Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94550

Igen.  A helyzet az, hogy nem szeretem a teljes kiorlesu dolgokat, inkabb nem eszem :)).  Ha viszont eszem, akkor feheret.

 

Este kevertem be lisztet, elesztot, vizet - es csak a pulton hagytam. 

Reggel adtam hozza lisztet, vizet es keves oliva olajat.  

A tobbit tudod... keles - formazas - keles - sutes - es hamhamhammm :))

Előzmény: Tereza (94548)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94549

Tulajdonkeppen igen.  A lecso izesitese volt mas - indiai fuszerek - de magyar lecsoval is tokeletes lehet.

 

Hagyma, fokhagyma, reszelt gyomber, jalapeno paprika es egy masik sutni valo apro paprika, nem a husos kaliforniai.

Paradicsomkonzerv, aprora vagott paradicsom levevel egyutt - es a fuszerek, so, bors, cumin, graham marsala, orolt coriander mag.

Kb 15 percig foztem - es kellett ala onteni vizet, mert a receptet ajanlo mondta, hogy keves lett a szaft, a krumpli felszivta.

 

A tepsi aljan ujjnyi szeletben  hejeban fott krumpli - nem hamoztam, csak sikaltam - de legkozelebb kockara fogom vagni.

Erre jott a sult paprikas-paradicsomos szosz.

A tojasokat 20 perc sules utan utottem a szosz tetejere, es addig sutottem 190C fokon, amig olyan nem lett ahogy szeretjuk a tukortojast (kozepe folyos, feherje szilad).

Előzmény: Tereza (94547)
Tereza Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94548

A kenyered fehér lisztből készült?

Előzmény: ZsuR (94546)
Tereza Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94547

Kedves Zsur,

 

jó képeket csináltál.

Jól látom, hogy a tojásokat lecsóra ültetted? 

Az első kép a kaliforniai paprikából készült lecsó?

Előzmény: ZsuR (94545)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.08 0 0 94546

Tulteljesitettem a hetkoznapi sutes tervet erre a hetre...

Előzmény: ZsuR (94545)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.08 0 0 94545

Mai trukkom - hogy erre nem gondoltam elobb... szeretem az egytal eteleket.

eeddie Creative Commons License 2015.11.22 0 0 94544

Menzaakajához. Alapból nem nagyon sózuk, én sem a lányaim sem. Iskolás unoka jól ellenne a menzakajával, nem is válogatós. De a tanító nénik gondosan utósóznak mindent állítólag, nehogy már szegény gyerekek sótlanul egyenek! 

Előzmény: dulci (94541)
nézek Creative Commons License 2015.11.22 0 0 94543

az a bajom, hogy azt a karos citrusprést nem tudom megsasolni közelről vásárlás előtt, mert csak netes rendelés van..

motorosom nekem is van, de inkább valami más kellene..

 

köszi a választ.

Előzmény: dulci (94542)
dulci Creative Commons License 2015.11.22 0 0 94542

Aszittem csak én fogok ki ennyire nyomoronc citromokat.

 

Vettem már én is sokféle facsarót. A krómos-karos nem eléggé jól idomuló formájú, sem a citromhoz, sem a narancshoz. Az elektromos, duplaforgós még a legjobb. De, soha nem fog megtérülni az ára, még ha egy negyeddel többet is facsarna ki. Ráadásul, 3-4 műanyag részt öblíthetek el naponta. Újra az egyetlenke műanyag kézierőset használom. Két méretben van, így idomulunk a gyümölcs méretéhez.

Előzmény: nézek (94538)
dulci Creative Commons License 2015.11.22 0 0 94541

Menzakajához, még...

Azzal nem számolnak, nagy tudományosan, hogy nem is egyforma a sószükséglet. Vannak izzadékonyabb meg sportoló gyerekek is. És az íz élvezet fontos a jóllakottság érzéséhez is. 

 

És az erdei vadaknak tesznek még ki sózót?

A vén kecskéről nem is beszélve. :))

nézek Creative Commons License 2015.11.22 0 0 94540

köszönöm, ennek utánajárok...az anyag mindegy is, csak kényelmesebb legyen a mostanitól.

