Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.14 0 0 1138

Köszi! megkaptam.

Előzmény: trakisbandi (1137)
trakisbandi Creative Commons License 2011.11.09 0 0 1137

Küldtem magánban egy buhera hegesztőt.

Eredetileg T.I.P. TR-140 -es gép volt.

 

Előzmény: Törölt nick (1121)
chils Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1136

az lenne a kérdésem hogy ki csinált magának vezérlő pedált mert találtam hozzá infót a neten de azér még beszélnék valakivel eki gyakorltaban is csinált ilyet ugyanis venni  az horror ahoz képest hogy mi van benne  már beszéltem az egyik villamosmérnök haverommal azt mondta hogy simán menne köszi  a segitséget

 

 

_nyunyuka Creative Commons License 2011.09.20 0 0 1135

Ha üresen leveri a kimegszakítót (pláne így "lassan", ahogy leírod), akkor tuti menetzárlatos a gép.

 

Ha tényleg aluhuzalból vannak a tekercsei, akkor a legjobb javítási mód: szétbontod, különválasztva elviszed a legközelebbi MÉH-telepre és a kapott pénzből veszel egy használt Hetra 160-ast. Azzal legalább normálisan is lehet dolgozni.

Előzmény: deerman (1134)
deerman Creative Commons License 2011.09.20 0 0 1134

Üdv mindenkinek !

 

Örököltem egy hegesztőtrafót, de korainakl bizonyult az örömöm. Gyári készülék tec(nincs "h")nika3 sirio 150 a neve.  Bedugom, bekapcsolom, lenyomja az automatákat. Nem gyorsan csattanva, hanem kb egy másodpercre felbúg, és azután.

 

Eredetileg 380/220-as  150/120 A-os.  A tápkábele nem eredeti, és valószínűleg a kapcsolója sem, mert csak 380-as üzemmódja létezik. Ez nem is volna baj, de gyanítom, hogy esetleg elkötöztek benne valamit. A primer tekercs eleje hőkioldón keresztül kap feszültséget, másik vége kettő is van, egy csapolás a spulni közepéről, meg egy a végéről. Melyik lehet a nagyobb feszültséghez tartozó?  Most a teljes tekercsre van kötve a két fázis. Azt gondolnám, hogy hibásan, de ha így van is, az okozhat ekkora áramfelvételt? (16A-ek az automaták)

 

Fehér fóliával borított aluhuzalból van tekercselve. Elszineződve nincs, sérülés nem látszik rajta. Testzárlatot óccsó multiméterem nem mutatott, menetzárlatot meg nem tudok mérni, mert olyan kicsi eleve az ellenállása.

 

Mi lehet a bibi? Tud valaki segíteni?

do-xa Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1133

1.6 elég lesz.

Előzmény: chils (1131)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1132

szia, awiban nem vagyok jártas, de lánghegesztésnél ugy számolják ki a pálca átmérőt hogy a hegesztendő anyagvastagságot (t)elosztják kettővel +1.

 

szóval nállad  2(t) osztva 2 vel az =1 meg 1 hozzá az = 2   kettes pálcával hegeszd.

 

üdv

 

ati

Előzmény: chils (1131)
chils Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1131

szevasztok bban szertenél segitséget kérni hogy kettes rozsdanmentes lemezt kell hegesztenem awival tudtok valami tippet mondani  a gép amivel hegesztekegy jasic tig 160 as 

1.6 os vagy 2es elektródávlal hegsztek minden tippet okitás megköszönök 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 1130

szia, a mi sulinkban ugy volt hogy ha valakinek volt fémipari alapképzése, csak akkor mehetett egyből minősítésre, ellenkező esetben el kellett végeznie a sima okj  hegesztőt is. és csak utánna mehetett minősítésre.

 

 

üdv

 

ati

Előzmény: matrix14 (1129)
matrix14 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 1129

Szia. Neten nemtalálok ilyen kritériumot, szerinted fontos maga az okj-s bizonyítvány ? Vagy elég ha van minősítésed ?

Előzmény: NeomatiK (1128)
NeomatiK Creative Commons License 2011.07.01 0 0 1128

Szia.

Szerintem előbb járd körbe a témát, hogy külföldre elégséges-e a W1.

