Keresés

Részletes keresés

BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4473

Szazalek az trukkos kerdes, a 10-20% az valsagmentes idoszakra vonatkoztatva jo arany. A mai viszonyok kozott szerintem joval magasabb kell.

 

Ha valaki nem akar fizikai aranyat birtokolni, akkor nem a kulonfele aranyhoz kotott atteteles papirok a jok, hanem a banyareszvenyek. Ehhez viszont tenyleg erteni kell, mert nagyon nem mindegy hogy melyik reszveny, erdemes egy profi segitseget igenybe venni (aki penzt is ker, mert ingyen ezt a tudast nem osztogatjak). 

 

Ezust-arany aránya: az ezust joval kockazatosabb ha az eddigi arfolyamvaltozasokat nezzuk. Igy alakultak, a csucsok es melypontok USD / uncia: 4 - 22 - 9 - 50 - 26. Ezustbol alig van, mig az osszes eddig kibanyaszott arany az szinte mind megvan. Es az ezust nagyon fontos ipari alapanyag.

 

Erdekelne link, nemet vagy akar eszt e-shop ahol ezustot lehet venni. 

Előzmény: balacy (4463)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4472

vies

Előzmény: BlackVoid2 (4471)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4471

Es ezt hogyan tudja ellenorizni vagy szankcionalni a NAV?

Mert szerintem sehogy.

Előzmény: naox (4469)
Jalso Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4470

koszonom. most mar ertem miert volt az, hogy egyik-masik arus valamilyen kvotara hivatkozva nem volt hajlando kuldeni :)

Előzmény: naox (4469)
naox Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4469

"csak leteszik valamilyen eshop, ahol eladnak kulfoldre is. :)"

létezhet, de ezzel óvatosan!

Az e-kereskedelemre alapban valóban az eladó országának áfá-ja érvényes (ezesetben az észt 0%), de ha elad magyarországra éven belül annyit, hogy a magyar áfa eléri a 8.8millát, akkor szegény e-kereskedő köteles (!) magyar adószámot kérni, magyar áfát fizetni (a magyar vevők után), magyar könyvelőt fizetni, és magyarul kommunikálni a magasságos NAV-val. Akkor is, ha később nem ad el magyarországra lófasse.

Előzmény: Jalso (4466)
andetta Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4468

oksa:)

Előzmény: W_B (4461)
andetta Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4467

balacy és W_B nektek is köszi

Jalso Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4466

*praktikusan sehol

 

Esztorszagban nulla az AFA ha nem tevedek, csak leteszik valamilyen eshop, ahol eladnak kulfoldre is. :)

Regebben vettem nemetorszagi eshopban, 7% afat szamitott ra az elado.

Előzmény: naox (4456)
balacy Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4465

Ami fontos: ha nem fizikai aranyba/ezüstbe akar fektetni hanem forexes spot, vagy certifikátba, ETF-be, bef.alapba akármibe... azért kérdezze meg egy hozzáértőt, vagy olvasson utána, mert sokféle papír van forgalomban és nem mindegy, hogy mit vesz meg.

Akinek idegen a TS, TL, KO érték, maradványérték, tőkeáttét fogalma, az előtte mindenkéép tájékozódjon. 

 

Csak kicsi hazánkban és csak az ersténél 8 certi ven bevezetve a xag/xau téren, pár ETF. A németeknél ennek sokszorosa. És mindegyik más és más...

Előzmény: naox (4462)
andetta Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4464

tök jó, hogy leírtad :) köszönöm

Előzmény: naox (4462)
balacy Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4463

"Valaki tudja az arányszámokat esetleg , hogy a megtakarított pénzedből mennyi legyen  arany, ezüst és likvid formában?"

 

Akinek van fix, egyéb jövedelme (jó esetben 5-10 évig nem kell hozzányúli a befektetéshez), annak 10-20% közt szokták mondani a nemesfémet. Ez több tiz (magyar és külföldi) ajánlásból vont átlagos dolog, amit ebben dolgozó ismerős is megerősített.

 

15...20% fölé azért nem érdemes menni, mert bármikor kellhet, és azért az arany / ezüst nagy kilengéseket is tud tenni és azt nehéz lelkileg elviselni, ha nagy a kitettséged.:)

 

Aki nem tud előreláthatóan kiülni egy-két éves esést (amire nem sok esély van, de a piac az kiszámíthatatlan! ) annak 5%-ot emlegetnek.

 

Ezek irányszámok, én 10%-on tartom az aranyat, és az időtávom 10-20 év, amig nem kell hozzányúlni.

