Keresés

Részletes keresés

FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74801

luxusirodák lehetnének bennük, ha lakni nem lehetne ott a zaj miatt

Előzmény: FRANKY(KR) (74800)
FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74800

én a második verzióra tippelek, beledöglünk, és nem építjük vissza.... .-)

kell alapítani egy egyesületet a visszaépítésére, nem kell kapkodni, szép lassan

Előzmény: villa (74794)
FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74799

Utca szinten nagyon el tudnám képzelni, hogy a panelek környéke is belesimítható lenne a szilvamagba. Láttam, tapasztaltam, próbáltam, hogy a panelség, a nagyház-ság csak az elhanyagoltság, a tákolt utcaszint miatt taszító, ha azt sikerül megoldani, akkor lehet egy élhető, szerethető város része -

felhozni a panelházak parkjait,  akár luxus színtre is, belehúzni a bornegyed házaiba

a bontást a dunai zajosabb  tömbbel kellene majd elkezdeni, valamikor (teljesen mindegy, hogy mikor)

Előzmény: ...slr... (74793)

FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74798

azt  kellene átgondolni, hogy mennyire lehetne egy bornegyedet kialakítani a Péter-Pál utcában (egy időben nagy álmom volt), de akkor sajnos forgalmas lenne, nem lehetne esténként  nyugodtan sétálni kutyázni ott többé

talán levinni az egészet a Kossuth Lajos sétálóutcába,  még a panelnek sem ártana, adná a vendégek egy részét, a lényeg, hogy a Kossuth védett, sétáló legyen

Előzmény: ...slr... (74793)
FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74797

de köszönjük a vélemény cunamidat majd visszatérünk egyik másikra, a többség már régi gumicsont,

szívesen :), eléggé visszafogtam magam, vigyáztam  :)  végre találtam egy jó oldalt (topikot)

(mikről dumáztatok, gumicsontoztatok?)

Előzmény: villa (74794)
...slr... Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74796

Értem én a viccet, csak nem szeretem.

Különösen nem, ha a szabadság eszméinek kárára mesélik. Mert mindaz, aminek nevében a gaztetteket elkövették, és zászlaja alatt szabadosan éltek a felelősen és szabadon élés helyett, az nem a liberalizmus. Értem én, hogy viccelsz, de a féllábú barátom sem röhögött rajta, mikor megkérdezték viccesen, hogy "hát te miben sántikálsz".

A Pállya keresztnevére valószínűleg azért nem emlékszel biztosan, mert azon az ebéden Mária Terézia ruházatával, vagy a menüvel voltál elfoglalva.

Előzmény: Gondoló (74795)
Gondoló Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74795

"Ha utakról beszélsz, akkor az nem KI, hanem MI. A Pállya pedig a Fradi Pállya."

Mária Terézia királynő (amúgy rex) ebéden vendégül látta a zseniális pedagógust, Pállya Istvánt (ha jól emlékszem a keresztnevére), majd megbízta, hogy hozzon létre egy piarista iskolát - létre is jött Sopronban -, ami példaként szerepelt az akkori magyar oktatásügyben.

Deák, aki a vasárnapi nyitva tartást szorgalmazza: a jelek szerint egy olyan valaki, aki tőrőlmetszett liberális, nem ismeri a vallást, a Bibliát, és gőze sincs a magyar történelemről.

villa Creative Commons License 2015.10.08 0 1 74794

én a második verzióra tippelek, beledöglünk, és nem építjük vissza.... .-)

de köszönjük a vélemény cunamidat majd visszatérünk egyik másikra, a többség már régi gumicsont,

Előzmény: FRANKY(KR) (74787)
...slr... Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74793

A panelek eltüntetéséről ábrándozók csak arról feledkeznek meg, hogy az a párezer ember, aki ezekben lakik, időközben budafoki polgárrá vált. Őket hova tüntetnétek?

