Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47214

elobb utobb mindenkepp meg kell venni, nem?

 

akkor vedd meg most, es legozd ossze! komolyan, vagy ezt csinalod, vagy 20 centire teszed, es kiderulhet hoyg az sok vagy keves.

 

vajk

Előzmény: conrat (47213)
conrat Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47213

Találtam egy képet, de ott 20-30cm-ert írnak. Szerintem ez az abszolút biztonságos mód, az érdekelne hogy a bekarikázott részen lévő táv mennyi lehet minimum? Ez a Geberit 116-os képe. ha 15cm-re le lehetne vinni akkor már jó lenne.

Előzmény: conrat (47212)
conrat Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47212

Egyszerűen még mindig nem találtam sehol leírást, vagy nem láttam sehol Laguna alsó szerelésű tartályt, hogy mennyire kell minimum tenni a faltól a wc-t. Nincs valakinek otthon ilyen? Azt tudom hogy 13,5cm a tartály vastagsága, de hogy a wc beömlőnyílása mennyire legyen a faltól azt nem találom sehol. 15cm elég lehet?

conrat Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47211

Az ovál cső + két oldalt bilincs talán ez lesz a jó. A duhajkodás sajno nem rajtam múlik csak, próbálnám bolondbiztosra csinálni :)

Előzmény: nopánick (47210)
nopánick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47210

1. elég vastag cső

 

2. élére állított téglalap vagy ovál keresztmetszet (lapított cső)

 

2. két cső darab, ami középen átfedi egymást, és felölrül merevíted

   így két  függöny szárny lesz, de egymásra tud csúszni

 

Amúgy egy 3 cm forma cső, vagy ovál, vagy 3x1 cm téglalap

már aligha fog leszakadni ekkora távon, duhajkodás nélkül...

 

Előzmény: conrat (47199)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47209

én a nappalimat ujrafugáztam, előtte fugatisztítóval kitakarítottam, és csak minimális helyen jött fel.

 

 

Előzmény: mr.bigedy (47205)
halaloszto Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47208

Ha ketoldalt az ytong falra az egyenes reszet 2-2 csobilinccsel fogod fel, akkor teljesen merev lesz, nem fog belogni kozepen.

 

vajk

Előzmény: conrat (47199)
pajaci Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47207

Padlófűtés van alatta? Ha igen, akkor érdemes flexibilis fugázóval újra csinálni.

Előzmény: mr.bigedy (47205)
KömKel Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47206

Festékboltban kapsz fugakaparót, kb 1000 Ft.

Ez egy nyeles 3-4 cm-es penge, amin vannak gyémántdarabkák (magyarul rücskös). 2 mm széles, tehát elvileg minden fugába passzol, és nagyon gyorsan lehet vele haladni.

Előzmény: mr.bigedy (47205)
mr.bigedy Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47205

Az a gáz, hogy van ahol teljesen kijött, van ahol csak egy kis rész. Olyat már hallottam , hogy nem érdemes ráhúzni másik réteget, mert le fog peregni. Újrafugázás előtt minél amennyire lehet el kell távollítani a régi fugát!?

Előzmény: pajaci (47201)
topikolos Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47204

Sínes megoldás, mint a régi függönytartóknál?

Előzmény: conrat (47203)
conrat Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47203

Ez az amit el akarok kerülni. Egyrészt valahol rögzítenem kell középen a karnist, másrészt ha nem magyarázom el mindenkinek hogy rögzíteni kell a függönyt akkor nem is teszik meg. (nyaraló, nem csak mi vagyunk ott)

Előzmény: Törölt nick (47202)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47202

Két darabból van a függöny :-)

(így kétoldalra elhúzható, és középen is tudod rögzíteni)

 

Előzmény: conrat (47199)
pajaci Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47201

Kijött a fuga a helyéről?

Előzmény: mr.bigedy (47200)
mr.bigedy Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47200

Hogy lehet kiszedni a fugát a padlócsempe közül? Újra kell fugáznom mert asszony sósavazott és korrektül kimarta a sav a fugát. ahhoz, hogy normálissan nézzen ki a fürdőszoba szerintem az egészet újra kell fugázni:!?

