Keresés

Részletes keresés

Pomber Béla Creative Commons License 2017.11.12 0 0 95405

Ja... és ott a metróállomás is.

Előzmény: Pomber Béla (95404)
Pomber Béla Creative Commons License 2017.11.12 0 0 95404

Menjetek a Wembley-be, ott egy szálloda a stadiontól 50 méterre, vannak ott kisebb meccsek is, a szállóban olyankor komplett szurkolótáborok tanyáznak egy rakás gyerekkel, természetesen ők is cipőtől sálig kiöltözve a CSAPAT színeibe. Jópofa látvány már ez önmagában is.

Előzmény: vatosz (95403)
vatosz Creative Commons License 2017.11.12 0 0 95403

Köszönöm mindenkinek, megkérdeztem a London-os topicban is.

Üres pálya nem játszik, szurkolni szeret. A stadion magában nem érdekelné. Illetve kiegészítő program lenne, nem ez a fő csapásirány, de ha lehet nem hagynám ki.

Előzmény: Némedi László __ (95395)
titamita Creative Commons License 2017.11.12 0 0 95402

Es wgyik sem London. :-)

Előzmény: titamita (95401)
titamita Creative Commons License 2017.11.12 0 0 95401

Legolabd szerintem zarva januarban. Harry Potter studio?

Előzmény: cam aro (95394)
KawaBazsy Creative Commons License 2017.11.12 0 0 95400

Anno az Arsenal meg a Tottenham stadion közt laktam, gyakran mentem el előttük. Egyszer nagy sor volt a pénztárnál, az aznapi meccsre. Megálltam, beálltam a sorba, gondoltam egyszer, élménynek, jó lesz.. Ott álltam 1-2 órát, sor lassan haladt, ezért inkább eljöttem.. ennyi a focis élményem. :-)

Előzmény: cam aro (95394)
seci Creative Commons License 2017.11.12 0 0 95399

Itt nem tudom van-e focirajongo, de az utazos topikban tudom hogy van tobb is: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9165246

Szerintem kerdezz ra ott is.

-seci

Előzmény: vatosz (95393)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.12 0 0 95398

https://www.theguardian.com/politics/2017/nov/11/theresa-may-faces-defeat-mp-demanding-vote-on-brexit-deal

Theresa May faces defeat by MPs demanding vote on final Brexit deal

Remainers in Commons say they have the numbers to veto a bad deal or no deal

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.12 0 0 95397

https://www.theguardian.com/society/2017/nov/11/nhs-trolley-waits-a-and-e-increased-557-per-cent

Long waits in A&E have increased by 557% in seven years, NHS data reveals

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95396

Statisztikat kedveloknek: ingatlanpiaci statisztikak, van benne nehany erdekes adat: http://www.bbc.co.uk/news/business-41684812

Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95395

idő 0 fok körül, inkább felette, szél lehet

 

tapasztalat alapján egy sima kis helyi meccs nagyon jó (Bristol city fc, másodosztály), befogadóak voltak idegennel, sőt, sokan akartak beszélgetni vele. A helyszínen vett jegyet és még volt. Hangulat jó, nem tudom persze mit értesz ezen, és mit vársz. (nem tudom a részleteket, mert nem én voltam ott, csak a vendégem).

csak ezért nem hiszem, hogy megéri. Esetleg inkább valami nagy pálya meglátogatását javaslom meccs nélkül:

https://bookings.arsenal.com/stadiumtours/booking/default.htm?pricePackages=50

Előzmény: vatosz (95393)
cam aro Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95394

a het eves fiadat legolandbe vidd.. mert neki az valo. 

 

a tobbihez nem tudok hozza szolni. 

 

Előzmény: vatosz (95393)
vatosz Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95393

Sziasztok,

 

Némi tapasztalatra lennék kíváncsi focimeccsre kijutás kapcsán.

