Előzmény: Teddy_KGB (8340)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8358

Az nagy kérés lenne, hogy csak azt számold bele, amit csak a sima Visa Classiccal fizettél? Amúgy a googleval rákerestem erre a kifejezésre, és ahogy látom másnál is jelentkezett ez a probléma, de megoldást már nem találtam :-/ Továbbra is várom a mailt a paypaltól.

 

Ha mondjuk egy családtagom Visáját adom be a paypalra, szerinted menne arról a pénzküldés? Elvileg csak a vezetéknév van lefixálva, a keresztnévbe bármit be lehet írni.

Előzmény: Bering de la Cruz (8357)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8357
Igen..a kezdetek kezdetén de nekem nem volt ilyen gondom van egy VISA hitelkártya beregisztrálva egy MasterCard gold hitelkártyám szintén beregisztrálva és egy sima VISA classic bank kártya is...mind a hármat használtam már ebay-es fizetésre csak a "make primary" gombot kell megnyomnom és váltja hogy melyik kártyát terhelje a paypal.. Elötte is vásároltam mert van külfüldi paypal accountom is ahol fogadni is tudok de oda külfőldi bankszámlámról emeli a paypal a pénzt ....A Magyarországról regisztrált paypalm accountommal kb 1.100,- USD értékben vásároltam de megtudom mondani pontosan csak bele kell néznem a "my ebay"-be...
Előzmény: Teddy_KGB (8356)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8356
Gondolom akkor neked nem volt ilyen gondod. Te is akkor regisztráltál, amikor nálunk megjelent a Paypal? El nem tudom képzelni, hogy akkor nekem miért nem tetszik nekik a VISA-m..
Előzmény: Bering de la Cruz (8351)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8355

Én végignyomnám, ha lenne mit, de a member szintem ez, nincs mire klikkelni :

 

Your member status is: Verified 
This means that you have completed your enrollment in PayPal's Expanded Use Program and can send an unlimited amount of money with your PayPal account.

 

Eddig összesen $277-t Paypaloztam el (szóval ez nem az az általános limit), de még 1 hónapja sincs accom. Lehet, hogy van valamai havi limit? Végignéztem a helpet, de egy szó nincs erről. Az eladó meg várja a pénzt, én fizetnék, ha nem lenne ez a hülyeség. Írtam is a paypalnak egy mailt, de még nem válaszoltak el.

Előzmény: Kuulpix (8354)
Kuulpix Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8354
Lehet, hogy az új kártya miatt újra kell kódot kérni. Amíg nincs lejátszva az expanded use program addig 100USD a limit. Szertintem nyomd végig újra. Veszíteni nem fogsz, mert az első fizetésnél visszaadják a 1,5 eurót. Sok sikert!
Előzmény: Teddy_KGB (8350)
sz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8353
én egy hong kongi csávótól nem kaptam meg a kifizetett cuccot (közel 500 feedback, 99.5%). felnyomtam az ebay/paypal-nél, másnap visszautalta a zsetont...
Előzmény: procax (8342)
procax Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8352
Nem írt semmitr hogy hány nap. Kivárom a jövő hetet addig nem utalok, hátha ír az angol fickó aki szintén vásárolt tőle. Szerinted ha utalok a banki utalás vagy a wu-az olcsóbb kinába? Köszi a segítséget!! :)
Előzmény: Bering de la Cruz (8349)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8351
Én.....
Előzmény: Teddy_KGB (8350)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8350

Nem hiszem, hogy én lennék az egyedüli, akinek VISA Classicja van. Van itt olyanvalaki, akinek ilyen kártyája van, és már $300 felett költött az eBayen Paypallal?

Előzmény: Teddy_KGB (8340)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8349
Ugye most ebay.com-ról beszélünk? Annyi napod van a fizetésre amennyit az eladó megjelölt a "term and conditions"-nál vagy a "payment"-nél nyilván leirta hogy a sikeres licit végétől mennyi időn belül várja a fizetést és milyen formában... 60 napod biztos hogy nincs a fizetésre.. szerintem..
Előzmény: procax (8348)
procax Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8348
60 napom van a fizetésre igaz? Szerintem akkor írok valamelyik angol vásárlójának hogy tényleg azt kapták ami a képen volt és csak utánna fizetek. Addig nem adhat negativ feedback-t? Egyébként 59GBP az ár.
Előzmény: Bering de la Cruz (8344)
Marcesz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8347

Szerintetek Kinából szabad vásárolni műszaki cikket?

