Keresés

Részletes keresés

KawaBazsy Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95572

A legrosszabbkor.. itthon meg nix ember. :-)

Előzmény: dracoo25 (95571)
dracoo25 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95571

Mi kicsivel tobb mint masfel eve jottunk ki.

 

En epiteszmernok/telepulesmernok vagyok asszony dietetikus/elelmiszerbiztonsagi es minosegi mernok/termekfejleszto mernok.

 

Angolunk mar nagyon jo, mikor kijottunk sem 0 volt a nyeltudas, jartunk itt nyelviskolaba is stb.

 

Munkat talalni az elejen eselyunk nem volt szakmaban vagy szakmahoz kozel vagy fel evig.

 

Most en egy energetikai cegnek rajozlok generatorallomasokat meg engedelyeztetest csinalom kemeny 18.000ert evente (naponta majdnem 4ora cask a bejaras). Az a baj ennel a cegnel semi elorelepesi lehetoseget nem latok, gondolom orulnek/meg hulyenek neznek hogy ennyiert itt vagyok. Asszony meg egy elelmiszergyarban dolgozik mint QA assistant manager 22.000ert. 

 

Probalok persze mast talalni de amint belovom a fizetesi igenyem 25 korulire (ami meg szinten alacsony) soha tobbet nem hivnak, egyszeruen keptelenseg job munkat talalni. (kb minden tervezoprogramot konnyeden tudok hasznalni 2D/3D)

 

Komolyan gondolkodok hogy elhuzok haza, jo angollal szerintem sokkal jobban tudnak ervenyesulni mint itt, raadasul beszelek nemetul is es mivel az osztrak hatar mellol vagyok az is egy opcio.

 

Nekem Anglia eddig kinszenvedes kb. A font romokban es nem latom hogy job lesz. Gondolom az epitoipar fogja eloszor megszivni a brexitet, szoval nagy jovot jelenleg nem latok itt.

KawaBazsy Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95570

Mindenhol csak a kifogások.. én azt látom, h a lehető legkevesebb befektetéssel, a legkevésbé kimozdulva a komfortzónátokból szeretnétek a legkényelmesebben élni. Nix ezzel gond, csak akkor mire a hüppögés? :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (95568)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95569

Az lett volna a nagy kulonbseg hogy ha amikor kijottunk, akkor lett volna vagy tudtak volna a adni a szulok egy £10-£15K lóvét. Elkezdhettunk volna egy lakas mortgage-ot, mostanara nagyjabol a vege fele jarnank. Merthogy akkor peldaul az elso berelt 2x double bedroom-os lakasunk £80K volt, most meg ugyanaz £160K...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (95568)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95568

Meg annyit, hogy en 2000-2003 tajekan videken brutto 80-100eFt-s IT-s allasokat lattam, Bp-n meg 250-350eFt-seket. 80-100-ert nem akartam dolgozni, Bp-re meg nem akartunk koltozni, igy lett aztan egy videki multinacionalis termeloceges termekmernoki (nem igazan IT) allasom brutto 260 korul, mignem aztan 2006-ban terjedni kezdett (a kesobb igaznak is bizonyult) pletyka hogy Kinaba/Romaniaba koltozik a ceg, na ekkor lett elegunk es jottunk el onnan. Felesegemet se hozta lazban a kezdetben brutto 65, kesobb brutto 100eFt-s altalanos iskolai tanito fizetes, abba is hagyta par ev utan, a stressz meg a felelosseg nem erte meg, itt sokszorosat kapta pakolassal-csomagolassal abszolut nulla stressz es felelosseg mellett.

Előzmény: seci (95566)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95567

Volt valahogy egy lista/chart par honapja(?) (talan Laszlo linkelte?) amiben fel sorolva tobb orszagban a "hany havi atlagfizetes egy atlag ingatlan ara"-statisztika. Mo jobban allt, azaz ott konnyebb atlagingatlant venni atlagfizubol mint itt. De azert mi jobb erezzuk itt magunkat mint ott :-) Meg itt azert 60 evesen is kapsz allast, ott meg mar 50-nel fintorognak...

