Keresés

Részletes keresés

kgyu Creative Commons License 2008.08.09 0 0 8984
Hogy csinálod a 33 fokot?Nekem egész nap süti a Nap a 3 méteres Intexet, fürdés kivételével mindig gyári takaróval takarva, alatta hungarocell, de 28 fok fölé még nem melegedett.Tegnap pl. 23 fok volt...
Előzmény: aja aja (8982)
futóék Creative Commons License 2008.08.09 0 0 8983
Egyébként éredekelne mi a mérete a medencédnek? Kicsik a gyerekek, és kíváncsi lennék, hogy mondjuk egy 2,44*65(?) mediben milyen magas a vízszint, szval mekkora a perem mérete? Jövőre gondolkodom egy ilyesmin csak nekik...pancsolni, de a méretétől függ. Volt nekünk is felfújósperemű, de már nem emlékszem rá....
Előzmény: aja aja (8982)
aja aja Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8982

Miért temetitek már most a szezont? Oké, nincs olyan szupi nyár mint tavaly. Viszont ez a semmilyen nyár állítolag sokáig kitart, és jövő hétre is kánikulát mondanak.

Sajnos az esők következtében annyi víz volt az amúgy is csámpás medinkben, hogy tovább dölt, így kénytelen voltam a vízszintet 68cmre csökkenteni.

Viszont ez a 68cm kristálytiszta, és az alsó létrafok alatt mérve 33 fokos. A majdnem két éves lányom meg nagyon élvezi, hogy lábujjhegyen leér a lába.

A medencét 11-15óráig éri teljesen a nap, máskor meg hol részben, hol teljesen árnyékban van. Eddig csak bubis fólia volt rajta, most az éjszakai visszahülések kivédése érdekében, pluszba bedunsztoltam mezőgazdaságival is.

dithke Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8981
Van benne egy szürőlapos betét, de hogy semmi nem volt benne egy éjszaka után az tuti, mondjuk sziv is, és fúj, de szerintem csak a felkeverés lehet a funkciója:( na de ennyiért???
Előzmény: index27 (8965)
szafi30 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8980
Mi ilyen tesztcsikkal mérjük a vizet, hát biztos nem a legjobb megoldás. Ez alapján a klórszint épp eléri az alsó jó határt. Vagy a tesztcsik nem jó vagy a klór:(??? Most várunk. Holnapra talán már látható lesz az eredmény, ha a medi nem omlik addig össze a klórtól:) :(  
Előzmény: Blue_Sky_007 (8977)
ferenczb Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8979

Szia

Nekem ma lett tejfehér az egész....

Tegnap nagyon algás és opálos volt, ma feltoltam a pH-t és tettem bele klórt, pelyhesítőt és algaölőt ...

Most várok, hogy nagyobb szemcsék képződjenek és tudjak szűrni.Remélem menni fog, mert ha nem akkor vízcsere.

Esetleg van jobb ötlete valakinek?

köszi

 

lac1 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8978
Ejha. Hát... ami ezt kibírja, az megélrdemli. Forgasd a vizet sokat, előbb csökken a klór, ezt nem tudom írta-e valaki én tapasztalatból tudom.
Előzmény: szafi30 (8976)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8977

Az nagyon sok, ha jó is lesz, akkor vagy 2 hétig nem fogtok fürdeni benne.

 

Ugye 3-7 ( max 10) mg/liter a klórsokk.

Te tettél bele 500 gr-t a 8000 literbe. Ez alapján a klórszinted 62,5 mg/liter lett, vagyis a megengedett (szerintem maximális) szint 6 szorosa.

 

Ez enyhén szólva TÚLZÁS, és "életveszélyes".

Előzmény: szafi30 (8976)
szafi30 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8976

Szia! köszi!

 

Csapviz. Már benne van 2 hónapja, idáig kristálytiszta volt. A ph jó volt. Tettem bele gyorsaklórt kb fél kilót a kb 8 m3 medibe. Agyoncsapom vele..:)  Lesz ami lesz. Ha holnapra sem jó akkor leengedjük. Csak érdemes-e még feltölteni igy a nyár vége felé???

Előzmény: Blue_Sky_007 (8975)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8975

Szia!

 

Kútvíz, vagy csap víz?

 

Amit tehetsz, anélkül, hogy tudnánk mi az:

 

Ha csapvíz:

pH-t ellenőrizni, beállítani, majd klórsokk, és egy éjszakát pihentetni.

Másnapra kiderül, lehet-e valamit kezdeni vele.

 

Ha nem javul, vízcsere, nem érdemes tovább próbálkozni, ha van javulás, akkor lehet porszívózni, pelyhesíteni, esetleg még egy klórsokkot aztán neki.

 

A kútvízről mindenki tudja mi a véleményem.

