Keresés

Részletes keresés

krzozo Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8870

Segítség!

 

3 nap van hátra egy aukciónál, bejelentkeztem a német ebay-re,de a bestätigungscode-t még nem kaptam meg. Attól félek, hogy nem kapom meg időben, így nem tudok belépni és résztvenni az aukción. Milyen lehetőségeim vannak?

mariska_xx Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8869
ÖÖöööö.. izé.. ezt most nem értem ;)
Előzmény: Bering de la Cruz (8867)
janimaci Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8868
Sajnos nem tudok elmenni, ezért jegyzőkönyvet mindenképp vezessetek! :) Annak a másolatát a topikon kérném megjelentetni. Köszönöm. :)

janimaci
Előzmény: ebayer (8864)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8867
mariska xx.. Mond nem akarod a hajad feketére festetni?:))) ON
Előzmény: mariska_xx (8865)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8866
Ez jól hangzik!! Mennék is, de nem tudom kire hagyni a bébit :(
Előzmény: ebayer (8864)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8865
Ó, kedves tőled, hogy ellebbentetted a fátylat szemeim elől :)
Írtam már az embernek, még nem válaszolt, hát majd ha lesz időm, akkro fel is hívom őt... feltéve ha nem lenne hegyán-hátán adóellenőrzésem. Vagyis az ügyfeleimnek. Egymás seggébe lógnak az adóellenőrök mostanság nálam :O
Előzmény: Bering de la Cruz (8862)
ebayer Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8864

Hi MINDENKINEK !!

 

Egy kicsit muszály volt pihiznem a nyár végén , és sajnos összeszedtem egy kis náthás-allergiás valamit , amiből három hete próbálok kimászni. Többen ajánlották a koromra való tekintettel , hogy maradjak a meleg fagyinál.......

---------

Azomban jó hireim is vannak :

 

A Hotel Matus tulajdonosa felajánlotta számunkra a konferenciatermét az

első  eBay találkozó szinhelyéül.

cim : www.matushotel.hu , BP, Fogarasi út 147.

 

Max 50 fő fér be egyszerre , szerintem nem leszünk annyian, de el kellene kezdeni összejönni. Az email cimem : interb@t-online.hu , ide mailezzetek .

Szóval lehet tolongani végre. Szépséghiba , hogy internet egyenlőre csak a recepción van és az is csörgetős, az ADSL nemsokára benn lessz.

 

IDŐPONT  JAVASLAT : Szept 11., Vasárnap de 10 órától -

Mikulásig.

 

Szerintem fussunk neki , 10-re a vidékiek is felérnek és addig dumálunk amig

kedvünk van . Szerintem tematikusan végig kellene futni az egész eBay-n, és mindig átvennék a szót a legrutinosabbak .

 

Mindenképpen meg tudnánk állapodni a következő találkozók tartalmában is .

-------

Szept 19 is jó lenne, de akkor valami vásár van Pesten , úgyhogy nem túl szerencsés , inkább a 11.-ke. Szerintem vágjunk bele.

Ha nagyon sokan és sokáig használnánk azt a termet,  mindenképpen illik

fizetnünk valami önköltséges hozzájárulást a tulajnak. Ő nem deklarált előre

terembérleti ( konferencia )dijat , szivesen lát bennünket első alkalommal , persze hosszabb távon nyilván meg kell állapodni ebben a kérdésben is.

Nem ártana telefonos kapcsolattartás sem ilyen szervezési dolgokban.

Én szivesen megadom azoknak akik komolyan gondolták a találkozót.

 

Ötleteket , hozzászólásokat , jelentkezéseket , email-cimeket , telefonszámokat várok mihamarébb.

 

jóéccakát mindenkinek

 

NLQ Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8863

mindenkinek koszonom aki a DPD-t ajanlotta!  tenyleg nagyon profik!  2nap alatt megjott!

 

ime egy tracking lista:

 

Datum         Uhrzeit  Depot  Ort               Scannung Ausrolllisten-Nr.  Route  PLZ  Code

 

29.08.2005   14:23  147    Duisburg (D)          Einrollung                    660      01070    

30.08.2005   01:45   16     Aschaffenburg (D)  HUB-Durchlauf              62       01070

30.08.2005   17:20   62     Hörsching (A)         HUB-Durchlauf              66       01070    

31.08.2005   07:55   660   Budapest (H)         Eingang                       660      01070    

31.08.2005   07:55   66     Budapest (H)         HUB-Durchlauf             660      01070    

31.08.2005   08:40   660   Budapest (H)         Ausrollung                  0288 

 

remelem sikerult ertheto tablazatot betenni

 

nevetseges, hogy olcsobb es gyorsabb mint barmilyen posta

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8862
"Almost fine your idea" Kezdhetném igy is a mondatot, de nem kezdem. Az a szállitmányizó cég amelynek az adatait elküldtem neked.....Úgy müködnek hogy: Amikor az ebay.com-n vásárolsz valamit akkor szállitási cimként az Ö telephelyüket jelölöd meg
cimként illetve a te nevedet hogy ott a fogadó cég tudja hogy kié lessz a küldemény. Ök berakják a motyódat a konténerbe amikor az megtelik,becsukják az ajtaját, kimegy a kikötőbe elhajózik bizonyos időn belül. Megérkezik egy speditőr céghez akinél kipakolják egy nagy raktárba...elmész érte kifizeted a szállitást, és elviszed haza. És azt mondod "konténer a barátom":)))) Honnan tudod hogy odaért az Amerikai szállitmányozó céghez a motyó stb stb??? Onnan hogy kéred az eladót hogy tracking numbert küldjön amelyem keresztűl tudod követni a küldeményed.....
Mindezek elött természetesen fel kell venned a kapcsolatot a szállitmányozó céggel illetve az ott emlitett személlyel.

UI: a dobozokat csak azért linkeltem be mert USPS külön egységdobozokat ajánl a "power sellereknek" az ebay.com-n szóval akiktől én vásároltam cipőt,inget, stb azok általában igy küldték a cuccot nem ujságpapirban..stb. Aki FEDEX, vagy UPS-sel küldte az is normálisan bevolt csomagolva.


Kézcsók
Beringed
Előzmény: mariska_xx (8860)
optikus Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8861

Otp-nel en sem a delikvens cimet sem a bankjanak cimet nem tudtam de elfogadtak es rendben volt ugy is. Igazabol ha megvan a swift es iban szam akkor a tobbi sallang (nemi biztositas afelol hogy neh menjen rossz helyre). Nemetorszagba raiffeisenes bankba utalva 2khuf volt a koltseg (allitolag egesz eu-ban ibannal ennyi kene, hogy legyen...).

 

Előzmény: morbiczer (8856)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8860
Nagggyon tetszetős kis dobozok, egészen belelkesültem a dobozaid láttán. :))
Félve teszem fel megint az én kis értetlen kérdéseimet, szőkébb vagyok, mint hittem, mert valahogy hézagos a fejemben a kép ezekről a szolgáltatókról. Elmondom az én teóriámat, aztán vagy egy bólogatást, vagy valami kiegészítést várnék. :)
Szóval, akkor ezek a cégek úgy dolgoznak, hogy bérelek egy konténert, oda érkeznek a cuccok, amiket az eladók az általuk meghatározott szállító-postázó-futár cégekkel továbbítanak abba a depoba, amelyiket én megadom. Ezen a helyen nekem gyűlik a cucc és amig meg nem telik az én kis ládikóm, addig ott áll az egész. (jó, valószínűsítem, van valami időintervallum, amig ezzel szóraozhatok)
Aztán mikor full van a konténer, akkor indítják ide, hozzám. Beér az országba és akkor jön a vám/nem vám kérdés. Ezt a konténernyi halomra vetítve nézik, vagy pedig egy-egy dobozra? (Nem mondom, hogy nekem melyik lenne a logikus, mert az alig jelent valamit :) )
Asszem, egyelőre ennyi. Jól képzeltem a dolgokat?
Előzmény: Bering de la Cruz (8851)
villamos75 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8859
Sziasztok, USA-ból rendeltem egy GPS-t, Global Priority Mail-lel küldte nekem a srác Aug 18-án, de még nem érkezett meg. A http://invitel.hu/youme/ebay/vam.htm oldalon találtam némi infót mit kéne tennem és felhívtam a Nemzetközi Posta Kicserélő Üzemet. Miután mindenfélét kérdeztek /név,cím, még azt is mi van a csomagban! / azt mondták, nincs ott. Létezik, hogy ennyi idő alatt nem érkezett meg, és csak türelmesebbnek kéne lennem? /4-5 munkanap lenne elvileg/ Vagy esetleg szeretik eltűntetni a postán a csomagokat? /Miután megkérdezik mi van benne/ Az eladó feedback-je makulátlan volt, nem hiszem, hogy átverne. Nincs tapasztalatom az eBay-jel, ha valaki megosztaná a tapasztalatait, azt megköszönném. Üdv: V.
Mopi Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8858
Az OTP help-je szerint nem kötelező.
Előzmény: morbiczer (8856)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8857
Email-ben, faxon, vagy netán levélben küldted a USPS nyomtatványt? Én mailban scannel-ve küldeném vissza...de átolvasom figyelmesen.

Mégegyszer köszönöm a tájékoztatást.
Előzmény: digicat (8853)
morbiczer Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8856

Lassú voltam.

 

"Kedvezményezett bankjának címe: nem kötelező"

 

Raiffeisennél enélkül nem tudod elindítani, az OTP-nél igen?

Előzmény: Mopi (8854)
morbiczer Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8855

Szerintem a következő módon kell kitölteni. Felelősséget természetesen nem vállalok. :) Különben a legbiztosabb valószínűleg az, ha felhívod az ügyfélszolgálatot, ott csak elmondják.

 

 

Kedvezményezett számlaszáma DE30 5465 1240 1306 9849 54 (Nálam a Raiffeisen online csak akkor fogadja el az IBAN számot, ha nem írok bele szóközöket.)

 

Kedvezményezett neve Burkhard Schröter

 

Országkód Ezt gondolom megtudod nézni valahol a honlapon, vagy fel kell hívni az ügyfélszolgálatot.

 

Kedvezményezett címe Ezt nem tudod. (Raiffeisennél ilyet nem is kérnek.) Szerintem ha beírsz egy kamu címet, akkor is megkapja a pénzt, de ezt pesze nem tudom garantálni.

 

 

 

Kedvezményezett bankjának azonosítója MALADE51DKH

 

Kedvezményezett bankjának neve Sparkasse Rhein Haardt

 

Kedvezményezett bankjának címe Philipp-Fauth-Str. 9 67098 Bad Dürkheim (Google-lal)

 

 

Átutalás közleménye Ide célszerű beírni az ebayes nevedet, hogy tudja, kitől jött a pénz.

 

 

Sürgősség ????

