Keresés

Részletes keresés

Klaris423 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 937

Sziasztok!

A varrógép típusa Veritas Famula 5091. Ha bárkinek van leírása a géphez vagy ötlete a bajokkal kapcsolatban, amit az előző hozzászólásomban írtam, azt szívesen fogadnám!

Köszönöm! 

Előzmény: Klaris423 (936)
Klaris423 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 936

Szia!

Esetleg el tudnád küldeni a teljes használati útmutatót, mert a 18-19. oldalon írja az öltéshossz beállítását és nem tudok rájönni, hogy hogy kell. Jelenleg nem varr  megfelelően, mert az öltéshossz sem jó, a felső cérnát is szaggatja és nem viszi az anyagot.

Ha ezekre a problémákra van esetleg ötlet, ami megoldja, aut is szívesen venném bárkitől. 

Köszönöm!

Előzmény: nagya2 (663)
Erika 999 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 935

Ha sikerült szerezni hadznàlati utasítàst nem küldené el nekem lemàsolva?Megfizetném.Köszönôm.

Előzmény: drea74 (289)
Blamy Creative Commons License 2016.02.01 0 0 934

Köszönöm szépen!

Az előző gépem tökéletesen vitte a műbőrt, lakkot.. csak már agyon volt használva szegényke, és gondoltam, nem javítgatom, hanem veszek egy teljesen újat :)

De erre nem számítottam... na mindegy, akkor elviszem szerelőhöz.

A lockot jobban sajnálnám, mert a szívemhez nőtt, de örülök, ha orvosolható a probléma.

 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (932)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.02.01 0 0 933

Az Toyota inter greifere valószínűleg sérült, azért szakít. Polírozással orvosolható.

Előzmény: Blamy (931)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.02.01 0 0 932

Mindenképpen mutasd meg műszerésznek mindkettőt.
Háztartási gép nemigen szereti se a műbőrt, se a sztreccset. A bőr túl nagy igénybevételnek teszi ki (főleg a tűmozgatást), a nyúlós anyagot csak kis tűlapnyílású, és kifogástalan állapotú gép fog varrni.

Előzmény: Blamy (931)
Blamy Creative Commons License 2016.02.01 0 0 931

Sziasztok! :)

Kár, hogy csak most találtam rá erre a fórumra. Nemrég vettem egy Singer varrógépet, mert az előző Toyotám már igencsak le volt harcolva. Ettől függetlenül imádtam :) Viszont az új géppel gondok vannak, pl nem varrja a műbőrt, csak néhol beleölt egyet-egyet, de hagyjuk... ez valami állítási hiba lehet, vagy szegény ilyen gyengécske? Minden mást szépen varr, de a műbőrnél tűnt fel először, aztán kipróbáltam egy vastagabb szövésű sztreccs anyaggal is, és az is ugyanolyan :( Mit lehet tenni?

Továbbá van egy Toyota interlockom is.. amit szintén imádok, az már majdnem 10 éve megvan, sosem volt baja, de az utóbbi időben nagyon gyakran elszakad a cérna, és már nem is olyan szép a varrat. Itt viszont tényleg állítási problémára gyanakszom. Elég ha elviszem szervizbe, vagy újat kéne vennem?

Köszi előre is :)

sickamic Creative Commons License 2016.01.31 0 0 930

Tettem és egyre jobban zörög. :(

Holnap megy szerelőhöz.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (928)
Harward Creative Commons License 2016.01.31 0 0 929

Kaptam egy Singer Futura 1000 varrógépet. Lényeges információkat nem tudtam meg róla, alkatrészeket ehet hozzá szerezni (USA-ból) de komoly leírásom nincs.

Hol lehet hozzá használati utasítást beszerezni? Előre is köszönöm az infót.

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.01.24 0 0 928

Ha nem lötyög semmi, akkor hangja sem lehet.
A greiferbe is tettél olajat? Ő szokott a legjobban zörögni.

Előzmény: sickamic (927)
sickamic Creative Commons License 2016.01.24 0 0 927

Sziasztok!

 

Sziasztok!

Naumann veritas 8014/43-as varrógépen kezdett zörögni, megolajoztam, de nem sokat javult a helyzet. Mintha valami csavar kilazult volna, olyan a hangja. Kézi tekerésnél hangtalan, ha a pedálra lépve varrok akkor hallom a csattogást a tű feletti résznél. Olajozáskor nézegettem, de látszólag nem lötyögött semmi.

Van házilagos megoldásra ötletetek vagy irány a műszerész?

 

 

1.9 TD SX Creative Commons License 2016.01.14 0 0 926

Köszönöm , sikerült beálitanom szépen varr:)))))

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (925)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.01.14 0 0 925

Igen, be kéne állítani egy ipari gépet a sarokba. (bocs, de ezt le kellett csapnom)

Lehet, hogy el van állítódva a géped, de alapvetően nem ezeknek az anyagoknak a varrására gyártották.
Az kevés, hogy két réteget összevarr. Egy nadrágfelhajtásnál vannak pontok, ahol 8-10 réteg is lehet. Ide már ipari gép kell, nincs mese.

Előzmény: 1.9 TD SX (924)
1.9 TD SX Creative Commons License 2016.01.14 0 0 924

Sziasztok!

 

Veritas rubina 1290-es varrógépet vettem.Pl. farmer varrása tökéletes, de a pollár nadrág felhajtása már nem ok.

Lépeget, de nem hurkolja össze a felső és alsó szálat, máskor meg kb. két cm-ként csinál egy-egy öltést. Szimpla anyag varrásakor semmi probléma sem az egyenes varrásnál, sem a mintásnál.

  Valamit be kell állitani?Köszönöm a választ!