 

Mér, tudsz máshonnét is? :)

Előzmény: procax (8312)
Mopi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8346
köszi
Előzmény: Bering de la Cruz (8345)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8345
Megnyerted a licitet miután ez megtörtént kaptál egy mailt az e-mail cimedre hogy" item won". Ilyenkor ha vissza mész az oldalra a termkhez ha papal-on keresztül fizetsz akkor ott van a "pay now" gomb onnan minden megy simán... ha nem mutat szállitási költséget a termék ára mellé akkkor a "request a total gomra kell kattintanod ezzel jelzed az eladónak hogy kérsz egy teljes számlát szállitási költséggel együtt. Ez küldheti egy óra múlva és egynap múlva is a mailboxodban látni fogod ugy is és onnan ismét megy minden ..lépésről.. lépésre...
Előzmény: Mopi (8343)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8344
Ha nem fizetsz miután megnyertzed a licitet akkor negativot fogsz kapni "never paid" megjelöléssel ami "not too smooth" az elején... Megnézted a feedback-t? Ha nem tul magas a vételár kénytelen leszel megkockáztatni a dolgot.. hátha kellemesen csalódsz benne.

Ezért mindig érdemes a "seller id"-t megnézni vásrlás elött mert ugye bárhonnan regisztálhatsz mint eladó is....
Előzmény: procax (8342)
Mopi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8343
Helló!

Ha megnyerek egy licitet és PP-lal szeretnék fizetni, akkor a "pay for ebay items"-en belül hol lehet kérni, hogy a postaköltséget is számolja bele? (a demóban csak pay és remove gombokat mutat)
procax Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8342
Sziasztok! Az a helyzet hogy még tegnap licitáltam egyet a kinaira. Csak az a cumi hogy
senki nem lictált rám így alapáron megnyertem a licitet. Tényleg nem azt szokták küldeni ami a képen van? És mi van ha mésem küldöm el neki a pénzt? 4 napja egy angol fickó vásárolt tőle, meg azóta még vagy 20 angol.
NHLFAN Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8341

please nhlfankukacfreemail.hu-ra is

köszi:))

Előzmény: Bering de la Cruz (8334)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8340

Nyertem pár aukciót egy eladótól, postaköltséggel együtt kéne fizetnem $161.50-t. Azonban amikor Paypallal ki akarnám fizetni, ezt a hibaüzenetet kapom : "To send more than your sending limit, add a Mastercard, Discover, or American Express card and enroll in PayPal's Expanded Use Program"

 

Namost én még a kártyaletiltósdi dolog előtt regisztráltam a Paypalra, akkor természetesen beírtam azt a bizonyos 4 jegyű számot, és így verified member lettem. De utána nekem is kártyát cseréltek (OTP Visa Classic), és csak simán átírtam a kártyaszámot, nem kért semmi újabb ellenőrzést. Lehet, hogy ez a baj? Ha nem, akkor az ugye csak vicc, hogy ennyi lenne a limitem?

FSO Papa Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8339

Ettől féltem - csak electron kártyám van :(

Amúgy megy az eladás, nincs Kelet-Európára semmi korlát?

Előzmény: edk440 (8337)
chapelle Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8338
Úgy, hogy buy-it-now kategóriában lehet vásárolni pozitív feedback-et, pár cent és csak PayPal-lel fizethető. Nevetséges de ez van.
Előzmény: valamilanykabatban (8319)
edk440 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8337
Meg kell adni a kártyaszámot és ráterhelik.
Előzmény: FSO Papa (8336)
FSO Papa Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8336

Üdv!

 

Bocs, ha már volt téma: itthonról, magyar emailcímmel regisztrálva lehet eladni a német eBay-en? Hogyan jut el a tranzakciós költség hozzájuk, stb?

ebaybeginner Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8335
Én megkaptam, válaszoltam is. Köszönöm az infot!
Előzmény: Bering de la Cruz (8334)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8334
Szia ! A kért levelet elküdtem! Playerek nézzétek már a mailboxotokat mert nem akkarom mindig ezt beirni....Köszönöm..
Előzmény: ebaybeginner (8331)
micsike1 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8333

Sziasztok!