Előzmény: seci (95566)
seci Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95566

Anno en jo sok videki varosban jartam ilyen-olyan tanfolyami vizsgaztatas cimen ITs cegekhez, igy sajat tapasztalat alapjan nem tudom elfogadni ezt a nincs/nem volt benne penz dolgot. Volt es van is, nyilvan kevesebb van videken, de a megelhetesi koltsegek (alberlet/lakas) is lenyegesen alacsonyabbak.

 

Megjegyzem figyelemmel kiserem a mostani allaslehetosegeket is, es saccperkb ugyanannyit keresnek Mo-on, mint itt (aranyaiban legalabbis). Az viszont teny, hogy a budapesti ingatlanáran lassan osszemérhetok a (nem-londoni) itteni arakkal.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (95565)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95565

Mi anno azt lattuk, hogy IT-ben videken nincs nagy penz nehez belole venni egy rendes lakast. Bp-n volt nagyobb penz, viszont abbol meg Bp-n lett volna nehez lakast venni. Bp-i IT allas fizujabol videken venni lakast meg viszonylag konnyu lenne, ha nem kene az embernek Bp-n albereletet berelni (hacsak nem akar naponta x szaz km-et autozni/vonatozni)... Kb mint itt. Londoni fizubol lehet jo lakast venni Wales-ben. Sokra mesz vele...

Előzmény: seci (95563)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95564

Egyik olasz kollegina negy eve dolgozik az orszagban, igy aztan nem tud allampolgarsagert folyamodni, de azt mondja, ha tehetne se tenne, mert 1) kivagni ugy se fogjak mert ha kivagnak az EU-s munkavallalokat akkor osszezuhanna az orszag 2) ha meg nem kap allast, akkor az nem attol lesz hogy nem allampolgar, hanem hogy latjak a neven hogy nem brit, illetve elso mondat utan ugyis halljak a kiejtesebol (pedig az ove jobb mint az enyem) hogy bevandorlo, es ezeken az allampolgarsag se segit. (Plusz meg egy rakas szabadsag es penz es erofeszites is az allampolgarsag). Valami igaza van...

Előzmény: seci (95559)
seci Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95563

Nemtom, en mindig elcsodalkozom azon, hogy vannak, akik IT-ben dolgozva (akar Mo-on, akar itt) nem kepesek legalabb Mo-on venni egy ingatlant.

Nyilvan Londonban kicsit meg kell huzni hozza a nadragszijat, maskulonben nem megy es/vagy kicsit az M25-on kivul kell probalkozni.

-seci

Előzmény: Caitlin (95560)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95562

Ja, multkor felesegem kollegaja megjegyezte, hogy o "nem erti a struggling embereket, mert hat mindenkire hagy / kap naszajandekba / stb legalabb £100K-t a szulo, akkor hogy nem tudjak elkezdeni a mortgage-ot"... Na igen, ugy konnyu. 

Előzmény: Caitlin (95560)
Caitlin Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95561

ez jo, nem akarod hivatalosan is megirni nekik? Hatha.... :)

Előzmény: seci (95559)
Caitlin Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95560

Mi most szembesulunk ezzel. 6 ev alatt felepitettuk az eletunket nagyon szepen, buszkek is vagyunk ra. De kozben beszelgetek suliban szulokkel, masokkal (angolokkal) akik jo szakmaban dolgoznak kezdetek ota es messze mashol tartanak. Nem irigykedem, csak teny, h mi ha belegebedunk sem biztos, h sajat hazban fogjuk a nyugdijas eveinket tolteni. Mert egyszeruen keves az idonk ehhez a fajta felhalmozashoz (tartalekkepzeshez). Ez van. Ha innen neznem allandoan depresszios lennek :)

Előzmény: Némedi László __ (95540)
seci Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95559

Egyszeru. Akiknek jovahagyjak a kerelmet, annak 10 napot benn kell tolteni es feldolgozni napi 10 masik kerelmet. Pitty-patty keszen lesz az egesz, olyan mint a jury service, csak ennek ertelme is lenne...

