Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2014.09.18 0 0 1950

Meg annyit hozzatennek, hogy nemreg uj nemzetkozi terminal nyilt Surabayaban, az csendesebb a reginel ahol a nyuzsibb belfoldivel egyutt volt, igy talan taxis is kevesebb lesz, de azert lesznek biztosan.

Es arra is keszuljetek fel, hogy ha kocsival akartol felmenni a magasabb kilatopontig, oda csak helyi dzsipek vihetnek fel, a surabayai taxi nem. Ezek asszem most 4 fore kb 450ezerbe kerulnek, ha kevesebben vagytok, jobb masokkal osszeallni.

A kilato utan levisznek a kraterhez vezeto seta kezdetehez is, utana vissza CL-ba.

Előzmény: buteo1 (1948)
W.L. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1949

A surabayai repteren mindig vannak soforok akik legfobb ajanlata Bromo. Az osszeget ugy kell kialkudni, hogy a sofor maga fizeti szsllasat, kajajat es a benzint. A vizesest elore bele kell venni, es megkerdezni, ismeri-e az utat hozza.

Egyebkent biztos, hogy az ejszaka kozepen rogton tovabbindultok a repterrol?

Az ar alku kerdese es a kocsi tipusatol is fugg. Meg attol, bekovetkezik-e addig az ujabb benzinaremeles.

Mai arak mellett en 1-1.5 millara saccolnam 2 napra.

 

Amugy ti mikor utaztok?

Ugy eltuntel, hogy azt hittem, mar reg megvolt az utatok. :-)

Előzmény: buteo1 (1948)
buteo1 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1948

Helló,

mi is sofőrös taxival tervezzük megnézni a Bromo-t, viszont csak 22:20-kor szállunk le Surabayaban. Van esély ilyenkor ilyet találni? Az oda, vagy a visszaúton szeretnénk megnézni az általad is említett Madakaripura vízesést is, gondolom ez nem gond a taxisnak. A sofőrnek ilyen több napos útnál, kell szintén szállást foglalni, vagy ezt megoldja ő? Kb. mennyit szoktak kérni egy ilyen 2 napos útért?

Előzmény: W.L. (1940)
W.L. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1947

Nem latok mas megoldast, mint oda-vissza megismetelni a LB-Maumere utat. Hogy ne legyen tul hosszu, egyes megallokat hagyhatnatok a visszautra. Pl odafele alltok meg Rutengben es Endeben, visszafele Bajawaban. A legerdekesebb latnivalok a foutrol ugysem latszanak.

A hajout nepszeru, de fokent hatizsakosok koreben, es az olcsobb verziok szinvonala is ehhez igazodik!

 

De mindez igy kb jol ki is tolti a 3 heteteket.

 

Ui: Egy masik megoldas eldobni Szingapur-LB jegyetek Bali-LB szakaszat (gondolom ezen az utvonalon megy) es venni helyette egy Bali-Maumere jegyet. Ez meg mindig olcsobb lenne, mint a Maumere-Bali-Lombok.

Előzmény: hugoboss88 (1946)
hugoboss88 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1946

Hát van, de jól tudod, Balin keresztül, de így is csak 3,5 óra az út átszállással, szóval nem vészes. Igen, a Maumere érkezés az jól hangzik, de singaporeból nem igen sikerül jegyet találni oda, csak Labuan bajoba, és ide is elég necces áron (legalábbis az ázsiai árakohoz képest)

 

Ez a Labuan-Lombok jól hangzik nagyon, ezen még akkor gondolkozunk, hogy mit is lehetne tenni, hogy beleférjen, mert ugye labuhan és maumere közt egyáltalán nincs repcsi, legalábbis én nem találtam, így maumeréből visszamenni elég necces. Ha ehhez van bármi ötleted, azt szívesen fogadom.

 

A többi infót meg nagyon köszi, sokat segítettél.

Előzmény: W.L. (1934)
W.L. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1945

Rengetegen hasznaljak mindket foglalo lapot, tehat mukodniuk kell. En ritkan foglalok igy, tehat errol masok tobbet tudnak.

A ketto kozul nekem amugy a booking.com szimpibb.

 

Kartyaadatokat gondolom arra az esetre kerik, hogy ha valaki jo elore foglal, aztan lemondani sem jut eszebe, viszont meg sem jelenik.

