Keresés

Részletes keresés

szenyor Lopez Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9040
Jaja, én is azt hittem, hogy okosabb vagyok náluk;) Meg szenvedtem nutellásüvegbe tett klórtablettával. Aztán vettem egy úszó adagolót, azóta nincs gáz nyaraláskor sem.
Előzmény: hzolee (9039)
hzolee Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9039
megfogadom! :-) köszi.

(magára a gyorsaklór dobozra is rá van írva, h kezdeti beállítás után a tabit javasolják :-))
Előzmény: szenyor Lopez (9038)
szenyor Lopez Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9038

Én pont így csináltam tavaly. Na EZ a szopás, nem az orális szex;) Vedd meg az adagolót, működtesd a szivattyút és leegyszerűsödik az életed. Én sem hittem volna...

Előzmény: hzolee (9035)
GanXstaZolee Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9037

Többet is mint gondoltam volna, köszönöm!!, ezt a projektet jövő tavaszra betervezem én is mert tetszenek a képek. (kinek nem?:))

 

Munkadíj itt se lesz mert megoldom én is :)

Előzmény: futóék (9036)
futóék Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9036

5,4*3,6*1,2 medence szett 399EFt

zsalukő a falazáshoz: kb. 46EFt

Homok: kb. 20 EFt

geotextília nem emlékszem az árára a medi alá kell

agrofólia ennek sem

burkolat: még nincs kész

létra: ingyen volt, amúgy ehhez a típushoz való kb.60 EFt

 

Ami még kellene: medence fedés egy vagyon

szolárfólia vagy szőnyeg kb.20-50 EFt

+ vegyszerek+adagoló+porszívózáshoz cső+ téliesítéshez fagytestek+ponyva++++++++++++

Saccperkb. ennyi és üres is a pénztárca, de megéri ha láttad azt a hozzászólást, amit egy ilyen besűllyesztéses medencéről írt valaki: van fotó is róla.

Ja és a munkadíj nincs benne, mert mi mindent magunk csináltunk, még az ásást is.

Remélem segítettem.

Előzmény: GanXstaZolee (9030)
hzolee Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9035
értem, lehet benevezek egy adagolóra. sajnáltam rá a pénzt, és gondoltam, én majd granulátummal oldom meg (fel). szűrőidőzítés: nem rossz, nekem is van ilyen időzítőm, a karácsonyi világítást is ez kapcsolgatja...
z.
Előzmény: szenyor Lopez (9034)
szenyor Lopez Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9034
Én is így voltam vele pár évig. De idén bevágtam a medencébe az úszó klóradagolót, a kis szűrőmhöz vettem egy időzítős konnektort, rákötöttem, hogy napi 4-5 órát menjen (nagyrészt éjjel) és nincs gondom a vízzel. Bevallom a ph-t nem is figyelem, a klórszintet is néha nézem, de az úszó adagoló pont elég. A víz meg tiszta. Néha -havonta egyszer- kiporszívózom a leülepedett ganét és minden rendben van. Se homokszűrő, se ph, se vízcsere, se csodazsák. Magam sem értem:) Talán a sok szűrés és az úszóadagolóból kioldódó klór teszi.
Előzmény: hzolee (9029)
Márklár Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9033

Akinek merevfalú van és leásta félig a földbe írhatna pár infót.......

 

Nos ha nem is a leásáshoz, de a későbbi hőfokhoz tudok szolgálni némi infóval.

 

Az én merevfalú 3,5m-es medim a kertben feállítva, szép napsütésben elérte a 28-30 fokot. Természetesen takaróval letakarva.

 

Kitaláltuk, hogy kívülről beburkoljuk fával, hogy esztétikusabb legyen. Amikor ez

megtörtént attól kezdve a víz a legnagyobb melegben sem ment 25 foknál feljebb.

Újabb beruházás a szolárszőnyeg. (Ezzel már volt 34 fokos is a víz.)

