Keresés

Részletes keresés

Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.21 0 0 293

Hat...kisVAROSnak nevezni eleg nagy tulzas barmelyiket is! :))))

 

Nekem ma este lesz olasz oram, ha nem felejtem el, megkerdezem hogyan van..

Bar, elobb angolul kell rajonnom, mert itt Amerikaban mi mashoz jarhatnek, mint olasz tanarhoz, aki angolul tanitja az olaszt! :))

Előzmény: deriva (291)
deriva Creative Commons License 2006.03.21 0 0 292

most látom mennyire nem tudok írni...  (-v; -s)

 

Nem tudja valaki hogy van olaszul az, hogy "levegőnek nézni vmit/vkit" vagy nem tudom ők mondják-e ezt, de valami nagyon hosonló kellene. Köszi!

Előzmény: deriva (291)
deriva Creative Commons License 2006.03.21 0 0 291

És  a Lago d`Iseo  melyik kivsvárosát ajánlod? Vagy az mindegy, mind szuper hely? :)

 

Szilvi!!!

Elég a személyis is!

Előzmény: Mrs Fred Weasley (288)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.21 0 0 290

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni,hogy Olaszba elég a régi személyi vagy útlevél kell?

Köszönöm a folyamatos segítséget nektek,nem is tudom mi lenne nélkületek!

Pussz nektek és szép napot mindenkinek!

 

thiszbe Creative Commons License 2006.03.21 0 0 289

Drága Fredné (már ha szólít6lak így) :)

Köszönöm a jókívánságokat és a szórakozóhelyes próbálkozást... esetleg majd egy helyes pincért hiányos staccato olasz tudásommal megkérdezek, hogy mit ajánl... :)

A La Rinascante-ra már készülnek csajtársaim... sajnos ősszel mikor Palermo-ban voltam, nem találtam meg... úgyhogy ezt pótolni kell! :)

OKÉ, Dóm lépcső... majd csinálok Neked drága Fredné onnan panorámafotót, hogy érezd a fílinget... :)

Jók legyetek és nem megyünk a Como-i tóhoz!

Th

Előzmény: Mrs Fred Weasley (286)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.21 0 0 288

Jajajjajajaaj! :))

En mar megint csak azt kerdezem, MIERT pont Como? :))

Ott van Lago d`Iseo, ami ugyanakkora tavolsagra van, es talan szebb is, csak ott nem lakik George Clooney es senki nem hallott meg rola! :)))

Előzmény: Magna cum laude (287)
Magna cum laude Creative Commons License 2006.03.21 0 0 287

re: #250

 

Múlt évben voltunk májusban, és a helyi fiatalságtól forgott nekünk is a gyomrunk. A Dóm környékén csapatostúl zúztak be a különféle ruhaboltokba shoppingolni, és annyira uniformizált volt a megjelenésük, mintha nem is lázadó korszakban lennének... Tényleg letaglózó volt!

Ha valakinek van ideje, érdemes megnézni a Comói tavat (1 nap, érdemes autót bérelni) - gyönyörű, és nagyon jól ellensúlyozza a milánói forgatagot!

Előzmény: Ízirájder (250)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.21 0 0 286

Sajnos, en nem tudok semmit..

Pontosabban, ha minden igaz, de ha nem, bocs, ez egy regi emlek...szoval, ha megallsz a Scala elott, es szemben allsz az epulettel, akkor a bal kez felol levo kis utcan kell elindulni, es ott, mintha lenne egy disco..De erre nem tennem le a nagyeskut, ezert csekkoljatok le elotte vilagosaban is!

Hat, ahogy irom, egyre kevesbe arra az utcara emlekszem...de legalabb megprobaltam! :)))))

 

ES!!! Az en kedvemert, aki sirdogal Milano utan, legyszi, La Rinascente-t ne hagyjatok ki! :) Majd meseld el, meg mindig olyan szep-e!

 

Erezzetek nagyon jol magatokat, es ha leultok a Dom lepcsoire, legyszi, jusson eszetekbe, hogy Fredne torzshelye volt, amikor naponta jarhatott oda! :))))))

Előzmény: thiszbe (285)
thiszbe Creative Commons License 2006.03.21 0 0 285

Jó reggelt Mindenkinek!