Előzmény: Boszorka (94539)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.22 0 0 94539

Az említett facsarót nem ismerem. Jómagam kb. 15 éve vettem egy Tefal elektromos facsarót. Két "feje" van, így jó citromra és narancsra is. Tiszta műanyag, napi használatban van a reggeli narancsfacsarás okán. Eddig remekül birja magát, nem volt drága.

Előzmény: nézek (94538)
nézek Creative Commons License 2015.11.22 0 0 94538

Üdvözlök mindenkit. nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e...

 

Szeretnék vásárolni egy könnyen kezelhető citrom prést, vagy facsarót. Újabban vagy én gyengülök(ez biztos) vagy a citromok lettek betonkemények, de mostanában akciófilmbe illő bírkózást folytatok a citromból kinyerhető léért..

van üvegből, van fémből, van műanyagból készült kézi facsaróm, amin a félbevágott citromot forgatva, némi káromkodással és erőkifejtéssel  lehet rávenni a lé kiadására..ráadásul a nejem mindig enegem kér, hogy az ő fél citromját is csavarjam..hamár így bennevagyok.

 

csupakróm karos prést már láttam, de érdekelne olyan véleménye, akinek van ilyen, illetve látott már működés közben...jó-e az citromra, vagy csak a nararancs a belevaló?

 

Köszönöm, ha valaki válaszol.

 

(Ceramic Blade Classic rozsdamentes acél citrusprés. Erről lenne szó)

Boszorka Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94537

Ha belegondolsz milyen időkben jártam én iskolába, (1941-1953)elképzelheted, hogy mekkora belső ellenállás alakult ki bennem az iskolával szemben. Persze szigoruan titokban. Voltunk egy néhányan. Otthon tanitottak nekünk tartást, becsületet, adtak jó könyveket a kezünkbe, irányítottak helyes irányba, vagy legalább is abba, amit ők a szülők  helyesnek tartottak. Alapból nem hittem el semmit amit az isklában tanítottak, 1945 előtt se, utána meg pláne. Persze vizsgáztunk végeztünk de nem tartoztunk soha a nyájhoz. Nem is tudom milyen lehet "normális" iskolába járni, ahol nincsenek a tantárgyak ideologizálva és némileg hihető amit tanitanak.

Előzmény: nagypapi51 (94533)
ZsuR Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94536

Nem vagyok templomba jaro, es a hitem is elegge hogyismondjam... rendhagyo.  De ezzel egyetertek:

 

"...grant me the serenity 
To accept the things I cannot change; 
Courage to change the things I can; 
And wisdom to know the difference." 

 

Jo, ha arra neveljuk a gyerekeinket, hogy tudjak mikor erdemes felvenni a kesztyut es mikor nem.

Előzmény: ZsuR (94535)
ZsuR Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94535

Boszi, az igazsag valahol a ketto kozott van.  Nem kell birkanak lenni, de szellel szemben sem jo... tudod mit tenni.  Van amikor az ember szlalomozik... es  o kerul ki gyoztesen.

 

Probaltam ugy nevelni a gyerekeimet, hogy ne legyen bajuk belole allandoan - es meg tudjak orizni magukat.  Azt hiszem sikerult.  Mostanaban ugy erzem divat a "nem turom" fele gondolkodas, es bizony sok bajuk lesz belole a gyerekeknek

Előzmény: Boszorka (94530)
ZsuR Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94534

A kollegano skot szarmazasu... es bizony pont olyan mint amilyennek elkepzeljuk a skotokat.  Skot...

Előzmény: Boszorka (94522)
nagypapi51 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94533

...Nem türném, hogy jámbor bárányt faragjanak a gyerekemből, aki szó nélkül elvegyül a nyájban....

Pedig manapság pont ez történik - persze nem kötelező iskolába se járni, taníthatod magán úton is, de tanév végén vizsgáznia kell.

 

Előzmény: Boszorka (94530)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94532

nem vetted észre a szmájlit? :-D

 

 

Előzmény: Boszorka (94530)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94531

Tízórait/uzzonnát is az iskola adja?