 

Idegen bankköltség viselő  Ezt vállald át.

 

SWIFT értesítőt kér ????

 

Az indító telefonos elérhetősége Telefonszámod

 

Hozzájárulok ahhoz, hogy az átutalás során az OTP Bank Rt. címemet és számlaszámomat továbbítsa.   ?????
Előzmény: TGery (8852)
Mopi Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8854
Kedvezményezett számlaszáma: DE30........ (az IBAN kell ide)
Kedvezményezett neve: Burkhard Schröter
Országkód: ahol van a számla, gondolom hogy Németország
Kedvezményezett címe: nem köteltző kitölteni
Kedvezményezett bankjának azonosítója: MALADE51DKH
Kedvezményezett bankjának neve: Sparkasse Rhein Haardt
Kedvezményezett bankjának címe: nem kötelező
Átutalás közleménye: valami mesét írjál, hogy ebay cuccot fizetsz. Legyen benne a te user id.-d és az item number is.
Sürgősség: szvsz elég a normál
Idegen bankköltség viselő: általában a küldő viseli, de a fogadóra is ruházhatod az összeget. :-)
SWIFT értesítőt kér: "amennyiben értesítést kér (igen opció választása), úgy számlavezető bankfiókjában veheti át a tranzakció teljesítésekor keletkezett SWIFT-üzenet másolatát, mellyel üzleti partnere felé szükség esetén "igazolhatja" az átutalás banki teljesítését. Fontos megjegyezni, hogy bár a nemzetközi gyakorlatban a SWIFT-másolat általában betölti ezt a szerepet, a másolat a kiadó bank részéről kizárólag tájékoztató jellegűnek tekintendő."
Az indító telefonos elérhetősége: ertelemszerűen
Hozzájárulok ahhoz, hogy az átutalás során az OTP Bank Rt. címemet és számlaszámomat továbbítsa.: IGEN (ezt célszerű)
Előzmény: TGery (8852)
digicat Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8853
Valószinűleg jó az útlevél is. Én a személyiről küldtem másolatot.

Emlékeim szerint a nyomtatványra rá kell írni az ottani címet, amit csak regisztráció után kapsz meg.
Így néz ki:
FirstName LastName
1901 60th Place, L1234
Bradenton, FL 34203
USA

Az L1234 egyúttal a loginod is.

Nálam biztos nem várták meg, míg megérkezik a nyomtatvány, ugyanis regisztráció után két nappal már postáztak is egy csomagot, és én kb. akkor küldtem el innen a kitöltött nyomtatványt.

Szállításnál nem kéri a kártyaszámot, vagyis szerintem előtte kell egy "My Account -> Change Credit Card".
Én még most is a regisztrációkor megadott kártyát használom náluk, onnan vonják a havidíjat és a postaköltséget is.
Előzmény: Bering de la Cruz (8850)
TGery Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8852

re All!

 

köszi mindenkinek, aki segíteni akart, de most újabb problémám akadt  :)

Nyertem egyprojektort egy arctól, utalnom kéne neki pénzt.

A következő adatok állnak rendelkezésemre:

 

Burkhard Schröter
Kto.: 1306984954
BLZ.: 54651240
Sparkasse Rhein Haardt

IBAN: DE30 5465 1240 1306 9849 54
SWIFT-BIC: MALADE51DKH

 

MElyik helyre mit kell írnom ha otp-n neten utalnék?

ezek vannak:

 

Kedvezményezett számlaszáma

 

Kedvezményezett neve

 

Országkód

 

Kedvezményezett címe

 

 

 

Kedvezményezett bankjának azonosítója

 

Kedvezményezett bankjának neve

 

Kedvezményezett bankjának címe

 

 

 

Átutalás közleménye

 

 

 

 

 

 

Sürgősség

 

Idegen bankköltség viselő

 

SWIFT értesítőt kér

 

Az indító telefonos elérhetősége

 

Hozzájárulok ahhoz, hogy az átutalás során az OTP Bank Rt. címemet és számlaszámomat továbbítsa.
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8851
Ilyen dobozokban jöttek a cuccok amiket az Ebay.com-ról vásároltam 15 db doboz.. most néztem át a konténerben jött motyókat..

Ilyen dobozokban
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8850
Köszönöm.
Annyit szerettem volna még megkérdezni hogy a USPS 1583 nyomtatványhoz szerinted jó lehet az útlevél mint fényképes okmány? Mivel ugy láttam "goverment identification" tipusú okmányokat is elfogad tehát államilag kibocsájtottakat..
A másik dolog ami nem volt teljesen egyértelmű, miután regisztrálok kapok valami kódot stb.. amit a USPS 1583-ra rá kell vezetnem vagy csak simán kitöltöm és visszaküldöm nekik?
A szállitásnál mindig be kell irni a kártyaszámot amire megy a "charge" terhelés? Azért kérdezem mert több kártyám van és többet használnék fizetésre..
Egyenlőre ennyi..:)))
Előzmény: digicat (8846)
Ariel Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8849
koszonom..
Előzmény: digicat (8848)
digicat Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8848
Havi. Automatikusan terhelik a kártyát a havidíjjal.
Mikor regisztráltam, nem tudtam, mennyire válik be, aztán így maradt. Idén januárban regisztráltam.
Előzmény: Ariel (8847)
Ariel Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8847
havi vagy eves "elofizeto" vagy?
Előzmény: digicat (8846)
digicat Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8846
Szerintem nagyon egyszerű.

Van egy inbox, abban vannak a beérkezett küldemények. Kiválasztod, amit tovább akarsz küldetni, van hely egy rövid és egy hosszú megjegyzésnek, majd klikkelsz a SHIP-re.

A My Account-ban van Shipping Preference, ahol iratokra és csomagokra külön beállítható, hogy hogyan (Express, Air) és mikor (heti, kétheti, havi 1. vagy 3. hét, soha) kéred a postázást.

Ha van konkrét kérdésed, jöhet ;-)

Előzmény: Bering de la Cruz (8828)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8845
Szolgáltatásban ez az ország NULLA, és még sok minden másban is.
Előzmény: tangerine (8839)
farriss Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8844
Az OTP fiókban ezt meg lehet kérdezni? Azt ők csak látják online, hogy a számlámon milyen forgalom volt, nem?
Előzmény: NLQ (8807)
optikus Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8843

>1 nap a feladás napja, 4 nap a szállítás, 1 nap a kiszállítás, azaz 6 nap (+- 1 nap).

Igen ezt irtak is hogy nemet belfoldi az 1..3 nap, kulfold (orszagtol fuggetlenul) max 7 nap.

Előzmény: Ijász (8840)
Mopi Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8842
"Egy kártyát csak egy PP reghez lehet használni?"

Igen.
Előzmény: Wals (8841)
Wals Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8841

 

 Üdv!

 

Igaz kicsit megkésve, de NLQ-nak szeretném megköszönni a segítséget a VISA kártyás fizetés ügyében. Gyorsan és nagyon korrektül ment a dolog. Adtam egy pozítívot neki!! :)))

 

 

Más: Paypal ügyben kérdeznék. Egy kártyát csak egy PP reghez lehet használni? 

 

Wals

Előzmény: NLQ (8732)
Ijász Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8840

A DHL tracking number-el én már szívtam, csak akkor működik interneten, ha légipostával jön. Inkább: 06/40 45 45 45 (ügyfélszolgálatuk). Amit tapasztaltam közutas szállításnál Németországból: 1 nap a feladás napja, 4 nap a szállítás, 1 nap a kiszállítás, azaz 6 nap (+- 1 nap).

 

Üdv:

Íjász

 

tangerine Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8839
Én nem bíznám a postára.
Szinte rendszeresen vagy eltűnik, vagy rapityára törik, a postán érkező/távozó cucc.
Hajrá futárok! Mégcsak nem is biztos, hogy drágább.
Tapasztalataim a futárral:

#1
Tavaly szeptemberben rendeltem egy mp3 lejátszót Franciaországból (nomatica). Kényes cucc, vincsi van benne. Mikor ideért, senki nem volt otthon, erre felhívott mobilon a diszpécser, hogy mondjak egy új időpontot. Mondtam, hogy másnap. Mire hazaértem, kiderült, hogy a futár később mégis visszament, és addigra anyám át tudta venni. Kifogástalan állapotban volt, pedig puha csomagolásban volt, bár két kukazsákba is bele volt tekerve.

#2
Kb márciusban, távirányító Németországból (computeruniverse). Szintén kényes cucc, de nagy dobozban kis doboz, közte vagy 5-6 m csomagolópapír párnaként. A külső nagy doboz is sértetlen volt.

#3
Ismét Franciaországból (nomatica) asztali DVD-író, kényes cucc, vincsivel (kb. 5 kg).
Péntek este adták fel, hétfőn reggel 10 órakor hív a futár, hogy hova hozza, és hogy otthon vagyok-e, mivel nem voltam, behozta a munkahelyemre. Az állam a porban keresgéltem. Kb. 8-10000 Ft volt a szállítás, de így is 30000-errel olcsóbb volt, mint itthon lett volna.

#4
Pár hete, ebay-ról két Li-ion akku, egy hét alatt ideért. Hong-Kongban adták fel.

#5
Pár hete rendelt valami mütyürt az asszony. Pár nap múlva szól a futár telefonon, hogy a ház előtt vár, de nincs otthon senki, hova vigye. Mondom a melóhely címet, már épp indult volna, mikor kiderült, hogy nincs pénz nálam, erre megegyeztünk, hogy melyik automatánál találkozunk. Ott várt már, mire odaértem.

#6
Pár cuccot rendeltem a speedshop-ból. Másnap délutánra itt volt 690 Ft-ért.


Most a Magyar Királyi postáról.

#1
Múlt héten az asszony rendelt egy DVD-t, olyan 3 lemezes különlges tokút. Pár nap múlva megjött, a tok rapityára törve. Mikor a postán reklamált, még nekik állt feljebb, hogy nem volt ráírva, hogy törékeny.

#2
Kb. 1 éve a bátyám feladott egy csomagot (nagy doboz) Nyíregyházán, mindenféle cuccokkal. Volt benne egy pulóver is meg egy fénykép kerettel, üveggel. A fénykép be volt csomagolva a pulóverbe. Mire ideért és kibontottuk, az üveg össze volt törve, az egész csomag tele volt szilánkkal.

#3
Magyar oldalon rendeltem két CD-t. Mire ideért mindkettő tokja rapityára törve, szerencsére a lemez nem sérült meg. Erre rá volt írva, hogy törékeny.

#4
Egy napon adtam fel 3 különböző helyre CD-ket. Nyíregyre, BP-re odaért, a Bajai viszont eltűnt nyomtalanul.



Na most akkor döntsd el, hogy posta vagy futár, ne csak az árat nézd.

A postának az anyját a ravatalon!