 

Az elmúlt napok hűvös éjszakái miatt nagyon lehül a víz reggelre. Ezt megakadályozandó vettem polifoamot a medence palástja és a faburkolat közé.

 

A mostani helyzet úgy, hogy a szolár 3,5 órát megy egy nap a következő:

 

Tegnap a víz 28 fokos volt, ma reggelre 26 fokosra hűlt vissza. Úgy látom, ma már

30 fok körül lehet a víz.

 

Márklár

Előzmény: GanXstaZolee (9030)
hzolee Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9032
szerettünk volna mi is éjszaka, de a jégtáblák felsértették a nyakunkat :-)

viccet félre: én is nagyon sokat visszaolvastam a topicban. A homokszűrő lesz Nálad a fő faktor. Ezt is a teknős-akvaterráriumon tapasztaltam ki, amelyet már többször hoztam példának. A térfogat szerint ajánlott szűrő sose volt jó. Vettem a húszliteres akvaterráriumhoz egy 60-litereshez ajánlott szűrőt - máris megoldódott a gond. A frissen betöltött víz ott is opálos szokott lenni, ha friss kavicsokat is berakok. (hiába az előzetes kavicsmosás). A szuperszűrő 1 nap alatt kitisztítja, a béna szűrő csak küzdött. És nem kell pelyhesítő... :-) Node mindegy, nem akarom itt a hangulatot rontani.

Hidegség: sajnos nálunk eléggé behatárolt, hogy hová lehet tenni a medit. Keveset süt rá a nap, és akkor sem a felület 100%-át süti. Ezen nincs mit nyafogni, ténykérdés.
Előzmény: taki_67 (9031)
taki_67 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9031

Ne légy már így elkeseredve...

Nekem 4-5 éve van medencém, ahogy nőttek a gyerekek, egyre nagyobb.

Eddig minden évben min. 3x kellett vizet cserélni, mert annyira béna voltam hozzá, meg nem is foglakoztam vele.

 

Az idei az első év, amikor a május végén beletöltött víz még mindíg tiszta. Igaz, az idén beruháztam egy homokszűrőbe is, de a vízminőség ellenőrzését rendszeresen végzem, a vegyszerezést is ennek megfelelően.

Amit a témáról tudok, azt innen, a fórumról tanultam (igaz már kora tavasszal kezdtem olvasgatni az elejétől, és mire eljött a szezon, a végére is értem).

 

Persze lehet érveket felhozni a medencézés mellett és ellen, ki is lehet számolni, mi az olcsóbb, de nekem élményt jelent, ha tikkasztó melegben hazamegyek a melóból és 5 perc múlva már lubickolok, az esti-éjszakai fürdőzésről (ahol a fürdőruha sem kötelező) már nem is beszélve:-))))

Előzmény: hzolee (9029)
GanXstaZolee Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9030

Érdekes hogy sokaknak nem melegszik a víz, nekem le van most takarva jó 1 hete de mindig kellemes a hőfok. Ha leveszem a takarót 2 nap alatt 30 fokos ilyen időben.

 

Nekem egy kivül fekete belül kék fólia van márkáját nem tudom, de hőfokkal sosincs gond, igaz egész nap süti a nap délután 5től van félig árnyékban max.

 

Opálosodás: nekem akkor jön elő ha sok a homok az aljában és porszívózás nélkül használjuk, utánna opálos míg le nem ülepedik.

 

Amit megfigyeltem, hogy nállam alacsony mindig a ph, igaz eső nem esik bele pedig lehet hagynom kellene, hogy emelje kicsit.

 

Kombi tablettát+pelyhesítőt viszont ajánlom mindenkinek, mert opálosodás ellen ha van porszívó a legjobb megoldás.

 

3,8*0,8-as kb a medence.

