Keresés

Részletes keresés

Gibson59 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 11944

...erről , mármint a kéménytűzről és e problémakörről disszertációt tudnék iírni :))

Előzmény: Totya3 (11942)
Totya3 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 11943

...még akartam írni, hogy a többivel egyetértek, köszönöm! ...

Előzmény: Gibson59 (11941)
Totya3 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 11942

3. Lehet, de nem a 12cm-től! Ha omladozik a kémény és begyullad a korom benne, mindegy hány cm-re van a gerenda, mert ami körülötte van(léc, stb) fel fog gyulladni. Tehát a kéményt kellene megfelelő állapotban tartatni, a többi marhaság.

Előzmény: Gibson59 (11941)
Gibson59 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 11941

Tisztelt Uraim!

Legotolsó hsz-om 11591. Nagy sikere nem volt. Ezt úgy értem, hogy nem nagyon szívleltétek meg.

Most néhány írásra reagálok:

1. Összekötő cső hőszigetelése : Az MSZ 845:2012. sz. szabvány 7. szakasza szerint csak abban az esetben kell, ha a telepítés helyiségén kívül más helyiségbe vezetik át, és nem a cső csőben rendszerű túlnyomásos.

2. Új kémény építése esetén csak rendszer jellegű kémény építhető. Igen, de ez nem azt jelenti, hogy csak kerámia kémény....van más is!!

3. Kéménytűz: dehogynincs....a lakástüzek 18 %-a kéménytűzből ered. Innen már csak egy ugrás a 12 cm faszerkezettől való védőtávolság problémaköre. Amennyiben nem tartható be a 12 cm, úgy elfogadható a kémény és faszerkezet közt elhelyezett tűzgátló szerkezet (ÉMI minősített anyagból) (én legalábbis elfogadom)

4. felső tisztítóajtó: nemcsak a felsót, de az alsó tisztítóajtót is meg kell közelíteni, ill. megközelíthetőségéről gondoskodni kell. Erről is ír a már említett szabvány.

5. A ks közszolgáltatás - ha tetszik ha nem - közelező közszolgáltatás!!! A tulaj köteles tűrni, a szolgáltató köteles elvégezni. Csak annak aki kéménnnyel rendelkelzik természetesen. Mindenki figyelmét felhívom, hogy csak az elvégzett munka után írjon alá és fizessen.

Ismerjétek meg a vonatkozó törvényt és rendeleteket ( nem olyan sok), hogy a ks szolgáltatók ne tudjanak "átvágni" bennetek és ne kreáljanak maguknak más törvényeket és előírásokat.

Köszi, hogy olvastatok

 

citcat 18-16v Creative Commons License 2013.10.01 0 0 11940

A kéményes urak nem a jobb oldalnak köszönhetik hogy királyságot tudtak kiépíteni, de a királyság közelgő elbukását már nekik kell megköszönniük:)) Majd ha ráérsz nézd meg hogy kikkel járkál együtt vadászgatni a kéményes és a gázműves istenke!

Előzmény: gmkiev (11938)
Totya3 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 11939

Lám-lám, akkor te vagy aki segíthetne az ügyön? Nem tudjátok megértetni a kellő emberekkel, hogy a normálisan felépített kémény nem gyújtja fel a házat? Az omladozó, vagy a gerendát magábe foglaló pedig igen? Ez lehetetlen küldetés. Ennyi debil vezetne, vigyázna ránk? Ezt egyszerűen nem tudom elhinni...

Előzmény: gmkiev (11937)
gmkiev Creative Commons License 2013.10.01 0 0 11938

Ígéret........!!!!! :)))))

Lószert. Itt a választásokig nem lesz csak szócséplés. Utána meg:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KVDbcl95AZs

Előzmény: cat5409 (11935)
gmkiev Creative Commons License 2013.10.01 0 0 11937

A szerveződésnek tagja vagyok, de egyéb előnyét nem tudok! :)))))

Előzmény: citcat 18-16v (11936)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11936

Havalakinek nagyon tele van a hócipője annak ide kell írni (óvatosan címed ne add ki mret "szigorú" kémény ellenőrzésegd lesz!)

 info@kemenyjobbitok.hu 

cat5409 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11935

a rádióban pár napja egy műsorban novemberre ígértek valami új törvényt?, rendeletet?.............

Előzmény: citcat 18-16v (11934)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11934

Ahhoz hogy külső falra  kéményt tegyél kell építési engedély, terv, felelős kivitelező építési napló stb,még a szerelt kéményhez is!Ezért szinte biztos hogy olcsóbb szétverni a kecót mint külső falra kéményt csinálni.Vagy le kell fúrni de akkor meg azzal jönnek hogy nincs meg a kémény 14cm-es falvastagsága ezért jobb ha a padláson ésa tetőn kívüli részt inkább kicseréled szerelt kéményre.

 Egyébként ezek az elmeroggyantak nem törvényt ,csak szabályokat alkottak az ő általuk forgalmazott szarokra, de ennek nem sokára vége lesz csak figyeljetek!

