Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 73715

Nem írják, hogy milyen. DE mint írtam szinuszos kell legyen !

Volt aki próbálta nem olyannal és "zörgött" a szivattyú és/vagy melegedett...már nem emlékszem

APC smart sorozat az szinuszos...

Nézz körül vaterán. lehet van "jóáras" csak akkut kell venni bele újat.

 

Előzmény: regdan (73713)
Alapi42 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 73714

 Valami olcsóbb kályhát tudnál ajánlani ??

Előzmény: Mindenváró Ádám (73711)
regdan Creative Commons License 2014.08.13 0 0 73713

Hát igazából kb 3 órát bírjon azzal már kiegyeznék. 

Én ezt néztem: http://www.arukereso.hu/szunetmentes-tapegyseg-c3133/powerwalker/vi-800-sw-p156719853/

 

Teljesítményfelvétel kb 20-30 W

Előzmény: joevagyok68 (73710)
morgen66 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73712

"Lassan kicsit kezd aggasztani a gáz kérdése, mármint hogy lesz-e és mi lesz ha mégsem..."

 

Veszel két vagy három olajradiátort 9000 ft/db és áthidalod vele a gázszünetet,de szerintem ilyen probléma nem lesz.

 

Kazán+ puffer meg az apróság kijön 7-800 ft-ból talán, igaz gazdaságosabban lehet fűteni vele mint a gázzal,de amint írtad nem akarsz fával fűteni,így szerintem nincs értelme ennyit rákölteni.

Előzmény: Mindenváró Ádám (73711)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73711

Sziasztok,

 

Lassan kicsit kezd aggasztani a gáz kérdése, mármint hogy lesz-e és mi lesz ha mégsem...

Van egy 90 nm2 szuterénem meg egy ugyanolyan földszintem, szuterénben 24 kw gázkazán indirekt bojlerral és zárt fűtés rendszerrel, alul felül lapradiátorokkal. Illetve van egy 130 mm átmérőjű tartalék kéményem, ami erősen behatárolja a lehetőségeket ha ezt akarom felhasználni, pedig nyilván hogy ezt akarom ha akarom...
Szigetelés szuper, nem vagyunk szaunázós népek se, szóval max. havi 50 körül meg szokott állni a gáz nagy mínuszban is.

 

Azon agyalok, hogy venni kéne valami kályhát a tartalék kéményhez, hogy ha gond lesz ne érjen minket teljesen váratlanul, amikor esetleg majd mindenki kapkodni kezd. Csakhogy milyen legyen?

Vagy nagyon olcsó tényleg csak szükséglehetőségekkel, vagy valami komolyabb...?

Ezt nézegettem:  http://www.prity-bg.com/products/products.php?lang=en&productid=44

 

Előnye volna, hogy rá lehet kötni a fűtésre is és van egy sütő része is. Fent a konyhában elférne, arra gondoltam egyelőre csak szimplán bekötnénk a kéménybe, kisebb probléma esetén be lehetne benne gyújtani. Aztán ha esetleg tényleg komolyra fordulna a helyzet és pláne elhúzódna, akkor ehhez lehetne venni egy nagyobb puffert és azt rákötném a vízterére egy külön, gravitációs, nyitott rendszerként. A fűtésemet meg belekötném a pufferbe egy hőcserélővel. Így aztán lehetne benne tüzelni, az sem volna gond ha akkor éppen nincs áram.

 

Hátránya, hogy már maga a kályha is bazi drága (210 ezer) plusz még a többi ha úgy alakul... Viszont az olcsókról sincs fogalmam, jók-e azok tüzelni, vagy megéri a drágább kályha egyforma papírforma esetén is?

Ráadásul amíg van gáz, addig én biztos nem akarnék fával tüzelni, szóval ha van egy kis szerencsénk, akkor a büdös életben nem lesz benne begyújtva...
Szóval elég tanácstalan vagyok, hogy tegyek-e valamit és ha igen, akkor mit...?  Mit gondoltok erről?

joevagyok68 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73710

1. szinuszosat !

2. és ugye az se mind1, hogy mennyi időt szeretnél áthidalni vele...

Előzmény: regdan (73709)
regdan Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73709

Sziasztok, lenne egy olyan kérdésem, hogy vegyes tüzelésnél (zárt rendszer) szeretnék szünetmentes tápot betenni. Milyet ajánlanátok? A fogyasztó 2 db Wilo Yonos Pico szivattyú lenne emelési magasság 1m.

Köszi.

halaloszto Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73708

Ne erdekeljen hogy mit gondol, hiszen egy beteg elme beteg gondolatai. A csovet fesd le, mert az ugy van jol es kesz.

 

Az izles valtozik nem azert szamit mert esetleg szabalyos lesz ez igy. Hanem azert, mert egyszeruen nem tudod olyanra megcsinalni, hogy az kozeptavon akar megfeleljen nekik. Ha van pecsetes terved, es annak megfeleloen van megcsinalva, ha akarnak akkor is belekotnek, de legalabb az orruk ala tudod tolni a papirt. De ha nincs pecsetes terved, akkor tok felesleges olyanra megcsinald amilyet szoban mondtak, mert par ev mulva ugyanugy elofordulhat hogy nem tetszik nekik, es hiaba mondod hogy ok mondtak ilyen legyen, siman kirohognek.

