Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

M. a deák 2014.10.27 Creative Commons License 72205

Nos, a hatékonyság növelhető, így a ráfordítandó idő is jelentősen csökkenthető! Nem csak 5 nap, hanem hét nap van egy héten, tehát szombaton és vasárnap is reggeliztessen. Ez az esetek számosságát máris 40%-al növeli. Ha ehhez hozzávesszük, hogy ebédeltethetne és vacsoráztathatna is, az további 200%-os esetszám növelést jelenten. Egyébként ha tízóraiztatna és uzsonnáztatna is - mivel ötszöri étkezés belefér még egy napba -, az az alapesetet további 200%-al növelheti. Így sem végezne ugyan négy éves ciklusa alatt, de biztos, hogy jó húsba kerülhetne a végére... :-)))

Előzmény: bóz7 (72204)
bóz7 2014.10.27 Creative Commons License 72204

Palmieri polgármester fél év alatt a települése minden polgárát megreggeliztetheti.

Kerületünk polgármesterének hasonló akció végrehajtásához 27 évre, és 313 napra lenne szüksége. Szerinted belevágjon?:-)

Előzmény: Gondoló (72203)
Gondoló 2014.10.27 Creative Commons License 72203
Előzmény: bóz7 (72201)
Zitka 2014.10.27 Creative Commons License 72202
bóz7 2014.10.27 Creative Commons License 72201

Gyógyulást kerestél:-)

Előzmény: Gondoló (72200)
Gondoló 2014.10.27 Creative Commons License 72200

Merre jártam?

villa 2014.10.27 Creative Commons License 72199

a szomszéd kertje:

Már kamera figyeli a lakóház kapuját. Az önkormányzat segítségével.

http://sikeralbum.ujbuda.hu/?e=373

kerub 2014.10.27 Creative Commons License 72198

Egy kárpátaljai magyar író egy másik aspektusból így vélekedik az internetről:

"A szabadság új dimenzióját nyitotta meg előttem. Amikor az első elektronikus levelemre az óceánon túlról szociológus barátomtól két perc alatt megjött a válasz, olyasmit érezhettem, mint azok, akik részesei lehettek különleges pillanatoknak: kattogni kezdett az első távírógép, megszólalt az első rádió, kifényesedett az első televízió képernyő.

És a levelek után: honlapok, információk töménytelen mennyisége… Jó évtizede minálunk nem lehet a friss magyarországi napilapokhoz hozzájutni, de a varázslatos technikának hála, egy ideje már késő este olvashatom a másnap reggeli híreket. És nem kell kétségbeesnem, ha egy fontos könyvet nem találok a könyvtár nem túl gazdag magyar állományában.

Komoly írótól hallottam: az Internetet nekünk, magyaroknak találták ki. Ez persze így nem igaz: tudvalevő, a világháló titkos hadi fejlesztésekből nőtt át a civil szférába. Ám, ha arra használjuk—és erre gondolt az író is--, amire nagyon alkalmas, hogy a világban szétszakadt egynyelvűek érintkezési csatornája legyen, akkor jelentős szerepet játszhat az oly rég óta áhított nemzeti integrációban."

Előzmény: ...slr... (72196)
satu51 2014.10.27 Creative Commons License 72197

Mindig nagy élvezettel olvasom az írásaidat, és most is csak bólogatnom kellett a leírtakhoz .

Bevallom és hiszem,hogy nagyon is szüksége van az emberiségnek egy ilyen elektromos égi postára, ami minden családba elviszi a tudást, kultúrát, és a kommunikációt.

De, vannak beláthatatlan következményei is!

http://www.ujakropolisz.hu/cikk/internet-veszelyei

Előzmény: ...slr... (72196)
...slr... 2014.10.27 Creative Commons License 72196

"... az internet a legkárosabb találmány az emberiség ellen ..."

Egy késsel lehet embert ölni, és lehet felaprítani a zöldségeket egy jó ebédhez. A kés egy eszköz, amit lehet jó és lehet rossz célra használni. Dürrenmatt talán legfontosabb drámája, a Fizikusok pont arról szól, hogy egy nagyszerű tudományos eredményt szabad-e odaadni a világnak. Ezt a drámát akkoriban a nukleáris kutatások eredményei ihlették, de az internetnek valószínűleg nagyobb hatása lesz az emberiségre, mint az atombombának. Lehet a szabadság és a tudás, az egymásra találás és az együttműködés eszköze, de beválthatja Orwell rémálmát (1984), a totális kontrollt és rémuralmat is. Hogy mivé hagyjuk válni, rajtunk múlik. 