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (95558)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95558

Mai nap vicce: https://www.theguardian.com/uk-news/2017/nov/19/home-office-admits-its-struggling-to-recruit-staff-to-register-eu-nationals

Home Office admits it is struggling to recruit staff to register EU nationals

Lawyers say current staffing levels mean each caseworker will process 1,500 of 3 million EU registration applications

Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95557

gondolom a londoni cégről beszélsz, köszi.

 

persze ez csak egy szelet, amiről szó van, elég alaposan átnéztem hajdanán a magyar gazdaságot a külföldi befektetők szempontjából...

Előzmény: ocso79 (95555)
Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.20 0 0 95556

van az a pénz. Multiknál dolgoztam, nagy projekteknél jöttek a külföldiek.

 

Villanyszerelő persze más tészta, elfogadom, hogy neki tényleg sokat kell ajánlani (van 10 millióm, elmennél Andorrába egy projektre?)

 

Nálunk sorban állnak az angol kollegák egy német állásra (persze négyszeresét kapják, mint itthon), megint, talán nem tipikus helyen dolgozom...

Előzmény: ocso79 (95554)
ocso79 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 95555

Laszlo Te szereted a statisztikakat.
Ebbol a cikkbol tisztan kiderul hogy a kik a befektetok a volt keleti blokkban.


https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-06-21/europe-s-next-housing-boom-raises-red-flags-in-ex-communist-east

ocso79 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 95554

Nem fognak jonni az Osztrakok mint ahogy a Angolok

sem mennek a Hollandokhoz pedig 30-40%-al jobb a kereset.

Előzmény: Némedi László __ (95550)
Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.19 0 0 95553

sztem is :)

Előzmény: KawaBazsy (95551)
Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.19 0 0 95552
KawaBazsy Creative Commons License 2017.11.19 0 0 95551

Vazz az osztrákok nem tudnak nekem megcsinálni a honi előírások szerint egy épületgépész tervet. De innen sztem meddő vita, mert ezzel foglalkozom, s látom a helyzetet, nem statisztikákat elemzek, hanem benne vagyok.

Előzmény: Némedi László __ (95550)
Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.19 0 0 95550

olyan nincs, hogy piaci árért sem volt, mert a piaci ár az, hogy amennyiért találsz. Te nem találtál, akkor nem fizetted meg a piaci árat (ami valszeg nagyon elszaladt). Ha fizetsz akkor mondom, nincs olyan hogy nem lesz, mert akkor akár osztrákok is jönnek, ha kell...

Előzmény: KawaBazsy (95547)
Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.19 0 0 95549

értem a bizonytalanságot.

Én egyébként nem tapasztalom ezt, se a párom, de mi nem is a szokványos helyen élünk, dolgozunk. Mindenkinek mások a tapsztalatai, de persze nem mondom, hogy nem figyelem mik a változások...

Előzmény: ocso79 (95546)
Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.19 0 0 95548

örülök, hogy nem sértődtél meg, nem akarnálak megsérteni, senkit sem :)

 

teljesen igaz, amit írsz

 

egyetlen egy kiegészítés, hogy az, hogy keleteuba ömlik a pénz, az már csak egy darabig lesz, Mo a GPD 5-7% kapja az eutól (ami közvetlen gdp növelő pénz, mert befektetés éés fizuba jön). Ehhez képest a GDP növekedés sokkal kevesebb, pedig ráadásul az az elképzelés, hogy ez multiplikátor hatása kellene hogy legyen.

Ez ha megszűnik, hirtelen megszűnik az építóiparba ömlő pénz. Hirtelen nem lesz sok kereslet villanyszerelőre...

Előzmény: ocso79 (95545)
KawaBazsy Creative Commons License 2017.11.19 0 0 95547

 Izé.. sztem félreértesz vmit. Nem azt írtam, h olcsón nincs ember. Én megfizetem a piaci árat, s úgy nincs, vagy csak nagyon sokára. A gáz bevezetése fél év volt, addig álltam (nem volt tuti, addig nem mertem kezdeni). A tervezésre 3 hónapot mondott a tervező, ennek a 2/3-a fél év volt. Több részterv hiányzik még, július végén, augusztus elején megegyeztem tervezőkkel, h csinálják, azóta is várom.. A költségvetéssel meg lett bízva egy kivitelező cég, csak kőműves és tetőfedőt kaptam, másfél hónapot vártam rá, term. ezt is megfizetem, az árat ők szabták. Jelenleg többször akkora az igény, mint amire kapacitás van, nem a béreken múlik.

