Keresés

Részletes keresés

aja aja Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8633

Szia!

Érdekelne, hogy a zsák, amit az innofiltnél csináltak, mekkora?, milyen alakú?, hogy lehet kifordítani tisztításhoz?,  hogy lehet rögzíteni? és mennyibe került, Mennyi idő még elkészítik? Egy-két nap? Esetleg, ha tudsz, rakj fel képet.

Sajnos egy heti távollét után a víz kristálytiszta ugyan, de az alja zöld, és sajnos az f5 átengedi. Pedig most, hogy megtapasztaltam milyen haladós a szivattyúval porszívózni, semmi kedvem a slaggal bohóckodni.

Abban bízom, talán ez az 5 mikronos anyag megbírkózik vele.

Előzmény: szafi30 (8024)
aja aja Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8632
Ez így van, sőt nálunk az egyik még kölyök, és jó nagy lyukakat is kapar. Viszont a macsekok be se teszik a lábukat!
Előzmény: bnorci71 (8631)
bnorci71 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8631
Hát macska ellen megfelelő a kutya az ugye nem fegyver, és ha elkapja a macsekot az se állatkínzás inkább természetes kiválasztódás.
Viszont összeszarja a kertet :( ja és a gyepet is kipisálja legalább is a mi szuka bernipásztorunk igen :((
Előzmény: Abraka Dabra (8589)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8630
Jelzem, a Polidilis részt befejeztem!
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8629
A barátom hasonló elven működő vakondriasztóval kisérletezett. napelemes, de ez részletkérdés. Ha viccesen akarnék fogalmazni, akkor a vakond odaásott a kütyühöz, hogy mi sípol...
Előzmény: Blue_Sky_007 (8618)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8628
Egyet értek veled valahol, de mindig a TULAJDONOS szopik. Medencéd van? Fizess! Macskariaztót és le ne merd lőni... Autód van? Fizess! Gyalogos légzsákot, nem érdekes, hogy esetleg nem ő lépett részegen eléd. (vegyen a gyalogos mobil légzsákot) Kutad van? Öntözéssel visszajuttatod a vizet, de akkor is fizess! Nagy autód van, euro5-ös motorral, tizedét szennyezi mint a ... (na nem mondom ki) ladája, de a belvárosból kitiltlak és különadóval sújtalak! Nem lumpoltad el a munkád gyümölcsét (ha egyáltalán dolgoztál valaha is), értékes házad és ingóságod van, és nem védheted meg?
Hát persze, hogy nem fizetek a medencém után. Amikor megdolgoztam az áráért, akkor adóztam. Amikor vettem a betont, adóztam. Meg a kereskedő is. Felépítette a kőműves? Fizettem. Vizet engedtem? Akkor is fizettem. vegyszert veszek? Fizettem. Aztán már miért kéne egy hülye törvény változása miatt örvendeznem? Hiszen MOST állt helyre a REND.
Értem én, hogy EDDIG a "nagytömegű választók" miatt nem lehetett medencét csinálni (kapitalista huncutság), de már ideje volt a változásnak.
Előzmény: Blue_Sky_007 (8614)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8627
És mivel a társadalomban megindult egy változás, elérhető áron és tömkelegével kerültek a forgalomba 5 m3-es medik, ezért a jogalkotó kényszert "érzett" a változtatásra. vagy az unokájának is lett egy, aztán azért, de ezt sohasem tudjuk meg...

Egyébként attól, hogy valami törvényes, vagyis valamit törvényekkel van körülbástyázva, az nem biztos, hogy igazságos, nem biztos hogy jó. A múltből is a jelenből is tudnék mondani példákat, és hogy a félreértések miatta legrázósabbat átugorjam, ezért a második példám a benes-dekrétum. Az is törvénybe volt iktatva...
Előzmény: Blue_Sky_007 (8613)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8626
Én tudok. Slavia 631....!

Bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni!!!

:-)
Előzmény: Abraka Dabra (8612)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8625
taki_67: valószínűleg a Ph értéket nem tudom jól leolvasni. Én 7,6 körülinek látom. Amikor nagyon erős rózsaszín, szinte piros lesz a víz a tablettás mérővel, akkor teszek bele ph csökkentőt.
Ez után láttam 7,6 körülinek, de lehet, hogy magasabb, csak nem volt egyértelmű.

Amúgy mikor beleteszem a ph csökkentőt, mennyi idő múlva mérjek megint és tegyek bele klórt?

A porszívó egyébként hogy működik? Néztem már több helyen, de nem jöttem rá. Mert gyakorlatilag olyan mint egy kefe,amit mondjuk a porszívócső végére kell rátenni.
Hogy működik? Mivel?

Bocsi a hülye kérdéseimért.
Előzmény: taki_67 (8617)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8624

Szia!

 

Biztos lehet, hívd fel az www.innofilt.hu kft-t, és beszéld meg velük.

