Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2002.05.19 0 0 294
OFF
Nem tűnt még fel hogy folyamatosan levillognak a szentjánosbogarak? :-)

Sajnos ON
Ismertek szélvédőjavítással (kőfelverődés) foglalkozó megbízható céget?

Előzmény: Varshi (292)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.05.19 0 0 293
szeretném a kocsi belsejét kicsit rendbeszedni...

ti tudtok olyan megbízható helyet, ahol normálisan ki tudják tisztítani a tető kárpitot, az üléseket, és mondjuk valami kezelést adnak a kicsit már fakult műanyag borításoknak?

meg hát akkor már egy külső polír is jó lenne, de mondjuk előtte kezelni kellene a kisebb karcokat...

köszi

Varshi Creative Commons License 2002.05.19 0 0 292
Gyerekek, itt valami árulás van.
Ma kocsit mostam, és tele volt a kocsi _hátulja_ rovartetemekkel! Na ne szívassanak már, hogy olyen lassan vezetek, hogy felkenődnek rám hátulról a figyelmetlenebb rovarok!!
Vagy ilyen jók lennének a fékjeim? :))

Vagy ha legalább tudnék én is 210-zel tolatni.. ;-)))

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.15 0 0 291
Én nem olcsót vettem, nem benzinkútnál és nem körömlakk szerű tégelyt, de mégis meglátszik.

Előzmény: stevie wonder (289)
speedy-gee Creative Commons License 2002.05.15 0 0 290
Kösz, én is polírra készülök a hétvégén. Valószínűleg ott lehetett a gond, amit zordon írt, mármint nem olvastam el figyelmesen a használatit, és nem a rongyra, hanem a kasztnira fújtam a cuccost :(, utána meg már ezek szerint hiába mostam le vízzel...

Még nincs 1 éves a verda, és metálfény (sötétkék), nem árt neki a polír?

A tervem egyébként mosás-érintett helyeken polír-viaszolás teljes motorháztetőn. Remélem bejön.

Előzmény: stevie wonder (289)
stevie wonder Creative Commons License 2002.05.14 0 0 289
Az olcso javitofestek sajnos meg fog latszani (benzinkutaknal kaphato kis koromlakk-szeru tegelykek).

A katranyoldo okozta mattulast fel lehet polirozni 100% eredmennyel. Ha sima kezi polir nyogvenyelosen menne, autokozmetikaban gepi polirral percek alatt megoldjak.

Előzmény: zordon_ (288)
zordon_ Creative Commons License 2002.05.14 0 0 288
Javítófesték: az én swiftem 38-as piros színű és az ugyanolyan javítófestéket megvéve látszik. De ravasz voltam vettem 37-est és 39-est is, és a hármat összemixelve :))) Tökéletels az eredmény fényes és nyoma sincs egy órán belül.

A kátrányoldó spray nagyon bika jó, én nagyon gyakran (értsd kéthetente) használom a pöttyök ellen.

De. Ronggyal kell felvinni, és a rongyra, nem közvetlenül a felületre. Utána 10 percen belül ajánlott szimpla bő vízzel jól átmosni és letörölni, mert különben tényleg bemattul a fényezés, de ez rajta van a dobozán, hogyan kell használni, és utána le kell törölni. Ha már bemattult a fény, akkor annak má' lőttek, fényezheted :)

göri Creative Commons License 2002.05.14 0 0 287
Üdv.

Csak a TV-t (ATV) kell nézni hétvégén és megvan a matt fényre, madárszar elleni védekezésre, még a légpuska által okozott sérülésekre is a megoldás. Szóval WS TELESHOP azzal a kopaszfejű, fülbevalós manusszal és az ő kitűnő kulimájszai.

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.14 0 0 286
Vettem javítófestéket a kocsimhoz. Kis részen ki is próbáltam. Azért látszik a különbség. Az eredetiu fényezés fényes, amit én kentem, az meg nem. Fel kell polírozni? Egyáltalán el lehet érni ugyanazt a minőséget?
speedy-gee Creative Commons License 2002.05.14 0 0 285
Na, pont jól jön. Nekem a kátrányhigítótól bemattult (foltban) a fényezés, és a viasz sem segített. Valaki tud valami megoldást???
Előzmény: kivi (284)
kivi Creative Commons License 2002.03.19 0 0 284
A kátrányt nagyon jól viszi a nitrohigító, de lehet hogy nem örülne neki a fényezésed. Vannak kátrány-eltávolító spray-k (pl. Prevent) a nevükből ítélve erre valók. :-)
Előzmény: Type-R (283)
Type-R Creative Commons License 2002.03.19 0 0 283
milyen cuccal szedjem le a kátrányt???

meg van egy két hely ahol valami megfogtaa fényezést és tompa ott a helyen:(((

kivi Creative Commons License 2002.03.19 0 0 282
Szintén fekete?
Előzmény: SzaboZE (281)
SzaboZE Creative Commons License 2002.03.19 0 0 281
A kezeletlennel csepp nyomok maradtak. Sötét metálfényes a kasztni a legkisebb porszem is meglátszik rajta.