 

En egyebkent Indoneziaban jopar helyen talaltam azt, hogy a szalloda arai azonosak vagy alacsonyabbak mint a netes kozvetitok altal megadottak, de ugye mint mar irtam pl pont az a soloi szallo kivetel volt.

Előzmény: ISIS/002 (1943)
W.L. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1944

A Lion gyakorlatilag fapados, kajat sem ad, es gyakran kesik.

A Sriwijaya teljes kiszolgalasu es tobbnyire kb ugyanannyiba kerul. Van kaja is, es tobbnyire nem egy piskota. :-)

 

Surabayaban a repterhez vezeto uton egy sor kozepkatehorias szallo van. De ha delutan erkeztek, erdemes lehet a varoskozpontban megszallni, hogy este tudjatok maszkalni.

Előzmény: ISIS/002 (1942)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1943

Még egy kérdés, aztán mára befejezem :-)

 

No, mivel majd csak márciusban megyünk, most nem feltétlen szeretném  még mondjuk kifizetni a szállásokat stb.

Booking-s tapasztalatom nincs. Amint látom ott is van lehetőség olyan foglalásra, ahol  pár nappal korábban még le lehet mondani a szállást.

Ez valóban mükszik így? Sajna ott is kérnek kártya adatot, de gondolom azért ez nem lehet gond...

 

Az egyik szállásnál viszont a szálloda kérte, hogy adjam meg a kártyának bizonyos adatait a foglaláshoz, no ezt én nem szeretném......

 

Szóval, a kérdés Booking, Agoda  stb. rendesen müködő szolgáltatók?

 

( kiindúlva abból, hogy idén indulás előtt 2 nappal lett 2 hét Bali-ból 1 hét Bali + 1 hét Flores, én már semmin nem csodálkozom a mi utazásainkkal kapcsolatban :-) :-)  )

ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1942

Igen, reggel láttam gépet Surabaya-ból , tehát csak egy reptéri szállás kell majd nekünk ott.

 

Még valami, a múltkor emlitetted, hogy szted a Lion-nál jobb a Sriwi...

 

Indoklás?

Előzmény: W.L. (1940)
W.L. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1941

Nem kell elnezest kerni, erre van a forum.

Ha megunlak, majd nem valaszolok, de akkor meg mindig johet valasz masoktol. ;-)

Előzmény: ISIS/002 (1939)
W.L. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1940

Az kizart, hogy ennyire elore ne legyen szoba, remelem ertelmes emberhez kerul az emiled.

Egyebkent az agodan is rajta vannak, meg sajat honlapjuk is van, azokat is nezted?

 

Bromonal megszallni mindenkepp Cemero Lawangban vagy tole nem tul messze kene. Pl szerintem a Yoschi's Homestay tavolsagilag meg okes, es olcsobb mint CL jobb szalloi, viszont jobb az ottani olcsoknal. A vulkanokat minimalis erofeszitessel dzsipes "turaval" is megnezhetitek. Errol nemreg tarsalogtunk itt.

Ott eleg egy ej (a szallasok viszonylag dragak es nem tul jok), utana esetleg toltheto egy masodik ej Surabayaban, ha reggeli/delelotti geppel mennetek tovabb onnan Manadoba. Surabayaban boseges a szallasvalasztek.

Előzmény: ISIS/002 (1938)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1939

Jah, és elnézést, hogy ennyit kérdezek, tudom kicsit "komplikált"-nak tűnök, de jobb szeretek mindent többször "megrágni", leellenörizni ill. mindig szívesen fogadom az ötleteket :-)

Előzmény: W.L. (1937)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1938

Bunaken nálam is játszik :-) Manado city-t már kizártam :-)

Már irtam Bunaken-n  is egy helyre, várom a választ.

Nekünk ugye fontos a búvárbázis is , és az sem mindegy, hogy mennyire megbízható egy bázis.

Ezt pedig innen leellenőrizni, nem egyszerű :-)

Még jó, hogy van pár hónapom rá :-)

 

Az általad ajánlott szálláson az első éjszakára nincs hely :-( A booking szerint, így azért irok nekik is.

 

No, Bromo-val kapcsolatosan kéne még ötlet.

Az ok, hogy átrepülünk Surabaja-ba és onnan taxi-val tovább. Kb. mely város az amelyben érdemes megszállni?

Egyáltalán pontosan milyen is ez a túra?