Könnyen elképzelhető, hogy csak a W2 vagy a minősített hegesztő a keresettebb. Ettől persze még kereshetnek embert W1-es képesítéssel. Gőzöm sincs, milyen a munkaerőpiac nyugaton.

Előzmény: matrix14 (1127)
matrix14 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 1127

Sziasztok.

 

Teljesen laikus vagyok e téren, de szeretnék megtanulni awi val hegeszteni és majd kimenni vele külföldre. A véleményeteket szeretném kikérni, hogy szerintetek ez a tanfolyam megfelelő lenne-e nekem.

http://www.vincotte.hu/Akademia/Szakkepzes/185

Köszi a válaszokat előre is.

erbe Creative Commons License 2011.05.21 0 0 1126

Igen. Egyszerűbb esetben elég, ha a primer-szekunder elkülönítve készül és a vasmagból kiszoruló erővonalak el tudnak menni a kettő között. A mai olcsó barkács hegesztők és az egykori komolyabb Hetrák már csavarorsóval állítható mágneses sönttel a finomszabályzást is megoldják.

Előzmény: halaloszto (1123)
szőrmók Creative Commons License 2011.05.21 0 0 1125

A nálunk müködő lökháritó hegesztő Steinel lcd kijelzős hőfokszabályozós hőlégfujót használ. Kb 30 ezer Huf.Többféle fejjel. Profi !

Előzmény: Dolenkai (1115)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.05.20 0 0 1124

Ha hétévégén közelébe kerülök az ipari tanuló koromban tákolt trafómnak, körbefotózom és mehet a képgyűjteményedbe :-).

 

(bedobozolt, háromfokozatú, üvegszálas szalaggal szigetelve és impregnálva)

Előzmény: Törölt nick (1121)
halaloszto Creative Commons License 2011.05.20 0 0 1123

ide is olyan trafo kellene, mint a mikroban, amiben a magneskor kicsit rovidre van zarva???

 

vajk

Előzmény: erbe (1122)
erbe Creative Commons License 2011.05.20 0 0 1122

Elvben akár még jó is lehetne, mert a szekunder külön tekercstesten van, nincs rátekerve a primerre. A rossz méretezés, túl kis gerjesztés miatt szoros a csatolás, nincs meg a hegesztéshez szükséges eső karakterisztika.  Jobb lenne, ha a két primert és a két szekundert egymás mellé és nem átellenesen tekerték volna. Javaslom a legegyszerűbb módosítási és szabályzási lehetőséget, a vasdrótból készült előtétellenállás alkalmazását. Lásd lejjebb!

Előzmény: .szivar. (1120)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.20 0 0 1121

Üdv!

Így,a képek alapján már jobban érthető a "helyzet".Igazi vasgyári buhera, abból a korból('68-'80)amikor a gyári hegesztő(lakatos,csőszerelő)munkás otthonra,csak álmodni mert egy igazi, gyári "boltban" kapható hegesztőgépről(Hetra,SCH dinamó stb.) Az okok egyszerűek voltak.

-Nem lehetett megvenni,csak a"piszkos maszeknak"némi pártkapcsolat után.

-Nem volt rászánható pénze az egyszerű dolgozóknak.

Na ekkor jöttek a buherák.Ismeretség után.Leégett negyméretű trafók ujratekercselése némi villamos számitás,és trafólemez vágás,átszabás után.

Az eredmény:nagy százalékban olyan szörnyek keletkeztek, amik pillanatok alatt égették el még az 5-ös pálcát is,vagy leverte a 25-ös biztosítékot, hameg megpatkoltad(mert megtetted hogy végre megvarjad azt a k...va kerítést)az oszlopig égett a 220 mint a csillagszóró.

Persze keletkeztek használható szolíd jó működő gépek 2-3fokozatúak is.Azt bedobozoltad,hogy a beleszagoló (pisilő)kutyát ne üsse agyon az áram mikor az udvaron dolgozol,meg persze téged sem, amikor hegesztel(varsz).Meg büszke voltál rá.Az utcában csak neked volt.

Tanácsom:Szedd szét,értékesísd a Méh-telepen,pótolj hozzá némi pénzmagot és vegyél egy gyári gépet ami az igényeidet kielégíti.Ezzel a géppel ne kisérletezz mert az egészséged is rámehet(agyonüt az áram).Vagy tarsd meg ereklyének a nagypapa emlékére.