A képeid egyébként nagyszerűek, a panelek dolgában meg azt gondolom, hogy sokszor a részletekben, és a tisztaságban rejlik az, hogy egy település szerethető, szívesen sétálható, jó ott lenni, tartózkodni vendégként és lakóként egyaránt, vagy pedig taszító az egész. Utca szinten nagyon el tudnám képzelni, hogy a panelek környéke is belesimítható lenne a szilvamagba. Láttam, tapasztaltam, próbáltam, hogy a panelség, a nagyház-ság csak az elhanyagoltság, a tákolt utcaszint miatt taszító, ha azt sikerül megoldani, akkor lehet egy élhető, szerethető város része - ha már egyszer bölcs eleink így képzelték a jövőnket. Szerencsére Budafokon volt rá lehetőség, hogy a lakók beleszóljanak a fejlesztések mikéntjébe, így pont az lesz, amit szeretnének, és amit megérdemelnek.

Előzmény: FRANKY(KR) (74781)
...slr... Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74792

Ma valóban az az egyetlen megoldás, amit írtál. Pontosan így tervezik az életünket a város tervezői és vezetői, és nagyon örülök, hogy ez neked tetszik. Én jobban érezném magam, ha nem így lenne, de ez innentől magánügy. Alpolgármesterünk, egykori topiktársunk írta, hogy olyan aszfaltos járdákat, amilyeneket a sötét múltban építettek, többé nem akarnak látni a városban, csak térköves járdákat engedélyeznek. Jeleztem, hogy a jól megépített aszfaltjárdák (ne részletezzük, hogy mitől jó, el tudnám mondani) évtizedek múltán is jók, ami pedig az elmúlt pár évben épült, az mind rossz. Hacsak nincs egy olyan szempontrendszer - amit én nem ismerek - , ami szerint ezt kell jónak tekinteni. A Rózsakert utcai lakótelep eredeti aszfaltjárdái például nagyon jók voltak, amíg fel nem vagdosták azokat. Felvágás után nem tömörítették vissza a talajt, nem csináltak rendes alapot, nem hozták szintbe az új járdaszakaszokat, és nem tömörítették meg a burkolatot sem, nem egyengették el rendesen az egyébként is rossz összetételű aszfaltot. Ezt persze nem akarom helyi vezetőink szemére vetni, mert Nagy-Budapest területén mindenhol így rontanak járdákat, kivétel nélkül, még olyan exponált helyeken is, mint a nagy Duna-hidak feljárói. Ezek a rosszul tákolt aszfaltjárdák nem tömör felületűek, így a fagy szétdobálja őket. Eleve göröngyösek, ráznak, és a kézi tákolás miatt dülöngélnek, a gödrök miatt pedig megáll bennük a víz, télen jégfoltokat képezve. A térköves járdák meg olyan rosszak, mint a régi cement járólaposak, csak sokkal több műkődarabból állnak, amik szétcsúsznak egymástól minden irányban: rázósak, göröngyösek, dülöngélnek, gödrösek. Ezek nem felszínes benyomások, hanem több száz kilométernyi intenzív, odafigyelős járdaálmény alapján született tapasztalat. Ezzel az ismeretterjesztést tényleg befejeztem, a magam közlekedését majd megoldom, a többieké meg mostantól tényleg nem érdekel. 

Előzmény: 504LACI (74775)
FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74791

FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74790

Előzmény: FRANKY(KR) (74789)
FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74789

http://tinyurl.com/qe4ntpg

Kossuth Lajos utca

Előzmény: FRANKY(KR) (74788)
FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74788
Előzmény: FRANKY(KR) (74787)
FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74787
Előzmény: FRANKY(KR) (74778)
FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74786

a bicikli út mögötte lenne elvezetve

Előzmény: FRANKY(KR) (74783)
FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74785

akár ez lehetne egyben a buszmegálló is

:)))

Hajrá Budafok!!!  :)

FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74784

most így néz ki  :(

FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74783

akár ezt is vissza lehetne építeni, lehet egy kicsit csalni (József Attila utcai megálló)

kocsma, étterem, egyéb is lehetne benne

FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74782

étterem, kiállítóterem  (esetleg menekülttábor)  :)

Előzmény: FRANKY(KR) (74777)
FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74781