SzaboZE

Előzmény: kivi (278)
Szkátó Creative Commons License 2002.03.19 0 0 280
A fáradt motorolajom tárolását ezennel megoldottnak tekintem...:)
Előzmény: tcaoe (279)
tcaoe Creative Commons License 2002.03.18 0 0 279
A fekolaj gondot jelent(merev lesz tole az anyag, ami egybkent rugalmas, hogy birja a kofelverodeseket). A tobbi kifejezetten jot tesz alvazvedelmi szempontbol.:)
Előzmény: Szkátó (273)
kivi Creative Commons License 2002.03.18 0 0 278
Próbáld ki ugyanezt a 'kezeletlen' vizükkel is, és tájékoztass minket az eredményről! :-)
Előzmény: SzaboZE (277)
SzaboZE Creative Commons License 2002.03.18 0 0 277
Aral kutas száradáselősegítő:

Kipróbáztam, valóban jó. Szombaton dzsidvás lett a gép a koszos esőtől, ezt lecsapattam ilyen előkezelt vizzel, nyomtam egy kövéret egy gyenge forgalmú úton és szaraz a kocsi.

SzaboZE

Szkátó Creative Commons License 2002.03.18 0 0 276
Köszi! Én is így gondoltam.
Gondolom az üregvédelemnél használatos anyag hasonló, mint az alvázvédelem anyaga.

ui: nem véletlen, hanem szándékos "olajozás" miatt kérdezem...

kivi Creative Commons License 2002.03.14 0 0 275
Szerintem nem történik semmi különös. Gyanítom hogy az alvázvédő anyag tervezésekor figyelembe vették, hogy rácsöpöghet az olaj a motor vagy váltó felől.
Előzmény: Szkátó (274)
Szkátó Creative Commons License 2002.03.14 0 0 274
Senkinek nincs lövése? :(
Előzmény: Szkátó (273)
Szkátó Creative Commons License 2002.03.13 0 0 273
Hali!

Lenne egy érdekes, de komoly kérdésem!

Ha alváz/üregvédelemmel ellátott felületre motorolaj kerül, akkor a védőréteg károsodik-e? Létrejöhet-e kémiai reakció? (pl.: Idővel a védőrétegréteg lepattogzik stb.) Tudtommal ezek az anyagok igen ellenállóak...
És melyik az agresszívebb ebből a szempontból? Az ásványi- vagy a szintetikus motorolaj?

Ha valakinek van valamilyen infója, tapasztalata, ne tartsa magába!

Thx!

propilen Creative Commons License 2002.03.13 0 0 272
Kárpittisztítás.

Csatlakozom előttem szólóhoz. Kárpittisztítógép(én beértem a mezeivel) köznéven vizes porszívó. Ha nem takarítod rendszeresen az autód készülj fel a kemény melóra. aztán már csak addíg porszívni amíg fekete lé jön a kárpitból. Nekem ez bevált, sajnos annyira mocsok volt a kocsiban, hogy tervezem megismételni. Ja. És mosószernek javaslom a folyékony ultrát. Szépen tisztítja a kárpitot nagyon. Ha nem jutsz hozzá folyékony mosószer Vanish akár

Autómosás.

Fent említett folyékony ultrát próbáltam autó külső mosáshoz, fenomenáli. Kérdés, hogy hosszú távon hogyan tolerálja a fényezés.

DarkSide Creative Commons License 2002.03.13 0 0 271
A Rex- nek(kicsi béka koronával) vannak egészen jó dauer wax-aik. Régebben ezt használtam. Egy finom polírt ad az autó fényezésének és egy lágy viaszozást is biztosít. Folyékony, könnyen felvihető és leszedhető. Én utánna egy sima lágyviaszos(ez is Rex, de sokat használtam Prevent cuccokat is. Nem rosszak, nagyjából felő közép, de vannak jobbak, ha nem is sokkal, de kényelmesebbek.) kezelést is nyomtam az autóimra. Én inkább csak az autó 3 éves korától ajánlanám. Elötte nem tartom túl jó megoldásnak a polírozást. Akár finom, akár kemény.

Vannak kifejezetten polír krémek és viaszok. Ezek gyönyörű eredményt tudnak produkálni szakértő kezek alatt(a felhordási és leszedési technika a lényeg). Viszont új autóra nem alklamaznám. Egy dúrva polírt évente max. egyszer tudnék elképzelni egy autón, főleg kicsit idősebb korában. A lágyabb polírozást és félévente csináltam. Negyedévente pedig két réteg lágy viaszt kaptak az autók. Most hagyom az egy réteg kemény viaszt, meglátom, mennyire tartós, hogy bírja a heti egy nagytakarítást. :)

Ha új az autód, nagyon sietsz és nem igényleg a lehető legjobb minőséget, vannak nagyon jó viaszos samponok is. Csak az ablakokról ne felejtsd el levakarni a megszáradt viaszt. :) Két mosás közt szép védelmet biztosít.