Van egy pici képgyüjteményem "buher"hegesztő gépekről,párat beteszek.

Engedelmeddel a tiedet is begyűjtöm.

 

 

 

 

 

 

Ui:50 éves vagyok.Ha az emlékeim nem csalnak a 70-es években,és annak végén,azért ha bementem vasedény boltba(Ózd) nem láttam hegesztőtrafót,de flexet sem a polcokon,pedig vasgyárban már javában használtuk.Láttam viszont mosógépet,Kékes TV-t,vasalót,kávéfőzőt(kotyogót),lemezjátszót(ABBA lemezzel),ereszcsatornát,Pannónia motort.De komolyabb szerszámokat valahogy nem.

 

(Ez a poszt 51 perc alatt készült el,gépelési technikámnak köszönhetően.)

Előzmény: .szivar. (1120)
.szivar. Creative Commons License 2011.05.20 0 0 1120

Üdv,

 

köszi az eddigi segítséged, a kérdéseidre meg sztem jobb, ha fényképet rakok fel róla, íme a "szörny":

 

 

Köszi,

 

Sz

Előzmény: erbe (1119)
erbe Creative Commons License 2011.05.12 0 0 1119

Rálátni-e valamilyen mértékben a trafó tekercselésére?

Eredeti gyári munkának tűnik, vagy barkács kivitel? Mármint szép prespánnal burkolt, lakkozott, vagy hevenyészett?

A primer és a szekunder egymás mellett külön tekercstesten van, vagy egymás fölött, esetleg olyan egyöntetű, hogy nem lehet megkülömböztetni, hol az egyik, hol a másik?

Mérésre mit mutat a szekunder bekapcsolt állapotban? 48 V az valóban annyira közel van a hegesztőtrafók gyújtófeszültségéhez, hogy akár gyári 48 V-os trafót is fel lehetne használni, csak nem az igazi. Ha jelentősen eltér, akár fel, akár lefelé, akkor valószinűleg nem gyári 48-as.

Előzmény: .szivar. (1118)
.szivar. Creative Commons License 2011.05.12 0 0 1118

Üdv, köszönöm a válaszaitokat,

"Fogjál úgy 10 m 4-es vasdrótot! Tekerd föl vastagabb samottéglára, néhol hozzál ki belőle 1-1 kis fület"

Ennél magam sem gondoltam bonyolultabbra:)) Gondolom a géptől egyre távolabbi fülekre csiptetve változik az erősség. Megnézem, működik-e így.

"Prbálj a primer oldalba(230V) valami söntöt(korlátozót) betenni."

"Mi lenne ha a primer odalra tekerne még meneteket és azt csapolná meg "x" menetenként ,talán javítana az is rajta."

Teljesen zárt az egész, keretbe van építve. Ha van más mód, nem bontanám szét.

"nem is 220-as hanem 110V-os,vagy ami a régi gyárakban előfordult érintésvédelmi vélokból  48V-os."

Ezt hogyan tudom kideríteni?

Sz

Előzmény: erbe (1117)
erbe Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1117

"De azért mondtam hogy kérdezzen rá más hozzáértő  topicban is."

A lehető legjobb helyen van. :-)

Egykor villanyszerelő voltam, azon belül jó darabig hegesztőgép karbantartó.

A trafót egykor hegesztőnek tekerhették. Biztos nem 110-es, esetleg 220/48-as lehetséges. Valóban lehetne fokozatokat elétekerni, de először az egyszerűbb, hozzá nem értő által is könnyen megvalósítható megoldásokat szoktuk javasolni.

Ha azzal kezdi valaki, hogy lebontom és újratekerem, egész másképp állunk hozzá.

Előzmény: Törölt nick (1114)
Dolenkai Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1116

Azt elfelejtettem írni, hogy gépjármű ipari alkalmazás érdekel. Lökhárító, motor idomok, lámpák, stb. javítása.

Dolenkai Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1115

Üdv.

Tanácsot szeretnék kérni.

Egyenlőre amatőr szinten szeretném megtanuli a meleg levegős műanyag hegesztést. Milyen felszerelést vegyek, ami árban és minőségben elfogadható.

Köszönettel: Robi

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1114

Üdv!