 

Lehet kiruccannánk 1-2 napra Angliába januárban és akkor már lehet beiktatnék a 7 éves fiamnak egy focimeccs nézést. Tudom, hogy a Premier League meccsekre szinte képtelenség kijutni, így valamilyen másodosztályú másodosztályú (Championship) meccsre gondoltam. Itt is sok a 30e körüli stadion és tudtommal a legtöbb meccs teltházas. Birmingham környékén sok ilyen csapat van: Notthingam Forest, Derby, Coventry, Birmingham, WBA... stb. Van választék.

 

> Tudok jegyet venni itthonról kinti segítség / kapcsolat nélkül?

> Jól látom, hogy kb 2-3 héttel előre lehet csak jegyet venni?

> Nyilván lehetetlen megmondani, de jellemzően januárban milyen az idő errefelé?

> Valóban olyan jó a hangulat egy-egy ilyen meccsen? (Én legalábbis úgy gondolom)

 

Illetve szívesen veszek bármi tippet, jótanácsot. Köszönöm!

cam aro Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95392
Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95391

google? weboldaluk is elérhető, ahogy látom a volt betyársereg is ott van, jobbik is mögöttük (nem tudom mennyire hiteles az infó, linkelni meg nem akarom őket, és az érdeklődésem is elég alacsony...)

Előzmény: Pomber Béla (95385)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95390

Hátha valakit érdekel. Lidl-ben kapható most ilyen hordozható, kampós, mágneses, toltheto akkus LED-es Work/Spot light egyben. A fényereje valami überbrutál, ehhez képest minden más LED lámpánk amink eddig van (az eddig szupererosnek hitt biciklis lampat is beleertve) gyerekjáték. A mágnese meg olyan eros, hogy aggodnak hogy kigorbiti a huto oldalat amikor leszedem :-) Mondjuk nem kis darab, de mondjuk egy autoszerelonek, hobbi barkácsolónak stb. igy is tutira kincs lehet.

cam aro Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95389

en is sokalom. 

viszont valasztas nincs, a legkozelebbi savszeleseg is csak a fele.. 

ugyhogy meglesznek fenyegetve, hogy ott hagyjuk oket. 

aztan vagy adnak loyaltyt..

vagy lemondom, es atiratom az asszony nevere.. mint uj belepo. :P :D

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (95377)
cam aro Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95388

hegyek. dombok. 

jon eso, felora mulva sut a nap. 

jo, ezt napjaban akar 6x is tudja. :)) 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (95375)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95387

Nem hallottam róluk

Előzmény: Pomber Béla (95385)
cam aro Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95386

http://countrymarket.co.uk/

 

 szeretjuk. 

jo a hangulata megha ittott giccses is. 

 

Előzmény: seci (95373)
Pomber Béla Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95385

Ez mi lehet amit itt emlegetnek? Ezt a Force and Determination egyletet még nem hallottam, mi lehet ez?

 

In June, hundreds of extreme far-right militants—muscled up and heads shaved—demonstrated against Muslim immigrants at the launch of a new extreme-right group called Force and Determination that emerged to compete with the biggest far-right party, Jobbik.

Militants from Force and Determination subscribe to Nazi ideology, calling for a “fight to hold on to living space” (Lebensraum, as Hitler used to say) and hope to use their racist narrative to win votes in next year’s parliamentary elections.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (95384)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95384
Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95383
Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95382

jaja, én is telepítettem egy teljesítmény javítót, erre a most néha úgy lelassul az internetem az egyik gépen, a másikon meg nem, amin nem telepítettem... Szóval ami jól hangzik, az lehet h pont elront valamit...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (95381)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95381

:-) Csak nehogy ugy jarjunk mig a 70->100mbites update utan, amikor nehany honapig a korabbi 70 helyett 50-nel is alig akart menni, mignem vegul feljavitottak a helyi akarmi kozpontjukat.

Előzmény: Némedi László __ (95379)
Matt Farrell Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95380

Bízzunk benne, hogy akadnak majd a postán, akik megsemmisítik a határontúliak leveleit.

Előzmény: jwdo07 (95312)
Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95379

szuper jo es regi ugyfeluk = ezt ugye nem baleknek szokták rövidíteni?? :)))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (95377)
Némedi László __ Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95378

az én két pennym:

erkölcs nélkül nincs jó politika (business, vagy párkapcsolat, vagy bármi).

