Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

22-1 szept. 5. Creative Commons License 71610

Elnézést, lehet, hogy nem illik ide, de nagyon ki kívánkozik belőlem.

Ma reggel 8:40-kor a Tóth József utcáról szerettem volna kikanyarodni a Városház tér felé, de nem sikerült, csak karambol árán.

A Városháztér felől érkező autóbusz nem tudott felkanyarodni a Tóth József utcára, mert a lefelé haladó járművek ott álltak a kanyarodó sávjukban. Sajnos az okostojások, akik kitalálták, hogy a busznak sikerül azt a felfelé kanyart bevenni soha nem ültek autóban, pláne buszban. Ugyanis a kanyar bevételéhez az autóbusznak át kell térnie a szembejövő sávba, (lett volna hely bőven a kanyar kiszélesítéséhez). Tehát a felfelé kanyarodó busznak meg kellett állni, mert a lefelé haladók kanyarodó sávja foglalt volt. Azok a járművek amelyek a Városház felé szerettek volna elkanyarodni nem látták be a kanyarodás lehetőségét, mivel a busz takarta a kilátást. ( róka fogta csuka) Igyekeztünk a lefele haladó járdát is igénybe venni, hogy a busz a kanyart be tudja venni. Én már álltam, de az előttem lévő kis teher autó, ki tudja miért hátra tolatott és neki ment az én autóm jobb elejének. Jól összetörte.

Mindez nem történt volna meg, ha azok kedves íróasztalnál ülő okostojások felemelkednének a foteljükből és megnéznék (szakemberként), hogy mit építettek, (ha értenek hozzá), sajnos nem.

Nyafkamacska szept. 5. Creative Commons License 71609

Éljen a demagógia!

Előzmény: zöldmeder (71606)
bóz7 szept. 5. Creative Commons License 71608

Valószínű, hogy igazad van. És azt is jól látod, hogy gengszterváltás történt. Mai tragédiánk is az, hogy gengsztereket még sokkal nagyobb gengszterek követnek.

Előzmény: satu51 (71607)
satu51 szept. 5. Creative Commons License 71607

"és  a vállalat többi üdülőjének mi lett a sorsa, azt csak a jó ég tudja."

...a még hatalmon lévő vörös bárók  gengszterváltáskor szétrabolták, fillérekért szétosztották maguk között az összes közvagyont!

Előzmény: bóz7 (71601)
zöldmeder szept. 5. Creative Commons License 71606

Az út kezelőjének nem, a szolgáltató, akié az oszlop, pedig kevesebb profitot visz el.

Előzmény: Nyafkamacska (71602)
zöldmeder szept. 5. Creative Commons License 71605

A Kelenvölgyi Általános Iskolában.

Előzmény: talajnick (71593)
Gondoló szept. 5. Creative Commons License 71604

BarosssBlog szept. 5. Creative Commons License 71603

Igen, sajnos a kerületet kb csak körbelőtték (tisztelet a kivételnek). Ezt pótolja, hogy az 1988-as Promontor-Tétény kötetben van pár madártávlati a kép a hatvanas évekből. 

Nyafkamacska szept. 4. Creative Commons License 71602

És az nem kerül pénzbe. Értem.

Előzmény: zöldmeder (71585)
bóz7 szept. 4. Creative Commons License 71601

Később persze a kommunista szombatok is sorra kerültek, a szép nagy üdülő is felépült. Hogy aztán a vállalat leamortizálása után, -úgy a 90-es évek vége felé- ennek, és  a vállalat többi üdülőjének mi lett a sorsa, azt csak a jó ég tudja.

Előzmény: bóz7 (71600)
bóz7 szept. 4. Creative Commons License 71600

Ez bizony tévedés részemről, hisz 1963 ban még nem volt szabad szombat, rendes munkaidőben dolgoztunk.

Előzmény: bóz7 (71597)
villa szept. 4. Creative Commons License 71599

akkor még hatnapos munkahét volt, legalábbis én szombaton is az iskolában ültem, vagy dolgoztam a műhelyben....