Előzmény: andetta (4457)
naox Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4462

"akkor te azt mondod, hogy fizikailag az ezüst annyira nem jó megoldás....."

semmi ilyet nem mondtam, nem is lenne igaz.

Ismerek olyan fazont, aki 6-8 éve 20-30 ezer HUFért vásárolt össze mindenféle ezüstöt. Azóta csak ücsörög, és néha elad egy keveset.

Szerintem -és ez szigorúan magánvélemény- ha valaki fél egy összeomlástól, aggasztja az intézményi rendszer esetleges csődje, annak a fizikai nemesfémek (mindegy hogy arany, vagy ezüst) biztonságára van szüksége. Tehát az ilyen ember (megtarítása egy részét) tartsa arany/ezüst érmékben, tömbökben. De! Ilyenkor a hangsúly a bizonságon van, tehát akkor nincs hozam, hisz az egy kiló ezüst, az tíz év múlva is csak egy kiló lesz. Magyarul ilyenkor BIZTONSÁGOS befektetésünk van, és nincs hozamunk. (És értelemszerűen otthon tartjuk a cuccot, és nem a bankban, amiben ugye nem bízunk!)

 

Ha valaki hozamot szeretne elérni, az eur-ban, vagy huf-ban számolja a vagyonát. Ilyenkor -értelemszerűen- bízik az adott devizában, tehát bízik a bankrendszerben/államhatalomban is. Ilyenkor fölösleges az aranyat fizikailag is megvenni, csak a baj van vele, utána kell járni, őrizni kell, gáz kereskedőkkel tárgyalni, etc. Minden forex brókernél lehet aranyat venni, egy kattintással. Ilyenkor van hozam (devizában számolva), de nincs aranyunk csak jogunk, ami bitekbe van írva.

 

Mind a kettő befektetés, mindkettő értelmes, hasznos, de látni való, hogy ég-és-föld a két dolog.

Döntsd el, téged melyik érdekel, és ennek megfelelően járj el.

 

(Azt nagyon utálom, amikor egy díler az egyik stratégia érveivel adja el a másik stratégia termékét.)

 

 

Előzmény: andetta (4459)
W_B Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4461

"valakinek van valamilyen ötlete , hogy mivel lenne érdemes megtakarítani egy ezüst Philharmoniker-t, valamiért elkezdett besárgulni :("

 

Semmivel.

Az ezüst érmék hajlamosak sárgulni, barnulni, majd feketedni, ha levegő éri őket.

Ha szépen, egynletesen sötétedik, akkor azt mondjuk rá, hogy patinás; ha megfogdostad, és ezért az újjlenyomatok kezdenek el foltokban látszani, akkor csúnya.

 

Ez egy befektetési érme értékéből nem von le semmit.

 

Ha nagyon zavar, akkor nézz át a numizmatika topikba.

 

Előzmény: andetta (4454)
balacy Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4460

Köszi! Igaz nem ez volt, de ez is hasonló.

Előzmény: naox (4453)
andetta Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4459

köszönöm!

a nyereség adó elég bonyolult itt Németországban ,de beleásom magam:) erre nem is gondoltam még , hogy ilyen írányból kellene megközelíteni a dolgot ( nyerségadó).

akkor te azt mondod, hogy fizikailag az ezüst annyira nem jó megoldás inkább certik és árfolyam különbségekre játszani, de akkor mint hosszútávú befektetés akkor arra szerinted nem annyira alkalmas , azaz vannak jobb lehetőségek is többek közt az arany ugye, ami áfa mentes?

Előzmény: naox (4458)
naox Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4458

"Valaki tudja az arányszámokat esetleg , hogy a megtakarított pénzedből mennyi legyen  arany, ezüst és likvid formában?"

aki egy ilyen kérdésre válaszol, az tuti, hogy hazudik.

 

A befektetési döntésnél a legfontosabb az, hogy ne másokra hallgass, hanem a saját véleményedet alakítsd ki. Minden befektetéssnek van kockázata, ha vesztesz, és más miatt, az nagyon rossz, ha te döntöttél így, akkor az a saját döntésed volt, az ilyen veszteséget sokkal könnyebb elviselni.

 

Fontos, hogy ma senki sem tudhatja, max. gondolhatja, hogy milyen egy protfolio optimális összetétele. Aki megmondja a TUTIt: az hazudik.

 

Ha úgy gondolod, hogy kell ezüst a portfoliodba, akkor vegyél, Németország jó forrás.