Előzmény: csiba00 (11933)
csiba00 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11933

Ha valakit nagyon belehajtanak, akkor nem hinném, hogy a tető szerkezetét fogja átalakítani, hanem felhúz egy új kéményt pl a háza oldalán és ehhez alakítja át a fűtésrendszerét.

Vannak szerelt kémények is, vagy mi a nevük, ami tudtommal nem kerámiás. Én is olyat tervezek majd, ha eljön az ideje. De nem azért, mert a jelenlegi kéményem nem jó, csak majd kazánt szeretnék cserélni, és azoknak 99%-ban ez kicsi (most 130-as béléscső van benne, és nagyobbat nem tudok beletenni.)


Amúgy mit monst ez az elmeroggyantak által alkotott törvény arról, hogy nem használt kéményhez milyen közel lehet a gerenda?

Előzmény: 4tigris (11930)
Geza+4 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11932

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem láttatok már szigetelt kályhacsövet?  Többek között  kéményseprőm ezt hiányolja, na meg azt, hogy az "összekötő cső túl hosszú"  /ez a kályhacső/. Őszintén szólva 2.5 méter, de sűrün kormolom. Nem tudom miért nem tetszik neki.

Ha felvilágosítást , vagy valamilyen linket tudnátok adni a szigetelt kályhacsőröl nagyo megköszönném.

Üdv.

Totya3 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11931

Hát pont ez a lényeg! Úgy kémény, sok pénz, nehéz átépítés, még több pénz. Az egész egy jól kigondolt, ördögi kör(belső kör).

Előzmény: 4tigris (11930)
4tigris Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11930

Új kéményt sem egyszerű építeni már kész házban és nem is olcsó. Arról nem is beszélve, hogy építeni már nem is lehet, csak a kerámia szarokat engedik.

Előzmény: csiba00 (11929)
csiba00 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11929
Közben rájöttem, hogy hülyeséget írtam. Senki nem gondolta itt, hogy tetõket fognak áttervezni, csak én voltam naív. Új kémény, ha meg új, akkoe csak a csókosoktól vehetsz.
Előzmény: 4tigris (11928)
4tigris Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11928

Azért nem leht ilyen megoldást alkalmazni, mert az ésszerű lenne.

Ha észel átgondolja az ember, akkor rájön, hogy mekkora hülyeség ez az egész. A legalacsonyabb gyulladáspontú fa a fenyő. Tegyük fel, hogy ebből van a gerenda. Ebben az esetben a gyulladáspont 280 celsius fok. A tömör téglából készült egyrétegű kémény hőmérséklete nincs több 50 C foknál maximális terhelés esetén, de ilyen mértékű melegedés elég ritka, illetve ott van még a kémény külső vakolata is (ugyebár a padlástéren vakolva vannak a kémények).

Ha mondjuk előírják azt, hogy valami tűzálló anyag kell a kémény és a gerenda között elfogaom, fő az elővigyázatosság. Sok mindent láttam mrá, de kémény miatt égő gerendát még nem.

Előzmény: csiba00 (11926)
z00li Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11927

Sziasztok!

 

Mai tapasztalataim:

Tűzkéves műszakis emberrel beszéltem, ha tennék kőzetgypotot a fagerenda és a kémény közé, akkor állítólag mehetne a dolog, bár a kémény keresztmetszete és magassága még mindig problémás lenne szerinte (kb 5,5m-es 5 téglás kémény).

Kérdéseim:

-Mekkora kémény kellene egy fával 20kW-os, szénnel 23kW-os kazánhoz?

-Ha a mostani kéményt használnám, akkor megmagasítani mivel lenne érdemes, gyors és egyszerű megoldásként mit lenne érdemes alkalmazni? (feltéve ha szükséges)

-Kéménybélelés mennyire lenne kifizetődő? (ebben az esetben a kéményt fel kellene maratni min. 160-asra)

-Vagy vegyek egy szerelt kéményt és felejtsem el az egészet. (jó lenne, csak ahogy néztem elég drága :-(  )

Ti mit csinálnátok? Szeretném olcsón megúszni. :-)

 

Z

 

csiba00 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11926

Én azt nem értem, hogy miért nem lehet pl olyan megoldást alkalmazni, hogy a gerendet be kell tekerni valamilyen tűzálló anyaggal az érintett szakaszon. Vagy ezek tényleg azt gondolják, hogy itt mindenki új tetőszerkezetet fog tervezni? Nem vagyok építész, de egy gerenda az igen csak egy teherhordó szerkezet a tető elemei között, azt nem lehet csak úgy kedvünkre mozgatni.

 

De, amit már mások is mondtak, totál hülyék alkották a törvényt. A cserepeket tartó lécek közvetlenül a kémény falánál vannak. Az nem gond? Sokkal vékonyabb az a fa, mint a gerenda, jóval könnyebben be tudna gyulladni.

Előzmény: zs39 (11923)
zs39 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11925

A tanúsítvány hátoldalán van, amit a seprő nálad hagy. Elég komplikált, halvány betűs bolhacirkusz, nem is próbálkoznék a beszkenneléssel.

A lényeg, ha egy hibakód 1-essel kezdődik, akkor az azonnali tiltás. Ha 2-essel, akkor gáz estén 12, szilárd esetén 6 hónapod van a kijavításra.

