Keresés

Részletes keresés

kicsi Emma Creative Commons License 2002.12.11 0 0 881
Tündér???
Épp azt beszéltük, hogy át kéne kersztelni Szaddamnak! Ez egy ördög!!!

:)

bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.11 0 0 880
Zsepike is csuklott amikor kicsi volt. Nem is keveset. :-)))

kicsi Emma nagyon kicsi tündér. :-)))

Előzmény: Törölt nick (869)
sarah25 Creative Commons License 2002.12.11 0 0 879
Huha!Remélem ha kiskutyikat akartok, Drazsé lesz az első akit megvizsgáltok, hogy megfelelő apuka-e. Persze ez csak vicc, hol van az még!
Előzmény: kicsi Emma (878)
kicsi Emma Creative Commons License 2002.12.11 0 0 878
remélem is!
:)
sarah25 Creative Commons License 2002.12.11 0 0 877
Szerintem használjátok ki, amíg belefér a hátizsákba mert annyira hamar megnő!Én pl. már nem is igen tudom vinni, mert 1 perc múlva lezsibbad mindenem. 13,5 kg és 3 hónapos. Van még kb. 1 -1,5 hónap és ti is egy nagy kutyussal találjátok szembe magatokat.Nem mintha nem lenne most is gyönyörű, csak hát nem egy zsebi baba.

Mi is vinni szeretnénk kiállításra, mivel neki is szuper felmenői vannak. Biztos fogunk találkozni, így legalább személyesen is. Megoszthatjuk tapasztalatainkat.És ki tudja, lehet hogy egymásba szeretnek a kutyusaink.

Üdv

Sarah

Előzmény: kicsi Emma (874)
kicsi Emma Creative Commons License 2002.12.11 0 0 876
Az anyósülés előtt, a padlón szokott feküdni. Az autónak elég jó a rugózása, lehet hogy ez segít valamit (renault scenic).
Ammandina Creative Commons License 2002.12.11 0 0 875
Irigyellek. A mi Bellánk sír az autóban és általában hányás is van, pedig már 1/2 éves
Előzmény: kicsi Emma (874)
kicsi Emma Creative Commons License 2002.12.11 0 0 874
Persze, hogy visszük. Ilyen felmenőkkel vétek lenne nem vinni. De azt hiszem, hogy most félreértettél. Csak azért írtam, hogy az Ikea szépe, mert mindenki oda volt érte az Ikeában. Csütörtökön megyünk megint az Ikeába, mert egy rongyszőnyeget kell még vennünk és persze visszük magunkkal a kis zsákban, mivel 10 percnél úgysem tart tovább, viszont a kocsit meg szoknia kell, mert nyáron jön velünk nászútra Franciaországba, az meg nem 3 órás út lesz. Az előjelek bíztatóak: pénteken majd 3 órát kocsikáztunk hazáig és se pisi, se kaki, se hányás, se sírás.
sarah25 Creative Commons License 2002.12.11 0 0 873
Az mit jelent, hogy élőben is megtekinthető és mi az hogy az IKEA szépe?
Különben én megkérdeztem a dokit és azt mondta, hogy természetes a csuklás, csakúgy mint a kisbabáknál.Szóval aggodalomra semmi ok.
Tényleg, ti viszitek majd kiállításra kicsi Emmát?
Előzmény: gtokaji (872)
gtokaji Creative Commons License 2002.12.10 0 0 872
az az ABS - ha utolag fel lehet szerelni, akkor erdekel.
Előzmény: ReRoncs (867)
kicsi Emma Creative Commons License 2002.12.10 0 0 871
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Így voltunk tegnap vásárolni. Élőben is megtekinthető lesz az Ikea szépe csütörtökön két óra körül.

kicsi Emma Creative Commons License 2002.12.10 0 0 870
Nekünk is csuklik olykor, nem hinném, hogy túl nagy probléma.
Emmánk is úgy tud aludni és horkolni, hogy azt el sem hiszem.

Nem tudom, hogy jó ötlet -e kan mellé kant, bár az apuka tenyésztőjénél három labi kan is egy kennelben van és egész jól elvoltak, amikor ott voltunk.

Előzmény: Törölt nick (869)
ReRoncs Creative Commons License 2002.12.10 0 0 867

Hali!

Gondolkodunk rajta, hogy a Marci mellé vállalunk egy hasonló fiú dögöt, mert nagyon sokat van mostanában egyedül. Biztosan jobb lenne neki valakivel játszani. Viszont nem szeretnénk kiskutyát, mert azzal még sok a gond az elején, úgyhogy esetleg befogadnánk egy 1-2 éves kan goldent. (Ha tudtok ilyen gugyit, 1-2 éves, kevés kilométer, metálfény, ABS stb..., szóljatok) Amúgy szerintetek jó ötlet ez?