 

Akinek merevfalú van és leásta félig a földbe írhatna pár infót mennyibe került a medence, mekkora meló stb, jövőre el tudnám képzelni a terasszal szemben én is.

hzolee Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9029
1 óra fürdésre kb 15-20 munkaóra pöcsölés és utánajárás jut.
(nem számítva a fórumozást LOL)
amúgy sem voltam nagy medencepárti, én ajándékba vettem :-).
most már mégjobban nem vagyok medencepárti.
ha fürödni akarok, ott a strand, ha meg nem akarok, nem megyek strandra - de cserébe méricskélni, ellenőrizgetni, letakarni/kitakarni, klórózni, ph-zni, algázni, pelyhezni, szűrni, leszedni, fölözni, porszívózni, milliókat homokos szűrőre kiadni se kell. a vegyszerekkel szivesen játszadozok mint örök gyermek, csak legalább hatása lenne!
GRRR
Előzmény: motinka (9024)
hzolee Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9028
éjjel 18-19 fokos, estére akár 21-ig is felmehet!
éjjel intexes fólia, nappal átlátszó fólia.
+ opálosodás a klór és a pölyhöngető ellenére.
mindegy, még 1-2 hónap, és le lehet ereszteni, tavaszig nincs gond :-((
z.
Előzmény: true1 (9017)
Henker Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9027
Csatlakozom! Gazdasági átlátszó fóliával takarjuk mi is, és 29-30 'C-os a vizünk! Persze ez délután 3-4 órára melegszik fel ennyire. Éjszaka kb. 25'C.
Előzmény: aja aja (9026)
aja aja Creative Commons License 2008.08.13 0 0 9026

Nálunk a férjem, a hugom és a többi nagykorú gyerek szeret nekifutásból ugrani. Én ki szoktam teriteni két napozó polifomom, na azon lehet nekifutni.

Tabletát szerintem is úszóadagolóba, sajnos ezt csak akkor láttam be mikor a klór a szkimmer műanyag kosarát is szétette. Apró darabokra tört az alja.

A viz átlátszó fóliával takarva tegnap 30 fokos volt, alig lehetett este kiszedni a csemetét belőle.

Kicsit macera nekem egyedül ráhúzni, de megéri

Break Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9025
Köszi a válaszokat, megpróbálok utánanézni az előszűrőnek, addig meg marad a harisnya.
motinka Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9024
Ez a szűrő úgynevezett ékszerszűrő, ahogy a neve is mutatja nagyobb tárgyak kiszűrésére való, szerintem ha a szkimmerben van szűrőkosár, az ugyanazt a célt szolgálja.
A fűszálakra sincs más megoldás kézi fölöző. Én mindig ezzel kezdem.
A hálós fölözővel végigszedem a víz tetején úszó dolgokat. Ezzel is kicsit tehermentesítem a homokszűrőt, és nem tart semeddig.
A medence használat takarítással jár :o)
Előzmény: taki_67 (9016)
bnorci71 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9023
dehogynem :)
most mondanak 3 nap kánikulariadót.

Az én vizem si megsínylette ezt a pár napot :( ráadásul 1 éjszakát nem volt letakarva, tegnap nem is mértem hány fokos volt de mára letakarva használhatóra melegedet :)
Előzmény: sziry (9021)
bnorci71 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9022
Sziasztok!

Tabletát úszóadagolóba,
vagy harisnyát a szűrőbe, de így is az erős klóros vizet fogja kapni.

Az úszóadagoló előnye hogy tudod szabályozni az adagolás mértékét valamennyire.
Előzmény: Break (9013)
sziry Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9021
Nekünk 3 m-es van, állandó napsütésen, tegnapelőtt 27, tegnap 25 fokos volt, éjjel mindig le van takarva, még használaton kívül is, ma 23 volt d.e, azóta nem néztem. Már sose fog rendesen felmelegedni.
Előzmény: true1 (9017)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9020

Elvileg a váltószelep membránja alá kerülhetet kosz, vagy valami.