A politikában a mi pénzünket bizzuk másokra, és olyan sok pénzt, hogy nincs idő minden pennyt ellenőrizni (a közembernek), ezért ha VFM nem teljesül, akkor le kell lépnie, annak akinek a keze fekete. Ehhez nem kell választás. Ez erkölcsi kötelesség.

És a szavatok alapján a tehénsz.r a legjobb, mert egy millárd légy arra szavaz...

 

Ha már politikai témákat akarunk boncolgatni, inkább érdekel, hogy ki hogy éli meg, hogy külföldi-magyar-angol?

 

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95377

Hurra! Virgin Media hivott, hogy mert olyan szuper jo es regi ugyfeluk vagyunk :-), es mert ok meg olyan jo fejek :-), jovo szombattol (mert akkor tudjuk biztosan atvenni a csomagot amit kuldunk) ugyanannyiert amit most fizetunk (£41.valamennyi) 100 helyett 200Mbit internetunk lesz, kuldenek valami TV boxot amivel lesz plusz 150 TV csatornank (nem mintha a mostaniakat neznek, de ki tudja, hatha lesz benne valami ertelmes ado), sot meg vezetekes telefonunk is, es nincs egyszeri dij sem, es nem kell alairni x honapot sem, ugyanugy monthly rolling contract mint eddig. Igy mar azert jobb, kezdtem az utolso £37.valamennyi -> £41.valamennyi aremeles utan kicsit soknak talalni a havidijat 100mbitert.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (95375)
Pomber Béla Creative Commons License 2017.11.11 0 0 95376

Akkor ezzel én is, egy polos topikba írták ezt be (rocky olvtárs, a nagyobb részt ő is idézi):

 

"Magyarországon is le lehet váltani a kormányt, csak többséget kell szerezni a választásokon a Parlamentben" (ez tölem vagyon, rocky)

"Nem, nem lehet, mert a rendszer pont úgy van összerakva, hogy ne lehessen. A média, pénz és államhatalom totális uralmával a kormány eléri, hogy az amúgy természetes módon kialakuló brutális ellenzéki fölény csak nagyon jelentős ellenzéki fölénnyé csökkenjen. A választási rendszer meg biztosítja, hogy ennek ellenére se nyerjenek." (ez meg egy liberónáci agyhalottól válaszként, rocky)

 

Itt meg a tökéletes elemzés a fórumlakó olvtársunktól:

 


"Attól tartok, hogy ez nem igaz. Mielőtt megindokolom, miért nem, elöljáróban (miután nem szoktad a hozzászólásaimat olvasni): 1. 2010 óta nem szavazok senkire 2. nem Magyarországon élek és nem is fogok, tehát nem vagyok érdekelt egyik fél győzelmében sem 3. nem más ellenvéleménye zavar, hanem az, ha ex has írja - ha valaki megalapozatlan információkra hivatkozik, az akkor is hamis hivatkozás, ha az információkat mástól kapta.

 

Kezdjük a végével. A többi olvtársaktól eltérően, nem vagyok tájékozott a magyar belpolitikában, így utánanéztem: minden közvéleménykutató szerint a Fidesz fölényesen vezet, így nemhogy brutális vagy jelentős,hanem per pillanat semmilyen ellenzéki fölény nincs. Természetesen hülyének lehet nézni vagy nevezni a közvéleménykutatókat, de a különbség akkora, hogy ez semmilyen statisztikai hibahatárba nem fér bele.

