Keresés

Részletes keresés

microdrive Creative Commons License 2005.09.15 0 0 9020
Hali én is szoktam telot venni gyakran ... dobj egy mailt az ebay1@vipmail.hu ra, írd le miröl van szó, és segítek a dologban ha gondolod csáo!
Előzmény: gjut (9015)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.15 0 0 9019
2. Kérdésed.. Az ebay.com .de..stb... transzferálja a szükséges adatok és tennendőket a licit megnyerése után tehát kapsz a sikeres licitről e-mail-t és benne megtalálod a további lépéseket...
Előzmény: gjut (9015)
gjut Creative Commons License 2005.09.15 0 0 9018
De igen. De abból max a legutolsó kérdésemre kaptam választ.
Előzmény: mariska_xx (9016)
morbiczer Creative Commons License 2005.09.15 0 0 9017
http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm
Előzmény: gjut (9015)
mariska_xx Creative Commons License 2005.09.15 0 0 9016
Te_semmit_nem_olvastál vissza. Még az utolsó 10 hozzászólást sem????
Előzmény: gjut (9015)
gjut Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9015

Sziasztok!

 

Még nem vásároltam ebay-en, de most kinéztem egy telefont az ebay.de-n. Ezzel kapcsolatban lenne pár amatőr kérdésem:

 

1. Itthoni ára 60 ezer körül van, ebay-en kb. a fele. Ez se kis pénz, éppen ezért mi van, ha én utaltam, de ő nem küld semmit, vagy nem olyan állapotút, mint ami hirdetve volt? Akkor egyszerűen bebuktam? Vagy van valami szankció?

 

2. Mondjuk megnyertem a licitet. Ez után gondolom felvesszük egymással a kapcsolatot. De hogyan? Az email címe senkinek se szerepel...

 

3. Mibe kerül a paypal számla fentartása? Hogy működik, milyen kapcsolat van a paypal és a bankszámlám között? Hogyan tudok a paypalról utalni? Csak dombornyomásos jó hozzá?

 

Előre is kösz a választ!

Ariel Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9014
ha szeretnel bidpay-el is fizetni akkor visa. vannak olyan amerikaiak akik jobban szeretik a bidpay-t (money order) mint a paypalt.
Előzmény: mullerp (9012)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9013
Ez is egy szempont.. A VISA-nál mindig dollár az elszámoló pénz neme. A Mastercard is az Amerikaiaké ...de euróban számol el. Tehát ha inkább tengerentúlról vásárolsz akkor a VISA-t ajánlom. Ha Európából vásárolsz többet akkor a MASTERCARD lesz a barátod:))
Vannak kivételes esetek pl MKB Bank Rt. Ahol a MASTERCARD gold tipusú hitelkártyával vegzett tengerentúli vásárlásokat a bank USA dollárban az Európában lebonyolitott tranzakciókat euróban számolja el, könyveli le... Ez a legjobb mivel nincs kettős konvertálás. De sajnos ez elég kevés pénzintézet alkalmazza még.
Előzmény: mullerp (9012)
mullerp Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9012
Koszonom mindekinek... ezek szerint a dombornyomott kartya jo a celnak, nem kell mas huho. Mastercard es Visa kozt meg dontson az eves kartyadij?
garfieldka Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9011

Úgy tudom, 3600 forint a VISA kártyám éves díja. Ezzel lehet paypalozni. Persze a már korábban sérelmezett zárolási metódussal. De az egy dolog.

Az OTP által kínált elektronikus (virtuális) kártyát viszont nekem egyetelen külföldi cég sem fogadta el. Itthon bizonyára jó, biztos lehet vele vásárolni.

Előzmény: mullerp (9006)
mariska_xx Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9010
Mérges vagyok. Kicsit jobban megnézegetem mostanság a csomagolásokon lévő postaktg-et. Kedves angoljaim így számolják a p&p-t: kevésért kelt el a cucc, ezért a tényleges 2.6 font pk helyett 12.5-öt számolnak :((( ... sőőőt, grrrrrrrr
Leopold Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9009
Dombornyomott Visa vagy Mastercard legyen???

Igen. Azok díja viszont évi 12ezer forint is lehet. Kérdezd meg a CIB-nél, náluk a dombor ezüst VISA kártyám díja 3.500.

Hogyan biztosithatom, hogy a nagy mennyisegu osszeg ne legyen veszelynek kiteve a netes vasarlasok soran?

