Keresés

Részletes keresés

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8101

Légy szíves, engemet is írjál fel a listádra!  :-)

 

Úgy nézem, hogy a kötet elején Trencsén városának É-i kapuja látható.

 

http://www.helikon.hu/helikon.php?mid=55&hid=149

 

http://plaza.velvet.hu/index.php?module=product&ps_id=328568

 

http://www.premierlap.hu/talalat.php?konyv=618

Előzmény: tomatas (8099)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8100
tomatas Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8099
Nem nagy összeg, kell?
Előzmény: karako-hid (8098)
karako-hid Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8098
Nincs meg egyik sem. :((
Előzmény: tomatas (8097)
tomatas Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8097
Igen. :)
Este várom őket.
Amit felírtam először könyvet, nagyon tuti!!!! Neked megvan?
Előzmény: karako-hid (8096)
karako-hid Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8096

Gondoloma arra a címre, amit írtál. A képek 2 megapixelesek, asszem átlag 8-900 kB.

Előzmény: tomatas (8092)
tomatas Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8095
Két könyv ajánlás:

- Lugosi Lugo László : Tükörképek - Ludwig Rohbock nyomában (A Hunfalvy János szövegével és Ludwig Rohbock acélmetszeteivel 1865 és 1864 között megjelent "Magyarország és Erdély eredeti képekben" című topográfiai munka talán mindmáig a legismertebb a XIX. századi magyar honismertető albumok közül. Ennek az albumnak, mai fotókkal tükörképként bemutatott új kiadása. - gyönyörű várak is :)

- Thaler Tamás szerkesztésében: Édes Erdély (album jellegű)

Mindkét könyv nagyon elfogadható áron van. Én megvettem mindkettőt. :) Amennyiben szeretnétek belőle a civertan@civertan.hu címre írjatok, vagy az enyémre 15 óra után.
tomatas Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8094
Lesz egy meglepetés-ajándék könyvem a számodra, ha jössz. :) Igazi gyöngyszem!
Előzmény: Törölt nick (8087)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8093

Micsoda élet zajlik itt este óta...

 

Hej, fújjuk a töröksípot, dalolunk, táncoltatjuk a menyecskéket, vigadunk a vár alatt! = kényszerszabadságon vagyok!
Előzmény: karako-hid (8091)
tomatas Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8092
Küld!!!! :)
A saját címemre kellene. De nem a citromailesre, mert az hamar megtelik, bár folyamatosan töltöm le. Mekkorák a képek, kb.?
Előzmény: karako-hid (8091)
karako-hid Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8091

Micsoda élet zajlik itt este óta! Hiába, ki korán fekszik, kimarad...<br><br>

Tomatas! Nekem van Árváról képem, 2004-es, Bajmócról is külső téli, meg néhány más, de csak este tudom küldeni, ha kell még.

Előzmény: tomatas (8088)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8090

Gyorsan átnézve az alábbi könyvet, az alábbit találtam:

A XV. században kiépült a belsővár és azt övező téglafalak rendszere, amit a török veszély miatt a XVI. században kibővítettek egy nagyméretű Huszárvárral, ebben helyezve el a helyőrség döntő részét alkotó könnyűlovasságot. Ez így volt más helyeken is, a kisméretű kővár területét gyorsan kellett nagyobb katonaság elhelyezésére alkalmassá tenni, így palánkfallal bővítették ki. Szerintem Kerecsényi László főkapitány és elődei parancsára alkották meg a fa-föld alapú Huszárvárat, bár a korabeli feljegyzések szerint a mocsaras alapok megerősítéséhez két közelben lebontott templom anyagát is felhasználták.

Jelenlegi tudomásom szerint azonban a régészek csak gerendacölöpöket találtak a földben.

 

 

 

 

Gyula végvárának felépítése
Előzmény: Törölt nick (8087)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8089

Ajaj... sajnálatos, de nincs ezekből semmilyen digitális képem!  :-(

Árvában és Bajmócon még régebben jártam hagyományos géppel, míg Nagyszombat városfalai mellett most autóztunk el, de visszafelé nem arra mentünk...

Amit most készítettem a Felvidéken, azokat postáztam CD-n.

 

Templom ügyben nem vagyok illetékes...



Előzmény: tomatas (8088)
tomatas Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8088
Kedves Mindenki! :)

Kérésem lenne.

