Keresés

Részletes keresés

gombfoci Creative Commons License 2012.02.02 0 0 46825

inkább "miele" az, de ahhoz egy kövér bankszámla is kell.

 

Olcsóbb, "teszi a dolgát" kategóriában a Teka is jó - kimondottam csak beépített cuccokat gyárt.

Előzmény: KömKel (46821)
MIG56 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 46824

T.Hozzáértők !

Gyöngykavicsos járólapot/40cmX40cmx5cm nagyságú/, melyik feliről kell vágni,hogy szép vágott felületet kapjak?

A gyöngykavics vagy a beton felületű oldalán?/készülök a tavaszra.../

További szép napot:-)Mindenkinek,üdv,mig56

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.02 0 0 46823

nekem is ikeás minden, és jók. az ikeát alapból szeretem, ha vmi nem jó vagy mégse kell 3 honapig visszaadják a lóvét fintorgás nélkül, a gázfőzőlapot, se kellett szerződéses partnerrel beköttetni 5x annyiért mint amennyiért egy gázszerelő beköti.

választék nem oly nagy, de a minőség jó.

Előzmény: Törölt nick (46819)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.02 0 0 46822

bennem is ez fogalmazódott meg...

Előzmény: Morthond (46820)
KömKel Creative Commons License 2012.02.02 0 0 46821

Hacienda Konyhastúdió, ha van egy zsák pénzed.

(egyébként meile.hu)

 

Nálunk Ikeás minden, tökéletesen teszik a dolgukat.

Előzmény: Törölt nick (46819)
Morthond Creative Commons License 2012.02.02 0 0 46820

Ha ez egy panelgarázs, aminek a mennyezetén a lakásokat ellátó fűtéscsövek mennek hőszigetelve, akkor nem biztos, hogy etikus dolog, amit próbálsz elérni...

 

Ha nem ez a helyzet, akkor nem szóltam semmit.

Előzmény: ZolKa (46814)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.02 0 0 46819

Beépíthető konyhai gépeket hol érdemes beszerezni?

Olyan helyet ajánljatok ahol nagy a választék.

halaloszto Creative Commons License 2012.02.02 0 0 46818

szedd le legalabb a festeket egy nagyobb, mondjuk 30cm atmeroju teruleten. es gletteld telibe, ugy hogy teszel bele uvegszalas csikot. nem a csovon tapadas a lenyeg, azon soha nem fog megtapadni semmi. hanem hogy letrehozz egy nagy kerget, ami minden mason tapad, es ami alatt az tortenik ami akar. a csemperagaszto kulon rideg, szerintem hamar torik.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (46817)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.02 0 0 46817

értem, mindenféleképp megpróbálom, akkor csinálni mikor m1 a fűtés és a legtágabb a cső, és hátha a csemperagsztó jobban bírja mint a glett.

 

esetleg érdemes rávinni egy réteg díszlécragasztót, vagy csiszolható szilót, ezeken megtapad a csemperagyasztó?

 

 

Előzmény: halaloszto (46816)
halaloszto Creative Commons License 2012.02.02 0 0 46816

ezzel pont az a gond, hogy tartosra normalisan csak nagy pusztitassal lehet megcsinalni. pont azert ilyen most is, mert az elozo megjavitasnal is arra torekedtek, hogy csak minimalisan nyuljanak hozza.

 

jo nagy darabon kivesni, ha lehet beljebb igazitani, ha passzos a cso a gegeben es az mozgatja, akkor valami puhaval rakabatolni, kivakolni, telibeglettelni haloval.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (46813)
KömKel Creative Commons License 2012.02.01 0 0 46815

Szerintem kell két szellőzőnyilás a két távoli ponton (vagy akár több is, nemtudom mekkora a garázs), és középre meg betenni egy elszivóventillátort, ami befelé a garázstérbe nyomatná a levegőt. A többi szellőzőnyiláson keresztül tudna feljutni a levegő, ott átmelegedne, a ventillátor meg lenyomná a légtérbe.

Előzmény: ZolKa (46814)
ZolKa Creative Commons License 2012.02.01 0 0 46814

Sziasztok!

 

Egy fűtés kérdéssel kapcsolatban vagyok kicsit megakadva:

 

Van egy panel garázs ahol végig fut egy csomó fűtécső, ezekről már levettem a szigetelést, forrók is csak az a gond, hogy egy állmennyezet van alattuk ami nem igazán engedi le a meleget. Az áll mennyezet egyik vége ugyan nyitott de nem túl sok meleg jön le.