Nem ismerem ezt a szűrőt, de általában a váltókar van csavarral rögzítve, azt kiengedve szétszedhető, de vigyázni, mert rúgó lesz alatta.

Utána felmérhető a hiba oka, vagy a kár...

 

Előzmény: pannaadria (9019)
pannaadria Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9019
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Vett vki idén az auchanban bestway homokszűrőt?A miénkből elkezdett folyni a víz, és nem találom a blokkot.Mi lehet a baja?A leereszetőn folyik szépen egyenletesen működés közben.Segítsetek!!!!!
futóék Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9018
Most inkább nem illetném szép szavakkal hogy mennyire hideg...pucusorvasztó:-D bocsi kicsúszott
Előzmény: true1 (9017)
true1 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9017
Nálunk is ez a gond, nagyon lehűlt ezeken a hideg éjszakákon, és az istennek nem akar melegedni!!! A férjem már megcsupálta az almafát, szidott is rendesen. Most majd meglátjuk.

Többieknél mi a helyzet a vízhőfokkal? Éjjel nem hűl le nagyon?
taki_67 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9016

Így valóban kissé bonyolultabb:-)

Lehet kapni előszűrőt, pl. ilyet. Nekem ugyan nincs, de gondolom erre találták ki. Majd elmondja a véleményét róla olyan topiktárs, aki használja (engem is érdekelne).

Előzmény: Break (9015)
Break Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9015
Van nekem is lábmosóm, de nem 100%-os a hatásfoka, meg mivel a medence be van süllyesztve, nekifutásból is nagyon szeretnek beleugrani. A lényeg, hogy a fűszálak bekerülnek a medencébe.
Előzmény: taki_67 (9014)
taki_67 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 9014

Ez nálam is gondot jelentett.

Egy műanyag lavórt tettem a létra elé, abba vizet. Úgy helyeztem el, hogy a gyerekek kénytelenek legyenek belelépni, ha a medencébe mennek.

Min. naponta cserélem a lavórban a vizet, de előfordul, hogy gyakrabban. A vizet a medencéből veszem, így van benne vegyszer is.

Előzmény: Break (9013)
Break Creative Commons License 2008.08.11 0 0 9013
Van egy kisebb gondom.
Fűnyírás után mindig marad szanaszét egy kis mennyiségű lekaszabolt fűszál. Mivel a medence három gyerekkel és egy csúszdával van kombinálva, egy idő után a fűszálak egy része a medencében köt ki. A víz felszínéről a szkimmer, az aljáról meg a lépegető felszedi, de a szkimmerben lévő kis rácsos szűrőn egy része átmegy és eltömi a pumpát. Húztam a szkimmerben lévő rácsos bizbazra harisnyát, először erre tettem a kombitablettát, egykettő szétmarta, most úgy van, hogy bizbazban a tabletta, felette a harisnya, de a harisnya élettartama így is csak egy hét.
Ha van valakinek erre valami okos megoldása, szívesen meghallgatnám.
Makarska Creative Commons License 2008.08.11 0 0 9012

Szia!

 

A cső végén lévő "tárcsa" adott volt a homokszűrönkhöz. Ez direkt a víz tisztitáshoz való, ráhúztuk a gégecsövet és simán szívja be a medence alján lévő koszt, bogarakat.

 

 

Előzmény: chelloboy (9003)
futóék Creative Commons License 2008.08.11 0 0 9011
Kölcsön kértem a szomszéd konyhai mérlegét(ő is erre használja), egyszeri adagot kimértem a medinkhez, és bejelöltem egy műanyag poháron alkoholos filccel....a poharat belehajítottam a gyorsaklóros dobozba....Az algaölő nekem folyékony: én is mosószeradagolóval mérem ki. Jobb ötletem nincsen:-))) ezt is itt tanultam.Zs
Előzmény: hzolee (9006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!