Keresés

Részletes keresés

BaSa Creative Commons License 2004.05.29 0 0 668
Sajnos olyan ügyesen rakták fel hogy még én sem tudom lenyúlni, pedig az már nem kis teljesítmény. ;-))
Előzmény: tillA (666)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.05.29 0 0 667
Fogalmam sincs... Nem tudok ilyen trükköket.
Én is próbálkoztam már a lementésével, lehetetlennek tűnik; nyilván direkt ilyen.
Előzmény: tillA (666)
tillA Creative Commons License 2004.05.29 0 0 666
Hogyan lehet lementeni???
(Tudom, sehogy... de hátha mégis)
Előzmény: cirrocumulus (664)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.05.28 0 0 665
Hát ... ha az égiek megkegyelmeznek, akkor holnap - május 29-én szombaton - délután 14 és 15 óra között kamara jellegű MUSICAL WITCHCRAFT koncert lesz a Ráday utca és a Köztelek utca sarkán felállított szabadtéri színpadon, a 3 napos Református Fesztivál programjainak keretében.
Fellépnek: Kollár Attila, Kornis Ferenc, Naszádi Gábor.
Előzmény: cirrocumulus (658)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.05.27 0 0 664
cirrocumulus Creative Commons License 2004.05.19 0 0 662
Friss hírek Kollár Attilától:

Musical Witchcraft koncertek mostanában:

2004. Május 29. szombat 14 óra
Református Zenei Fesztivál - Ráday u-i színpad

2004. Június 13. vasárnap 21 óra
Jazzgarden - Veres Pálné u.

2004. Június 26. szombat 11 óra
Péter-Pál Napi ünnepi műsor - Budafok

A Református Zenei Fesztiválon csak hármasban (Naszádi-Kornis-Kollár) játszanak, a Jazzgardenben pedig az "unplugged" összeállításban.
A budafoki koncerten az "alap" a trio (N-K-K), de ha ráérnek, akkor az Edina és a Tamás is beszáll.

Valamint Attila vasárnap - május 30-án - is részt vesz a Református Zenei fesztiválon: délután 14-15 óra között a szentendrei Református Kórusban énekel, Szilvia lányával együtt.

Előzmény: cirrocumulus (658)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.05.17 0 0 661
Hoppá!
És ha még tovább bogarássza az ember az ő dolgaikat itt, akkor a Discography-ra, majd a lemezborítóra kattintva nem is 10, hanem 13 számba lehet (elvileg) belehallgatni.
Valamint... a Biography alatt megjelenő Live in Los Angeles és a Nostradamus linkjei nem is az ő lemezeikre mutatnak !!!!!!!!!
Gratulálok - aki ennek alapján kénytelen Solaris CD-t vásárolni...
Előzmény: clavicula (659)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.05.17 0 0 660
Tényleg! Ez jó poén: egyik számcím sem stimmel :o)
Előzmény: clavicula (659)
clavicula Creative Commons License 2004.05.17 0 0 659
A www.mp3.com lapon rákerestem a Solarisra és legnagyobb meglepetésemre 10 dalt dobott fel... Aztán a következő meglepetés akkor ért, amikor belehellgattam a felvételekbe... Szerintem fel lehetne adni rejtvénynek, melyik szám cím alatt mi szól...
cirrocumulus Creative Commons License 2004.05.13 0 0 658
A Periferic Records honlapjáról:

Református Zenei Fesztivál - Ráday utcai sokadalom

A 2001-ben elindított a "Református Énekek a Zeneakadémián" hangversenysorozatot idén 3 napos Református Zenei Fesztivállá bővítjük, mely 2004 május 28-29-30-án kerül megrendezésre.