 

Vajk

Előzmény: glenbenton7 (73707)
glenbenton7 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73707

Szerintem is le kéne festeni, de azt rohadt nagy pofátlanságnak találom, hogy engedély nélkül és az én beleegyezésem nélkül lekapja a gázcsövemet és ezután még elvárja, hogy én fessem le. Ráadásul nem megkér, hanem utasít. Normális emberek az ilyen dolgokat meg tudják egymás között oldani, de ő beteg ember. Nekem még rajta kívül senkivel nem volt konfliktusom, mindent tudtunk rendezni.

 

Az ízlés biztosan változik, de annyira nem, hogy engedélyezzék szellőzés nélkül szigetelésben vinni az ilyen anyagú csöveket.

Előzmény: halaloszto (73705)
glenbenton7 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73706

Mert csak akkor lehetek benne biztos, hogy nem szellőzteti ki a csövet, ha már elkészült a szigetelés. Ha előtte szólok, akkor azt mondja, hogy ő akkor teteti be a szellőzést, amikor akarja és ebben igaza is van. Tök feleslegesen ugráltatom az eon embereit.

Ha viszont kész a komplett szigetelés és elvonulnak a munkások állványostól, akkor már biztos lehetek benne, hogy nem fog csinálni semmit.

 

Előzmény: joevagyok68 (73704)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73705

1. jozan esz. pl le kellene festeni legalabb elburkolas elott, hogy ne ott bent rozsdasodjon.

 

2. a gazmuvek izlese a cso szigetelesevel kapcsolatban kb evente valtozik mint a divat. semmire nem mesz vele ha most megcsinalod olyanra mint a szobeli tajekoztatasukban mondtak. papirod nem lesz rola hogy ok mondtak hogy ilyen legyen, es barmikor meggondolhatjak magukat es atalakittathatjak masmilyenre.

 

Vajk

Előzmény: glenbenton7 (73703)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73704

"Megvárjuk, hogy elkészüljön a szigetelés és a színezés"

 

Miért kell megvárni, amikor ...

"ezalatt ő engedély nélkül átrakatta a gázcsövemet a szarufái alá, mert nem tetszett neki a nyomvonala. A toldásokat valami rozsdásodó szarból csináltatta"

 

már volt egy ilyen húzása ??

Előzmény: glenbenton7 (73703)
glenbenton7 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73703

Utolértem egy műszakist az eonnál. Vagy ki kell emelni, vagy horonyba kell tenni, vagy van valami műanyag idom, amiben zártan lehet vinni, de a külvilág felé azt is ki kell szellőztetni.

Kiemelni nem fogja, mert a gázterv nem olcsó, műanyag idomban nem fogja vinni, mert azt már előtte fel kellett volna tenni, szerintem vápát sem csinál, mert azt nem utólag szokták kialakítani.

Nagyon úgy tűnik, hogy a legolcsóbb megoldást választja, leszigeteli az egészet.

Ráadásul, amikor megvettem a házamat, akkor fél évig nem laktam ott és ezalatt ő engedély nélkül átrakatta a gázcsövemet a szarufái alá, mert nem tetszett neki a nyomvonala. A toldásokat valami rozsdásodó szarból csináltatta és állandóan emlékeztet arra, hogy az én dolgom lefesteni a gázcsövet.

Egyszóval: idióta.

Hiába kérdeznék rá, hogy mi lesz, olyan dolgokban is hazudik, ami teljesen nyilvánvaló hogy nem úgy van.

Megvárjuk, hogy elkészüljön a szigetelés és a színezés, aztán bejelentjük az eonnak, ezzel együtt a rendőrségnek is, mert kisebb dolgok miatt is fenyegetett már meg több alkalommal.

Annyira nem hiányzik ez az egész nekem!

Még soha életemben nem jelentettem be/fel senkit.

Előzmény: Sárgamacska (73702)
Sárgamacska Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73702

 Szólni kell neki, hogy hagyják ki a gázcsövet.

 

 

Írásban !!

 

 

 

 Ha már körbeszigetelték az sem olyan nagy baj, de nem árt tisztázni a szolgáltatóval. van amelyik rugalmas van amelyik nem. Elvileg ki kell szellőztetni a  cső környékét.

Előzmény: glenbenton7 (73701)
glenbenton7 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73701

Kedves fórumozók! Az alábbi témában kérem a hozzáértők segítségét.

A házam gázcsöve a szomszédom falán fut végig, mielőtt elérné a gázórámat. A szomszéd éppen hőszigeteli a házát és mind az ő, mind az én gázcsövem kezd eltűnni a szigetelés alatt. Ezek után az már biztos, hogy a gázcsöveket nem helyezteti előrébb a falsíktól, de úgy tűnik, hogy vápában sem akarja elhelyezni, mert gondolom azt nem utólag vágják bele a szigetelésbe.

Attól tartok, ha e-on ellenőrzés lesz, akkor simán nálam is lekapcsolják a gázt, amíg nem rendezi ezt.

