Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 73850

Amugy az 5 cm hoszigeteles ölég keves a padlofuttes ala.....mostanaban !

Előzmény: Symr (73841)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 73849

A szerintem lemaradt !

 

Vagy mindkettotoknek...ha van kedv es ido es tudjatok a pontos retegrendeket..... ott a win-watt....

 

Előzmény: joevagyok68 (73848)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 73848

'Majd kap 10 cm hoszigetelest'

Meg igy adatokkal egyutt se sokkasl jobb a helyzet ! :-) ....nalad se !

Nem lehet visszafele indulni es egy eddig futott es megfelelo homersekletu szoba legkobmeteret es radiator meretet osszvetni es abbol saccolni valamilsen meretet a zetkezobe ?

Vagy...

Ajanlom figyelmegbe , meg esipszilonemer-nek is a gugli 'radiator meretezes' keresoszot !

Ez is a talalastok kozott volt..

http://www.radiator-arak.hu/radiator-meretezes.303.html

 

Előzmény: Summer Song (73843)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 73847

Szerintem  nem veletlen az, hogy eddig nem igazan kaptal valaszt ! :-) 

Nincs az asz Isten, aki felelossegteljesen barmit is mondana !

Igy, hogy 'most nincs hoszigeteles, de talan lesz majd, de 50 fokos eloremenot szeretnek' stb.....

 

Vagy az lesz, hogy mivel most telen mar futened kell , kiszamolod az 50 w/m3-el.

Padloval egyutt, most telen jo lesz, oszt majd ha lesz hoszigeteles mindenhol, eleg lesz a 40 fokos eloremeno is a radiatorokba. 

Szerintem..

Előzmény: Symr (73841)
sixdays Creative Commons License 2014.08.27 0 0 73846

Persze  kiszeded  és leg közelebb csempe ragasztóba teszed bele  -  amúgy megragasztani nem tudod , kettő: meg ha folyik csak kárt csinálsz és áztatod  a házadat !

Előzmény: cides (73845)
cides Creative Commons License 2014.08.27 0 0 73845

Üdv ismeritek az üvegszálerősitésü műanyagból készült zuhanytálcát ? Be lett épitve és Ytonggal lett alátámasztva középen .Elkezdett mozogni a közepe és hajszálrepedés lett rajta . Van erre gyógyir? a csere most nem járható mert drága lenne.

pisatour Creative Commons License 2014.08.27 0 0 73844

Heló fiúklányok!

 

Nem tudjátok, hogy jogilag kötelező-e egy lakóingatlanra önállóan bekötni a vizet és a csatornát, vagy rá lehet-e csatlakozni a szomszéd ingatlanra?

 

Ez egy régi parasztház, jelenleg közművek nélkül, és a két szóban forgó ingatlan tulajdonosa ugyanaz a személy.

 

Inkább itt kérdezem meg elsőre, mint a helyi hatóságnál, ugye érthető...

Summer Song Creative Commons License 2014.08.27 0 0 73843

Egy parasztház befalazott gangjából kialakított előszobáról van szó, ami 4m hosszú és 2 méter széles. Ugyanebből a gangból van részben leválasztva a konyha is, ami fűtve van, meg egy vendégszoba is egy ajtóval, ami szintén fűthető, de nincs (egyelőre) kifűtve. (Épp csak langyos a radiátor,h ne fagyjon meg.) Ezek között helyezkedik el az előszoba, ami étkező is egyben. (Ezért szükséges a fűthetőség leginkább!) A gang jellegéből adódóan van a külvilággal érintkező fala, ami kb. 2m x 4m-es, ami futósor tömör tégla (Ez majd kap 10cm-es hungarocell szigetelést) és ezen van egy 100x150-es (K1)hőszigetelt ablak, valamint egy (K1) hőszigetelt bejárati ajtó. (195x90) Az ezzel szemközti fala, a fűtött főépület 55-60 centis tapasztott vertfala.  A mennyezete (féltető), faforgácslap(19mm),fölötte 10cm-es ásványgyapot paplan (majd a cserép).

 

A radiátor hosszának 150cm hely is van, de nyilván sokkal kisebb is elegendő.

 

Így talán már nem annyira április 1-jei a kérdés...

 

És...Természetesen mi is fehér radiátorban gondolkodunk. ;-)

 

A válaszokat köszönöm!

 

Zs.

Előzmény: joevagyok68 (73839)
Symr Creative Commons License 2014.08.26 0 0 73842
Symr Creative Commons License 2014.08.26 0 0 73841

Sziasztok!

 

A következőekben szeretném kérni a segítségeteket:

Adott egy kb 90m2 ház, aminek fűtése 40 m2 padló és a többi radiátoros lenne. (csatolok alaprajzot)

A fűtést egy 24KW kombi kondenzációs kazán biztosítja egy hidro váltón keresztül keverőszeleppel leválasztott padlófűtéssel 2db rádiós termosztáttal.