conrat Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47199

Még lenne egy-két kérdésem, ezekben elakadtam. Az egyik: épített tusolót szeretnék. Ez úgy nézne ki, hogy a belseje 90x90-es, lenne 2 oldalfala ítongból, amik 45cm-re nyúlnának be oldalról.jönne még tovább alul a perem kb 20cm-ert mindkét oldalon, majd a sarka ferdén levágva. (a 20-20 centi és levágás, ez a bejárata a tusolónak. Tehát ha föntről nézzük akkor majdnem félkör alak, csak kicsit szögletesítve) A lényeg, hogy a bejárati nyílást elhúzható függönnyel szeretném takarni amikor tusol valaki. (üvegajtó nem lesz, mert nyaraló és sok "idegen" is lesz ott). A kérdés: a függönykarnisra mit találjak ki? Mindenképpen úgy kellene hogy a tusoló ítong fala mögé be lehessen húzni a függönyt. Ha egy kb 85x85-ös majdnem negyedköríves cső lenne felfogatva az jó lenne, de hogyan lehet úgy felfogatni, hogy a közepe ne szakadjon le?

Próbáltam így reggel lerajzolni, nem röhögni :)) A piros csík lenne a függönykarnis. De ha csak a 2 végét rögzítem akkor a közepe leszakad. Ha középen rögzítem akkor a függöny nem  elhúzható. Van erre valami ötlet?

Kép:

KömKel Creative Commons License 2012.03.01 0 0 47198

Az épitési engedélyhez a hiánypótlást nem tudják több ütemesre csinálni, mert első körben pótolva lesz minden.

A szennyviztisztitónál sajnos vacakolhatnak, mert ott szerintem fingjuk sincs mit kellene bekérni...

 

De olyan nincs, hogy kérem ezt, meg ezt (első hiánypótlás), majd amikor ezek pótolva lesznek, akkor még azt meg azt. Első körben be kell kérnie mindent, különben batyhatja.

Régebben lehetett játszani (10-12 éve), hogy az 59. napon kiküldték a hiánypótlásra felszólitást, és ezzel nyertek megint időt, de hála égnek ezt megszigoritották.

Előzmény: Törölt nick (47197)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 47197

Ma még benne van a 10 munkanapban... sokkal zavaróbb, hogy tényleg kivárják a 2 hetet - és ha megint gondolnak egyet, megint kivárják. Pedig semmi, azaz semmi dolguk sincs a vakarózáson kívül. Na ezt ne kezdjék el velünk játszani ...  (mondjuk van mit csinálnunk, úgyhogy 2-3 hét csúszás belefér - de 2-3 hónap már nem)

Előzmény: nopánick (47195)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 47196

már írtam az ügyben egy illetékesnek... amit el akartam kerülni... de most nagyon kiverték a biztosítékot...

 

Egyébként nincs betekintési jogunk az iratokba? Ha mondjuk hétfőn bemegyünk, és addig még nincs nálunk a hiánypótlásra felszólító határozat, nem kell megmutatniuk nekünk? Szerintem kell. (akkor kimásoljuk belőle ami kell... )

 

Lenyelni nem fogjuk ezt a békát a szennyvíztisztítóval. Azt igen, ha nem engedélyezik mert tényleg nem lehet - azt viszont nem, ha nem néznek utána és nem indokolják meg konkrét jogszabályokkal és rendeletekkel a döntésüket. Az erre vonatkozókkal - nem olyanokkal, amik nem is a házi szennyvíztisztító berendezésekre vonatkoznak. Az rossz vicc, hogy a helyi rendeletet attól függően értelmezi a (pályakezdőnek tűnő) vízügyes csákó, hogy épp milyen hangulatban van. Mondanák azt, hogy ezért és azért nem engedélyezik - de az, hogy a srác ott vihog, hogy fogalma sincs és röhécsel, hogy ja, tényleg megígérte csak xart utánanézni, nem kicsit gáz.

 

Most összegyűjtünk minden engedélyezési anyagot a szennyvíztisztítókhoz és hétfőn lerohanjuk őket.  A hibatalvezető egyébként még normálisnak tűnt - de fingjuk sincs a témáról, a fejükbe vették, hogy mi tisztítatlan szennyvizet akarunk szikkasztani a kertben, az erre vonatkozó jogszabályokat lobogtatják folyamatosan.

Előzmény: KömKel (47194)
nopánick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 47195

De, a postára adás dátumát nem tudja vissza dátumozni :-)

.... és (szerinetem) csak az számít.

Előzmény: KömKel (47194)
KömKel Creative Commons License 2012.02.29 0 0 47194

5. § Az építésügyi hatóság megfelelő határidő megjelölése és a mulasztás jogkövetkezményeire történő figyelmeztetés mellett, ha

a)3 a kérelem hiányos, a kérelem beérkezését követő naptól számított tíz napon belül,

b)4 az ügyfél az a) pont szerinti hiányokat pótolta, de kérelme a mellékletek építészeti-műszaki tartalma tekintetében hiányos, az a) pont szerinti hiánypótlást követő tíz napon belül

hiánypótlásra hívja fel a kérelmezőt.

