Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4461

"valakinek van valamilyen ötlete , hogy mivel lenne érdemes megtakarítani egy ezüst Philharmoniker-t, valamiért elkezdett besárgulni :("

 

Semmivel.

Az ezüst érmék hajlamosak sárgulni, barnulni, majd feketedni, ha levegő éri őket.

Ha szépen, egynletesen sötétedik, akkor azt mondjuk rá, hogy patinás; ha megfogdostad, és ezért az újjlenyomatok kezdenek el foltokban látszani, akkor csúnya.

 

Ez egy befektetési érme értékéből nem von le semmit.

 

Ha nagyon zavar, akkor nézz át a numizmatika topikba.

 

Előzmény: andetta (4454)
balacy Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4460

Köszi! Igaz nem ez volt, de ez is hasonló.

Előzmény: naox (4453)
andetta Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4459

köszönöm!

a nyereség adó elég bonyolult itt Németországban ,de beleásom magam:) erre nem is gondoltam még , hogy ilyen írányból kellene megközelíteni a dolgot ( nyerségadó).

akkor te azt mondod, hogy fizikailag az ezüst annyira nem jó megoldás inkább certik és árfolyam különbségekre játszani, de akkor mint hosszútávú befektetés akkor arra szerinted nem annyira alkalmas , azaz vannak jobb lehetőségek is többek közt az arany ugye, ami áfa mentes?

Előzmény: naox (4458)
naox Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4458

"Valaki tudja az arányszámokat esetleg , hogy a megtakarított pénzedből mennyi legyen  arany, ezüst és likvid formában?"

aki egy ilyen kérdésre válaszol, az tuti, hogy hazudik.

 

A befektetési döntésnél a legfontosabb az, hogy ne másokra hallgass, hanem a saját véleményedet alakítsd ki. Minden befektetéssnek van kockázata, ha vesztesz, és más miatt, az nagyon rossz, ha te döntöttél így, akkor az a saját döntésed volt, az ilyen veszteséget sokkal könnyebb elviselni.

 

Fontos, hogy ma senki sem tudhatja, max. gondolhatja, hogy milyen egy protfolio optimális összetétele. Aki megmondja a TUTIt: az hazudik.

 

Ha úgy gondolod, hogy kell ezüst a portfoliodba, akkor vegyél, Németország jó forrás.

 

Ha nem érsz rá/nem akarsz foglalkozni a portfolio-menedzsmenttel, akkor keress egy megbízható személyt/céget, és fizesd meg, vagy keress egy értelmes befektetési alapot. De semmiképpen ne foglalkozz "ingyenes" brókerekkel, azok nem a te érdekeidet képviselik.

 

(és érdemes meggondolnod, hogy a "drága" fizikai ezüst helyett certifikátot vegyél. Egy pénzügyi összeomlás során ugyan nem lehet ezüstre váltani, viszont nincs rajta ÁFA (és -ha ügyes vagy- a nyereségadó is kitrükközhető).)

Előzmény: andetta (4457)
andetta Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4457

ez igaz , :( én Németországban veszem, mert itt élek, ha jól tudom itt 7%-os.

És ti akkor nem is gongoltok arra, hogy esetleg ebbe fektessétek, mivel eléggé fogyóban van, ugye és hát nem tűnnik rossz megoldásnak.

Valaki tudja az arányszámokat esetleg , hogy a megtakarított pénzedből mennyi legyen  arany, ezüst és likvid formában?

Előzmény: naox (4456)
naox Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4456

Nem hinném, hogy kéne rá újabb topik.

A legnagyobb gond az, hogy nem tudod ÁFA-mentesen beszerezni, sehol az EU-ban*.

Egy befektetési termék esetén szerintem fontos, hogy megbízható, legális, igazolható forrásból származzon, hogy bármikor nyugodtan el lehessen adni, bárkinek. Emiatt egy darabig még aligha lesz széles tömegek befektetési eszköze. Persze ha valaki "profi" a témában, és tud megfelelő forrásból vásárolni, akkor érdekes lehet.

 

*praktikusan sehol

Előzmény: andetta (4455)
andetta Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4455

valaki nem akar nyitni Befektetés - ezüstbe topikot? szerintem lennénk egy jó páran, akiket érdekelne mások véleménye.

Tényleg mit gondoltok erről a "befektetési" formáról?

andetta Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4454

valakinek van valamilyen ötlete , hogy mivel lenne érdemes megtakarítani egy ezüst Philharmoniker-t, valamiért elkezdett besárgulni :(

naox Creative Commons License 2012.10.23 0 0 4453

goldprice.org?