május 28. (péntek)
11:00 Máté Sándor (tárogató) / Hargita Péter (orgona)
12:00 Misztrál (megzenésített versek)
13:00 Talitha Kumi (református akusztikus zene)
14:00 Unger Balázs és barátai (cimbalom)
15:00 a Zeneakadémia Rézfúvós Quintet-je
16:00 Miskolczy Mariska (népénekes)
17:00 Sonatores Pannoniae (rézfúvós együttes)

május 29. (szombat)
11:00 Kecskeméti Református Kórus
12:00 Cantoraes Ecclesiae (rézfúvós együttes)
13:00 Újpest Belső-város református kórusa
14:00 Kollár Attila (Solaris fuvolista)
15:00 Szászcsávási Kar
16:00 Máté János Református Énekkar
17:00 Kobzos Kiss Tamás (Balassi műsor)

május 30. (vasárnap)
11:00 gyermekprogram (énektanítás)
12:00 Csipkefa Népdalkör
13:00 Nagy János Quartet / Palya Bea (kortárs református népénekek)
14:00 Szentendrei Református Kórus
15:00 Makám + Lovász Irén (világzene)
16:00 Écsi Gyöngyi (népénekes)
17:00 Djabe (világzene)

Budapesten napközben a Ráday utca Református Teológia előtti szakaszán piros-zöld sátrakban népművészek, kiadók, újságok, iskolák, művészek, református intézmények mutatkoznak be, valamint kézművesek kínálják portékájukat.
Egy színpadot is felállítunk a Ráday utca és Köztelek utca sarkán, amelyen délelőtt 11-től délután 6-ig óránként református kórusok, zenekarok, énekesek adnak 20-30 perces műsort. (A színpadon a programok mindig egész órakor kezdődnek).
Napközben minden program ingyenes.
A Bibilia Múzeum (ahol a fesztivál ideje alatt az állandó kiállítás mellett egy aktuális idõszaki kiállítás is lesz) 10-18 óráig tart nyitva mind a három napon.
A Ráday Könyvtár pénteken és szombaton, meghirdet napi 3 nyilvános műemlékkönyvtári bemutatót (11, 14 és 16 órakor), kb. 20 perces idegenvezetéssel, amelyre maximum 15 fõt tudnak beengedni. (Ez a program is ingyenes, de előzetes jelentkezés szükséges a Stereo Kft-nél!)
A fesztivál ideje alatt képzőművészeti kiállítások a Ráday utcai galériákban.
Jó szívvel buzdítunk mindenkit arra, hogy mindenképpen jöjjön el a Ráday utcai forgatagba, hiszen a programok nyújtotta szórakozáson kívül az is célunk, hogy megteremtsük a találkozás lehetőségét a református és más közösségek számára.

kreta Creative Commons License 2004.05.12 0 0 657
Kedves felhőnevű barátom, s mindenki aki figyel
hát igen a koncerteket nem szívesen hagynám ki, s remélem a feleségemet is rá tudom venni, hogy eljöjjön; öreg ember nehezen mozdul egyedül - s persze nagyon bánom, hogy a márciusi Kollár Attiláról lemaradtunk.

Írás lemezekről: Azért sem igen vállalkoznék elemzésre a zenékről, mert nem vagyok valami tudatos zenehallgató, nem nagyon vannak szempontjaim annak eldöntésére, hogy mi alapján hallgatok szívesen ezt vagy azt. Mégis valami: egyik metal-os amatőr zenész barátom szerint a Solaris nagyon jó zenét csinál, csak szerinte túl bonyolult a számok hangszerelése, s túl bonyolultak a dallamok is. Én ezt nem tudom eldönteni, viszont ha igaz, akkor talán ez az amit én szeretek. Talán. Meg persze a fuvola mindig elbűvölt (miként a hárfa és a csembaló is, ami ugyan tudtommal nincs a Solarisban, de egye fene, nem baj.)

Egyébként Borges nekem is az egyik legkedvesebb íróm.

Előzmény: cirrocumulus (656)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.05.11 0 0 656
...egyébként nekem mindkét lemez nagyon tetszik. (Visszaolvasva a fórumot komolyabb elemzésre nem mernék vállalkozni.)
Pedig igazán írhatnál Te is ezekről a lemezekről :o)))
És a legközelebbi M.W. koncertre is eljössz majd, ugye? Időpontot és helyszínt még nem tudunk mi sem.

