Keresés

Részletes keresés

june1 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 8841

Mi szeptember közepén voltunk Marmarison. 4 éve nyaraltunk már ott, most Rodoszról mentünk át 1 napra a delfinközpontba. Ez a kikötővel pont szemben van, az öböl másik oldalán. A delfinek a tengerből leválasztott részen élnek és a hely fő tevékenysége sérült gyerekek terápiája, de turistákat is fogadnak. Én konkrétan ilyen körülmények között élő delfineket kerestem. Az úszás 80 euró, látogatóként 15, és asszem van "meet the delfin" 25 euróért(?), amikor is kihívják a delfint egy kicsit egy matracra és ott lehet simogatni és készülnek fotók. Annyit lehet bent lenni, amennyit akarsz. Kb 12-15 perc egy úszás, a delfinnel először barátkozás van, aztán később a gondozója irányításával pár játék. Én örültem, hogy nem produkáltatták annyit, nem ugrált a fejem felett 100-szor, hanem hagyta magát simogatni, átölelni, de persze volt játék is. Fotós van, rólam 400 képet csinált és mivel délután ment vissza a hajó, már nem tudtuk megvárni a kész képeket, így átírta cd-re, amiért 55 eurót akart kérni, végül kiegyeztünk 45-ben. Párom közben szintén fotózott párat és levideózta az egész úszást.

Marmaris nekem évekkel ezelőtt is nagyon tetszett, és most még szebb volt. Kedvem se volt visszamenni Rodoszra...Ami viszont pár éve sem tetszett és most sem, ez a helyiek állandó eszelése, hogy hogy verhetnék át a turistát. Az első a taxis volt. Persze mi is csak félig voltunk éberek és nem is mentünk volna taxival, ha a hajó nem késik 50 percet, mi meg időre mentünk az úszásra. Szóval mondja a hapsi, hogy 15-20 euró lesz, de van taximéter(?) is a kocsiban. Ok. Mikor odaértünk, kb 6, max 8 km lehetett, akkor persze 20 euró lett. Mondjuk neki, hogy azt mondta 15-20, erre azt mondja, ő mondta, hogy 20. Ok, fogjad *meg...Off: Rodoszon minden taxi ugyanannyiért visz, nincs trükközés, és kb 1 km 1 euróba jön ki. Aztán visszafelé kistaxi-busszal jöttünk 1 euróért...sétáltunk, minden gyönyörű tiszta, szép, virágos rendezett volt (mint régen is), a kisutcák szintén. Beugrottunk a főutcán egy kisboltba, ami 1000 van egymás mellett. Persze semminek nincs kiírva az ára. Párom egy sört akart venni, a nő tanakodott, hogy mennyi, végignézett bennünket, aztán mondott végül egy árat. Ettünk dönert, természetesen az ár nincs kiírva. Gondoltuk, reméltük, hogy nem vernek át. Végül is nem, de úgy ettünk végig (a bazár kezdeténél van sok egymás mellett kis asztalokkal), hogy most majd milyen számlát hoznak ki. Ha vizet vettünk azon is elgondolkoztak, hogy mennyiért adják. 4 éve is ebből volt elegünk, meg ebből az állandó szólongatásból az éttermekből, bárokból. Ott már tényleg elvesztettem a tűrőképességem, mikor még hazafelé menet is a Duty Free-ből(!) szólongattak, hogy "pssz, pssz, figyelj már, honnan jöttetek, és nem figyeltem oda direkt, de még jött utánam boltokkal tovább, hogy honnan jöttünk...volt olyan is Marmarisban, hogy az első pár nap után mikor azt gondoltuk milyen kedvesek, hogy így érdeklődnek, szóval eltelt az első pár nap és már egyre unalmasabb volt, hogy nem hagytak egyszerűen sétálni és az egyiknek egyszerűen nem válaszoltunk. Még próbálkozott, kiabált, hogy menjünk oda, honnan jöttünk, majd mikor már elhaladtunk szó nélkül, még a sétány közepéről utánunk kiáltott  olyan börtönőr-rab stílusban, hogy "azt kérdeztem honnan jöttél". Szerencsére Marmaris másik végén laktunk, közel a szupermarkethez és ha kellett valami akkor ált. ott vettük meg.

Egyébként tényleg nagyon szép Marmaris és környéke, gyönyörű kirándulásokon vettünk részt, nagyon szívesen visszamennénk még oda.

Dr. Kis Creative Commons License 2008.10.05 0 0 8840
Sziasztok, Alanyaban a Hotel Neray-rol tud-e valaki valamit ????
Anderson/Taba Creative Commons License 2008.10.03 0 0 8839
Szia Moncsika!

