Keresés

Részletes keresés

TTAMAS Creative Commons License 2004.12.16 0 0 70
Nem tudom, a kísérletet nem ismételtük meg.
Előzmény: Beebite (69)
Beebite Creative Commons License 2004.12.16 0 0 69

Nem lehetett a narancs az oka?

Lustaságom folytán ha nekiállok csinálni, akkor csinálok egy liter levet, aztán eltakaritom a cuccot. Ez a lé egy kancsóban álldogál a hűtőben, és még 1-2 napig kényeztetem vele magam. Még sose keseredett meg. Van hogy almát is teszek bele, ekkor 1 kiskanál citromlé kell, hogy ne oxidálódjon rondabarnára, és ki is ülepedig az almarost belőle, de csak fel kell kavarni. Ez sem keserű sosem, arra én is faxnis vagyok:)

Előzmény: TTAMAS (68)
TTAMAS Creative Commons License 2004.12.16 0 0 68
Barátnőmnek nem volt citrusfacsarója, csak centrifugája, tehát centrifugáltuk a narancsot. Frissen finom volt, de egy óra állás alatt megkeseredett. A facsart lével nem tapasztaltam ilyent. Talán az lehet az oka, hogy a citrusfacsaró nem töri össze a rostokat, a centrifuga meg igen.
Előzmény: Beebite (67)
Beebite Creative Commons License 2004.12.16 0 0 67

Tamás: én ízben nem érzek különbséget, persze felteszem, hogy a centrifugába is kizárólag héj nélkül tesszük a narit.

A héjjal együtt préselt cucc nekem keserű, nemszeressük:)

Előzmény: TTAMAS (65)
TTAMAS Creative Commons License 2004.12.16 0 0 66
Miért terjesztesz nyilvánvaló butaságokat?
Előzmény: Jablko (58)
TTAMAS Creative Commons License 2004.12.16 0 0 65

Ha vettél egy autót, minek akarod elé fogni a lovaidat?

 

Hogy kihúzzák a sárból. :))

 

Komolyan: Más jellegű a facsart és a centrifugált narancslé.

Előzmény: Beebite (55)
-Lujza- Creative Commons License 2004.12.16 0 0 64
Bocsi nem Tesco hanem Auchan
-Lujza- Creative Commons License 2004.12.16 0 0 63

Sziasztok!

Tegnap vettünk egy Moulinexet 13000-ért a Tescoban és nagyon finom leveket csinál!

Igaz, hogy elég sok a trutyi utána meg a mosogatnivaló se kevés, de akkor is nagyon fincsi.

roberto Creative Commons License 2004.11.29 0 0 62

Sziasztok! Nekünk egy Severin típusú gyümicentrifugánk van. Amiben a segítségeteket kérem, nem értem a leírása miért tiltja a céklát? Úgy tudom a cékla leve nagyon egészséges, ezért számora fontos volna, hogy megbírkozzon vele, de azért se a kést, se a gépet nem szeretném tönkretenni.

 

Amúgy meg vagyok vele elégedve, hatásfoka: 1 narancs kb. 1.5 dl lé. Kipróbáltam: ananász (konzerv), alma, kiwi, narancs, mandarin,  grépfruit.

 

Üdv: Robi

Kevin Creative Commons License 2004.11.29 0 0 61
A Green Star annyira bevalt, hogy szuleim is vettek egyet. Szerdan megrendeltek Nemetorszagbol, ma meg is erkezett. Valami elonye is van az EU-nak :) Ha valakit erdekel a bolt cime, akkor beirom ide.
Beebite Creative Commons License 2004.11.24 0 0 60
Erre én is kiváncsi vagyok, miért nem?
Előzmény: Jablko (58)
petike23 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 59

Szia,

 

miért nem ? :-o

 

Alma-narancs(-répa) szerintem finom..

 

Üdv: Petike

Előzmény: Jablko (58)
Jablko Creative Commons License 2004.11.24 0 0 58

Kedves Beebite!

Nem szabad a különböző fajtájú gyümölcsöket keverni egymással, zöldséggel me végképp nem.

Üdv, Anna

 

Beebite Creative Commons License 2004.11.23 0 0 57

Azt a narancsot érdemes venni, aminek vastaga héja, ha nem szeret hámozni. Mert azt sokkal gyoersabban lehet.

És ne csak narancsot tegyen bele... Most pl filléres áron lehet almát venni a piacon. Az alma-narancs juice nagyon finom!:)

Esetleg 1-2 répát is lehet beletenni.

Az almát nem kell hámozni:)

Előzmény: simonffydora (56)
simonffydora Creative Commons License 2004.11.23 0 0 56

Oké, izé igazad van. A történet lényege, hogy ez anyukának lesz, meglepi, és apuka is be van avatva. Én kiválasztottam, hogy melyik legyen, mire ő ezt kérdezte, hogy olyat nem tudnék e szerezni, ami facsar is és présel is, mivel ugyebár meghámozni a narancsot borzasztóan sokáig tart és így az egész értelmét veszti...

hát, no comment, ennyit a családi háttérről, azért köszi az infot, azért megveszem azt a gépet akár facsar akár nem...               Köszi, a lány

Beebite Creative Commons License 2004.11.23 0 0 55

facsarni??

nem.

meghámozod a narancsot, beledobod, megnyomod a gombot, alá tartod a poharad és megiszod.

Vagy az almát, körtét, répát sütőtököt, akármit.