Arra gondoltam hogy valahogy egy ventiláttorral kellene leszívni / fújni a meleget.

 

Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne lecsalogatni több meleget az álmennyezet fölül?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46813

értem, a gondom csak annyi, hogy ahol a képen kilátszik a gégecső, arra max 3mm réteg mehet, különben kilógna a fal síkjából.

 

a házat már eladtam, csak gondoltam nem hagyok ilyen repedéseket, igy nagyon szétverni nem akarom a házat.

 

üdv.

 

 

Előzmény: nopánick (46799)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46812

Mivel régi épület, szembekerülhetsz a műemlékvédelemmel is...

 

Létezik valami fényt vezető cső, elvben ezt kéménybe is tudják tenni. Tehát amennyiben van a lakáshoz kémény (amit nem használsz, és más lakás nincs belekötve), abba be tudnak tenni egy belső oldalán fényvisszaverő csövet. Persze a kémény tetejére valami fénygyűjtő kerül.

Árat nem tudok mondani, hisz még a nevét sem tudom...

Előzmény: mademoiselle_r (46806)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46811

Ok, köszönöm.

 

A 2db "ablak" cseréjére Én is gondoltam az ajtóban, mert hát azok eléggé véknyák...

Csak maga az ajtólap szigetelésével nem voltam tisztában.

 

Megérdeklődöm a helyi asztalosnál, hogy mit tudna kihozni belőle "pici pénzért"...

 

Köszönöm.

Előzmény: nopánick (46802)
KömKel Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46810

Vállalod az esetleges büntetés kifizetését?

Mert akkor ezt ird hozzá a tanácsodhoz légyszives.

 

Majd amikor az ilyen tanácsra megcsinálja az ablakot, és kapásból megbüntetik 2-300ezer forintra + visszaállitása az eredeti állapotnak, akkor lehet pislogni.

 

Ne adjatok már olyan tanácsokat, ami nem legális dologra biztat! Nem azért, mert ennyire bürokrata vagyok, mert én is szeretem kihasználni a kiskapukat, de én minden tanácsomért vállalom a felelősséget, anyagi téren is.

Te igen?

Előzmény: Émile (46809)
Émile Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46809

 Azért nem kell annyira komolyan venni az előző intelmeket.

 Tehát ha a tűzfal mellett arra nincs ráépítve/melléépítve egy másik ház tűzfala, vagy annak a háznak a tűzfala alacsonyabb, akkor lehetséges, de nem szabad.

 Némelyek csinálják is, pl. a Práter utca elején virit egy ilyen illegálisan létesített ablak.

 Hivatalosan felesleges hozzákezdeni - ha nincs nagyon szem előtt meg kell próbálni.

 Azt kell mondani már 38 éve ott van , csak egy modern ablak került arégi elkorhadt helyére.

 A tavasszal majdnem egy ilyen lakást vettünk ( egy parkra nézett - a volt Schöpf_Mérei -kórház hatalmas kertjére egy  eredetileg nem odaépített ablak. 56 -ban állítólag egy belővés ütötte lyuk helyére került ez az ablak és mint szerzett jog azóta is ott van. A kéglit elvitték az orrunk elől. !!

Előzmény: mademoiselle_r (46804)
mademoiselle_r Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46808

Értem, még egyszer köszönöm!

Előzmény: KömKel (46807)
KömKel Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46807

Tudni kellene melyik kerületről van szó, és az éphatóságot megkérdezni.

Ugyanis nagyon nem mindegy, hogy maga az épület milyen besorolású.

 

Elvileg lehetséges, hogy csak a szomszédok (illetve a társasház) hozzájárulása szükséges, de tapasztalatom szerint ez azért inkább teljes tervdokumentációt/engedélyeztetést kiván, legrosszabb esetben tervzsűrivel.

 

A szembeni kéményekre szerelt fényvisszaverősdit szerintem nem engedélyezik (ha lenne egyáltalán ilyen), mivel a beesési szögtől függően elvakithat/zavarhat másokat.

Előzmény: mademoiselle_r (46806)
mademoiselle_r Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46806

Köszönöm a gyors választ. Ha mégsem tűzfal, akkor milyen feltételekkel lenne lehetséges? És ha mégis tűzfal, akkor létezik-e olyan tükör/fényvisszaverő felület, amit a jelenlegi ablakokkal szembeni kéményre lehetne szereltetni, hogy visszaverje a fényt, és beterelje a szobákba?

Előzmény: KömKel (46805)
KömKel Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46805

Tűzfal = tömör, nyilások nélküli falszakasz.

