Keresés

Részletes keresés

mr.mzsa Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15038

Az öregedés nem feltétlenül jár együtt, hogy rosszabb állapotba kerüljünk. Ellenpélda:

Többször írtam már a nagybátyám 65 éves 40 éve ps-os, és most éppen teljesen tünetmentes, igaz (ezt is írtam már ide) komplett fog (korona, híd) cserét végeztek, azóta tüntek el a sebei. Azt mondták Neki, valami gyulladás volt a régi híd (korona) alatt a szájába, most, hogy azt kicserélték, megszűnt a gyulladás. Az izületeivel soha nem is volt gondja, pedig kiskereskedő volt (már nyugdíjas) a fél életét vagy piacon, vagy autóban, vagy a boltjában töltötte.

Igazából én még nagyon idős ps-ost nem is láttam. Fiatal, vagy középkorút.

Tényleg egy kérdés:

Ti ha találkoztok hasonló beteggel leszoktátok szólítani? Illetve ki hogyan reagálna rá, ha idegenek az utcán, villamoson, munkahelyen, fürdőben, strandon, stb. megszólítanának. A lényeg, hogy ps beteg (nem az egészséges kíváncsiskodók).

 

Előzmény: -=Zsoca=- (15034)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15037

Pénteken amikor elhoztam a Patikából és bekentem (nem fóliázom, de köszönöm, hogy figyelmeztettél rá, hogy nem szabad) estére, és szombat reggelre borzalmasan nézett ki, ma reggelre mintha kicsit jobb lenne.

Majd még írok, azért is, mert nagyon sok mennyiséget írt fel a doktornő (2 tégely) remélem nekem 1 is elég lesz, akinek kell annak átadom pár hét múlva ha látom, hogy javulok a krémtől.

 

Előzmény: tcs08 (15029)
ivananyu Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15036

Szia4

Pontosan milyen balzsamról van szó?

Üdv.: Andi

Előzmény: babi64 (14811)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2013.06.08 0 0 15035

Ekcémásoknak van ez a cucc, de esetleg próbálta már valaki, vagy volna kedve kipróbálni?:

 

http://www.mrshappyhomemaker.com/2012/11/healing-boo-boo-salve-a-k-a-homemade-natural-neosporin/

-=Zsoca=- Creative Commons License 2013.06.08 0 0 15034

"azért mégsem vagy kiszolgáltatva senkinek, nem kell hogy gondozzanak."

 

Sajnos tévedsz. Én láttam a Sote klinikán idős psoris bácsikat, akiknek konkrétan elüszkösödött a lábuk. No azt aztán kezelgetni kellett minden nap, naponta többször. Otthon ki csinálja meg? Csakis a hozzátartozó, mert magának nem tudja.

Ezt leszámítva is, akik idősebbek voltak, azok kivétel nélkül már tetőtől talpig be voltak borítva... Magukat képtelenek már kezelni, akkora a felület és el sem érik ugye, meg idősek is, meg már az izületeik is tönkre vannak (nem kicsit, elég durván néztek ki egyesek). Tehát vitatkoznék erősen veled, hogy nem kell gondozzanak. Nekem kb. a testem 50-60%-a van beterítve és már én is gondozásra szorulok, mert ebben benne van pl. az egész hátam. Magamnak lekezelni nem tudom, ennyi. Arról már nem is beszélve, hogy ha van ember a világon, aki világ életében utálta kenceficézgetni magát, az én vagyok. Még dezodorokat meg egyéb vegyszereket sem használtam soha.

Előzmény: tcs08 (15030)
YourLife Creative Commons License 2013.06.08 0 0 15033
Az email cím mégegyszer, mert lemaradt a szóköz.      best.health.life@gmail.com
YourLife Creative Commons License 2013.06.08 0 0 15032
Kedves Mindenki!Ha elegetek van a tüneti kezelésekből, keressetek bátran a lenti elérhetőségen!Oki megoldással tudok szolgálni.Személyes megbeszélésre is van mód!Baráti üdvözlettel:Zsoltbest.health.life@gmail.com
tcs08 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 15031

A lényeget megint elfelejtettem. :-)  Szóval én biztosan nem mennék a biológiai terápiára.  Nem igazán van  még évekre visszamenő tapasztalat.  Valószínűleg, nem véletlenül nem ajánlották Neked! Kitartást!!!!!