Aztán még volt két jegyem a búcsúkoncertre is, de nem tudtam elmenni. Remélem mostanában majd pótolhatom.
Hát ... akkor volt mit kihagynod.
Idén nagy valószínűséggel - sajnos - nem, de jövőre mindenképpen pótolhatod, hiszen ünnepi koncertjük lesz a 25 éves évfordulójukon.

Előzmény: kreta (655)
kreta Creative Commons License 2004.05.11 0 0 655
Tegnap megvettem Musical Witchcraft lemezeket. (Ritkán veszek CD-t, inkább más forrásokból igyekszem zenét beszerezni, de ugye van amivel megéri kivételt tenni.) Az Utópia lemez néhány részletében a fuvolajáték egészen Jethro Tullos hangzású (pl.1/IV.), egyébként nekem mindkét lemez nagyon tetszik. (Visszaolvasva a fórumot komolyabb elemzésre nem mernék vállalkozni.)
Az előző hozzászólásomban említett koncert a Marczibányi téri Műv. Házban volt, s lehet, hogy nem 85-ben hanam, 84 vagy 83-ban. Aztán még volt két jegyem a búcsúkoncertre is, de nem tudtam elmenni. Remélem mostanában majd pótolhatom.
A fórumot a google keresővel kutakodva találtam (volt 3 óra szabadidőm gép mellett ...)
Előzmény: cirrocumulus (654)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.05.08 0 0 654
Szia kreta!

...és koncerten is voltam, talán 85-ben (Czigi gitárja otthon maradt, egy órát vártunk a kezdésre, addig a The War of the Worlds szólt ...)

Közelebbről nem emlékszel rá, mikor és hol volt ez a koncert? A Postás Klubban esetleg?
Más koncertjükre nem jutottál el?

Írj még nekünk!
Hogy bukkantál rá erre a fórumra?

Előzmény: kreta (652)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.05.07 0 0 653
Üdv, üdv, üdv körünkben!!!!!!!!!
De jó, egy újabb Solaris rajongó, aki rátalált erre a fórumra! Itt a legfrissebb infókat kaphatod, bár nem minden vehető készpénznek, hiszen sokszor maguk az együttestagok sem tudják, mit mikor fognak megjelentetni :o))
Előzmény: kreta (652)
kreta Creative Commons License 2004.05.07 0 0 652
Nem értem, hogy miért nem találtam meg előbb ezt a fórumot (talán mert nem szoktam fórumokba írni túl gyakran...) pedig ős Solaris rajongó vagyok. A nyolcvanas években kaptam egy barátomtól egy néhány számból álló rádiófelvételt kazettán, aztán jött a Marsbéli Krónikák és koncerten is voltam, talán 85-ben (Czigi gitárja otthon maradt, egy órát vártunk a kezdésre, addig a The War of the Worlds szólt ...)
Nem figyelem túlzottan a hazai zenei életet, láttam ugyan a Marsbéli Krónikákat mag az 1990-et újta, de csak RMP-n vettem észre, hogy van új lemez is (persze ott is későn). Nem voltam képbe igazán egészen amíg a fórumotokat el nem olvastam.
Hát csak azért írok, mert jó látni, hogy van tábora még az igényes progresszív zenének.
(Valaki írta, hogy nem igazán kedveli a Jethro Tull-t, ének meg miegyéb miatt. Azt hiszem azonban, hogy Ian Anderson-Divinities-Twelve Dances With God lemeze biztosan tetszene, nincs rajta egy hang ének sem csak Ian csak fuvolázik. Persze nem olyan jó, mint a Solaris, de majdnem. Nekem még mindig a Marsbéli Krónikák II-... tételei a legnyagyobb kedvenceim, meg persze A viking visszatér.)
Hali
cirrocumulus Creative Commons License 2004.04.22 0 0 651
Talán koncertek is gyakrabban lesznek egy picivel?

Én is ebben bízom!
Attila azt is mondta a koncerten - célozva az első szólólemezének borítójában írtakra -, hogy az új számok esetén nagyon kíváncsiak a közönség reakciójára - melyik szám mekkora tapsot kap -, mert ennek hatására is alakítanak majd a számokon.
Ahhoz pedig, hogy tesztelhessék a közönséget, több koncert is szükséges... Ezért gondolom én is, hogy gyakoribbak lesznek talán a koncertek :o)
Ha így lesz, az már csak azért is jó lesz, mert így figyelemmel kísérhetjük a számok átalakulásait, mielőtt lemezre kerülnének.