Namost a radiátor kiállások már megvannak, minden radiátor (4db+1db törölköző szárító) az osztó gyűjtőbe fut. Kérdésem az lenne miképpen méretezzem a helyiségek hőigényét tudva hogy ez egy régi ház ami vegyesen kis és nagyméretű téglából épült (kb 30 cm-es fal). A födém egy része fa (szoba és nappali felett) másik része salakkal borított + perlit, horcsik fődém. Ál-menyezett lett kialakítva 10 cm légrés, 5 cm szálas szigetelő, párazárás. Továbbá a fa fődém felett 2*10 cm szálas szigetelés, a salakos részen pedig 10 cm. Az épület 100 m2 külső falfelülettel rendelkezik a maradék telekhatárra épült a szomszéddal összeérő de külön falfelület (tehát fűtött). A terv hogy 15 cm dryvit szigetelést kap még a ház, de jelenleg nincs semmi, talán őszig 50 m2 elkészül az északi oldaltól indulva. (háló, konhya felől) Nyílászárók cserélve 1,0 műanyagra. Szellőztetést jelenleg a tetőtérfele 2 db ventillátor és 1 db szabad nyílás biztosítja. (Később lehet vmi komolyabb lesz) Aljzat is cserélve lett 10 cm szerelő + víz szig + 5 cm lépésálló + hőtükör mindenhol.

 

Talán elég részletesen leírtam milyen paraméterekkel rendelkezik a ház. Nem vagyok biztos benne hogy egy 50-60 W/m3 vagy egy 100W/m2 "ökölszabálynak" vélt méretezés

itt helytálló lenne, főleg hogy sok közös légterű helység van a padlófűtéses részekkel és nem szeretnék 50 C magasabb előremenő hőmérsékletet beállítani a radiátoroknak.

Tudom hogy ebben az esetben a gyártó által megadott átszámítási táblázat alapján szorzóval kell kiszámolni a helység hőigényét. Ja igen és fontos hogy olyan 22-24 fokos belső hőmérsékletet szeretnénk -15 fokos külső esetén is.

 

Köszönettel

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 73840

 Picinke vagy közepes lehet  az az előszoba.

 De ha már van ott csatlakozás, akkor tegyél  egy  1  db. kétsoros  60 cm hosszú radiátort.

 

 Vagy amilyen éppen akad. Nálam pl. semmilyen radiátor nincs az előszobában és az is  kb. 20 lm3.

Előzmény: Summer Song (73838)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 73839

Ha április 1 lenne, azt gondolnám viccelsz !

Igaz nem az van, de ma is azt gondolom..  :-)

Nem adsz meg semmi + adatot !!

Körbe fűtött-e az előszoba vagy van külvilággal érintkező fala, ha van mennyi,  falazat, hőszigeteltség  stb.

ÉS még akkor azt se tudjuk , hogy milyen "hosszú" férne el azon a helyen !

 

Ha mondjuk "körbe" fűtött az előszoba ÉS a környező szobákban lévő radiátorok kifűtik/kifűtötték eddig a helyiségeket megfelelően, akkor szinte bármekkorát felrakhatsz !

 

Ennyi infó alapján max a színben lehet segíteni !

Szerintem fehér legyen !  :-))

Előzmény: Summer Song (73838)
Summer Song Creative Commons License 2014.08.26 0 0 73838

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni nekem abban,h mekkora radiátort vegyek az előszobánkba? k.b. 20 m3 a légtere. 60cm magas radiátorhoz van meg a "leállás". Azt szeretném tudni,h hány wattos, illetve hány soros/milyen hosszú lenne elegendő. (acéllemez radiátorban gondolkozunk)

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Zs.

citcat 18-16v Creative Commons License 2014.08.26 0 0 73837

A cirkó teljesítményéből le kell venni. A bojlert meg valószínüleg nemsokára cserélheted.(Vegyél elyette ariston kéttartályos gondolkodósat min 30%-kal kevesebbet fogyaszt)

Előzmény: Latya (K.L.) (73836)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73836

Sziasztok! 

 

Fűtés kérdés:

Anyámék régi épitésű házában FÉG 21 kW kazán megy már jó rég óta. A radiátorok  még öreg spirálbordás csőradiátorok. Amikor hideg  van a  kazán nagyon  gyakran kapcsol ki/be , szinte folyamatosan megy. Szerintem a saját hőfok  védelme tiltja le. A kazánból előremenő és a kazánba visszatérő cső kb ugyanolyan forró,  kézzel nem is érzek különbséget. Jól okoskodom-e, hogy   a radiátorok nem igazán adnak le hőt ( alul vannak méretezve, bár szerintem az előző tulaj ezt tudott "szerezni") , és ezért megy vissza  szinte ugyanolyan hőfokú  víz.  Azaz jó lenne lecseréltetni  a radiátorokat ?