Még mindig küzdök a német eladómmal aki cseszett elküldeni a megnyert és kifizetett!! árut! Egyszer felajánlotta, hogy elküldi de akkor inkább azt kértem hogy küldje vissza a pénzt mert már nem akarom a termékét. Végigcsináltam a sellen non performance- a disputéra semmit nem írt, lezártam és továbbadtam az ebaynak. Most rájuk várok, hátha, bár erre 45 napot írt az ebay- nem valami gyors- a másik hogy én itt állok  7 +  ő meg 2500-al bár egyre több a panasz rá, már csak 95%-n van,.

 

Van valakinek további ötlete????? Emailban érdemes a német rendőrséget megkeresni?? Tudna valaki segíteni egy panasz megírásában? a németem nem túl erős:-)

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8332
Eljön, de tudod hogy a Magyar Postánál semmit nem lehet tudni.. Csomagolásra hivd fel az eladó figyelmét, hogy jól csomagolja be mert a küldemény kezelés is gáz itt a Balkán sarkán.
Előzmény: Duda (8330)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8331
Engem is érdekelne, küldenél nekem is?
Előzmény: Bering de la Cruz (8326)
Duda Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8330

Eleg draga postakoltsegeket ajanlanak a nemet (15 EUR) es angol (7 FONT) eladok.

Mit ajanlanatok 100EUR alatti memoriakartyakra? Sima legipostaval eljonnek?

nextshop Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8329
jelentkeznel? koszi
Előzmény: mariska_xx (8308)
stoned70dob Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8328

Bocsi a kései köszönetért, nem volt időm :o) Üdv: Zsolt

Előzmény: garfieldka (8280)
ssiwillsurvive Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8327

 

Sziasztok kedves mindenki!

 

Tanult elvtársunkat idézve "levelet küldtem..."  

Pontosabban szia Dhokthol Genya, ha ezt olvasod elöszőr, akkor tényleg csak ennyi a lényeg a DB bankszámlával kapcsolatban írtam neked, légyszíves jelezz vissza majd ha van 1 kis időd.

 

Köszönöm

 

       ssiwillsurvive  (ezt a nicket majd lehet h. lecserélem kicsit nem gáz de olyan..)

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8326
Levelet elküldtem...
Előzmény: kivi (8325)
kivi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8325
Írtam neked levelet, mert most már kiváncsi vagyok. :-)
Előzmény: Bering de la Cruz (8324)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8324
Elöbb beszélünk tudtam volna segiteni neked.. e-mail nekem...
Előzmény: kivi (8322)
kivi Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8323
Azért az angol posta nem viccel: csütörtökön adtak fel nekem Londonban egy csomagot, és hétfő reggel már csengetett a postás. Ja, hogy közben volt egy hétvége is? Na és...
kivi Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8322
Na, jól kib_sztam magammal. Az előzményben pedig minden szépen indult. A licit jó lett és alacsony, a PayPal működött, és az UPS is időben elvitte a motyót a Coloradoi ismerőshöz. A szívás most történt: kiderült, hogy a csomag túlméretes, ezért az USPS nem tudja válallni. Az UPS vállalja, de valami olyan elképesztően magas a tarifájuk, hogy az valami borzalom.

Az internetvilag.hu -val is beszéltem, ők gyűjtőkonténerben "elég jó" áron vállalnák, de legközelebb ilyen konténer szeptemberben jön. Állítólag ma hajnalban indult az előtte lévő... Ha nem az ismerőshöz küldöm, hanem egyből a internetvilag.hu -hoz, akkor épp befér még a szállítmányba. Így viszont vagy fizetek egy csomót az UPS-nek, vagy várok másfél hónapot.

A dolog így már kezd a "nem éri meg" kategórába kerülni, de már annyira elborult a fejem, hogy asszem UPS lesz... És a tanulság: amit az UPS két USA államon belül 30 dollárért szállít, azt ide sokkal-sokkal többért.
Előzmény: kivi (8024)
__BB__ Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8321

Pár hete hozott a postás egy kis dobozt amerikából, ami sima levélként volt feladva.

Azt mondta ilyet többet ne, mert nem biztos legközelebb is megjön.