Előzmény: Sasadfalvi (8623)
Sasadfalvi Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8623
Sziasztok. Én is küzdök egy 4,5*0.9 méteressel. Sokat olvasgattam és tanultam a hozzászólásaitokból. Lenne egy olyan kérdésem, hogy a "csodazsák" anyagot (5 mikronos PES kalenderezett) lehet valahonnan postán rendelni vagy  Baja-Szeged vonzásában venni? Mert pesttől 250 km-re lakom.
futóék Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8622

Hadd kotyogjak már bele én is....

Pusztuljon minden rühes macska és egyéb"gazdátlan " dögök, amik beleszarnak a kertbe, a munkámba, megzabálják a kutyának szánt kaját, feltúrják a sziklakertet és kikaparják a vagyonba kerülkő növényeket.

 

És éljen minden olyan kedves kis jószág, ami megfogja a kertünkben portyázó békucikat,egereket, patkányokat...kár hogy az utóbbiból van kevesebb.

 

Mi van ti jogászok vagytok....?

 mellesleg a macska leszarja az ultrahangos macskariasztót, macskajajjt, macska elleni sprayt....és sajna a két kutyát is!!!De: próba -pénzkidobás...esetleg szerencse. Nekem a hatásos fegyverem lett egy régi vízipisztoly, persze ahhoz "tettenérés"kell.Zs

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8621
Ha tudsz eBay-n vásárolni, itt nézz körül: LINK
Előzmény: Abraka Dabra (8615)
Abraka Dabra Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8620
köszi
Előzmény: Blue_Sky_007 (8619)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8619

http://www.vatera.hu/ultrahangos_macskariaszto_81357711.html

 

Meg ez volt a másik, de nem a vaterán volt akkor, most csak ott találtam.

Előzmény: Abraka Dabra (8615)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8618

http://www.wellnessapro.hu/weitech/w0051.htm

 

Én ezzel szemeztem, de van egy másik is, csak azt most nem találom.

Előzmény: Abraka Dabra (8615)
taki_67 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8617

Sellolany, fussunk neki még egyszer:

 

1. Ellenőrizd a pH értéket. Ennek 7,2...7,6 között kell lennie. Ha e feletti, hiába adagolsz klórt, algaölőt, hatástalan lesz. Általában magasabb szokott lenni, ezért pH mínusz nevű vegyszerrel lehet beállítani.

2. Ha a pH rendben, akkor jöhet a sokkoló klórozás. Egy idézet erről Blu Sky klaviatúrájából:

"Növelt klóradagolás -klórsokk - alatt 3-5 mg/l elérését értjük. A gyorsan oldódó szerves klórkészítmények - miniklór tabletta, klórgranulátum - 50-70% közötti klórtartalmúak. A pH-csökkenés után gyakorlatilag azonnal medencevíz köbméterenként 6-8 g "gyors klórt" kell feloldani vízben és a vízfelületre - esetleg részben a fölözőbe vagy a kiegyenlítőtartályba - kell locsolni..."

A klórsokkhoz gyors oldódású tablettát, port használunk, hiszen a célunk, hogy a klór minél hamarabb feloldódjon. Gyanítom, az általad említett Superklór is ilyen.

 

Ha a fent leírtakat megteszed ma délután, holnap reggelre már jelentősen tisztább lesz a vized.

Ezt követően porszívónod kell a medence alját, de az már egy másik történet.

Csak klórsokk esetén használd a gyorsan oldódó klórt, a napi adagoláshoz a lassan oldódó tablettát válaszd.

Előzmény: Sellolany (8605)
Abraka Dabra Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8616
a bünti különben úgy lenne korrekt, ha a szomszédot meg bezárnák ha a macskája nálam kárt okoz. :)
Előzmény: Blue_Sky_007 (8614)
Abraka Dabra Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8615
tudsz egy linket olyanra riasztóra, amiről írtál?
Előzmény: Blue_Sky_007 (8614)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8614

Szia! 

Lassan egy kategória lesz. Lásd a majmokat be akarják emelni az emberi törvények védelme alá.....

 

Pár lépés, és....

 

Na szóval igazad van, nem egy kategória, ezért ha előre megfontolt szándékkal kinyírod a szomszéd macskáját, valszeg nem annyit kapsz érte mint a szomszédért, de hogy kapsz, az tuti, és az is tuti, hogy egyre nagyobbak a büntetési tételek.

 

Mielőtt valaki azt hinné, hogy macskabarát vagyok, NEM, én is rühellem a dögöket, amikor a füvemet összeszarják, és a gyerekem nem tud leülni játszani, mert macskaszaros lesz, de ez nem ok arra, hogy légpuskával lövöldözzem rájuk, pedig van, és megtehetném, de elvi, etikai okokból nem teszem meg.

 

Kicsi UH-s riasztókat lehet kapni, nekem az a bajom, hogy 3-4 db kellene, hogy az egész területemet lefedjem. Darabja olyan 17 ezer körül van, ami állítólag jó.

Előzmény: Abraka Dabra (8611)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8613

Igaz, de ez megint nem mentesít a törvénysértéstől.

Gondolhatsz akármit, a törvény, ami hatályos, akár rossz, akár nem tetszik, azért fognak elítélni (meghurcolni, stb). Punk tum.