ReRoncs

kicsi Emma Creative Commons License 2002.12.10 0 0 866
Mi is kiváncsiak vagyunk. Én úgy gondolom, hogy fog kunyerálni, amikor főtt ételt eszünk vagy valami jó szagú sonkás szendvicset. Viszont ha legalább azt el tudjuk érni, hogy az édesség papírjának zörgését nem tudja összekötni valami nagyon finom kaja élményével, már mi nyertünk. Ez idáig nagyon szépen megy. Egyébként pedig most ebédeltünk fincsi pizzát és a kutyi az elején játszott, azán befeküdt a lábaink közé és aztóta is szunyál.
Előzmény: sarah25 (865)
sarah25 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 865
Hát ő kezdettől fogva kunyerálna. Szerintem azért a kutyák tudják, hogy az amit eszünk az étel és tutira finom, mert jó az illata. Szerintem mert csak tápot kap, attól még kérni fog. Plusz nem szeretném, ha mindíg csak a tápot enné, mert nem akarom megfosztani a finom ízektől és a változatosságtól. Ez csak az én véleményem. De kíváncsi leszek, fog-e kunyerbálni, vagy tényleg beválik-e az ötletetek.
Előzmény: kicsi Emma (863)
szussz01 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 864
A krumplit állítólag nem tudják megemészteni a kutyák. Legalábbis ezt olvastam egy könyvben.
Rizst az otthon főzött kajába kell tenni (rizs, hús, zöldségek, stb...)
A száraztápot én mindig felöntöm langyos, vízzel, levessel, szárazon soha nem adok neki, ezt még a tenyésztő mondta, akitől hoztuk Zulut.
Előzmény: Törölt nick (861)
kicsi Emma Creative Commons License 2002.12.10 0 0 863
Mi a tápérték mellett azért is választottuk azt az utat, hogy csak kutyatápot egyen, mert így elkerülhetjük, hogy kunyeráljon az asztalunknál, kaját lopjon, vagy őrült módon rohanjon a konyhába, ha hűtőajtó nyitást, zacskózörgést, egyéb, az emberi kaja előkészítésére utaló hangot hall. Már végigcsináltuk ezt egyszer, én a macsekommal, a Balázs a kutyájával, és éppen elég volt. Így azért kényelmesebb, nem beszélve az időspórolásról. A krumpliról én nem hallottam, hogy ártana, állítólag akkor kell neki adni, ha hasmenése van, mert az megfogja. Lehet, hogy ha alapállapotban kapja, székrekedése lesz tőle, de ezt csak gondolom. A rizs tényleg jó. Tápláló, meg ha az adaghoz kevered, akkor kevesebb kell a drága kutyatápból. A szárazat mi mindig beáztatjuk egy negyed órára langyos vízbe, így könnyebben ehető-emészthető. Sőt, pont itt a fórumon valamelyik "öreg motoros" javasolta, hogy ha akad, a húsleves még jobb ilyen célra (úgy értem, beáztatásra).
sarah25 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 862
Sajnos őt nagyon vonzza minden ami kaja. A Konyhapultra tudja, hogy nem szabad felmenni, mégis tegnap lelopott egy sajtot róla. Addig nem ugrált rá amíg nem érte el, de most már...Tegnap is pl. nagy volt a csend, kimentem és láttam, hogy ott csüng a pulton. Elmagyaráztam mi a lényeg. Az a baj, hogy Ő tökéletesen tudja, mit szabad és mit nem. Ezért próbálja sunyiban csinálni, ha meglátom akkor pedig rohan a helyére. Hát akaratos a lelkem.
Előzmény: Törölt nick (861)
sarah25 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 860
A mi állatorvosunk is azt javasolta, hogy bár drágák ezek a kajcik,legalább addig kapja amíg kölyök, mivel rettentően gyorsan nő és ezekben minden benne van amire szüksége van. Különben tényleg hihetetlen iramban nő és nem szeretném, ha pl.ártanék a csontjainak, mert akkor már késő. Nem vitatom, hogy rendes koszttal is el lehet ugyanezt érni, de nincs időm, hogy ezzel foglalkozzak. Inkább megveszem neki azt ami tuti hogy mindent tartalmaz, a többi időt pedig vele töltöm.

Így könnyű dolgozni!