Előzmény: Torpedo (269)
DarkSide Creative Commons License 2002.03.13 0 0 270
Cora-ban biztosan van(szombaton voltam, ott hezitáltam a két dobozzal a kezemben egy negyed órát :)). Turtle Wax a neve. Ez egy normál-kicsit keményebb polírt ad és egy keményviasz réteget. Igazából nekem nem volt kedvem polírozgatni(elég megeröltető feladat egy kemény polírt végignyomni kézzel, de nem lehet benne megszakadni, csak fárasztó. Harmadik alkalom után már észre sem veszed majd! :)). Ha jól emlékszem feketés, vagy sötétzöld doboza van, tetjén egy "kupakkal", amiben a szivacs van. 1400Ft volt egy-két forint híjján.
Előzmény: Torpedo (269)
Torpedo Creative Commons License 2002.03.13 0 0 269
OFF:

Srácok!

Én úgy tudom, hogy a magyar piacon kapható legjobb minőségű polírt és WAX-ot az a bizonyos "teknősbékás" feliratú cég forgalmazza.

Az a baj, hogy ahol eddig néztem sehol sem láttam: Tesco, Auchan, Aral, Shell benzinkút...
SEMMI!

Tudjátok esetleg, hogy hol lehet kapni, lehetőleg nem horror áron, vagy ha tudtok jobb minőségben, szintén kifizethető áron hasonlóan WAX-ot és polírt, légyszi ne tartsátok magatokban!

Köszi!

Torpedo

ON

DarkSide Creative Commons License 2002.03.13 0 0 268
Nem akarok kötözködni, de tisztaságmániás Németek? Ez nekem kicsit új! :)
Előzmény: Köt-Köt-Kötöde (265)
DarkSide Creative Commons License 2002.03.13 0 0 267
Nem a letörlésre szánt idővel van a bajunk, hanem mire leteszem a locsolót és elzárom a vizet, szinte teljesen megszárad az autó, s csúnya foltos lesz. De körbetörölni sem egyszerű, a méreteinél fogva, s mire elér az Ember a feléig, a másik felére rászáradt a vizi. :)

Kárpitot szerencsére a legritkább esetben szoktam tisztítani, nem nagyon koszolódik. De ha szükségem volt rá, béreltem egy nagy kárpittisztító gépet(mohó vagyok, a legnagyobb teljesítményűt kértem, mezei van a nagybátyámnak is :)). Megkérdeztem a kölcsönzős Emberkéket, milyen tisztítószert ajánlanak erősen szennyezett plüsshöz és szövethez(az legalább kiszed mindent, azt is, amiről nem is sejtem, hogy ott volt :)), s ott a kölcsönzőben meg is lehetett venni(Szentendrén). Teljesen noname ipari kiszerelésű flakon volt. Hazavittem, elő az ipari porszívót, alapos szivatás, azután indult a kárpittisztító hadművelet. :)

Előzmény: kivi (264)
DarkSide Creative Commons License 2002.03.13 0 0 266
Sötétzöld-metál. Ha messziről nézed, sötétszürke. :) Nekem nagyon tetszik. Egy réteggel el lehet érni azt, amit lágy viasszal két szépen eldolgozott réteg tud nyújtani. Felkenni nem túl nehéz feladat, a leszedést én duplán csináltam, először eltávolítottam a nagyját és utána dörgöltem szép fényesre. Pénteken délután jön apám autója, az sima piros(Suzuki :)). Majd meglátjuk, mit tud adni egy vadi új fényezéshez! :)
Előzmény: kivi (262)
Köt-Köt-Kötöde Creative Commons License 2002.03.13 0 0 265
Most olvastam egy ADAC ujsagban, hogy Nemetorszagban a ferfiak sokkal gyakrabban mossak az autojukat mint a nok. Pontosabban a ferfiak 32 szazaleka hetente lemossa az autojat, mig a nok 19 szazaleka mossa hetente azaz majdnem durvan a fele.
Ez erdekes, mert a nemet nok az igen (majdnem betegesen) tisztasagszeretok koze tartoznak. Egy pszichologiai oka lehet a nok viselkedesenek: az autovezetessel jaro nagyobb napi stresszadag, tehat az un. "oromautozas" hianya nem teszi tovabbi autofoglalatossag elvegzeset szuksegesse.

Meg durvabb a helyzet az autoapolasi cikkek vasarlasa teren: a nemet ferfiak 37 szazaleka havonta vasarol valami autoapolasi biz-bazt, mig a nok 13 szazaleka. Ennek az oka az lehet, hogy a nok inkabb az automata mosoutcakat reszesitik elonyben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!