Kiskata1959 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 923

Budapesten a Varróvilág az Elna hivatalos képviselete. A honlapján láttam T33 és T34 alkatrészeket, érdeklődj náluk

 

Előzmény: László Hory (911)
_cseszo Creative Commons License 2015.12.21 0 0 922

Sziasztok!

Keresnék Privileg 4000 overlockhoz használati utasítást! Ha valaki megosztaná velem nagyon megköszönném!

Üdv

Cseszo

nagycseszo@gmail.com

 

Wartd Creative Commons License 2015.12.12 0 0 921

„Az elérni próbált e-mail fiók nem létezik...”

Előzmény: alien42 (916)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.12.07 0 0 920

A Singer 2250 egy olcsó kategóriájú általános házi használatra gyártott gép. A "fém alkatrészek" szövegnek nem szabad bedőlni, a fogaskerekek java része az összes háztartási gépben műanyagból van. Nincs ezzel baj, ha arra használják, amire készül: hetente 4-5 méter (nem túl vastag) anyag varrására. Ennél nagyobb igénybevétel esetén mélyebben kell a zsebbe nyúlni. 
Olyan kereskedéseket javaslok, ahol varrógépműszerész is jelen van, ő őszinte kérdésre őszintén fog válaszolni és gépet ajánlani. Pl: Provela III.Verőfény-Vihar u. sarok, vagy az Oktogonnál a Varrógépcentrum.
A régebbi gépeknek mindene fémből van, ezen az úton is el lehet indulni. Sok olyan gépet láttam, amit nálunk nem forgalmaztak, pedig verték volna a mezőnyt. Közös jellemzőjük a nagy súly és a csendes üzem. A nagy súly miatt nem pattognak az asztalon és szinte mindenen átmennek.

Előzmény: bébébé (919)
bébébé Creative Commons License 2015.12.07 0 0 919

Kedves Orarugogerincu....

 

egybregi strapabiro singer gep megy szep lassan tonkre felesegem hasznalatban. Surgosen szukseg lenne ujat venni. Javasolsz valamit?

eros, mindennapi hasznalatban van a gep,mfalikepek, kulonbozo tipusu anyagok leginkabb patchwork stilusu kepek gyartasara, sima es cikkcakk varrasra, semmi mas nem erdekes. 

 

Az uj gepek kozul talaltam olyan singert, amire azt irjak, fem alkatreszekbol. (Singer 2250 pl) Mit jelent ez pontosan? Bizhatok abban, hogy a fogaskerekek nem muanyagbol vannak? Vagy csak a lathato reszek femek, a lelke minden gepnek muanyag? Meddig birjak ezek? Tenyleg csak a garanciaido vegeig?

 

van valami olyan marka, tipus, amit javasolsz? Nem ipari gep kell, de egy strapabiro asztali gep, ami sokaig birja a szinte napi munkat. 

Hasznalt regi naumannt is gondoltam, valami egyszeru femhazast, de ilyenhez lutri hozzajutni, es ki tudja, mikor sikerul. Nekunk pedig surgos lenne

 

elore is koszonom a valaszat..

 

Bebe

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.11.30 0 0 918

Ment.

Előzmény: Anglesit (917)
Anglesit Creative Commons License 2015.11.29 0 0 917

Kedves Garázslakó!

 

Írtam Önnek egy e-mailt a használati utasítással kapcsolatban az adatlapján megadott e-mailcímre. Szeretném én is elkérni a beszkennelt képeket. Köszönöm szépen.

Előzmény: Garázslakó (610)
alien42 Creative Commons License 2015.11.24 0 0 916

Sziasztok!

Naumann 8014/36-os típusú varrógépem van, van valakinek ehhez a géphez használati útmutatója? Hasonló típusokhoz találtam, de egyik sem pont ilyen, mint ami nekem kellene! Vagy ha van valakinek pont ugyanilyen varrógépe, tudna nekem írni (iamnobodysnoboy@gmail.com az e-mail címem, ezt gyakrabban nézem, mint a fórumokat)? Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

 

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.11.17 0 0 915

A neten gondolom már keresed. 
Ha nem találsz, és nagyon ragaszkodsz a géphez éppenséggel le is lehet gyártani...

Előzmény: László Hory (912)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.11.17 0 0 914

Kb. 30 éves cuccot keresel. Újat nem fogsz találni, használtat próbáld meg  műszerésztől. Nekem most nincs. Ha végképp nem találsz, kis ügyeskedéssel sima 2 eres vezetékből lehet készíteni, a csatlakozókra ráforrasztva.
Pedál bármelyik jó, ami nem gyengeáramú. 

Előzmény: lala1955 (913)
lala1955 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 913

Sziasztok! Segítséget kérek. Iszkra motoros Naumann varrógéphez keresek pedált és vezetéket. Hol lelek ilyet?

László Hory Creative Commons License 2015.11.16 0 0 912

László Hory Creative Commons License 2015.11.16 0 0 911

Jó estét!

Szeretnék segítséget kérni. ELNA Lock T34D hez ilyen alkatrészt keresek.

madina Creative Commons License 2015.11.15 0 0 910

Köszönöm szépen a tanácsot! :)

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (909)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.11.14 0 0 909

Bocsika, most látom, hogy kint szeretnéd használni.
Így az alkatrésszel sem lesz gond, viszont az ottani javítási költség bizonyára többe fog fájni, mint amennyiért veszed.... 

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2015.11.14 0 0 908

Szét ne szedd.
Próbáld ki nyúlós (pl. fürdőruha) anyagon a széles cikk-cakk-al. Ha nem hagy ki, megveheted. Fogsz hozzá itthon műszerészt találni, ez nem gond. Alkatrészt találni már nehezebb dió, de ne gondoljunk rögtön a legrosszabbra.

Előzmény: madina (907)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!