Szükségünk lenne felvidéki képekre (digitális):
-Bajmóc,
-Árva-vár,
-Nagyszombat,
-Beckó-vár,
-Csallóközi templomok,
-Gömöri templomok,
-vagy bármely más témájú fotó is "jöhet" a felvidékről, hátha az jobb, mint a jelenleg rendelkezésre álló.

Ha valakinek lenne, a civertan@civertan.hu - ra jöhet. A részleteket pedig lelevelezzük.
Köszönettel: T.

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8086

Az első védővonal a Maróti család korai magánvára, amit a későbbi évszázadokban a második, majd a harmadik várfallal öveztek. Ezeket valóban jobban fel lehetne magasítani + az egykori vizesárkot más oldalakról is visszalehetne állítani!

 

Vágyálmom: körbe lehetne csónakázni a gyulai várat!  :-)))

 

Ugyanezt gondolom pl. Sárvár esetében is!

 

A gyulai vár hármas tagozódású védőművei
Előzmény: Törölt nick (8085)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8084

Nem bizony!!!

De valahogyan tudatni kellene az oda érkező, tudatlan nem várbaráttal is, hogy évszázadokkal ezelőtt a környékről erőszakkal idehajtott jobbágyok verejtékük hullajtásával hoztak létre egy "magyar módra" fagerendákból és földtöltésből álló nagyméretű végvárat, amit a királyi zsoldban álló vitézeink vérük hullatásával próbáltak védelmezni a törökök tengere ellen!

 

Ötletem szerint esetleg az egykori nyomvonalon végighúzódó, leásott gerendasor jelölhetné a külsővár területét.

 

http://www.varlap.hu/fogalom/fogalom.php?id=42

 

http://mars.elte.hu/varak/gyula/191feldgyula.htm

 

http://mars.elte.hu/varak/gyula/233gerelyesgyula.htm

Előzmény: Törölt nick (8083)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8082

Történetek feltárások Gyula külsővárában, erről a Castrum Bene Hírlevelében lehet részleteket megtudni. Az odalátogatók közül csak nagyon kevesen tudják, hogy a napjainkban látható téglavár + ágyúrondella csak nagyon kis része az egykori végvárnak!!!

 

Az alábbi alaprajz az 1566-os nagy ostrom idején létezett kiépítettséget mutatja be. A szaggatott vonalak Mirandola itáliai hadmérnök terveit jelzik, ez azonban sohasem készült el!

 

Gyula várának 1566-os alaprajza
Előzmény: Törölt nick (8081)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8080
A mai napon elkezdem a felvidéki várak ismertetését!
Előzmény: Törölt nick (8077)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8079

Egyetértek veled, a várbarát legyen telhetetlen!  :-)

 

Könyörgöm, ha már a csókakői vár öregtornyát felmagasították, miért nem lehet azt gyilokjárós erkéllyel körbevenni, amit védőtető koronázna? Ugyanezt a kérdést tettem fel pl. Hollókő esetében is...

 

Mindenkinek jót tenne: a torony köveit nem morzsolná a téli fagy, a fényképezni vágyó várbarátok vagy a magaslatról a panorámában gyönyörködni akaró kirándulók is elégedetten távoznának  :-)

 

Lám, a gyulai várnál már felismerték ezt:

 

Gyula várának kaputornya védőtetővel és anélkül
Előzmény: Törölt nick (8076)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8078

Nagyon tetszik a stílusod abaamade!!!  :-)

 

És látom, talán tudsz is annyit a magyar történelemről, mint jómagam!  :-)))

 

Akkor tehát felveszem az elém dobott kesztyűt!

 

Kétszer aludtunk a tetőn, a vár falmaradványainál...

 

Ha jól tudom, a Nagyharsány község melletti Szársomlyó Várhegye szigorúan védett terület, még megközelíteni sem szabad... bár én is sátraztam már Murány várromjában, azt se lett volna szabad...

 

Garai,mint Erol Flynt, eltördeli a páncélja résein behatoló nyílvesszőket és hátát a királynék hintajához vetve a végsőkig harcol...

Valóban, a régmúlt históriánkból oly sok véres és felemelő pillanatot lehetne a filmvászonra vinni! Elég csak a XIX. századi romantikus festőink műveiből meríteni, híres és kevésbé ismert alkotók görnyedtek vásznaik felé, hogy megörökítsék a távolba vesző múltunkat...

 

Néhány példa:

 

Garai Miklós védelmezi a királynőket 1386-ban

 

Dugovics Titusz önfeláldozó hőstette 1456-banI. Ulászló király halála a várnai csatában 1444-benKapisztrán és Hunyadi János harca a törökkel 1456-banZách Felicián merénylete 1330-ban
Előzmény: abaamade (8066)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8075

Igen... ugyanolyan {részben} csalódás a várlátogatónak, mint Csesznek vára!