 

Tuti, hogy vissza fogja dátumozni a felszólitást...

 

Előzmény: Törölt nick (47190)
KömKel Creative Commons License 2012.02.29 0 0 47193

Ilyen módositások nem engedélykötelesek.

A használatbavételihez kell csatolni egy megvalósulási rajzot, és kész.

Előzmény: Kezsu (47191)
conrat Creative Commons License 2012.02.29 0 0 47192

Így lesz. Már megnézte, írtam egy listát amin egyesével minden fel van sorolva. Ezekre kérek részárakat és egyben a végére egyet. tudom nem lehet pontosan kiszámítani, de nyilván van egy kiindulási alap.

Előzmény: nopánick (47187)
Kezsu Creative Commons License 2012.02.29 0 0 47191

Mennyire lehet eltérni egy tervrajztól az építkezés során?

Egy szoba ajtó a falsikon máshova helyezése?

Esetleg egy nagyobb ablak behelyezése?

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 47190

ja... ma van az eljárás elindításától számított 10. munkanap

Előzmény: Törölt nick (47189)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 47189

Elkezdődött a genyózás az önkormányzatnál. Csak azt mondja meg valaki, hogy 8 vagy 10 munkanapjuk van arra, hogy hiánypótlásra felszólítsanak?

 

Plusz a szennyvíztisztító miatt is megy a genyózás - nem kicsit, nagyon. Azt mondja meg nekem valaki, hogy ha nem szikkasztjuk a vizet, hanem egy tartályban gyűjtjük locsolóvíznek, akkor mi lesz ezzel télen? Csak mert azt pedzegették, hogy ha locsolásra használjuk, akkor lehet, hogy engedélyezik - na de ha télen tele lesz a tartály, akkor mi lesz? Ebbe (IS) tutira bele fognak kötni - mert gyakorlatilag mégiscsak szikkaszt ilyenkor az ember, ha mondjuk túlcsordul a tartály...

 

 

nopánick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 47188

Muszáj lesz a falakat is... különben felvezetik a hangot.

 

Sőt, ha nem un. úsztatott padlód van, akkor az is :-(

Előzmény: renesains (47174)
nopánick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 47187

Ezeket célszerűbb összeírni pontonként és EGYBEN kérni rá az árat.

Egyöszegű vállalási árként... márah mindent vállal.

 

Olcsóbb is lesz vélhetően és baj (minőség-ár gond)

esetén jogilag is jobban jársz, ezzel a konstrukcióval.

Előzmény: conrat (47186)
conrat Creative Commons License 2012.02.29 0 0 47186

Az ablakon kívül sok más munka is lesz, csak egy-két részösszeget akartam hallani tőle árajánlatképpen. Pl van egy 7nm-es konyha-fürdő rész, amiből az aljzat ki van szedve kb 20-25cm mélyen. Itt kell csinálni egy aljzatbetonozást szigeteléssel. (1 réteg kavics, majd beton, majd szigetelőlemez+bitu+beton, vagy valami ilyesmi). Bontási munka nincs, azt megcsináltam. Erre is kaptam egy árat, de én azt úgy kértem hogy anyaggal, de lehet félreértettem valamit mert erre keveselltem az árat. (persze ezt nem mondtam, de lehet hogy csak én számolok rosszul, ez mibe kerülhet?)

Lenne még beltéri ajtó bontása, és odébbhelyezése. ( a régi befalazásával). KB 40nm vakolás belül, épített tusoló építés, szigetelés, gipszkarton fal építés, burkolás stb, +4 ablak amiről szó volt és egy bejárati portál bontás és a nyílás elkészítés is. Kis wc ablak megszüntetése, és máshová egy kis ablak beépítése, padlásfeljáró megszüntetése, stb. Azért majd kíváncsi leszek a végső árra. :)

Előzmény: Törölt nick (47185)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 47185

De. Itt épp ez a helyzet.

Ugyanis ha kimegy 3-4 órára, akkor már gyakorlatilag az egész napja elment (nem valószínű hogy máshol tud még dolgozni), így az egész napot megpróbálja kifizettetni.

Egy ablak 3 nap, viszont a 4 "csak" 4-5 munkanap.

Tehát 25-30%-ot tud engedni az árból.

Persze legtöbbször ezt nem teszi meg önként...

 

Ez mondjuk nem minden esetben igaz egyébként.

Előzmény: KömKel (47173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!