Jó lenne, ha végre valaki rendet tenne ebben a szocializmusból visszamaradt kuplerájban végre. Jó lenne ha privatizálnák, és végre szolgáltatnának a pénzünkért, és nem az lenne, hogy ha nem írom rá, hogy törékeny, akkor defaultból ugrálnak a csomagokon, vagy én el nem tudom képzelni, hogy mi az úristent csinálnak velük.

Az biztos, hogy én amikor tehetem nem a postát használom, mégha a futár drágább is. Klasszisokkal jobb, pontosabb a futár. EU konform, míg a posta balkán-konform.

Előzmény: k2laci (8830)
tangerine Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8838
Köszi!
Előzmény: Pueblo (8834)
matchbox Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8837
A Magyar postának megint sikerült alkotnia. Aug. 22-én feladtak egy csomagot az USÁ-ban. Ma kaptam meg. Ez még jó is lenne. De a bélyegző szerint 26-án már az országban volt. Ugyhogy 4000 km négy nap alatt, a maradék 20 szintén négy nap alatt.:-(
matchbox Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8836
Satelit receiver, műhódvevő.
Előzmény: mariska_xx (8831)
optikus Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8835

Most ertesitett a nemet elado hogy feladta a csomagom. DHL-el jon, adott is tracking numbert amit megneztem, de Keine Informationen van... Ide Azsiaba ;) lesz kiirva mas? Szoval erdemben lehet majd latni valamit? Meg nem volt ilyen tarcking numberes szallitasom (bar lehet, hogy volt csak a szamot nem kuldtek en meg nem kerdeztem).

 

Pueblo Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8834

ja, röviden: átutalás előre.

Előzmény: Pueblo (8832)
tangerine Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8833
Jó, ezt én is megtaláltam, csak nem lettem tőle okosabb. :(
Előzmény: Pueblo (8832)
Pueblo Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8832

Google search-vel.

 

4.1. T/T payment in advance

T/T means telegraphic transfer, or simply wire transfer. It's the simplest and easiest payment method to use. 

T/T payment in advance is usually used when the sample and small quantity shipments are transported by air. The reason why is that the documents like air waybill, commercial invoice and packing list will be sent to you along with the shipment by the same plane. As soon as the shipment arrives, you can clear the customs and pick up the goods with the documents. As it's acknowledged, T/T payment in advance presents risk to the importer if the supplier is not an honest one.

For us, T/T advance payment is required for some high-value samples (see our samples ordering policy) and small quantity order shipped by air. 

To the customers who have long-standing business relationships with us, we send free samples; and for the small quantity order, document against payment is used.

It takes 3-4 days for us to received the wire transfer made from anywhere in the world.

Előzmény: tangerine (8829)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8831
ammegmi az a sat-receiver? :D
Előzmény: k2laci (8830)
k2laci Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8830

Szerintetek németből hogyan a legolcsóbb ideküldeni egy 160 EUR értékű sat-receivert ? (Posta, futárszolgálat stb.) .

A fizetés ok lenne, az Paypallal menne ....

tangerine Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8829
Szerintetek mi jelent ez a fizetési mód, és hogyan kell csinálni?

"T/T payment in advance"
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8828
Digicat ! Arra lennék igazából kiváncsi,... mivel te már használtad a "myus" szolgáltatást, hogy a kezelő felülete a "myus"-nak menyire egyszerű? Hmm..lehet hogy ez most idióta kérdés volt...hmmm.
Előzmény: digicat (8816)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8827
Igen repacking rendelkezésre áll, általában valami elenyésző összeget kérnek az újracsomagolásért

USPS EMS 5-6 munkanap és szombaton is kiviszik. Mivel trackinget küldenek az Amcsik nem lopják a "son of a bitch" postán.....
digicat Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8826
Jól látod, de mint Bering de la Cruz is írta, ez a DHL ára, amiben 100 USD értékig biztosítás is van, és valóban max. 3 nap alatt Magyarországon van.
Ha időben elküldöd nekik a szükséges iratokat, akkor ebbe néha a vámkezelés is belefér (ezt is a DHL intézi, és a futárnak fizeted a vámot).

Az USPS olcsóbb, lassúbb, és úgy tudom azt a Magyar Posta fogja kézbesíteni (a címzettnek vagy valamelyik dolgozójának).

Amit még a hasonló szolgáltatásokról jó tudni: általában lehet gyűjteni a csomagokat, azaz csak hetente vagy havonta küldeted el, mert így kilónként olcsóbban lesz.
Előzmény: mariska_xx (8820)
digicat Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8825
Az USAbox főleg azoknak előnyös, akik keveset használják, ezért nem akarnak havidíjat fizetni.
Előzmény: Bering de la Cruz (8819)
digicat Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8824
http://www.myus.com/cgi-bin/aff/redir.cgi?id=13520

Azért szövegesen is beírom, nehogy megintn eltűnjön.
Előzmény: digicat (8823)
digicat Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8823
Az előbb eltűnt az éterben...
Előzmény: digicat (8822)
digicat Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8822
Rendben, meggyőztél :-))
Előzmény: NLQ (8817)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8821
Igen annyi! De ez gondolom az általuk elsődlegesen preferált DHL illetve UPS expressz szállitmányokra kalkulálva érvényes dijszabás, mint ahogyan irja is 2-3 expressz ...
De szállitanak USPS Global EMS-l is amely 5-6 munkanap , és valamivel még olcsóbb mint a futár cégek valamint biztositott és "on-line trackable" .....

Kézcsók...
Előzmény: mariska_xx (8820)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8820
Velem, mint majdnem szőkével próbálja megértetni valaki, hogy pl a myus tarifáját jól látom-e 10kg cuccnál 122.5 USD a díj.
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8819
Szia! A "my ebay" felületeden beállithatsz másik szállitási cimet, ha ezt megtetted akkor a menüben a "make a primary" gombot kell megnyomnod. Ilyenkor, az ebay-n amikor fizetsz automatikusan ezt a szállitási cimet jeleniti meg az eladónak. Illetve ez jelenik meg a paypal accountodban. Ilyenkor csak egy dologra kell figyelni, az aukció feltételeit figyelmesen elkell olvasni hogy nem e köti ki az eladó hogy "ship to only verified or confirmed adress" mert akkor csak a számlázási cimedre szállit. De ilyen esetben is érdemes rákérdezni a szállitásra általában elszálitják másik cimre. Ja..most az ebay.com-ról beszélek. Az Európaiaknál nem tudom hogy van ez a dolog.


Ezt pedig találtam, nézzétek meg igaz hogy itt közjegyzői hitelesitést kérnek de ez is egy szállitmány továbbitó cég szintén Floridai telephellyel.

Klikkeljetek ide..........
Előzmény: janimaci (8815)
janimaci Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8818
Köszi a választ.

janimaci
Előzmény: digicat (8816)
NLQ Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8817

van referal programjuk azert ajanlottam!

 

szerintem nezz utana/ csinald meg, mert ugyis teged fogunk nyagatni a kerdeseinkkel  :)

Előzmény: digicat (8816)
digicat Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8816
Nem tudom, hogy van-e referral programjuk, de kösz az ajánlatot :-)

Anélkül is merem ajánlani, nekem úgy is megéri, hogy néha egy hónapig nem használom, mert csak ezen a szállításon 100 USD-t nyertem, ami több, mint 6 havi előfizetés. Az Amazon pedig rengeteg mindent ingyen szállít az USA-ba, ott is lehet spórolni.

janimaci: én több címet is meg tudok adni, és lehet választani közülük. Amikor a rendszer automatikusan választ, és aszerint számolja a szállítási díjat, akkor kell egy request total az új címmel.

Ez az alaplapos is ilyen volt, a licit végén nemzetközi szállítási költség volt feltüntetve, mert a default címem magyar, de kértem egy új totalt, és kaptam is.
Hogy mikor kapsz új végösszeget, az eladótól függ, az enyém szerencsére nagyon hamar válaszolt mindig (max. 24 óra).

A myus.com-nál van special instructions, és vajon mi a default?
"Example: keep declared value under $100" :-))

Lehet választani légipostát is, az olcsóbb, mint a DHL, de lassúbb is.
janimaci Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8815
Ezt a myus.com-ot hogy lehet az ebay-en használni? Nekem az ebay-en és a paypalen is a magyar lakcímem van megadva, és az eladó is ezt látja. Hogy tudom a myus.comon reggelt címre kérni a szállítást? Még kérdéses a vám téma is, mert az eladótól alacsonyabb ár feltüntetést kérek és ajándék megjelölést. Ez vajon a myus.comon keresztül hogy tud működni? Köszi.

janimaci
Előzmény: digicat (8808)
Ariel Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8814
igen.. gondoltam en is ra.. de egyelore meg nem regisztalok, majd ha szukseg lesz ra..
Előzmény: NLQ (8813)
NLQ Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8813
szerintem kerjunk a digicat tol referal linket, ugy meg tamogatjuk is az o business-et :)
Előzmény: Ariel (8812)
Ariel Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8812
eleg jol hangzo szolgaltatasai vannak ennek a myus.com-nak.
jo hogy irtal rola.. kosz!
Előzmény: digicat (8808)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8811
A DPD sokkal jobb, mint a királyi posta és jóval olcsóbb is. A rekordja nálam 3 nap alatt itt volt Németországból a csomag.
NLQ Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8810
nekem most jon egy csomagom DPD-vel D-bol ~20kg 35,4 EUR ert jon
Előzmény: t.lantos (8809)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8809

IMPORT ARLISTAT NEM TUDOK, AZT KENYTELEN LESZEL EMAIL VAGY TELEFON UTJAN MEGKERDEZNI.

Bocs, caps :)

 

Exportban emelkedes volt, nemetorszagba most brutto 3500-4500 ft kozott megy a cucc (1-31.5kg kozott, savosan valtozik).

Ez tartalmaz 520EUR-ig biztositast is.

 

Előzmény: AE86_Z (8803)
digicat Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8808
20-án vásároltam egy laptop alaplapot az USA-ból 185,88 dollárért.
Mivel az eladó 133,4 USD-t kért a postázásért Budapstre (DHL), ezért Floridába kértem a myus.com-hoz (USPS, 9,5 USD odáig). Onnan a DHL 25,4 dollárért hozta Budapestre az 1 font súlyú csomagot. Így összesen 34,9 dollárba került a szállítás.

22-én postázta az eladó Texasban (USPS), a myus-hez 25-én érkezett meg, aznap helyi idő szerint du. 3:25-kor küldték is tovább (DHL), és ma délután 3-kor kézbesítették Budapesten.