 

Tehát legelőször tisztázni kell, hogy az a fal ténylegesen tűzfal-e. Ha igen, akkor sajnos nem lehetséges semmilyen módon oda nyilást tenni.

Előzmény: mademoiselle_r (46804)
mademoiselle_r Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46804

Sziasztok! Északra néző lakásom van egy száz éves budapesti társasházban, így közvetlen napfény sajnos nem süt be a szobákba. A déli fal egy vakolatlan tűzfal. A kérdésem az lenne, lehetséges-e a tűzfal megbontása, és egy (90x90 cm-es) ablak beépítése. Ha igen, engedélyhez kötött-e, és várhatóan milyen engedélyezési, bontási és beépítési költséggel kell számolnom? (Gondolom, ez elég sok tényezőn múlik, de talán nagyságrendileg megbecsülhető.) Remélem, lesz valaki, aki segíteni tud. Köszönöm!

nopánick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46803
Előzmény: nopánick (46802)
nopánick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46802

A légzárást így tudod növelni.

http://www.ablakszigeteles.co.hu/debrecen/

Asztalos megcsinálja....

 

Az üveg kicserélhető Ug=1,0 W/m2K hőszigetelősre.

Az üveg egyei méretre rendelhető ablakos cégeknél

és aztán az aszatalos beüygeskedi, de érdemes előre

tisztázni vele, hogy egyáltalán megoldható-e az adott ajtó esetén...

 

A komolyabb hőszigetelés már nehezebb ügy... ahhoz a szárnyakon sokat kellene dolgozni.

Amit tehetsz "házilag" is (vagy kárpitossal), hogy

- veszel 1,5-2,0 cm vastag polifoam habot

- palmatex-el felragasztod a belső oldalra

- műbőrrel kárpitozod ....

 

Ezzel cirka 60%-al csökken az ajtón kimenő energia.

 

Előzmény: Törölt nick (46801)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46801

Sziasztok!

 

Adott egy régi fa bejárati ajtó, középen nyíló, mindkét szárnyában 1-1 üveges nyíló hosszúkás, vékony ablak...

(ez az a tipikus 30-40 éves magánház bejárati ajtó, kb. 134x210cm-es...)

 

Kérdésem: mivel sajnos most nincs pénzem új ajtóra (az ablakcserébõl már nem telik...), mivel lehetne beszigetelni, felújítani?

(sokat nem költenék rá de a mostani állapotban gáz...)

 

Köszönöm elõre is az ötleteket!

nagy ivó Creative Commons License 2012.01.31 0 0 46800

Anno, úgy volt, hogy ők a kiközvetítésre szerződnek, ha elküldenek egy címre, azzal teljesítették a szerződést

Előzmény: Törölt nick (46797)
nopánick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 46799

A megoldás lényege ott is ugyanaz... lehetőséget kell adni a csőnek a mocorgásra.

 

Ennél, leverném a repedt részeket, kikaparnám a cső mögül is  a gipszet/vakolatot,

cirka fél cm-es rést csinálva a cső mögött mindenütt, ameddig lejött a vakolat.

 

Ezt az üreget szintén PUR habbal tölteném fel, aztán síkba vágás, kis kikaparás.

A falra merőlegesen álló csőnyakat, festhető akrillal körbe húznám, a falsíkig.

Aztán jöhet az  üvegszálas síkba glettelés, festés.

Így, vélhetően a cső mentén már nem reped ki újra.

A csőnyak körül pedig, a sziló alighanem elég rugalmas lesz,

hogy ott se váljon el a festés kis hézaggal a csőtöl...

 

 

Előzmény: Törölt nick (46798)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 46798

ok, és az első képen? ott mi lenne a sorrend, az nem gipszkarton, hanem tégla.

Előzmény: nopánick (46795)
nagy ivó Creative Commons License 2012.01.30 0 0 46796

Felejteni könnyebb, olcsóbb, én is azt tettem

Előzmény: Törölt nick (46794)
nopánick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 46795

...asszem

 

Először kicsit nagyobbra kivágnám a hibánál a gipszkartont, valmi nem sarkos alakzatban a hiba körül.

Aztán a csövet az üregben körbe fújnám PUR habbal, hogy rugalmasan tartson-tömítsen.

Majd a gipszkartontól síkjától visszafele  ~ 1cm mélyen kikaparnám a  PUR habot

és üvegszál erősítéssel kigipszelném síkra a felületet.

 

Így esélyes, hogy a cső mocorgását a PUR hab tudja majd kezelni és nem törik ki újra a foltozásnál.

Előzmény: Törölt nick (46791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!