Az olvasottak alapján én úgy képzelem, hogy hajnali kelés, autó-val fel a kráterhez, napfelkelte, kis séta.

Jól gondolom?

Fizikálisan megerőltető, vagy nem?

 

Köszi

Előzmény: W.L. (1937)
W.L. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1937

Nem biztos, hogy erdemes irni nekik, mert ez egyike (volt tavaly) azon keves indonez helyeknek akik kozvetlenul foglalva tenyleg dragabban adjak a szobakat es a netes foglalast ajanljak maguk is.

Vagy csak kifogtam a legegyugyubb recepcioslanykat?

 

Akkor manadoi szallast keresgelj.

En tutira inkabb Bunakenen vagy Siladenen szallnek meg inkabb, de ugye masok az elvarasaink.

Előzmény: ISIS/002 (1935)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1936

Ill. pontosítanék: ha Manado mellett találnák egy helyes kis falucskát, helyi éttermekkel, kellemes szállással, akkor nem nagyon ugrálnánk be a városba.

Max. talán egyszer, kis nyüzsi miatt, de az ottani tartózkodás célja a búvárkodás, pihenés lenne.

Előzmény: ISIS/002 (1935)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1935

Köszönöm a Solo-i infót, írok nekik.  kb. ilyesmire gondoltam.

Manado: na pont ez a bajom, hogy " nagyvárosi" :-(

Még keresgélek, hogy esetleg van-e valami kb. 10-20 km-s távolságban, ami tengerparti , kedves hotelecske és ahonnan, ha akarunk, taxi-val olcsón be lehet jutni a városba.

 

Bunaken: Ez nyugisnak tűnik, én is láttam, hogy teljes ellátással vannak a szállások.

No, a boltocska ok ( nem vásárolni akarunk .. ), inkább a helyi éttermeket lenne jó tudni.

Ha én ott vagyok a tengernél, akkor képes vagyok minden nap herkentyűket/halakat enni... 

Pl. Labuan Banjo-ban is kijártunk a kikötőbe/piacra esténként és fillérekért megvacsiztunk a helyi kis kajáldákban.

Szeretném, ha hasonló élményben most is lehetne részünk :-)

Előzmény: W.L. (1933)
W.L. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1934

Van repcsi Maumerebol Lombokra?

Korabban csak Balira volt.

Maumerebe erkezve repules nelkul is mehettetek volna Lombokig.

Esetleg a nepszeru Labuhanbajo-Lombok hajoutak is szoba johetnek...

 

Flores fo megalloi Ruteng, Bajawa es Ende, mind korul mas nepcsoportokkal, hagyomanyos falvakkal es tajjal.

Esetleg Riung is megfontolhato.

Ezekrol olvasgass a neten es a LPben.

Előzmény: hugoboss88 (1931)
W.L. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1933

Bunakenen foleg olcsobb szallasok vannak ahol a kaja benne vannaz arban igy ettermek sem nagyon.

Egy kis falu is van, de ott is inkabb max kis boltocskak mint igazi "kozert".

Legalabbis az en emlekeim szerint.

 

Manado tipikus nagyvaros ahol sok a repi szallo, etterem, kozert, viszont strandja nincs.

Előzmény: ISIS/002 (1929)
W.L. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 1932

http://www.booking.com/hotel/id/omah-sinten-heritage.html

 

En sajna meg csak kivulrol ismerem de ugy tokeletesnek tunik.

Helyileg meg tutira az!

Előzmény: ISIS/002 (1930)
hugoboss88 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1931

Gyakorlatilag az irányon itt nem sok múlik szerintem, mert Labuan Bajoba érkezünk ugye, ott megnézzük Komodot, aztán elindulunk Kelimutu irányába és ekkor, az odavezető úton fedezzük fel a szigetet, aztán Maumeréből meg tovább repülünk Lombokra, aztán Bali. Kíváncsiak vagyunk nagyon erre a részre, ha tényleg azt mondod, hogy itt érdemes eltölteni több időt, akkor ez alapján tervezünk. Ha van bármi egyéb javaslatod, welcome:)

Előzmény: W.L. (1909)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1930

Keresek, keresek a neten, de még nem nagyon találtam belvárosi, hangulatos kis szállodácskát  :-(

Előzmény: W.L. (1923)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1929

Amaszat!

 

Manado és környékével kapcsolatosan engem minden érdekel.