Szerencsére nem vámolták meg. Tartalomként "documents, computer accessory" volt feltüntetve.
NLQ Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8807

igen, ha cib es vagy akkor az benne van a szamlaforgalmi dolgokban (magyaran maris beirhatod), ha OTP-s akkor meg kell varnod amig zarolasbol atkerul leemelesbe az 1,5EUR  akkor fogod csak latni a 4jegyu szamot

 

(az 1,5EUR az elso vasarlasodnal jovairodik ezert nem is emlitettem meg)

 

mostmar tudod miert szidjuk az OTP-t

Előzmény: farriss (8806)
farriss Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8806
A verify-oláshoz kell az a extended use number? Csak mert most addig nem tudok fizetni a cuccokért, amig az a szar meg nem jön :(
Előzmény: NLQ (8805)
NLQ Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8805

belepsz a accountodba, es verify-olod az accountod (overview status melleti link ott le van irva minden), es akkor unlimited lesz a keret

 

azt nem tudom miert 60 euronal huztak be neked a feket...

Előzmény: farriss (8804)
farriss Creative Commons License 2005.08.29 0 0 8804

PayPal-os kérdésem lenne:

 

Ki akartam fizetni egy újságot paypal-al, amikor is közölte velem, hogy a 100 euró keretemből már csak 3.75 euróm van, és kell egy extended use number, amivel ezt a keretet fel tudom oldani. De ha megnézem a paypal-on az összesítésemet, eddig kb 40 fontot költöttem, ami max jó ha 60 eurónak megfelel. Mi az isten lehet ez?

AE86_Z Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8803

Sziasztok, köszi a tippet.

 

t.lantos: meg tudnád mondani, hogy konkrét árakat a DPD-től D-H viszonylatban tudok e valahol találni, mert a DPD.de oldalon, csak konkrét német irányítószámot beírva tudok keresgélni, de akkor is emailben kell(ene) árajánlatot kérnem az adott depot-tól....

nincs egy általános DPD árlista valahol?

bocs, lehet, hogy már volt róla szó, de én nem találtam....

 

mariska_xx: köszi a figyelmeztetéseket, ezzel sajna én is tisztában vagyok, ezért kérdeztem, van e valakinek konkrét tapasztalata az ügyben...És ami afapadost illeti: annál azért mégis olcsóbb még az angol posta is...sajnos...:(

 

Azért még továbbra is várok használható ötletet az angliai hazahozatal kérdésre, előre is köszi:)

mariska_xx Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8802
Arra azért gondolj, hogy a kamionos nem mehet be mindenhova, az eladó tutira nem fogja kivinni neked oda, ahol még kamion közlekedhet. Akkor már olcsóbb az a megoldás, hogy kimész egy fapadossal :)
Előzmény: AE86_Z (8800)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8801
Hany kilo egy babakocsi? Kevesebb, mint 31.5kg? A DPD D-H viszonylatban ugyan dragabb, mint H-D viszonylatban, de meg mindig nem veszes.
Előzmény: AE86_Z (8800)
AE86_Z Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8800

Sziasztok!

 

látom, sok nagyon tapasztalt ebayes van itt....

végigolvastam a legutóbbi 500 hozzászólást, és nem találtam választ, ill ötletet a problémámra, annál visszább nem olvastam, mert gondoltam, az,már ha volt is róla szó, talán nem aktuális mostanra...

Szóval:

az lenne a kérdésem, hogy tud e valaki ötletet (lehetőleg tapasztalaton alapuló konkrét dolgot, nem igazán csak ötletet), hogyan tudnék Angliából akkora csomagot behozni, amit az ottani posta, v egyéb csomagküldők (számomra) drágán hoznának csak be....

Szeretnénk venni egy babakocsit, de az eladók kb 70-100 fontos költségeket írnak, ami már túl drága nekünk.....

Még a topic elején írt valaki, hogy kamionos céggel kellene beszélni, de akikkel eddig én beszéltem mind kb 60-100ezer ft-okat mondtak....

Van valaki, aki tudna segíteni??

(kamionsofőr ismerős, aki felvenné pl...vagy angliai cím, ahonnan valaki, aki jár haza, haza is hozná...)  nem ingyen kérném, de sajna anyagi korlátaim szűkösek....

 

Vagy németországban ugyanez??

Met akkor lehet, hogy a német ebayon keresnénk valamit...

 

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki valami jó tippel tudna szolgálni....

 

Ariel Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8799
keszpenz (szemelyes) atvetelkor
utanvet
egyeb
Előzmény: k2laci (8798)
k2laci Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8798

Meg tudná mondani valaki ezen fizetési módok jelentését ?

 

Cash on pickup
COD (Cash On Delivery)
Other - See Payment Instructions for payment methods accepted

 

Köszi !

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8797
Tessék megnézni.......Ide kellene klikkelni
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8796
:-D
Előzmény: Ariel (8794)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8795
Szia! Olyan bankot amely minden szempontból megfelel számodra nyilván nem fogsz találni. De olyat amelynél lényegesen egyszerübben és gyorsabban intézheted pénzügyeidet biztos találsz. Pl: CIB Bank, CITI Bank, Magyar Külkereskedelmi Bank Rt, Raiffeisen Bank Rt....stb
Előzmény: best73 (8792)
Ariel Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8794
olyan bank nincs ami _minden_ szempontbol megfelel. csak olyanok vannak akik az otpnel jobbak. :D
Előzmény: best73 (8792)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8793
CIB
pl
nekem az jött be
Előzmény: best73 (8792)
best73 Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8792
És melyik magyar bankot tudnátok ajánlani, ami minden szempontbol megfelel?
Pueblo Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8791
Eccer magyarázza meg valaki, hogy miért vannak emberek még ennél a Xar cégnél, amelyet otépének hívnak. Lexarabb kondíciók, lexarabb szolgáltatás, hosszú sorok. nem értem. Próbáltátok már egyáltalán máshol?
Előzmény: janimaci (8776)
Pueblo Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8790

Irtunk reklamaciot de szarnak ra,

 

Én már nagyon soxor vásároltam az amazonról, többször tűnt el csomagom is, de még sose volt olyan, hogy én buktam volna. NAGYON KORREKT CÉG!

 

Persze, ha olyan stílussal írsz nekik, mint ide, akkor bocsi, de nem igazán csodáxom, hogy "szarnak rá"

Előzmény: optikus (8771)
digicat Creative Commons License 2005.08.28 0 0 8789
Olyan kártya kell, amelyikkel lehet interneten fizetni. Magyarországi elektron valószinűleg nem jó.
Előzmény: Rukawa (8786)
edk440 Creative Commons License 2005.08.27 0 0 8788
Bocs, hogy csak most reagálok UtolsóPillanatbanHelyettedLicitáló ügyében, de a nyaralás alatt csak ritkán netezek, ráadásul a 8669-es hozzászólásban van valami gebasz, amitől nem látszik az oldal a böngészőben, ha az a hozzászólás szerepel rajta...

Szóval ez a szolgáltató a beállított aukcióra a vége előtt beállítható számú másodperccel benyomja az óhajtott nagyságú licitet. Ezért a leütési ár egy százalékát számítják fel, de csak akkor, ha így sikeres a licit. Az első három nyerés ingyen van. Persze meg kell adni nekik az ebayes azonosítót és jelszót, de miért élnének vissza vele? Ha megtennék, rögtön becsukhatnák a boltot, így meg folyamatosan cseng nekik az egy százalék (amit kártyára terhelnek, szóval a kártyaszámot is meg kell adni). Ha valakit érdekel a dolog, írjon nekem levelet arról a címéről, amivel az ebayen regisztrált (mert ha az én ajánlásomra regisztrál, én is kapok három ingyenes nyerést).
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.27 0 0 8787
n_e_m :)
Előzmény: Rukawa (8786)
Rukawa Creative Commons License 2005.08.27 0 0 8786
biztos béna vagyok, de még mindig nem teljes tiszta

akkor máshogyan kérdezzem meg : sima visa electron (nem dombornyomodott) kártyával regisztrácio után tudok fizetni az Ebayen megvásárolt árukért?
Előzmény: Ariel (8784)
NHLFAN Creative Commons License 2005.08.27 0 0 8785
de tudod ki az a Gretzky és az jó:))))))))
Előzmény: Bering de la Cruz (8781)
Ariel Creative Commons License 2005.08.27 0 0 8784
Mo-i regisztraltaknak nincs paypal szamlajuk. csak kozvetlen kartyas fizetes.
ertelmetlen az a mondat.
Előzmény: Rukawa (8782)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.27 0 0 8783
Azt akarta mondani hogy, PAYPAL accountot létrehozhatunk, regsiztrálhatunk de dombornyomott bankkártya vagy hitelkártya nélkül gyakorlatilag használhatatlan ugyanis a paypal account a bank vagy a hitelkártyát terheli meg az összeggel amikor fizetésre használjuk.
Előzmény: Rukawa (8782)
Rukawa Creative Commons License 2005.08.27 0 0 8782
hellosztok, Youme FAQját elolvastam de egy dolgot nem igazán értettem a PayPallal kapcsolatban,

"A regisztrációhoz dombornyomott bankkártya nem szükséges, viszont nélküle nem tudunk majd majd pénzt küldeni a PayPal számlánkra, tehát a számla használatához már kelleni fog."

ez mit akar jelenteni? Hogy érti hogy a számla használatához? Sima visa electron (nem dombornyomott kártyával nem tudok fizetni vele csak regisztrálni ? vagy mást akar jelenteni?

előre is thx
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.27 0 0 8781
Tudtommal ilyet csak abban az esetben tesznek, ha import engedélyhez kötött az árú amelyet vásároltál pl: megmunkált nemesfém, ...olajipari származékok..gumiabroncs..akkukulátor..azért irtam ezeket mert ezeket általában még környezetvédelmi termékdij is terheli. De ha mevásárolod Wayne Gretzky-nek a CCM ULTRATAX korcsolyályát:)) arra nem fognak vámot kiszabni... "Pedig én nem is értek az NHL-hez ...