 

Folytassuk a választási rendszerrel. A hivatkozás több szempontból is téves. Egyrészt azért, mert már az elsőosztályos gyermek is találkozik ezzel a problémával: az az osztálytársa, akinek gazdagabbak a szülei, egyke, anyja htb, stb. hozzá képest óriási előnyben van. Ennek ellenére már az iskolás korban, majd a felnőtt életben sem a gazdag családból származó hülyék a legsikeresebbek - számtalan, óriási hendikeppel induló ember van a sikeresek között, sőt, ezek felülreprezentáltak az indulási körülményekhez képest, ezen belül különösen a szellemi és tudományos tevékenységben, de az üzleti életben is. Nem mindegyik, csak az, aki kitartó, tanul, harcol azért, hogy jobb legyen, mint mások. Nem pofával: az agyával, szorgalmával, tehetségével. Másrészt azért téves, mert a rendszer nem a Fidesznek kedvez: bármelyik győztesnek kedvez, a feltétel, hogy nyerje el a megfelelő számu mandátumot és akkor aránytalanul nagyobb hatalomhoz jut. Harmadrészt: a feltételek már évek óta ismertek, senki nem hivatkozhat váratlan meglepetésre. Negyedrészt: ha elfogadod a játékszabályokat, mert győzni akarsz a meccsen, utólag felesleges a szabályok nem korrekt voltára: senkinek nem kötelező elindulnia.

 

Ami a média, pénz és államhatalom totális uralmát illeti: az sem igaz. Csak ebben a topicban számtalan hivatkozás történik az indexre, a 444-re, a 24hu-ra, olykor ATV-re, de ha jól tudom, a HírTV vagy a Nemzet sem kormánypárti most már, mióta Lajos összeveszett Viktorral. Ami a pénzt illeti, Lajos vagy Fletó anyagi lehetőségei is meghaladják a legtöbb magyar párt éves költségvetését, tehát ez sem igaz. Ami pedig az államhatalmat illeti, azok képviselői midig az adott rend védelmezői, ha a másik fél nyeri a választásokat, őket fogják preferálni, ők ugyanis nem valamelyik félt, hanem az állásukat szeretik.

 

Ez természetesen nem jelenti azt, hogy az eszközök mennyisége egyenlő a két félnél. De ez a helyzet sem először fordul elő a világtörténelemben, hanem teljesen általános: ha egy monopóliummal harcolsz (márpedig a Fidesz ma politikailag monopolhelyzetben van), akkor is van esélyed: csak ne akarj az ő eszközeivel és az ő módján harcolni, mert úgy csak veszíteni fogsz. Nem az eszközök mnnyisége a meghatározó, hanem a mód, ahogy felhasználod ezeket. Ha az ellenzék esélytelen a választásokon, arról egyvalaki tehet: ő maga. Nézzük végig amúgy józan paraszti ésszel, de egy iciri-piciri szakmai szempontból: kinek, mit, hogyan és hol adsz el.

 

Kinek és mit? A választás egy piaci művelet, ahol a fogyasztóknak (választóknak) ígéreteket adsz el. Telített-e ez a piac? Ha jól vettem észre, immár régóta a fogyasztóknak a 40%-a egyik fél termékét sem vásárolják. A Fidesz szarik bele, neki megvan a stabil fogyasztói köre, nem is érdekli ez a 40%. De az ellenzéket miért nem érdekli? Miért nem tudja megszólítani, ha azzal a 40%-kal elsöprő győzelmet arathatna a választásokon? A jelenlegi piacon - a 60%-on - nem fogja tudni legyőzni a monopóliumot: ott a Fideszhez kötődő márkahűség elég a monopólium biztos győzelméhez, itt értelmetlen próbálkozni.

 

Valószínűleg azért, mert rosszul és/vagy rossz csatornán keresztül próbál eladni. Hogyan ad el az ellenzék? Agresszívan, eszközökben nem válogatva, ugyanúgy, mint a Fidesz - nyilván abból kiindulva, hogy a Fidesz így szerzett monopolhelyzetet. Csakhogy a Fidesz magához tudta ezekkel a módszerekkel kötni a szükséges számú fogyasztót a 60%-ból, a 40%-ra meg ezek a módszerek nem hatottak - miért hatnának attól, hogy más mondja ezeket? Mi az üzenet? EU jó/rossz, Soros jó/rossz, migráns jó/rossz, Putyin jó/rossz. A probléma az, hogy az a 40% azért nem szavaz, mert ezek az üzenetek nem érdeklik. Sokkal inkább érdekelnék a fix ígéretek - a munkalehetőségek és a kenyér ára, erre vonatkozólag azonban semmilyen üzenetet nem kapnak egyik féltől sem, tehát nem vásárolnak tőlük, azaz nem mennek el szavazni.

