Keresés

Részletes keresés

timpa Creative Commons License 2006.09.05 0 0 214
Lesz börze Monoron.
Előzmény: Attiska (213)
Attiska Creative Commons License 2006.09.05 0 0 213
Ugye, most lesz 10.-én a galambvásár Monoron?
geta Creative Commons License 2006.08.28 0 0 212
Vásárosnaményban lakom, így a monori piac még messzebb van, de azért kösz.
Előzmény: Peti-to (210)
Peti-to Creative Commons License 2006.08.28 0 0 211

Hello Egris!

 

Igen, talált.

De a második hozzászólásodat nem értem. Talán válasz lenne arra, hogy miért választja Geta a monori keringőt és arra válaszoltad te, hogy az MGKSZ-es videó miatt?

 

Hy!

Előzmény: Egris (208)
Peti-to Creative Commons License 2006.08.28 0 0 210

Hello Geta!

 

Én közel lakok Vámosgyörkhöz. Mert te hol laksz?

Van egy megoldás a számodra: a monori kisállat börze ami legközelebb szeptember második Vasárnapján lesz. Nem tudom, hogy hallotál-e már róla, de elmondom, hogy rengeteg galambot és egyéb baromfit szoktak kivinni oda a tulajdonosok. A kirakodóvásár területe több focipálya méretű és lehet a galambokból válogatni. Sőt lehet, hogy monori keringőért mész és egy másik fajtával térsz haza, mert annyira megtetszik. Különlegességek és ritkaságok is szoktam lenni.

Egyébként márciustól májusig mindig van Monoron Kisállat vásár, azután június és július szünet a röpversenyek miatt, de augusztustól októberig ismét van vásár. Mindig a hónap második Vasárnapján vannak a börzék.

Remélem Monorhoz közelebb laksz és így tudtam rajtad segíteni.

Ha van még kérdés akkor nyugodtan.

 

Hy!

Előzmény: geta (207)
Egris Creative Commons License 2006.08.28 0 0 209
Biztos az MGKSZ-os video miatt
Előzmény: Peti-to (205)
Egris Creative Commons License 2006.08.28 0 0 208
pörkli
Előzmény: Peti-to (206)
geta Creative Commons License 2006.08.28 0 0 207

Régebben (úgy 25 éve) voltak galambjaim, most újra olyanok a körülmények, hogy tarthatok néhányat. Csak monori keringőt keresek. Vámosgyörkön találtam eladót, csak az igen messze van hozzám.

Előzmény: Peti-to (205)
Peti-to Creative Commons License 2006.08.26 0 0 206

Üdv!

 

Nagyon örülök, hogy végre megtaláltam ezt a topic-ot.

Jómagam is galamb tartó vagyok.

 

Na ki találja ki, hogy kik vannak a képen? Milyen fajták?

 

Peti-to Creative Commons License 2006.08.25 0 0 205

Hello!

 

Sajnos egyáltalán nem tudok monori keringő tenyésztőt, nem hogy Szabolcsban vagy Hajdúban.

De miért pont monori keringőt szeretnél?

Voltak vagy vannak más galambjaid is? Vagy ők (monori keringők) lennének az elsők?

 

Hy!

Előzmény: geta (204)
geta Creative Commons License 2006.08.25 0 0 204

Sziasztok!

Monori keringőt vennék. Tud valaki ajánlani Szabolcsban vagy Hajdúban tenyésztőt?

TEXAN Creative Commons License 2006.08.25 0 0 203
Hello mindenkinek, látogassatok el a honlapunkra.Címe:www.galambaszok.gportal.hu
TEXAN Creative Commons License 2006.08.19 0 0 202

Kösz a felvilágosítást!

Ezen még azt hiszem el gondolkozom.

Egris Creative Commons License 2006.08.18 0 0 201

Nekem volt egy hímem.

 

A kollégiumi szobámban tartottam egy darabig, de mivel az volt a szokása, hogy hajnali négykor le-föl futkozott a kalitban és a szintén általában hajnalban jelentkező turbékolása miatt haza kellett vinnem. Vagyiscsak vittem volna, hisz ez a buta madár -mert tényleg az- olyan vad volt, hogy a dobozban amibe raktam (nem volt se túl nagy se túl kicsi!) szabály szerűen addig örjöngött, vagdalózott, míg több sebből vérezve kimúlt. (Természetesen a dobozon megfelelő számú lyuk volt a szellőzésre)

 

Jelenleg kacagó gerlét és galambokat is tartok, sőt régebben szenegálom is volt, de ennyire megszelidíthetetlen, ostoba, gazdáját fel nem ismerő galambfélével még nem találkoztam.

 

E pár sort nem azért írtam, hogy elvegyem a gedved a gyémánt-tartástól, hanem inkább a háziállat.hu-s és hasonló -egyáltalán nem objektív- ömlengős infókat szerettem volna egy kissé korrektebbé tenni. Mert igaz, hogy számos előnye van, de sok a hátránya is. Fontold meg!