Október közepén gyere nyugodtan, a tenger még kellemesen meleg (26-27 C), a nap meg ragyogóan süt! (Néha kis eső előfordul, de nem vészes.)
Várunk szeretettel!
Előzmény: moncsika2074 (8831)
doncike Creative Commons License 2008.10.03 0 0 8838
Igen, voltunk mi is "csak" shown, arra mondtam, hogy önmagában szerintem jobb (nekem jobban tetszett) és nem csak maga az ár, hanem az egész atomoszféra nem az a lehúzós, mint a törököknél.
Előzmény: Törölt nick (8833)
teachers Creative Commons License 2008.10.03 0 0 8837

Szia !

 

A válaszomat neked szántam, sajnálom,hogy ennyi negatív indulatot váltott ki.

Teachers

Előzmény: dp2008 (8810)
cévi Creative Commons License 2008.10.02 0 0 8836
A showt persze lehet, csak az úszásnál van kiírva, hogy tilos a fotózás. De légy résen, mert gyorsak az állatok, nekünk is lemaradt mindíg valami.
Dr. Kis Creative Commons License 2008.10.02 0 0 8835
Sziasztok,Alanyában a delfin showt lehet-e fotozni,vagy azért is fizetni kell???,
cévi Creative Commons License 2008.10.02 0 0 8834
Alanyában 3 fóka és 3 delfin csinálta a showt. Aranyosak voltak. Egy órás volt a show és a nézőkből többet odavittek a delfinek közé. Részesei lehettek a programnak. Elég színvonalas, 1 órás  volt a program. Utána aki akart az külön díj ellenében fényképezkedhetett. Azt nem tudom, mennyi volt. Én úsztam, minket bevittek a park hátúljába egy másik hatalmas medencébe. 4 delfin úszkált. Párosával voltunk egy delfinnel és egy oktatóval. Nem igazán úszásnak hívnán, inkább játékot a delfinnel. Odahozta nekünk a halat, amit az oktatótól kapott. tartotta a száját, hogy vegyük ki és utána dobjuk bele. A nyelvét is kiöltötte, hogy simogassuk meg. Tapsra ugrált, úszkált körülöttünk, és végűl a hátára feküdt és a hasán úsztunk. Egy fényképész végig fényképezett, egy videós meg videózott. Életre szóló élmény volt, csak a képek megfizethetetlenek voltak. Utólag gondolkoztam, hogy valahogy csak a videót kellett volna megszerezni, és arról csinálhattam volna fotókat. Egyébként ez csak delfinpark. A show 18 euró, az úszás 100. A fényképezést nem tudom.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.02 0 0 8833
Vagy Tenerifén, vagy Mallorcán, vagy Barcelonában. Ott is ez a helyzet, hogy állatkertben van benne. Barcelonában delfinshow, Tenerifén és Mallorcán viszton fóka show is van, meg orca show is, meg papagáj show is. Ráadásul ott még nevetni is lehetett rajta. Tény, hogy sokkal jobb volt a show, mint Törökországban. De a spanyoloknál simogatni, úszni nem lehet. A spanyol állam betiltotta. De én úgy láttam, hogy Törökországban, legalább is Antalyában csak delfinshow-ra is bel lehetett menni.
Előzmény: doncike (8832)
doncike Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8832

Mivel többen is voltunk valamelyik törökországi delfináriumban, leírom egy friss élményemet -- Spanyolországból.

 

A madridi állatkertben (szerintem) jobb delfin-showt láttunk tegnapelőtt, mint amilyen a beleki volt. Igaz, hogy "csak" palackorrúak voltak, rozmár (oroszlánfóka?) meg "fehér bálna" nem, viszont 5 delfin volt és szerintem tartalmasabb műsort csináltak.

3 spanyol idomár, lazaság és semmi újgazdag allűrök (delfin festmény árverése, pl.), 25 perc folyamatos műsor.

 

Igaz, hogy külön pénzért sem lehetett delfinnel fényképezkodni, meg delfinnel úszni -- viszont az egész benne van az állatkerti belépő árában (2 felnőtt + 2 gyerek ~ 60 EUR).

 

Szóval ha csak úszni nem akar valaki a delfinekkel, akkor Madridban érdemesebb megnézni egy ilyen produkciót.

moncsika2074 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8831

Sziasztok!

 

Ha valaki tudna nekem segíteni, hogy október közepén milyen az idő törökországban, azt nagyon jó lenne.Érdemes még ilyenkor elmenni?

Előre is köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8830
Igen, ez valóban lehúzás. Antalyában mondjuk 7 euróért adtak egy képet, az is sok szerintem.
Előzmény: cévi (8829)
cévi Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8829

Sziasztok!

