Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Kiváló Postafiók 2014.11.22 Creative Commons License 72501

Köszi!

Előzmény: kékmedve (72420)
satu51 2014.11.22 Creative Commons License 72500

...kanyarodnak a villanydrótok ?

Előzmény: Gondoló (72499)
Gondoló 2014.11.22 Creative Commons License 72499

Segítek:

Előzmény: satu51 (72497)
Gondoló 2014.11.21 Creative Commons License 72498

Majdnem jó!

Nézd meg a villanydrótokat.

Előzmény: satu51 (72497)
satu51 2014.11.21 Creative Commons License 72497

....abban a ködben, nehezen de felálltál a betonkerítésre. :DD

Előzmény: Gondoló (72494)
satu51 2014.11.21 Creative Commons License 72496

Előzmény: Gondoló (72494)
...slr... 2014.11.21 Creative Commons License 72495

Elküldés előtt a ctr+A ctrl+C sosem árt, bár egy ideje mintha nem szállna el a félbehagyott és később elküldött hozzászólás sem. Talán azóta, mióta a hozzászólás időpontja nem olvasható. A gyors gépelés munkahelyi ártalom, öreg fejjel tanultam meg vakon és gyorsan gépelni. Mindig gépeltem, de sokáig nem szabályosan. Ahányszor meg akartam tanulni a szabályos gépelést, mindig közbejött valami sürgős munka, és vissza kellett térnem a már begyakorolt szabálytalan gépelésmódra, mert úgy még gyorsabb voltam. Mióta viszont tényleg megtanultam, azóta hihetetlenül felgyorsult a gépelés. Volt, hogy egy nap, egy éjszaka megvolt 100 oldal. 

Azóta gyorsabban megvan egy szerkesztetlenül írt, ezért nem elég tömör hozzászólás, mintha fogalmazgatnám rövidre és frappánsra. Nem lehet mindent tőmondatokban elmondani.

Előzmény: 504LACI (72493)
Gondoló 2014.11.21 Creative Commons License 72494

Satu, mi a véleményed?

Előzmény: Gondoló (72488)
504LACI 2014.11.21 Creative Commons License 72493

Engem nem zavarsz, mindig elolvasom minden hozzászólásod, hátha van benne olyan is ami érdekel.

Csak ennyit ilyen gyorsan begépelni nagy művészet. Én másik topikban írtam már hosszú hozzászólást, csak mire elküldtem volna elnyelte a net.

Azóta ha véletlen hosszút írok akkor küldés előtt mindig kimásolom, ha nem sikerülne akkor egyszerű legyen a következőbe beilleszteni.

Előzmény: ...slr... (72485)
bóz7 2014.11.21 Creative Commons License 72492

Gyalog felfele legalább 7-es (10-es skálán)

Előzmény: Gondoló (72491)
Gondoló 2014.11.21 Creative Commons License 72491

Hm!

Előzmény: bóz7 (72489)
...slr... 2014.11.21 Creative Commons License 72490
bóz7 2014.11.21 Creative Commons License 72489

1-es nehézségi fokozat:-))

Gondoló 2014.11.21 Creative Commons License 72488

Merre jártam?

bóz7 2014.11.21 Creative Commons License 72487

Maradj csak! Így is eléggé kiüresedett ez a fórum személyek és témák tekintetében egyaránt. Aki rest egy hosszabb eszmefuttatást elolvasni, az nyugodtan mellőzheti. Az viszont elég lehangoló, amikor be-be néz ide az ember, és napokig nincs, vagy csak alig valami megnyilvánulás.

Előzmény: ...slr... (72485)
...slr... 2014.11.21 Creative Commons License 72486

Nagyon jó országban és kivételesen szerencsés időszakban születtem. Tanúja és részese lehettem a világtörténelemben ritka pillanatoknak, amelyek az emberiség életét gyökeresen alakítják át, formálják jövőjét. Abban az időszakban élek, amikor elképzelhetetlenül sok esélyt kapunk arra, hogy szabadabban, emberibben, gazdagabban és tartalmasabban élhessünk nemcsak úgy általában a világban, de Magyarországon is. Annyi esélyt kapunk a sorstól, amennyivel nem is tudunk élni. Néha meglátunk olyan esélyeket, amik másnak nem tűnnek fel, és szólunk, ez normális. Néha évtizedekre előre látjuk egy esély megragadásának vagy elszalasztásának következményeit. Az is normális, hogy szomorúak vagyunk, mikor egy észrevett eséllyel nem sikerül élni. Aki látja az esélyt, az az elszalasztás pillanatában már azt gyászolja, ami válhatott volna belőle.