 

Barátnőm unokáis is már többnyire egyetemisták vagy valami flancos magániskolába járnak, ezért vagyok ennyire hülye.:-(

Előzmény: H_G (94529)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94530

Felhívnám a figyelmüket, hogy a gyereknek kötelező iskolába járnia, sóval vagy anélkül. Nem türném, hogy jámbor bárányt faragjanak a gyerekemből, aki szó nélkül elvegyül a nyájban.

Hajajjjj volt ebből a mentalitásomból bajom elég, mire sikerütl nyugdíjasnak lennem.:-)

Előzmény: ásítósmacska (94526)
H_G Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94529

"Mi történik ha rászólnak?"

 

Ó, hát ezek kis másodikosok -- olyan tekintélye van előttük a tanító néninek, hogy ha azt mondja, dobd ki azonnal azt a sót a szemetesbe, mennek és kidobják.

 

Nem egy, hanem 3 étkezésről van szó és a sóhiány sújtja a tízórait/uzsonnát is (szendvicskrémek stb.), ha nem is annyira, mint az ebédet. 

Előzmény: Boszorka (94524)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94528

Nem, nem kötelező. De mégis hol enne az a kisiskolás gyerek, aki 8-5-ig az iskolában van, a szülei 8-5-ig dolgoznak? Egy kisgyereknél nem opció, hogy hideg kaján van egész nap...

(Mi is lemondtuk a menzát, de csak azért tudtuk megtenni, mert én itthon vagyok, és közel lakunk az iskolához.  )

Előzmény: Boszorka (94524)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94527

Gyerekem hatodikos, az ő osztályából négyen esznek a suliban - persze a többiek jó része elmegy ebédidőben, mert edzésre, zeneórára, ilyesmire megy, vagy legalábbis erre hivatkozva nem marad a suliban, ahol is egyébként 4-ig kötelező lenne bent maradni.

 

Nem tudom a gyerek sulijában mennyire rossz az étel, az én fiam mindig is jó evő volt, néhány dolgot nem eszik csak meg (a bölcsiben a céklafőzeléket a mendemondák szerint csak ő volt hajlandó megenni, még az ott dolgozóknak sem kellett... - túrós, mákos és diós dolgokat nem hajlandó megenni, a többi jöhet, múlt hét végén a ruszli is felkerült a finom kaják sorába...)

Előzmény: Boszorka (94524)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94526

Elképzelt beírás.... :)))))

 

Tisztelt szülők!

 

Gyermekük az iskolában sót használt az ebédlőben, ezért megrovásban részesítem. Ismétlődő cselekmény esetén az iskolából való kizárást vonhatja maga után.

Előzmény: Boszorka (94524)
nagypapi51 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94525

...Kötelező az iskolában enni?...

Nem kötelező, de sok az olyan gyerek, akinek csak ez az egy étkezés jelenti/jelentené a napi evést.

Egyre többen mondják le...

Előzmény: Boszorka (94524)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94524

Tényleg tudatlan vagyok. Kötelező az iskolában enni?

Mi történik ha rászólnak? Beirják az ellenőrzőbe? Behivják a szülőt? Mondjuk nekem ez lenne a legszimpatikusabb, mert akkor megmondhatnám, hogy alapvető emberi jog ugy enni ahogy izlik valami. Nagy lázongó voltam és vagyok, rossz lenne nekem ha a "rendszerben" kellene élnem.

Előzmény: H_G (94523)
H_G Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94523

A gyerek iskolájában ezt tilos, rászólnak arra, aki saját sót vesz elő. Te túl sokat éltél S-sel kezdődő országokban, hogy azt hiszed, itt is olyan szép hosszú fokozatos az átmenet a kötelező és a tilos között.

 

Előzmény: Boszorka (94522)
Boszorka Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94522

Só se volt a háznál?  Most zugolódnak a sótlan menza kaják miatt. Senkinek nem jut ezsébe egy kis sószórót zsebre tenni? Annyira nem képesek az emberek maguktól gondolkozni és tenni is valamit.:-(((

Előzmény: ZsuR (94521)
ZsuR Creative Commons License 2015.11.13 0 0 94521

Tokeletes fogyokuras kaja... nem tudtam megenni.

Előzmény: dulci (94519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!