Keresés

Részletes keresés

babboo Creative Commons License 2013.06.22 0 0 15068

Én szívesen elcserélném vitiligóra. Az legalább csak fehér, nem undorító. Senki nincs rajta megbotránkozva.

Előzmény: NI NIk (15063)
Ficzek Úr Creative Commons License 2013.06.21 0 0 15067

Szia! Nem a Ps gyógyszere? A leírás alapján az. Nem értem.

Előzmény: eukariota (15062)
eukariota Creative Commons License 2013.06.19 0 0 15066

Kedves Anikó..

Korábban írtál egy szerbiai krémről, ami a sarkadról elmulasztotta a PS-est..Ez nem a VIPSOGAL nevű steroidos krém volt? Egyidőben átjártak ezért a krémért Szerbiába..nem tudom, g gyártják-e még, én kb. 30 éve ismerem, azóta lehet, h már nem is lehet kapni..

Előzmény: nemez73 (15028)
eukariota Creative Commons License 2013.06.16 0 0 15065

A vitiligo gyógyítható: sanci@digikabel.hu

Előzmény: NI NIk (15063)
eukariota Creative Commons License 2013.06.16 0 0 15064
NI NIk Creative Commons License 2013.06.15 0 0 15063

Nekem vitiligom van. Az is egy förmedvényes betegség. Kikészíti az embert rendesen.

 

Ezt most olvastam a psömörröl. http://www.blikk.hu/blikk_eletmod/biologiai-terapiaval-a-pikkelysomor-ellen-2195405

eukariota Creative Commons License 2013.06.14 0 0 15062
Előzmény: Ficzek Úr (15056)
eukariota Creative Commons License 2013.06.14 0 0 15061

Igen, és piros, csak ez a fórum még nem ismeri..

Előzmény: babboo (15060)
babboo Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15060

Tudom. Csak mindig próbálkozom. Az egy szív?:-))

Előzmény: eukariota (15059)
eukariota Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15059

Kedves baboo..a glutén érzékenység valóban okozója és fenntartója lehet a PS-nek de ezzel be van fejezve..egy Ps-es úgy diétázik, ahogyan akar, akkor is PS-es marad..magyarul: a PS diétával nem gyógyítható, és nem is befolyásolható..az alkohol az, ami befolyásolhatja: napi 1/2 l jóminőségű vrsdbor nem árt..a kínai klaviaturán egyes billentyűk nem kezelhetők..<3

 

 

eukariota Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15058

Én kombinálnám..ha gondolod, mélben elmondom a véleményemet..

Előzmény: Ficzek Úr (15056)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15057

Hétfőn én is voltam a reumatológián és nekem is a trexan-t fogják felírni.

Előtte labor, és röntgen (az izületi gyulladás miatt)

Ma lesznek meg a leletek, és hétfőn kell visszamnni, akkor fogom megkapni a receptet, ha rendben vannak a lelteim.

Csak szigorú orvosi felügyelet mellett szedhető, meghatározott adagban, és mennyiségben, folyamatos labor ellenőrzés mellett.

Hétvégére kánikulát jósolnak, ki is fogom használni, Nektek is ezt javasolom, aki teheti menjen napra.

 

Ficzek Úr Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15056

Szia! Jó hogy leírtad ezeket,eszembe nem jutott utána nézni. Ma a doki változtatott a menün,ez a kenőcs már csak napi egy esetben kell,estére elosalic kenőcsöt kaptam.Én abban nem változtatok hogy naponta csak egy esetben kenem magam,a javulás szempontjából ez is elégnek tűnik. Sajnos az a problémám hogy erre a nyavajára csak olyan szerek vannak,amiknek komoly mellékhatásai lehetnek.Legalábbis én ezt tapasztalom.Nyilván nem vagyunk egyformák,lehet hogy ez a kenőcs másnak nem hoz látványos javulást,de nekem eddig ez javított a legtöbbet. Bízom benne hogy legalább ennek jó vége lesz ennyi év után.Folytatom a kezelést,és egy idő után újra jelentkezem. Üdv: Ficzek