Az én erőm fogytán, ez nem tesz vidámmá. Ha viszont arra gondolok, hogy pár éve nem hittem, hogy az idei évet megérem, akkor az is egy örömteli esély, hogy még itt vagyok. És ha már van ez az esély, nyilván nem a régi köröket kellene rónom a megszokott zsákutcáimban ;-) még ha jól is esik beköszönni. Mind-the-gap, persze, hogy emlékszem, hiányozik is, hogy néha találkozzunk. Kár, hogy csak tizenpáran voltunk az évi rendes találkozáson.

Azoknak a fórumtársainknak, akik felvették a felelősséget, és az esélyekkel már hivatalból-hivatásból foglalkoznak, üzenem: amikor itt, a partvonalon kívül "fanyalgunk" egy elhussant esélyen, nem a ti áldozatos és nehéz munkátokat becsüljük alá. Talán tényleg jó lenne itt az eredményeket nagyobb hangsúllyal megénekelni, mint a hiányérzeteinknek hangot adni, de semmi akadálya nincs annak, hogy néha beköszönjetek, és ráirányítsátok a figyelmet a sikeresen megragadott esélyekre.

Előzmény: mind_the_gap (72477)
...slr... 2014.11.21 Creative Commons License 72485

Még egyet kell átlapoznod, aztán egy évig megint nem zavarlak. Egyébként nagyon gyorsan gépelek, nem kell hozzá Word.

Előzmény: 504LACI (72484)
504LACI 2014.11.21 Creative Commons License 72484

Ezeket a litániákat megírod world fájlba és bemásolod vagy hogyan?

Előzmény: ...slr... (72483)
...slr... 2014.11.21 Creative Commons License 72483

Mit szeretnél?

1) Ezen a falu jellegű helyen az emberek ne állhassanak meg a házuk előtt,

2) legyen szélesebben leaszfaltozva az utca, vagy

3) álljanak az egysávos úttesten, ahol ezt egyébként semmi nem tiltja, hadd kerülgesse őket a busz...

Most ezen a képen tényleg ilyen kifogásokat kellett volna keresnem Satu szerint is? 

Engem sokkal jobban zavar az, hogy vannak helyek, ahol bár kiépített parkoló van, mégis felállnak a díszkövezett járdára, ami pár év alatt apróra töredezett, és belepi a fáradtolaj. 

Ha szót emelnék valamiért, az nem a 3D, a "drónok" szabadsága lenne, hanem a 2D, a kerék szabadsága. Megtapasztaltam a mozgássérült létet, amikor minden lépés iszonyú fájdalommal jár. És nem értem, a városépítés miért tekint közellenségként a kerékre. Most többnyire úgy közlekedek, hogy két keréken gurulok, egy autó tömegének egy négyszázad részét mozgatom magamon kívül, és egy köbcenti benzint sem égetek. A fél rokkantkocsimmal közellenségnek kell éreznem magam a városban, olyan szinten akadályos a gurulás, és hétről hétre akadályosabb. Nem a falusi házuk előtt nyírt füvön leparkolók vegzálása lenne az igazi környezetvédelem, hanem a jelentős környezetterhelést előidéző akadályok felszámolása. Ehelyett építjük őket. Megvannak a régi, brutális fekvőrendőreink, naponta teszik tönkre a környezetüket és az autókat, amik aztán sérült olajteknővel húzzák maguk után a fáradtolajcsíkot. Gurulható járda újonnan többé már nem is épül, úgyhogy ha elfogynak az utolsó egérútjaim, amikor már nem tudok zéróemisszióval segíteni magamon, visszaülök majd a dízelbe, viszem magammal a plusz másfél tonnát. Akadályosítjuk az autók útját és a gyalogosok útját is. Környezetvédelem és élhető város jelszavával valójában pusztítjuk a környezetünket. 