Mi is oda tervezünk menni, én csak most kezdem a tervezést.

Látnivalók, hogyan jutottatok el hozzájuk ( taxi? ).

Szállás ? Van amit tudnál ajánlani?

Bunaken?? Nézegetem, hogy akár ott is lakhatnánk. Nekem úgy tűnik, hogy ott a szállások vannak és kész ??

Amire gondolok: kis falucska, helyi étterem, közért ???

 

Köszönöm

Előzmény: amaszat (1924)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1928

Na hát én is így vagyok vele, hogy ugye a fényképezőket nem adom fel, meg a reduktorom sem......

A  böröndben pedig  még ha nem is visszük a total buvar szerkot, akkor is van pár "alap" felszerelés ami már maga jelentős súlyt képvisel ( uszony, cipő,,,stb ), szóval ruha általában a legkevesebb :-)

Idén ugyi vittem meleg pulcsit is márciusban, volt is rá szükség párszor, na az is méret :-)

Szerencsére a kézim mérete a szabvány előírás, szóval nem szoktak velem sem szórakozni sehol, pedig van hogy 10 kg-ra pakolom .

 

 

Előzmény: amaszat (1926)
W.L. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1927

Ha meretre ranezesre nagyjabol stimmel, akkor a kezit tobbnyire az AA sem mericskeli.

Előzmény: amaszat (1926)
amaszat Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1926

A kézipoggyászunk alapból 7-9 kg a fotófelszerelés miatt, de simán felvittem még a + 5kg-os pakkot is mert nem akartam érte fizetni, szóval nyugi mert tényleg nem foglalkoznak a kézipoggyász súlyával. AirAsia-nál megmérik, nem?

 

Előzmény: ISIS/002 (1914)
W.L. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1925

Kutairol irj beszamolot, en reg voltam mar, es innen nem sokan jarnak arra.

 

Datah Bilang kenyah falu.

Hetkoznapokon felejtos, am pont az o hagyomanyos cuccaik es tancaik talan a legszebbek szerintem!

En anno pont ebben a faluban vettem egy mandaut is.

 

Hasonlo sikereket a kovetkezo ut(ak?)hoz is! :-)

Előzmény: amaszat (1924)
amaszat Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1924

Szia W.L.!

Közben megjöttünk indonéz túránkról. Maluku idő hiányában sajnos kimaradt, de még egy okkal több hogy visszatérjünk....:-)

Ami belefért: Kalimantanon a Kutai NP -nagyon tetszett /köszönöm az ötletet!/ itt főleg az éjszakai dzsungeltúrát emelném ki, valamint a többnapos hajózás/csónaktúra a Mahakamon. Datah Bilangban sikerült kifogni egy nagyon látványos ceremóniát: tradicionális ruhák, hosszúfülű néni...stb. meg egy másikat Long Bagunnál. És végre láttunk Irrawaddy delfineket amit korábban Laoszban és Kambodzsában sem sikerült.

Aztán Sulawesin a Lore Lindu NP, majd Manado környéke: Tangkoko, Tomohon, Bunaken következett. Tangkoko-t imádtam, láttunk szarvcsőrű madarat ami épp a fiókáit etette - igaz többtíz méterre felettünk- de így is szenzációs látvány volt, úgyhogy az eredetileg idetervezett 1 éjszakát megtoldottuk. Nagyon jól sikerült út volt, annak ellenére hogy indulás előtt 2-3nappal kezdett körvonalazódni az úticél. 

Már most a következő útról ábrándozom /pápuák/ de szokásomtól eltérően azt szeretném előre megtervezni.     

     

Előzmény: W.L. (1757)
W.L. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1923

Nem ismerem a helyet, de a terkepen siman lehet 15 km is Solo kozpontjatol.

Szerintem kozelebb is vannak jo helyek.

Pl a Mangkunegarannal szemben is van egy nagyon hangulatosnak tuno (balinezhez hasonlo stilusu) szallo, ahonnan a varos latnivaloi akar gyalog is elerhetok.

Előzmény: ISIS/002 (1912)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1922

8,25-kor száll le a gép Solo-ban. Sztem megoldható :-)

Előzmény: W.L. (1919)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1921

Ohh, szuper :-)

Na, máris sporoltunk egy kis pénzt a repjegyeken :-)

Előzmény: W.L. (1920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!