 

Előzmény: balacy (4452)
balacy Creative Commons License 2012.10.23 0 0 4452

régebben betett valaki egy olyan linket, ahol különféle devizában is voltak historikus adatok az aranyra. Most nem találom, ha valaki emlékszik rá, azt megköszönném, ha betenné újra.

balacy Creative Commons License 2012.10.23 0 0 4451

Igen, sajnos ez a szakma is olyan lett, mint bármelyik médiával kapcsolatos. a riportetek vagy a saját gondolatait erőltetik rá a válaszolóa, vagy mindig nekik kell okosnak lenni, hogy mutassák a felkészültségüket. Anno, amikor a helyi lapnak is dolgoztam (fotós) még pár régivágású újságíróval is dolgoztam együtt, akikk kérdeztek-meghallgatták- és ha valami nem volt tiszta, érthető tizéves szinten, akkor arra rákérdeztek. Ez már sajnos kikopott, mert a szenzáció az első. 

Előzmény: andetta (4450)
andetta Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4450

engem a riporter kicsit idegesített :) mert mindig közbe szólt :)

Előzmény: balacy (4448)
balacy Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4449

http://www.elemzeskozpont.hu/content/visszarendez%C5%91d%C3%A9s-az-arany-piac%C3%A1n

 

 

Visszarendeződés az arany piacán, aranypiacos cikk

balacy Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4448

Köszi, ez érdekes kis videó :)

andetta Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4447

ha valaki nem látta volna 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4446

Haver most tájékoztat cseten:

Kb. 100 ember volt jelen.

380 millió forint hiányzik.

Egy forint sincs a cégben.

Valószínűleg nem lesz egyezség, bár a haver eljött a vége előtt.

Előzmény: tusinger (4445)
tusinger Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4445

Tud valaki, valamilyen hiteles információt a mai csődegyezségi tárgyalásról, ami az Aranyközpont Zrt. adósságaival kapcsolatosan zajlott? Sokan elmentek? Született valami "egyezség"?

balacy Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4444

http://www.elemzeskozpont.hu/content/jegybanki-politika-hat%C3%A1sa-az-aranyra

 

egy kis olvasni való, A jegybanki politika hatása az aranyra

BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4443
Előzmény: BlackVoid2 (4442)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4442

OFF:

Warren Buffet kapcsan, erdemes megnezni a "nagy guru" teljesitmenyet a valsag ota.

2008-as arfolyam: 94

Most: 90

 

Ezen semmi csodalnivalo nincsen, aki aranybe fetetett az jocskan ravert Buffet-re.

Előzmény: Rohrhaeuser (4421)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4441

Olvasd vissza a forumot, pont ezt kerdeztek. 

Előzmény: kovijani682 (4440)
kovijani682 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4440

Jó estét!

Nem szoktam fórumozni, de kéénytelen vagyok segítséget kérni. Volt nálam az Arteus ügynöke pár hónapja és azért nem kötöttem szerződést, mert szerintem lehúzás a dolog. most egy másik hálózat ügynöke keresett fel és aranyszámlát ajánlott. Ez talán még nagyobb átverés, mint az előző. mia véleményetek ezekről a számlákról? nekem olyan, mintha egy tv megkapható lenne mindenhol 100 forint körül ők meg adnák 150ért ugynazt. vagyis keresik a palimadarakat

ezért írtam hátha van valami használható véleményetek, köszönöm

andetta Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4439

ez kamu ,csak oda kell figyelni ;)

Előzmény: Törölt nick (4432)
naox Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4437

"Van köztük lényeges árkülönbség?"

nincs

"tilos kivinni az országból."

hazudtak

Előzmény: Törölt nick (4436)
naox Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4434

"az ő aranyuk londoni és  99,99 % tisztaságú, ami állitólag nem minden cég termékére igaz, ill. hogy az övékét el lehet adni külföldön is, mig sok itthon vásárolt cégét nem."

ez megint nem teljesen igaz.

Létezik egy nemzetközi kereskedelmi szervezet (lbma.org.uk), nekik van egy szabályrendszerük, ami a tőzsdei forgalomba kerülő aranytömbökre vonatkozik (11-13 kilósokra). A kisker forgalomban te nem ilyen tömböket veszel, ezeket nem is szabályozza az LBMA. Az LBMA sok cégnek adott tanúsítványt, pl üzbég, kazah cégeknek, akiknek a tömbjét senki nem fogja látatlanban megvenni, míg pl. egyetlen osztrák cég sem szerepel a listán, pedig a Wiener Filharmoniker érmét, vagy akár az Ögussa tömböket simán megveszik, pláne Európában.