Előzmény: szafi30 (8973)
medimami Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8974

Szia, nem hallottam ilyet,de nem lehet, hogy nagyon kemény a víz és a mész csapódik ki a víz tetején, és attól van olyan színe? mértél már ph-t? Csak találgatok!

Előzmény: szafi30 (8973)
szafi30 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8973
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni a tegnapi 8938-as hozzászóláshoz???? Előre is köszönöm
medimami Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8972
köszi:-))))
Előzmény: taki_67 (8971)
taki_67 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8971

"...a szalmaszálak, mint kis fekete giliszták..."

Akár egy költemény:-) bocs...

Előzmény: medimami (8970)
medimami Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8970

Hali, köszi a bátorítást mindenkinek, este belemerészkedtem a kis kormosba és kiporszívóztam a fenyő alá, amit tudtam, szerencsére  nem oszlott szét a korom, hanem a szalmaszálak, mint kis fekete giliszták (Pfujj:((() egyben maradtak és elég szépen kijöttek, egy kevés maradt de pár kört futottam mielőtt kimásztam és reggelre  középról kihalásztam a maradékot, most szép és 28 fokos. Nagyon szuper!

Tegnap még azt hittem le kell engedni, és vége a szezonnak. A tetejéről a lebegő szálak is szépen a hálón maradtak, nem is gondoltam volna! de sikerült! :)

 

Tyuntyulka Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8969
Ez így van. Benned csak a segítő szándék lépett fel,és mivel vannak olyan szerencsétlen emberek,mint én,akik még a medence összes papírját sem tudják egy helyen őrizni,mert midnenohva viszik magukkal,és tanulmányozzák,és lerakják és ... és elveszítik.. na szóval az ilyenek miatt nehogy még te érezd magad kényelmetlenül!!!! Nekem segítettél ezzel a telefonszámmal,amit tényelg nagyon szépen köszönök. Szerintem történt itt már máskor is ilyen "illik-nem illik" dolog,de ezt az emberrel nem itt és így kell lerendezni. Pláne nem egy majdnemhogy közérdekű telefonszám és név miatt. Gondolom amit az illető megadott telefonszámot az amúgy sem az lehet,amin a családja keresi,és hétvégén is elérhető akár. Szóval nem magán..
Előzmény: aknitak (8931)
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8968
Nagyon aranyos vagy nodi! Köszönöm szépen a segítséged!
Előzmény: nodi (8915)
futóék Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8967
Takard már le vmi gagyi neylonfóliával, hamár idén nem akarsz beruházni nagyon, estére meg pluszba egy sima ponyva is megteszi pluszban. Nekünk kicsi a medink: kb. 30 cm-es a víz benne, de délutánra szó szerint annyira forró az átlátszó alatt, hogy hideg vizet kell bele tenni, mert leégetné a szőrt is. Ha lenne. Ja és estére nincs rajta  ponyva. Gondolom félkárnyékban ha ennyire nem is, de biztosan melegedne.Mindent a gyerekekért, ha rajtam, múlna én még most is áttenném naposabb helyre, túrnék-fúrnék hogy a legjobb legyen nekik. Még újra is tölteném. Ekkora medihez meg szerintem nem kell homokszűrő, feltéve ha a víz is így akarja:-)
Előzmény: true1 (8963)
futóék Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8966
Kössz az infot, kár hogy ezek a porszívók nem válnak be, pedig igencsak megkönnyítenék a munkát. (MAJDNEM megvettük mi is)Azért figyeljed, vmit biztosan takarít: gondolom olyan elven működik akkor, mint a slagos porszívó. Nem volt hozzá magyar nyelvű? Vagy olyan a párod, mint az enyém: először szerel, utánna olvas?:-D
Előzmény: dithke (8962)
index27 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 8965
És van valami szűrő a kocsi belsejében, vagy tulajdonképpen csak a medence alját keveri fel?
Előzmény: dithke (8962)
true1 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 8964
Ja és a takigép... Vélemények? HÜlyeség?
true1 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 8963
Köszi Chelloboy, azért kérdeztem, mert mivel elég hideg a víz benne, lehet, hogy nemsokára le is eresztem, és most akkor nem ruháznék be ilyesmire...
Homokszivattyúra meg pláne nem... Csak 366x76-os a medi, de nem is raktuk tele a gyerekek miatt, szóval 3 m3 vízzel majdcsak elbánik a papírszűrős...


Többiek? vízhidegség?

Mikor szoktátok leereszteni?


Előzmény: chelloboy (8960)
dithke Creative Commons License 2008.08.07 0 0 8962

Hát szerintem jól befürödtünk vele, szerintem is SZ@r, igazából én azt hittem hogy medence porszivó és a szivóágra kell kötni, igy meg sem mozdult, visszavittük kicseréltük, persze blokk sehol, adtak egy másikat, mert volt bricokártyánk és újra megpróbáltuk. Összeszereltük, és már majdnem kivágta a párom a csudába mikor ötletként mondtam hogy kössük rá a nyomóágra, és láss csodát elindul. Összevissza mászkál a medence alján, de hogy mit csinál pontosan nem tudom. Sajna sokat megáll, nem tudom miért gondolom a slagja miatt megszorul, nem tudom, hát nem volt egy jó vásár, ennyit tudok róla mondani. Ha valakinek van és rácáfol, jó lenne. Biztosan kitéptem volna a hajam ha nem akciós, bár igy sem esik jól.

