Keresés

Részletes keresés

trancsiloz Creative Commons License 2001.03.17 0 0 35
Ez igen! Őszintén szólva, mínusz ötöt még nem ittam.. Tényleg olyan jó? :)
Előzmény: PETYUS (34)
PETYUS Creative Commons License 2001.03.16 0 0 34
>... A tömény azonnal hat ...

Az semmi. A mínusz öt egyből hat.

Előzmény: fokukac (29)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.16 0 0 33
Meg nem ittam csak Unicumot, egy sor mindig jol esik mellette:)
Előzmény: GoldenEye (25)
fokukac Creative Commons License 2001.03.16 0 0 32
"A félliteres kiszerelésre? Nem rossz! :))"

Hogyne !
Azóta is ott fetrengenék a detoxikálóban....
pedig már két éve volt...

:)

Előzmény: trancsiloz (31)
trancsiloz Creative Commons License 2001.03.16 0 0 31
A félliteres kiszerelésre? Nem rossz! :))
Előzmény: fokukac (30)
fokukac Creative Commons License 2001.03.16 0 0 30
Ui. 7 felesre gondoltam
fokukac Creative Commons License 2001.03.16 0 0 29
Én egyszer kb 45 perc alatt megittam 7 unicumot, (kártyáztunk, és az volt a tét!) mit ne mondjak, elég ütős volt, de nem lettem tőle másnapos...

Egyébként ebből a szempontból szerintem teljesen mindegy, hogy unikumról, vagy vaalami más töményről van szó...

Én azt figyeltem meg, hogy egészen más bortól berúgni, mint töménytől. A tömény azonnal hat, elég naturális a hatása...
A bor viszont fokozatosan hat, és egészen másfajta életérzésekkel jár... sokkal jobb a hangulata!
Ezért vagyok inkább boros!

:)

Pendragon Creative Commons License 2001.03.16 0 0 28
Igen.
Valszeg személyfüggő a dolog, gének ilyesmi...
Viszont az unimukra vodka, na az halálos :-))
Előzmény: GoldenEye (25)
kazohinia Creative Commons License 2001.03.15 0 0 27
Nem! Pont fordítva! Egyszer egy ócska Fakaruszon döcögtünk ki 12 óra alatt Németo.-ba, és mindenki haldoklott a fárdtságtól, mert nem volt fejtámla (nem lehetett aludni). Volt nálam 1/2 liter Unikum... Mit mondjak, elszopogattam, majd az előttem levő ülés támlájára hajtottam a fejem, és másnap reggel FRISSEN ébredtem fel!!! (A többiek meg haldokoltak...)
trancsiloz Creative Commons License 2001.03.15 0 0 26
Nem, GoldenEye, semmi ilyesmit nem tapasztaltam, pedig..
Amint az ízmódosulást sem vettem észre, igaz, hogy kocsmában nagyon ritkán rendelek. Szerintem a világon semmi különös vagy szokatlan nem történt az unicummal. Szerencsére.
Előzmény: GoldenEye (25)
GoldenEye Creative Commons License 2001.03.15 0 0 25
Én nem iszom gyakran unicumot, úgyhogy nem vettem észre semmi olyasmit, amit a topicnyitó mondott. ellenben tegnap rettenetesen beittasodtam tőle és ma olyan rosszul voltam, mint vagy 5 éve már.
Kicsit off kérdés: Nektek van olyan tapasztalatotok, hogy ha csak unikumtól rúgtok be, akkor az különösen rossz másnaposságot okoz?
PETYUS Creative Commons License 2001.03.15 0 0 24
Amelyik kocsmában egyszer rossz piát kaptam, oda többször nem megyek. Mindenki tegyen így, és egyből be lehet zárni a pancsolós kocsmákat.
Előzmény: _LaJoS_ (23)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.03.15 0 0 23
Én boltbanvettet "tesztelek" (a topik hatására ijedten benyúltam a szekrénybe :-)), de működik :-DDD
Szoktam azért kocsmában is inni, de -- mivel bajotok van vele -- azt kell megállapítanom, hogy nem jó kocsmába jártok.
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.15 0 0 22
Kocsmaban vigyazni kell tenyleg vele, de boltban vett Unicumban meg nem csalodtam. Hoztam Spanyolorszagba is, a spanyoloknak baromira izlik, rendeltek tobbet is. Nem akar engem szponzoralni az Orszagimazs Kozpont? Jo penzert exportalnam meg reklamoznam ezt a finom nedut:))
MechanicGameboy Creative Commons License 2001.03.15 0 0 21
Helyesebben : Itt németbe' nem nagyon kapni.
MechanicGameboy Creative Commons License 2001.03.15 0 0 20
Végre...nemsokára megyek haza és lesz alkalmam hogy felmérjem mi is történt az unicummal. It németbe' nem nagyon kapni.
Lexes Creative Commons License 2001.03.13 0 0 19
Legalább 10-12 féle - az Unicumhoz hasonló ízű - gyomorkeserű, ill likőrféleséget lehet kapni, ami jóval olcsóbb is. Sok kocsmában azt adják, persze unicumos üvegből töltik, és meg vannak sértődve, ha az ember "meggyanusítja" őket.
lolka_bolka Creative Commons License 2001.03.13 0 0 18
Nem hiszem, ugyanis megismerem az unicumot 100 -bol is.