Előzmény: NHLFAN (8780)
NHLFAN Creative Commons License 2005.08.26 0 0 8780
de olyan hogy nem "belföldiesítheti" magyarul nem engedi be az országba akkor nem lehetséges ugyen?remélem:)))esetleg kiindul a csomagbiztosítási értékből?
Előzmény: Bering de la Cruz (8779)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.26 0 0 8779
Ha nincs a vásárolt termékhez mellékelve számla vagy "custom declaration" amelyet az Amcsik legtöbbször mellékelnek a csomag mellé, akkor elvileg a vámos felbecsülheti a terméket más és más tarifák alapján pl. bőr, szővet termékek, használtautó alkatrészek, stb stb.. de általában fogalmuk sincs hogy mi van.. Az éppen szolgálatban lévő vámostól függ hogy kiszab e vámot vagy nem ilyen esetekben belenéz a dobozba és ha jó kedve van a postával visszaragasztatja a dobozt és kézcsók ......
Előzmény: NHLFAN (8777)
Slider1 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 8778
Irtam mailt, kérlek olvasd el.
Előzmény: mariska_xx (8770)
NHLFAN Creative Commons License 2005.08.26 0 0 8777

lehet hogy volt róla szó csak most gyorsba kéne:mi történik ha az ebayen vásárolt cuccot vámeljárás alá vonják és mivel magánszemélytől vettem ugye nuku számla vagy bármi igazolás a cucc értékéről származásáról.mi történik ilyenkor?van erre szabály vagy minden vámos másképp tudja:))))azért valahogy csak be tud jönni a cucc remélem.

thx

janimaci Creative Commons License 2005.08.26 0 0 8776
Személyesen tényleg vérlázító az OTP működése. Neten meg Telebank Centeren keresztül elviselhető. Szerintem.

janimaci
Előzmény: Bering de la Cruz (8775)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.26 0 0 8775
Komolyan el kellene gondolkodnod a bankváltáson...Vagy nagyon ragaszkodsz AZOTÉPÉHEZ..elgondokodom néha hogy tényleg mazohisták lehetnek azok akik ott vezetnek számlát.:))).tényleg nem értem.
Előzmény: optikus (8774)
optikus Creative Commons License 2005.08.26 0 0 8774

Voltam az otp-ben atutalni piztet egy nemet eladonak (minden szukseges adat pontosan ismert volt).

Hat mit mondjak, 3 ugyintezo megfeszitett 1 oras munkaja volt... Bakker mintha meg nem lattak volna nemzetkozi atutalast (lehet, hogy telleg nem). Gyorsan beaktivaltattam a netes hozzaferesemet mert en meg eccer ezt nem csinalom vegig (1.5 orat alltam a pultnal mire sikerult mindent elrendezni, volt amit behajolva a kepernyon mutogattam hogy mit hova irjanak, es ezt nem egy kis fiokban hanem az egyik legnagyobb obudaiban...).

 

morbiczer Creative Commons License 2005.08.26 0 0 8773
Nálam amikor az volt, hogy egy elvileg egyben kért rendelést két részre osztottak, akkor nem nőtt a szállítási költség: az egyiknél kifizettem a 4,49 dollár fix jöltség felét, a másiknál meg a másik felét. (Az más kérdés, hogy miért küldték külön, amikor én is beikszeltem, hogy egyben küldjék + a két küldés között volt vagy 4-5 nap.)
optikus Creative Commons License 2005.08.26 0 0 8772
Ma megint jott egy fake level miszerint egy delikvensnek nem kuldtem el a cuccost pedig o kifizette, es ha most azonnal nem fizetem vissza akkor ramkuldi a rendorseget:)
Aztan ott van egy link amin egybol be is jelentkezhetek az ebayre rendezni a dolgot. Valami 62.193.... kitudja mifele warez ip cimen ;) raadasul olyan emailre kaptam amin nem is vagyok reggelve:)))
Szoval nem beijedni es bedolni.
 
"I have not received any item from you, what happend, I've sent you the money, now were is my item ? If you don't Respond Now I will contact ebay and I will report you, I will also go to the police !Lett me know, I am not a fool !"
optikus Creative Commons License 2005.08.26 0 0 8771

Utalom a kotsog amazont...

 

Rendeltem a Francia amazonrol 2 konyvet (+ugye alig tobb mint 1 szallitas aron).

Mindket konyv raktari azonnal szallithato. Na persze mikor a penzt levontak latom hogy ez az egyik konyv ara es a szallitas. Majd kaptam egy mailt, hogy megsincs raktaron de elkuldtek ami van. Kistokom kerte ezt igy, legalabb rakerdeztek volna, hogy ez igy jo-e, mert ha tudom rendeltem volna egy masik konyvet is.

 

Nemreg fater kitalalta, hogy kell neki 4 amcsi konyv. Amcsi amazonrol meg is rendeltem. Szinten mind a negy raktaron, azonnal szallithato. Megrendeltem, kartyaszam meg minden. Irtak, hogy a szallitas kb. 2 het. Eccer csak latom levontak a lovet de csak kb. a felet. Jott is egy email, hogy megiscsak ketto volt raktaron a masik kettot majd kudik ha lesz (persze elotte beixeltem hogy csak egybe kuldjek varjak ossze oket, mondjuk erre nem lett volna szukseg mert ugyi mind van raktaron...). Persze odairtak, hogy ne izguljak a masodik adag szallitasa ingye lesz. Aztan kuldtek meg egy valodi levelet is errol... (minek?) Raadasul lehet valasztanai, hogy ha ez nem felel meg akkor az amazon hasznaltpiacan vegyek hasznalt peldanyt mert az van. Azt ugyi elfelejetettek odairni, hogy a hasznaltreszlegbol nincs mo-ra szallitas, koszi...

Na 1 hetre ra levonodik a tobbi le, jott a masik ket konyv, persze ugy rakurtak a szallitasi dijat ahogy azt kell. Irtunk reklamaciot de szarnak ra, raadasul az a gyanum (sot mintha olvastam is volna), hogy az ilyen maradek rendelesert mar nincs szallitasi dij dolog csak amcsin belul muxik...

 

Előzmény: Bering de la Cruz (8737)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8770
Nem akarom szó nélkül hagyni a hozzászólást, nehogy megsértődjön a kedves kolléga :) de így ismeretlenül feltétlen bizalmon alapuló kérés ez.
Akkor ESETLEG tudok segíteni, ha aznap be van fizetve a számlámra a zsé. Merthát cibes számlámat én csak a netes vásárlásokra tartom fenn, ezért ott mindig forráshiány van és másik városba utálok beslattyogni betenni pénztet. :)
Előzmény: Slider1 (8767)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8769
Attól függ. Ha értékes, akkor kell a biztosítás. Ha nem, akkor meg rizikózhatsz.
Előzmény: BoosteR (8768)
BoosteR Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8768
lenne (1enlore csak 1) kerdesem:
erdemes biztositani a szallitast?
mert sok embertol halottam hogy ok nem szoktak biztositani es megis mindig miden rendben van vele...
vagy ezzel ne sporoljak? :)

elore is koszi!
Slider1 Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8767

Tiszteletem!

 

Szeretnék egy szívességet kérni valamelyikőtöktől. Paypallal kellene fizetni, de a magyar reg nem jó, és nem akarok belebonyolódni az angol gytaratudásom miatt. Viszont ha valamelyikőtök segítene nekem. Arról lenne szó hogy van egy áru amit ki kellene fizetni paypallal. Nem nagy összeg 14 eur. Én átutalnám a pénzt a bank számládra, csak valaki segítsen ki. Előre is köszönöm.

t.lantos Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8766
Mar irtam korabban, hogy feladtam ugyanott, ugyanakkor (aug 8) ugyanarra a cimre ket levelet. Az egyik fel ilo volt, dobozban, sima ajanlott levelkent ment. Ez megerkezett aug 16-an. A masik egy boritek volt, 70 gramm, elsobbsegi levelkent kuldtem. 24-en erkezett meg. gratulalok a magya pistanak.
Előzmény: jbl (8765)
jbl Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8765

Sziasztok!

 

kicsit off, bocs!

 

Nem olvastam vissza, de biztos volt már hasonló gondja valakinek. Csak rosszkedvemben írok:(

 

Júli. 22-én postáztak Stuttgarból egy vakut amit még nem kaptam meg. A gond az lehet, hogy a kedves eladó sima levélpostán adta fel, és ez követhetetlen!!!

Már a német posta is és a magyar is kereste, de semmi jó hír.

Lehet hogy ilyen lassan jön, vagy gyalog hozza a szimpatikus postás?

Szóval csak elakartam panaszolni a búmat.

 

üdv:  :-(((((

 

jbl

morbiczer Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8764

Köszi.

 

Közben megtaláltam az ebay helpjében is.

 

http://pages.ebay.com/help/buy/buyer-multiple.html

Előzmény: NLQ (8757)
NLQ Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8763

orulok hogy sikerult!

bonyolultabb megkerdezni es valaszolni mint megcsinalni. ezert ez nem semmi!!! :)

Előzmény: mariska_xx (8760)
NLQ Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8762

uj vamolasi tapasztalatok:

 

mult heten erkezett egy csomagom, 6 tetel osszesen 136 dolcsi  vamosok ra se bagoztak...

 

tegnap erkezett tobb csomagom is 2 ot megvamoltak :(

az egyik 1 tetel 83 dolcsis ajandekom, jol megvamoltak...

 

egyebkent erdekes a vamolas menete...

ugyanis a vamot nem 8% ban, hanem 3,5 % ban  alapitottak meg.

a 16940 Ft vamertek alapjan  593Ft vam es 4383 Ft afat kertek.. (erdekes, hogy nem vettek kulon a szallitasi koltseget, de logikailag rajottem, hogy felesleges pampogni miatta)

 

de mivel a jogcimentkent csak a 10EUR erteket meghaladoakat kell befizetni, ezert 4383Ft afat kelett csak befizetni (ezert nem szoltam a szallitasi koltseg vamolasa miatt)

 

Viszont ezek utan a vampapir hatuljara nyomtak egy bejegzot, amire rairtak az alabbiakat:

vamtartozas: 4383Ft

vamkoszi dij:   300Ft

Letét:              550Ft

Ajl (???)           147Ft

osszesen 5380 Ft

 

az ajl-t nem tudom mi lehet, kezzel irtak, es eleg olvashatatlan kezzel tehat csak tippelem hogy ajl

 

szoval ennyit a vamolasrol. szerencsere nem volt sor, ezert az egesz folyamat 2 papir 4 ablak (5os ablak 2es? ablak 5os ablak 6os ablak) alig fel orat tartott

mariska_xx Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8761
Most, hogy ezt a linket mutattad, eszembe jutott, hogy volt anno egy játék, amit összevissza hajtottam, de sehol nem lehetett kapni. Phantasmagoria volt a címe. Most hirtelen rákerestem és juhhééé, van is ilyen :)
Előzmény: morbiczer (8756)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8760
Igen, közben lezajlott az akció.. :)
Előzmény: NLQ (8759)
NLQ Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8759

nekem volt egy refundom, nem kellett semmit megadnom.

az eladom nyomott egyszeruen egy refund gombot (gndolom), es visszakerult a penz a kartyamra

Előzmény: mariska_xx (8755)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8758
Licitalsz valahany darabra, amennyit szeretnel. Ha te kettot szeretnel, adsz erte 10 dollart, de 9 masik ember meg egyet szeretne, es mindegyik ad erte 11-et, akkor te csak egyet fogsz megnyerni.
Előzmény: morbiczer (8756)
NLQ Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8757

"Lehet simán licitálni, és a 10 legmagasabb ajánlat kap egyet-egyet? Látott már valaki ilyet? "

 

igen itt a 10 legmagasabb ajanlat kap belole (illetve lehet akar 1nel tobbet is venni)

tehat valaki licital mondjuk 9 darabra 7 dollaros arat, te licitalsz 1 darabra 8 dollaros arat akkor valaki kap 9 et, te pedig kapsz egyet... mindenki 7 dolcsis aron

 

igen lattam mar ilyet, amcsi ebayen rendszeresnek mondhato

Előzmény: morbiczer (8756)
morbiczer Creative Commons License 2005.08.25 0 0 8756

Ezt magyarázza már meg nekem valaki:

 

http://cgi.ebay.com/Game-of-Thrones-Valyrian-Edition-Starter-Deck_W0QQitemZ5233339312QQcategoryZ38289QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Sima licit, Buy it now nélkül, de azt mondja, hogy "Quantity: 10 available" Tehát nyilván nem arról van szó, hogy egyszerre 10-re megy a licit, és a nyertes 10-et kap. Én ilyet eddig csak Buy it now-nál láttam, ahol egyértelmű a dolog: az első 10 vevő kap árut. De ez itt mi? Lehet simán licitálni, és a 10 legmagasabb ajánlat kap egyet-egyet? Látott már valaki ilyet?