 

Előzmény: optikus (8320)
optikus Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8320

Gondolod ezt nem tudom? Mar eccer leirtam, nem volt hajlando az eretsito nelkul odaadni (a ragszamot is tudtam mert asszony lediktalta telon mikor hazaert) de kotsog nem 'talalta'. Mikor vittem az ertesitot fel ora mulva akkor csak lenyult a laba melle es felemelte a csomagom (ami elotte is ott volt lattam).

 

Előzmény: Marcesz (8311)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8319
ezt hogy érted?
Előzmény: chapelle (8316)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8318
rendeld meg a kínai piacon!
Ügyesek, mindent beszereznek, és látod is amit megveszel.
Előzmény: procax (8314)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8317
Annyit még hozzátennék hogy én csak az ebay.com-ról tehát az Amerikai oldalról vásárolok ezért csak erről tudok véleményt, illetve tapasztalatot mondani. De gondolom van itt sok kolléga aki az Európai oldalakról vásáról illetve eladó ott...
Előzmény: procax (8312)
chapelle Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8316
pár eurócentért annyi pozitív feedback-et vásárolsz amennyit csak akarsz.
Előzmény: procax (8312)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8315
Szerintem dobd ezt a tranzakciót mert általában mebizhatalanok vagy "item not descibe" lessz a vége azaz nem azt kapod amit látsz ha igy érthetőbb.
Előzmény: procax (8312)
procax Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8314
Komolyan? :|
Előzmény: valamilanykabatban (8313)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8313
viccelsz?:o
Előzmény: procax (8312)
procax Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8312
Sziasztok!
Szerintetek Kinából szabad vásárolni műszaki cikket? Wu-val kéne fizetni, az eladónak van 24 pozitivja, negatívja nincs. Kicsit tartok a kinaiaktól. Vagy alaptalanok a félelmeim? Szerintetek?
Marcesz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8311
Az értesítő nem okirat, ezért anélkül is ki KELL adniuk a csomagot, miután bemondod az adataidat (ezt kell mondani, megette a kutya). De megfordíthatjuk a dolgot: ha okirat lenne, nem hajthattak volna el, amikor nem találták a csomagodat.
Előzmény: optikus (8305)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8310
Felhivtam egy pár napja a Budapesti EMS központot, és megkérdeztem hogy mikor lehet Magyar belfőldi küldeményeket is "trackingelni" Válasz: Állitólag szeptembertől mert most tesztelés alatt van, de közelebbit Ö sem tud a dologról még. Régebben eléggé hitetlenkedve fogadtam amikor a USPS priority Európai kiszállitásra irta azt hiszem 10-12 munkanapot. Azóta meggyöződtem sokszor róla hogy ezt izomból tudja is a USPS de a Magyar posta "motherfucker" és még finom is voltam. Ha bemész a Moszkva téri postára az maga az élő anakronizmus... tiszta vicc az egész ON...
Előzmény: mariska_xx (8306)
optikus Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8309

>Ha egy fakert kidobnak a rendszerből tud újra reggelni? Mert kicsit ilyesztő ha igen

Hat szerintem tud, miert ne tudna? Nem volt olyan bonyolult a reggeles, max reggel egy masik domain-en keresztul (.de, co.uk, stb) raadasul ezeknel meg a reggelesi feltetelek is elteroek (voltak amikor en csinaltam).

 

Előzmény: Slider1 (8307)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8308
Nahallod :) te olyanokat tudsz kérdezni.
Az ebay nekem már küldött olyan levelet, emlékeztetőt, hogy tilos az ebayen kívüli kereskedés. Asszem benne van a szabályzatban is. Ha pedig vétesz a szabályzat ellen, akkor az is benne van a szabályzatban, hogy milyen szankciókkal jutalmaznak. Sztem simán kivágás jár érte.
Előzmény: Slider1 (8307)
Slider1 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8307

Bocsi a félig off kérdéssel

 

Szóval az Ebay hogyan tudja azt számon tartani hogy kik azok akik lejárat elött megegyeznek, és a szerencsétlen licitáló nem kap semmit hogyan tudnak fakereket szűrni. Illetve látom a hazai szokás teljesen más, itt nincs telefonszám úgy mint az aproneten etc...
Ha egy fakert kidobnak a rendszerből tud újra reggelni? Mert kicsit ilyesztő ha igen

mariska_xx Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8306
Nekik megvan az online rendszerük, hát szép kis hosszúsorszámos, vonalkódos cetlikéjük van. Azt nem értem, hogy miért nem lehet a rendszerhez kívülről hozzáférni...
Előzmény: optikus (8305)
optikus Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8305

Magyar posta (tisztelet a kivetelnek) egy kotsog bagazs. Vartam egy belfoldi csomagot, meg is erkezett de hat ugye dolgozo ember leven en szemetlada nem voltam otthon de. 11h-kor...