Mit lehet ilyenkor csinálni?

Beszélni nem lehet vele, mert nincsen neki agya. Kérdezni felesleges, mert állandóan hazudik.

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

C20NE Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73700

"Olasz Gömbcsap"-ra keress a google-lel. Valójában persze a zöme ennek ellenére kínai :-)

 

Előzmény: fedini (73697)
lala1961 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73699

Van a vízóra aknába más MŰKÖDŐ elzáró csap vagy szelep ,ha van akkor hagyd békén oszt ellesz ott mind a befőtt.

Előzmény: fedini (73697)
C20NE Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73698

Nekem annyira bele volt rohadva, hogy beletört a tengely. Ki lett cserélve MOFÉM-re, azóta tökéletes.

Előzmény: fedini (73697)
fedini Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73697

Itt, bocs az előzőt hiába töltöttem fel nem jelenítette meg: 

Előzmény: pajaci (73696)
pajaci Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73696

Hol a kép?

Előzmény: fedini (73695)
fedini Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73695

Sziasztok! Vízóra fölött van egy csap, amin nincs fej, plusz eléggé be van rohadva, így nem tudom elzárni fogóval. Kérlek benneteket segítsetek beazonosítani, hogy a képen látható csap pontosan milyen csap?

Varek1 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73694

 Nos nekem van 20 éves olasz villanybojlerem.

Előzmény: citcat 18-16v (73693)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73693

Pontosan olyan mint egy olasz autó, szép, az első kilómétereknél maga a csoda aztán tolni kell...

Előzmény: Garbi Évi (73676)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73692

 Sokat segítettetek. Úgy érzem mostmár képben vagyok. A szerelést nem én csinálom (nyugdíjas tanár, jelenleg hobby kertészkedő vagyok), de mostmár nam bámulok a levegőbe, ha a szerlővel megbeszéljük a tennivalókat.

Köszönöm a válaszokat!

PetiCsokvaomány Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73691

   Rögtön a kazán előremenőből ágaztass le egy vezetéket. Kapjon egy-egy zónaszelepet a lakás ág, és a melegház ág is. kell még két termosztát és egy zónavezérlő pl: computherm qz4, bár ez utóbbi elhagyható. Arra figyelj, hogy milyen szelepeket veszel, mert ha mondjuk thermomotorosak a szelepek, annak a teljes nyitásideje 3 perc kb. Itt jön képbe a zónavezérlő, mert az hőigényjel után tudja késleltetve indítani a szivattyút. Ugye, ha minden szelep még zárva van (mert lassan nyit ki) de már megy a szivattyú, az nem jó, csak kínlódik. Vagy, nem kell zónavezérlő, de akkor a kazán előre és vissza köze célszerű beépíteni egy túláramszelepet. 

  A zónaszelepek lehetnek az előremenőbe és a visszatérőbe is, telljesen mindegy hova teszed.

Én személy szerint javaslom a zónavezérlőt, szerintem nem drága és korrekt megoldást nyújt.

 

Üdv.

Előzmény: Ali-bá (73687)
buga1 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73690

Az igazat megvallva nem tudom, hogy Mo-n mik a követelmények, de itt nálunk (Felvidék) ha már be van kötve a gázóra, senkit sem érdekel mit "köt" még hozzá az idő múlásával a tulajdonos... Persze nem árt megváltoztatni a tarifát (nem szükséges)-olcsóbb a gáz nagyobb fogyasztás után... De lehet,hogy az az egy vagy két konvektor fogyasztása még a jelenlegi kereten belül lenne- ki kellene számolni.

Előzmény: Ali-bá (73688)
peterch Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73689

  Szia !

 

  Valoban zonaszelepekkel is megoldhato a problema. Az en otletem egy picivel dragabb. Mivel a kazan keringetoje csak a hidrovalto es a kazan kozott mozgatna a vizet. Igy a ket futeskornek egyenkent kell egy termosztat egy keringetoszivattyu , plusz ugye a futotestek. A termosztatok parhuzamosan volnanak kotve a kazanra, igy barmelyik termosztat kapcsol, akkor indul a kazankor es az a kor amelyiknek kapcsolt a termosztatja. Valojaban mind a ket futeskor is uzemelhet egyszerre. 

 

  Udv , Peter.

Előzmény: Ali-bá (73687)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73688

Jó ötlet! Nincs túl messze a gázvezeték úgy kb. 6 m. Nem túl zűrös a gázszolgáltatóval konvektor beépítése is egy kazános rendszer mellé?

Előzmény: buga1 (73679)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73687

Köszönöm a megoldást. 'Peterch'-nek is! (Kicsit részletesebben, mit hova? A mostani termosztát marad és mégegy megy a melegházba ugye?)

Előzmény: PetiCsokvaomány (73684)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73686

A kazán teljesítménye elegendő. Nem nagy a ház 6x12 m a legnagyobb hidegben is könnyen befűt.

 

A szilárd tüzelés nem oldható meg mert nincs kémény és nem is nagyon lehet oda rakatni.

Előzmény: PetiCsokvaomány (73680)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!