Előzmény: eukariota (15055)
eukariota Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15055

Ez egy hígított szteroidos krém, ezt hígítják egy FoNo-s gyulladáscskkentő krémmel-Cremor refrigerans-al:

 

CLOSANASOL kenőcs

Ez egy hígított szteroidos krém, amit egy gyulladáscskkentő kémmel való hígítással készítenek el:

 

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/closanasol_kenocs/15799

- A készítmény hatóanyaga: 0,5 mg klobetazol-propionát 1 g kenőcsben.
- Egyéb összetevők: propilénglikol, szorbitán-szeszkvioleát, fehér vazelin.
 A Closanasol kenőcs egy helyi kezelésben alkalmazott szintetikus glükokortikoszteroid, melynek erőteljes gyulladáscsökkentő, viszketéscsillapító, allergia elleni és érösszehúzó hatása van. Az érösszehúzó hatás miatt csökkenti a folyadékképződéssel járó folyamatokat. Könnyen átjut a bőrből a szervezetbe.
A Closanasol kenőcs nem felülfertőzött, glükokortikoszteroid kezelésre reagáló bőrgyulladások kezelésére akkor alkalmazandó, amikor enyhébb hatású glükokortikoszteroidok (szteroid típusú gyulladáscsökkentő) alkalmazása nem hatékony.
A Closanasol kenőcs adása indokolt:
- atopiás dermatitis (veleszületett allergiás túlérzékenység miatt kialakuló bőrgyulladás),
- súlyos pikkelysömör..

A kezelés időtartama:
A készítmény nem alkalmazható megszakítás nélkül 2 hétnél tovább.

Lehetséges mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így a Closanasol kenőcs is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Ha az alkalmazást követően Ön égető érzést vagy viszketést tapasztal, azonnal hagyja abba a kezelést és forduljon kezelőorvosához.

 

 

Előzmény: eukariota (15054)
eukariota Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15054

Ha az oldalszámot 500-ra állítod, akkor a 4.-ik oldal 1/3-ában találod, amúgy bemásolom, Ficzek úr utólagos engedelmével:

 

Ficzek Úr válasz | megnéz | könyvjelző 2012.09.06 13:34:18 © (13385)

Ahogy ígértem,a pontos leírás: Closanasol kenőcs 50gr,Acidum salicylicum 22gr,Ureum(Carbamidum) 22gr,Aqua purificata(Destillata) 22gr,Cremor refrigerans fono VII 84gr.  Üdv: Ficzek

 

Előzmény: babboo (15053)
babboo Creative Commons License 2013.06.13 0 0 15053

Hányadik lapon van? Meg szeretném nézni.

Előzmény: Ficzek Úr (15052)
Ficzek Úr Creative Commons License 2013.06.12 0 0 15052

Sziasztok! A múlt héten voltam dokinál,és újra felírattam vele a tavaly kipróbált kenőcsöt amit a 13385 sz. hsz-ben részletesen leírtam. Az eredmény 1 hét kenés után jelentős javulást mutat.A foltok jelentősen halványultak,nincs száraz bőrrel tele a szoba.Eddig ezzel a kenőccsel sikerült ilyen jó eredményt elérni,holnap újra kérek a dokitól egy adagot.Remélem a javulás nem áll meg,később újra jelentkezem. Üdv: Ficzek

gajda20 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 15051

Szia!

Köszönöm szépen hogy megosztottad a tapasztalataidat, ha az orvos nem írja fel a trexan-t, akkor diprophos injekciót mondok majd neki. :)

Előzmény: Zsuzsóks (14981)
gajda20 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 15050

Nekem is kellett vérvétel, nálam mostanában nagyon durva a sömör, mindenhol van, szemöldök, arc, stb... a korpa zavar a legjobban.

Előzmény: tcs08 (14976)
gajda20 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 15049

Sziasztok!

Ismét csak most tudok írni.

Szedem a neotigasont, semmi mellékhatás(az elején száraz bőr volt egy kicsit), én gyengének érzem a szert, mert még csak halványodnak a foltok, még nem tünt el egy sem, sőt még jött is ki 3-4 db a könyökömön, amikor sokat feküdtem rajta. Na szóval most amit használok:

neotigason napi 25mg, hydrosum kence, neutrogena tgel/fort, ricinusolajos hydrophilicum.