Az internet nem egy találmány, hanem az emberiség útjának egy hihetetlenül fontos mérföldköve. Generációk ezrei születtek és haltak meg úgy, hogy nem voltak részesei akkora hatású változásoknak, mint mi. Rajtunk, mindannyiunkon múlik, hogy fegyvernek vagy tápláléknak használjuk, hogy rombolunk vagy építünk vele. A divatos alkalmazások, amiktől a fiatalok leszegett fejjel a telefonjukat nézik az utcán is, csak egy rendkívül kis szeletét képviselik az internetnek, ráadásul nagy részük olyankor vagy tájékozódik, vagy más emberekkel kerül kapcsolatba, nem a semmit nézi. Ma már nem lenne például gyógyítás hálózat nélkül. A gyors és szinte végtelen kapacitású adathálózat munkát ad, Budapesten például egy csomó magasan képzett, nyelveket beszélő fiatal olyan központokban dolgozik, ahonnan egy csomó külföldi országban - távolról - végeznek szellemi munkát, miközben itt fizetik az szja-t és az áfát, és nem kell elhagyniuk az országot és a nagymamát.

Ahogy mondod, az internet hihetetlenül káros lehet. Ahogy ma már annak hiánya is káros lenne. A mi generációinké a felelősség: ez a lehetőség a mi életünk alatt született meg, részei vagyunk, és szeretjük vagy nem, ezen az úton nem lehet visszafordulni. Nekünk kell elérnünk, hogy az internet jobbá tegye a világot, és ne rosszabbá. Felelősségünk van. Nagyobb, mint amennyire ez a többségben tudatosul.

Előzmény: satu51 (72190)
Törölt nick 2014.10.27 Creative Commons License 72195

Ma állíthattak valamit, mivel kifelé simán lehetett menni, ellenben a másik irányból kb. Érdig állt a sor.

Előzmény: 88bea (72115)
M. a deák 2014.10.27 Creative Commons License 72194

...de egy üres fej sem előny! :-)

Előzmény: satu51 (72193)
satu51 2014.10.26 Creative Commons License 72193

Igen,ma készítettem.

"A lehajtott fej nem a net miatt van hanem az eszköz miatt :))"

....ez is igaz, ...de egy üres eszközre nem működik a dolog.

Előzmény: ax15 (72192)
ax15 2014.10.26 Creative Commons License 72192

A kép stimmel,most csináltad?

A lehajtott fej nem a net miatt van hanem az eszköz miatt :))

Előzmény: satu51 (72190)
satu51 2014.10.26 Creative Commons License 72191

Elveszett-talált papagájok  Facebook!

Nagytétény és Diósd határában, az M0-ás mellett rendszeresen feltűnik egy Sándor ?-papagáj. Kb. mindig ugyanabban az időben bukkan fel, egy mandulafa tetején. (Angeli u. emelkedő)

...tudtok róla valamit?

satu51 2014.10.26 Creative Commons License 72190

....van benne valami, az internet a legkárosabb találmány az emberiség ellen.

Ha belegondolunk, hogy fiaink lehajtott fejjel közlekednek az utcán és némelyik azt sem tudja, hogy éppen hol jár.

Előzmény: villa (72189)
villa 2014.10.26 Creative Commons License 72189

avagy válasz az internetadóra....-) mindenki üljön ki a kispadra a ház elé,

Előzmény: satu51 (72188)
satu51 2014.10.26 Creative Commons License 72188

Előzmény: ax15 (72180)
satu51 2014.10.26 Creative Commons License 72187

Savoyai Jenő tér

Előzmény: Gondoló (72186)
Gondoló 2014.10.26 Creative Commons License 72186

Merre jártam?

(Kocsma, hálószoba, wc egy helyen.)

Gondoló 2014.10.26 Creative Commons License 72185

"Az viszont tényleg csak sajnálatos ha nem kizárólag egyetlen ember összes kívánságát építik meg közterületi vonatkozásban, szemben szakmai egyeztetések során elfogadott és jóváhagyott, helyi, közvetlenül érintett szomszédos lakókkal is egyeztetett módozatokkal szemben."

Tekintsünk el a mondat nagyszerűségétől, koncentráljunk a végére.

Messziről indítva.

Volt egy nemzeti dohánybolt elleni tüntetés az üzletközpontban. Egy idősebb nőt megütöttek. Erre megkerestem a biztosítás parancsnokát - őrnagy volt -, és kértem, hogy szüntessék meg az ellentüntetést. "Ellentüntetést". Amit - ahogy akkoriban írtam erre a topikra -, valami elképesztő amatörizmussal szervezték meg. Senkinek sem kellett az, hogy atrocitásoktól legyen hangos a kerület.

Ugyancsak tehetségtelenül intézik a kommunikációt. "...szomszédos lakókkal is egyeztetett módozatokkal szemben." Ez nagyszerű. 2014-ben így kell szervezni a lakosságot is érintő fejlesztéseket.

Miért nem tudott erről senki?

Egy Buda-környéki művelődési központban vetítették az egyik videómat. Megkaptam, megnéztem az ottani helyi újságot. A polgármester, és az alpolgármesternő fényképe egy-egy példányban szerepelt a lapban. Ugyanakkor megnéztem a kerületi újságunkat. A polgármester és a két alpolgármester 11 fotón volt látható (élvezhető).

Miért nem a civileket érdeklő témákról szól a Városházi Híradó?

Miért ilyen amatőr az újság szerkesztése? 