Előzmény: Pacsker12 (15022)
tcs08 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 15030

Szia Pacsker! Én most 1 hónapja szedem a sulfur 9-et, Zoliee tanácsára. Azt vettem észre, hogy sokkal nyugodtabbak, nem annyira pirosak a sebek. DE azt írja mindenki, hogy türelem, mert nem fog hatni csak hónapok múlva. A másik, hidd el én is nagyon szenvedek ettől a betegségtől lassan 33 éve, hol jobb hol rosszabb. És nekem is van mindenhol, kezem lábam, fejem, törzsem. De ezzel lehet élni, persze nem teljes életet, de azért mégsem vagy kiszolgáltatva senkinek, nem kell hogy gondozzanak. 

Nem könnyű megtalálni azt, hogy hogyan lehet konfortosabban élni, de ne add fel. Nekem például a szolárium is segít, a krém amit használok, az is jó. Nem vagyok tünetmentes, pedig az is voltam már, de el kell fogadnom.....egyelőre nem tudok mit tenni. Írtam az előzőekben, hogy járok gyógyfürdőbe is, nagyon zavar ha megnéznek, de már nem érdekel. Lehet, hogy nekem látható betegségem van, de másnak meg lehet hogy nem látható, és sokkal jobban szenved. Ne keseredj el, mert attól csak rosszabb lesz a bőröd.  

 

Előzmény: Pacsker12 (15022)
tcs08 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 15029

Szia, engem anno kezeltek teljesen tiszta ditranollal, ez 0,5% erősségűnél kezdődött, és hetente egy  fél %-ot mentünk feljebb, vagyis nagyon óvatosan elmelték a dózist , be kellett járnom a kórházba mert otthon nem használhattam, nagyon  erős krém, és nagyon könnyen elégetheti az egészséges bőrt. Bár látom, Neked kevertek hozzá krémeket. DE azt tudom, hogy TILOS fóliázni!!! Kíváncsi leszek a hatására. Légy szíves írni majd róla!  

 

Előzmény: mr.mzsa (15020)
nemez73 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 15028

Szia

Nagyon örülök,hogy használ:-)

Nekem teljesen visszahúzódott a talpamról,úgy örülök neki,nem megyek sántikálva az utcán....néha a lábfejem bepirosodik ha elfelejtem bekenni.

Előzmény: Valorci (15019)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.06.08 0 0 15027

Nagyon szépen köszönöm válaszodat.

Előzmény: eukariota (15026)
eukariota Creative Commons License 2013.06.08 0 0 15026

A PS-t és ennek reumatikus tüneteit az MTX gyógyítja leghatásosabban, érdemes kiíratni a háziorvossal a Trexan 10 mg-os tablettát és a hét azonos 1 napján étkezés közben 1 szemet bevenni, már 2-3 hét múlva érzed a hatását, a májfunkciót nem szokta hazavágni, a gyerek készítést fedig fel kell függeszteni..ez 100 db-os gyógyszer, elég lesz csak a doboz felét beszedned..A gyógyszer nem TB támogatott, ha van gyógyszerész ismerősd, Rp nélkül is beszerezheted ..

Előzmény: mr.mzsa (15020)
eukariota Creative Commons License 2013.06.08 0 0 15025

1./ Festi a bőrt és a ruhát, amit igen nehéz kimosni

2./Először begyullasztja a bőrt, és csak később gyógyul ..kórházban előszeretettel alkalmazzzák emelkedő adadban, újabban nagy koncentrációban kenik fel és 1/2 óra múlva lemossák..