Bedobtak az ertesitot, hogy du 16h-tol 19h-ig mehetek erte (persze a varos masik vegen levo postara). Direkete hazamentem az ertesitoert (mert ezzel mar nagyon megjartam eccer mikor nem volt nalam). Na mondom ne rinyaljanak megyek 17h-ra. Odamegyek kiallom a sort, odaadom a cetlit erre nez nagy szemekkel, hogy mit akarok ez meg biztos nincs itt. Mondom 16h... Nez ram, hogy ot az nem erdekli akkor sincs itt. Kerdem mikor? Hat 18h. Na odamegyek 18:30-ra, ott ul a picsa adom a papirt nezegeti es hummog. Idokozben bejott egy masik postas noci hatul. Hozott ket csomagot, mint kiderult az egyik az enyem...

Baxnak meg, raairjak a papirra a 16h-t oszt 2 es fel oraval kesobb erkezik (de ha 2 percel korabban megyek akkor nem kapom meg aznap). Mi a faxert nem birjak rairni, hogy holnaptol lehet atvenni (akkor nem pampogok), vagy netan lenne valami onlajn renceruk amiben ragszam alapjan lehetne nezelodni vagy ilyesmi. Raadasul tok kotsog modon viselkednek meg o volt megsertodve mikor szovatettem a dolgot...

 

Előzmény: M6TTL (8301)
__BB__ Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8304

Igen, lehet.

 

BB

Előzmény: Duda (8302)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8303
Nincs ebben semmi különös. A feladó postahivatalban kell mindig a keresést kezdeni. Aztán a papírok eljutnak hozzád, aláírod és visszamegy az indítóhoz. Azután jön a kártérítés. Még szerencsés is voltál, nekem egy hasonló német csomagkeresésem 3 hónapig tartott.
Előzmény: M6TTL (8301)
Duda Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8302

Sziasztok!

 

Regisztraltam magam a paypalon magyar american express kartyaval. Ugy tunik sikerult, be tudok lepni, hozzaadtam a karyyat.

De azt irja amikor belepek, hogy unverified user.

Ha most nincs szuksegem arra, hogy 2 usd-ert megemeljem a limitet, akkor tudok igy penzt kuldeni? Ez eddig ingyenes volt ugye?

 

Elore is kosz.

M6TTL Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8301
Hát, én is leírom a történetemet.... Több mint egy hónapja vettem Új-Zélandból egy fénymérőt, ki is fizettem PayPal-al a cuccot, minden rendben volt. Az árú csak nem akart megérlkezni. Az eladó nagyon rendes, lelkiismeretes, elkezdte kerestetni az új-zélandi postával. Persze én is kerestettem itthon, de elég gyorsan elhajtottak...Tegnap jött egy levél az új-zélandi nemzeti posta ügyfélszolgálatától, hogy a feladó panaszt tett amiért nem jutott el hozzám a küldeménye és vizsgálatot kezdeményeznek, de mindenek előtt a magulk és az ügyfelük nevében is elnézést kérnek a kellemetlenségért. Mellékeltek egy kérdőívet, megkértek hogy töltsem ki és küldjem vissza nekik (természetesen a postaköltséget ők fizetik, nem kell rá bélyeg). Biztosítottak arról, hogy ha nem kerül meg a csomag, akkor kártérítést fizetnek!!! Szóval így is lehet, a Tolvaj Magyar Posta elmehet a francba! Szinte biztos vagyok, hogy itthon veszett nyoma a csomagnak (nem elősször).

Azért elküldöm majd nekik a levél másolatát, lássák hogy a viág kötelességtudóbb felén hogyan is mennek a dolgok....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!