Megbízható helyen vásárolj vele. Ebay esetén PayPal-lal.
Előzmény: mullerp (9006)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9008

viszont:))

A mindentudo nagyoktól azt kérdeném, ha már nem tudtam elmenni a találkozóra, hogy eladóként, ha elméletben átirnám a tartozkodási helyemet, MO.ról némethonra, /van ismerős cimem/ akkor a dijakra a német áfát számolnák, ami nekem sokkal jobban teccene, mint a magyar 25 .....

Ezt most persze teljesen elméletben kérdezem. :))

Kinek mi a meglátása a dologról????

Előzmény: Törölt nick (9007)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9007

szia,

 

én még nem paypaloztam, azt majd a többiek elhadarják :))

én a kevesettudó kicsinyek közé tartozom :)))

 

de ha mondjuk választasz egy rendes bankformáju intézményt, pl cib, kandh, akkor elég csak a számlamegkötéséhez befáradnod a legközelebbibe, aztán telefonon és az interneten mindent el tudsz intézni gyorsan, könnyen, pikk,pakk.

 

Előzmény: mullerp (9006)
mullerp Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9006

Udv!

 

Tisztelettel kernem a topic mindentudo nagyjait, ha tud probaljon tanacsot adni.

A helyzet a kovetkezo:

 

Kis varosunkban csak az OTP elerheto.... tudom hogy ennel rosszabb intezet nincs is, de itt kell ervenyesulnom. Sajnos az informacioaramlas nem igazan jo koztem es az ugyintezok kozt, igy ratok szamitok.

  • Jelenleg lakossagi folyoszamlara kapom a fizetest, amihez egy Visa Electron kartyat hasznalok.
  • Hamarosan lejar a kartya igy cserelnek valamire ami paypalos ebay-ezesre is alkalmas.
  • Dombornyomott Visa vagy Mastercard legyen???
  • Hogyan biztosithatom, hogy a nagy mennyisegu osszeg ne legyen veszelynek kiteve a netes vasarlasok soran?
  • Ha jol lattam letezik valamifele WEB-kartya, ami ugyebar virtualis. Ez minden netes vasarlashoz, paypalozashoz megfelelo? Rendelkezik minden olyan adattal, amivel a regisztraciokat vegigvihetem?
  • Mire kell figyelnem? Vannak e hasonlo tapasztalatok? Milyen konstrukciokat ajanlotok?

Segiteseget nagyon koszonom... egyszer tan meghalalom!

 

Udv!

 

krokoo1 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9005
Azt tudom, hogy ezeket a válaszokat kéne kapnom, de sajna azt mondja, hogy "Not Corrected", amikor beírom neki a 11 jegyű számo és a végére a # -t.
Előzmény: edk440 (9004)
edk440 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9004
Én már számos alkalommal lekérdeztem telefonon, hogy áll a MO. Az alábbi válaszok egyikét kaptam mindig:

"This money order has not been cashed" - the seller has not deposited the item yet.

"This money order was paid on xx/xx/xxxx" - indicates the date on which the funds were debited from Western Union® and credited to the seller’s account.

"This money order was not found on this system" - the item has already been paid out to the seller and the system is no longer able to announce the date on which this occurred. The system is only able to inform you of the date within one week of payment.

Ha egy hétnél régebben kifizették, ez utóbbit mondja a gépnéni.
Előzmény: krokoo1 (9003)
krokoo1 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9003
Hali !

Lenne egy kérdésem:
Augusztus 18-án bidpayen keresztül fizettem 333 dollárt egy ebay-en megnyert termékért. A bidpay már másnap le is emelte a pénzt a kártyámról és írta, hogy "mailed to seller". Nos ma szeptember 14-e van és az illető nem kapta meg a pénzt. Hívtam bidpay "trace order money" telefonszámát, hogy megnézzem hol tart a pénzem, de miután beírom neki a 11 jegyű reference number -t, azt mondja, nem jó a szám.
Írtam mailt nekik, de arra még nem reagáltak.
Szerintetek mi történt ?
Amúgy first class mailt választottam ami 7-10 munkanap alatt oda kell, hogy érjen. Legalábbis ők ezt írták.
Ötlet ?

Üdv. Ákos
morbiczer Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9002

"Azért ez igen durva lenne. Szerintem ilyen nincs."

 

Pedig itt már legalább ketten erről számoltak be. Szóval szerintem van.

Előzmény: janimaci (8992)
garfieldka Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9001

Kedves Morbiczer!

 

Örülök, hogy más szavakkal, de érthetően összefoglaltad a problémát. Látom azért mások is megértették. A bankváltás gondolatával régóta foglalkozom, azonban sok egyéb szempont is van, ami miatt egyelőre nem tehetem meg.

Előzmény: morbiczer (8990)
Mopi Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9000
"de utóbbi felett még van egy BLZ azonosító is. (...) Nem tudjátok véletlenül, hogy ez az azonosító micsoda és hova kell írni az átutalási megbízáson?"