Volt egy jópofa dolog is a vasárnapi koncerten, erről elfelejtettem írni: volt egy játék az együttes tagjai között. Némelyik számnak nem volt határozott befejezése és - Attila szavaival - "az nyert, aki az utolsó hangot bejátszotta". Ebből a játékból néha elég érdekes számvégek születtek, a legutolsó ilyen egészen "kortárszenei" lett: vette is a lapot a közönség, nagyot derült rajta!

Szóval, önfeledten jó volt a hangulat!

Előzmény: Törölt nick (650)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.22 0 0 650
Ó, igen, ennek és is nagyon megörültem. Talán koncertek is gyakraban lesznek egy picivel? A sok új szám miatt mindenképpen megérte elmenni, aki nem volt... Az így járt. :)

Az elején picit megijedtem, nem lesz-e nagyon andalító a koncert. Ám viszonylag hamar jött a Ba-rock, ami minden kétséget eloszlatott bennem. Jól szólt nagyon. Edina játéka nekem is nagyon tetszett.

Előzmény: cirrocumulus (648)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.04.20 0 0 649
Akkor, ahogy ígértem, a vasárnapi koncert listája:

bevezető zeneként bejátszás az első lemez elejéről
01. Utópia
02. a "338. ének" feldolgozása a Református Énekeskönyvből (egy ír dal) (új)
03. Kastélyok rejtekén + Reggeli tánc a chenanceau-i kastélykertben (egyben!)
04. Ba-rock
05. Poseidon
06. Kőbe zárt világok (most "Kőbe zárt fájdalom"-ként konferálva)
07. Utazás az Andokba (új) - ez Monterrey-ben hangzott el először
08. Boleriáda
09. Soundtrack (új) - ez is Monterrey-ben hangzott el először
10. Lakoma a lovagi tornán
11. a "128. református zsoltár" feldolgozása (új)
12. Tündérmese a Loire mentén
13. a "68. református zsoltár" feldolgozása
14. La Mer (új) - ennek itt volt az ősbemutatója
15. Greg Lake nyomdokain (új) - ez szintén Monterrey-ben hangzott el először
16. a "200. ének" feldolgozása a Református Énekeskönyvből
17. XV. századi vándorok
18. az együttes bemutatása egy rövid improvizáció keretében
------------------------
ráadások:
19. Alkímia
20. Utazás az Andokba

Néhány megjegyzés a számokhoz:
- a "Greg Lake nyomdokain" cím egyelőre csak munkacím, amíg nem találnak jobbat helyette;
- a "Soundtrack" is eleinte csak ideiglenes cím volt, viszont Attila úgy konferálta ezt a számot a koncerten, hogy megkedvelték ezt a címet, mert ennek a számnak olyan a zenéje, hogy akár egy elképzelt film zenéje is lehetne;
- a 3. számként elhangzott zene - a két szám együtt - pedig érdekesség volt, viszont nem volt újdonság ebben a formájában, mert így már hallhattuk 2000-ben és 2001-ben is.
Ennek a története a következő: 2000. augusztus 12-én volt Attila első szólólemezének a bemutatója - egyben ez volt az első MUSICAL WITCHCRAFT koncert is -, s a kibővített "Reggeli tánc..." elhangzása után Attila így konferálta ezt a számot: " - Most gondolkodtam közben, hogy ezt talán így is lehetett volna fölvenni erre a lemezre... Nem így történt, lesz majd még újabb CD, meg lehet újabb bonus tracket fölvenni: úgyhogy, azt hiszem, megszületett az újabb ötlet."
Akkor hárman adták elő ezt a "Reggeli tánc..." változatot (Vámos Zsolt-Naszádi Gábor-Kollár Attila).
Majd jó egy évvel később - 2001. december 6-án - az UTÓPIA lemez beharangozójaként adott rövid kamarakoncerten szintén hallhattuk ezt a verziót, továbbra is "Reggeli tánc..."-ként konferálva. Itt duó formában hangzott el, Naszádi Gáborral játszotta Attila.
És amikor megjelent az UTÓPIA lemez, azon már a tényleges "Reggeli tánc..." zenéje elé tett zenei részt immár önálló számként, "Kastélyok rejtekén" címmel ismerhettük meg!