 

Köszi.

 

 

mariska_xx Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8755
Tudtok nekem segíteni, hogy kell-e valalamit tennem a paypalos refundnál azon kívül, hogy megadom a paypal accomat ?!
morbiczer Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8754

"Playerek ! Kicsit OFF a dolog, meglátogattam az Amazon.com oldalt, még soha sem vásároltam ott valakinek bárminemű tapasztalata ezzel kapcsolatban...szállitás..Amerikai cimre, saját cimre..szóval szivessen vennék infókat.

Köszönöm."

 

Nagy ördöngösség nincsen az amazonban.

 

1. Fizetni lehet pl.  bankkártyával. Gondolom vannak más módok is, de nekem ennél jobb úgyse kell.

 

2. Szállítási költségek. Vicces, hogy tapasztalatom szerint a különböző országok amazonjai közül az amerikaival legolcsóbb szállítani Magyarországra, nem pl. a némettel. Az amerikaiak könyvek esetében 4,49 dollárt + könyvenként 4,49 dollárt számolnak fel, a németek (emlékeim szerint) 11 eurót + könyvenként 2 (?) eurót. Szóval ha nem fél könyvtárat rendelsz, akkor valószínűleg az amerikai lesz az olcsóbb. ha tudsz amerikai címre szállíttatni, akkor még jobb a dolog, mert bizonyos értékhatár (a németeknél ez 25 euró, az amerikaiaknál hasonló összeg lehet) felett ingyen szállítják házhoz. Sajnos ez külföldre nem működik.

 

3. Vám meg ilyenek. A tapasztalat az, hogy hiába rendeled meg az amazon.comról, magát a csomagot Németországban adják postára, tehát a magyar vámost különösen nem fogja érdekelni. Hogy ez pontosan miért van így, nem tudom, de a lényeg az, hogy vámmal/ÁFÁ-val nem kell bajlódni amerikai rendelés esetén sem.

 

4. Érdemes megnézni, hogy az adott könyvet menniyért adják a különböző amazonokon, bár az a tapasztalatom, hogy az amerikai lesz a legolcsóbb (persze ez valószínűleg szimplán abból fakad, hogy amerikai kiadású könyveket szoktam nézni.)

 

5. Érdemes egyszerre több könyvet rendelni, hogy a szállítási költésg fix része minél több könyvre oszoljon szét. De nem mindig hozzák egyben, van hogy szétosztják a rendelést több csomagra attól függően, hogy mi van éppen raktáron, mire kell várni, de ebben az esetben is csak egyszer számolják fel a fix díjat. A pénzt csak akkor vonják le a számládról, amikor ténylegesen postázzák a megrendelést, ami egy igen korrekt dolog.

 

6. A legtöbb könyvet (legalábbis amiket én nézni szoktam) alapból 30 %-os kedvezménnyel szokták adni, de néha ki lehet fogni nagyobb kedvezményeket is.

 

Én úgy találtam, hogy legalábbis angol nyelvű könyvek beszerzésére ez a legolcsóbb megoldás Magyarországon. Könyvesbolthoz képest az a hátulütője, hogy várnod kell pár hetet, míg ide ér, cserébe simán lehet, hogy szállítással együtt is fél/kétharmad áron kapod meg. 

Előzmény: Bering de la Cruz (8737)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8753
Igen, mindig igy kezdődik..csak még ezt azt..megveszem aztán amikor összerakják a cuccot hopp gyorsan kiderűl hogy 40 kg is van a motyó:)) Bár mostanában kezdek tényleg Interkontinentális lenni. Vásároltam ezt azt ismét ebay.com-n de az eladó Új-Zéland-i volt. Szóval akkor Wellingtonból az USA-ba konténerezni, onnan pedig hajókázni...Budapesten meg átvenni a motyót:)))
Előzmény: NHLFAN (8751)
NHLFAN Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8752
egyébként most indítottam az első szállításomat az internetvilággal és szeretnék azon kívül  más lehetőségeket is megismerni/persze kívárom hogy először az a csomag megérkezzen/
Előzmény: Bering de la Cruz (8749)
NHLFAN Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8751

köszi megkaptam.nekem a gyorsaság abszolut nem fontos hanem a megbízhatóság a leglényegesebb.nemrég ebayezek de abba már volt kétszer 40 nap míg leveleztem az eladóval és egyáltalán elindult a csomag:))))egyébként NHL relikviákat gyűjtök/figurák, mezek stb. abból is össze lehet rakni 30 kg-ot:))

Előzmény: Bering de la Cruz (8749)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8750
Halló,Halló!

Korongos Fan:)) A spam gyűjtő mailboxodat nézd meg légyszives..elküldtema levelet..
Előzmény: NHLFAN (8748)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8749
Szia elküldöm az az infót amit tudni kell a dologról.. de azt jelzem előre amennyiben 1 pár cipőt és 1 db baseball sapkát akarsz szállitatni akkor nem ez lessz a leggyorsabb megoldás. Bocsáss meg, hogy ezt leirom de volt már aki 1 doboz paradicsom konzervet kivánt ily módon szállitatni..

- Szóóval átküldöm...
Előzmény: NHLFAN (8748)
NHLFAN Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8748

hello!

 

titkos ez a konténeres dolog vagy nem akarod reklámozni?

pls válaszolj mert érdekelne a dolog.

nhlfan-os freemail-es címre ha publikus a dolog.

köszi

Előzmény: Bering de la Cruz (8733)
BoosteR Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8747
jovan, szar vagyok, boccs!
strossmayer Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8746

Ne aggódj elöször engem is le.......szartak, nem ertettem miért nem válaszolnak azt gondoltam rossz a gépem és csak én látom amit beirtam (igaz én az egész indexen nem jártam azelött)

 

Aztán hirtelen ahogy magamra voltam utalva rájöttem hogy felesleges hülyeségeket kérdezek,egy darabig figyeltem és utána megpróbáltam csak olyanokat kérdezni ami nincs benne a FAQ-ban,azóta újra boldog vagyok és már nem nem tudnám elképzelni az életet gondolkodás nélkül. 

Előzmény: BoosteR (8740)
matchbox Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8745

Nos, kicsit hátrébb az agarakkal. Ha nem csak irnál, hanem olvasnál is, akkor ennek a topiknak a tetjén megtaláltad volna a keresett dolgokat. De csak a Te kedvedért:

http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm

Előzmény: BoosteR (8740)
digicat Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8744
Nem kell úgy felkapni a vizet, nem a topik a hibás, ha nem találod a topikot, amibe írsz :-pp (Lásd BoosteR 8718)

Mellesleg a link ott a topik címe alatt, a "Nyitotta: zsebTV, 2001.08.23 11:32" és a "Hozzászólások sorrendje:" között.
KontroleffFAQEnter ;-)
Előzmény: BoosteR (8742)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8743
Nem drágul semmi. Pont ezt küszöbölöm ki, hiszen a pénz nem vándorol a határokon. Nekem elég 2 euro tranzakciónként. Ez a töredéke a jelenlegi költségeknek, és fedezi az én utalási díjaimat is. Arról nem is beszélve, hogy mennyire gyorsítja.
Ha céges lenne a történet az már más tészta. Itthon is drágább az én bankomnál a céges utalás a kintit nem tudom.
Előzmény: brush (8735)
BoosteR Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8742
nagyon szepen koszonom!
Előzmény: Bering de la Cruz (8741)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8741
BoosteR Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8740
koszonom hogy lesem szartok, ez igazan "kedves" toletek!!! tisztelet 1 kivetelnek.
gondolom hogy hosszadalmas es unalmas nektek prauknak ezeket megosztani 1 kezdovel, de mas forumon azert veszik a faratsagot...
GG!!!
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8739
Szóval ide klikk Kattints ide
Előzmény: Bering de la Cruz (8738)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8738
Halló, Halló!

Az postahivatalokban is feladhatod. Szükséged lessz az eladó komplett cimére akárcsak a csekknél - gondolom előzetesen felveszed az eladóval a kapcsolatot hogy melyik fizetési mód lenne jó neki, illetve te hogyan tudnád az aukciót kifizetni. Szóval Western Union..kitöltöd az útmutató szerint a nyomtatványt.. értesited az eladót hogy küldted a "sastojást" megadod a pénzfelvételhez szükséges kódot. Ha Budapeti vagy javaslom neked a belvárosban az Intercash Rt. általüzemeltetett pénzvátó helyket mivel Ök a hivatalos képviselői a Western Unionnak Magyarországon és gyorsabb mint a postán sorbaállni.

Szoval kukkants ide
Előzmény: Wals (8736)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8737
Playerek ! Kicsit OFF a dolog, meglátogattam az Amazon.com oldalt, még soha sem vásároltam ott valakinek bárminemű tapasztalata ezzel kapcsolatban...szállitás..Amerikai cimre, saját cimre..szóval szivessen vennék infókat.

Köszönöm.
Wals Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8736

 

 Hello

 

Köszi a választ a csekknek utána kérdezek, a Western Union féle utalásról van tapasztalatod?? Hogy müxik, stb.

 

Wals

 

Előzmény: Bering de la Cruz (8733)
brush Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8735
Talán az lenne a legjobb ha cégszerűen csinálnád!Így le lehetne költségelni.Azt hiszem hogy az utalások díjai /+egy kis jutalék neked-mert senki sem dolgozik ingyen!-eléggé megdrágítják az ilyen tranzakciókat.Inkább nagyobb értékű tételeknél érné meg!
Előzmény: Dhokthol Genya (8731)
strossmayer Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8734

Ami nekem érdekes lehet ebből az annak a lehetősége , hogy esetleg paypal-t tudnék fogadni.Most nem tudom hogy ez igy lehetséges-e vagy akkor is

"csak"-Magyar lennék de ha megy engem érdekelne.