Veronica Pinter, azt hiszem, mi együtt fogunk utazni... :)

A tökéletes alvástalan éjszakáról én is tudnék mesélni, így utazás előtt mintha mindenki lelkivilága kicsit megkergülne...

Szórakozóhelyről még mindig senkinek semmi infója??? :(

Üdv,

th

Veronica Pinter Creative Commons License 2006.03.20 0 0 284
Szia Pálmácska, én azt hittem Te is most jössz Milánóba, valahogy ezt szűrtem ki a soraidból. Mi már holnap utazunk és már alig bírok aludni a nagy izgalomtól. Kb. 3 hónapja én is itt iszom a sorokat, nagyon fog majd hiányozni ha hazajöttünk, de azért majd néha benézek. Minden infot összefogok gyűjteni és hűségesen beszámolok. Már egy következő úton gondolkodom és azt most Barcelona lenne, de éppen most néztem , októberben szeretnénk utazni, de hiába van még oly messze a jegy már most is drága. Most valahogy nem árul a SKy olcsó jegyeket. Amikor ezt megvettük még októberben kettőnknek 11.000.- ft volt. Nem baj, majd vadászom. Valahol már olvastam lejjebb , szintén utazol még Barcelonába is? szia
Előzmény: pálmácska (271)
thiszbe Creative Commons License 2006.03.20 0 0 283

Szia,

köszönöm mindenkinek a piacos válaszokat, remélem megtaláljuk.

Sky-al megyünk, bízom benne én is, hogy talizunk, ha máshol nem, akkor a Dóm téren.

Viszont valaki nem tudna tippet adni, hogy szórakozni hova érdemes menni??

Hallottatok valami jó helyet???

Az EROS koncertet ne is említsétek, lecsúsztunk a jegyekről, úgyhogy az kizárva. :(

Előre is köszi,

Th

Előzmény: Veronica Pinter (268)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 282

Sziasztok!

 

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, igazán hasznosak voltak. Mielőtt tőletek kértem volna segítséget, az OEP-es mailcímen keresztűl akartam infóhoz jutni, de az aszisztens, aki amúgy jó fej volt, csak az OEP címét adta meg, ahol a levevezési címet is találtam, úgyhogy nem volt nagy segítség. De nektek köszi mégegyszer. Lassan, mire tényleg indulunk a barátaimmal, "szakértő" leszek én is a témában:)

IV.kercsaj Creative Commons License 2006.03.19 0 0 281
Szia,

sok jóval nem tudlak biztatni (én egy 5 fős csoportot szerveztem az idei Salone di Milano-ra). Október-november óta próbáltam a városon belül szállást találni neten keresztül, + két milánói kollégámat is ráállítottam a projektre, de semmi :-( (Mondjuk mi a 20-30€/fő összegnél nem akartunk többet fizetni, szóval, ez is limitálta a lehetőségeket.) Végül a comói YH-ban találtunk helyet, egy másik magyar csoportnak pedig Bergamoban lesz szállása. Szóval, ha más nincs, próbálkozzatok a városon kívül.
Előzmény: e744 (274)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.19 0 0 280
Nekd is csak azt tudom ajanalni, mint mindenkinek, aki eloszor jar erre, olvass vissza, rengeteg hasznos infot talalsz! :)
Előzmény: e744 (274)
pokati Creative Commons License 2006.03.19 0 0 279
Akinek van TAJ kártyája, tehát munkavállaló, diák vagy " csak" eltartott és bejelentett lakcíme van Mo-on, jogosult EU kártya kiváltására. BP-en a Teve u.-ban az OEP-nél, vidéken a MEP-nél váltható.
Előzmény: szilvia_28 (278)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 278

Sziasztok!