A BLZ a bank száma, ha kell netán valahol, akkor meg kell adni, de általában Swift vagy Bic kell.
(A BLZ és a KTO (a számla száma) így együtt előjön az Iban-ban is, ők adják meg a bankfiókot és azon belül a számlának a számát.)
Előzmény: StingeR (8995)
apca Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8999
Csányifiú!

Örülj, ha ennyire jó bankod van, és hagyd a szegény többieket, had szenvedjenek.

Vagy MLM-ben nyomod, és jutalékot kapsz minden általad bevitt ügyfél tranzakcióiból?

így persze érthető lenne a lelkesedésed.
Előzmény: janimaci (8996)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8998
És Ámen..
Ijász Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8997

Nem fáj?

 

Előzmény: janimaci (8996)
janimaci Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8996
Köszönöm Mester a kioktatást, ígérem, hogy tőled fogom megkérdezni majd, amikor 17 év otp használat után (az elektronikus csomagot nem tudom mióta használom, de nem tegnap kezdtem) át szeretnék menni egy igazi bankhoz, hogy melliket válasszam, mert egy nagy cég nem a pénzemre hajt, hanem a faxot várja. Tényleg hálás vagyok, hogy felnyitottad a szemem!!! Köszönöm!!!

janimaci
Előzmény: Ariel (8994)
StingeR Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8995
Sziasztok,

eddigi aukcióim során egyszer fizettem banki átutalással Ausztráliába egy Ebay-os membernek (K&H), a többi esetben Paypalt használtam. Most azonban nyertem egy német sráctól valamit, de nem tudok neki Paypallal fizetni, csak banki átutalással. Elküldte az adatait, viszont egy-két dolog nem világos, mert rövidítésekkel írta. Név, cím, IBAN+BIC és a Kontonummer(számlaszám) oké, de utóbbi felett még van egy BLZ azonosító is. (nyolc számjegy, ami előfordul a Bank IBAN-jában is.) Nem tudjátok véletlenül, hogy ez az azonosító micsoda és hova kell írni az átutalási megbízáson?

Köszi
Stinger
Ariel Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8994
janimaci....

az a klassz, hogy meg elotted all a vilag megismerese...es ez jo dolog. izgalmas..
talalkozhatsz olyan bankokkal, ahol valodi visa classiccal is biztonsagban lesz a penzed, mert kapsz hozza elkulonitett szamlaszamot, aminek te valtoztathatod meg a limitjet..ingyen..naponta akar ezerszer is...interneten keresztul...es penzt is csak akkor kell atraknod ra amikor szukseged lesz a kartyara...

es ha meg lesz par honapig lesz kartyad, akkor talalkozni fogsz olyan NAGY cegekkel, akik biztonsagi okokbol (kartyalopas) kerik hogy igazold hogy te vagy a kartya jogos tulaja...
Előzmény: janimaci (8993)
janimaci Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8993
Hát ezek után mit is mondhatnék? Szar ez az otp, nem vitás. Örülök, hogy más bank virtuális kártyáját le lehet faxolni. :) Amibe mellesleg nem futottam még bele, és még ha rendes kártyám lenne, akkor sem faxolnék le semmit senkinek. Ha nem akar eladni, akkor ne engem szopasson. Ugyanis aki el akar adni, az leemeli a suskát faxni nélkül is. :)

janimaci
Előzmény: Ariel (8991)
janimaci Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8992
Viszont - ha jól értem a problémát - akkor az OTP ilyenkor még fenntartja a zárolást is, tehát egy darabig az általad fizetett összeg duplájával csökken a számládon elérhető pénzmennyiség.

Azért ez igen durva lenne. Szerintem ilyen nincs. A zárolásra fenntartott összeget fizeti ki a számla ellenében. Nekem egyszer volt, hogy meg kellett várni a zárolás végét, de az is az én hibám miatt. Ugyanis egy olyan cuccot rendeltem, ami nem volt készleten. Viszont az eladó így is végigvitte a fizetésig a dolgot, gondolom ha hamarosan lesz készletük, akkor úgyis küldik a számlát alapon. Hát nem lett készletük. :)

janimaci
Előzmény: morbiczer (8990)
Ariel Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8991
jah tokjo ez a virtualis mastercard...igaz hogy mas bankoknal mar regota van...
es az is igaz hogy szivni fogod a fogad, ha az elado ceg keri hogy kuld el a kartya elejet es hatat faxon vagy scannelve...de tokjo, hogy ezert min. 2x annyit fizetsz mint egy Bankban..
Előzmény: janimaci (8988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!