Előzmény: sarah25 (858)
sarah25 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 858
Mi totál vegyesen táplálkozunk. Pedigree junior konzerv vagy Royal Canin száraz. De mindenevő a drága, mindent kinéz a szánkból. Kikapta már -még az elején - a párom felvágottas kenyerét a tányérjából és egyből befalta. De evett már sajtos-tejfőlős tésztát, krumpli levest, stb.. Szóval amit mi eszünk azt neki is meg kell kostolnia és eddig minden ízlett neki.
Előzmény: kicsi Emma (857)
kicsi Emma Creative Commons License 2002.12.10 0 0 857
Tavasszal kell majd legfközelebb kaját venni. Akkor lehet, hogy mást kap - a változatosság kedvéért. Ez persze nem biztos, mert borzasztóan imádja. Megkostoltam és szerintem is finom.
kicsi Emma Creative Commons License 2002.12.10 0 0 856
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Szóval így dolgoztunk együtt tegnap, csak akkor nem tudtam feltölteni...

kicsi Emma Creative Commons License 2002.12.10 0 0 854
Az Eukanuba (ejtsd: jukanuba) nagyon sok ember szerint nem fölösleges, csak arra figyelj, hogy feltüntetettnél egy kicsivel kevesebbet adj neki belőle. Mi 12 ezerért kaptunk 20 kg-os csomagot.
Mindjárt rakok fel képeket.
Előzmény: Törölt nick (853)
Fido Dido Creative Commons License 2002.12.10 0 0 852
Szia Zsoltu!

Mikor láthatunk képeket a kicsiről? [nem képelemzés céljára!;-)]

Az Eukanuba tényleg piszok drága, és szerintem fölösleges is, bár ezért páran biztos nekem ugranak.:-)

Kertesházban nagyon hamar megtanulják a szobatisztaságot. Nekik is kényelmesebb kint intézni a dolgot. Viszont arra érdemes megtanítani, hogy kb. ugyanoda végezze a nagydolgot, mert akkor könnyebb feltakarítani, és nem kell mindig aknákat keresni. Ezt a sajnos mi kihagytuk az elején.

Sok sikert!

Fido

Előzmény: Törölt nick (849)
gtokaji Creative Commons License 2002.12.10 0 0 851
egyebkent a bogarhatu volkswagentol teljesen beparazik.
Előzmény: kicsi Emma (847)
gtokaji Creative Commons License 2002.12.10 0 0 850
ezt most miert mondtad?
Előzmény: kicsi Emma (847)
Fido Dido Creative Commons License 2002.12.09 0 0 848
Szerencsére hozzánk közel van az állatorvos, mindig gyalog mentünk. Mivel Bello imád sétálni, ezért sosem gond a dokihoz járás. Eddig sosem mozdult az oltásra, kicsit olyan, mintha észre sem venné. Viszont nagyon kiváncsi a többi kutyára, de szép fegyelmezetten vár, ha nem engedjük mászkálni.
Egyszer rémült meg, amikor féléves volt, és oltásra vittük. A rendelőből kiáramló nagyon erős fertőtlenítő szagtól hőkölt vissza, igaz pont elötte mostak fel valami tényleg nagyon büdössel.

Fido

Előzmény: gtokaji (846)
kicsi Emma Creative Commons License 2002.12.09 0 0 847
nem is gondolta senki, hogy a te kutyád bármitől is félne...
Előzmény: gtokaji (846)
gtokaji Creative Commons License 2002.12.09 0 0 846
"Ha rendes, jó állatorvoshoz viszitek, akkor nem hiszem, hogy utálni fog odajárni, de ettől függetlenül nem fogja soha szeretni azt a helyet:)"

az en kutyam masfel eves elmult. imadja az osszes allatorvost. Magatol megy be, koszon mindenkinek, es azonnal baratkozni kezd.

ilyen is van.

Előzmény: szussz01 (842)
kicsi Emma Creative Commons License 2002.12.09 0 0 845
Köszi a tanácsokat. Már voltunk vele kocsikázni tegnap, nagyon jól tűrte. Egy régi hátizsákba berámoltuk, mikor kiszálltunk a kocsiból és bemásztunk vele az Ikeába. Esküszöm baromira élvezte. Persze siettünk, nem akartuk nagyon próbáratenni a türelmét. Aztán voltunk az apjának a gazdájánál is. Próbáljuk szocializálni is: az utóbbi négy napon 14 emberrel találkozott, plusz még egy pár százzal az áruházban is. Persze a parvonak megpróbálunk esélyt sem adni: cipőben az általa használt területre lépni szigorúan tilos.

Nemsokára rakok majd fel képeket, arról, hogy dolgozik velem Emma.

Előzmény: szussz01 (843)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!