 

Megtudnátok nekem mondni hogy bárki jogosult-e az egységes EU kártyára vagy csak aki dolgozo vagy tanuló?Köszike!

pokati Creative Commons License 2006.03.19 0 0 277
Az EU kártya csak sürgősségi ellátásnál érvényesíthető, mellé feltétlenül kell utasbiztosítást is kötni. A kettő együtt "talán " fedezi az összes kiadást.
Előzmény: szilvia_28 (275)
deriva Creative Commons License 2006.03.19 0 0 276
Én már kiváltottam, az új eü kártya 1 évig érvényes, kell hozzá személyi, munkáltatói igazolás vagy iskolalátogatási. Amúgy semmi más, és egy szimpla kártya. Ez csak alapellátást nyújt. Amúgy kint mindenért fizetni kell,nem is keveset. Pl. fogorvoshoz is Mo.-ra járnak ha nem végszükség. :)
Előzmény: szilvia_28 (275)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 275

Hi everybody!

 

Olvasgattam a fórumot egy apró, de annál fontosabb téma miatt, amit nem nagyon pedzegetett senki, az ottani egészségügyi ellátás, (én legalábbis nem találtam, persze nem olvastam végig teljesen). Azt megnéztem a neten, hogy az E-111-est az egységes biztosítási kártya(?) váltotta fel, de még arról nem tudok sokat, bármi lesz, megírom. Ti használtátok már ezt, jó lesz az utasbiztosítás helyett, vagy azt azért nagyon fontoljuk meg, esetleg az nem is olyan fontos? Adjatok légy szíves tanácsot, köszi.

e744 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 274

Sziasztok!

Segitségeteket kérném:Április 8-10 között keresek elfogadható árú szállást két főnekMilánóban.Nem tudna valaki, lehetőleg jó megközelítéssel szállodát ajánlani? Olyat amely nem szerepel egyetlen internetes szálláskeresőbe sem, mert azokat már végignéztem, de a bútorkiállítás miatt gyakorlatilag nincs szállást erre az időpontra.Nincs valakinek valami tippje?

Előre is köszi a segitséget.M

romulusz Creative Commons License 2006.03.17 0 0 273
Ha javasolhatok valamit: a Museo Diocesano-ban Carlo E Federico kiállítás van. Előzetest láthattok Tőle a Dómban is. A Porta Ticinese-nél van 3-as villamossal lehet menni, de gyalog hamarább odaértek. 8 €-t kérnek a belépőért. A Sant Eustorgio Basilica kolostorából lett kialakítva a képtár, és vetitőteremben lehet cca 30 percben megnézni a szobrász-festő életét. Lényeges hogy a képeket követve csak a kis szürke nyíl alakú táblák után menjetek, ne az 5 méterenként elhelyezett zöld kijárat táblák után. Mi meg is keveredtünk párszor, mire egy kedves teremőr felhívta a figyelmünket a kis táblákra.
Ha valakiben tombol az energia, próbálja ki magát a Sforzesco kastély mögötti parkban található kilátón. A park belváros felöli oldalán van, de a parkon kívüli sétányról lehet bemenni. Keskeny acélszerkezetű csigalépcsőn 107 m-re lehet felkapaszkodni potom 3 €-ért.
Üdv: Gyula
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.17 0 0 272

Pentek, sarga vonal, Porta Romana

Kedd, szombat, zold metrovonal Sant`Agostino

 

De gyanitom, hogy amit te irtal harmadiknak, az ugyanaz, mint nekem a masodik! :)))

 

Es koszi a kedves szavakat!

En is orulok, hogy itt ertelmes emberek vannak! :))

 

/PS: bar, ahonnan a nevem jon, ott is tunderi csajszik vannak!:))/

Előzmény: pálmácska (271)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.17 0 0 271

Sziasztok! Hát, én még életemben nem lógtam ennyit a netem, mint az utóbbi 2-3 hétben. Persze, csakis eme topicon. Végre értelmes emberek, akikkel lehet KOMMUNIKÁLNI. Köszönöm nektek, hogy normálisak vagytok.

Szóval! a piachoz én is hozzá tudnék szólni, bár már nem emlékszem honnét az infó, de:

 

kedden, pénteken zöld metróval San Agostino-ig,

pénteken: sárga vonal Porto (vagy Porta? Romano-ig.

szombaton: Viale Papiniano-n olcsó, de nagyon jó ruhák, cipők vásárolhatók.

De Ildikó tuti többet tud erről is.