Yes! Teljesen Igazad van! De azért mondtam hogy kérdezzen rá más hozzáértő  topicban is.

Mi lenne ha a primer odalra tekerne még meneteket és azt csapolná meg "x" menetenként ,talán javítana az is rajta.

Amin csodálkozok hogy ilyen teljesítmény mellet amit leír, le kéne nyomnia talán a 25A-os megszakítót is.

Mert biztos hatalmas áramot vehet fel.

még egy kósza gondolat:Nem vagyok hozzáértő(csöves és hegesztő a szakmám) de nem lehet az, hogy mivel valami régi szerkezet,hogy nem is 220-as hanem 110V-os,vagy ami a régi gyárakban előfordult érintésvédelmi vélokból  48V-os.

 

Üdv:Póczi

 

 

 

Előzmény: erbe (1113)
erbe Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1113

Söntöt inkább ne! Az párhuzamos... :-(

Legfeljebb soros fojtót.

Előzmény: Törölt nick (1112)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1112

Szia!

Prbálj a primer oldalba(230V) valami söntöt(korlátozót) betenni.Lecsökkenteni a bemenö feszültséget.valamikor a legegyszerűbb akksitöltőkön az ampert úgy szabályozták hogy a 220-ba sorbakötött izzófoglatba cserélgették az égőt,wat érték után.Igy szabályozták a kimenő amper értéket.Bár a hegesztőtrafó nagyságrendekkel nagyobb amper értékű, egy próbát megér.(Kérd ki villanyszerelő vagy elektrikus véleményét)

 

Üdv:poczi

 

ui:elektrikus vagy vill.szer. blogon is feldobhatod a témát.Ők értenek hozzá.

Előzmény: .szivar. (1110)
erbe Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1111

Fogjál úgy 10 m 4-es vasdrótot! Tekerd föl vastagabb samottéglára, néhol hozzál ki belőle 1-1 kis fület (szemet, pikét). Egyik végét rákötöd az egyik pólusra, a hegesztőkábelt meg rácsípteted valamelyik fülre. Így már be tudod állítani a kívánt hegesztőáramot.

Nagyobb áramoknál óvatosan kell terhelni, mert ha nagyon megtágul, összeugorhat és összeolvad.

Korszerűbb, jobb hatásfokú megoldáshoz valószinűleg át kellene tekerni a trafót.

Előzmény: .szivar. (1110)
.szivar. Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1110

Üdv Mindenkinek,

 

mivel hosszas fejvakargatás után sem jutotam előbbre, ha megengeditek, itt nálatok próbálnék választ kapni a problémámra.

Apósom apósa valamikor az 50-es években csinált magának egy ívhegesztő trafót (öntödei munkás volt az öreg). Ezt most rám hagyományozták. Semmi más nincs benne, mint két bazi nagy tekercs, meg vagy kétméternyi kábelezés. Az egész alig harminc kiló...:))

 

Próbáltam vele dolgozni, de négy mm-nél vastagabb elektródát nem bírtam keríteni, és még ez is vörösen izzott, és fröcskölt vele mint a felrúgott tejeszacskó. Semmilyen áramerősség szabályozás nincs benne, nem is volt bele építve semmi, ami azóta elveszhetett volna róla.

 

Ez volna a kérdésem, egy ilyen "ionágyút" milyen módon lehet szelídebb munkára rávenni? Valamiért azt gondolom, hogy rejlik itt valami megoldás, ami a hajdani szakiknak triviális volt, és egyszerű mint a faék (nem hiszem, hogy az öreg csak kazánlemezt vágott, meg sínpárokat hegesztett volna vele, és arra sem gondolnék, hogy az ujjaival malmozva várt a tirisztoros vezérlés elterjedésére...).

 

Egyszóval, van valakinek valami ötlete, hogy hogyan lehet a szabályzást megoldani egy ilyen múzeális darab esetében?

 

köszi,

 

Sz

 

 

 

 

 

 

molnartom Creative Commons License 2011.04.17 0 0 1109

horgászathoz szeretnék rod-podot, vasból nem szeretném mert rozsdál a sok egymásban csúszó alkatrész miatt? Esetleg tudsz ilyen anyagot "olcsón"?

Előzmény: Noby1 (1108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!