Sokan, amikor a Kossuth L. sétálóvá válásáról álmodnak, valami ilyet képzelnek el, mint Sopron belvárosa. Persze ezt lehetetlen kivitelezni a panel monstrumok miatt, de azért álmodozni még lehet.. :)

semmi sem lehetetlen!!!!  a panelre nem nézünk addig, egyszer úgyis le lesz bontva

Előzmény: mind_the_gap (74748)
FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74780

itt válna szét az út

balra a város felé

jobbra  Nagytétény felé

Előzmény: FRANKY(KR) (74776)
FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74779

jav. főhadiszállása

Előzmény: FRANKY(KR) (74777)
FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74778

a Tóth József utca sarkát meg fényképek alapján abszolút az eredetiben kellene visszaépíteni, világszenzáció lenne!!!!

FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74777

viszont a villamost akár a mostani Belváros megállóig is ki lehetne hozni, a vasút épülete lenne a BKK főhadiszálása, a mostani a Városház téren meg egy étterem lehetne, vagy kiállító terem

FRANKY(KR) Creative Commons License 2015.10.08 0 0 74776

Helyette a Toth József utcátol a felüljáróig meglehetne szélesiteni az utat ezzel meggyorsitaná a közlekedést nem lennének csúcsidőben dugok

befelé a sínek mellett, rendőrség mellett

vissza  a mostani belvárosba vezető úton a villamos mellett

Előzmény: István Nemecsek (74665)
504LACI Creative Commons License 2015.10.07 0 0 74775

Elvileg igazad van, értem, hogy mit szeretnél mondani. Gyakorlatilag meg az a megoldás amit írtam.

Előzmény: zöldmeder (74774)
zöldmeder Creative Commons License 2015.10.07 0 0 74774

Pontosan arról van szó, hogy ne szenvedje végig azt másfél kilométert. Ne vegyék el tőle azt az alapvető jogot, hogy eldönthesse, miként kíván úti céljához eljutni. Ne akadályozzák abban, ha csak egyszerűen levegőzni szeretne, vagy rácsodálkozni a környezetére,......

Előzmény: 504LACI (74770)
tumatibogyó Creative Commons License 2015.10.07 0 0 74773

Ha utakról beszélsz, akkor az nem KI, hanem MI. A Pállya pedig a Fradi Pállya.

Előzmény: Gondoló (74767)
M. a deák Creative Commons License 2015.10.07 0 0 74772

Nem, ne vidd át a fanyar humorba ezt a kérdést! Értem a felvetésedet! Elvonatkoztatva a konkrét helyszíntől, valóban, ha már járdát, utat, stb. építenek, ráadásul nem is kevés pénzért, azt miért nem lehet megcsinálni jól, használhatóan, majd üzemképesen, jó minőségben fenn is tartani? Nem kell a képmutató reklámozgatás, hogy akadálymentes valami, amikor az nem igaz, vagy csak részlegesen, vagy csak úgy tűnik néha és helyenként!

Felvetésedben az elvek, a lózungok és a valóság közötti ellentmondást nagyon is érzem és értem! Vannak elvi kérdések, amelyek nagyon bosszantóak tudnak lenni, főként ha az ember tehetetlennek érzi magát a szembe jövő, mindent elsöprő dilettantizmussal, hülyeséggel és impotens emberekkel. Ezeket az elvi kérdéseket az ember nehezen tudja megemészteni és feladni!

Én a vasárnapi zárva tartási kötelezettséggel vagyok így a mai napig! Ha már egyszer volt és fontos volt a vevőknek, eladóknak, mert valóságosan is működött, miért kellett bármilyen ürüggyel korlátozni azt a szabadságjogot, hogy ha valaki vasárnap vásárolni akar, azt miért ne tehesse meg? Én soha nem vásároltam se a múltban, amikor nem is volt ilyen, a körúti éjjel-nappal kivételével, sem amikor létezett. Ma sem megyek, még ha éppen akciós nyitva tartás is van, de sértőnek érzem a lehetőség, a szabad választási jogom egyoldalú elvételét. Ezt értem elvi kérdésen... 

Előzmény: ...slr... (74769)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!