A jövő héten megyek a bőrgyógyászhoz, és feliratom a trexan-t(ha felírja). Holnaptol fogok használni ichtiolos kencét is.

Az orvoshoz kb. 6-8 éve járok, és kb havi szinten jártam be hozzá ez idő alatt, és tényleg sokat kéne keresni vissza, mert még egy dátumot sem tudok mondani.

 

Előzmény: babboo (14975)
babboo Creative Commons License 2013.06.11 0 0 15048

Köszönöm szépen! Nagyon aranyos vagy. Takarítunk, takarítunk, takarítunk.:-(

Előzmény: Pacsker12 (15047)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 15047

Szia babboo!

Sajnálattal hallom mi történt a házatokkal. :( Nyomon szoktam követni a híradóban az eseményeket és sajnos rengeteg család háza, vagyona ment tönkre. Szerencsések vagytok, hogy ennyi segítséget kaptatok és hogy az állam állja a költségeket.

Mi is közel lakunk a dunához, de itt szerencsére elég magas a gát, így nincs különösebb veszélyforrás. Viszont a növényeim igen hálásak, hogy folyton nedves a talaj és sajnos a gazok is. :)

Sok kitartást Neked és családodnak és szép napot!

Előzmény: babboo (15046)
babboo Creative Commons License 2013.06.11 0 0 15046

Sziasztok! Hirtelen eltűnésem oka, hogy a házunkat elárasztotta a Duna. A kertünk egy sártenger lett, a lakásban 20cm magas víz volt némi sárral. A szuterén teljesen tele tele volt vízzel és sárral. Az osztrákok előtt le a kalappal. Vagy 20 ember dolgozott a házunkban. A kertet, szuterént kilapátolták, kitakarították, kirámolták a tönkrement cuccokat. A lakást takarító önkéntesek mosták fel. 3 napig kaptunk szendvicset, sütit, kávét, ásványvizet, üdítőt. Szállást is kaptunk volna, de estére sikerült kissé lakhatóvá tenni a lakást. A falakról lejött a festék, a padló elázott. Szerencsére vasárnap volt annyi időnk, hogy ide tudtunk rohanni Magyarországról. 2 óra alatt felpakoltunk fél méter magasra mindent, ezért a cuccaink megmaradtak. Mire ideértünk, a tűzoltók feltörték a lakást és minden szerszámot felpakoltak az emeletre. Hihetetlen segítséget kaptunk tőlük. A szomszédok rögtön segítettek menteni a dolgokat. A kárunkat teljes mértékben megtéríti az állam. Ilyen egy élhető ország.

Énókh Creative Commons License 2013.06.10 0 0 15045

Kedves Zsoca! Várjuk a fejleményeket! (csak az a probléma, hogy megint kemikáliához kell nyúlni, az meg nem olyan szívderítő dolog)

 

Előzmény: -=Zsoca=- (15044)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15044

Már többször előkerült ebben a fórumban is az allergia kérdése a psorival összefüggésben.

 

Én mióta eszemet tudom, nagyon durva szénanáthában szenvedek. De tényleg durvában, aki nem tudja milyen ez, el sem tudja képzelni. Tönkretette az életem nagy részét.

 

Pár hete annyira durván beindult valamitől, hogy egész életemben (csaknem 40 vagyok) nem volt még ilyen! Egyszerűen már létezni nem bírtam. Nagydarab pasi létemre a sírás fogott már el, egyszerűen nem bíratm elviselni. Na ekkor gondoltam arra, hogy most már gyógyszer végképp.

 

Claritine akkutot ismertem, erről hallottam már, de régebben nem sokat segített, ezért ezt nem annyira akartam. Elsősorban viszont az ára zavart, de nagyon, mivel elég drága. Megnéztem a hatóanyagot és kerestem olcsóbb gyógyszert. A Loratadin HEXAL-t találtam, egy az egyben megegyezik a Claritine-el, csak másik gyártótól származik és fel annyiba kerül, 960 Ft környéke. Ugyan úgy 30db-os, 10mg-os és 24 órás, tehát semmivel sem rosszabb. Ezek már második generációs antihisztaminok, így nem kábul el az ember tőlük, nem lesz bágyatag.