 

Akik a napokban mennek, vagy előttem (ápr. 20 előtt), hazajövetel után hűségbeszámolót várok. Köszi előre is.

Előzmény: Veronica Pinter (268)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.17 0 0 270

:))

OFF

 

Nekem ez nem remalom volt! :))

Amikor legeloszor mentem Milanoba, meg rendes, emberi allasom volt egy multinal. A draga finn fonokommel imadtuk egymast (nem ugy! :DD), ezert siman elrendelte, hogy a ceges sofor vigyen ki a repterre a jo ki maganutam lebonyolitasara.

A gepem Pozsonybol indult, mert en is fapadossal mentem, es mivel az akkori munkahelyemtol Pest is meg Pozsony is kb egyenlo tavolsagban van, a szlovak fovaros mellett dontottem, mert onnan volt olcsobb a jegy.

Szoval, nagy borond, egy kisi kezitaska, meg meg egy kicsi kezitaska.

Jo utat, puszi-puszi, sofor el, Ildike halal izgatottan terminalba be...

Aha, itt kell becsekolni, benyulok a kistutyobe a jegyert...Azaz, csak nyulnek, mert a kistaska a sofor kocsijaban maradt!!!!!!!!!!!

Azt hiszem, sikeresen megallt a szivem, panikroham, izzadas, szapora lelegzes, hiszti-kozeli allapot...

Azonnal csorgetem a sofort, aki ki tudja hol jar mar...Igen am, de izgalmamban elfelejtettem atallni a szlovak szolgaltato rendszerere, igy aztan a telo persze nem volt hajlando hivast inditani. Hat igen...Ekkor mar erosen a sikitozas szelen alltam...

Aztan, nagy nehezen csak eszembe jutott, hogy sms! Irtam a soforok fonokenek, meg a sofornek is, de ugye aggodtam, hogy nem olvassa el vezetes kozben...

Szerencsere a soforok mar csak olyanok, hogy vezetes kozben is gond nelkul hasznaljak a telot, igy par perccel kesobb erkezett egy sms, a kovetkezo sokat mondo szoveggel:

"Ildiko. Akikre buszkek vagyunk"

Hala az egnek nem jart meg messze, hamar visszert, de addig en persze a kinok kinjat eltem at...

 

:)

Előzmény: Veronica Pinter (268)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 269

Sziasztok!

Az Olaszországon belüli vasúti közlekedésről kellene információ, és számítok a tapasztalataitokra. Csak azt szeretném tudni, mennyibe kerülne nekem Milánótól a Garda tóhoz egy vasúti jegy, a távolság kb.: 100 km. A távolságot azért tartom fontosnak, hogy én is tudjak számolni majd, ha erre lenne szükségem. Nagyon fontos lenne, kerestem a neten, de menetrenden kívül nem találtam semmit. Ha kérhetem minél pontosabb árat mondjatok, tudjátok, a kevés is sokat számít, főleg ilyen helyzetekben. Természetesen, ha egy oldalt tudtok, ahol a hasonló kérdésimre választ kapok, az tök szuper lenne.

Köszönöm a segítőmnek előre is.