Én egy hete jöttem haza. Konakli Eftalia Resort-ből. Igazán szép emlékeim vannak. A TUI szervezésében 1 hetet töltöttem kint. Nekem a szállodával semmi bajom nem volt. Tiszta, rendes programokkal teli teljes ételkínálattal. Az az egyéni problémám, hogy a török ízek nem jöttek be. Így inkább salátán éltem. Több fakultatív kiránduláson voltam, magyar TUI szervezésben, magyar idegenvezetővel, amit kint foglaltam le. Mivel több volt, így mindenre kaptam 10% kedvezményt. Voltam pamukkaléban, a manavgati vízesésnél, és Alanyában delfinshown, valamint delfin úszáson. Egyedűl az úszáson lévő helyi lehúzáson voltam kiakadva. Csináltak vagy 40 fotót, melynek darabját 15 euróért adják. Olcsóbban nem adják, inkább kidobják a maradékot. Ez szerintem elég  genya húzás.

Zsó51 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8828
Még valami: a dudeni vízesés Antalyában található, nem Alanyában.
Előzmény: Dr. Kis (8826)
Zsó51 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8827
A dudeni vízesést legszebb a tengerről megnézni. Kiránduló hajók indulnak az Óvároshoz közeli kikötőből, egyénileg  próbálkozz bátran. Kb. két órás hajóút oda-vissza,cirka 8-10 km. Fantasztikusan szép, feltétlenül meg kell nézni.
Előzmény: Dr. Kis (8826)
Dr. Kis Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8826
Sziasztok,Alanyábol ell lehet-e jutni a Dudeni vizeséshez ?? Menyire van mesze a várostol ???
utazok Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8825
üdv!

Nézzétek meg ezt az olalt.
Teljesen megujult, közel 500 fotó, élménybeszámolók, hasznos tanácsok utazáshoz, időjárási oldalak, szótárak, receptek.

Itt található
szilvi89 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8824
Háát..én nem tudom a többi szállodához viszonyítani,csak a saját tapasztalataimat tudom leírni. A tengerpart gyorsan mélyül,de nagyon kellemesen meleg volt,amikor mi voltunk egy hete. A szállodában rengeteg animációs programokat szerveznek napközben (strandröpi,táncoktatás,különböző vizi játékok),este kb fél 11ig mindig van vmi program,utolsó este pedig török est volt,ami nagyon klassz . A vendégek 80%a orosz,de ha jól tudom ez más szállodákban is így van. Ha ide jöttök végül, arra ügyelj még,hogy ne a legalsó emeletre foglaljatok szobát( economy room),mert azok sötétek és áll. büdösek.Mi a szobával is meg voltunk elégedve: tágas,tiszta,szép kilátással.(családi szoba ajtóval elválasztva.) Ha még bármi kérdésed van,csak kérdezz nyugodtan:)
zebulónia Creative Commons License 2008.09.30 0 0 8823

Szia Kazsu!

Megnyugtattál. Mi még nem voltunk Osztrák Irodával és ezért tartunk a kiközösítéstől. Bécsben és más Oszták városokban  többször jártunk,mindig nagyon jó emlékekkel tértünk haza,szerintem az egyik legbarátságosabb Nép.

Nekem egyszer volt csak kellemetlen élményem még a hatvanas években Sweicban ,ahol annyira éreztették velünk az alacsonyabb-rendüségüket, hogy máig is fáj és azóta sem voltam ebben az Országban, pedig let volna rá lehetőségem.

Németül beszélek, na nem perfekt ,de társalogni elegendő, a Feleségem viszont perfekt angolban. Különben gyakran utazunk, ez az egyetlen szenvedélyünk.

Üdv. Zebulónia.

Előzmény: Kazsu (8821)
Kazsu Creative Commons License 2008.09.30 0 0 8822

Szia Szilvi89!

 

Tudnál még írni a Daima Resortról?

Nálunk is benne van a lehetőségek között, előfordulhat hogy oda kerülünk...

 

Esetleg valaki aki volt már hasonló úton mint amire mi megyünk, megírná, hogy melyik hotel(ek)be lettek végül elszállásolva?

 

Már csak pár nap és megyünk!

 

Üdv: Kazsu

Előzmény: szilvi89 (8820)
Kazsu Creative Commons License 2008.09.30 0 0 8821

Szia Zebulónia!

 

Igen mi már voltunk osztrák irodán keresztül, de akkor 4* Rulett útra fizettünk be, tehát nagyon sok időt nem kellett másokkal tölteni. Az árban akkor egy 1 napos kirándulás volt benne, illetve a megérkezés másnapján volt egy koktélos eligazítás, amikor a csapat társainkkal találkoztunk.

Amúgy hallani és tapasztalni is időnként, hogy az osztrákok lenézik kicsit a tőlük keletebbre lévőket, de ezt a nyaralás során mi egyáltalán nem érzékeltük.