 

De nem csak az üzenetekkel van baj, hanem az ügynökökkel is. Ha egy ügynököm háromszor is megbukik az ügyfeleknél, kirúgom, mint a macskát szarni, nem azért, mert sokba kerül, hanem mert nem tudja megtermelni a költségeit és nem keres nekem pénzt. Azt a szöveget, hogy nehezek a körülmények, más áru kellene, köcsög az ügyfél, nem csupán én, senki nem fogadja el a szakmában: az ügynök ugyanis nem az árut, hanem saját magát adja el: ha hisznek benne, hinni fognak az áruban is. Aki ezt nem tudja elérni, az kereshet magának másik céget, másik árut, másik vevőket, de ott is meg fog bukni. Nomármost, hány olyan ellenzéki ügynök van, akiben megbízna ez a 40%? Hát lementek közéjük, megnézték, hogy élnek, hogyan kéne eladni az árut, hogyan kéne csomagolni?

 

És hát az értékesítési csatornák, azaz a média. Az a 40% - már akinek van rá lehetősége - mit néz a neten és a TV-ben? Az index vagy az ATV elemzéseit, a pesti tüntetéseket, az 56-os megemlékezéseket avagy valami olyat, ami elvonja a saját életének reménytelenségétől?

 

Gyerekek, a piacnak azt a felét, ahol monopolhelyzetben van a Fidesz, nem tudjátok megszólítani. Minél agresszívebbek lesztek, annál kevésbé - ezzel csak ellentétes hatást értek el, a Fidesz fogyasztóiban erősítitek a márkahűséget, az el nem kötelezett fogyasztókat meg elijesztitek. Minden cég, aki el akar adni valamit, felelős az ügynökeiért - ahogy minden párt és minden eszme felelős azért, milyen embereket állít maga mellé. Hát már bocsáss meg, ha olyan emberek szólítják meg a fogyasztókat, akik nem is értik meg még a saját szövegeiket sem (hát még azt a piacot, ahol el kéne adniuk valamit) és olyan agresszíven, mint az utcagyerekek Külső-Kőbányán, azzal szerinted milyen üzenetet közvetítenek a potenciális fogyasztónak? Aki nem ért velünk egyet, az orosz ügynök, fideszbirka, hazaáruló, Putyin-bérenc, vagy ha más nem jut eszünkbe, feljelentjük, de a biztonság kedvéért lekurvázzuk az ismeretlen feleségét? Így akartok bárkit is magatok mellé állítani? Nincs olyan fogyasztó, aki egy ilyen ügynök látogatása után nem baszarintja ki az összes prosiját azonnal a kukába, ha legközelebb meglátja, páros lábbal akkorát rúg bele, hogy a Rókusban szedik ki a cipőjét az ügynök seggéből.

 

Srácok, itt játszhattok szubjektív idealistát, lehülyézhetitek a konkurrenst, a fogyasztót, hivatkozhattok az igazságtalan körülményekre, stb - de ezzel csak a totális dilletantizmusotokat és impotenciátokat bizonyítjátok. Egy ügynöknek ugyanis nem az a dolga, hogy arra hivatkozzon, miért nem ad el semmit, hanem az, hogy mindezek ellenére eladjon valamit. Ha pedig nem tudjátok eladni az árut, arról nem Putyin tehet, nem az olvtársak és nem a Jóisten vagy Orbán Viktor - hanem saját magatok. Az biztos, hogy így nem fog menni, még pontosabban: így csak a konkurrencia pozícióit erősítitek, azaz nálatok többet kevesen tesznek a Fidesz újabb győzelméért. Én a maximumot a magam részéről megteszem értetek: nem szavazok a Fideszre, ahogy soha nem is szavaztam rájuk. De azt azért ne várjátok, hogy megvegyem az árutokat - szart nem veszek sem tőletek, sem mástól."

Előzmény: jwdo07 (95374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!