Veronica Pinter Creative Commons License 2006.03.17 0 0 268
Szia, úgy látszik nagy magyar forgalom van mostanában Milánóban, vajon nekik is feltűnt már? Hidd el ha meglátod, megcsap az az semmihez nem hasonlítható érzés, ez Itália!!! Kb. 4 éve járunk rendszeresen  Itáliába, de még nem érzem elégnek. A gyerekeim fogalmazzák, hogy aki egyszer meglátta a tengert az utána nem éri be mással. Mi csak 3 egész napra megyünk és pont azokra gondoltam amit lejjebb Mrs. Fredné javasolt. Tudod az sem jó, ha sok mindent begyűjtesz és rohanni kell mindig. A mai napig sajnálom, hogy Párizsban amikor voltunk egyszerűen nem tudtunk egy délelőttnél többet rászánni a Louvra. Egyébként Pálmácska jól fogalmazott, ha visszamész időben ezen a topicon, mindent tudni fogsz. Pont ma délelőtt ültem én is neki és kijegyzeteltem a fontos dolgokat. Képzeljétek én ilyen utazás előtt napokkal olyan rémálmaim vannak, hogy állok a reptéren én nincs repülőjegyem, vagy a szállást nem találom. Ti nem szoktatok izgulni? Ti mivel utaztok? szintén Sky vagy a másik? Merre van a szállásotok? Van egy olyan oldal is hogy hellomilano.it  , és én ott találtam pld. utcai piacokat vagy outlet üzleteket. Mondjuk nem fenyeget az a veszély hogy hülyére vásárolom magam egy Dior vagy Prada boltban. Imádom a sajthegyeket meg a gyümölcsöket, és mindig találok olyant amit még nem is láttam, a halakat csak nézni jó, befogott orral.   Lehet hogy találkozunk majd!   szia
Előzmény: thiszbe (266)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.17 0 0 267
Szia. Csak olvasd vissza a topicokat, főleg, amiket Mrs. Fred. W. írogatott, ezekben az égadta világon minden megtalálsz. A piacoktól a megnéznivalókig. Én is így kezdtem, nem tudtam semmit, de a többiektől, meg a topicokból minden, de mindent megtudtam. Fogj egy füzetet, és jegyzetelj ki mindent. A végén rájössz, hogy már mindent tudsz Milánóról.
Előzmény: thiszbe (266)
thiszbe Creative Commons License 2006.03.17 0 0 266

Üdv Mindenkinek!

 

Jó olvasni, hogy vannak még Italia-imádatban szenvedő testvéreim :)

Én is jövő héten látogatok Milano-ba, először. Szeretném megkérdezni, hogy tud-e valaki segíteni abban, hogy a kötelező túristalátványosságokon kívül mit érdemes még megnézni és hol érdemes költeni, valamit a piac hol található?

Előre is köszi,

th

pálmácska Creative Commons License 2006.03.17 0 0 265

Sziasztok.

Én ápr. 20-25-ig leszek Milánóban, de nem Magyaro.-ról megyek, hanem Németországból. Már nagyon várom, jól fog esni egy kis változatosság. Bár a tervünk rengeteg, az időnk 5 nap, de semmit sem szeretnénk kihagyni.

 

Mrs. Fred! Lehet, én értelmeztem rosszul, tehát, akkor van reggeli. Nem baj, hogy csak ennyi, nem is tudok sokat enni reggel, meg fiúk nélkül utazunk, úgyhogy nem a kajálás lesz a fő attrakció.

 

Mindenkinek:

Mostmár nagyon kiváncsi vagyok  erre az Itália-imádatra, mint már említettem, Itália nekem kimaradt. Pontosabban Pescara-ban síeltem kb.13 éve 2 napot, de nem érintett meg a mások által beígért csoda, amit a síelés adhat.

Mi Gran Canaria-val voltunk így, minden évben megfogadtuk, hogy jövőre máshová megyünk, mégis minden márciusban vagy februárban azon kaptuk magunkat, hogy repülünk a szigetünk felé. Én ott érzem igazán azt, hogy hazaértem. Talán előző életemben ott élhettem. Titkon remélem, hogy életem valamely szakaszát ott élem le. 8 éve járunk oda, idén először nem mentünk, de bevallom, igen erős "honvágyam" van.

Most Barcelonába megyünk márc. 27-től, ha valaki közületek már járt ott, tanácsokat szívesen vennék.

Egyébként a nem nyitunk ki időben stílus nemcsak az olaszokra jellemző, a spanyolok sem izgatják magukat túlzottan. Egy nyitvatartás csak részletkérdés. Hová a rohanás. De szeretnék én is így élni. Talán majd egyszer.

Előzmény: Veronica Pinter (256)
deriva Creative Commons License 2006.03.16 0 0 264

D'accordo! :))

 

Nekem nem tűnt fel semmi ezzel kapcsolatban. Biztos bennük van a félsz (kiben nincs) de most nyugi van, semmi ellenőrzés még a reptéren se. Olyan simán becsekkoltam, hogy a jegyemen kívül semmit nem mutattam...végülis, igazolni magam, ugyen minek? Aznap volt a Milan-Bayern... :))

Előzmény: Mrs Fred Weasley (263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!