 

Esetleg itt a profik megmondják!?  

Előzmény: Dhokthol Genya (8731)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8733
Igen a Bidpay megszüntette a EUROCARD elfogadását... Ajánlom hogy kérdezd meg hogy elfogad e csekket.. A CITIBANK, az MKB is kiállit csekket ha jól tudom de ezt a fiókban kérdezd meg a kiállitásnak van valamennyi dija, vagy marad még lehetőségként a WESTERN UNION.
Előzmény: Wals (8727)
NLQ Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8732
wals dobj egy emailt es megoldjuk!
Előzmény: Wals (8727)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8731
Abból indultam ki, hogy már az ebay-en is egyfajta bizalom szerint mennek a dolgok.
kezdjük az eladói oldallal:
-mikor megérkezik az összeg a számlára, én továbbutalom az itthon számláról forintban. Mikor elküldtem az utalási print screent, ő már adhatja is postára a cuccot. Írtam, hogy lehetőleg kisebb tételekről legyen szó, mert nem vagyok bank, akinek korlátlanul áll rendelkezésére kp, másrészt a bankköltség a kicsi 100eur alatti utalásoknál bosszantó az arányai miatt.
vevői oldal:
kapok egy mailt, hogy utaljak xy német számlájára x eurot. Közlemény: ebay: xxxxxxx artikelnummer -reisztrációs név. Ő közben utalja az összeget forintban az itthoni számlámra. Így gyorsítva az adásvételt szerintem mindenki jól jár.

Magamról annyit, hogy már innen a netről motoros körökben eléggé jól ismernek, több kisebb-nagyobb itteni emberekkel kapcsolatos bizniszben volt már részem, eléggé jó referenciákkal rendelkezem. Ha valaki bizalmatlan lenne eljöhet a pesti irodánkba vagy megadom a házam címét is ahol vendégül látom egy kávéra. :)))

Talán összedobok egy szerződést is amiben vállalom ezt a dolgot, de tapasztalataim szerint az adott szó többet ér.

Az is érdekes lehet, hogy a számlámra érkező pénz természetesen nem engem illet, ha nem utalnám tovább eléggé adná magát a bizonyíték.

Amit még nem gondoltam át teljesen, ismereteom hiányosak, hogy ezt tiltja-e törvény.
Előzmény: strossmayer (8726)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8730
off
biztos te is szétvásároltad magad :)
on
Előzmény: matchbox (8729)
matchbox Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8729

off

Tegnap nekem is ez volt, de már megjavult.

on

Előzmény: mariska_xx (8719)
matchbox Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8728

Szívesen.

A Veres Péter úton is a kifelé vezető oldalon a VW kereskedés után, még a sashalmi HÉV megálló elött van valahol.

Előzmény: strossmayer (8721)
Wals Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8727

 

 Üdv!

 

BidPAy-en keresztül szeretnék fizetni, de sajna csak American Express, és Visa kártyát fogad el a rendszer. Eddig minden megnyert licitemet PayPal-el fizettem, ez az egy menne BidPayel. Csak Eurocard Mastercard kártyám van, és eddig mindent tudtunk vele fizetni. Van valakinek ötlete, tudtok e segíteni a megoldásban, esetleg egyéb lehetőség létezik e, hogy megkapja a pénzt a fickó?? Kb 45 USA dollárt szeretnék küldeni.

 

Ui: bocs, hogy nem néztem visszafelé a hasonló témájú hsz-at, de döglödik a netem, örülök, ha ezt a kérdést el tudom küldeni.

 

Wals

 

strossmayer Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8726

Szia,

 

Olvastam és értem is hogy mit szeretnél csak nem látom át hogy milyen módon vagy milyen garanciákkal szeretnéd ezt megoldani.Sokminden miatt jo lenne egy ilyen csak lássuk a kondiciókat.

 

Aztán mélezünk

Előzmény: Dhokthol Genya (8723)
NHLFAN Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8725
köszi
Előzmény: mariska_xx (8717)
NHLFAN Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8724

Hello!

 

erről a konténeres cégről küldenél valami infot?árlistát stb.

Köszi

nhlfankukacfreemail.hu

Előzmény: Bering de la Cruz (8716)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8723
Pont előtted írtam. Ha nem túl nagy az összeg megadom az iban-swift kódokat és kifizetem neked Ft-ban!
Mail jöhet.
Előzmény: strossmayer (8713)
strossmayer Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8722
Megyeri
Előzmény: strossmayer (8721)
strossmayer Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8721

Köszi a tippet elmentem ma a Megyer utra megtaláltam rögtön és be is vásároltam.

 

A Veres Peter ut nagyon hosszú (megnéztem térképen) úgyhogy azzal nem kisérleteztem.

 

Örök hálám!

Előzmény: matchbox (8660)
strossmayer Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8720

Igen köszi közben megtaláltam én is.Egyébként a fickónak ezt tudnia kell túl a 200valahányadik vásárláson csak valszeg futtatott egy kört.Egyébként se szimpi:-(

 

na mindegy

 

azért köszi ,komoly pánikba estem:-) 

Előzmény: Bering de la Cruz (8716)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8719
off
basszus, most büntetésben vagyok?? Meg tudja mondani nekem valaki, hogy miért nem jön be a böngészőmön (mozilla, avant, ellenben ie-n bejön) ez a topik?? Az összes többi kedvenc bejön, csak ez nem... gyámság alá helyeztek?? Jójó, tegnap rengeteget vásároltam, nade azért?? :)
Ez nem vicc, komoly. Megoldási javaslatot várok bárkitől :)
on
BoosteR Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8718
koszi szepen!!!
1 baj van, nem talalom a topikot :((
bemasolnad ide?

elore is koszonom!
Előzmény: matchbox (8710)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8717
Megtörtént
Előzmény: NHLFAN (8714)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8716
Na ezt ide kopiztam hétha érdekes lehet neked a bidpay-l kapcsolatosan. Ezt amikor belépsz az eladói oldalon ott találod a FAQ-ban,...



." Can buyers use BidPayŽ to send payments to me if I am a seller based outside of North America?
Yes. However, you need to make sure that you can accept a Western UnionŽ branded money order and that you will be able to cash it. Western Union branded money orders can be cashed globally, but there may be delays and fees associated with converting U.S. dollars to your local currency.

Direct to Bank payments are only available to sellers in the U.S. who have a U.S. checking account.

Please note: Western Union Agent locations are not obligated to cash money orders. Sellers should check with their local bank to find out the availability of and fees associated with cashing a US$ money order.

To Top

4. Does BidPay payout in foreign currencies?
BidPay currently offers a payout option for UK sellers. For a $5 USD fee (which is deducted from the total cheque amount), registered sellers can choose to have a cheque in Sterling Pounds sent to them instead of a US dollar denominated money order. At this time, we are only offering this option to sellers in the UK. We plan to add more countries in the future."
Előzmény: strossmayer (8713)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8715
Szerintem csak USD-ben tudsz fogadni..bár lehet hogy elkellene olvasni jobban én nem mélyedtem bele a dologba igazán alaposan...
Előzmény: strossmayer (8713)
NHLFAN Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8714

légyszi nekem is küldj egy árlistát:

nhlfankukacfreemail.hu

köszi

Előzmény: mariska_xx (8699)
strossmayer Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8713

Sziasztok!

 

Az egyik vevő azt irta nekem hogy nem tud pénzt kuldeni nekem a bidpayen keresztül.Regisztralva vagyok de még nem kuldtek nekem csak átutalással.

Tudnátok segiteni hogy mit csináljak.Ezt irta:

-I just checked ,you can't be paid in GBP if you don't live in UK.

 

Azt válaszoltam probálja euroban (egyébként spanyol a vevő).

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8712

szia.))

én irtam, hogy érdekel a téma, csak aztán annyian jelezték, hogy érdekli őket, hogy nem volt kedvem tülekedni :))

este irok mélt, most dolgozgatok.

köszi, szia:

d.

Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8711
Már egyszer feldobtam, hogy van egy kint nyitott bankszámlám, amit szeretnék eladni-átadni. Mivel sokan jelentkeztek, de vagy komolytalanul vagy nem igazából német számlára volt szükségük arra gondoltam talán rajtam keresztül összehozom az igényeket. Arról lenne szó, hogy ha valaki szeretné a szárnyait próbálgatni eladóként utaltathatna erre a számlára (komoly bizalmat jelenthet a "belföldi" számlaszám) valamint a vevőnek sem lenne külföldi utalási költség, fogadó bankköltség.
Másik részről pedig aki vásárol csökkentheti az utalási költségeit, gyorsíthatja a utalást.
A pontos elszámolást természetesen valami szerződéses formában garantálnám.

Konkrét érdeklődők leveleit várom privibe, felmerülő kérdéseket -ha nem off- ide.
matchbox Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8710
Akkor próbáld a FAQ-t a topik tetején...
Előzmény: BoosteR (8709)
BoosteR Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8709
Sziasztok!

www.ebay.co.uk szeretnek LEEDS mezt venni...

naggyabol mar vagom (kerdezoskodtem) hogy mit kell nezni, mire kell figyleni,stb,stb,stb.
de eddig sehol sem kaptam valaszt arra hogy hogyan zajlik ott 1 penz utalas, meg ilyesmik?!
Tudnatok segiteni? vki leirna kicsit reszletesen? :)

Elore is koszonom!!! (elkezdtem olvasgatni a topikot,de vegig se idom,se energiam nincs)
NLQ Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8708

hat sajna a nemet tudasom hianyossagai miatt azt mar nem ertettem (ha oda volt irva)

Előzmény: garfieldka (8707)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.21 0 0 8707
Több cég jelzi az oldalán, hogy az egyébként igen olcsó termékeit nem lehet összevásárolni. Másutt vehetsz akármennyit alacsony áron.
Előzmény: NLQ (8706)
NLQ Creative Commons License 2005.08.21 0 0 8706

neha erdekesek ezek a cegek...

 

en vettem az egyik nemet cegtol 80 db cuccot (5 arveres, arveresenkent 16db) az egeszert fizettem mondjuk 55EUR+ 13,5 eur szallitas.

 

kellett volna megint, irtam neki egy mailt hogy vennek 200db ot erre irt egy 1,05euro/db arat + 30 eur szallitast

 

rakerdeztem, ezt hogyan gondolta, merthogy 80at vettem szalitassal egyutt 68,5 ert

 

erre visszairt, hogy az a maganszemelyeknek van, es en visszaeltem az o ebayes licitjeivel...  es nem fogja olcsobban adni mert az rafizeteses

 

magamban megjegyeztem,  irjad csak, akkor majd licitalok ujra a cuccokra...

elso licit, dobbenes, le vagyok tiltva a licitjeirol...