3./ Ez a FoNo-s tipus, de van lakk-formátumú kiszerelés is, ez nem fest, hanem rászárad a bőrre

4./ Érdemes lenne fóliázni, fóliával védeni a ruhát, és részletekben alkalmazni a test felületen..ne az újaddal kend fel a bőrdre, henem gumi kesztűben, v lehet vásárolni a gyógyszertárban újjkesztűt, és azzal..ez egy lóadag..ez a krém knnyen felszívódik, vékonyan is lehet kenni..

Előzmény: mr.mzsa (15020)
Ficzek Úr Creative Commons License 2013.06.07 0 0 15024

Szia! Valóban halálos is lehet,erről láttam egy műsort.Amerikában halt meg egy ember aki jelentős területen volt sömörös.Nyáron a hőségbe dolgozott,és szó szerint belülről felforrt!Ennek az volt az oka hogy a sömörrel borított bőr nem tud hőt leadni(nem izzad),és ez miatt csúnya vége lett.Arról is olvastam hogy az infarktus is (ha jól emlékszem a százalékra) 60%-kal több a sömörös betegek között. Erről tavaly olvastam.Talán az ok hogy  szívizom gyulladást is okoz ez a redva,nem csak izületit.Sajnos pontosan nem emlékszem a cikkre amit talán a metropolba olvastam,de ezek rémlenek belőle.Mindenesetre egyre több dologról lehet tudni ami kevés vidámságra ad okot még akkor is,ha feltehetően az említett problémák szélsőséges esetekben fordulhatnak elő.

Előzmény: Pacsker12 (15022)
Ficzek Úr Creative Commons License 2013.06.07 0 0 15023

Szia! Azt írod hogy a családodba soha senki se volt sömörös. Nekem se. Olvastam egy kutatási eredményről,melyben azt írták hogy az emberek jelentős részében benne van a betegség.Csak nem mindenkiből jön ki.Ahogy írod,neked jutott stresszből,illetve gyulladásos betegségekből.Lehet hogy az elődeidnek nem jutott ki ennyire a jóból.Ők megúszták,Te nem.Ahogy én sem.Persze lehet hogy pár év múlva egy másik kutatás mást bizonyít,de most erről tudok.Így jártunk.

Előzmény: Valorci (15019)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 15022

Csak érdekességként gondoltam leírom, hogy mindig azt hallja az ember mindenhol, hogy a pikkelysömör nem egy komoly, veszélyes betegség. Engem kifejezetten idegesít, amikor valahol ezt olvasom vagy hallom, mert mi ezt másként látjuk.

Az érdekesség csak az, hogy nemrég láttam egy interjút, ahol a bőrgyógyász konkrétan elmondta, hogy ez egy nagyon komoly betegség és sok más betegség kiváltó oka is lehet, mint pl. a magas vérnyomás, cukorbetegség vagy az ízületi gyulladás. Továbbá megemlítette azt is, hogy akár halálos végkimenetele is lehet, ha elhatalmasodik az ember testén. Végre egy bőrgyógyász, aki nem a levegőbe beszélt és képes volt a kész tényekről is beszélni...

Most a hónapban a biológia terápia miatt kampányolnak sokan, hogy menjünk mi betegek, mert ingyenes és még beutaló sem kell, de sajnos csak azok mehetnek, akik közép súlyos vagy súlyos kategóriába tartoznak. Engem a volt bőrdokim nem ítélt ebbe a kategóriába, pedig a lábam totál tele van, a könyököm ugyszint, a hajasfejbőrömön, a fülemen, az arcomon, a törzsemen, stb-stb el van terjedve...mégsem mehetnék biológiai terápiára. Mégis mit kellene megvárnom? Várjam meg, hogy az egész testemen egy nagy foltban nőjjön össze az egész és akkor mehetnék? Nagy segítség mondhatom...

Bocsánat a kicsit szomorkás hangvétel miatt, de néha úgy kétségbe esik az ember, hogy mikor adódhatna végre valami gyógyír, akkor sem lehet igénybe venni.

 

Szép napot Nektek!

Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 15021

Akadnak az oldalon olyan ps-es betegek, akik szedik p.sömörre a szulfurt és érdeklődnék, hogy szerintük ha én a patikában csak sulfur 5ch-t kaptam a szokásos 9ch helyett, az baj e. Neten próbáltam utánanézni, de semmit sem találtam, vagy csak rossz helyen kerestem.

Előre is köszönöm szépen a választ, ha érkezik! :)

mr.mzsa Creative Commons License 2013.06.07 0 0 15020

Nekem most ezt a krémet írta fel a háziorvosom: (Ismeri valaki?)

 

Hétfőn megyek a reumára, kíváncsian várom mit fognak mondani az izületi gyulladásomra.

 

 

Valorci Creative Commons License 2013.06.07 0 0 15019

Sziasztok!

Nemez73-nak üzenem, hogy megszereztem a szerbiai krémet és úgy tűnik, hogy használ.

Olvasgatva a fórumot, azt hiszem - már nem tudom ki írta -, hogy valóban a szervezetben lappangó gyulladás, a stressz, a túlsúly okozza ezt a nyavalyás betegséget, ami egy idő után reumatikus fájdalmakkal is jár. Azt írják több helyen is, hogy génhiba, hát nálunk egészen ükszülőkig visszavezetve a családfát, senkinek nem volt ilyen baja, mint nekem. Viszont a gyulladásos betegségekből, a stresszből jócskán kijutott életem folyamán és úgy gondolta a szervezetem, hogy elege van és kijött a pszori.

Valahogy egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy gyógyíthatatlan, így amit ésszerűnek találok, azt igyekszem kipróbálni.

Szép álmokat mindenkinek.

Zsuzsóks Creative Commons License 2013.06.05 0 0 15017

Ezt találtam, lehet, hogy a Mária utcai bőrklinikán van ilyen centrum ? Én még nem igazán voltam sehol, mert elkönyveltem nincs segítség. Lehet, hogy megkéne probálni ? Valaki már volt ilyenen ?      http://www.wellnesscafe.hu/wellness/2013-05/Gyonyoru-hollywoodi-sztarok-csunya-borbetegsegben-szenvednek/   :D

Ficzek Úr Creative Commons License 2013.06.05 0 0 15016

Zsoca: ne légy naív. A gyógyszeriparnak is élnie kell valamiből. Olvastam egy könyvet amiben le volt írva hogy a kutatások a sok pénzt hozó betegségek esetében (pl pánikbetegség) abba az irányba mennek,hogy miképpen tudják a betegséget gyógyszerrel úgy kezelni,hogy jobb legyen a beteg életminősége. Nem arra hogy meggyógyuljon. Így a bevétel biztosítva van. Az sem véletlen hogy időnként óriási vircsaftot csinálnak a homeo gyógyszerek ellen. Tényleg ilyen világot élünk.

Előzmény: -=Zsoca=- (15013)
Gvivi Creative Commons License 2013.06.05 0 0 15015

Sziasztok,

 

Engedjétek meg, hogy a figyelmezekbe ajánljak egy speciális gyógykozmetikát, bőrgyógyászati és kozmetológus szakértőkkel.

A szakrendelő profilja a bőrproblémák kezelése, gyógyítása. A bőrgyógász mellett, egészségügyi végzettséggel és tapasztalattal is rendelkező gyógykozmetikus is segítséget tud adni, a gyógyulás érdekében. A gyógykozmetikus hasznos tanácsokkal is el tud látni mindenkit, a megfelelő otthoni arcápolás, bőrápolás terén. Én hasznos infókat kaptam tőlük.

http://www.dermatica.hu/pikkelysomor-gyogyitasa-pikkelysomor-okai

 

Remélem tudtam segíteni.