 

Szia!

 

Milos Ottó

 

www.egri.gportal.hu

Előzmény: TEXAN (200)
TEXAN Creative Commons License 2006.08.18 0 0 200
Szeretném hogy ha valaki saját tapasztalatairól beszélne a gyémánt galambok terén.Kérem irjon ide vagy az e-mail címem:kuruczsanko@citromail.hu.
Raybacsi Creative Commons License 2006.08.18 0 0 199
Köszönöm a válaszokat!
geo13 Creative Commons License 2006.08.18 0 0 198

A háziállatok mindennapos felügyeletet igényelnek, lelkiismeretlenség máshogy tartani azokat. Nyári melegben 2-3 nap alatt elpusztul a galamb víz nélkül.

Valakit bízzon meg ismerősöd a gondozással nyaralása alatt.

Előzmény: Raybacsi (196)
Egris Creative Commons License 2006.08.18 0 0 197

Önetető és önitató kéne neked! (www.galambaszkucko.hu)

Amúgy friss víz nélkül még egy-két napig sem hagyhatod madaraidat -ha egy kicsit is felnőtt, felelős galambásznak tartod magad-  mert ez mindenképp a kárukra fog válni! Az éheztetést is nagyon nehezen viselik!

Előzmény: Raybacsi (196)
Raybacsi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 196

Sziasztok!

 

Egy ismerősöm nevében kérdeznék. Egy ideje tart galambokat és most szeretne elutazni, de nem tudja hogy víz és élelem nélkül meddig bírják. Tudna ebben segíteni valaki?

Előre is köszi!

TEXAN Creative Commons License 2006.08.15 0 0 195
És mi legyen a lágy eleség?Miből készítsek?
izee88 Creative Commons License 2006.08.15 0 0 194

A gyémántgalamb eleség tekintetében nem válogatós, szívesen fogyasztja a készen kapható pintykeveréket vagy kanárieleséget egyaránt. Fiókaneveléshez a lágyeleség adagolása elengedhetetlenül szükséges, a fogyasztásnak megfelelő mennyiségben. Teljes cikk: http://www.haziallat.hu/index.php?menu=cikk&cikkid=7

Előzmény: TEXAN (193)
TEXAN Creative Commons License 2006.08.15 0 0 193
A gyémánt galambokról szeretném ha valaki mondana valami hasznos jó tanácsot.Hogy mit egyen?,mekkora hely kell 1 párnak?Kint a szabadlevegőn vagy bent a házban érdemes tartani.
MZ5 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 192
tudod az itt a baj hogy nem ara figyelsz amit irnak ,én azt irtam ÉRDEKLŐDJ és nyilván Borbola (ki ha nem Ő ) meg tudta volna mondani kinek van ,de persze Te azt hiszed mindent jobbn tudsz mindenkinél,nos elárulom Neked,hogy én már akkor is galambászkodtam amikor Te feltehetően a világon sem voltál,és akkor irtam cikkeket galambászokról amikor lehet még igen iskolába jártál, valamint Pál Csabát is régebbről ismerem mint egyáltalán ismerhetted volna,szóval nehogy elhidd magadról hogy minden titkok tudója vagy ,és talán egy kicsit körültekintőbben kéne "beszólni" ahhoz hogy a fórumon gyakrabban és másokkal is találkozz ,netán tanulj......
Előzmény: timpa (182)
Attiska Creative Commons License 2006.08.11 0 0 191
Hát, azért célszerű a lehetőségelkez mérten alegnagyobb helyet biztosítani nekik, hogy ha nincsenek kint, tudjanak ugrálni meg mozogni, eléggé aktív madarak.
Előzmény: Egris (189)
izee88 Creative Commons License 2006.08.11 0 0 190
Oké, köszi =)
Egris Creative Commons License 2006.08.10 0 0 189

Szia!

A kacagó gerle,-mint a szakirodalom is írja-kis helyen is jól érzi magát és költ is.  Szerintem a minimális méret az, hogy a madár anélkül meg tudjon fordulni, hogy a farktollai súrolnák a kalitka rácsait.

Előzmény: izee88 (188)
izee88 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 188

Sziasztok!

Kacagó gerlét szeretnék tartani lakásban. Ismerősöktől hallottam egyet s mást, a kérdésem annyi, hogy mekkora kalitkában érzi jól magát? Amellett, hogy rendszeresen reptetve lesz.

Válaszokért előre is köszönöm.

 

timpa Creative Commons License 2006.08.07 0 0 187

Sziasztok!

 

Mindenki elment nyaralni vagy kihaltak a galambtenyésztők?

 

Qupec Creative Commons License 2006.05.01 0 0 186
Ha valaki tenyészt amerikai kingeket, az légyszives küldjön képeket ill. egy rövid ismertetőt erről a fajtáról erre a címre: adrian8888@vipmail.hu Köszi!!!
Qupec Creative Commons License 2006.05.01 0 0 185

Sziasztok!!!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!