Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Eclipseboy_ Creative Commons License 2002.03.12 0 0 261
köszi
Előzmény: fargo (260)
fargo Creative Commons License 2002.03.12 0 0 260
mail...
Előzmény: Eclipseboy_ (259)
Eclipseboy_ Creative Commons License 2002.03.12 0 0 259
Azt megköszönöm.
Előzmény: fargo (258)
fargo Creative Commons License 2002.03.12 0 0 258
ja. küggyek kontaktot?
Előzmény: Eclipseboy_ (257)
Eclipseboy_ Creative Commons License 2002.03.12 0 0 257
Gondolom előtte nem árt bejelentkezni...
Előzmény: fargo (256)
fargo Creative Commons License 2002.03.12 0 0 256
Igen, az Ivanicsnál...
Előzmény: Eclipseboy_ (255)
Eclipseboy_ Creative Commons License 2002.03.12 0 0 255
Szerintetek melyik kozmetikában érdemes gépi polírozást csinálni? Sajnos nagyon matt a kocsim, főleg az oldala, szerintem az otthoni polír már nem segít rajta. A XIII. Thurzó utcában van egy non-stop mosó, ahol ilyet is csinálnak, de nem tudom mennyire profik. Van egy Sonax-os cég a Corvin parkolójában az a másik lehetőség, a harmadik esetleg a fargo által emlegetett cég, de ők nem tudom hol vannak helyileg (talán az Ivanicsnál?).
Macimedve Creative Commons License 2002.03.12 0 0 254
Nyúld le az asszony Sunlichtjét….. De ha mást használ az is jó. Bármelyik modern mosogatószer megteszi. Két-három kupaknyi egy vödör vízbe, mosás, aztán slaggal leveretés. A slaggal óvatosan, nem kell mindent tökig leveretni, míg habzik egy kicsit addig elég. Utána egy pár km tempósabb autózás és kész…..
Előzmény: fargo (251)
M() Creative Commons License 2002.03.12 0 0 253
Mosogatógépbe való Calgonit tabletta?
Vízlágfyító és tisztító hatás. Minden mosogatógép gyártó ezt csak a Calgonit-ot ajánlja... :)) Ne nézel tévét? :))
Előzmény: fargo (251)
DarkSide Creative Commons License 2002.03.12 0 0 252
Szia!

Mondjuk egy kis vízlágyító só a mosogatógépekből? Vagy egy kis Calgon? Szépen feloldva langyos vízben, kis Ultra porral megbolondítva? Még egyiket sem próbáltam, de kitűnő az ötleted! :) Elég macerás rohangálni körbe körbe.

Előzmény: fargo (251)
fargo Creative Commons License 2002.03.12 0 0 251
De ugye nem kell elhinnem, hogy a kezeltvizes gomb nekem ioncserélt vizet ad, és nem mezei csapvizet? Valahogy nem akaródzik ezt bevenni, szerintem csak duma...

Viszont szívesen vénnk tippeket, hátha ismer valaki olyan adalékot, ami a mosó löttybe löttyintve elôsegítené a cseppmentes száradást. Az nagy királyság lenne, plána meleg idôben, mikor képtelen vagyok olyan gyorsan körbetörölgetni a batarat, hogy ne száradjon le a másik fele, mire odaérek...

Előzmény: Mogorva (248)
Detonátor Creative Commons License 2002.03.12 0 0 250
Turtle waxos sampon. Nekem most nem az van, de legközelebb megint olyat veszek. ;-)

Előzmény: Varshi (237)
DarkSide Creative Commons License 2002.03.12 0 0 249
Be kell valljam, nem néztem meg a gyártóját! Ez az egyik olyan adat, amelyre egyáltalán nem vagyok kíváncsi. :) A termék maga Német, angol azó, ha jól emlékszem nincs is rajta. Sárga a doboz, piros betükkel és egy piros átlátszó "kupakkal" a tetején, amiben a szivasc van. :) Eddig csak lágy viaszokat használtam, általában olyat, ami minimális mértékben políroz is. S amúgy is váltani akartam, s mivel nem volt kedvem most a teknőssel felpolírozni az autót, inkább ezt választottam. :)
Előzmény: kivi (247)
Mogorva Creative Commons License 2002.03.11 0 0 248
Az Aral kutas kézimosónál van olyan hogy 'kezeltvizes száradáselősegítő'. Állítólag abban segít, hogy gyorsabban száradjon a kocsi. Mi lehet benne? Alkohol?