 

Ugyanez volt a medencével is, tavaly ugye méga z 5 m3 feletti medencék engedélykötelesek voltak, hogy ON legyek.

Előzmény: lac1 (8609)
Abraka Dabra Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8612
hatékony uh macskariasztót tudsz ajánlani?
Előzmény: Blue_Sky_007 (8608)
Abraka Dabra Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8611
na azért már bocsánat, de egy macska, meg emberélet nem egyenlő kategória. Az ok, hogy nem lőhetsz le valakit, aki a kertedbe bemászik. De egy szaros macska élete mitől ér többet, mint az én sok munkával, pénzzel alakított kertem? nem csapom agyon, mert nekem nem ér annyit a nyugalmam, de azért akik a törvényeket hozzák nem kicsit el vannak tájolva.
Jártam olyan országban, ahol a kutya nem ugat éjjel mint a veszett fene a kertben. Nem azért mert lelövik, vagy mert a szomszéddal kiabálni kell, hanem mert az ottlakóknak így természetes. (Márminthogy éjszakára kutya házba be, ha kutyát akar tartani, akkor ennek megfelőlen választja, neveli. Ha ezt nem tudja betartani, akkor nincs neki, oszt jónapot.) És ott érdekes módon a kertjüket nem piszkítja a szomszéd állata. Ennek folytán nem is akarják agyoncsapni. Na ott, lehet ilyen törvényt hozni.
Nálunk nekem nincs jogom a nyugodt alváshoz, ha a szomszéd rühes dögje ugatja a holdat, de nem bánthatom, mert őt védi a törvény, engem nem. Ázsia.
Előzmény: Blue_Sky_007 (8596)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8610
Már olvasgatom. Évek óta...
Előzmény: Blue_Sky_007 (8608)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8609
Jó, csak egyet még, a ... légpuskámra szerelhető... Az lehet, de nem a birtoklása. Most ugye EGY darabról beszélünk, és én is olvastam a kaliberben azt az érdekes jogszabály-módosítást, melynek értelmében minden olyan, ami fegyver készítéshez kereskedelemhez kapcsolódik az már engedélyköteles, ergo egy windows birtoklása is, hiszen az az alatt futó programmal tervezhetek fegyvert, fegyverhez szükséges alkatrészeket, kiegészítőket, sőt ha eredeti katonai UAZ-om van az is (ha szó szerint veszem az emlegetett jogszabályt), sőt a svájci katonai késsel is ez a helyzet, de ha jól emlékezem akkor az atombomba birtoklása nincs megemlítve, se az atomtengeralattjáró, stb. Civilként az a meglátásom, hogy Magyarországon a fegyvertartás és az azzal kapcsolatos tevékenységek bután, rosszindulatúan, nem szakmailag és nem HÁTSÓSZÁNDÉK-mentesen vannak megalkotva.
Az okot sejtem, de az meg nem idetartozik.
Előzmény: Blue_Sky_007 (8607)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8608

Csak javaslom olvasgatásra a kaliber magazin jogi oldalait, hogy egy slavia csőfartömítés cseréje után miért kellett valakinek a bíróságra járkálnia éveken keresztül, stb, stb...

 

Tehát még egyszer: Ultrahangos macska riogató

Előzmény: lac1 (8606)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8607

Amerikában vehetsz (fél)automata fegyvert, attól még ide nem hozhatod be. :-)

 

Csak megsúgom, hogy az EU-n bellül minden állam maga szabályozza a fegyvertörvényét, ez nem a közösségi jogba tartozik (sőt még vannak plussz szigorító rendszabályok is: The Wassenaar Arrangement on Export Controls for Conventional Arms and Dual-Use Goods and Technologies (A hagyományos fegyverek és a kettős felhasználású termékek, technológiák exportját korlátozó wassenaari egyezmény))

 

Csakhogy tudd, a légpuskádra szerelhető távcső kereskedelme ezen  szerződés hatája alá esik.

 

Szóval nagyon bonyolult ügyről van szó.

 

De szerintem ejtsük a témát.

 

Vannak a macskák ellen ultrahangos riogató eszközök, azokat kell használni.

Előzmény: lac1 (8601)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8606
Így is van, ezért vannak az ügyvédek. Amúgy a mai világban (ide példákat írtam, csak kitöröltem, mert ez nem napi politikai topik) ettől sokkal felháborítóbb ügyek vannak, nem egy medence lyukasztgató macska eliminálása a saját haciendámon, mitán figyelmeztettem, hogy: "rossz cica!!!"
Előzmény: Blue_Sky_007 (8603)
Sellolany Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8605
457*91-es kerek.

Akkor jól gondoltam, hogy nem kell algaölő amíg most ezt a Superklórt használom. A gyártó azt írja három hétig ezt, aztán a tablettát. Ez így jó lehet?

Köszike.


Előzmény: taki_67 (8600)
lac1 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 8604
Franc tudja, Én ebben az esetben:
megteszem amit meg kell tenni, és kést teszek a tolvaj kezébe (persze ügyelek a részletekre)
;-P
Előzmény: Blue_Sky_007 (8596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!