 

reggeltam az amcsi ebayen egy uj azonositot es ezzel a nevvel licitaltam az aruira

jol bevasaroltam, 150 eur lett szalitassal egyutt  ebben 240db cucc es meg melette nehany aprosag jo aron

Előzmény: optikus (8704)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.21 0 0 8705

Kár ezen meditálnod! A boltok üzletpolitikájába nem látunk bele. Elképzelhető, hogy "fillérekért" vette a termékeit, s nem bukik akkor sem rajta, ha 1-2 Euroért viszik el. Vagy egyik termék hasznából kompenzálja a másikból származó kevesebb bevételét, stb.

A licitálók között meg azt aki előzetesen nem informálódik kellőképpen, érheti meglepetés, hogy irtó drágán vesz meg valamit. Az meg az ő baja.

 

Szerintem nekünk (jövőbeli vevőknek) egy dolgunk van, annyiért próbálni megvenni, amennyit nekünk ér.

Előzmény: optikus (8704)
optikus Creative Commons License 2005.08.21 0 0 8704

Meg mindig nem ertem ezeket a ceges, licites eladokat. Multkor irtam, hogy tobb olyan is van aki a webaruhazaban arulja ugyanazt a termeket amit licitaltat. En is vettem mar igy licitaltat es sofort kaufent is (eddig meg is erkeztek). Most volt egy tetel amire akartam licitezni de a vegen ugy felvertek az arat hogy min 1/3-al tobb lett mint a realis ara. Raadasul ennel a cegnel a honlapjan licit nelkul ugyanez a cucc a vegso licit ar 2/3-aert megveheto volt. Nem ertem. Ha nekem annyira kellett volna es hajlando vagyok ennyivel tobbet kiadni akkor bemegyek a webshopjukba es megveszem onnan (nem kell varni, nem kell licitalni, idegeskedni), nem ertem.

En is vettem most par cuccot sofort kaufennel egy ilyen parhuzamosan webshopos cegtol de ott pl. ugyanazok a dolgok sokkal dragabbak mint az ebayes sofort k., nem ertem.

(Ezek mind egyedi hasznalt cuccok, leirt serulessel stb, kizart, hogy tobb lenne beloluk.)

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.20 0 0 8703
Akkor nem tudom mi lehetett az oka..talán amikor tőlük ki megy a cucc akkor is átvilágitják és a fagolyónak nem tetszett valami és az mondta miközben kedvenc chipsét majszolta hogy "let me check" vagy valami hasonlót:)))) Szóval néha nagyon küllők tudnak lenni,,,,
Előzmény: NLQ (8702)
NLQ Creative Commons License 2005.08.20 0 0 8702
ja es nem engedelykoteles cucc (szamtech alkatreszek)
Előzmény: NLQ (8701)
NLQ Creative Commons License 2005.08.20 0 0 8701

az volt benne ami ra is volt irva,  JFK Customs ragszalag es inspected matrica

lehet hogy a magyar vamos attol ijedt meg ??? :)

Előzmény: Bering de la Cruz (8700)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.20 0 0 8700
Az Amerikai? Export csomagot? Hmmm bár lehet , én még nem nagyon halottam ilyesmit ha csak nem engedély köteles a termék amit vettél.
Előzmény: NLQ (8698)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.20 0 0 8699
Írj nekem egy mailt, küldök árlistát.
Ja, és kíváncsivá tettél :) Milyen játékról lenne szó?
Előzmény: poky (8696)
NLQ Creative Commons License 2005.08.20 0 0 8698

ma erkezett egy EMS csomagom, a magyar vamos nem nyitotta, de az amcsi vamos igen!

 

NLQ Creative Commons License 2005.08.20 0 0 8697

amerikabol USPS economy (parcel ) post -al  a legolcsobb, esetedben kb 36 dolcsi

 

http://ircalc.usps.gov 

 

csak a kulmeretekkel is vigyazni kell ha nagy a doboz!

Előzmény: poky (8696)
poky Creative Commons License 2005.08.20 0 0 8696

Visszaolvastam és írtok vmilyen konténerezésről. Nekem is küldene vki részleteket? Meg DPD árlistát. Mert akkor ez a 10kg-os csomi is jöhetne akár azzal? Amerikából is vehetném ezt a játékot:-) kössz

 

Vki kérdezte a CIB-es Internet kártyát. Én is azzal nyomom a Paypal-t:-)

 

Előzmény: Bering de la Cruz (8690)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8695
Na, most, hogy böngészgettem és néztem ebayhez v licitáléáshoz kapcsolódó szoftvert, elgondolkodtam. Szerintem nem nagyon mernék használni semmi ilyesmit már. Afffffene se tudja, mit csinál még az az okos free kis szoftverecske a háttérben, nekem meg innen megy fizetés, kártya, paypal.. szóval, meggondolandó.
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8694
http://www.download.com/Buyertools-Reminder/3000-6905_4-10413036.html
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8693
Jo megirom ahogy otthon gépközelbe leszek..mert én most itt kalózkodok egy hőlgynél és már szová tette, hogy azt hogy "ne az ebajt nézegessem ha nem az Őbaját lássam el":)))) ON ...szóval küldöm..
Előzmény: mariska_xx (8692)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8692
Figy, elvesztettem a mailcímedet, de kéne tényleg valami árlista nekem is a konténeresről. Vagy elérhetőség, vagy bármi. Ja, és tengerentúlról cuccolnék én is :)
Előzmény: Bering de la Cruz (8690)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8691
Van tapasztalatom bőven. Ruhát, 2 kg-onként fel lehet adatni, az mehet a small pack fantázianevű izével, de ezek az egyben nagy cuccok drágák. Asszem még a dhl jöhetne szóba, de az csak akkor elérhető árú, ha a (f)eladónak szerződése van velük.
Előzmény: poky (8689)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8690
Megint hülye voltam vettem 2 db Vespa /78 -k/ robogót az egyik eléggé project állapotú. Mondjuk mást is vettem az eladótól..az Amerikai ebay-n de átlökte ezeknek a fényképét és gondoltam "jó lehet még ez fára mászni"... Úgy hogy megint konténerezhetek...
poky Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8689

Van tapasztalatod? Mert ha ez nagyon jó ár, akkor nem is keresgélek tovább:-)

 

Előzmény: mariska_xx (8688)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8688
A 45 font az korrekt, sőt.
Előzmény: poky (8686)
Zsoltx Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8687
A brittektől elbaszott drága minden! Röviden összefoglalva ennyi.

Én évek alatt nem találtam jobbat, ha valamire ráakadsz, szólj nekem is!
Előzmény: poky (8686)
poky Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8686

Hello,

 

A tnt 781 fontért hozná el nekem. Most nemtudom, hogy síró fejet vagy inkább nevető fejet kellene tennem, olyan röhejes!!!! Parcelforce pedig 45 fontért-)

Ez jónak tűnik, de ha esetleg vkinek van még más ötlete vagy tapasztalata, szívesen fogadnám.

köszi

Előzmény: Zsoltx (8679)
strossmayer Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8685

Igen-igen és szeretném megragadni az alkalmat ,hogy megköszönjem szüleimnek,barátaimnak,produceremnek,mindenkinek akik mindvégig velem voltak,az Index forum minden lakójának,...............

 

:-)

Előzmény: Bering de la Cruz (8684)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8684
De valamikó csak átugrik 1-re:)))))
Előzmény: strossmayer (8681)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8683
Szia! Nem direktbe megy a "hajtás" a számlálon, mint a csepel paraszt biciklin:))) Szerintem olvasd el a feedback számitás módját az ebay.com részletesen taglalja aszem....
Előzmény: strossmayer (8681)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8682

A többi 832 negatív???? :o))))

 

Majd változik. Pár óra vagy egy nap múlva. Nyugi. Örülj!

Előzmény: strossmayer (8680)
strossmayer Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8681

Jo már megvan!

 

Csak a nagy izgalom!

 

Óriási!

 

Azt hiszem függő vagyok!

 

ORVOST!!!!!!!!

 

:-)

Előzmény: strossmayer (8680)
strossmayer Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8680

Sziasztok Ebayesek!

 

Kaptam egy pozitiv feedback-et (ez az első :-)))))))))))))))))))) ! ) de nem változott a szám 0-ról 1-re miert? :-(

Zsoltx Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8679
Angol ismerősöm javasolta és hittem neki. Azóta elég sok cuccot hoztak nekem. Általános szabály, hogy ami angliából jön, azt marhára be kell csomagolni, mert könnyen összetörhet.

Ők nem klasszikus futárcég, tehát itthon már a posta fogja kihozni a cuccot, ennek megfelelően a tarifáik is jobbak. Van az oldalukon díjkalkulátor, lehet számolni.
Előzmény: poky (8678)
poky Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8678

Köszi garfieldka:) Akkor elkezdem végighívni!

Zsoltx: megnézem,kössz. Te végigérdeklődted és ez volt a legjobb?

 

 

Előzmény: garfieldka (8675)
Zsoltx Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8677
Angliából én a parcelforce www.parcelforce.co.uk segítségével szoktam a cuccokat hozni. Általában 3 nap alatt itt a cucc.
Előzmény: poky (8674)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8676
Majd meséld el, kivel és mennyiért sikerült hazahozatnod.
Előzmény: poky (8674)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8675
tnt  4313131
dhl  0640454545
gp futár  2016434
cm expressz 2853290
gls   3712160
upc  40262000
Előzmény: poky (8674)
poky Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8674

Sziasztok!

 

Tudnátok SOS segíteni? 10kg-os csomit kellene hazahozatnom Angliából, egy műanyag játék, origi dobozban. Tudnátok ajánlani vmi futárcéget vagy ilyesmit?  nincsen vki, aki szokott behozni így cuccokat?

 

köszi

poky

apca Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8673
Felejtsd L! az e-bay-től sosem fogsz ilyen levelet kapni.
1xűen meg akarják szerezni a kártád adatait, hogy lenyúlják.
Előzmény: tommystar (8672)
tommystar Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8672
Sziasztok!

Régóta nem követtem a fórumot, úgyhogy nem tudom volt-e a szó ilyesmiről. Mindenesetre egy elég érdekes emailt kaptam az ebaytől... (már ha az ebaytől)
Az egész egy nagy gif-file, és arra hivja fel a figyelmem, hogy ha nem frissítem az adataimat, felfüggesztik az accontomat.

Namost a link, amit beadnak egy olyan oldalra visz, hogy adjam meg a hitel- v. bankkártyaszámomat, exp. date-et, de még a pin kódomat is... :-O

A leggyanúsabb az az egészben, hogy nem is arra a mailcímemre jött, amivel az ebayen regisztráltam.
strossmayer Creative Commons License 2005.08.19 0 0 8671

Ezer köszi kinézek oda is.

Előzmény: matchbox (8660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!