 

 

Bojler kérdés:

Hajdú bojler alján a időnként a bojler test hátán végigfutó rizsdás lé  csöpög.   De csak heti  néhány csepp, és nem az alján lukadt ki, hanem a hátán kívül  folyik lefelé. Hiába próbáltam nézni eddig mindig csont száraz volt minden,  mindig csak a felszáradt rozsda cseppeket vettem észre, nedves állapotában nem sikerült tetten érnem a hibát. Ez gyakori hibajelenség és akkor csere, mert tényleg kilyukadt, vagy valami extra egyedi dolog?

 

Köszi

C20NE Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73835

Picit drágább, de ha tágulóhüvelyes gázgép gyártmányú menetes véget rápréselsz, soha többé nem kell lemásznod emiatt.

Előzmény: gabrielke (73834)
gabrielke Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73834

A nyomás 3.2 bar, bekapcsolás 2 bar. Nem kell levegőt utántölteni (a ballonba, ott 1.5 bar van).

Amúgy a mostani "lábszelep" az igazából már nem lábszelep (mert 2 csere után meguntam) hanem egy visszacsapót raktam be  a kútba lemenő KPE-be úgy, hogy kb. 1 m-re van a cső végétől.

Megint az lesz, hogy nem úszom meg a kútba lemászást és a KPE rögzítést.

Mert tavaly is az volt, hogy kellett szorítani a KPE csatlakozáson.

Elképzelhető hogy szétrázódik?

Mindegy, ha lemegyek akkor tuti összeragasztom valamivel.

 

Előzmény: pajaci (73831)
pajaci Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73833

Én nem tévedek soha, kivéve azt az egyet, amikor azt mondom hogy nem tévedek soha :-)

Előzmény: peterch (73832)
peterch Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73832

Vivel a hsz-ben irta, hogy mar tobbszor volt rossz a labszelep, igy gondoltam, hogy biztosan nincs visszacsapoa szivocsoben. Mert a labszelepet siman kidobhatod, amennyiben a visszacsapod jol zar, mert akkor nem kell oda. Csak az uzembehelyezeshez kell. A vizoszlop ugysem szakadna le, ha be van tartva a szivomagassag. Szerintem. De tudod, mindenki tevedhet, meg en is.:))

Előzmény: pajaci (73831)
pajaci Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73831

Sok mindent nem tudunk, mennyi a nyomás, mennyi a kapcsolási küszöb, kell e levegőt utántölteni, van e visszacsapó a szivattyú körül stb. Ha a víz megy el, ha a levegő mind két esetben bekapcsol. Ha elfogy a levegő, akkor sűrűbben kapcsolgat. Több variációs a dolog. A víz elszökhet szép lassan a lakásba vezető úton, vagy a lábszelepen keresztül is. Ha a lábszelep felé megy el óvatosan, attól még feltudja kapni a szivattyú, mert a szívócsőbe pótlódik a víz a tartályból.

Előzmény: peterch (73828)
gabrielke Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73830

Aha. Megnézzük, nem kerül semmibe. :)

Előzmény: peterch (73829)
peterch Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73829

Nem is szakadhat le, ha nem jut levego a rendszerbe:)   Ezert irtam, hogy csapot kell nyitni a probanal, hogy levegohoz juthasson.

Előzmény: gabrielke (73822)
peterch Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73828

Szia !

 

Ha nem volna levego, akkor viszont a szivattyu sokszor kapcsolna elvetelkor es kemenyen allna le. Vagy nem jol gondolom?

 

Udv , Peter.

Előzmény: pajaci (73823)
gabrielke Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73827

Akad :) Jó ötlet, köszi!

 

Előzmény: pajaci (73826)
pajaci Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73826

Borotva, vagy szappanhab akad otthon?

Előzmény: pajaci (73825)
pajaci Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73825

Tömítések?

Előzmény: gabrielke (73824)
gabrielke Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73824

Tehát lehet hogy a nyomáskapcsoló pusztult el? (de jó lenne...)

 

Előzmény: pajaci (73823)
pajaci Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73823

A nyomáskapcsoló felül szokott lenni, és a levegő is ott található. A levegő mehet el ott nem a víz spriccel.

Előzmény: gabrielke (73820)
gabrielke Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73822

Hát épp ez az, nem szakad le. Ezt próbáltam az előző hsz-ben leírni, hogy 2 napig nem üzemeltetem akkor se szakad le.

Amikor tényleg lukas volt a lábszelep akkor a leeresztéstől függetlenül leszakadt.

 

Előzmény: peterch (73821)
peterch Creative Commons License 2014.08.25 0 0 73821

Szia !

 

Mint laikus irom! Szerintem pedig megint a labszelep a ludas, mert szepen visszaengedi a vizet a kutba. Termeszetes, hogy a szivattyu siman jol mukodik, mert levego nem jut a rendszerbe es igy a vizoszlop nem szakad le. De tegy egy probat. Aramtalanitsd a hidrofort es nyissal meg egy csapot, hogy a nyomas leessen 0-ra, hagyd egy napot, majd inditsd be a rendszert. Ha nem a labszelep a hibas, akkor a szivattyu minden gond nelkul uzemel. Ha igy van, akkor keresheted a lyukat a rendszeren.:)

 

Szerintem.

 

Udv, Peter.

Előzmény: gabrielke (73820)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!