Előzmény: cirrocumulus (648)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.04.19 0 0 648
Ja, még egy nagyon fontos dolog: Attila azt mondta a koncerten, hogy ezután zenekari és ilyen akusztikus koncertjei is lesznek majd.
Újabb dátumokról egyelőre nem esett szó.
Előzmény: cirrocumulus (647)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.04.19 0 0 647
Ó, de kár, hogy nem voltál!

Most csak egy gyors helyzetjelentés: az eddigieknél jóval akusztikusabb hangszerelésben szólaltak meg a számok, de azért ki volt erősítve minden hangszer - szóval, nem az a totál unplugged koncert volt; de sebaj!
(A billentyűs hangszerek és a dobok nem szerepeltek ebben a formációban - szóval, csupa akusztikus hangszer, csak éppen kierősítve.)

A már ismert számokon kívül rengeteg új számot is hallhattunk - Attila nagyon belelendült a dologba! -, ezek némelyikének Mexikóban volt az ősbemutatója március közepén. Persze, akkor nem hatan szólaltatták meg ezeket a számokat, hanem csak Kollár Attila és Naszádi Gábor.
Nagyon remek volt a már ismert zenekari számok áthangszerelt változata is!!!
Én egy kicsit féltem is, hogy ilyen köntösben hogy tud majd megszólalni a "Ba-rock" vagy esetleg elő sem adják, mert így nem hatna.
Hát dehogynem! Edina szenzációs hegedűjátékával félelmetesen jó volt így is. És ezen a koncerten az 1. lemezről a másik nagy kedvencem, a "Boleriáda" is megszólalt végre - ez se semmi volt ilyen akusztikus változatban!

Maga a hangulat is nagyon felszabadult volt a színpadon: jó volt látni az összenézéseiket, az összenevetéseiket. Edina mosolyai most is!

Másfél órás volt a koncert, 2 ráadással.
Holnap majd kiírom a track listát.

Részletes elemzéssel pedig valószínűleg EeToN mester lát majd el bennünket :o)

Előzmény: Markov (646)
Markov Creative Commons License 2004.04.19 0 0 646
Ki volt vasárnap a koncerten? Gyorsan ide egy beszámolót!
Az egész hétvégém elég pocsék volt, erre a koronát a tegnap este tette fel: gyerekek elrendezve, párom már készülődik, negyed nyolckor kapkodva még bekapcsoltam a gépet, gyorsan megnézendő, hogy hol is van a gimnázium - erre rá kellett döbbennem, hogy valamire nagyon rosszul emlékeztem: kezdés nem 8-kor... PAFF!
cirrocumulus Creative Commons License 2004.04.16 0 0 645
Nagyon helyes :o)))
Előzmény: Törölt nick (644)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.15 0 0 644
az én jegyem már megvan, s balga módon tettem egy elhamarkodott ajánlatot a nővéremnek, hogy fizetem a jegyét => ő is jön. :)
Előzmény: cirrocumulus (643)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.04.15 0 0 643
Halihó!

A vasárnapi akusztikus MUSICAL WITCHCRAFT koncertről az alábbiak olvashatók a Periferic honlapján:

Érdekesnek ígérkező koncert előtt áll a Musical Witchcraft zenészcsapata: akusztikus hangszereken adják elő 60-70 percben a két M.W. album dalaiból készített válogatást és 4-5 teljesen új, eddig még nem játszott kompozíció is szerepel a műsor programjában!!!!!
A 2003. decemberében adott sikeres koncerten játszott zsoltárfeldolgozások is elhangzanak a koncerten.
2004. március 13-án és 14-én a SOLARIS együttes Mexikóban, Monterrey-ben koncertezett és ennek a műsornak a bevezető részében a Kollár-Naszádi duó „hyper-unplugged” sikeres, 20 perces összeállítása hangzott el.
Tehát Mexikó után, budapesti koncert előtt a Musical Witchcraft!

időpont: 2004. Április 18. Vasárnap 19 óra
helyszín: SZENT MARGIT Gimnázium – Díszterem (II.em.)
BUDAPEST XI., Villányi út 5-7.