Hány éve írtam meg, hogy a fekvőrendőrök tönkreteszik az épített környezetet? Nem vagyok boldog tőle, hogy az idő ebben is engem igazolt. Ahogy azt előre megírtam, a Budatétény vasúti megálló hídját - miként magát a parkolóházat is - szétverte az ész nélkül telepített fekvőrendőr-sor. Ha lenne a fórumon közlekedésmérnök vagy mélyépítő ;-), megtudakolnám tőle, hogy egy síma úton való haladáskor mérhető terhelés hányszorosát kapja az út és az alépítmény egy fekvőrendőrön való áthaladáskor. És hogy vajon megalapoztak-e úgy, és építettek-e alá rezgés elnyelőt, hogy ezeket az ütéseket ne vigye szét a környezetére, ne törje fel a burkolatot, ne szedje szét az alatta lévő közműveket.

Előzmény: zöldmeder (72475)
Gondoló 2014.11.21 Creative Commons License 72482

...slr... 2014.11.21 Creative Commons License 72481

Szóval a nyírfás sorozatomat és az arról írt szöveget, meg a linkgyűjteményt láttad, de kevesled, további fákról is szeretnél hasonló igényű, bizonyító erejű dokumentációt arról, hogy az általam vélt fertőzés létezik, és irtja kerületünk egyik legnagyobb értékét, a fáinkat.

Erre muszáj válaszolnom. Igen, készítettem további fotókat is. Nem örömmel. Akik emlékeznek a képeimre régről, azok tudhatják, hogy mindig, mindenben a szépet, az értéket kerestem. Még a Péter-Pál utcában rozsdásodó Bogárban is, a kerület felett zizegő távvezetékekben és a virágzó gyümölcsfák mögül átkéklő csepeli iparvárosban is. Nagyon megterhelő nekem rossz dolgokat fényképeznem, az már igazi fájdalom, amikor azért fényképezek le valami csúnyát, hogy higgyenek a szavaimnak, hogy megint látomásos-küldetéses-röhejes vészmadár lehessek. Ennek ellenére több helyen, több alkalommal lefényképeztem a lehullott ágvégeket, a fákban fúrt szokatlanul nagy, éles, kerek nyílású kijáratokat, a burjánzó zuzmótelepeket és a lerohadó fakérget. Csak azok miatt az esetek miatt szóltam, ahol az összes leírt stigmát együtt láttam. A képek ott foglalják a helyet a winchesteremen, és már azzal a puszta ténnyel is terhemre vannak, hogy ilyenre pazarlom a filmet és az életemet, amire kellene, arra meg nem. Én láttam ezeket a tüneteket sokszáz fában: teljes fasorban a Rózsakerti lakótelepen, a Nagytétényi úti hársfasorban, a Lidlialdi parkoló friss telepítésű csemetéiben, a Gellérthegyen, a szegedi és pécsi temetőben, a Martonvásári arborétumban, alföldi nagybirtokokon, az egész országban. Mivel csak én látom a jeleket, nyilván elmeháborodott vagyok.

Találd ki, hogy abból a párszáz helybéliből, akik állítólag szeretik a képeimet és az írásaimat, akik közt igazi szakemberek is vannak, és akik időközben maguk is digitális kamerát ragadtak, hányan csatlakoztak a megfigyeléseimhez fotóval, leírással, megerősítéssel, vagy amit szívesebben láttam volna, cáfolattal? Igen, talált, sehányan. Hány szó esett róla a fórumtalálkozón? Nem sok. Ismét belementem abba az utcába, hogy azt hittem: valami fontosról szólok, valami közös értéket fenyegető veszélyt próbálok időben jelezni, hogy az általam vizionált nagyobb baj ne következzen be, de végül szokás szerint ismét majmot csináltam magamból. Annyit azért megtettem, hogy minden, általam ismert hatóságot becsülettel megkerestem, a tőlem telhető alapossággal leírtam és illusztráltam az általam vélt problémát. Korrektül jártam el, végül mindenhonnan korrektül megkaptam a negatív választ.