Előzmény: futóék (8901)
futóék Creative Commons License 2008.08.07 0 0 8961

Szia.

Én is "tettem" a medencénkbe egy "Kis" adag pernyét tegnap. Mára szépen leülepedett és a kis férjecském kiporszívta szivattyúval a kertbe. Igaz jó móka volt, eltartott egy órát is mire mindtől megszabadult...mert mindig felkavarodott neki. Szval ha sok ment bele nemtom, nehezen is ülepszik. A mienkben volt már gumiégetésből megmaradt darabkák is, csak azok a felszínen maradtak. Na persze az nem én voltam....Zs

Előzmény: medimami (8934)
chelloboy Creative Commons License 2008.08.07 0 0 8960
Szia!

Sajnos a méregetést nem lehet megúszni- a saját káromon tavaly megtanultam. Én a Pooltrend féle tablettás mérőt használom, de szerintem az Aqucheck sem lehet rossz- ezt 3-4000 forint alatt sajnos nem fogod megúszni, de mivel már nyár vége felé közeledünk (bár ki tudja milyen lesz a szeptember?), ez a készlet jövőre is kitart még.

Medence vízkezelésről itt olvashatsz: http://www.medencem.hu/vizkezeles_phbeallitas.php

Egy jótanács: a vízforgatót érdemes homokszűrősre lecserélni- sok bosszúságtól kíméled magad. Nem olcsó sajnos, de megéri a befektetést.

Remélem sikerült segítenem.
Előzmény: true1 (8958)
futóék Creative Commons License 2008.08.07 0 0 8959
Yes.
Előzmény: Henker (8955)
true1 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 8958
Sziasztok

Kb. 1 hetes a medink, lenne pár kérdésem.

Egyenlőre csak multitabit raktam bele, mert nem tudom, meddig használhatjuk még, ez is kérdés lenne régi motorosoktól, hogy meddig lehet medizni? NÁlunk sajnos félig árnyékban van elég nagy részén a napnak, és úgy érzem, éjjelente már annyira lehűl a víz, hogy napközben meg nem tud jól felmelegedni :(

Szóval a kérdések: kicsit opálos a vize, gondolom - olvastam ám vissza!!! - ph-t kellene ugyebár mérni. De annyian írjátok, hogy az a lakmuszpapíros mérő szrt sem ér, muszáj ilyen drága csöpögtetős cuccot venni?

A másik: pelyhesít a tabi, az alján látok mindenféle szmötyiket, (de ekkor is opálos a víz, ha nincs felkeverve, ez kezdődő alga lehet????), arra gondoltam - bocsi, ha nagyon szőkenős kérdés - hogy a takarítógéppel, amivel vizet fel lehet szívni, azzal leporszívóznám, vagy ez nagyon nagy baromság???

Nektek jó meleg a víz benne? Persze nincsen még hőmérőm se, de olyasmi most a vize kb. mint a Balcsi lehet. Szóval meg lehet szokni, de azért simán üldögélni nem kellemes. Van még így valaki, hogy félárnyékban van a medi? Nekem az éjjelek nagyon durván hidegnek tűnnek, nem csoda, hogy lehűl a víz. Hétvégén kellemes volt a vizünk nagyon, de azóta sokkal hidegebb.

Egyenlőre ennyi, megköszönném, ha válaszolnátok...

Tök jó lenne, ha lenne valami hozzáértő emberke, aki Gyakran ismételt kérdések-ben összefoglalna mindent, és akkor csak a hsz. számát kellene beírni, ha valaki ilyen baromságokat kérdez, mint én....

Igazság szerint már kb. 2 hete ezt a topicot böngészem, de nagyon nehezen tudom összeszedni az infokat, rengeteg a beírás....

Köszi, és jó strandolást...
Henker Creative Commons License 2008.08.07 0 0 8957
Tudnál erről a szerkesztett leeresztőszelepről képet felrakni?
Üdv
Előzmény: Kumpi (8939)
ferenczb Creative Commons License 2008.08.07 0 0 8956

Szia

www.innofilt.hu   -  a fórum közepén találtam néhány napja én is, ők ezzel foglalkoznak, csodazsákot is csinálnak, nekem is segítettek!

Szerintem keresd meg őket!

Előzmény: GanXstaZolee (8940)
Henker Creative Commons License 2008.08.07 0 0 8955
SEGITSETEK! Aquapak vegyszert vettem a medihez! Ez pelyhesitő ugye?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!