 

Ha vettél egy autót, minek akarod elé fogni a lovaidat?

Előzmény: simonffydora (53)
Kevin Creative Commons License 2004.11.23 0 0 54
Na mar egy hete nyuzom a Green Start. Nem tudok ra jobb szot mondani: tokeletes. Lehet vele szurt gyumolcslevet es rostos levet is kesziteni. Az apromagvas gyumolcsoket is nagyszeruen kipreseli, persze mag nem kerul bele a lebe. Nagyszeruen elboldogul a repaval, a sutotokkel is. Konnyen tisztithato es nem kell allandoan a szurot uriteni, mert a preseles alatt folyamatosan tavolitja el a szarazanyagot. Egy baja van: az ara ...
Előzmény: Jablko (49)
simonffydora Creative Commons License 2004.11.22 0 0 53

sziasztok!

van valami ami nem egészen világos a számomra...

a gyümölcsprések(juicers), a mulinex, braun, TV-shopos félék, szóval ezekkel lehet narancslevet (citromlevet) is facsarni?

Köszi előre a választ Dóra

animaq Creative Commons License 2004.11.16 0 0 52

 

Na most!

A fűvel kicsit bizarul néz ki, de nagyon jó.

animaq Creative Commons License 2004.11.16 0 0 51
Ez se rossz. Jól lehet vele gyümölcsöt is préselni és csak 6000 HUF körül van a szlovák változat
Kevin Creative Commons License 2004.11.13 0 0 50
470 Euro + 22 Euro a szallitas
(Az USA-ban 350 USD :( )
Nalunk 162.500, ami egy "kicsit" azert pofatlansag.
Előzmény: Jablko (49)
Jablko Creative Commons License 2004.11.12 0 0 49

Kiváncsian várom a Green Starral kapcsolatos tapasztalataidat!

Mennyibe került?

Előre is köszi

Kevin Creative Commons License 2004.11.11 0 0 48
Szerintem a Power Juicer az centrifuga es nem pres ...

Az a mintabolt egyebkent eleg erdekes egy hely. Kertem, hogy mutassak be mukodes kozben, mire az volt a valasz, hogy nezzem meg a tv-ben. Ezek utan inkabb nem vettem meg, hanem rendeltem kulfoldrol egy Green Star GS-1000-es gyumolcsprest. Ha minden igaz a jovo heten itt van. Majd beszamolok a tapasztalatokrol.
Előzmény: Jablko (45)
Beebite Creative Commons License 2004.11.11 0 0 47
A topic nagy része erről a cuccról szól:)
Előzmény: Jablko (45)
Jablko Creative Commons License 2004.11.11 0 0 46
Bocsánat, Géza
Jablko Creative Commons License 2004.11.11 0 0 45

Sziasztok! Én egy ismerősömtől kaptam az infot, hogy milyet vegyek. Mert én is éppen présre vadászok. Neki ez már elég sok ideje megvan, mindent lehet vele préselni. (tököt, uborkát, gyümölcsöt) Jack La Lanne's Power Juicer. Van egy honlapjuk is, ha valakit érdekel, otthon megkeresem. 30.000 Ft-ba kerül, Pesten a Nyugatinál van mintaboltjuk, oda megyek ma és megnézem. (1132 Kresz Gáza u. 29.)

Üdvözlettel Jablko

simonffydora Creative Commons License 2004.11.10 0 0 44

Sziasztok!

Én anyukámnak szeretnék venni egy gyümölcsprést vagy centrifugát...lényeg hogy elektromos legyen, és minél többféle gyümölcs és zöldséglevet tudjon vele készíteni. A fontos a jó minőség, tartósság lenne, nem az hogy multifunkciós ketyere legyen, csak ezeket a leveket tudja jól csinálni (tehát nem kell hogy egyben jégdaráló, mangulaszeletelő...akármi legyen). Sokfélét láttam itt-ott, de nem igazán tudom mi alapján válasszak, azt viszont hallottam, hogy vigyázni kell milyet veszek. Ha valakinek van egy jó tippje (márka, típus) vagy tudja mire érdemes vigyázni a vásárláskor, légyszi írjon!  Köszi elöre is :) Dóri

Tereza Creative Commons License 2004.09.15 0 0 43

Köszi az infót.

Maradok annál ami van. Különben nem olyan sok szőlőm van, azt az 1-2 kilót majd sikerül megenni. Tulajdonképpen nem is jutott eszembe, hogy  szőlőnek a leve az már must, én csak úgy "gyümölcslé" kategóriában gondolkoztam.

Előzmény: Beebite (39)
animaq Creative Commons License 2004.09.13 0 0 42

nekem kézi présem. Cseh vagy szlovák vagy mindkettő.

Olyan mint egy húsdarákó csak szűkűl a vége es ez a szűkület idézi elő a préshatást.

 

Szőlőprésnek ideális. De sok minden másra is nagyon jó. Van a végén egy szabályozó csavar ennek állításával el lehet érni, hogy még akár a magokat is kipréselje. De persze ez nem válik a must javára, inkább a laza préselést kell választani.

 

Alapvetően egyébként rostos leveket lehet vele készíteni, utána lehet még igény szerint szűrni.

Előzmény: Thor (40)
Beebite Creative Commons License 2004.09.12 0 0 41

Na én azt a benne lévő szuttyót utálom, ezért szemezem le.

A mag nem megy bele szerencsére:)

Előzmény: Thor (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!