A fórumtársak szerint nincs probléma, a parkfenntartó szakemberek szerint nincs probléma, a talajvédelmi és növényegészségügyi hatóság szerint nincs probléma, most őszintén még mit vársz tőlem, mit kérsz még számon rajtam? Te magad például kerested a fákon az általam leírt jegyeket? Válaszoltál a jelzésemre, hogy láttál-e ilyet a környezetedben vagy sem? Ezúttal inkább hiszek a hivatalos válaszoknak és a barátaim elmaradó válaszainak, amit "nem" szavazatként értelmezek. Nem fogok további képeket publikálni erről a parazita szimbiózisról, mert az ilyen negatív dolgokkal való foglalkozás (ld. még fa-nyalgás :-) nekem határozottan árt, különösen, ha másnak sem használok vele. 

Előzmény: zöldmeder (72474)
satu51 2014.11.20 Creative Commons License 72480

....te észre vetted, amit hiányoltam ...slr...-től.

Előzmény: zöldmeder (72475)
satu51 2014.11.20 Creative Commons License 72479

A  völgy az Aszály utca környéke, ott egy vizes lápos terület volt.

Előzmény: Borkostolóóó (72468)
satu51 2014.11.20 Creative Commons License 72478

Ja a Bajcsy - Zsilinszky utcáról van szó.

A te képed jó régi , 1941 utáni lehet mert a templomon már elkészült a nagyobbítás .

Előzmény: Szepi63 (72467)
mind_the_gap 2014.11.20 Creative Commons License 72477

szerintem csak enervált lett, mint sokan mások az országban.  De Ő az, akit nem szabad hagyni, hogy elhallgasson, mert tulajdonképpen csak az a baja, hogy rossz időben és országban született..

Előzmény: sgJános (72476)
sgJános 2014.11.20 Creative Commons License 72476

Valóban feltűnt, hogy olyan nagy előkészületeket igénylő fotókat nem készítesz, de nem jársz csukott szemmel.

neked nem a téma hiányzik

Előzmény: ...slr... (72454)
zöldmeder 2014.11.20 Creative Commons License 72475

Ez nem ugyanaz az utca! Ez egy jobb környék, ebben az utcában, mint látszik szabályozott a közterületi parkolás.

Előzmény: ...slr... (72463)
zöldmeder 2014.11.20 Creative Commons License 72474

"Dokumentáltam is, és közzé is tettem a topikon. Többféleképpen is elérhető, közvetlenül itt. Közte van a legújabb fejlemény is, aminek említésével csak gúnyos reakciót sikerült kivívnom."

Köszönöm, hogy válaszoltál. Ezeket láttam, rb, példás! Amire én gondoltam az a többi fa a környezetedben. Azokkal ugyanez a baj, vagy valami más?

""A világ nem marketingtől lesz jobb, hanem az elvégzett munkától."

Az intelmedet majd igyekszem észben tartani."

Ez nem neked szólt, hanem azoknak, akik ezt a műfajt művelik, akik megelégszenek azzal, hogy "jobb, mint volt", pedig ez egy hamis állítás, mert csak az lehet jobb a mi jó volt. Még nagyon sokat kell írogatnunk, hogy jó legyen.

Előzmény: ...slr... (72455)
Borkostolóóó 2014.11.20 Creative Commons License 72473

Azt hallottam Esze Tamás és a Nyél utca sarkán(Btétényben) van kút.  Ti mit tudtok róla?

Gondoló 2014.11.20 Creative Commons License 72472

Ezt ismered (a történet első része)?

"Egy fiatalember minden nap délben bekukkantott a templom ajtaján és pár másodperccel később már ment is tovább.
Kockás inget és szakadt farmert viselt, mint a többi maga korabeli fiatal.
Papírzacskóban hozta az ebédre szánt két zsömléjét. A plébános gyanakvóan kérdezte, hogy miért jött, mivel manapság már a templomban is lopnak.
- Imádkozni jövök - válaszolta a férfi.
- Imádkozni... Hogy tudsz ilyen gyorsan imádkozni?
- Hát... mindennap benézek a templomba és annyit mondok: "Jézus, Józsi vagyok", aztán elmegyek."

Előzmény: Borkostolóóó (72470)