SEMMI! A nevében is benne van: kezelt víz. Azaz, IONcserélt víz, tehát nem kemény, hanem ún. lágyított víz. Vagyis, ha cseppek maradnak a kocsin, akkor száradás után nem marad ANNYI vízkő hátra.

A legjobb egyébként egy autópálya vagy kis forgalmú pormentes út mellett mostani, aztán uccu neki... Lezavar az ember egy tízes 120 feletti tempóban, állítom többet ér, mint bármiféle kezeltvíz és gépi szárító. :)) Nekem legalábbis bevált.

Előzmény: kivi (240)
kivi Creative Commons License 2002.03.11 0 0 247
Ez a 'Raly' az SC Johnson által gyártott Rally izé?

Kulimász,
ilyet az összes nagy barkácsáruházban kaphatsz: OBI, Praktiker, stb. De szerintem (hacsak nem csuklós buszt akarsz polírozni :-) érdemesebb kézzel csinálni.

Előzmény: DarkSide (246)
DarkSide Creative Commons License 2002.03.11 0 0 246
Sziasztok!

Végre volt időm hétvégén, s jött a tavaszi nagytakarítás. Minden ment a szokásos útján, s mikor két óra multán indult volna a viasz projekt, sajnálatosan láttam, hogy a jó öreg REX dauer már a motortértetőre sem elég. Elugrottam, vettem egy Raly-t(vacilláltam ezen termék és a Turtle között, de nem volt kedvem polírozni, így maradt a kemény viasz). Kegyetlenül jó lett! :) Vasárnapra csak az üvegfelületek maradtak. A tükör-nél még mindíg nem tudtak jobbat kitalálni! :) Jövő hétvégére is szép időt várok, akkor apám új autóját veszem egy kis viaszos kezelés alá. :) Megirigyelte az enyém ragyogását. :)

Kulimász Creative Commons License 2002.03.11 0 0 245
Hali!

Bocsi, ha már lerágott csont, de nem tudjátok véletlenül, hol lehet kapni fúrógépre vagy sarokcsiszolóra illeszthető polírozófejet?
Ja, és valami gyanta vagy lakkszerű anyag került a fényezésre, mivel lehetne azt biztonságosan eltávolítani? Körömmel próbáltam, nem megy.
Köszi,

K.

Bandri Creative Commons License 2002.03.07 0 0 244
Amennyire én tudom ezen csak a csere segít sajnos.
Előzmény: redcali (243)
redcali Creative Commons License 2002.03.06 0 0 243
Sziasztok!

A következő a problémám hátha tudtok segíteni:
Borzasztó karcos a szélvédőm, főleg ahogy látom ablaktörlőtől (nem mély karcok de mindenhol ahol a lapátok törölnek) meg van 1-2 "rendesebb" is amit valszleg a réz jégkaparó okozhatott. Úgy tudom lehet vele a szélvédőcserén kívül is valamit kezdeni - üvegpolírozás v. ilyesmire gondolok. Neten találtam ennek nyomát de főleg külföldön) pl a sonax is gyárt vmi házilag használható cuccot, meg van egy pár oldal ahol foglalkoznak vele, de magyar weblapot (akár fórumban is nem találtam).
Nem ismertek olyat aki kis hazánkban ilyesmivel foglalkozik?

RedCali

bytheway: a turtle a fényező ismerősöm szerint az egyik legjobb, ő csak azzal hajlandó polírozni, pedig sok mindent kipróbált már. Az én autómon csodát művelt vele

SzaboZE Creative Commons License 2002.03.06 0 0 242
Szerintem inkább a viz cseppekre szakadását csökkentik, tehát a felületi feszültséget variálják. A gond ott indul ha a cseppek helye megmarad. Az alkohol megmarhatna alkatrészeket.

SzaboZE

Előzmény: kivi (240)
O.Z.P. Creative Commons License 2002.02.17 0 0 241
Hááát az alkohol párolog és esetleg robbanás veszélyes főleg nagy mennyiségben...
Előzmény: kivi (240)
kivi Creative Commons License 2002.02.17 0 0 240
Passz.

Nem hiszem hogy sok extrát tudna egy drágább cucc. Talán kivéve a wax-szal kombinált samponokat, ott (ha működik wax) akkor tényleg érthető a drágaság.
Esetleg érdemes lenne megpróbálni a mosogatószert is, azok általában öblítés után cseppmentesen száradnak (ezért nem kell eltörölgetni a poharakat.)
A sötét autóknál ez szempont lehet.