Augusztus 22-e óta a kerületi civilek mutatkoznak be egy nagy teremben a Camponában. Mészáros László Képzőművészeti Egyesület,  az ARTÉR, a Chevaliers Törley Pezsgőrend, a Reneszánsz Hölgyek Társasága, a Budafoki Fotóklub, a Zöld Jövő Környezetvédelmi Egyesület, a Mozgássérültek Egyesületének XXII. kerületi csoportja, Budatétényi Polgári Kör stb.

Jelenleg a kiállítás a kerületi egyházakról szól.

Az önkormányzatban és a kerületi tévénél és a Városházi Híradónál pontosan tudnak arról, hogy megy ez a kiállítás-sorozat.

Miért titkolják?

Előzmény: Zegzug (72178)
villa 2014.10.25 Creative Commons License 72184

mivel nem borászkodott, nyilván kedvezményt kapott... .-)

Előzmény: M. a deák (72182)
cúgosgumi 2014.10.25 Creative Commons License 72183

Kedves Fórumozók!

Sokáig sunnyogtam, mert nem igazán volt miről írnom ezidáig. De most már szinte biztos, hogy a jövő csütörtökön tehát 30-án nyílik a művházban a Kaposy Klaszek Ödön centenáriumi kiállítás. Ez Törpe fáradhatatlan erőfeszítéseinek köszönhető, de erről majd ő számol be a fórumvacsin. Lesz majd igazi meghívó is, de addig is minden fórumozót szeretettel hívunk és várunk a 18 órakor kezdődő kiállítás megnyitóra. 

M. a deák 2014.10.25 Creative Commons License 72182

...és legalább fizette a pince után a helyi adót?

Előzmény: villa (72181)
villa 2014.10.25 Creative Commons License 72181
ax15 2014.10.25 Creative Commons License 72180

A Báthory az első kereszt utca.

A másik oldalon, a Barackvirág végén

Előzmény: satu51 (72160)
villa 2014.10.25 Creative Commons License 72179

Ezzel öngólt lőttél, egyrészt politizálsz, másrészt miért lenne a közösségi tervezés norvég ügy? ti miért nem tudjátok a helyieket bevonni, egy-egy ilyen tervezési folyamatba, mint a Vihar utcai park, a piac helyett épülő új köztér, vagy akár a Kossuth Lajos utca leendő kialakítása, ha ezek nem közösségi tervezési ügyek, akkor mi?

Előzmény: Zegzug (72178)
Zegzug 2014.10.24 Creative Commons License 72178

Azzal ha átveszel egy politikai éllel megfogalmazott címkét, magad is azonosulsz vele. Ez esetben akkor 2 eset lehetett volna:
1. Egyáltalán nem újítunk meg idén semmit, mert az mindenképp "választási" lesz. Tavalyi dörgedelmednek így véletlenül sem tudtunk volna eleget tenni.
2. Megvárjuk a választások végét és csak most utána kezdtünk volna parkot építeni, mert köztudomású, hogy parkot és közterületet építeni nem ám jóidőben szokás, hanem kifejezetten novemberben kezdődően ideális. Ez esetben mindenképp vártuk volna rá a szakmai helyeslésed.
Tehát melyiket kellett volna választanunk? Egyébként Budafok-Belvárosban 4 év alatt 8 zöldfelület (vagyis mindegyik) újult meg egy ütemezett koncepció részeként, amire korábban sosem volt példa.

Közösségi tervezés fórumain úgy vélem nem nekünk kell alkalmat adnunk, ott inkább a norvég kormányzattal kell ezt megbeszélni mihez adják további pénzüket:)
Annál inkább volt alkalmad városházi berkekben, akár mint volt Városfejlesztési bizottsági tagságod által is véleményt formálnod. De mint említed, elküldted az észrevételeidet, tehát meghallgatták észrevételeidet, bizonyos meglátásaidat lehetséges módon be is fogadhatták. Az viszont tényleg csak sajnálatos ha nem kizárólag egyetlen ember összes kívánságát építik meg közterületi vonatkozásban, szemben szakmai egyeztetések során elfogadott és jóváhagyott, helyi, közvetlenül érintett szomszédos lakókkal is egyeztetett módozatokkal szemben.

Előzmény: zöldmeder (72177)
zöldmeder 2014.10.24 Creative Commons License 72177

Kedves ZEGZUG azért van idézőjelben a „választási park”, mert a kifejezést átvettem.

Forrás: https://www.facebook.com/notes/r%C3%B3zsav%C3%B6lgy/elk%C3%A9sz%C3%BClt-a-v%C3%A1laszt%C3%A1si-park-az-anna-utc%C3%A1n%C3%A1l/718114531601735

Másrészt szívesen elmondtam volna javaslataimat, amennyiben alkalmat adtatok volna rá a közösségi tervezés valamely fórumán.

Harmadrészt, amikor láttam, hogy elkezdik építeni a parkot megnéztem a terveket és megküldtem az észrevételeimet, javaslataimat.

……

Előzmény: Zegzug (72175)
villa 2014.10.24 Creative Commons License 72176

élvezettel nézem Fogel László képeit a facebookon, a legtöbbet már láttuk itt, de sok új van nekem is,