Előzmény: bóz7 (71597)
bóz7 szept. 4. Creative Commons License 71598

A Leányka u.-i lakótelep éppen tíz évvel később került átadásra.

Előzmény: talajnick (71594)
bóz7 szept. 4. Creative Commons License 71597

Szombat lévén kommunista műszakon dolgoztam a gyárban, hogy fel tudjuk építeni keszthelyi üdülőnket. 

villa szept. 4. Creative Commons License 71596

Köszönet,

ültem szemben a Technikumban, Csepelen a padban... .-)

mind_the_gap szept. 4. Creative Commons License 71595

Jópofa. A hangya szövetkezet házai már állnak de a mi telkünk még üres :)

talajnick szept. 4. Creative Commons License 71594

kép

talajnick szept. 4. Creative Commons License 71593

Kedves Hölgyeim és Uraim!

A FÖMI jóvoltából 60-as évek beli légifelvételekből lehet csemegézni itt.  

Olvasni a lehetőségről ezen linken lehet:

http://www.fomi.hu/portal/index.php/hirek-aktualitasok/456-fentrol-hu-digitalis-legifelvetel-archivum-online-szolgaltatasa

Budafok-Tétényt csak pöttyökben érinti, de mellékelek egy ízelítőt. Még nincs nyoma  a Leányka utcai lakótelepnek. Kevésbé ifjabb olvasóktól kérdeném: hol voltatok 1963. szeptember 7-én délelőtt 10 óra 37 perc 52 másodperckor...?

Teljen benne öröme a közönségnek!

bóz7 szept. 4. Creative Commons License 71592

Mivel most szigetelő anyaggal vonták be a falat, valószínűleg sokkal tovább fog tartani, nem lesz  az a gyors vakolat leválás. Ellensége lesz a vandalizmus, és esetleg a közeli úttestről felcsapó sár.

Előzmény: villa (71591)
villa szept. 4. Creative Commons License 71591

arra utaltam, a 12 év előtti homlokzat felújításokra, akkori pályázatra,

Előzmény: M. a deák (71590)
M. a deák szept. 4. Creative Commons License 71590

Ne legyél maximalista, a Kossuth Lajos utcai látvány homlokzatfelújítás sem húzott ki tíz esztendőt! Miből gondolod, hogy mára bármi is változott a környezeti feltételekből? 

Előzmény: villa (71582)
M. a deák szept. 4. Creative Commons License 71589

Bízom benne, hogy olyanokat nem helyeznek el az épületen, mert akkor mi a fenének csinálták meg? Ha az egykori Budafoki Polgári Bank cégtáblájához hasonlót tesznek ki annak régi helyére, azzal még megbékélhetnénk...

Előzmény: bóz7 (71579)
M. a deák szept. 4. Creative Commons License 71588

Még nincs készen a színezése! Várjátok ki, valóban nagyon szép lesz!!!

Előzmény: bóz7 (71574)
bóz7 szept. 4. Creative Commons License 71587

Úgy bizony! Előbb mindig olvasunk, és utána írunk:-)))

Előzmény: Zitka (71586)
Zitka szept. 4. Creative Commons License 71586

Óóó, előbb vissza kellett volna olvasnom. :)

Előzmény: bóz7 (71572)
zöldmeder szept. 4. Creative Commons License 71585

Azt, hogy helyezze át az oszlopot a kerítés mellé. 

Előzmény: Nyafkamacska (71577)
Zitka szept. 4. Creative Commons License 71584
Előzmény: Zitka (70660)
bóz7 szept. 4. Creative Commons License 71583

Nem tíz valahány, csak hét:

Előzmény: villa (71582)
villa szept. 4. Creative Commons License 71582

én meg a fenntarthatóságára, milyen minőségű a munka, és mikor jönnek a vandálok és a tagelők, a tíz valahány év előtti homlokzat rekonstrukció pár év alatt elporladt,

Előzmény: villa (71573)
bóz7 szept. 4. Creative Commons License 71581

Reméled? Szerintem reménytelen:-)

Előzmény: mind_the_gap (71578)