Tehát bejárhatjuk részben felmagasított falait, de mindenütt csak üresség fogad, sehol egy kis vártörténeti kiállítás vagy a manapság oly divatos középkori életkép panoptikum... persze ehhez előbb védőtetőkkel ellátott, zárható és őrzött helyiségeket kellene kialakítani!

 

Néhány erősség ahol történelmi panoptikum látható:

 

Visegrád -- Fellegvár,

Eger -- Tömlöc-bástya {Egri Csillagok hősei},

Diósgyőr -- Kazamaták és torony

 

Diósgyőr: Nagy Lajos király fogadja a hódoló velencei követeket
Előzmény: Törölt nick (8074)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8073
Affene... most lebuktam!    :-(     Remélem, azért más megy dolgozni! :-)
Előzmény: tomatas (8071)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8072

Itthon leszek egész nap, nem megyek sehová, mert Győrben legatyásodtam...

a készítendő könyvért garantálod az irodalmi Nobel-díjat?   :-)

Előzmény: civertan (8070)
tomatas Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8071
Szabadságon van hívhatod.
Előzmény: civertan (8070)
civertan Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8070
Barát készül egy felvidéki könyv beszéljünk róla......bennt hivhatlak én napközben bennt vagyok...
Előzmény: Nagyon Várbarát (8069)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8069

Viszonylag friss képeket Csókakő váráról itt találni:

 

http://www.geocaching.hu/caches.geo?id=92&show_logs=i

Előzmény: Törölt nick (8067)
abaamade Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8066
Ha a Várfolyóiratunkban felbukkan harsány-szársomlyó neve, igenis érdemes foglalkozni vele. Agytekervényeinket vértezzük fel! Elő a Nemeskürty könyvet, hajrá Horváti-liga. Kétszer aludtunk a tetőn, a vár falmaradványainál s mindig történt valami. Emlékszem, le kellett írnom miféle szellemekkel találkoztam a tetőn, de ez egyáltalán nem jelentett problémát. Hozzá kell tennem a királyné párti Garaiakat nem igazán,viszont ahogyan idősebb Garai védi a megtámadott királynéi kíséretet az hollywoody-elképzelésekbe igazodhatna! Garai,mint Erol Flynt, eltördeli a páncélja résein behatoló nyílvesszőket és hátát a királynék hintajához vetve a végsőkig harcol...
Később valóban török fennhatóság alá kerül szársomlyó vára, azonban a török virágos nyelvén keresztül is világos, nem adták szépszerével, idővel meg kellett egyezni a váráért, földjéért. Ha jól emlékszem, így írtak: a falak oly magasak, a hetedik szféra lakói beszélhetnhek a vár lakosaival...Miután Siklós is törökké lett, itt már csak őrtornyot tartottak, a régi, a siklósinál is nagyobb várat hagyták az enyészetnek, az őrtorony prosperált egy ideig. Sajnos, a helyiek alig tudnak valamit várukról, viszont ezt számon lehet kérni, nyilván a tudásért borért fizetnek. Ismerve a villányi bort, idén sem jut fel senki! Miénk a kuriózum! Vagy, tudjátok mit, maradjatok otthon, úgysem juttok fel fényképezhető időben. Ha-ha-ha!Amadé ismét lesújt!!!
Előzmény: abaamade (8057)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8065

Errefelé még nem barangoltam, a Jolsva városa környéki erődítményeket pedig nézd meg a www.varak.hu -- aktuális oldalain!

Előzmény: abaamade (8057)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8064
Ha jól tudom a csókakői várat a közelben található kőbányából kifejtett kőből építik vissza. Tehát nem kell a középkori kővárainkat feltétlenül tégla vagy beton förmedvényekkel elcsúfítani, azért hogy megkülönböztessük az eredeti és újabb falrészeket!!! Már Gerő László a magyar várrestaurálások Atyaistene is megjegyezte, hogy elegendő a választóvonal {didaktikus vonal} mentén másfajta faragási móddal megjelölni a határukat! Ez ugyebár a Velencei Charta alapelve!
Előzmény: bandiferko (8061)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.05.31 0 0 8063

Ez pedig rólunk szól, még Reventlow kolléga hívta fel rá a figyelmet:

 

http://www.nol.hu/cikk/369444/        

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!