 

Ha nem érsz rá/nem akarsz foglalkozni a portfolio-menedzsmenttel, akkor keress egy megbízható személyt/céget, és fizesd meg, vagy keress egy értelmes befektetési alapot. De semmiképpen ne foglalkozz "ingyenes" brókerekkel, azok nem a te érdekeidet képviselik.

 

(és érdemes meggondolnod, hogy a "drága" fizikai ezüst helyett certifikátot vegyél. Egy pénzügyi összeomlás során ugyan nem lehet ezüstre váltani, viszont nincs rajta ÁFA (és -ha ügyes vagy- a nyereségadó is kitrükközhető).)

Előzmény: andetta (4457)
andetta Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4457

ez igaz , :( én Németországban veszem, mert itt élek, ha jól tudom itt 7%-os.

És ti akkor nem is gongoltok arra, hogy esetleg ebbe fektessétek, mivel eléggé fogyóban van, ugye és hát nem tűnnik rossz megoldásnak.

Valaki tudja az arányszámokat esetleg , hogy a megtakarított pénzedből mennyi legyen  arany, ezüst és likvid formában?

Előzmény: naox (4456)
naox Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4456

Nem hinném, hogy kéne rá újabb topik.

A legnagyobb gond az, hogy nem tudod ÁFA-mentesen beszerezni, sehol az EU-ban*.

Egy befektetési termék esetén szerintem fontos, hogy megbízható, legális, igazolható forrásból származzon, hogy bármikor nyugodtan el lehessen adni, bárkinek. Emiatt egy darabig még aligha lesz széles tömegek befektetési eszköze. Persze ha valaki "profi" a témában, és tud megfelelő forrásból vásárolni, akkor érdekes lehet.

 

*praktikusan sehol

Előzmény: andetta (4455)
andetta Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4455

valaki nem akar nyitni Befektetés - ezüstbe topikot? szerintem lennénk egy jó páran, akiket érdekelne mások véleménye.

Tényleg mit gondoltok erről a "befektetési" formáról?

andetta Creative Commons License 2012.10.24 0 0 4454

valakinek van valamilyen ötlete , hogy mivel lenne érdemes megtakarítani egy ezüst Philharmoniker-t, valamiért elkezdett besárgulni :(

naox Creative Commons License 2012.10.23 0 0 4453

goldprice.org?

 

Előzmény: balacy (4452)
balacy Creative Commons License 2012.10.23 0 0 4452

régebben betett valaki egy olyan linket, ahol különféle devizában is voltak historikus adatok az aranyra. Most nem találom, ha valaki emlékszik rá, azt megköszönném, ha betenné újra.

balacy Creative Commons License 2012.10.23 0 0 4451

Igen, sajnos ez a szakma is olyan lett, mint bármelyik médiával kapcsolatos. a riportetek vagy a saját gondolatait erőltetik rá a válaszolóa, vagy mindig nekik kell okosnak lenni, hogy mutassák a felkészültségüket. Anno, amikor a helyi lapnak is dolgoztam (fotós) még pár régivágású újságíróval is dolgoztam együtt, akikk kérdeztek-meghallgatták- és ha valami nem volt tiszta, érthető tizéves szinten, akkor arra rákérdeztek. Ez már sajnos kikopott, mert a szenzáció az első. 

Előzmény: andetta (4450)
andetta Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4450

engem a riporter kicsit idegesített :) mert mindig közbe szólt :)

Előzmény: balacy (4448)
balacy Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4449

http://www.elemzeskozpont.hu/content/visszarendez%C5%91d%C3%A9s-az-arany-piac%C3%A1n

 

 

Visszarendeződés az arany piacán, aranypiacos cikk

balacy Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4448

Köszi, ez érdekes kis videó :)

andetta Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4447

ha valaki nem látta volna 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4446

Haver most tájékoztat cseten:

Kb. 100 ember volt jelen.

380 millió forint hiányzik.

Egy forint sincs a cégben.

Valószínűleg nem lesz egyezség, bár a haver eljött a vége előtt.

Előzmény: tusinger (4445)
tusinger Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4445

Tud valaki, valamilyen hiteles információt a mai csődegyezségi tárgyalásról, ami az Aranyközpont Zrt. adósságaival kapcsolatosan zajlott? Sokan elmentek? Született valami "egyezség"?

balacy Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4444

http://www.elemzeskozpont.hu/content/jegybanki-politika-hat%C3%A1sa-az-aranyra

 

egy kis olvasni való, A jegybanki politika hatása az aranyra

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!