Előzmény: Némedi László __ (95541)
ocso79 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 95546

Persze vannak elmaradott reszek,mint ahogy itt is.
En 2005-ben mint villanyszerelo boven 100 folott vittem haza videken. Budapesten mar akkor is minimum 1000ft/ora -ban dolgoztak.

Nem kerdes hogy itt mindig is jobb lessz a jovedelem.
A kerdes inakbb az hogy ki hogyan eli meg az csalad tavolletet es hogy szeretnel-e egy olyan orszagban elni ahol a nep kinyilvanitotta hogy nemkivanatosak vagyunk itt.

Ulunk itt egy loporos hordon es a gyufaval jatszodozunk ekozben. Nagy az eselye annak szerintem hogy Teri neni kompromisszumot fog kotni az EU-val,viszont ezzel az lessz a problema hogy a sok tulok majd fellazad. Annak meg Mi fogjuk meginni a levet.
Nallunk is egyre jobban erezheto hogy bizony az eddig mestersegesen felepitett fal bizony kezd lebomlni,szurjak a kis tuskeket a kollegak ha csak aprankent is de eddig ez nem volt jellemzo.

Előzmény: Némedi László __ (95544)
ocso79 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 95545

Laszlo itt villanytszerelni csak ugy tudsz ha atesel nehany vizsgan. Szabvany,felulvizsgalatok,meresek.
Ehez viszont tokeletes angol szukseges ami valjuk meg oszinten nem sok szakmunkas emberenek van.

Fizetes a netto 400 ezer ugye az egy eleg jo fizetes otthon,itt meg joforman semmi.
Az ingatlan arak sincsenek egy szinten. Ebben is egyet erthetunk.

Mi nem akarunk Magyarorszagon elni,de azt se lehet figyelem kivul hagyni hogy az itteni elet is kezd nehezedni.
Persze ezen sokan majd vitatkozni fognak de En igy latom.

Kimondtad a kulcsszot. Messze elfogunk maradni a velunk egykoru angoloktol!!

Iszonyat nagy problema lessz ha majd kozeledik a nyugdij. Nem ecsetelem bovebben de nehany dolog.
Megtakaritas,befektetes,nyugdujelotakarekossag.

Bejott-e anglia vagy nem ez relativ kinek mik az elvarasai.

Mit Te belinkeltel a villanyszerlo szakmarol az egy oktatassal foglalkozo oldal tehat egy kicsit nagyit.
Kb £28k az atlag de En nem kapok ennyit. Itt mar egy teljes komplett villanyszerelorol beszelsz 15-20 angol gyakorlat,referenciak es tobb mint valoszinu hogy self-employed,tehat nem 37.5h.

Nem raabeszelni vagy lebeszelni akarok senkit.
Nem is fogok hanyat-homlok beleugrani valamibe.
Akarmennyire is hihetetlen de Kelet-Europaba omlik a penz,persze mint mindenhol az elosztassal van a baj.
A nyugati vilag egy kicsit lassul,iszonyat nehez fentartani a magas szinvonalat,fokent ugy hogy egyre kevesebb ember akar dolgozni.
Arra vagyunk Mi a modern rabszolgak.


Előzmény: Némedi László __ (95540)
Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.19 0 0 95544

kis falumban majd mindenki 100 alatt keres...

Előzmény: ocso79 (95532)
Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.19 0 0 95543

egyébként érdemes gyorsan dönteni, mert az EU támogatások megszűnése után ez az építőipari pörgés otthon megáll (5-7%-a a GDPnek euból jön, és a GDP növekedés mégis ez alatt van, pedig ezek mind közvetlen GDP növelő pénzek (beruházás, fizuk). Kell statisztika? :)

Előzmény: ocso79 (95538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!