Lolka

Előzmény: PETYUS (16)
MechanicGameboy Creative Commons License 2001.03.12 0 0 17
Hát ha valaki a Várdát is hamisítja...
Egyébként én szertem, diákéveimben a kedvenc alternatívám volt.
Előzmény: Tomthumb (14)
PETYUS Creative Commons License 2001.03.12 0 0 16
Lehet, hogy az is hamisítva volt. Sőt, ha metil-ízt éreztél benne, akkor egész biztos.
Előzmény: Tomthumb (14)
lolka_bolka Creative Commons License 2001.03.12 0 0 15
Szerintem ez gyomor kerdese. Ugylatszik mindenkinel elerkezik egy ido, amikor egy kicsit megutalja az unicumot, de aztan egy ido utan helyreall a rend. Rajtam ez ugy kelentkezett, hogy amikor megittam, rogton osszefutott a szamban a nyal, es hanyingerem lett, s a sor sem esett utana olyan jol.

Lolka

Tomthumb Creative Commons License 2001.03.12 0 0 14
Vagy az a csoda, amit a minap volt alkalmam letesztelni: Ferenc(z?)-keserű. Etilalkohol, víz, aroma, meg ami a den.szeszgyártáskor az üst alján maradt.
Előzmény: MechanicGameboy (11)
deltoid Creative Commons License 2001.03.12 0 0 13
Én késdobálókban éreztem mellékízt, a mentolosat is, legalább négy helyen, három hónapon belül. Jobb helyeken vagy boltban vett unikummal semmi baj nem volt. Egyébként a zugkocsmákban minden más ízű, mint amilyen dukálna, így tehát a sör is. Mocskos poharak, redvás csövek stb.
Kéne írni a Zwackéknak, figyeljenek oda jobban, mert ez nekik is ciki, nem csak nekünk, akiknek 300-ért szart adnak. (meg a Dreher-nek, a bőcsieknek, a pécsieknek, a soproniaknak, stb)
Előzmény: szméagol (12)
szméagol Creative Commons License 2001.03.12 0 0 12
szerintem nem kell megijedni. magam is elkötelezett Unicum-fan vagyok, és pl. ősszel volt egy kb. másfél hónapos periódusom, amikor egyszerűen utáltam. megittam egy felest, és majdnem kihánytam. azóta szerelmünk kilábalt a hullámvölgyből, és - azt hiszem, már nevezhetem így - közös életünk biztosabb alapokon áll, mint valaha.
persze minden nő qrva, tehát a felvizezés ellen nem lehet semmit sem tenni. viszont hülye az, aki nem tud megbocsátani.
MechanicGameboy Creative Commons License 2001.03.12 0 0 11
VÉgül is elég 1szerü és gazdaságos megoldás lehet a vendéglősök részéről esetleg Várda keserűvel helyettesíteni. Valahol közös tőről erednek, ha nem hiányosak a "történelmi" ismereteim.
Előzmény: Tomthumb (8)
hűha Creative Commons License 2001.03.12 0 0 10
vegyük fel a megoldhatatlan rejtélyek közé... valami van az Unicumban! : ) De mi?
Előzmény: Tomthumb (8)
ABSENT Creative Commons License 2001.03.12 0 0 9
hát, étteremben (neadjisten kocsmában...) már én is éreztem mellékízt... mintha mentolos lett volna :-O de lehet, hogy csak a fogmosópohárban kaptam :D
na jó, viccet félretéve: télleg furcsa mellékíze volt.
Tomthumb Creative Commons License 2001.03.12 0 0 8
TÉNYLEG! Én is tapasztalok történést, Bécsiszelet vendéglő, hö! király! utca: megkérdeztük a pincért is, de esküdött, hogy valóságos Unicum az a dolog a pohárban; rákentük a saját ízlelőberendezésünkre, de ezek szerint valami van!
X polgártárs Creative Commons License 2001.03.12 0 0 7
akkor neked klausztrofóbiád van :)
dr. xpt
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.12 0 0 6
Ez változik. Általában a nagyobb boltban vetten nem.
Előzmény: fokukac (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!