Az osztrák idegenvezető srác rendkívül segítőkész volt. Igaz az egyikünk nagyon jól beszél németül, általában ő intézkedett, de velünk angolosokkal is szívesen szóba állt.

A csapat többi része pedig se nem volt túl kedves, se nem közösítettek ki, egyszerűen szépen megvoltunk egymás mellett.. Pár szót váltottunk néhány utastárssal, de semmi több. 

 

Szerintem a kiközösítéstől nem kell tartanotok, főleg ha beszélitek a nyelvet, de persze nagyban függ attól is hogy ti hogyan viselkedtek, ha normálisan akkor szerintem ők is normálisak lesznek.

 

Üdv: Kazsu

Előzmény: zebulónia (8817)
szilvi89 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 8820
Szombat reggel jöttünk haza Kemerből,szintén sajnos:) Mivel előre elég esős időt mondtak végig,annak a 4 napsütéses napnak is nagyon tudtunk örülni,amikor a hőmérő napközben 45C-t mutatott:)) A tenger gyönyörű hullámos volt,a tengerpart kavicsos.Az ellátás is nagyon bőséges,finom volt,talán picit egyhangú. A Daima Resort nagyon szép,rengeteg program volt,a személyzet nagyon kedves volt,így ahhoz a 95%hoz csatlakozunk, akik elégedettek voltak a szállodával:)
Faliraki Creative Commons License 2008.09.29 0 0 8819
Szerintem nagyon megbízható az Ibusz, talán az egyik legjobb! Mi már sok utazási irodával voltunk, nagyon jó volt az Ibusz, csak hát elég drága ajánlataik vannak, de egyébként mindig velük mennénk:) úgyhogy sztem megnyugodhatsz:))
Előzmény: Dr. Kis (8815)
moonwalkr Creative Commons License 2008.09.29 0 0 8818
Az osztrákok általában kedvesek (persze köztük is vannak tuskók, mint bármelyik náció között). Mi Thaiflödön keveredtünk össze osztrákokkal egy fakultatívon és ők szólítottak meg bennünket egy kis beszélgetésre, ismerkedésre. Ha tudtok németül, nem hiszem, hogy kiközösítenének, ha nem, akkor viszont biztos. 
Előzmény: zebulónia (8817)
zebulónia Creative Commons License 2008.09.29 0 0 8817

Szia Kazsu!

Írod, hogy voltál már máskor is Bécsből.Azt szeretném kérdezni, hogy az Osztrák utitársak hogy viselkedtek Veletek? Mi inkább ettől félűnk, hogy kiközösítenek vagy ilyesmi.. Török országban elboldogulunk.A Török emberek nagyon barátságosak, kedvesek, csak jó emlékeink vannak Antályáról, Alanyáról Kemmerről és Isztambulról is.

Előzmény: Kazsu (8801)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.09.29 0 0 8816
Ugye vicceltél?
Előzmény: teachers (8803)
Dr. Kis Creative Commons License 2008.09.29 0 0 8815
Stiasztok,mi a véleményetek az Ibusz utazási irodáról ? Valaki utazott-e már velük ?
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 8814
Hmmm....
Mondjuk úgy, hogy ezt a máshol zabálós módszert sem életrevalóságnak, sem ravaszságnak nem nevezném. Valami egészen másnak, de azt inkább nem írom le...
Ez az, amiért az ember néha mások helyett kell, hogy szégyellje magát.
Légy nyugodt, már rég rájöttek erre a trükkre, csak nem alázzák magukat odáig, hogy egyesével fogdossák és hajigálják ki azokat, akik máshonnét lógnak át.
Előzmény: teachers (8803)
apuskam Creative Commons License 2008.09.29 0 0 8813
Hali!

Ilyan éttermekben lehet ebédelni a szervezett Alanya-i és Perge-i kirándulás alkalmával is. Persze, akinek kényelmetlen, annak hagyományos asztal mellett is lehetett enni mind a két helyen.
Előzmény: Pacific73 (8812)
Pacific73 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 8812

Törökországban, Kemertől nincs messze, és nekünk az egyik legnagyobb élményünk volt a nyaralás alatt Ulupinar-ban az étterem. A helyi utazásszervezők Fish Picnic néven árulják az utat.

 

Két étterem van egymás mellett, egy folyó fölé építették mindkettőt. 

Itt az egyik web lapja: http://www.ulupinarbotanikrestaurant.com/

Ez meg a másiké: http://www.ulupinartropikrestaurant.net/index.htm

 

Mi a Tropic-ban voltunk, de most nyáron pálmfás tetőket is szereltek az asztalok fölé. Csúcs volt, mind gasztronómiailag, mind hangulatilag.

 

 

 

Előzmény: zizike35 (8809)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!