Közreműködő zenészek:
Kollár Attila – fuvola, tambourine
Kornis Ferenc – ütőhangszerek
Naszádi Gábor – akusztikus gitár
Pócs Tamás – basszusgitár
Szirtes Edina – hegedű, vokál
Vámos Zsolt – gitárok

Belépőjegyek 1200,- Ft-os áron kaphatók a STEREO Kft. boltjában (Budapest XI., Bartók Béla út 59.),
valamint az előadás előtt a helyszínen.

* * * *

Gyertek minél többen!
Ne más együttes koncertjére menjetek most - azok játszanak máskor is -, Attila csak nagyon ritkán ér rá, így mi is csak ritkán részesülhetünk a koncertjei örömében!

Előzmény: cirrocumulus (634)
clavicula Creative Commons License 2004.04.09 0 0 642
Nem akarok túl pesszimista lenni, de ha ilyen sebességgel készülnek az archiv albumok, akkor a harmadik 2026 előtt biztos nem fog megjelenni... De ne legyen igazam! A promovideo viszont maga a csoda! Naponta többször meg kell hallgatni, annyira jó!
Előzmény: EeToN (639)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.04.09 0 0 641
Ja, az előbb el is felejtettem két fontos dolgot:
Szóba került Kisszabó Gábor: nincs semmi gond, együtt vannak, csak Kisszabó nem tudott kiutazni velük itthoni hivatalos teendői miatt. Ezért nincs rajta a közös képen.

A másik: Robi átnézte a mexikói koncerteken készült videóanyagot. 10 kamerával vették a koncertet, jók lettek a felvételek, úgyhogy az már biztos, hogy lesz "Live in Mexico" DVD, amit lehet, hogy kiegészítenek néhány los angelesi és riói bónusz felvétellel is! Persze, hogy mindez mikorra várható..., azt ők sem tudják.

Előzmény: cirrocumulus (640)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.04.09 0 0 640
Pár hír Erdész Robitól:

Lehet, hogy észrevettétek, már nincs SOLARIS honlap, befuccsolt a Jata-féle verzió.
Viszont lesz majd helyette egy újabb, amit ők maguk fognak karbantartani. Remélhetőleg, így mindig a legfrissebb infók lesznek rajta.

A lemezekről pedig azt mondta Robi, hogy a legjobban az Archív 2-vel állnak: 1-2 szám sorsa ugyan még kérdéses rajta, de pár nap múlva lesz majd erről egy - valószínűleg - végleges döntésük.
Úgyhogy túl sokat talán már tényleg nem kell várni a NOAB CD-re. Magára a Noab számra azt mondta Robi, hogy az tényleg nagyon-nagyon jól sikerült!
Részemről nagyon örülök ennek a hírnek, mert majd Ti is meghalljátok, hogy mennyire jó és összetett zenéről van szó :o)))

A saját lemezének az anyaga pedig már egy éve készen van, a fia (Erdész Tamás) a lemez hangmérnöke és lassan halad vele. Azt viszont nem engedi meg, hogy az apja beleszóljon a munkájába :o)

A 3. Archív lemez talán még ebben az évben megjelenik...

Az új Solaris lemezt pedig jövőre akarják kiadni, a 25 éves évfordulójukra időzítve.

EeToN Creative Commons License 2004.04.06 0 0 639
Sikerült is megszereznem ma délután az első jegyet. ;) Bár ennek most nem örülök annyira, mert A skót - aki múltkor első volt - nem tud jönni. :(

EeToN

Előzmény: cirrocumulus (638)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.04.05 0 0 638
Már kaphatók a jegyek a Stereo Shop-ban az április 18-i MUSICAL WITCHCRAFT
„Unplugged” koncert
re !!! :o))

Előzmény: Törölt nick (637)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!