 

Ez a gyógyszer azonnal hatott! Hihetetlen mai napig számomra is, de ez van.

 

És hogy mi köze ennek a sömörhöz? Ha valaki csak úgy tűnik, hogy allergiás a környezetben lévő dolgokra (virágpor, por, stb.), de valójában nem az, akkor 99% eséllyel hisztamin allergiája van. A szervezete nem tudja feldolgozni a hisztamint és ettől az túlszaporodik. Ez okozhat a nagyon durva szénanátha mellett nagyon durva bőrbetegséget is. Ez a betegség nem lehet maga a sömör, de tudjuk, hogy a sömörre való hajlam épp elég ahhoz, hogy bármilyen, a bőrt érintő sérülés, vagy egyéb betegség beindítsa a sömört. Na szóval a helyzet az, hogy most, hogy szedem a gyógyszert, pár hónap múlva az is kiderül, a sömörömnek van-e valami köze a szervezetemben túszaporodott hisztaminhoz. Vagy javulnia kell az állapotomnak, vagy nem szabad romlania legalább.

-=Zsoca=- Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15043

"Az öregedés nem feltétlenül jár együtt, hogy rosszabb állapotba kerüljünk."

 

Hát igen, ebből a mondatodból máris sejtettem, hogy nem igazán láttál még valóban öreg psoris beteget. Ha valaki "csak" 40 éve psoris, az még semmi. Ha valaki 80-90 éves és gyerekkorától, vagy születésétől psoris, azt ne akard megtudni, hogy hogyan néz ki és milyen egyéb problémái vannak azon kívül is, ami kézenfekvő. Tudjuk, hogy egyénenként változó a betegség. Nálam pl. sokáig nem is tudtuk, kitől örökölhettem a betegséget, amíg apám csaknem 60 éves korára ki nem jött a könyökén. Ekkor én már javában benne jártam a betegségben, nagyon durván. Nála egy-két évvel későbbi haláláig a sömör nem bírt elterjedni annyira, hogy különösebb problémákat okozott volna neki. Nagyjából a könyökén-térdén maradt. Ezzel csak azt akartam írni, hogy mindegy, hány éves vki, az számít, hogy mikortól sömörös. Ha születésétől, akkor lehet, hogy már huszonévesen brutálisan elterjedt rajta. Ráadásul a típusa is fontos ugye. Mázlim van, hogy nem seboreám van, viszont a psoriból a legdurvábbat kaptam ki. Annyi kis "engedménnyel", hogy tenyeremen, talpamon nincs (még). Ha lesz, na az nagyon durva lesz, már előre félek tőle.

 

A rákérdezés:

Az már megtörtént velem többször, hogy másik psoris beteg teljesen normálisan megszólított idegenként és pár mondatváltás után rákérdezett arra is, hogy mit használok. Nekem nincs problémám ezzel, minden esetben diszkréten történt ez, soha nem volt velem olyan, akinek nem kellett volna tudnia róla. Ellenkező esetben is természetesen reagálnék, de belül biztosan kellemetlen lenne. Szerencsére nem találkoztam még olyan betegtárssal, aki ne kezelte volna a dolgot teljesen normálisan. Ez nagyon jó.


A kollégáknak is el szoktam mondani őszintén, hogyha rákérdeznek, mikor meglátják egy-egy foltomat, ami elég csúnya és feltűnő (bárhogy próbálom rejtegetni, azért csak-csak előjön olykor). Szóval nekik is simán elmondom, hogy pikkelysömöröm van, ilyenkor tovább már nem nagyon kérdezgetnek. Vagy bennük szorul a kérdés udvariasságból, vagy nem bírják ki és azért mégiscsak rákérdeznek, hogy fertőző-e (mert ők még csak övsömörről hallottak és az fertőző). Ilyenkor felvilágosítom őket és ennyiben marad a dolog. Maguk is utánanéznek szerintem ilyenkor rögtön, ha tőlem meg nem is kérdezik. Ez teljesen érthető, az ember fél, én is így vagyok ezzel, ha megtudom, hogy egy kollégámnak ilyen vagy olyan betegsége van. Nincs ezzel semmi baj, emberek vagyunk mind.