Vivien

-=Zsoca=- Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15014
-=Zsoca=- Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15013

Nézzétek meg:

http://eletmod.hu/tart/rcikk/j/0/155137/1

 

Ez a hír 2006-os! Az óta a világon semmi, de tényleg semmi előrelépés nem történt! Pedig a cikk nagyon bíztató, látszik, hogy tényleg ismerik már a mechanizmusát a betegség kialakulásának. De akkor kérdem én: miért nem kutatja senki sem a gyógyítás (vagy legalább a korrekt tünetmentesítés) lehetőségét?! Nem halálos kór, jó nekünk így is, ahogy vagyunk, ezt gondolják. Aki meg felfedezi a rák ellenszerét, egyik napról a másikra eltűnik, vagy ellehetetlenítik, vagy lefizetik, hogy hallgasson el örökre. Döbbenet, hogy micsoda ... világaban élünk... :(

Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15012

A gyógyvizek tényleg használnak, nekem is jók a tapasztalataim. A magas kéntartalmuk miatt van olyan puki szaguk, de pont ez a pukiszag van olyan jó hatással a bőrünkre. :)

Majd végső elkeseredésemben lehet én is alávetem magam egy ilyen biológiai terápiának, de egyelőre kísérletezgetek, mert most belsőleg próbálkozok dolgokkal, elvégre kívülről max ápolni tudjuk és annyi, hiszen ez belső betegség és nem külső.

Neked sok sikert a terápiához és remélem nem csak tünetmentes leszel, hanem meg is gyógyulsz. :)

Szép estét!

Előzmény: bikk67 (15011)
bikk67 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15011

Csodaszer csak a mesében van :) , de a gyógyvizes fűrdől tényleg sokat segítettek nekem is az utóbbi időben.

Meg oszthatjuk egymással a tapasztalatainkat, kinek hol, mi használt, de valószinűleg a legjobb formája is a dolognak a folyamatos innyekciós lehet mint az inzulint. Miért is.....? Tudjátok ti is miért. De addig is használhat más biológiai terápia is ami már nem a kisérleti szakaszban van hanem a mindenapi használatban.

 

Előzmény: Pacsker12 (15010)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15010

Örülök, hogy nem vetted támadásnak! :)

Én is szívből remélem, hogy nem lesz a későbbiekben semmiféle mellékhatása az esetetekben.

Fúú, én már idejét sem tudom, hogy mikor voltam utoljára strandon...nem szívesen mutatkozom így. :( Tavaly mondjuk voltam a balcsin, de ott is csak azért, mert még nem volt szezon és alig akadt 1-2 ember. :)

További jó gyógyulgatást Neked és remélem most már kitalálnak előbb-utóbb valami olyan módszert is, ahol mindegy hogy a pikkelysömör melyik fázisában vagy, hogy ép enyhe vagy egész testes, és gond nélkül kezelnek bárkit. Várom már a csodaszert, de lassan már lehet, hogy a fórumozók is feltalálnak 1-et. :)

Szép napot!

Előzmény: bikk67 (15009)
bikk67 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 15009

Nem vettem támadásnak :) ! Egyenlőre jelentkező mellékhatása nincs. Merem remélni hogy ez így is marad,  betegtársam akivel járok súlyosabb állapotban volt mint én Ő is csak pozitívan tud nyilatkozni és 3 hónap alatt teljesen eltüntek rólla  a plakkok. Remélem ez a szer bevállik még ha időlegesen is de tudja mindenki használni hogy legalább egyszer-kétszer eltudjon menni nyugodtan egy strandra vagy fürdőre. Nekem strandok közül a tiszacsegei strand vize volt ami nagyon jót tett egy hét után más nem is nagyon volt rajtam semmi. Fűrdő és napozás együtt. És fedett medencéje is van amiben nyugodtabban elvan az ember.

Előzmény: Pacsker12 (15006)
vcsilla Creative Commons License 2013.06.03 0 0 15008

Én nem vagyok eléggé beteg ahhoz, hogy részt vehessek benne. (Talán ez az egy eset, amikor azt tudom mondani, hogy:szerencsére) 3x3 cm van a tenyeremen, + a kisujjam körme. Egyenlőre kordában tudom tartani mindig mással kísérletezve. Ez max enyhe fokozat, ez a kísérlethez kevés. Azok miatt kérdztem, akik esetleg rész vennének benne.

Előzmény: bikk67 (15005)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!