Az Aral kutas kézimosónál van olyan hogy 'kezeltvizes száradáselősegítő'. Állítólag abban segít, hogy gyorsabban száradjon a kocsi. Mi lehet benne? Alkohol?

Előzmény: Varshi (239)
Varshi Creative Commons License 2002.02.17 0 0 239
És a "spártakarékos" megoldásokkal mi a helyzet? :)

(A Prevent szokásos kis flakonnyi samponját 369,-ért vesztegetik az Intersparban.)

Előzmény: kivi (238)
kivi Creative Commons License 2002.02.17 0 0 238
Ahogy tapasztaltam, nincs sok különbség a samponok között. Lehet kapni egybecsomagolva 2 flakon MoTip asmpont egy szivaccsal, 700 pénzért. Most azt nyüstölöm. :-)
Előzmény: Varshi (237)
Varshi Creative Commons License 2002.02.17 0 0 237
Üdv!

Milyen autósampont tudtok javasolni, ami (szignifikánsan) jobb a WU2-nél? :))

Ezüstmetál színre kellene... <- Ööö, ez számít? :-|

Ja, a Prevent sampontjáról mi a vélemény?

(Bocs, ha ez már volt téma, de WU2-vel való összehasonlításként még biztos nem... ;-)))

Thx;
Varshi

Macimedve Creative Commons License 2002.02.06 0 0 236
Ilyen festékkeverő és spraybetöltő kismillió van a városban. Én pl. az Andor utcaiba szoktam járni. A Fehérvári úti kereszteződés környékén van, valami Műegyetemi technológiai park, ott hátul az udvarban van a festékeverő. Ki van táblázva, csak figyelni kell. Ha viszel színkódót az alapján keverik le, (legtöbb autóba bele van ragasztva valahová, vagy a szervízkönyvben van, ha nem tudod hol van, az ott lévő rutinos emberke általában megmondja)
Ha nincs színkódod, akkor egy kismillió színt tartalmazó füzetecskéből (olyan mint a hézagmérő-köteg) összehasonlítással kikeresik a RAL kódot, és az alapján kevernek. Ilyen kis füzet minden autótípusra van, ha ritka modellel jársz, akkor is nagyon nagy biztonsággal találnak színt.

Sajnos a legkisebb mennyiség 1 dl, ennél kevesebbet nem tudnak keverni és tölteni. 1-2 ezer Ft/dl, de sokáig eláll. Javasolt venni hozzá egy deci hígítót is, spéci többkomponensű festék, nem oldja akármi.

Ha csak kőfelverődést akarsz javítani, akkor nem érdemes sprével szórakozni, elég egy kis ecset. (A sprayt lefújod egy kupakba vagy bármibe)

Viszont venni mindenképpen spray-t éredemes, ugyanis a festék nyomás alatt nem köt meg, évekig eláll, viszont dobozban pár óra alatt megkeményszik, ha egyszer készre bekeverték. (Ha dobozban veszed, külön adják hozzá az edzőt, ami szintén nem áll el túl jól és nagyon pontosan kell adagolni, ami egy-két cseppnél nem túl egyszerű)

Előzmény: SzaboZE (231)
SzaboZE Creative Commons License 2002.02.06 0 0 235
Az előző verdám nekem koros volt, találtam is rá sprayt a corában, utólag kiderült, mégsem jó a szin... Egy hangyányit de sötétebb volt, csúnya tud lenni. Én mindenképp jó minőségű keverést kérnék, mert 1 év után sem mindegy mennyire üt el a szin.

SzaboZE

Előzmény: Bandri (232)
SzaboZE Creative Commons License 2002.02.06 0 0 234
Megpróbálok utánaturni az adatnak...

SzaboZE

Előzmény: Bandri (232)
stevie wonder Creative Commons License 2002.02.05 0 0 233
Nem tul kockazatos, de elotte le kell takarni az erzekeny helyeket (nejlonzacsko + gumi, esetleg szigszalag). Vagy pedig varni max. fel napot, amig kiszarad.
Előzmény: Bandri (228)
Bandri Creative Commons License 2002.02.05 0 0 232
Esetleg meg tudnád mondani, hogy ez hol történt? Mert akkor ma kihagyom a Corát :-)
Előzmény: SzaboZE (231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!