Nyilván érdemes olyan aranytömböt venni, amit ismer a világ, de az megint hatalmas hazugság, hogy lenne olyan arany, amit nem lehet eladni.

A legfontosabb, hogy olyan céget keress, ahol _nem kell előre fizetned_, hanem adod a pénzt, és megkapod a tömböt. A tömb pedig legyen ismert gyártó terméke, a legelterjedtebbek pl. az Argor, Umicore, PAMP, stb. minden olyan cicoma, mint ügynök, vidéki fiók, ingyenes széf olyan pluszköltség, amit nem biztos, hogy érdemes (és okos dolog) megfizetned.

Előzmény: Törölt nick (4432)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4433

Vétel és eladás is egyértelműen Ausztria.

Bármelyik oszták bankban vehetsz befektetési aranyat, mindenféle papír nélkül KP-ért. Vagy oegussa.at, de itt előre kell egyeztetni.

 

Ha Magyarország, akkor itt a fórumban le lett írva kik a jó cégek, pl. aranypiac.hu

Előzmény: Törölt nick (4432)
naox Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4431

1. Egyetlen cég sem "adja le a vásárló adatait a NAV-nak". Más kérdés, hogy valamennyi hazai cég, ha legálisan vásárolsz tőlük, névre szóló számlát kell, hogy adjon, így egy vizsgálat során az adataid eljutnak a NAV-hoz.

2. Értelemszerűen, ha külföldön vásárolsz, akkor az ügyben a NAV nem illetékes. De ugyanúgy a magyar jog, vagy fogyasztóvédelem sem. (Cserében, ha eladod az aranyat, de nincs papírod a beszrzésről akkor számíthatsz a NAV macerájára, pl. egy vagyonosdási vizsgálatban. Tehát legális jövedelemből, érdemes itthon, legálisan aranyat venni.)

3. Ha az arteus-t választod, akkor fontos lenne tudni, hogy a cégcsoport melyik tagjával fogsz szerződni. Ha az osztrákkal, akkor az adataid csak akkor lesznek védve a NAV-tól, ha kimész, és közvetlenül velük üzletelsz. Ha itthon szerződsz, vagy haza szállíttatsz, akkor ugyanúgy hozzájutnak az adatodhoz, akkor is, ha az osztrák cég az eladó. Ha az osztrák cég szállít, akkor már sokkal olcsóbb osztrák cégek is vannak. És akkor probléma esetén természetesen az osztrák hatóságokhoz kell fordulnod, német nyelven, osztrák ügyvéddel.

4. A bértárolás a világ legértelmetlenebb dolga. Ha megbízol egy bankban, akkor ne vegyél aranyat, mert sokkal könnyebb akár a neten aranycertifikátot venni/eladni. Fotelből. Sokkal kisebb árréssel, mint a fizikai arany esetén. Fizikai aranyat akkor kell venni, ha nem bízol meg a rendszerben, de akkor a bértárolásban sem szabad megbízni, és otthon kell tárolni. Egy válság esetén a széfek tartalmát egyből lefoglalják, és bizony előfordult már ausztriában és angliában is, hogy egy széfszolgáltató összes széfjét felnyitotta az adóhatóság.

5. Arany vásárlása esetén a kereskedelmi árrés 1-2% körül van. Szerinted ebbe belefér egy ügynök díja? Ha befektetést tervezel, akkor szerinted mennyire okos dolog egy olyan valaki tanácsát megfogadni, aki egy konkrét termék eladásában érdekelt jutalék formájában?

Előzmény: Törölt nick (4430)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 4429
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4428

Semmi nem győz meg jobban az igazamról mint ez.

Értelmes ellenérvet én még nem találtam, a legtöbb aranymedve érv vagy megalapozatlan, vagy könnyedén cáfolható. 

 

Emelkedni fog az arany ára. Sokat.

 

jsmineset.com

Előzmény: balacy (4427)
balacy Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4427

En szivesen latok egy megalapozott negativ elemzest az arannyal kapcsolatban.

 

Ilyent én is. :) De eddig komolyabbat nem találtam, mert a "sokat ment már/lufi" az egész és a "nem is emelkdett az ár, mertha az inflációt is figyeljük" témán kivül nem lehet érdemi szokott elhangzani.

 

 

Előzmény: BlackVoid2 (4420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!