A szám után a táblázatból kikereshetők a betűk, pontosítások, hogy milyen természetű a hiba. Ha valamit felír, akkor a túloldalon megnézni, megbeszélni, és csak utána aláírni - vagy nem aláírni!!!

 

És mondjuk az minimum, hogy a seprőnek illene közölnie, hogy a hiba, amit megfeszített munkával feltárt és lejegyzett, az mivel jár. De nem teszi, mert persze, hogy nem akar vitát. :)

Előzmény: LendvayS (11924)
LendvayS Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11924

Hol találhatóak meg ezek a kódok?

Esetleg nem tudná valaki ide beollózni?

Már csak azért, hogy ha hasonló helyzetbe kerülünk, ne kelljen a kéményseprő szóbeli magyarázatára hagyatkozni a kódokat illetően, hanem elő lehessen kapni a kis sajtfecnit, és ellenőrizni, mit írunk alá.

Előzmény: zs39 (11923)
zs39 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11923

A gerenda vastagsága és a kéménytől való távolsága kiadná a 12 cm-t? Mert akkor van a ferdítésnél egyszerűbb megoldás.

 

De ettől függetlenül remélem, hogy elkerül téged ez a probléma! Úgy tűnik, hogy az ország különböző területein teljesen más a hozzáállás, van, ahol ugyanúgy megy, mint eddig, és a seprő csak pénzt szed, de van, ahol vastagon fog a ceruza a hibajegyzékre. Sok baj van a szigetelt nyílászárókkal is, ha a gázt tiltják le határozatban, azt azért nem könnyű elsumákolni.

 

Utólag belegondolva ott követtem el hibát, hogy aláírtam a seprő papírját anélkül, hogy tüzetesen átnéztem volna a kódok jelentését. Csak a látogatás tényét, a hibajegyzékben foglaltakat nem kellett volna elismernem.

Előzmény: Totya3 (11922)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11922

Egyetértek azzal, amit a végén írtál. Viszont az a kis ferdeség nem okozna gondot, szemmel észre se vennéd. Természetesen mindkét gerendát el kell dönteni picit. Fel kell szedni a cserepet, kihúzni a szögeket, döntés, lécek visszaszögelése, kész. Igaz, ha már eddig eljutott az ember, akkor az alsó 200-as szöget is ki lehet húzni, arrébbtenni a gerendát, és akkor egyenesen is áll.

De szerintem is a törvényt kell felülvizsgálni hozzáértő emberekkel!

Előzmény: zs39 (11920)
a végtelen Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11921

 Jól látod !

A kémény tűz valamikor,  úgy 150 -200  éve valóban probléma volt, de ma már nagyjából ismeretlen jelenség.

 Néha keltkezik kéménytűz, de sohasem terjed tova.

Előzmény: zs39 (11920)
zs39 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11920

Ez a 12 cm még akkor sem igaz, ha közvetlenül a gerinc mellett van a kéményed. Ahogy távolodunk, egyre több lesz. Azon felül a szemközti szarufát is ugyanígy át kell alakítanod, és bizony statikai problémát is okoz, ki kell támasztanod, mert az egyik szomszádos szarufa-párt nyomni fogja, a másikat meg húzni, a tető súlyából eredő erő nem lefelé hat, hanem oldalra tör. És ráadásul rengeteg munka. :(

 

Az igazi megoldás az lenne, ha ezt az egész kémény tébolyt eltörölnék. Legyen ellenőrzés, de tisztességesen és szakszerűen, ne a hülyeséget nyomják.

Nem tudom, hogy hány ember hal meg kéménytűzben, de hogy százak fagynak meg a saját otthonukban, az biztos, mint ahogy az is, hogy sok embernek egy ilyen értelmetlen átalakítás többe kerül, mint az egész évi tüzelője.

Előzmény: Totya3 (11904)
KalásziM Creative Commons License 2013.09.30 0 0 11919

 Mennyi is a tárgyalt kémény huzata ?

 És mikor ?  Télen vagy ősszel ?

lars28 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 11918

Köszi mindenkinek!

Tehát szűkítővel elvileg működni fog a kandalló?

 

Totya3 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 11917

Egyetértek. Persze lehet, hogy költségesebb, de ha futja, megéri!

Előzmény: csiba00 (11916)
csiba00 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 11916

Üdv!

 

Egy nagyobb huzató kéményből tudsz kisebb huzatú kéményt csinálni, viszont fordítva nem nagyon szokott működni. Szóval szerintem nem gond. Jobb olyan dolgokra is gondolni, amit pl. most nem feltétlenül sejtesz. Mi lesz, ha majd egy nagyobb kandallót akarsz, vagy mást a kéményre kötni, aminek kell a nagyobb huzat?

Előzmény: lars28 (11912)
gmkiev Creative Commons License 2013.09.29 0 0 11915

"A kéményeket általában a házhoz építik."

 

Tévedés.

Kéményt a fűtő berendezéshez kell építeni.

De ezek az "ész nélküli" aut. számítrások úgy szarok ahogy vannak!

Előzmény: Palási (11914)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!