Előzmény: mr.mzsa (15038)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15042

Szia! Sajnos én alapból egy elég stresszes típus vagyok, ezen már nem igen tudok változtatni, anyum szerint már kicsigyerekként is ilyen voltam. Ez még talán nem is lenne gond, hiszen akkor már előbb is kijött volna. Viszont rajtam kívülálló okokból kénytelen vagyok kitenni magam a mindennapi stressznek, amin csak akkor tudnék javítani, hogy ha lelőnék 1-2 embert, de legalább a nyelvüket kivágnám, hogy ne kelljen hallgatni a hülyeségeiket. :) Na jó ez így elég drasztikusan hangzik, de sajnos bizonyos emberek elől nem áll módomban elfutni vagy elbújni, így pedig elég nehéz kiegyensúlyozott, nyugodt életet élnem.

Világéletemben azt csináltam, hogy kerültem az ingerlő faktorokat és az "energiavámpírokat", és a sömör is azóta lobbant be nálam drasztikus mértékben mióta csak ilyenekkel vagyok körbevéve.

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de egy elég nagy adag leszarom tablettát kellene bevennem ahhoz, hogy lazább legyek. :) Már elnézést a kifejezésért.

Egyébként vidám, optimista lány voltam mindig is, csak mostanábban nehezebb megtalálni ezt a lányt ott legbelül. :)

Szép estét Neked!

Előzmény: pöttyös123 (15041)
pöttyös123 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15041

Szia ! Nekem is volt már 3 -szor pikkelysömröm és mind a 3 szor kigyógyultam belőle  pár hónap alatt. előszőr 12. éves, majd 37 évesen és utoljára 40 évesen mindr egyik lelki eredető volt nem tudtam egy próblámát megoldani illetve emberi csalódás ért. A táplálkozással és a lelkem gondolatom, céljaim rendebetételével tudtam megszüntetni a bajt. igén én is gondoltam rá, hogy ledokumentálom a tünetek megszüntetését,. mert először a véletlen vezetet rá majd pedig tudatosan követtem a testem jelzéseit. ha több idöm lesz megosztom veled. Ha nem jó helyen és időbe vagy lépj ki belőle minnél hamarabb, mert ha a lelked a gondolatoad csaptába , bulincsbe vannak a tested sem gyógyul.

 

Előzmény: Pacsker12 (15040)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15040

Szia!

Köszönöm a biztató szavakat és az együttérzésedet! :)

Most már nincs különösebb bajom (lelkileg), csak most hagytam abba a krémem használatát, mert már olyan rég használtam, hogy ideje volt kicsit szüneteltetni, meg már amúgy se nagyon hatot. Viszont sajnos ennek hatására hirtelen bedurrantak a sömik és égnek, fájnak, viszketnek és ezeréve nem láttam őket ilyen csúnyának. :( Ezért is szontyolódtam el kicsit. De már nem izgat annyira, mert mindig újerővel vágok bele a bőrömmel való kísérletezgetésekbe, hátha feltalálok egyszer 1 csodaszert, ami ha mást nem, legalább nekem használ. :)

Kitartást és szép napot Neked! :)

Előzmény: tcs08 (15030)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 15039

Szia!

Hát ez az! És közben meg folyton azzal tömik az embert, hogy ez nem súlyos betegség, csak a közérzetet rontja a rosszalló tekintetek miatt... na persze! :P

Én még csak 24 éves vagyok, de már most folyton fájnak az ízületeim, aztán ki tudja még milyen göthöm jön ki. :)

Kitartást, aztán remélem mi nem tartozunk a szélsőséges esetek közé! :)

Előzmény: Ficzek Úr (15024)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!